Keresés

Részletes keresés

szirmok Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58740

Sziasztok!

Na most válaszolgatok szépen sorjában.

TJucus!

 

Köszönöm megnztem, kinyomtattam és még barátkozom agondolattal mennyire lehet nehéz. Annak idelyén kötöttem cipőcskét a fiamnak, de ez a tornacipő nagyon tetszik.

Valaki régebben megcsinálta itt a topikon úgy emlékszem, jó lenne értekezni.

 

Más ahol csak linket tettem be, azok nem lementhetők. Ott  linket ctrl+c és ctrl+v megoldással mentettem.

Előzmény: TJucus (58696)
csipke47 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58739
Jolimama segits kérlek én nem tudom milyen IWIW meghivót ajánlasz . vannak nekem is az IWIW-en ismerőseim de nem tudom ez ugyan az vagy ez egy más féle, vagy ez csak ide vonatkozik.
Előzmény: Jolimama (58704)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58738
Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes és nyugodalmas jó éjszakát kivánok.
Erzsimama! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és már el is küldtem válaszra a
képeket, remélem hamarosan kiválasztja a mintát is az unokahúgom.
Előzmény: erzsimami (58708)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58737
Találtam egy ujabb bagolykát. Ehhez sincsen minta, de - szerintem - nem is kell.
Jópofa.
Panka imádja a vizet, vizsla. Szereti a lelocsolják...
Jó, bagolyhuhogás-mentes éjszakát Mindenkinek. Megyek, hiv a Barátok közt - de minek.
Előzmény: olimama65 (58736)
olimama65 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58736

Megállj csak, kinevetsz, de én is nevetek. Képzelheted, hogy hogyan nézett ki, amikor feltöltöttem a mogyoró-szedés után a 20-25 műanyag flakonomat vízzel a virágok öntözéséhez, akkor meg ott ugrált és csupa víz volt, még a füléből is a víz folyt. Nellike unokám nem győzte törölgetni. Hát volt mit nevetni.

Egyébként ahogy innen elmentem újra megnézni a tvn-hu-t, akkor beengedett. Oda elmentettem én is a baglyot, meg még egypárat, amit szeretnék meghorgolni.

Előzmény: csirip46 (58735)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58735
Hihihi. De legalább nem fog elhízni....
Előzmény: olimama65 (58733)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58734
Jolikám
Ahogy látom, még felrakott képet a bagoly hogyanjáról. Lementettem.
Előzmény: csirip46 (58732)
olimama65 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58733

Csirip-Pirikém! Az én kutyám meg, amíg szedtük, ott ugatott mellettünk, ahova nyúltunk ott elkezdett kaparni, a mogyoróbokor körbe van kaparva. Örülni fog a fiu-unokám a lyukaknak, ha fűnyírózik. Szidni fog a kutyámmal együtt.

Lányok! Nem tudom miért, de már háromszor-négyszer próbáltam, most meg nem tudok a tvn-hu-ra felmenni. Egyik nap a fórumra, most meg arra nem enged fel.

Előzmény: csirip46 (58731)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58732
JOLIKÁM.
Sajnos a bagolynak nincs mintája. Most ragtam be az angol szöveget a forditóba - ami a kép alatt volt és azt írja:

szüretelj baglyot Yorktown Road által.
Ezt sok évvel ezelőtt csinálta a férjem nagyanyja. Éppen találkoztam ezzel amíg rendeztem a dobozaimon keresztül.

Th. nem ó csinálta.
csirip46 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58731
Drága Margitkám.
Ragadd meg a horgolótűt. Hidd el, hogy Te is tudsz ilyent csinálni. Láttam én már tóled csodaszépet. Még a kezdet kezdetés, ugy két éve, a Te mindtád volt az első amit hosszu évek kihagyása után horgicáltam.
OLIMAMA. Szupika. Én még meg sem próbáltam. Nekem tetszik!
Nálunk is van egy hatalmas mogyoró bokor. Minden évben a rágcsa lejön a fáról. Most versenyben vagyok Panka kutyusunkkal, mert ő is gyüjti és hozza, mert jutifalatot kap érte - elcseréljük. Igyekszem gyorsan összeszedni, de mindig talál és igy el fog hízni...
Előzmény: margitmama (58727)
olimama65 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58730

Margitmama! Már írni akartam valamelyik nap, csak soha nincs időm. Kérlek, hogy vigyázz magadra és ne keseredj el, ha műtét javasolt a forgódra. Az én unokáim másik nagymamáját, aki jelenleg 86 éves kétszer műtötték a térdét és kétszer a forgóját, mindkétszer protézist helyeztek be neki, ráadásul a második műtétnél még egy nagyon csúnya fertőzést kapott a kórházba. Mindig ugyan azt műtötték neki. Még most is minden nap főz, mos, takarít, gazol a kertbe, sokszor még a botja sincs mellette. Persze, hogy fél az ember a műtéttől, de ha megmenekít a fájdalomtól, akkor megéri vállalni. Puszillak én is.

Jolimama! Amit feltettél egyszer ide arról a terítőről beszélsz ugy-e? Azt csináltad abból a fonalból. Én is elkezdtem egyet, majd ha elkészül megmutizom, csak elég hosszú lesz, nem tudom mikor végzek vele.  

Előzmény: margitmama (58729)
margitmama Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58729

olimamama65!! nincs ezekkel a kis aranyosakkal semmi baj, nagyon ötletes!! puszillak margitmama.

Előzmény: olimama65 (58724)
margitmama Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58728
pumukli9! Esztikém te sem maradsz el, NAGYON SZÉP A TERITŐD. OLYAN ÜGYESEK VAGYTOK!!!
Előzmény: pumukli9 (58719)
margitmama Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58727
CSIRIP-PIRIKÉM! HÁT MIT IS MONDJAK, ,,, CSAK ÁMULOK ENNYI SZÉPSÉG  LÁTTÁN ÉS SÍROK!!!! HOVA LETTEMMMMMMM!!!!!. puszillak
Jolimama Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58726
olimama, eddig egy terítőt horgoltam, de lesz belőle sok minden.
Előzmény: olimama65 (58725)
olimama65 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58725
Jolimama! Bocsánat a figyelmetlenségemért, még nem nagyon olvastam, nem értem rá. Örülök, hogy ilyen hamar odaért a csomag és hogy örömet szereztünk vele. Remélem mindent fel tudsz használni. Azért majd áruld el, hogy az Erzsimami fonalából Te mit csinálsz? HorgIca abból csinálta a talira a halacskákat. Nagyon jók lettek.
Előzmény: Jolimama (58710)
olimama65 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58724

Csirip-Pirikém!

Te rakéta-sebességgel horgolsz? Megint szépeket alkottál. Ha hiszed-ha nem, talán egy-két perccel előbb mentettem le ezt a baglyot, amit betettél. Egy másikat is elmentettem, nagyon tetszik, ötletes, legalábbis szerintem.

Pumukli! Te is remekművet alkottál.

Megmutatom ezt a félresikerült tündér-kert lakót és azt, amit az előbb említettem.

      
Előzmény: csirip46 (58718)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58723
oliamama, írtam már Nektek, olvass vissza. Köszönöm a csomagot, megkaptam.
Előzmény: olimama65 (58721)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58722
JOLIKÁM.
Csak lescenneltem a monitorrol, mert nem lehetett letölteni az oldalról. De - szerintem le lehet horgicálni és van hasonló mintám is. A képtáramban - Horgolási minták -.




















PUMUKLI. Nagyon szépséges !!!
Előzmény: Jolimama (58720)
olimama65 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58721

Szép Estét Mindenkinek!

Megint rengeteg szép dolgot készítetteket, meg raktatok fel, hogy tényleg alig lehet elmenni mellőle.

Én ma az unokámmal szüreteltem. Mutatom, hogy mit. Igaz csináltam az este és ma egy tündérkert-lakót, nem a legjobban sikerült, de remélem a következő már jó lesz. Rengeteg fonalam van, de olyan nincs, amilyen színek ezekhez kellenének. Majd holnap megyek dolgozni és megnézem van-e és megveszem.  

                         

 

Még biztos, hogy lesz mogyoró, de ma ennyit szüreteltünk. Ennek a mogyoró-boroknak az a története, hogy elég drágán vettem egy híres kertészettől, majd pont ott, ahol látszott hol van a mogyoró beleoltva, ott letörött. Ki akartam vágni, de mégis meghagytam, hogy ha tavasszal kihajt, akkor megmarad. Azóta meg annyit terem, hogy alig győzzük szedni. Még szárítom, átválogatom és mehet télire.

Jolimama Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58720
csirip-Piri, megint szépeket feszegettél.

A vendégkönyvet nemrég nyitottam, nem is nagyon láthattátok, nem is írtam eddig, csak azért tettem fel, hogy ott mindig elérhető leszek. Ha az index nem is enged belépni.

A bagolynak megtaláltad a mintáját? Légyszives küldd el, ha megvan, most nem tudom keresgetni.
Előzmény: csirip46 (58717)
pumukli9 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58719
Sziasztok!

A név-és születésnaposokat köszöntöm ha lemaradtam!

Csipke, nagyon örülök, hogy nincs nagy baj, mielőbbi gyógyulást kívánok férjednek.

A többi betegnek is gyógyulást kívánok!

 

csirip46 Neked talán nem is 24 –ból van egy nap! Csodálatosak a csipkéid.

Rebeka 55 szeretnék többet tudni a táliról talán Szarvas nincs messze. Hol mikor?

Egy tel számot @ . Még nem tudom a férjem el tud-e vinni.

Rece-fice Csipkét kaptam valakitől, de készülök nagyon hogy megtanuljam

 

Puszi mindenkinek Eszter

csirip46 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58718
Előzmény: TJucus (58715)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58717

Szép Napocskát Mindenkinek.

Teljesen elusztám a sok-sok felrakott képekben. Nagyon aranyosak voltatok és látszik, hogy milyen remekül éreztétek magatokat!!! Jók ezek a képes beszámolók, legalább ott tudunk mi is lenni lélekben.

Csipke.Örülök,hogy már jobban érzi magát a férjecskéd. További jobbulást Neki!

Jolikám. Nagyon szép virágokat tettél fel. Mindig tanul az ember. Eddig nem is vettem észre - figyelmetlen vagyok - , hogy vendégkönyv is van:-)

Rece-fice. A rece csipke betét részét megboldogult gyermekkoromban müselyemmel csinálták. Nekünk is volt egy óriási ebédlőasztalunk és azon volt. Mindig játszottam vele, hogy a kockákban lévő fonásokat ide-oda tologattam. A betét részek pasztell szinek voltak. Fehér,drapp, halvány lax rózsaszin. A nagy teritők függönyrojttal voltak beszegve. A müselyemtől sokkal szebbek és légiesebbek voltak.

Váradi Hédit és élettársát, Markaly Gábort személyesen is ismertem. Ebből látszik, hogy nem vagyok mai csürke.

Erzsimami. Ezeknek a félköríveseknek külön klubjuk is van az orosz oldalakon. Sok mintával.

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showforum=741   ezen az oldalon vannak a fejezetek, de a főbb és mintákat tartalmazők az alábbiak:

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showtopic=48884    minták

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showtopic=48687     forum-része

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showtopic=13947     minták

 

Lányok. Megváltozott az @ cimem. Az adatlapon az uj. Meguntam, hogy a freemailba nem tudok csak hajnalban és este bemenni...

...és egy-két ujabb feszegetésem eredménye:

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58716
Ahogy leírtad egy védelem van a képen. (ez a forráskódból persze rögtön kiderül, és megkerülhető...)
Tapasztalatok hiányában (ha nincs letöltés gomb), akkor nyomd meg a PrintScreen (esetleg nálad PrnScr) billentyűt. Így a vágólapra kerül a monitoron látható kép. Ezután ha létrehozol egy üres képet, abba már beillesztheted (Ctrl+V)...
Előzmény: TJucus (58715)
TJucus Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58715
Szirmok! Ezeket hogy mented le? Megpróbáltam, kiirta, hogy spaceball, átneveztem, és csak üres kockát mentett. Kell még valamit csinálni hozzá. Most konkrétan a sapkáknál próbáltam.
Előzmény: szirmok (58702)
TJucus Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58714

Szép napot Kislányok! Csak pár nap és már megint nem tudlak utolérni benneteket. De azért próbálok kapcsolódni, meg kikapcsolódni, mert már a szemem is keresztbe áll a sok Xszemtől. De már majdnem kész. Aki látta Komáromban tudja, de majd megmutatom, ha készen lesz.

Csipke, nagyon örülök, hogy nincs olyan nagy baj, teljes gyógyulást kívánok férjecskédnek.

Rece-fice! Az a szám nekem is megvan, amiben a Váradi Hédi anyukája szerepel. Őt meg hogy lehetne elfelejteni. Szépen alakul a Komáromban elkezdett hálód. Most már mutatós is. Hogy mi mindent lehetne megtanulni!!!!

Szirmok, ne keseregj, elmúlik az ősz is, és az általam annál sokkal jobban útált tél is. Addig meg élvezd az ősz utolérhetetlen szineit. Én nem tudok betelni velük. Télen meg horgolj sok szép szines fonallal, ahogy szoktál és már nem is lesz olyan borzasztó. A párom szokta mondani, hogy nekem Hawaira kellene költöznöm. Hát nem lenne rossz. Megnézted a cipőcskéket???

Láttátok milyen csodát művelt Antal László az általam kérdezett lepkével?! Teljesen lenyűgözött. És hát mostmár semmi nem tart vissza attól, hogy megcsináljam. Csak előbb kiheverem a menyasszonyt.

László, itt is még egyszer köszönöm.

Erzsimama, de jó, hogy feltetted a boszit. Köszi éntőlem is.

Nem tudom ki követte el a Komáromban oly sikeres kiflit, de kérlek, hogy írd ide a receptet???!!!! Csöpi, talán Te voltál, most mintha úgy rémlene.

Nos, ennyi kis pihi után megyek tovább fátlyat hímezni.

 

LRJudit Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58713

Edocska!

Origamis csillagokat találsz a képtáramban.

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=84622

Előzmény: edocska75 (58712)
edocska75 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58712
nagyon szépek!!!!!!!!
Előzmény: szirmok (58707)
szirmok Creative Commons License 2008.09.02 0 0 58711

Erzsimami és Zuzana!

@ mentek. Mindent köszönök!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!