Keresés

Részletes keresés

szedit99 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58451
Jóreggelt!
Nekem is nagyon tetszik. Nemrég székpárnának láttam ilyet. Sajnos, nem az horgolta, akinél láttam. Több fotót is csináltam róla, de hiába, nem jövök rá, hogy hogy kell meghorgolni.
Előzmény: TJucus (58447)
nyüzike Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58450
Lányok a gépem vacakolt de legalább horgolok.
Most egy kölcsön videokártyával tudom használni a gépet.
Borcsi mama lassan visszaküldöm az újságot csak az első mintarészen szeretnék túl lenne.
Most megyek rendbe szedem magam aztán indulok etetni a tesóm és a keresztlányom cicáit még a héten én etetem mert nyaralnak. Aztán jön a munka.
borcsimama Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58449

Jolika köszönöm a dícséretet az unokáimról.

 

Mindenkinek köszönöm, a dícséreteket, és a jókívánságokat.

 

Mindhárom gyermek keresztelője nagyon szép volt, de Dávidé különösen, ez az atya különösen szép keresztelőt celebrált. Ilyet még nem láttam, hogy elkérte az anyukájától a Dávidot, hogy megmutathassa Istennek, ez az a kép, amikor feltartja a kezében. Nagyon megható volt.

Előzmény: Jolimama (58434)
borcsimama Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58448
Csudaszép, kár, hogy nincsen mintája, mert én nagyon szeretem ezeket horgolni. Igaz nagyon nehezen jöttem rá, hogy hogyan kell összehorgolni, de már van egy pár darabom. Hasonló a forgóshoz, és a tölcséreshez.
Előzmény: TJucus (58447)
TJucus Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58447

Azért Szép Jó Reggelt Mindenkinek! Találtam valami szépet, igaz csak kép, de olyasmi, mint a forgós, hátha kiügyeskedtek belőle valamit.

Íme:

 

 

Olyan jól néz ki, nem?!

 

borcsimama Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58446

Sziasztok, én is kukorékolok már. Amikor már lehetne aludni, akkor már nem megy úgy mint régen. Úgy látszik, hogy már kevesebb az alvásigényem, én már évek óta ilyen korán ébredek, sőt, tegnap reggel már 4-kor keltem.

Jucuskám remélem, hogy már sokkal jobban vagy!!!

 

Nyüzike mi van Veled, már olyan régen nem beszéltünk!!!!!

 

Én most lazsálok a kézimunkával, tegnap paradicsomot főztem be, jövő héten savanyúságot, meg főleg Dáviddal vagyok majdnem egész nap. Majd a hosszú téli napokon folytatom.

TJucus Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58445
És én még azt hittem, első leszek. Szia Nyüzike, de korán keltél! Most ment el a párom dolgozni és nem tudok visszaaludni, gondoltam én zártam, én kezdek. Nem sikerült.
nyüzike Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58444
Szép reggelt mindenkinek
Erzsi mamai már az is segítség amit felraktál mert van hasonló mintarész csak egyszerűbb lenne ha az eredetiről kéne csak hrgolni.
Előzmény: erzsimami (58439)
TJucus Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58443

Szép estét, vagy inkább éjszakát, Kislányok! Jó későn estem ide, nemrég jöttünk haza a lánypméktól, nyaralás utáni vizit. Most jöttek haza, tele élményekkel.

Zsófimamája, Gabi! örülök, hogy lesz munkád. És ha jól belegondolok, nem is olyan sok az az utazás, ha itt felülsz, ott meg leszállsz. Az én párom itt Budapesten belül 3 átszállással utazott több mint másfél órát Mátyásföldről Csepelre. Sok sikert kívánok, legyen sokkal nagyobb szerencséd, mit az előzővel. A lányka meg már  most tiszta modell. Nagyon édes. Gratulálok. Ja, és a többi munkád is nagyon szép.

LRJudit, ha valaki, Te igazán megérdemelnéd, hogy továbbra is otthon maradhass. Minden tiszteletem a sok gyermekes szülőké. Remélem azért majd találsz valami Neked megfelelőt.

Jolimama, nagyon ügyes Titi unokád. Aranyosak azok az újjbábok. Köszönöm az érdeklődést, ma éppen allergiavizsgálatra küldtek. Mióta itthon vagyok, többet voltam orvosnál, mint előtte  több évig öszesen. De csak kikecmergek belőle előbb, utóbb.

reaung Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58442

Kedves Jolimama!

A kabátkámat pontos leírás nélkül kötöttem. A csipkemintát az áprilisi Fürge ujjakban találtam (aki esetleg ezt előveszi, arra figyeljen, hogy kissé hibás!), a többi, azaz az alja, a széle, a vállrésze csak lustakötésből áll. A vállnál raglán fogyásztást alkalmaztam: egy jó ideig 4 soronként fogyasztottam 4x2 szemet, a vége felé már 2 soronként 4x2 szemet.  Egyébként ilyen kardigánt akarmilyen méretben el lehet készíteni, és nyugodtan más csipkemintával  is lehet kötni.

Ha jól emlékzem,  az ötletet és kedvet egy ilyen tipusú kardigántól kaptam:

http://www.flickr.com/photos/mandaebner/2799184084/in/pool-knitting_art

 

 

Előzmény: Jolimama (58434)
zsófimamája Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58441

Jolimama!

Nagyon szépeket csináltál! Nekem a szalagosok olyanok, mint a labirintus:))

 

A kisunokád is nagyon ügyes, biztosan örülni fognak ezeknek a báboknak a gyerekek! Még én is szeretnék valamit készíteni a keresztek mellé, aztán majd egyben küldöm el.

Előzmény: Jolimama (58434)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58440
Csopi47!

Hol vagy Csopi a ´´Mama´´ meghorgolta az unokájának az elso babukádat.
Ugy gondolom a másiknák egy kicsit feljebb teszem a szoknyácskát és talán
1 sorral tobbet horgolok. De az unokám nagyon orul neki. Horgoltam még egy
sultos sapkát a babukának, azzal is helyes.
erzsimami Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58439

Nyüzike!

Minden fellelhető könyvemet, újságomat átnyálaztam, de nem találtam azt a mintát.

Sajna a nővéremnek már visszavitték az újságokat. De ha benne lett volna, akkor biztosan felteszem a képtárba.

Előzmény: nyüzike (58438)
nyüzike Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58438
Küszi Judit!
Az elsőt felrakta Erzsimami az már egy kicsit segít mert van benne olyan minta ami a 2002 es terítőben is de úgy nézem hogy a 62-es egy az egybe az.
Előzmény: LRJudit (58437)
LRJudit Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58437

Nyüzike!

Az nincs, de keresgélés közben ezeket találtam.

Előzmény: nyüzike (58435)
GAGA50 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58436

Viki !

A táska mintáját a Ladytigi fordítása alapján készítettem el. A leírás fent van LRJudit képtárában lefordítva. Ez a mintacsík a 6 pálcás, tehát a legkisebb kagylóval készült.

Üdv:Marika

Előzmény: szirmok (58369)
nyüzike Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58435
Szép estét mindenkinek!
Volna egy nagy kérésem nincs meg valakinek a fürge ujjak 1962 májusi száma?
most láttam a címlapját és a 2002-es fürge ujjakban szereplő klőpli terítő van rajta
csak az utobbiban a minta nem az igazi leírás meg semmi egyébként fent van a klöpli innen onnan képtáramban ha megnézitek látni hogy ebből nagyon nehéz valamit kihozni szenvedek is vele.
Jolimama Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58434
Yali, csak kitartás, elkészül az a mellény is. Neked is szép napot.

Pilcher jó mintákat találtál.

Perzsi, jó látni Téged is. Lassan vége a nyárnak, többet lehetsz köztünk. Szedit albumában a képtáramban nagyon szép kötésminták vannak. Érdemes megnézni.

Jucus, teljes gyógyulást kívánok Neked. A Lányom is köhög hetek óta, és asztma-szerű a köhögése. Gyógyszerrel remélem, hogy hamarosan helyrejön.

nyuszturenka, nagyon jók a képek, visszaadják az örömödet.

Borcsimama szép napotok volt. Gyönyörűek az unokáid. A most megkereszteltnek külön is minden szépet és jót kívánok.

Raung, nagyon tetszik a kabátkád. Esetleg leírást is tudnál adni hozzá?

Zsófimamája, szép a kis lélekmelegító, és a viselője is.
Tündéri az alvó kislánykád.
Nem lesz könnyű a bejárás, de ha rendszeres a munka, tudod tervezni az otthoni dolgaidat is.

LRJudit sajnálom, hogy lejárt a főállású anyaságod. Nagyon remélem, mielőbb találsz valami Nektek legjobban megfelelő munkahelyet.
Tényleg kár, hogy nem lehet kézimunkából megélni. Minden adottságot, tehetséged meg van hozzá. Mikor megszületett az 5. gyerekem, én is otthonmaradtam, és bedolgozásban kesztyűt varrtam. Kár, h ogy ma már nem tudok ilyen bedolgozós lehetőségekről.
Ja, és éljenek a Kristófok.:-)

Én is készen vagyok a szeretetvarázs ajándékával. A képtáramban a munkáim albumban fennt vannak. Titti unokám is készített ujjbábokat, azok a képek is ott vannak. Holnap indítom útjára a csomagot.

Végül, de nem utolsó sorban: Vasárnapig még küldhetitek a hónap munkáira a képeket.

További szép délutánt-estét kívánok: Jolimama

zsófimamája Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58433

Én is találtam egy kagylómintás táskát:

 

 

Andi171 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58432

Tündéri a kis csajszi  :-)

És szépeket alkottál.

Előzmény: zsófimamája (58429)
zsófimamája Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58431
Ez kár:(( De majd csak találsz valamit:))
Előzmény: LRJudit (58430)
LRJudit Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58430
Sajnos nem. 8 éves korig. Már meg is kaptam a kincstártól a határozatot, hogy roló lehúzva.
Előzmény: zsófimamája (58427)
zsófimamája Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58429
Így alszunk mi: (alvópozíciók egy ötéves életében)

csirip46 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58428
Judit.
Valamikor - réges régen - volt a bedolgozás. Nem tudom, hogy van-e még Háziipari Szövetkezet.Anyukám - már nyugdijasként - bedolgozott. Horgicálta a bébi cipócskéket, sapkácskákat, kabátkákat, és még nem is keresett rosszul. Én is otthagytam a munkahelyemet és a Kerámia Szövibe mentem lámpaernyősnek. Meg volt a pénzem, otthon voltam. Sajnos ezek a lehetőségek már nincsenek...?
Most valami Távmunka fejlesztését regélték, de szerintem ez is dugába dölt.
Van még az u.n kérdezőbiztos, akik a közvéleménykutatónak dolgoznak. Fejpénzt kapnak. Ez azért egy fokkal jobb mint az ügynökösködés. Nézz utána, persze csak ha érdekel.
Előzmény: LRJudit (58425)
zsófimamája Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58427
Szia Judit!

Én úgy tudtam, hogy a legkisebb gyerek 10 éves koráig szól a főállású anyaság, vagy nem?
Holnap megyek én is a munkaügyi központba kijelentkezni, itt is mindig nagyon sokan vannak. Minimum 1-2 óra várakozás. A múltkor is 43-as sorszámot kaptam 8.20-kor:((


És most a képek:

1. Fanni szütyője elfogyó fonalakból
2. Nyaraláson ellesett terítő (keményítésre várva)
3. Micimackó gobelin (keretezésre várva)
4. Jótékonyságra keresztek (keményítésre várva)
5. FAT-BAG táska fülre (sicc!) várva
6-7-8. Zsófi és az ujjasa (Marcsi után szabadon)


Előzmény: LRJudit (58425)
Andi171 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58426
:-))))
Előzmény: LRJudit (58424)
LRJudit Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58425
Ön hangszórót nyert, tényleg nem a stílusom.
Előzmény: erzsimami (58423)
LRJudit Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58424
Ó de kedves, tudja a nevét! De rájöttem ám miért!
Előzmény: Andi171 (58422)
erzsimami Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58423

Tulajdonképpen van, tudod az a telefonos hivogatós. De gondolom ez nem a Te stílusod, hogy lyukat beszélj más hasába, hogy nyert, és hogy mehet nyaralni jutányos áron, kedvezményesen vásárolhat, stb...

Aztán a telefonköltség az egeket veri, pénz meg sehol.

Előzmény: LRJudit (58419)
Andi171 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58422

Aha, értem, ezt nem tudtam, hogy Kristófod már nyolc éves.

Sajnálom, hogy nem találsz otthon végezhető munkát.

Előzmény: LRJudit (58419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!