Keresés

Részletes keresés

Rece-fice Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58468

Judit! Ugye 1 évig lehetsz munkanélkülin? Nyilván most ezt kihasználod ki...

Ha folyamatos volt a munkaviszonyod, jobb a helyzeted...

Ha megírod, mi is a képesítésed, jobban segíthetünk ezen idő alatt.

Ha munkanélkülin vagy, nem kell járulékot fizetned, de férjed is fizethet utánad tb-t ezt követően, h. biztosításod legyen. Ez jelképes összeg: 4350,-

Valamiféle nyugdíjjárulékot is fizethettek, ha nem vagy munkaviszonyban, akkor is - csak hát miből? - kérdezhetnéd. És minimális lesz a nyugdíjad...

Mindenesetre a munkanélküli után dől el, h. kiesel-e a biztosítotti körből.

 

Távmunkát kéne találnod számítógéppel: talán egy év alatt összejön.

Nem lehetne megpróbálnod a Fürge ujjaknál az új főszerkesztőt? Nagyon ügyes vagy - bár ő biztos a bennfentesekkel meg a barátnőkkel dolgoztat...

Beteg nagymama - ápolási?

Méltányossági alapon nem próbáltad meghosszabbítani? A múlt

Lehet, h. csupa hülyeség - bocs. Biztos nem most kezdted törni a fejed...

 

Előzmény: LRJudit (58419)
énisegy Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58467

Igen....:)

De miket alkotnak! Az enyém is 5 éves, a legkissebb.

Túl vagyunk már egy éve az ollódugdosós idényen, erre tegnap levágta azt a gyönyörű hosszú mézszőke haját. Gondosan vágott magának kb. másfél centi

hosszú frufrut is, hátul meg a fülcimpájáig és most a haja. Most megvan a bőgnivalóm. Úgy néz ki mint egy kis majom:)

Előzmény: zsófimamája (58464)
perzsi Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58466

Szép napot Mindenkinek!

 

Borcsimama! Nagyon aranyos a kis Dávid, a lányok nagyon szépek.

 

RJudit! Remélem, hogy mielőbb találsz munkát.

 

Zsófimamája!. Tündéri a Zsófika, látom nagyon szorgalma vagy a szütyő különösen tetszik. Örülök, hogy van új állásod, bár nem piskóta ennyit utazni.

 

Jolimama! Köszönöm, majd megnézem.

 

Én nem tudom mikor lesz időm kötőtűt a kezembe fogni. Ha már benne vagyok megcsinálom az őszi nagytakarítást. Már két szobával kész vagyok.

Borzasztó érzés, hogy fizikailag nem bírom a strapát mint régen. Két nap alatt a fél házat kiglnacoltam, most meg örülök, ha egy nap alatt egy szobával kész vagyok.

 

 

szirmok Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58465

Zsófimamája, köszönöm.

Az előbb nem írtam, de fantasztikus csíbészes szeme van a lányodnak.

Ráadásul szépen lebarnult.   /ez az ami nekem soha nem sikerült, már nem is fog/

Előzmény: zsófimamája (58464)
zsófimamája Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58464

Szép napot mindenkinek!

 

Ma már 3/4 8-kor ott voltam a munkaügyi kp-ban, 3-as sorszámot kaptam, úgyhogy gyorsan végeztem. Főleg, hogy nem volt jó az iktatórendszerük, így nem tudta a kilépő határozatot megcsinálni az ügyintéző, majd küldik postán.

 

 

Énisegy! Nagyon aranyosak! A bukósisakos a kedvencem:)) Eszméletlen pózokban tudnak elaludni ezek a gyerkőcök.

 

Szirmok-Viki!

 

Ez alapján, csak a kezdő szemeket variáltam, 15-7-15-re, és Bravo Color fonalból. Ez egy kisebb méretű táska. Az enyém a szürke, amit a talira is vittem, az 12-14-12 szemmel van kezdve, és a szaporítás 30 soron keresztül megy, középső egyenes rész marad, a fogyasztás is 30 soron keresztül.

 

 

FAT BAG rajza

 

FAT BAG video  Itt 7 részen keresztül meg tudod nézni az elkészítés menetét.
Előzmény: szirmok (58460)
pilcher Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58463

Szia Annamária!

Keresztszemes Magazinban biztos nincs. Ők ilyen mintákkal (nagyobb méret, sok szín) nem nagyon foglalkoztak. A goblein-mellékletben pedig inkább klasszikus minták voltak.

Előzmény: Annamária36 (58462)
Annamária36 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58462

Sziasztok Mindenki !

 

Pilcher most ugyan megyek dolgozni de,ha a délután folyamán nem találja meg senki a mintát megnézem este én is. Egy évig megvettem a Keresztszemes magazint,talán benne van az egyikben.

További kellemes délutánt kívánok Mindenkinek!

Előzmény: pilcher (58457)
szirmok Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58461

Jaj kimaradt.

Reanung, nagyon szépet alkottál megint.

Ezt a kéket nagyon szeretem és szép a minta is. A kék milyen fonal?

szirmok Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58460

Sziasztok!

 

Kedves Pilcher!

Sajnos ez nekm nincs meg, de majd nézelődöm este, ha látom valahol írok!

Zsófimamája!

nagyon jók lettek a munkáid. A FAT-BAG, milyen fonalból és milyen mintával van?

munkahelyedhez gratulálok, bár azt hiszem ez nem lesz könnyű helyzet a nagyon korai munkakezdés miatt.

GAGA, köszönöm.

Csirip, Neked is köszönöm, kedves vagy, de én a másik táska mintáját keeresem esetleg, az egy kicsit más.

Előzmény: pilcher (58457)
énisegy Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58459

Tündérke!!!

Látom te is vadászod a szundis képeket:)

 

A legutolsó nem saját, unokahúg:)

 

 

 

Előzmény: zsófimamája (58429)
Jolimama Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58458
Lirent, igen megkaptam a levelet, majd estére fogok válaszolni. Jolimama
Előzmény: Lirent (58456)
pilcher Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58457

Szép napot kívánok én is!

Kedves xszemező fórumtársak, nem rendelkezik valaki az alábbi kép olvasható mintájával?

Lirent Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58456

Sziasztok!

 

Kedves Jolimama csak az lenne a kérdésem, hogy tegnap küldtem egy levelet Neked megkaptad? Mert most úgy mutatja a levelezőprogram, mintha el sem küldtem volna, ha nem kaptad meg újra írom.  Előre is  köszönöm válaszodat.

 

Szép napot mindenkinek!

 

Lirent

Jolimama Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58455
Szép napot Mindenkinek:-))
csirip46 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58454

Szép Napocskát Mindenkinek.

Egy kis süti az ebédhez. Még elkészülhet.

 

borcsimama Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58453
Nyüzikém! nem az újságok miatt kérdeztem, hogy mi van Veled? Régen láttalak a gmail csevegőn is. Ja és a tel.számodat úgy elraktam, hogy nem találom sehol. Hiába, ez már a szenilitás. Bár nagyon sok mindent keresek. Kulcs, pénztárca, horgolótű, hova tettem, az előbb még itt volt. Sokszor elkeserít, hogy mitől, de biztosan a sokfelé figyelés, és az, hogy csak leteszem, és nem figyelem meg, hogy hova raktam, és napokig keresgélek.

Na most jól kipanaszkodtam magam. Bocsi
Előzmény: nyüzike (58450)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58452
Jo reggelt kívánok!

Borcsimama - nagyon szép lehetett a keresztelo.
Csinossak az unokáid, látom vannak már nagyobbak is és pici is. Sok oromod
leld bennuk. Nálunk is volt keresztelo, Ocséménél egy honapja, ott is orultek a kis unokának.
szedit99 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58451
Jóreggelt!
Nekem is nagyon tetszik. Nemrég székpárnának láttam ilyet. Sajnos, nem az horgolta, akinél láttam. Több fotót is csináltam róla, de hiába, nem jövök rá, hogy hogy kell meghorgolni.
Előzmény: TJucus (58447)
nyüzike Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58450
Lányok a gépem vacakolt de legalább horgolok.
Most egy kölcsön videokártyával tudom használni a gépet.
Borcsi mama lassan visszaküldöm az újságot csak az első mintarészen szeretnék túl lenne.
Most megyek rendbe szedem magam aztán indulok etetni a tesóm és a keresztlányom cicáit még a héten én etetem mert nyaralnak. Aztán jön a munka.
borcsimama Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58449

Jolika köszönöm a dícséretet az unokáimról.

 

Mindenkinek köszönöm, a dícséreteket, és a jókívánságokat.

 

Mindhárom gyermek keresztelője nagyon szép volt, de Dávidé különösen, ez az atya különösen szép keresztelőt celebrált. Ilyet még nem láttam, hogy elkérte az anyukájától a Dávidot, hogy megmutathassa Istennek, ez az a kép, amikor feltartja a kezében. Nagyon megható volt.

Előzmény: Jolimama (58434)
borcsimama Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58448
Csudaszép, kár, hogy nincsen mintája, mert én nagyon szeretem ezeket horgolni. Igaz nagyon nehezen jöttem rá, hogy hogyan kell összehorgolni, de már van egy pár darabom. Hasonló a forgóshoz, és a tölcséreshez.
Előzmény: TJucus (58447)
TJucus Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58447

Azért Szép Jó Reggelt Mindenkinek! Találtam valami szépet, igaz csak kép, de olyasmi, mint a forgós, hátha kiügyeskedtek belőle valamit.

Íme:

 

 

Olyan jól néz ki, nem?!

 

borcsimama Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58446

Sziasztok, én is kukorékolok már. Amikor már lehetne aludni, akkor már nem megy úgy mint régen. Úgy látszik, hogy már kevesebb az alvásigényem, én már évek óta ilyen korán ébredek, sőt, tegnap reggel már 4-kor keltem.

Jucuskám remélem, hogy már sokkal jobban vagy!!!

 

Nyüzike mi van Veled, már olyan régen nem beszéltünk!!!!!

 

Én most lazsálok a kézimunkával, tegnap paradicsomot főztem be, jövő héten savanyúságot, meg főleg Dáviddal vagyok majdnem egész nap. Majd a hosszú téli napokon folytatom.

TJucus Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58445
És én még azt hittem, első leszek. Szia Nyüzike, de korán keltél! Most ment el a párom dolgozni és nem tudok visszaaludni, gondoltam én zártam, én kezdek. Nem sikerült.
nyüzike Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58444
Szép reggelt mindenkinek
Erzsi mamai már az is segítség amit felraktál mert van hasonló mintarész csak egyszerűbb lenne ha az eredetiről kéne csak hrgolni.
Előzmény: erzsimami (58439)
TJucus Creative Commons License 2008.08.27 0 0 58443

Szép estét, vagy inkább éjszakát, Kislányok! Jó későn estem ide, nemrég jöttünk haza a lánypméktól, nyaralás utáni vizit. Most jöttek haza, tele élményekkel.

Zsófimamája, Gabi! örülök, hogy lesz munkád. És ha jól belegondolok, nem is olyan sok az az utazás, ha itt felülsz, ott meg leszállsz. Az én párom itt Budapesten belül 3 átszállással utazott több mint másfél órát Mátyásföldről Csepelre. Sok sikert kívánok, legyen sokkal nagyobb szerencséd, mit az előzővel. A lányka meg már  most tiszta modell. Nagyon édes. Gratulálok. Ja, és a többi munkád is nagyon szép.

LRJudit, ha valaki, Te igazán megérdemelnéd, hogy továbbra is otthon maradhass. Minden tiszteletem a sok gyermekes szülőké. Remélem azért majd találsz valami Neked megfelelőt.

Jolimama, nagyon ügyes Titi unokád. Aranyosak azok az újjbábok. Köszönöm az érdeklődést, ma éppen allergiavizsgálatra küldtek. Mióta itthon vagyok, többet voltam orvosnál, mint előtte  több évig öszesen. De csak kikecmergek belőle előbb, utóbb.

reaung Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58442

Kedves Jolimama!

A kabátkámat pontos leírás nélkül kötöttem. A csipkemintát az áprilisi Fürge ujjakban találtam (aki esetleg ezt előveszi, arra figyeljen, hogy kissé hibás!), a többi, azaz az alja, a széle, a vállrésze csak lustakötésből áll. A vállnál raglán fogyásztást alkalmaztam: egy jó ideig 4 soronként fogyasztottam 4x2 szemet, a vége felé már 2 soronként 4x2 szemet.  Egyébként ilyen kardigánt akarmilyen méretben el lehet készíteni, és nyugodtan más csipkemintával  is lehet kötni.

Ha jól emlékzem,  az ötletet és kedvet egy ilyen tipusú kardigántól kaptam:

http://www.flickr.com/photos/mandaebner/2799184084/in/pool-knitting_art

 

 

Előzmény: Jolimama (58434)
zsófimamája Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58441

Jolimama!

Nagyon szépeket csináltál! Nekem a szalagosok olyanok, mint a labirintus:))

 

A kisunokád is nagyon ügyes, biztosan örülni fognak ezeknek a báboknak a gyerekek! Még én is szeretnék valamit készíteni a keresztek mellé, aztán majd egyben küldöm el.

Előzmény: Jolimama (58434)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58440
Csopi47!

Hol vagy Csopi a ´´Mama´´ meghorgolta az unokájának az elso babukádat.
Ugy gondolom a másiknák egy kicsit feljebb teszem a szoknyácskát és talán
1 sorral tobbet horgolok. De az unokám nagyon orul neki. Horgoltam még egy
sultos sapkát a babukának, azzal is helyes.
erzsimami Creative Commons License 2008.08.26 0 0 58439

Nyüzike!

Minden fellelhető könyvemet, újságomat átnyálaztam, de nem találtam azt a mintát.

Sajna a nővéremnek már visszavitték az újságokat. De ha benne lett volna, akkor biztosan felteszem a képtárba.

Előzmény: nyüzike (58438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!