Keresés

Részletes keresés

Redsil Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9514

Szia!

Biztos lesz ott is iroda. A mi szállodánk környékén is 2 volt 10 perc sétán belül. Jó delfinezést!

Előzmény: viajero (9512)
Napfény1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9513

Tudja valaki, hogy tavasszal kb. mi a KT menetrend Sharmba?

viajero Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9512

köszi Redsil a válazst, akkor mi is a helyi irodával próbálkozunk. gondolom a savoy mellett is lesz, mi ugyanis ott fogunk lakni.

 

Előzmény: Redsil (9452)
Napfény1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9511

Az a baj egyékbént ezzel a 80-90 ezres szuper árakkal, hogy ki tudja van-e még hely rájuk... Mint tudjuk, ez a kihúzás össze-vissza történik. Szóval nem tudom, lesz-e annyi kockáztatás bennem, hogy kivárjam, míg ennyire lemennek az árak, bármelyik hotel esetében is, miközben ugye folyton nyomatják, hogy hú, vedd meg, fogynak a helyek, stb... Persze, még várok, ilyen 150 ezres áron nem fogom megvenni egyiket se (ennél azért olcsóbban voltam ott 5 csillagban), de nem tudom, meddig tudok kivárni:)

Előzmény: Kathy8 (9507)
Dámján1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9510

Szia!

Sajna a videót a regencys fikázásról nem tudom megnézni, de nekünk semmi probléma nem volt sem a szobával, sem a fürdővel. minden nap takarították, tisztán tartották. Ha nagyon kukacoskodni akarnék, s sznob lennék, kiakadhatnék, hogy a kád6zuhany előtt nem üveg tolóajtó volt, hanem ilyen vízlepergető függöny, de hát kit érdekel?? :-) ez legyen a legnagyobb gond! Szóval a tisztaság megvan, a hotelt nem tudom régebben ki húzhatta le, mivel nem vagyok itt állandó olvasó, de az tuti, hogy valami nagyon kukacoskodó emberke lehetett... én igenis ajánlom! Hozzáteszem, hogy mindenkinek megvannak a saját igényei. Én 27éves vagyok, nem sznob kategóriát kerestem, magyarországon az átlag 4csillagos hotelokat szeretjük. Tehát hasonló kategóriához tudom hasonlítani. persze tengerpart, 28fok, napsütés számomra dobott még egy csillagot :-) De tudjátok mit? Barátnőm sokat fotózik, ha minden igaz már feltöltött sok képet a honlapjára, nézzetek körül! www.picasaweb.com/mzsuzsi427

Napfény1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9509

KT-nál áprilist néztem. 13-a, 20-a, 27-e egyaránt 169.900 jelenleg.

Előzmény: Kathy8 (9507)
Kathy8 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9508
Tavaly Hurghadán.
Előzmény: Napfény1 (9506)
Kathy8 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9507
Szia!

Melyik irodánál nézted?A KT-nál májusra pl. 8nap152.900 és még szerintem lesz sokkal olcsóbb is:) Annyi kb.mint most februárra :D
Előzmény: Napfény1 (9499)
Napfény1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9506
Ez hol volt, Sharmon v Hurghadán? Én mondjuk mindenképp magyarokkal akartam menni - bár tudok angolul, azért mégis. Ez egyébként nem rossz ötlet, hgoy ki lehetett próbálni a hotelnél.
Előzmény: Kathy8 (9504)
Napfény1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9505
ja, hozzárakom, 1 hétre lenne ennyi.
Előzmény: Napfény1 (9499)
Kathy8 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9504
Szia!
Nekünk tavaly nem magyaráztak sokat,nem magyar csapattal voltunk,annyi volt,hogy míg mentünk a hajóval a helyszín felé egy búvár fickó elmondott mindent.Azt hozzá teszem, itt úgy volt megoldva,hogy aki először introzott az a hotel partján kipróbálhatta ingyen mielött befizetett volna,és ott testközelben mindent részletesen elmondtak.A felszerelést ruhát stb. meg előtte nap a búvár központban felpróbáltuk és össze készítették nekünk:) (Akkor is ha akartad egy srác elmondott mindent!)Nem a hajón kellett "vergődni" ezzel!Nagyon jól megszervezték!
Akin látták ,hogy már "profibb" azt levitték rendesen,ahogy írtam is ,hogy pl. a páromat külön 1búvár elvitte a barlanghoz:)

Akik meg velünk voltak ,vizsgázott turista búvárok vagy tízen,azokat volt hogy elhagytuk és utánunk jöttek.Biztos volt köztük olyan aki arra felé ismerős volt mit kell ,érdemes megnézni, meg profibb vizsgája lehetett az egyiknek,mert vegyesen voltak osztrákok,csehek stb. tehát egymásnak idegenek nem egy társaság és ők így együtt merültek csapatban.
Előzmény: Borneo_1 (9495)
maute Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9503
Sziasztok!

A májusi utazásunkhoz keresgélünk a hotelek között.
Van néhány, ami nagyon tetszik, de bizonytalanok vagyunk a partja miatt. Ezek a Nabq-öbölben fekszenek, ahol hosszan sekély a tenger és apálykor látványosabban visszahúzódik a víz, mint a többi öbölben. Láttunk néhány képet erről (pl. Tropicana Grand Azur) és elbizonytalanodtunk.
Mennyire zavaró ez? Esztétikailag sem valami szép és a fürdést is akadályozhatja. Naponta hány órán át ilyen a part? Gondolom délutánonként jellemző.
A Radisson is a Nabq-öbölben van, de már egy kicsit délebbre. Itt jobb a helyzet?
Nagyon sok szép szálloda van ebben az öbölben és kár lenne emiatt kihúzni a listánkról.

Más:
Aki mostanában volt Sharmon, a Kartago fakultatívjai milyen napokon vannak?

Sokat segítene ha valaki tudna segíteni.

Köszi.
Napfény1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9502
Akkor mázli volt, hogy csak ketten voltunk intrósok aznap, amikor én mentem:)) És mindkettőnkre jutott 1 oktató. Azt hogy érted, hogy "kis helyen" van a merülés?
Előzmény: Borneo_1 (9495)
Napfény1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9501
Amit én néztem, ott a tankönyv benne van az 50-ben. Viszont a nyíltvízi vizsgadíj tényleg nincs.
Előzmény: Borneo_1 (9498)
Napfény1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9500
Nekem ez is nagy vágyam, meg a teknős!!:))
Előzmény: KnéZs (9490)
Napfény1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9499
Hát, egyelőre kicsit sokallom az árát, tavasszal 170 + illetéken áll, jó, tudom, még akciózzák, de akkor is, így első látásra ez nagyon sok nekünk.
Előzmény: Kathy8 (9487)
Borneo_1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9498
Ha felveszed a kapcsolatot velük akkor kiderül+10.000 a tankönyv és + 10.000 a vizsgadíj.
Hja egyébként én nem tudtam hogy intróval is olyan mélyre lehet merülni. Mert az egy csillagos vizsgával max 18 méterre . Elviekben:-)
Előzmény: Kathy8 (9479)
Rolidave007 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9497
Köszi szépen!
Előzmény: GYURMÓKA (9494)
Borneo_1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9496
Júniusban szeretnék menni mert akkor már tök jó idő van és a suli miatt csak ekkor tudunk legkorábban menni.
Előzmény: Kathy8 (9471)
Borneo_1 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9495
Sziasztok!

Nos ha nincs vizsgád akkor mindig introban merülhetsz úgy tudom. Ott mindig megtanitják a helyes légzést és feladják a szerkót az emberre és kész. Mindig ugyanez van. Elmegy az idő a tanulással. Mindig egy kis helyen van a merülés. Nincsenek túrák. Nah de ha az ember ezt már tudja minek annyit várni s ujra és ujra végig várni a többiek betanulásást. Szóval merülni csakis párban lehet! Alapszabály a 4 csillag. Pl a párodnak is van kettő meg neked is akkor igen már lehet együtt is párban persze helyi vezetővel mivel Ő tudja mi hol van hajóroncs, fal, barlangok, akármi amit érdemes megnézni. 4 csillag alatt nem lehet merülni ennek meg kell lennie összesen. És alapszabály hogy csak párban lehet merülni!
Előzmény: Kathy8 (9471)
GYURMÓKA Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9494

Szia !

 

 

A baksist nem kell tulzásba vinni, 1-1 dollár vagy Euro bőven elég. Viszont ha visztek itthonrók hazai csokoládét  (boci, sportszelet, karamella) , annak is úgy örülnek, mint a pénznek. A szállodának olyan szobája, amely  tengerre néz, igazából nincs, maximum oldalról tengerre néző, ha ez nagyon fontos, 10 dollárral vagy euróval megpróbálhatod a recepción. Egyébként a szobák berendezése teljesen egyforma ,

mi nagyobb társasággal voltunk, így sok szobát láttam, és ugyanúgy néztek ki . A szoba kérésnél esetleg arra figyeljetek, hogy közel legyen a tengerhez, vagy a medencéhez ,mert a hotel hatalmas területen fekszik, és vannak olyan szobák, ahonnan elég sokat kell gyalogolni a tengerhez,vagy az étterembe . A mini aquaparkról nincsenek infóim, de az idegenvezető biztosan tudja. A hotelnek van kér csúszdája , és a gyerekeknek nagy játszótér mindenféle mászókával, stb.

 

 

Üdv

 

 

Gy  

Előzmény: Rolidave007 (9489)
ropacsek Creative Commons License 2010.02.04 0 0 9493
Nekem a partról fájt:) Mi kijöttünk az oktatóval, a párom még bent maradt egy másik sráccal. Épphogy levettük a mellényt, mikor megjelentek a delfinek. Láttuk a buborékokat, ott voltak a delfinek előtt, én sárgultam és átkozódtam, hogy miért nem maradtunk még 5 percig. Amikor kijöttek, és letámadtuk a mázlistákat, közölték, hogy nem látták őket. Pancserek:) (Párom az, aki soha nem arra néz, amerre kéne. Azt a szirti cápát sem vette észre, ami konkrétan súrolta, mert épp egy másikat bámult.)

Sovány vigasz, de azért szép látvány volt, ahogy a delfinek előttünk szinkronúsztak.
Előzmény: Redsil (9492)
Redsil Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9492
Az így elképzelve is tud fájni!:-0 Tapasztalatból mondod?
Előzmény: ropacsek (9491)
ropacsek Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9491
Az igazi szívás az, mikor az ember merülés után a parton tudja meg, hogy a delfinek ott voltak mögötte kb. 10 méterre, jó sokáig, és mégsem látta. Az azért tud fájni.
Előzmény: KnéZs (9490)
KnéZs Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9490
Szia ! Hajóról szerencsére nekem is már többször volt velük szerencsém találkozni , de én telhetetlen vagyok ...merülés közben szeretnék velük összeúszni :-)) , úgy igazán szabadon .... azt hiszem ha ezt átélhetném egyszer .....
Előzmény: Napfény1 (9450)
Rolidave007 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9489
Szia!

Nagyon köszönöm a tájékoztatást. Már lefoglaltuk az utat, május 1-én repülünk a KT szervezésében. Jön még akkor valaki innen a fórumról a Tropicana Sea Beach-be???

A kaja leírásodnak nagyon örülök, "nagy" haspókok vagyunk. Élve az általad felkínált lehetőséggel kérdezném, hogy mennyi baksist adjunk, hogy rendbe legyen nap-mint nap a szobánk? Tunéziában napi 1 dinár (kb 150,-Ft) elég volt. Szobafoglaláskor érdemes valamennyit becsúsztatni az útlevélbe a jobb szoba reményében? Esetleg valami tanács a szobát illetően, hogy hova próbáljuk meg kérni? Én szeretném, ha tengerre nézne, vagy esetleg a nagy medencére... Olvastam, hogy van ott valamilyen miniaquapark. Az mit takar?

Válaszokat előre is köszönjük.
üdv
Előzmény: GYURMÓKA (9488)
GYURMÓKA Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9488

Szia !

 

Mi tavaly március végén voltunk, nekünk teljesen jó volt. Ezt azért írtam, mert azóta már több nagyon negatív kritika is megjelent a szállodáról német oldalakon -bár tudjuk, a németeknek soha semmi nem jó .A szálloda több épületből áll, a szobák modernül berendezettek, kényelmesek. Már sokszor voltam Egyiptomban, de ennyire jó kaja (persze az egyiptomi viszonyokhoz képest) még egy szállodában sem volt. Gazdag a választék. A part homokos, sekély a víz, kisgyerekeseknek ajánlott, viszont bentebb ,ahol már úszni lehetne , rengeteg a tengeri sün. Amikor mi voltunk , szeles volt az idő. A személyzet kissé nehézkes, de egy kis baksissal mindent meg lehetett oldani. A szálloda a főúttól  bentebb van, ha kimentek a főútra 6-800 métert kell gyalogolni. A főút lényegében a szállodasor. Ez a hotel kintebb van a többi sharmi  szállodától, de taxival, vagy kis busszal olcsón bejuthattok a központba (alkudozni a taxiban !) A főúttal túloldalán egy kisebb bevásárlóközpont található, bazárokkal ,gyógyszertárral, stb, csakúgy mint a főút Sharm központja felé végig tele van üzletekkel, éttermekkel , stb.

 

Ha van még konkrét kérdésed, szívesen válaszolok

 

 

 

Üdv

 

 

Gy

Előzmény: Rolidave007 (9432)
Kathy8 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9487
Pyramisa kiesett :( :)?
Előzmény: Napfény1 (9486)
Napfény1 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9486

Még nem tudjuk hányan megyünk. Én szervezem egyébként:) Nézegettük El Faranát, Tropicana Grand Oasis-t, esetleg Melia Sinai...

Előzmény: Kathy8 (9485)
Kathy8 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9485
Értem:)

Van már hotel ami tetszik nektek?Hányan is mentek?
Előzmény: Napfény1 (9484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!