Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10125

jol ertelmezem, hogy azert nem vagy hajlando terhessegi tesztet csinalni, mert ronteneztek a fiadat?

 

en a helyedben megcsinalnam a terhessegi tesztet, aztan varnek turelemmel. a veteles eselye mindig az elso 12 hetben a legnagyobb, mindentol fuggetlenul. (magyaran sajnos elofordulhat, hogy a rontgentol fuggetlenul elvetelsz, akarmi miatt)

 

Gabor szerintem nem fog beledlatni, es azt mondani, hogy "igen, HA terhes vagy es HA erte sugarzas a hasadat, akkor kedden delutan fel 6kor el fogsz vetelni". ebben a stadiumban minden a termeszeten mulik.

Előzmény: Csík_ (10124)
Csík_ Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10124

Kedves Mr. Spock,

A kisfiamat röngtenezték, nyeletéses röntgent csináltak, és közben feküdnie kellett egy asztalon. Nekünk az volt a feladatunk, hogy lefogjuk. Nem volt még pozitív teszt. Biztos vagyok az eredményben, viszont nem szeretnék itt állni egy pozitív teszttel, miközben épp vetélek. Olyan babonából.

Csík

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10121)
Classic Girl Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10123
Kedves Gabor


Gyerek ugyben lenne a kerdesem a kovetkezo...mivel mar 1 eve probalkozunk, elkeztuk a kivizsgalasokat. Voltam ma reggel az orvosnal, szeretkezes utan 1 oraval. megneztek hogy a spermak felernek e...vagy mi. vettek mintat, megneztek mikroszkoppal, es felrnek, de a azok a kis haszontalanok nem mozogtak. en csak ket spermat lattam a mikroszkopon, es tenyleg nem mozogtak. elkepzelheto hogy veletlen regi spermat kapart le, amik mar halottak voltak....dehat mennyi annak az eselye hogy a friss tobb szaz millio spermak kozoul ket regit talal meg? es mi van akkor ha tenyleg nem mozognak? penteken megy a ferjem sperma tesztre...csak igy elozetesen szegeny nagyon aggodik. mi a megoldas akkor ha nem mozognak? van egyaltalan megoldas?

Koszi
Classic Girl
caixa Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10122

Hello Gábor, komolyan felmerült már bennem ez a lehetőség:) Vonzó lehetőség, de Virginia azért elég messze van onnan ahhoz, hogy csak úgy átugorjak, ha beindul a dolog :)

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10121)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10121

Kedves beri9,

 

Gyermeket szeretnénk a férjemmel. (30 év, 0 szülés, 0 vetélés, 0 probléma)

Legutóbb vasárnap este voltunk együtt. Ez kb. középidőre vagy valamivel korábbra esett.

Csakhogy hétfő estétől elkezdett fájni a fülem, majd szerda estére teljesen lerobbantam (torokfájás, nátha, szörnyű fejfájás + fáj mindenem, 37,8 fokos hőmérséklet). Hozzá kell tenni, hogy szinte soha sincs lázam és nem tudom, hogy mikor voltam beteg utoljára... Szóval nem ragozom tovább!

Tehát a kérdésem az lenne Hozzád, illetve segítőidhez, hogy ebben az esetben, mivel valamennyi esély fennáll egy igen korai terhességre (ha ezt egyáltalán lehet már így nevezni), milyen hatóanyagú gyógyszer, illetve gyógyhatású szer nem ártalmas láz, illetve fájdalomcsillapításra. Ha tüneteim nem múlnának, további fertőzés elkerülése érdekében antibiotikum szedhető-e?

Ha nem haragszol, szívesen veszek javaslatokat a "boszorkánykonyhából" is, - persze a Segítőidtől.

(Igazából nem tudom megítélni, hogy mi ártalmasabb: ha beszedek valamit, vagy ha nem kezelem/kezeltetem a betegséget. - Szóval nem szeretnék ártani.)

 

Nincs gyogyszer ami biztosan biztonsagos ilyen korai stadiumban. A beteseged nagy valoszinuseggel virusos, ugyhogy az antibiotikum amugysem nagyon ide valo (en ugyan adok ra mas esetekben, de a te esetedben jobb ha csak kivarod amig elmulik).

 

Gabor

-------------------

Kedves lydie,

 

Meg egy utolso kerdes: most jarok a 26. hetben, normalis dolog az, hogy alig tudok aludni? Ma is mar 4 ota fent vagyok... Egyebkent nem erzem faradtnak magam, legalabbis nem nagyon faradtnak, de azert jol esne az alvas.

 

Neha van ez terhesseg alatt, ne torodj vele. Talalj valami hasznos tevekenyseget amivel elfoglalod magad ejszaka amikor nem tudsz aludni.

 

Gabor

---------------------

Kedves emmaem,

 

Előzményeim: 27 év, 0 terhesség. 3 laparoszkópia endometriózis miatt, de az utóbbi egy évben tünetmentes vagyok. A ciklusom viszont felborult: 16 (!), 19, 23 napra jött meg, előtte 1 hét barnázással. A legutolsó ciklusom viszont normálisnak tűnt, 26 napra (nálam ez a szokásos), barnázás szinte alig. Ebben a ciklusban volt hormonszintmérés is, aminek eredménye még nem érkezett meg (utoljára másfél éve volt ilyen vizsgálat, akkor az FSH értéke magas volt).

 

Terhes nem lehetek, gyógyszert nem szedek.

 

Ami miatt írok: tegnap voltam tornázni (sima aerobik, ugrabugrálással, máskor is szoktam menni), különösebben ki se merített, viszont azóta vérzek (pár csepp, de folyamatos).

 

Persze az elsődleges kérdésem az lenne, hogy mi lehet ez, de tisztában vagyok azzal, hogy vizsgálat nélkül erre nem nagyon lehet válaszolni. Amíg meglesznek az eredmények, és látja ezeket orvos, vajon járhatok tornázni?

 

Nyugodtan tornazhatsz.

 

Gabor

-----------------------

Kedves biocica,

 

Biztosan megválaszoltad már párszor az én kérdésemet, de ameddig visszalapoztam, nem találtam. Úgyhogy elnézést, ha ismételned kell magad, de aggódom a cytológiai leletem miatt, főleg, mert nem igazán értem.

 

28 éves vagyok, kb 1,5 éve felfedezezz a nőgyógyászom méhszájsebet P3-as lelettel, már a műtét edőpontja is megvolt, mikor a legfrissebb kenet szerint visszament P2-re.

Most, fél év múltán megint vett kenetet, a cytológiai viszgálati lap szerint a kolposzkópos diagnózis "12-3 kolp atipia",

a Laphámsejteknél pedig "ASC-H, nem zárható ki a HSIL"

 

ezek alapján 2 hónap múlva újra kontrollra kell mennem, mert a cytológus nem tudja, "mirigybe terjedő-e".

 

Nem értem mi az ASC-H és a HSIL. Aggódjak? Nincs komolyabb betegségtudatom, de mostanában szeretnénk babát a párommal, és úgy tudom, a műtét csökkenti a teherbeesés esélyét. Vitamint szedek, de azért rossz, hogy olyan régóta van ez és nem múlik igazán. 

 

Ha netán szükséges lenn, de nem műttetem meg magam, az befolyásolja a terhességet?

 

Kell egy orvost talalni akinek van fagyaszto"gepe" es le tudja fagyasztani a mehszajadat. HSIL az high grade lesion, es ha van az bizony nem jo. De nalad csak "nem zarhato ki" ami nem azt jelenti hogy van. P3-P2 még nyugodtan fagyaszthato, es az nem befolyasolja a terhesseget. Ha nem csinalsz semmit, az sem, na dehat egy ilyesmit semmikeppen se hanyagolj el, hiszen nem sietos mehszajrakot kapni.

 

Gabor

-----------------------

Kedves caixa,

 

Lentebb írtál az amerikai gyakorlatról. Tehát, ha a szülő nő nem egyezik bele a tanítás dologba vagy csak olyan kikötéssel, hogy junior rezidenst nem fogad el, akkor nem lehet éjjel sem csak a rezidensre bízni, igaz? Ha valami komplikáció adódik, akkor honnan kerítenek gyorsan éjjel egy szakorvost? (Tartok tőle, hogy kezdő rezidenssel sem járok jobban, mintha (nem szülész) orvos férjem vezetné le a szülést...ez nem opció, csak elgondolkodtam rajta)

 

Kint mennyire szokás köldökvért levetetni? Kb. mennyibe kerülhet?

 

Thx, Caixa

 

P.s.: Nincs ismerős kollégád Illinois államban?

 

Minden attol fugg, hogy az adott korhaznak mik az idevonatkozo szabalyai. Minden kombinacioban ez letezhet. De olyan is van, hogy ha nem egyezel bele, nem is mehetsz abba a korhazba (altalaban nem ilyen szigoru, de van).

 

A mai perelos vilagban ugyanakkor, nem valoszinu hogy egyedul levo junior residens-re bizzak a dolgot.

 

Koldokver levetele is korhaztol fugg. A legtobb helyen meg nincs bevezetve.

 

Nem ismerek senkit Illinois allamban.

 

Gabor

Ui: de ha atjosz Virginiaba, levezetem a szulest es ott leszek (:-).

---------------------------

Kedves Csik,

 

Nagyjából 4 hetes terhes lehetek (nem jött meg, és a jelekből arra következtetek, hogy az vagyok). Tegnap vagy ma kellett volna megjönnie, az embrió kb. 18 napos. Hétfőn a kisfiammal röntgenvizsgálatra kellett mennünk. Persze kaptam ólomkötényt, meg igyekeztem a hasamat védeni úgy, hogy az asztalhoz szorítottam, de azért mégis aggódunk. Tudom, az a szabály, hogy minden vagy semmi. De ez meddig derülhet ki? Hogy valami mégis történt és inkább nem marad meg a baba?

 

Nem irod hogy volt-e pozitiv terhessegteszt, nem irod hogy ki lett rontgenezve (fiad vagy te), nem irod hogy mi volt rontgenezve, ugyhogy semmilyen valaszt nem tudok adni.

 

Gabor

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10120

Szia!

 

Egyelőre győződj meg róla, hogy tényleg terhes vagy-e ;-)

Az ólomkötény szinte mindentől megvéd nem kell aggódnod. Engem ólomkötény nélkül röntgeneztek sajnos, amikor még nem derült ki, hogy terhes vagyok, több ilyen röntgenezésen is voltam akkor és a baba él és virul! :-)

 

ANA

Előzmény: Csík_ (10119)
Csík_ Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10119

Kedves Mr. Spock,

 

Nagyjából 4 hetes terhes lehetek (nem jött meg, és a jelekből arra következtetek, hogy az vagyok). Tegnap vagy ma kellett volna megjönnie, az embrió kb. 18 napos. Hétfőn a kisfiammal röntgenvizsgálatra kellett mennünk. Persze kaptam ólomkötényt, meg igyekeztem a hasamat védeni úgy, hogy az asztalhoz szorítottam, de azért mégis aggódunk. Tudom, az a szabály, hogy minden vagy semmi. De ez meddig derülhet ki? Hogy valami mégis történt és inkább nem marad meg a baba?

 

Köszi, Csík

caixa Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10118

Kedves Gábor!

 

 

Lentebb írtál az amerikai gyakorlatról. Tehát, ha a szülő nő nem egyezik bele a tanítás dologba vagy csak olyan kikötéssel, hogy junior rezidenst nem fogad el, akkor nem lehet éjjel sem csak a rezidensre bízni, igaz? Ha valami komplikáció adódik, akkor honnan kerítenek gyorsan éjjel egy szakorvost? (Tartok tőle, hogy kezdő rezidenssel sem járok jobban, mintha (nem szülész) orvos férjem vezetné le a szülést...ez nem opció, csak elgondolkodtam rajta)

 

Kint mennyire szokás köldökvért levetetni? Kb. mennyibe kerülhet?

 

Thx, Caixa

 

P.s.: Nincs ismerős kollégád Illinois államban?

biocica Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10117

Kedves Gábor!

 

Biztosan megválaszoltad már párszor az én kérdésemet, de ameddig visszalapoztam, nem találtam. Úgyhogy elnézést, ha ismételned kell magad, de aggódom a cytológiai leletem miatt, főleg, mert nem igazán értem.

 

28 éves vagyok, kb 1,5 éve felfedezezz a nőgyógyászom méhszájsebet P3-as lelettel, már a műtét edőpontja is megvolt, mikor a legfrissebb kenet szerint visszament P2-re.

Most, fél év múltán megint vett kenetet, a cytológiai viszgálati lap szerint a kolposzkópos diagnózis "12-3 kolp atipia",

a Laphámsejteknél pedig "ASC-H, nem zárható ki a HSIL"

 

ezek alapján 2 hónap múlva újra kontrollra kell mennem, mert a cytológus nem tudja, "mirigybe terjedő-e".

 

Nem értem mi az ASC-H és a HSIL. Aggódjak? Nincs komolyabb betegségtudatom, de mostanában szeretnénk babát a párommal, és úgy tudom, a műtét csökkenti a teherbeesés esélyét. Vitamint szedek, de azért rossz, hogy olyan régóta van ez és nem múlik igazán. 

 

Ha netán szükséges lenn, de nem műttetem meg magam, az befolyásolja a terhességet?

 

Nagyon várom és köszönöm a válszodat!   

 

emmaem Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10116
Bocsánat, egy infó kimaradt: a vérzés a ciklus 8. napján jelentkezett.
Előzmény: emmaem (10115)
emmaem Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10115

Kedves Gábor!

 

Előzményeim: 27 év, 0 terhesség. 3 laparoszkópia endometriózis miatt, de az utóbbi egy évben tünetmentes vagyok. A ciklusom viszont felborult: 16 (!), 19, 23 napra jött meg, előtte 1 hét barnázással. A legutolsó ciklusom viszont normálisnak tűnt, 26 napra (nálam ez a szokásos), barnázás szinte alig. Ebben a ciklusban volt hormonszintmérés is, aminek eredménye még nem érkezett meg (utoljára másfél éve volt ilyen vizsgálat, akkor az FSH értéke magas volt).

 

Terhes nem lehetek, gyógyszert nem szedek.

 

Ami miatt írok: tegnap voltam tornázni (sima aerobik, ugrabugrálással, máskor is szoktam menni), különösebben ki se merített, viszont azóta vérzek (pár csepp, de folyamatos).

 

Persze az elsődleges kérdésem az lenne, hogy mi lehet ez, de tisztában vagyok azzal, hogy vizsgálat nélkül erre nem nagyon lehet válaszolni. Amíg meglesznek az eredmények, és látja ezeket orvos, vajon járhatok tornázni?

 

Köszi,

e.

 

szösszenet1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10114

Kedves Lydie!

Azt nem tudom, normális-e, de legalább hozzászoksz a kevés alváshoz :-))) Pici baba mellett sokat úgy se fogsz aludni :-)

Előzmény: Lydie (10113)
Lydie Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10113

Gabor, Mikolt,

 

koszonom a valaszokat, teljesen egyet ertek veletek.

Meg egy utolso kerdes: most jarok a 26. hetben, normalis dolog az, hogy alig tudok aludni? Ma is mar 4 ota fent vagyok... Egyebkent nem erzem faradtnak magam, legalabbis nem nagyon faradtnak, de azert jol esne az alvas.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10108)
beri9 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10112

Gábor!

 

szerda este = kedd este.

 

Bocs: Berni

beri9 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10111

Kedves Gábor!

 

Gyermeket szeretnénk a férjemmel. (30 év, 0 szülés, 0 vetélés, 0 probléma)

Legutóbb vasárnap este voltunk együtt. Ez kb. középidőre vagy valamivel korábbra esett.

Csakhogy hétfő estétől elkezdett fájni a fülem, majd szerda estére teljesen lerobbantam (torokfájás, nátha, szörnyű fejfájás + fáj mindenem, 37,8 fokos hőmérséklet). Hozzá kell tenni, hogy szinte soha sincs lázam és nem tudom, hogy mikor voltam beteg utoljára... Szóval nem ragozom tovább!

Tehát a kérdésem az lenne Hozzád, illetve segítőidhez, hogy ebben az esetben, mivel valamennyi esély fennáll egy igen korai terhességre (ha ezt egyáltalán lehet már így nevezni), milyen hatóanyagú gyógyszer, illetve gyógyhatású szer nem ártalmas láz, illetve fájdalomcsillapításra. Ha tüneteim nem múlnának, további fertőzés elkerülése érdekében antibiotikum szedhető-e?

Ha nem haragszol, szívesen veszek javaslatokat a "boszorkánykonyhából" is, - persze a Segítőidtől.

(Igazából nem tudom megítélni, hogy mi ártalmasabb: ha beszedek valamit, vagy ha nem kezelem/kezeltetem a betegséget. - Szóval nem szeretnék ártani.)

 

A választ előre is nagyon köszönöm: Berni

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10110

Nem "lehet" hanem lett.

 

Gabor

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10109)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10109

Kedves rekkared,

 

Olvastam múltkori hozzászólásod a különféle fogamzásgátlási módszerek Pearl-indexéről, és az érdekelne (he nem tankönyvi anyag...), hogy a NuvaRing gyűrű indexe miért annyival magasabb, mint a megfelelően használt kombinált tablettáké. Az alacsonyabb hormontartalom miatt? (Hallottam olyan nőgyógyászi véleményt is, hogy ez a napi átl. 15 mikrogr. ösztrogén nem elegendő a megfelelő hatékonysághoz.)

Nem tudom miert mas a szam, de gondolom a gyarto igy biztonsagosabban erezte magat jogi szempontbol. Mert a logika szerint hatekonyabb kellene hogy legyen mint a tabletta (nem lehet elfelejteni).

 

15mcg ha nem lenne eleg, az FDA nem engedte volna.

 

Meg egy paciensem sem lehet terhes a gyurun.

 

Gabor

Előzmény: rekkared (10107)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10108

Kedves Lydie,

 

Egy baratnommel kapcsolatban lenne kerdesem. Tavaly juniusban szuletett meg a kisfia, elso gyermek, majdnem minden rendben -- kiveve, hogy az itteni, amerikai egyetemi korhazban egy rezidens volt jelen a szulesnel es benne maradt egy golflabdanyi nagysagu placenta... Miutan rengeteget verzett, hiaba hivta az orvosat, o csupan nyugalomra intette, mondvan, mindez "normalis", s igy az egesz hibara a 6. heti vizsgalat soran kerult feny. Akkor az orvos anelkul, hogy BARMIT is mondott volna elore mi fog tortenni a vizsgalat soran, "kirantotta" belole a maradek placentat, ami borzasztoan fajdalmas volt. A baratnom ezutan nem igazan mutatott erdeklodest a fogamzasgatlasi tanacsadasa irant, hisz a dolog par honapra 'el volt intezve'...

 

Ket kerdesem van: az elso, hogy a baratnom szeretne birosagra menni, mert egy ev ota is borzasztoan erzi magat a tortentek miatt (ha nem is fizikailag), itt viszont elinteztek annyival, hogy postpartum depresszioja van, menjen pszichologiai tanacsadasra, szedjen gyogyszert es egy orvos sem hajlando elismerni a tevedest (csoportban dolgoznak, s ertheto a loyalitas), igy nem fordulhat birosagra sem. Nos, en nem vagyok hive a mindenfele pereknek, de ugy erzem itt tenyleg komoly dologrol van szo. Mit tehet szerinted ebben az esetben?

 

Ebbol a szempontbol rosszat kerdezel, mert en nem amellett allok, hogy minden orvos, mindig, tokeletesen kell hogy cselekedjen, es kulonben pereljunk egy jot.

Az en szemember de facto muhiba kell hogy tortenjen, ami nem tortent az altalad leirt esetben. Mehlepeny neha bennmarad, arrol az orvos aligha tehet. Es azt meg ki kell szedni. Baratnodnek peche volt es kesz. Es nem tudom elhinni, hogy emiatt erzi magat borzasztoan egy eve, ez csak egy kifogas. Es ha egy eve rosszul erzi magat, akkor tenyleg esetleg pszichikai problemarol van szo. Nem biztos hogy szivesseget teszel neki ha ebbol a szempontbol melleallsz (ja, igen, biztosan azert erzed magad rosszul egy evvel kesobb, mert akkor bennhagytak egy darabka mehlepenyt).

 

A masik kerdes: Nos, mivel en is ugyanabban a korhazban fogok szulni majusban, s bar nagyon tamogatom az itteni rendszert a tanito korhazakban, meg nem remulok meg szingularis remtortenetektol, valamint tobbszor vizsgalt mar meg rezidens es semmi bajom az egesszel, meg vagyok elegedve a terhesgondozassal es mindennel, azert azt nem bannam, ha a szulesnel egy orvos is jelen lenne, ha mas nem ott allna a rezidens mogott. Kerhetem ezt?

 

Attol fugg hogy mi a korhaz szabalyzata. Ha ala kell irnod egy papirt, hogy hozzajarulsz a tanito-akciokhoz, akkor nincs kiut. Illetve, megprobalhatsz beszelni az orvosoddal. Megkerdezheted, es megkerheted. Ha igent mond, akkor igent mond.

 

Egyebkent, en a rezidencia utolso eveben voltam a "legjobb" (mert akkor olyan tomegben csinaljak a procedurakat, amihez hasonlo mennyiseg soha utana nem fordul elo). Ha nem junior, tehat elsoeves rezidensrol van szo.

 

Gabor

Előzmény: Lydie (10103)
rekkared Creative Commons License 2005.02.08 0 0 10107
Kedves Gábor!
Olvastam múltkori hozzászólásod a különféle fogamzásgátlási módszerek Pearl-indexéről, és az érdekelne (he nem tankönyvi anyag...), hogy a NuvaRing gyűrű indexe miért annyival magasabb, mint a megfelelően használt kombinált tablettáké. Az alacsonyabb hormontartalom miatt? (Hallottam olyan nőgyógyászi véleményt is, hogy ez a napi átl. 15 mikrogr. ösztrogén nem elegendő a megfelelő hatékonysághoz.)
Köszönöm!
Rekkared
Mikolt Creative Commons License 2005.02.08 0 0 10106
ahham. es ugy erzi, kevesbe fog szenvedni, ha masoknak rosszat okoz? szvsz inkabb pszichiaterhez kene mennie, o biztosan jobban segit rajta.
Előzmény: Lydie (10105)
Lydie Creative Commons License 2005.02.08 0 0 10105

Mikolt,

 

en sem tennem, de latom, hogy nagyon szenved. Az en velemenyem is az, hogy jobban jarna, ha hagyna az egeszet a fenebe es orulne az egeszseges kisfianak. Az orvos is furcsallotta, hogy nem okozott gyulladast, de attol fuggetlenul ott volt a darab es volt nehany veres jelenet a furdoszobaban is...

Előzmény: Mikolt (10104)
Mikolt Creative Commons License 2005.02.08 0 0 10104

lehet en extra tolerans vagyok, de en nem inditanek pert. mi lenne jobb tole? ott a kisfia, o is egyben van, egeszseges, lelkileg ugyan valszeg megviselte a dolog (ugyan ezt sem ertem miert) de ennyi. valtozna valami?

 

(amugy en meg voltam gyozodve rola, hogy a placentamaradek a mehben azonnal gyulladast okoz es nem ucsorog 6 hetig)

Előzmény: Lydie (10103)
Lydie Creative Commons License 2005.02.08 0 0 10103

Kedves Gabor,

 

korabban mar tobbszor valaszoltal a kerdeseimre, nagyon sokra ertekelem a folytonos jelenleted es segitokeszseged. Egy baratnommel kapcsolatban lenne kerdesem. Tavaly juniusban szuletett meg a kisfia, elso gyermek, majdnem minden rendben -- kiveve, hogy az itteni, amerikai egyetemi korhazban egy rezidens volt jelen a szulesnel es benne maradt egy golflabdanyi nagysagu placenta... Miutan rengeteget verzett, hiaba hivta az orvosat, o csupan nyugalomra intette, mondvan, mindez "normalis", s igy az egesz hibara a 6. heti vizsgalat soran kerult feny. Akkor az orvos anelkul, hogy BARMIT is mondott volna elore mi fog tortenni a vizsgalat soran, "kirantotta" belole a maradek placentat, ami borzasztoan fajdalmas volt. A baratnom ezutan nem igazan mutatott erdeklodest a fogamzasgatlasi tanacsadasa irant, hisz a dolog par honapra 'el volt intezve'...

 

Ket kerdesem van: az elso, hogy a baratnom szeretne birosagra menni, mert egy ev ota is borzasztoan erzi magat a tortentek miatt (ha nem is fizikailag), itt viszont elinteztek annyival, hogy postpartum depresszioja van, menjen pszichologiai tanacsadasra, szedjen gyogyszert es egy orvos sem hajlando elismerni a tevedest (csoportban dolgoznak, s ertheto a loyalitas), igy nem fordulhat birosagra sem. Nos, en nem vagyok hive a mindenfele pereknek, de ugy erzem itt tenyleg komoly dologrol van szo. Mit tehet szerinted ebben az esetben?

 

A masik kerdes: Nos, mivel en is ugyanabban a korhazban fogok szulni majusban, s bar nagyon tamogatom az itteni rendszert a tanito korhazakban, meg nem remulok meg szingularis remtortenetektol, valamint tobbszor vizsgalt mar meg rezidens es semmi bajom az egesszel, meg vagyok elegedve a terhesgondozassal es mindennel, azert azt nem bannam, ha a szulesnel egy orvos is jelen lenne, ha mas nem ott allna a rezidens mogott. Kerhetem ezt?

Koszonettel,

Lydie

szösszenet1 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 10102

Kedves Gábor, kedves Felicitász!

 

Köszönöm a válaszaitokat.

erdei75 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 10101

Kedves Szakemberek!

 

Allergiás és asztmás vagyok sajnos, napi gyógyszerelés 1*1 Zyrtec, 1*1 Flixotie250 disc., 2*1 Oxis. Sajnos míg beállt  a gyógyszerlésem 25 kilót fel is szedtem :-((( . Gyermekvállalás szempontjából mik a kilátásaim, esélyeim és mire kellene odafigyelnem, hogy minél zökkenőmentesebben összejöjjön??? (FEV1,0: 69%, orvosom szerint lehetne jobb is, de nem akarok több szteroidot, mert csak hízok tőle...)

Greeta02 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 10100

Kedves Gabor, kedves Felicitasz,

 

Köszönöm a válaszaitokat.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10098)
Kisujj Creative Commons License 2005.02.08 0 0 10099

Kedves Doktor!

Köszönöm a választ, nyugodtabb nem lettem, de továbbra is pihenek, fekszek.

Szex nem volt a vérzés előtt, viszont egy hüvelyi UH igen.  A 3 héttel ezelőtti vérzés pedig egy iszonyú székrekedéses hét után kezdődött, ami sok erőlködést jelentett.  Akkor csak 1x volt vérzés, kb. 1 percig tartott, aztán jött a barnázás, de nem ennyire mint most. (mellesleg lekopogom: tegnap este óta nem volt semmi)

Üdv, Kisujj

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10098)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.02.07 0 0 10098

Kedves cherry26,

 

Most yadine-t szedek fél éve, sokszor van köztivérzésem. Minden hónapban több napig. Mi lehet az oka?

 

1. Neha elfelejtesz egy tablettat

2. Tul gyenge neked


Annó 10 éve azért kezdtem el fogamzásgátlót szedni mert 30 napból 14-21 napot erősen menstruáltam. Ha most ennyi idő után abbahagynám van e esélyem arra, hogy esetleg a szervezetem beáll egy normális menstruációs ciklusra?

Csak ugy tudhatod meg, ha kiprobalod. 10 ev alatt sok minden valtozhat.

 

Gabor

------------------------

Kedves mariet,

 

Nem tartom szamon az elozo hozzaszolasokat, kerdeseket, mindig mindent le kell irni.

 

Gabor

------------------------

Kedves Greeta02,

 

Holnap leszek betöltött 37 hetes varandos ikerbabaimmal. Az also - ahogy az orvosok hivjak "A" magzat - fejfekvéses, a felsö - "B" magzat - viszont hosszu ideig tarto medencefekvésbol kb 4 hete atfordult harantfekvésbe.

Kérdésem, hogy szerinted elöfordulhat -e hogy  Ö még atfordul valamelyik iranyba - mivel mindketten közel 3 kilo sulyuak en ugy gondolom mar nagyon pici helyük van forgolodni  - ha pedig nem,  akkor a hüvelyi szülés teljesen ki van zarva?

Az orvosom szerint az elsö baba kibujasa utan,  a masodik babát  labra lehet forditani. Amit viszont nem szeretnék : az elsö baba huvelyi megszulése utan, esetleg csaszarozni kelljen a masodikat.

 

Pedig bizony az gyakran elofordul ikrekkel (A huvelyi, B csaszar). Es ezt meg kell hogy engedd az orvosodnak, mivel csak igy van esely arra, hogy egyaltalan megprobalja a huvelyi szulest.

A baba meg megfordulhat, az utolso pillanatig. Ugyan ez sok mindentol fugg, de megfordulhat. Ha harantfekvesben van a masodik baba, es ugy is marad, a huvelyi szules valoszinusege minimalisra csokken. Ha eleg bator az orvos, megprobalhatja az elsot huvelyiben, es attol fuggoen hogy milyen modon fekszik a masodik, fordulhat igy is, meg ugy is, meg maradhat ugy. Harantbol nincs huvely szules (ha ugy marad).

 

Gabor

---------------------------

Kedves szösszenet1,

 

27 éves vagyok, 0 terhesség, 0 gyerek, novemberben hagytam abba 3,5 év után a fogamzásgátló szedését (Minulet, "közepes" hormontartalmú, 2 féle hormont tartalmaz, sose volt vele panaszom). Azóta rendre szépen megjön a menstruációm 30-32 napra, ahogy rég, a tabletta szedése előtt. De csak 1-2 napig tart, inkább 1, mint 2. Tablettával 3-4 nap volt, előtte 5-6 nap. Azt szeretném kérdezni, hogy normális-e ez. Mivel egyéb panaszom nincs, és végül is egyáltalán nem zavaró, hogy ilyen rövid a menstruációm, sőt, nem mennék orvoshoz, csak ha ez valamiféle zavarra utal. Nyár közepétől már azért próbálkoznánk a babával, szóval ha lehetséges, addigra szeretném normalizálni a ciklusaimat.

 

A rovid ciklusnak gyakran semmi jelentosege nincs. A tablettan nem szamit, mert az "mesterseges" (a ciklus). Ettol még nyugodtan lehetsz terhes.

 

Gabor

------------------------

Kedves Felicitasz,

 

sokadik olyan barátnőm, akinek rajtam keresztül segítettél itt és válaszoltál mindenféle általam feltett kérdésére, szintén anyuka lett időközben és a kisfiával együtt üdvözöl és köszöni, meg én is.

Orulok, gratulalok.

 

Gabor

------------------------

Kedves Kisujj,

 

A 13. hetemen tartok (pontosan ma vagyok 12+5) és péntek éjszaka (sajnos nem először) vérezni kezdtem. Friss, piros vér volt, nem darabos és másnap reggelig tartott. Azóta "csak" sötétbarna folyásom van, szinte folyamatosan.

A szombati UH szerint a baba szívműködése, mozgása jó, a lepény ép, nincs leválva, hátsó falon, a méhszájtól távol tapad, a méhben bevérzés nem látható. Méhszáj teljesen zárt.

Az orvosom szerint a vér a méhnyakból származhat, pihenést ítélt.

Sajnos nem kérdeztem meg pontosan mit is jelent ez a méhnyaki vérzés, csak annak örültem, hogy a baba jól van. Szóval a kérdésem az lenne, hogy mi okozhat ilyen vérzést és a pihenés vajon teljes ágynyugalmat jelent? Mennyire veszélyezteti ez a babát?

 

Az ilyen verzes bizony leginkabb a mehlepeny iranyabol jon. A mehnyak "csak ugy" nem verzik (kiveve szex utan, de ezt nem emlited). A babat ez veszelyezteti, terhesseg ezen stadiumaban bizony ez lehet egy fenyegeto veteles jele. Az egyetlen amit tehetsz, ahogy az orvosod mondta, pihenes. Es az minel tobb, annal hatekonyabb. Ha meg tudod oldani hogy agyban maradj, az a legjobb. Ha nem, akkor minimalis terheles javasolt. A szexet melloznem helyedben ameddig ez nem stabilizalodik.

 

Gabor

-------------------------

Kedves Allia,

 

Ha az LH teszten csak halvány teszt csík van, viszont a pg53 erőseny páfrányos, akkor valószinűsíthető a peteérés, tüszőrepedés, vagy hagyatkozzak az LH tesztre inkább, és akkor ebben a ciklusban még nem voltam fogamzóképes?

Az LH teszt pontosabb. Na de attol hogy az negativ, meg nyugodtan lehetsz egyutt a paroddal, ugyhogy alapjaban "nem szamit". Gondolom nem kell "sporolnod" a szexszel (:-)?

 

Gabor

Allia Creative Commons License 2005.02.07 0 0 10097
Kedves Gábor!

Ha az LH teszten csak halvány teszt csík van, viszont a pg53 erőseny páfrányos, akkor valószinűsíthető a peteérés, tüszőrepedés, vagy hagyatkozzak az LH tesztre inkább, és akkor ebben a ciklusban még nem voltam fogamzóképes?

Allia
Kisujj Creative Commons License 2005.02.07 0 0 10096

Kedves Doktor úr!

A 13. hetemen tartok (pontosan ma vagyok 12+5) és péntek éjszaka (sajnos nem először) vérezni kezdtem. Friss, piros vér volt, nem darabos és másnap reggelig tartott. Azóta "csak" sötétbarna folyásom van, szinte folyamatosan.

A szombati UH szerint a baba szívműködése, mozgása jó, a lepény ép, nincs leválva, hátsó falon, a méhszájtól távol tapad, a méhben bevérzés nem látható. Méhszáj teljesen zárt.

Az orvosom szerint a vér a méhnyakból származhat, pihenést ítélt.

Sajnos nem kérdeztem meg pontosan mit is jelent ez a méhnyaki vérzés, csak annak örültem, hogy a baba jól van. Szóval a kérdésem az lenne, hogy mi okozhat ilyen vérzést és a pihenés vajon teljes ágynyugalmat jelent? Mennyire veszélyezteti ez a babát?

Előre is köszönöm, Kisujj

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!