Keresés

Részletes keresés

Ági1975 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 1646
Lemaradt egy fontos kérdés:

Milyen növényt javasoltok?

üdv.
E.Peti
Ági1975 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 1645
Sziasztok,

Beleolvasgatva a hozzászólásokba, látom vannak szakemberek is a fórumon.

Kérlek adjatok tanácsot.

Növénykerítést szeretnék, kb. 150-180cm magasat, két sorba, nem tüskés fajtából, lehetőleg örökzöldet. A kerítésen végig megy egy csepegtető cső, így a locsolás automatizált.
Egy öreg drótkerítéssel vettem a telket, mivel kis gyerekeim vannak, így maradnia kellene egy darabig még, vagy maradhat végleg a növények között?


Esetleg van köztetek aki konkrét ajánlatot is adna 60m hosszú kerítésre, két sorba.
Emailem: info@aceimport.hu
Lehet kapni - és meg is marad - 100-150 cm nagyságú sövényt is, vagy csak a csemetét érdemes megvenni?

Ja...és mikor célszerű telepíteni?


Mindenki segítő válaszát, köszönöm előre is.

E.Peti

Deep Down Creative Commons License 2008.10.19 0 0 1644

Jé, ez tök jó! Ilyet fogok majd csinálni magamnak, ha úgy alakul! :D

 

Viszont félreértődött, ez nem egy nyírt sövény lenne. Csak a takarásra ültetett (amúgy szerintem lassan amúgy is ritkulni kezdő) most olyan 5-6 méteres keleti tuják állítólag árnyékolják a szegény kis lucfenyőt, ami melléjük déli irányba lett ültetve... a kert közepébe. Luc. Igen. Ööö... szóval az egyébként szabadon növő tuják alsó ágai lennének úgymond... visszavágva. Az egyik oldalon.
Eleve rondák szerintem, de így aztán!

 

Igazából nem várok kommentet, csak jó érzés kiírni magamból... :-/ Mert mondani hiába mondom...

Előzmény: agicza (1639)
ZsuR Creative Commons License 2008.10.19 0 0 1643
Semmit sem erzett a derekam! Megtartom. . .
Előzmény: agicza (1641)
lush green foliage Creative Commons License 2008.10.19 0 0 1642
akkor lehetséges, hogy a nyíratlan verzió csak más klímákon (talajtípusokon?)megfelelő? az ismerősöm, aki ajánlotta, nem nyírja, de nála nem nyurgul fel egyáltalán, hanem jó kis tömött "bundájú" mályvasövénye van.
Előzmény: agicza (1634)
agicza Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1641
OFF Derekad megérezte az átültetéseket? Remélem, semmi komolyabb... =8-O ON
Előzmény: ZsuR (1640)
ZsuR Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1640
Hm. . .nekem nem a kedvenc a nyirt soveny, nem illik az eletstilusomhoz :)). Tul sok kotottseg, tul sok munka. Ha szebbet akarok latni mint a termeszetes - akkor meglatogatok kerteket, parkokat.

De en ma nagyon oregasszony vagyok, innen a tonus :((
Előzmény: Deep Down (1636)
agicza Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1639
Onnantól no comment, hogy tuja... Vagy akkor nyírja hullámosra, szabálytalanra, de aki tuját telepít, annak úgyis csak elvágólag lesz jó... Pedig hát a sövény ilyen is lehet, Chipping Camden-ből egy kugli-kép:

Előzmény: Deep Down (1636)
agicza Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1638
Hálás, igánytelen növény, talán csak a semleges vagy enyhén savanyú talajok miatt lehet, hogy inkább hanyagolták. Alapból nagyra nő, igaz, ez nem kizáró ok, gyertyánból is remek sövényeket lehet nevelni. Itt lehet utánaolvasni az égernek:
http://hu.wikipedia.org/wiki/M%C3%A9zg%C3%A1s_%C3%A9ger
http://www.terra.hu/fak/alnus.glutinosa.html
http://www.novenyzetiterkep.hu/eiu/j2.html
Előzmény: puntooo (1637)
puntooo Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1637
Többen ajánlották már nekem sövénynövényként az égert. Viszont érdekes módon a keresőben alilg-alig lehet találni égerrrel foglalkozó linket. Vajon miért?


puntooo
Deep Down Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1636
Itt nálunk valaki pont ezt akarja csinálni - tujákkal. Szerintetek!? :-/
Előzmény: ZsuR (1635)
ZsuR Creative Commons License 2008.10.17 0 0 1635
A enyem olyan magas, hogy csak letrarol ernem el a tetejet. . .ugy dontottem, nem teszem. Nem metszem oket tobbet - mert hogyan nez az ki, hogy alul visszavagom az oldalat amig elerem, aztan onnan meg. . .
Előzmény: agicza (1634)
agicza Creative Commons License 2008.10.16 0 0 1634
Ha nem nyírod folyamatosan, akkor itt rendszeresen egy keskeny vázaforma lesz belőle, sövényhez alaposan vissza kell vágni, hogy sűrűsödjön... A méret stimmel, legjobban a dupla virágúak mutatnak...
Előzmény: lush green foliage (1633)
lush green foliage Creative Commons License 2008.10.16 0 0 1633

a kerti mályvacserjéről (hibiscus syriacus) esett már szó? bár szebben néz ki úgy, ha nem nyiszálják és kissé elvadultnak látszik, mégis igen szép sövényt lehet belőle nevelni. egy ismerősömnél 2-2,5 m-es magasságra nőtt.

 

 

Norbee21 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 1632
Keleti kupos tuja űltetése? Földlabdás akkor gödör-feketeföld-temetés-locsolás, csak a zsákot nemszabad leszedni rola csak a drotot kell elvágni és azt kiszedni, a zsák elrothat. Konténeresnél ugyanigy. Kupos akkor szoliternek ajánlot és nem sövénynek.

Fagyal visszametszése ilyenkor. Elsö hogy mekkorák. Ha kicsik 20-30 cm-eres akkor nem érdemes ha pedig 50-60cm-eres akkor már visszalehet vágni. De minek? Levanak ültetve egyenes sorban, akkor természetes formájuk van, nempedig szabályos egyenes. Én nem vágnám vissza. Tavaszal máijus végén visszavágnám a mostani méretre, és akkor jobban sürüsödik, bokrosodik, a következö vágásnál julius végén hagynák meg 25-30 cm-er pluszot, és összel a nyárközepén történt vágásmagaságig visszavágnám. Na szoval én igy csináltam, igy kaptam egy sürü átláthatatlan sövényt. Visszalehet vágni most is de minek, akkor kisebb lesz. De ha egyenst akar belöle csinálni most akkor is csak 5cm-ert vágjon le. Folyamatosan nyirnikell ugy ahogy a fentiek alapján leirtam, mert ha nem akkor nem lesz sürü. Nem fagy el ha levan vágva most.
torbit Creative Commons License 2008.10.11 0 0 1631
Sziasztok!

Segítsetek nekem abban, hogy a most ültetett fagyalt ilyenkor, vagy tavasszal kell visszavágni?
Két kertészetben is különböző dolgot mondtak...
Az egyikben nagyon határozottan mondták, hogy most semmiképpen sem, a másikban pont az ellenkezőjét...
Kinek higgyek? :-)))
nagypenge Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1630

Sziasztok

valaki tudna segiteni?Keleti kupos tuja űltetéséről érdeklődnék, ha valaki tudna segiteni megköszönném!

RCTiv Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1629
szevasztok :)

miután egy másik topikot lassan szétoffoltam, gondoltam benézek ide hozzátok talán itt annyira nem off a téma :)

szeretnék egy mindenféle "sövényt" van rá 9 méter napos helyem plusz a végén L alakban még bemehetünk 3-5 métert. sok vajúdás után az eredeti elképzelésemnél maradnék, miszerint mindenféle 2-4 méter magasra megnövő cserjékkel ültetném be (van kb 3 méterem szélességben) úgy hogy a cserjesor elé mehetnének kisebb évelők, virágzó növénykék stb. ami fontos szempont a gyors növekedés, mert a szomszédot szeretném takarni a 9 méteres területen, tehát minden cserjének el kell érnie a két méteres magasságot, de nyíratlan tetszene, ezért a természetes magassága ne legyen sokkal nagyobb :) első körben a lombjával díszitsen de lehetőleg virágozzon is :)

ötleteljünk egy kicsit, milyen sorrend és ültetés lenne a jó, ha az alábbi növényeket mindenképpen szeretném viszontlátni, illetve eddig ezeket találtam :)

hólyagvessző (diabolo és luteus - sárga - bordó)
tamarix
kikeleti és örökzöld bangita
tarkalevelű som
nyári orgona


aztán még láttam bordó cserszömörcét, jezsáment de biztosan van még ezer másik is :) nem ártana még valami örökzöld is télre...
ZsuR Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1628
Nem hinnem - de kerhetsz Lonicera japonica-t is.
Wikipeedian talalsz tobb informaciot - magyarul is.
Előzmény: Gabiiiiii (1625)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1627
rakerestem mar,legalabb kb tudjam,mi az:)  tok szep
Előzmény: Gabiiiiii (1625)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1626
egyebkent tobbfelet is mondhatsz,marha hosszu az a kerites,tobbfele elfer rajta:)
Előzmény: ZsuR (1624)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1625

figyu,ugy magyarazz,mint anya a hulye gyerekenek...bemegyek egy kerteszetbe es kerek loncot????

nem fognak hulyenek nezni??

 

mondom,hogy erosen kezdo vagyok:)))))

Előzmény: ZsuR (1624)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1624
A lonc is csodalatos a keritesre futtatva - sot, ha van eleg napfeny tegyel par "szines foltot" s bele, klematiszt.
Előzmény: Gabiiiiii (1623)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1623

de most visszaterve kicsit a topik eredeti temajahoz.....a kertet vegig massziv fakeritessel korulveve vettuk,amit rendkivbul praktikus,amde kevesbe szep:)

 

azt tervezem,hogy egy reszere borostyant futtatok,mar egesz jol nez ki...Masik reszere par bokrot,valami tujafelet szeretnek tenni....a hely eleg arnyekos,nem szandekozom szivecske formajura nyirni sem,kerlek tanacsoljatok valamit,milyen fajtat vegyek....azt tudni kell,hogy ugyan egyszer majd szeretnenk epitkezni,de egyelore sajnos csak hetvegenkent tudok kimenni,tehat valami viszonylag "normal" vizigenyu kellene,mert nem tudom hetkozben locsolni.....

Előzmény: ZsuR (1622)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1622
Tetszik ez a "hasznalhato" kert - nekem is ez a kedves a szivemnek. Legyen hova leulni, valahonnan valahova menni benne. Ha sikerul a "nem szabad" teruletet vilagosan megjelolni, nem is lesz baj - foleg, ha sok a "szabad" hely :)).

Nekem is elobb alakult ki az, hogy mit nem akarok :))
Előzmény: Gabiiiiii (1621)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1621

keszulnek a kepek:)

 

a lanyom szerint mar olyan vagyok,mint anyam,senki nem hajlando velem oket vegignezni,mert csak nekem akkora orom,hany viragot hozott a nemtudommim:)

 

tudod,nezegetek,olvasok,igyekszem tajekozodni,es a hozzaallasom most eppen az,hogy biztosan tudom,milyet nem akarok:)

 

nalam gyerekek vannak,hetvegen egy csomo barat,focimeccsek a fuvon /ami nem is igazi fu,de zold/,szeretnek egy kutyat,szoval meg szerencse,hogy nem akarok valami nagyon szabalyosat,mert ugysem lenne az sokaig:)

 

szeretem,hogy a gyerekek bujkalnak a bodzabokor mogott,hogy nem kell allandoan rajuk szolni,hogy sehova se mehessenek...Keves olyan van,ahova tenyleg nem szabad,de azt a keveset tiszteletben is tartjak.

 

sok penzem az egeszre nincs,mindig csipek egy keveset a konyhapenzbol valami novenyre..Csinaltunk tuti jo kerti butort,ami lehet,hogy nem olyan,mintha szakember csinalta volt sokszazezerert,de jolesik rajta ucsorogni,ebedelni,mert MI csinaltuk..Hogy nem tokeletes es kiborul rajta a leves,az nem szamit:)

 

most probalom kitapasztalni,a kert melyik reszen milyen noveny erzi jol magat,neha mellenyulok,neha nem:)

 

szoavl sokat kell meg tanulnom,de egyaltalan nem katasztrofa,hogy egy egesz marek borsonk temett osszesen:)

Előzmény: ZsuR (1620)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1620
Nincs ketsegem, sok oromod lesz a kertedben - es csodaszepet fogsz kialakitani.

Tetszik a hozzaallasod, hogy olvasol, es nezed kinek-mi-hogyan. . .de nem masolod oket, hanem tanulsz beloluk.

Sok kepet keszits, hogy legyen elotte-utana :)), nagy orom visszanezni oket par ev mulva!!!
Előzmény: Gabiiiiii (1618)
kisszszoros Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1619
Az szakirodalom szerint a félfás dugvány az, ami legjobb eredést hoz. Ezeket a dugványokat a növekedési időszak végén július tájékán szokták megszedni, és megfelelőképp előkészítve steril homokba, vagy más közegbe duggatni. Szokják még hormonkészítménnyel is serkenteni a gyökérképződést.

Ajánlom, hogy antikváriumban, vagy könyvtárban keresd Jeszenszky: "Oltás, szemzés, dugványozás" című könyvét. Ott sok minden részletesen le van írva.
Előzmény: dr.dákó (1616)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1618

dehogy feledem......olvasgatok egy csomo topikot,sokat tanulok es sokkal nem ertek egyet.....probalok olyanoktol tanulni,akiknek az elkepzelesei a kerttel kapcsolatban hasonlitanak az enyemhez...a Tied peldaul kozel van az en szivemhez....Kicsit dzsumbojos,de ebben is koncepcio van,hagyod a novenyeket is erkenyesulni es te sem akarsz pipere-kertet csinalni,ahol kisolloval van nyirva a fu is,ahol szabad a novenyeknek szabalytalanoknak lenniuk,kilogniuk a sorbol,stb,stb....

 

en igencsak most kezdem,a kertemnek sikerul idonkent meglepetest szereznie,de megmondom oszinten,piszkosul elvezem....Elvezem a teret,a zoldet,az illatokat,a szelet es ha meg sikerul is valami szemetgyonyorkodtetot csinalnom,az mar csak hab a tortan:))

Előzmény: ZsuR (1617)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1617
Gabi a sok i-vel :)), a kert epitesnel ne feledd, hogy az oda vezeto ut az igazan erdekes.

Emlekszem, mikor en is a negyedik emeleten laktam, mennyit almodoztam arrol, hogy lesz egy kertem egyszer (hihetetlennek tunt) mint a baratnomnek :)). Sokat tanultam tole a kertbol :)), halas vagyok erte.
Előzmény: Gabiiiiii (1613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!