Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2009.03.11 0 0 1209
Pedig jó lesz ha kapkodsz, mert március 30 után feltöltési díj lesz a TV-n... :-(
Előzmény: SPeti (1207)
nesman Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1208
OKÉ. Akkor ezt megbeszéltük.

Ezek szerint mégis csak tudok kommunikálni emberekkel.
Ez megnyugtat.
Ez a mondatod pedig nagyon találó: Ha tudok reagálni, megteszem, a gáz az, mikor süket fülekre talál a mondandóm.
Én ezt nagyon sokszor érzem itt a fórumon!

Hát a műszaki cuccok tényleg nem kapósak a teszveszen.

Hát igen. Ez tényleg nem semmi amit kigondoltak.
Most olvastam én is a kezdőlapon.
Racionálisan gondolkodva egyszerűen tönkreteszik magukat.
Hát ha ez kell nekik!

Na most fog igazán megnőni a vatera felhasználók száma!
Erre nem is számítottunk, ugye?

Egyébként mi baj van a női vásárlókkal?

Amíg vateráztam, a nők kivétel nélkül azonnal fizettek, nem akarták megmagyarázni mennyi lesz a postaköltség stb.

Én már nagyon várom, hogy legyen eBay magyarországon.
Elég sok aukciós oldalt kipróbáltam, de tényleg az a legjobb.
Persze csak szerintem!
Előzmény: SPeti (1207)
SPeti Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1207

A "mindig az igazság fáj" mondatot nem neked címeztem.
Sajnálom, ha így értelmezted.

 

Még, ha nekem szólt volna, sincs harag. Ha tudok reagálni, megteszem, a gáz az, mikor süket fülekre talál a mondandóm.

 

A TeszVesz-en sajna, nem nagyon dívik a számtech, ezért nem is sietem el a feltöltést...

Előzmény: nesman (1205)
SPeti Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1206

A keresőrobot elmélet ellen szól, hogy azok gondolom, kidobták volna a találatokat aktualitásukkor, nem hónapok múlva. Hacsak nem épp most sikerült leprogramozni őket :-)

...illetve nyilván nem egy-két ember kattingat aukciók és felhasználók között, de a kerestetés célirányos lehet.

Fenntartom a véleményem és az elképzelésem az esetemmel kapcsolatban...

 

Nézelődni tudok már, láttam, hogy a TeszVeszről özönlenek át a kismamák az új listadíj miatt. Az "ősvaterás fórumozók" máris rajtuk köszörülik a nyelvüket.

Szerintem ezzel semmi baj nincsen, amint megtanulják az újak, hogy a Vaterán szigurú szabályok vannak a fórumon is, s LEGINKÁBB csak a megrögzött besúgók bírják huzamosabb ideig(mindenesetre roppant tanulságos).

Kérdés, elszáll-e a ló a Vaterával is, s bevezet-e hasonló listázási díjat? Mert ha igen, az egy új korszak kezdete lesz...a legtöbb apróhirdetési fórumon.

Előzmény: Blue_Sky_007 (1202)
nesman Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1205
Hát igen, de azt nem fogják megadni neked.
A teszvesz egyszerűen más, majd megszokod.
Vannak előnyei, és hátrányai is.Ez természetes.
Ha szánsz rá egy kis időt, láthatod, hogy a legtöbb vaterás eladó ott is árul.

Itt nem akarom leírni, hogy hogyan nem tudnak ellenőrizni, de küldök egy mail-t.
Olvassák ezt a fórumot olyanok is akiknek nem kell tudniuk mindent!
Végül is pofonegyszerű.

A "mindig az igazság fáj" mondatot nem neked címeztem.
Sajnálom, ha így értelmezted.

Hát valami pitiáner embernek jutott eszébe!
Vannak akik egy aukciós oldalt nem azért látogatnak, hogy vegyenek, vagy eladjanak, hanem csak besúgni akarnak. Ha nem lennének ilyen emberek, nem működtek (működnének) a ........szolgálatok sem.
Előzmény: SPeti (1200)
nesman Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1204
Lehet, hogy úgy gondolod te nagyon vigyáztál, nem sikerült.
Személyeskedő megjegyzéseid a teszvesz-ről, és annak felhasználóiról önmagukért beszélnek. És persze minősítenek téged is!

Ez így is van. Senki nem is mondta, hogy személyeskedtél benne.

Mi volt a probléma a mondandómmal?
Az pedig eléggé érdekes, hogy te nem jeleztél semmit, csak utólag.
Ez bizony köpönyegforgatás, és én nem szeretem a szélkakas embereket!
Peti is szólt hozzá, és nem úgy értette mint Putyur.
Vagy nem vetted észre.

Hát most milyen személyeskedő megjegyzést küldtem én neked?

Én sem bánom, hogy minden egyes állításodat meg tudom cáfolni, veled ellentétben értelmesen!
Az még hagyján, hogy most saját tulajdonságaidat soroltad fel, eléggé személyeskedő módon. De még azt sem tudod pontosan mit is írtam. Szánalmas.
Nem a net-hez, hanem a számítástechnikához nem értek.
Te mindenhez értesz?
Mert bizony nem ez érződik!

Csak azért kell magyarázkodnod, mert semmi konkrét dologgal nem tudod alátámasztani a mondanivalódat. A törvények, jogszabályok rövidítéseit nem is ismered!
Sőt még az adatvédelmi biztost is lehozzánemértőzted, mert nem tudtad, hogyan kell helyesen írni a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló törvényt.
Ezt sajnos nem látják, mert a törölt topic-ban volt ahol ez látható lenne!

Azért nem reagálsz a mondanivalóimra, mert nem tudsz érdemileg hozzátenned semmit.

Szerintem nem csak ő adta elő a mondanivalóját felnőtt ember módjára.
Nekem se nem üzlet, se nem hobby, ezért tudok pártatlan lenni.
Emlékszel, Luzav cselekedetét én is elítéltem? Rémlik?

Nem haragszom!
Nem engem veszel semmibe, hanem nem szeretnéd magadat kellemetlen helyzetbe hozni.
Mostanában sikerült egypárszor.
Engem nem tudsz átverni!
Egyébként legalább veletek ellentétben Luzav-nak vannak jó meglátásai!

És még mindig racionálisan tudok válaszolni mindenkinek!

Előzmény: Blue_Sky_007 (1201)
nesman Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1203
HÁT ÉN IS EZT MONDOM!

Akkor miért értelmezed, magyarázod félre mások mondatait?
Rajtad kívül senki nem gondolta így, ja de, utólag "köpönyegforgató" kollégád.

M É G E G Y S Z E R L E Í R O M.

Az érdekesség szavunknak vannak szinonimái, de ez nem az: sunyi, mögöttes összeesküvés.

É R T E D ?

Azt írod, hogy: Ebben a topicban (meg a másik, azóta bezárt hasonló nevűben is) ha valaki ezt a kifejezést használta a Vaterával kapcsolatban, akkor egyértelmű volt, hogy valami "sunyi, mögöttes összeesküvés"-re gyanakszik.

Ez általánosítás. Mivel én nem olyan ember vagyok mint a másik, ezért nem is úgy gondolkodom.
Pl. itt vagy te, vajon miért feltételezted rólam ezt a gondolatot?
Te sem úgy gondolkodsz mint én.
Esetleg magadból indulsz ki?
Nem tudod értelmezni a mondatszerkezetet?
Vagy csak egyszerűen rosszindulatú vagy?

Megjegyzem, ezek csak kérdések, én nem következtettem semmit, és nem is személyeskedem!
Ezek felvetések, lehetőségek.

É R T E D ?

A legjobban az tetszett amikor hibás, és erőltetett elméleted alátámasztására a legutolsó mondatomat hoztad fel, mint egy véres kardot úgy emelted magasra, de közben nem vetted észre, hogy ledöfted magadat.

Nézzük a mondatot mi is van benne:
Elég sok mindenhez értek, ha felnézek a falra ennek bizonyosságát is látom, de a számítástechnika nem tartozok közéjük.
De van nekem is olyan ismerősöm aki igen magas szinten mozog ebben a témában, és bizony ő nem vetette el az emberi beleavatkozás lehetőségét sem.

Elismerem, hogy nem értek a programozáshoz, ezért kikértem a véleményét annak aki ért hozzá.
Szerinted ez összeesküvés?
A hozzáértő aki nem én, és nem is te vagy, több lehetőséget vázolt fel, és közte volt egy olyan lehetőség is, ami neked nem tetszik.
Szerinted ez összeesküvés?

Mivel nem volt konklúzió a mondat végén, ez azt jelenti, hogy én nem is véleményeztem!
Vagy ez nem is tűnt fel?
Szerinted ez az összeesküvés?

Csak egy kérdést teszek fel neked.
Neked kör alakú a labda?



Előzmény: Real Putyur (1199)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1202

Az ellenőrzésről:

 

Nekem olyan levelezésemet vették elő a 72 órás kitiltásnál, ami a regisztrációm kezdetekor követtem el a terméklapon. valamint ha jól emlékszem a holland aukciót helyett tömeges feltöltést végeztem (mondjuk ezzel egy "kolléga" nyomott fel, de ez a kezdeti tudatlanságomból fakadt).

 

Szerintem "keresőrobotokat" használnak, kicsit olyan, mint az ami ECHELON rendszer. Persze gagyi változatban.

 

Mivel a telefonszám és a számlaszámod már a rendszerben van, azt meg kell változtatnod.

 

A másik érdekesség, hogy a babimamis teszvesz bevezette a listázási díjat. Ami kicsit megdrágítja az eladást ott.

 

Gondolom a beépített teszvesz részvényesek agitálnak itt a vatera ellen. (ha nem tudnám, hogy a tulajdonosi kör ugyanaz) :-)

Előzmény: SPeti (1200)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1201

Tudod, az az érdekes, hogy én voltam aki a szántogató traktor után megpróbáltam a lehető leginkább mellőzni a személyeskedést.

 

Amikor és amit leírtam (amire azt írtad, hogy válaszolsz ha lesz időd) egy fikarcnyi személyeskedésre okot adó mondat sem volt.

 

Ezek után jöttél a mondandóddal, amiben megjelent az utólsó megjegyzésed, amit Putyur kolléga is jelzett, hogy másképp nem lehetett érteni, mint ahogy én is és más is értett.

 

Erre kaptad meg tőlem a személyeskedő megjegyzést, amit nem bántam meg. Unom már, hogy egy-két embernek, aki érthetetlen, rugalmatlan, hozzá nem értő (bevallottad a nettel kacsolatban) utólag kell magyarázkodnom. Nem fogok, nincs értelme.

 

A mondandódra nem is reagálok, csak egy gondolat:

 

SPeti-t azért nem "támadtam" le, egyrészt mert nem akarom, hogy "kiszántsanak", másrészt, mert úgy és olyan formában adta elő a panaszát, ami szerintem felnőtt emberhez méltó.

Én is voltam ilyen szituációban és tudom mit érezhet.

Neki ez üzlet is, nekem csak hobby, szórakozás, időtöltés.

 

És ha nem haragszol (kit érdekel), megérettél arra, hogy luzer és cili55 kolléga után téged is ignoráljalak.

Előzmény: nesman (1198)
SPeti Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1200

Természetesen a rehab volna a legkívánatosabb, de ebben nem reménykedem már az eddigiek alapján.

Időközben regisztráltam a TeszVesz-en is, de az valahogy egyelőre átláthatatlan számomra, s még komolytalannak is tűnik.

Nyilván az újraregisztrálás lesz a megoldás, ami elég kellemetlen annak fényében, hogy elvileg tiltott személy vagyok, az áruimmal együtt.

Kérdés, tényleg komolyan veszik-e("...bármilyen információ arra enged
következtetni, hogy Ön az a személy, akit kizártunk, ez a felhasználóneve is inaktív lesz..."),
vagy mégis számít a jutalék?

 

"...mindig az igazság fáj a legjobban"

Mindannyian tudjuk, hogy ez az igazság nem fehér és fekete.

Ahogy mondtam, három hónapnál is régebbi vétség lett a kizárásom oka, s nem is a fórumon fújtak be. Komoly nézeteltérésem sem volt olyannal, akiről elképzelném, hogy nekiáll nyomozni utánam, ráadásul olyan aukcióknál, amiket felhasználó már nem is láthat. Erre irányuló kérdésemre a válasz:

"...az adatok dokumentálva vannak, de ellenőrzéseink módszerei nem publikusak, ezért kiadására nincs mód..."

Ez rendben is van, de vajon kinek és miért jutott eszébe felhívni a személyzet figyelmét az egész ottani pályafutásom tüzetes átvizsgálására, VISSZAMENŐLEG?

 

Tehát, ha nem az ominózus farsangi jelmezes hirdetéseim gyerekkereskedelemként való felháborító értelmezése volt az ok, akkor csak az összeesküvés-elmélet marad, akár érdek-sérelem okán, akár egy bennfentes magánakciójaként.

Előzmény: nesman (1197)
Real Putyur Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1199
Jézusom. Ilyen szinten félreértelmezni valakinek a mondanivalóját...

Az írod: érdekesség. Ebben a topicban (meg a másik, azóta bezárt hasonló nevűben is) ha valaki ezt a kifejezést használta a Vaterával kapcsolatban, akkor egyértelmű volt, hogy valami "sunyi, mögöttes összeesküvés"-re gyanakszik. Számomra nyilvánvaló volt, hogy Te is ilyen céllal említetted ezt a (valóban érthetetlen és megmagyarázhatatlan) jelenséget. Ezt csak alátámasztja utolsó mondatod: "...De van nekem is olyan ismerősöm aki igen magas szinten mozog ebben a témában, és bizony ő nem vetette el az emberi beleavatkozás lehetőségét sem." Tehát mégiscsak valami összeesküvés-elmélet rajzolódik ki előtted.

Pedig nem. Ez egy rosszul átgondolt programrészlet, aminek nincs értelme.
Előzmény: nesman (1189)
nesman Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1198
Látod-látod megint értésünkre adtad, hogy nem lehet veled értelmes diskurzust folytatni.
Én tényekkel, definíciókkal, néha feltevésekkel, de mindig higgadtan próbálom megértetni az álláspontomat másokkal.
És te?

Idézlek: Mondtam, hogy örüljél, elégüljél ki erre ha ugy érzed.

Ez nem higgadt, de még intelligens mondatszerkezetnek sem tűnik!

Ennek a megjegyzésnek több célja is lehet, de egy bizonyos szint alá nem fogok süllyedni!

Hát ez van.

La Mancha lovagjának pedig legalább volt valami célja!
Egyébként csak megjegyzem, hogy Don Quijote harcot pl. ellenem folytatsz.

Vissza szoktam olvasni, észrevehetted volna a hozzászólásaimból, ha egy kicsit is odafigyelnél a mondanivalók értelmére.

A Norbi is ezért "hagyta" rám ezt a nicknevet, mert egyszerűen nem látta értelmét vitatkozni olyanokkal akik nem akarják látni a fáktól az erdőt!

Én pedig más vagyok!
Előzmény: Blue_Sky_007 (1196)
nesman Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1197
Akkor mit szeretnél?
Mert, hogy nem fognak rehabilitálni az biztos.

A tények felvázolása pedig nem az alkalmazottak szidása!
Azt elismerem, hogy az embereknek mindig az igazság fáj a legjobban.
Előzmény: SPeti (1193)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1196

Mondtam, hogy örüljél, elégüljél ki erre ha ugy érzed.

 

Nekem is jó az átláthatóbb tisztánn (szárazabb) oldal.

De nem akarok Don Quijote harcot folytatni.

 

 

Neked is javaslom, hogy olvass (pl a hsz-imat itt az indexen) és hamarosan rájössz a titok nyitjára.

Előzmény: nesman (1192)
SPeti Creative Commons License 2009.03.09 0 0 1195

"nincs semmi inspirációm nyilvántartani az üzletfeleket"

...mármint, hogy kinek milyen igénye lehet, mi érdekli...huh :-)

Előzmény: SPeti (1193)
SPeti Creative Commons License 2009.03.09 0 0 1194

"Főleg mert Petibe nem kötöttél bele, pedig elég nagy hisztit rendezett!"

 

Szerintem az én hisztim volt a legvisszafogottabb :-)

...legalábbis január elsejéig visszaolvasva...

Előzmény: nesman (1187)
SPeti Creative Commons License 2009.03.09 0 0 1193

Oh, nem a levelezőmmel van a baj, saját kezűleg törlök hetente. Egyszerűen nincs semmi inspirációm nyilvántartani az üzletfeleket. A számlázóban is benne van mindenki(céges számlára csak számla ellenében lehet utalást fogadni), de erre külön ember kéne...

 

Természetesen lehet újraregelni, s nem költség a bankszámla csere sem, mobilból is van néhány a családban.

De ez már olyan, mintha hamis papírokkal kezdenék "új életet", elítélt bűnöző múltamat takargatva...

Egyszerűen csak rossz nézni, hogy egy év munkája, lépdelése a szamárlétrán, a kivívott megbecsülés, mind kárbaveszett egyetlen gombnyomásra.

Sajnos, az általad leírtakkal ellentétben sokaknak beindul a fantáziájuk az "inaktív" jellemzőt látva a nevem mellett.

Nekem ezek nagyon fontos dolgok, még ha más szemében bagatell is.

Arról nem is beszélve, hogy az esetleges új fhnévvel ugyanazon termékekkel vajon mennyi időn belül találom magam becitálva a jóindulatú fórumokon?

 

Nem szidom én azt az alkalmazottat, aki "megtette a szükséges lépéseket"(bár a körülmények tényleg bosszantóak és kérdésesek), nyilván ez a bevált módszer: minél kevesebb kommunikáció, határozott fellépés.

Így valóban "lekoptam" én is, befejeztem a levelezést, bár nem hevertem ki.

Előzmény: nesman (1188)
nesman Creative Commons License 2009.03.09 0 0 1192
Lehet, hogy tévedek, de valami elkerülte a figyelmedet!

Én a "hovatartozásodat" firtató mondatomat ha-val kezdtem. Ez pedig feltételes mód.
Te pedig kijelentő módban válaszoltál rá, ezért nem én, hanem te mondtad azt ki, hogy: vatera kft tag, vagy alkalmazott, vagy bármi de biztos köze van hozzá.
Én több lehetőséget is felvetettem, és te egyet választottál közülük.
Ami lehet, hogy véletlen, de túl sok a véletlen egybeesés.

És még mindig nem értem, hogy miért nem jó neked egy tisztább, átláthatóbb aukciós oldal!

A többi felvetésben egyetértek.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1190)
luzav Creative Commons License 2009.03.09 0 0 1191

Na azért többen vannak ,akik még látják a fátol az erdőt.

Telesen igazad van.

Igaz az igazsággal nem biztos,hogy sokat érünk.

Előzmény: nesman (1187)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 1190

Nagyon hosszú amit írtál.

 

Egy gondolat, ami érdekes, ha valaki más véleményen van, akkor az biztos vatera kft tag, vagy alkalmazott, vagy bármi de biztos köze van hozzá.

 

Tévedsz, de nem lényeg, higgy benne, hátha segít. :-)

 

Sok dologban eltérő véleményen vagyok, de ez így jó.

 

Azt szoktam mondani, ha a világon mindenki olyan lenne mint én, akkor az qrva unalmas lenne.

Előzmény: nesman (1187)
nesman Creative Commons License 2009.03.09 0 0 1189
Ha én azt írom hogy érdekesség, akkor úgy is gondolom.
Azért nem is mondtam többet a jelenségről, mert veled ellentétben nem egy: sunyi, mögöttes összeesküvést értelmeztem.

Az én monitoromon még mindig ez a szó látható a hozzászólásomban: érdekesség.
Ha te mást látsz, benned, vagy a készülékedben van a hiba!

Elég sok mindenhez értek, ha felnézek a falra ennek bizonyosságát is látom, de a számítástechnika nem tartozok közéjük.
De van nekem is olyan ismerősöm aki igen magas szinten mozog ebben a témában, és bizony ő nem vetette el az emberi beleavatkozás lehetőségét sem.
Előzmény: Real Putyur (1182)
nesman Creative Commons License 2009.03.09 0 0 1188
Nem is kell archiválni semmit sem, mondjuk én olyan levelező programot használok amiben jelenleg több mint 6000 mail van, és nem éri el a kapacitás 10 %-át sem.

Ha ennyire vatera tag akarsz lenni, miért nem csináltatsz egy új bankszámlaszámot?
Köss egy új előfizetést az egyik szolgáltatóval, formázd a vinyódat stb.

Ez nem olyan nagy költség, és te azt írod, hogy meg is érné neked.

Regisztrálj újra!
Előzmény: SPeti (1179)
nesman Creative Commons License 2009.03.09 0 0 1187
Akkor térjünk vissza a kérdésekre.
A rendszer nem olyan nagy mint azt képzeljük, sorolhatnám naphosszat a sokkal nagyobb, és nehezebben átlátható területeket, amiket mégis sokkal jobban vezetnek.
De nem ezen van a hangsúly. Az emberi tévedéseken. Jó meglátás. Ezt mondod te is, és azok is akikbe "belekötöttél", ezért nem szoktam érteni, miért bosszantód őket.
Főleg mert Petibe nem kötöttél bele, pedig elég nagy hisztit rendezett!
Én bizony azt is hozzávenném, hogy direkt szabálybeli félremagyarázások, és bosszú kizárások is vannak. Ha valakinek nem tetszik ez a vélemény, valószínűleg nincs saját tapasztalata. Ezért nem kell olyanokat leszólni akiknek van ilyen.
Az pedig egyszerűen nevetséges amikor "bizonyítékokat" kérnek, követelnek az itt fórumozók egymástól.
Egyszerűen nem lehet ilyen helyen jogszerűen, pontosan, és szakszerűen leírni semmit.

Az egészben a slusszpoén az, hogyha valamit írnak pl. én, azt egyből félre is magyarázzák egyesek. Nézd csak meg.
Azt írtam, hogy érdekesség, többen reagáltak is rá, pl. te is, és senki nem gondolta volna, hogy hátsó szándékkal közelítem meg az adott témát, de egy mégis volt aki nem azt olvasta amit írtam, hanem minden áron rám akarja erőltetni a saját képzelgéseit.
Az érdekesség szavunknak vannak szinonimái, de ez nem az: sunyi, mögöttes összeesküvés.
Ezeknek a fórumoknak az elsődleges feladata a véleménycsere lenne, de az ilyen félremagyarázásokkal teszik tönkre egyesek.
Aztán ha nem válaszolok az ilyen hozzászólásokra, mert szerintem felesleges, és ráadásul még magyarázkodásnak is tűnhet a válaszom, elégedetten dőlnek hátra, ugye megmondtam gondolatokkal.
Szerinted ilyenkor ne hisztizzen az ember?
Vagy esetleg neked nem ez a meglátásod?

Egyetértek, mindig a többség viszi a hátán a kisebbséget. Ezt tanítják is, és a józan ész is ezt diktálja.
Ez is teljesen tiszta, ha valaki akar, az tud is újra regisztrálni.

Ebben vitatkoznom kell veled. A vatera egyeduralkodónak tűnik, de nem az.
A teszvesz pedig teljesen más, ezért nem illik a képbe.

Vegyük csak a vatera egyik legnagyobb hibáját, az eladók érdekeinek védelmét.
A vaterán a bosszúnegatívoktól semmi nem véd meg a szabályzat sem, és az alkalmazottak sem.
Az pedig egyszerűen nem igaz, hogy egy frappáns válasszal ki lehet köszörülni a csorbát.
Amikor vásároltam a vaterán, én mondjuk mindig megnéztem, hogy kitől, és miért kapott az illető semleges, vagy negatív értékelést. És bizony az áru értéke is támpont ilyenkor. De kevesebben vagyunk akik ilyenre időt szánnak. Én pedig már nem is tudok.
A teszvesz szabályzatában ki is van emelve a bosszúnegatív fogalma, és tiltott.

Jöhet a következő. A rendszeresen nem fizetők tábora.
Mi van a vaterán, abszolút megengedett, hogy rendszeresen ne fizess, és ezzel felesleges időveszteséget okozzál az eladónak.
Csak a sokszor szóba került %-ra kell figyelni.
Ellenben a teszveszen teljesen mindegy hány + értékelésed van, ha háromszór nem fizetsz repülsz.

De lehetne példálózni a vásárlói oldalról is, és ugyanaz jönne ki.

Na ki védi jobban a felhasználóit?
Az eBay-t pedig nem akarom ide venni, mert akkor látszana igazán, hogy mennyire amatőr húzásai vannak a vatera alkalmazottainak.

Az teljesen igaz, hogy sokkal több a női felhasználó a teszveszen, mint a vaterán.
Nekem is ez a tapasztalatom, és rá is szoktam kérdezni, hogy miért.
Most kapaszkodj meg!
Az indokok ezek szoktak lenni: rengeteg inkorrekt eladó, nem azokat a termékeket kapják meg amire licitáltak, a tájékoztatás teljes hiánya a vaterán.
Te nem így látod?
Egyébként pont ugyanolyan pénzzel fizetnek, és ráadásul sokkal szebbek mint a férfiak!

Térjünk rá az egyéni vevőkkel kapcsolatos felvetésedre.
Itt is vitatkoznom kell veled.
Egy döntésnél, nem csak a rövidtávú pénzbeli veszteséget kell számolni, hanem a hosszútávú presztízsveszteséget is.
A volt üzletfeleim akik most azt látják, hogy inaktív lettem, és közben tudják, hogy valójában hogyan álltam az adás-vételekhez, véleményt fognak alkotni.
Milyet? Hát ezt nem tudom, de mivel 411 üzletféllel volt dolgom, és több mint 1500 + értékelést kaptam, ezért szerintem nem engem fognak elsősorban hibáztatni.
Akik olvassák a hozzászólásaimat, és nem mindenáron kötekedni, félremagyarázni akarják a történéseket, azok is fognak.
Valószínűleg ők sem elsősorban engem fognak hibáztatni.
A barátok, családtagok, akik ismernek, és tudják milyen vagyok biztosan nem engem fognak hibáztatni.
És én csak egy ember vagyok. Minden véleményalkotóval nőni fog ez, rendesen.
Azt pedig te is tudod, hogyha megbotlik valaki a falu végén, a másik végén már meg is halt.
Ezt csak azért írom, hogy a szájhagyomány nagyon ki tud cifrázni valamit!
És ezek előbb-utóbb elérnek a Naspers Limited-hez is.
Most nem hiszem, hogy ez lenne a legnagyobb gondjuk, de nem fogják hagyni, hogy egy-két hozzá nem értő alkalmazott tönkre tegye a hírnevet amit megvettek!
A com-os oldalon, pedig ott virítanak az elérhetőségek.

Most lehetne azzal jönni, hogy ez csak a te véleményed, és ez így is van!
De gondold át, szerinted ezzel a véleménnyel egyedül vagyok?
Még te is ugyanazokat, vagy hasonlókat írsz, pedig úgy tűnik mintha másik oldalon állnánk.

Most pedig elértünk a legnagyobb vita kiváltó bekezdéshez!
Többször megemlítetted már, hogy a vatera egy nagy szervezet aki azt csinál amit akar, és nem érdemes a hatóságokhoz fordulni.

Egy vállalkozás nagyságát lehet definiálni, a foglalkozottak számától, és a nettó bevételtől függ elsősorban.
Hát mégsem olyan nagy mint amilyennek mutatni szeretnék magukat!
Azt csinál amit akar?
Pont addig amíg a felhasználók engedik!
A hatóságok értesítése pedig nem csak egy lehetőség, hanem ÁLLAMPOLGÁRI KÖTELESSÉGE is minden embernek.
Ez meg is van írva a „nagykönyvben”.

Tudod miért nem áll össze veled kapcsolatban a kép?
Ezért!

Ha te nem vatera alkalmazott vagy, hanem az a közalkalmazott akinek mondod magadat, akkor csakis a te érdekeidet (aktív felhasználó) védi minden olyan kezdeményezés ami a rendrakást segíti elő.
Ezért van az, hogy már többen megkérdőjelezték a pártatlanságodat.

Szóval miért nem is jó neked, hogy tisztább, átláthatóbb legyen az az aukciós oldal amit használsz?

Persze ez is csak egy vélemény.
Még szerencse, hogy ez alkotmányos joga mindenkinek.

Ez nem tartozik közvetlenül a hozzászólásodhoz, de többszőr megemlítetted azt is, hogy milyen sok eladó, és áru van a vaterán. Szerintem ez sem mindig előny. Ha érdekel a véleményem erről, szívesen levezetem ezt is.

Remélem az legalább lejött, hogy ez nem egy sima hiszti, hanem jogos meglátások halmaza.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1174)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1186

Gondolom ott dolgozol, vagy figyeled, hogy hogyan fizetnek az emberek. :-)

 

Lehet, nem vitatkozom, mert nem tudom sem a saját sem a Te álláspontodat pro és kontra alátámasztani, csak gondolkodtam, ezért írtam le.

Valamint nem is tartozik a vatera topikba már ez szorosan.

Előzmény: Törölt nick (1185)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1184

Mivel alapvetően olcsóbbak a dolgok (vagy legalábbis azt hiszik) ezért ott fogják megvenni, azok akik neten (is) szoktak vásárolni.

 

De mivel nincs vásárlói szokás felmérésem, természetesen nem bizonyítok semmit, csak a környezetemből, magamból és a tanulmányaimból indulok ki.

 

Egyébként a "madarakról" annyit, hogy tegnap voltam vásárolni (2 hetente megyünk hipermarkecba nagybevásárolni) és tömve voltak a hiperek (Budaörs), tehát még van pénze a magyarnak :-)  és az olcsót keresi.

 

Annyit tudni kell, hogy a magyar "madár" sokkal árérzékenyebb, mint az EU-s társai.

Ezt már sok felmérés bebizonyította.

Előzmény: bummm4 (1183)
bummm4 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1183
Csak egyre kevesebb a "madár" aki fizetni is tud.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1175)
Real Putyur Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1182
"...olyan értékelésekről ahol az eladó ugyanaz, de a nyertes és az értékelő NEM! Ezt ugye meg lehet nézni, ha rákattintasz a árukódra."

Ebben nincs semmi sunyi, mögöttes összeesküvés. A Vatera rendszere olyan, hogy a lejárt, és újraindított aukciók esetében a lejárt árukódra kattintva a jelenleg futó ugyanolyan aktív (vagy az utolsó aktív) aukciót fogja mutatni.
Hogy ez miért így működik...? Többen kérdeztük már a Vatera fórumán, sosem kaptunk rá igazán kielégítő választ. :-(
Előzmény: nesman (1176)
SPeti Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1181
Az általad említett érdekesség talán a "második lehetőség" esete. Mikor megnyeri, mégsem kell, lehet a második helyezettnek jelezni, hogy megnyerte.
Előzmény: nesman (1176)
SPeti Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1180

Maximálisan egyetértek.

Az üzlet forgalmával fordított arányban nőtt a vaterás eladásaim száma.

Előzmény: Blue_Sky_007 (1175)
SPeti Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1179

Én nem archiváltam semmilyen elérhetőséget, a kölcsönös értékelés után töröltem a levelezést mindenkivel. Nincs időm és kapacitásom mindenkit értesíteni, kitalálni, kinek mi kellhet.

Sokkal egyszerűbb volt, hogy feltöltöm a vaterára, hisz mindent el tudtam ott adni.

Ettől függetlenül volt, hogy "hátulról" megkeresett egy korábbi vevőm, látva az őt érdeklő terméket. Természetesen hülye lettem volna licitáltatni vele(ahogy ezt állítja magáról néhány álszent odaát), levettem a cuccot az oldalról, kifizette, elvitte.

A rosszabbik eset az volt, mikor volt már rajta licit. Ilyenből lettek az önlicitjeim(10db a 390-ből), erre nem tudtam jobbat kitalálni. Mondhattam volna, hogy licitáljon, de nem biztos, hogy ez az ő szemében korrektnek tűnik részemről.

 

S megint mondom: a legigazságtalanabb az aktív eladókkal szemben az elévülés/amnesztia/javítás hiánya, az, hogy nincs több esélyed, bármennyit okulsz az előzőkből.

Ezzel szemben a többi felhasználóval szemben lehetsz unkorrekt, csak legyen meg a 81%-os elégedettség(akár kényszerből), s sínen vagy.

 

Mindenesetre engem nem elégít ki, hogy "megtartom a jutalékukat", szívesen fizetném ezután is, hisz az nekem is hasznot jelent.

 

 

Előzmény: nesman (1172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!