Keresés

Részletes keresés

csipke47 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58786

Erzsimama

Megcsináltam a pizza tekercset mondhatom igazi csemege, kiadós nem drága és még túl sok gond sincs vele.

erzsimami Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58785

Boszihoz:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Én a második kép első mintáját ajánlanám, Bár az első képen az első minta is jó. A teste, ami kb. 4 sor, ne legyen nagy, inkább az utolsó sorában szaporíts be a terítő első sorának megfelelően.

Előzmény: szirmok (58771)
olimama65 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58784

Aranyos Csöpikém, Vmartina-Rozika és minden Rozália névre hallgató kedves topiktársunknak Nagyon Boldog Névnapot kívánok!

 

 

 

olimama65 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58783
Erzsimami! Igen, én úgy készítettem, ahogy a horgolós-újságba van írva, tehát teljes alsószoknyát csináltam és rá a felső fehéret. A fonallal tényleg spórolni kell, mert nem sok van! Hi-hi-hi!!! Írom én is, mint tegnap nekem Csirip-Pirike, pedig most nincs kedvem nevetni, a lelkivilágom zaklatott most.
Előzmény: erzsimami (58778)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58782

horgIca Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58781
Kedves Csöpi, Vmartina, és minden Rozália névre hallgató topiktársnak nagyon boldog névnapot és jó egészséget kívánok!!
erzsimami Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58780

Jó éjt!

 

horgIca Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58779

Sziasztok!

 

Erzsimami szuper vagy!! -  azért még is csak jó, ha van otthon egy boszorkány!!!!! Igaz??

A bagoly is jó lett.

 

Csirip ezer gratula Neked, szépek a terítőid, nem kérhetnék egy kis szabadidőt mondjuk kölcsönbe??

 

Pumunkli a Te terítőd is nagyon nagyon tetszik!!

 

ZsebiB aranyos vagy a tógában, a multhét vasárnap én is ehez hasonló ruciban mászkáltam egész nap, majd eccer mutatok fotót róla.

A vacsi nekem is jöhet, soká lesz mire haza érek.

 

Judit kipihented már az összejövetelt?? Azért ennyi embernek kaját csinálni nem semmi, minden elismerésem a TIÉTEK!!!!

erzsimami Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58778

Ugye, hogy nem is volt nehéz! Dupla szoknyát készítettél neki? Az enyém csak szimpla volt és az alján volt a színes sor.

Tudod spórolunk a fonallal.

Előzmény: olimama65 (58773)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58777
Viki! Holnap mindkettőt küldöm.
Előzmény: szirmok (58771)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58776

Olimama!

 

Köszönöm szépen!

Elkészült a főztöm, nagyon finom lett, nyisd az ablakodat, küldöm! :)))))

Előzmény: olimama65 (58773)
szirmok Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58775

Zuzana!

mail ment!

olimama65 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58774

Jaj Erzsimami! Látszik, hogy nincs már az eszem a helyén. Elfelejtettem írni, hogy fantasztikus a bagoly és irigylem is, hogy Te már megcsináltad. A boszikához is vettem ma fekete Piroska-fonalat.

 

 

olimama65 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58773

Szép Estét!

Erzsimami! Köszönöm, hogy nem írtál rosszat a tündérkéről. Az az igazság, hogy minden fonal más minőség és más vastagság volt, a rengeteg fonalból alig tudtam ezeket a színeket összeszedni. De ma már vettem hozzávalót. Egyébként még tegnap este elkönyörögték tőlem, már a Csornai Polgármesteri Hivatal egyik osztályának ablakában van kirakva. Még érdekesség, hogy nem engedtek kezet tenni rá, pedig van itthon zsenilia-rudam nem is kevés, meg még fa golyók is, de azt mondták, hogy ez így jó.

Liácska! Valamit félreértettél Te is és Margitmama is. A tűpárnát akkor mentettem le valamelyik linkből, csak megmutattam. Igyekszem megcsinálni és mutatni fogom hogyan sikerült. Nekem is nagyon-nagyon tetszik. Akkor majd megírom, hogy miből

állítottam össze.

Zsebib-Évikém! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat a szabadság alatt, még ha fárasztó is volt. Egyébként várom a vacsorát, nyitom az ablakot!

Előzmény: erzsimami (58749)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58772

Hű, azt a fagyizót nem ismerem. Mi a neve?

 

A Löli nagyon klassz hely, próbáljátok ki!

 

Éppen rizses pulykamájat főzök, ki jön vacsira? :)

Előzmény: Andi171 (58769)
szirmok Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58771

Kedves Erzsimami!

 

- @ ment!

- Látom nem nyugodtál és a bagoly már kész is. A boszi leírását mentettem, de kis terítőcske na az nincs úgyhogy várom az egész leírást.

- Feltetted a horgolt virágfűzért, a felső nagyon tetszik, de Neked olvasható a minta?

Ha megvan nagyobban is tedd fel köszi.

Viki

szirmok Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58770

Szia Kikke!

 

Ez az, én is ezt szeretném megcsinálni. Nagyon eredeti ez a converse tornacipő!

Mennyire volt bonyolult? Ha lehet fordulhatok hozzád? TJucus küldtea linket a minap, nekem az van meg. Még össze kell hoznom a fonalat is. Miből horgoltad és hányas tűvel?

Ezt Te csináltad ami a képen van?

Különben én is sokat xszemezek, de most horgolok is. Szólj ha kell valami.

 

 

 

Előzmény: kikke (58751)
Andi171 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58769

Éva, nem a Löli, hanem a piacnál lévő kék ház alatt, a gyrosos helyén. Na, a Löliben meg még én nem voltam.

Előzmény: ZsebiB (58762)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58768

Köszönöm Jolika!

 Tulajdonképpen 10 db körből áll. Holnap leírom, hogy készítettem.

Előzmény: Jolimama (58767)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58767
erzsimami, majd küldd el a leírást, képformátumban visszaküldöm.

Előzmény: erzsimami (58766)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58766

ma elkszítettem legújabb boszimat, és a nemrég feltett baglyot. Lehet, hogy kicsit nagyobb körökkel kellett volna.

A boszit a leírással együtt felteszem a képtárba. A bagoly leírását is el fogom készíteni.

Jolimama Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58765
Azt csak gondolod, hogy nem okoz gondot. Dehogynem. Igyekezni fogok. Amit el szeretnék kezdeni, abban kevés a varrni való. Azért is néztem ki.
Kár, hogy Timuc nem jelentkezik már, gyönyörű zsinórcsipkéket csinált.
Előzmény: Rece-fice (58764)
Rece-fice Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58764

Jolimama!

 

A zsinórosra nagyon kíváncsi vagyok! Neked biztos nem okoz gondot.

 

Egy újabb klasszikus motívum 1606-ból!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

MAKKOS
Előzmény: Jolimama (58761)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58763
Köszönöm Jolimama! :)
Előzmény: Jolimama (58758)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58762

Szia Andi! :)

 

Nagyon jó volt a Tógaviselet, jó lett volna dolgozni is úgy jönni :)

Szerintem is jó volt, hogy sok üzletben illetve vendéglátóegységben Tógások voltak, az emberek jóhangulatát így nagyon lehetett fokozni :)

 

A "szombatban" csak az volt a rossz hogy jött a nagy eső, mi du. 2től fogva a szállodában pihentünk kivsit, mire felébredtünk, már esett, így nem mentünk vissza a városba.

 

Új fagyizó? Hol? :) Na, hvégén kipróbálom szerintem, ha még nyitva lesz, szombaton hajnalban megyek haza és hétfőig maradok. :) Egyébként nem a Café Löli? Mert ott már ettünk és szuperjó! :)

 

Üdv

 

ZsebiB :)

 

 

Előzmény: Andi171 (58760)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58761
Rece-fice, megjött a csomag. Nagyon szépen köszönöm. Van egy egyszerű, kicsi kis terítő, azt hiszem, annak hamarosan neki is állok.
Köszönöm a két blogba-valót is.
Andi171 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58760

Szia, Éva, de jól nézel ki beöltözve! Mi szombaton voltunk, elég sokan voltak tógában, az külön tetszett, hogy a környező boltok eladói is ilyen ruhákban álldogáltak az üzletük ajtajában.

 

Kipróbáltátok Cellben az új fagyizót, ami itt van a szomszédunkban?

Előzmény: ZsebiB (58757)
pilcher Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58759
Ötleteléshez egy kis NÉZNIVALÓ.
Jolimama Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58758
ZsebiB, köszönöm a beszámolódat. Örülök, hogy szép, élményekkel teli nyaralásod volt. Aranyos vagy a képen.
Puszillak: JOlimama
Előzmény: ZsebiB (58757)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.03 0 0 58757

Sziasztok Lányok!

 

Hosszú kihagyás után ismét jelentkezem, szeretném megosztani Veletek nyaralásom élményeit, remélem nem gond :)

 

Nagyon jó volt szabadságon lenni, szuper volt a Savaria Karnevál! Aug. 18-25ig voltam szabin. Előtte hétvégén már leutaztam Páromékhoz Fehérvárra, ott voltunk egészen hétfőig. :) Hétfő koradélután leutaztunk Celldömölkre hozzánk, kipakolás, kis pihi, majd irány be a városba, fagyiztunk egyet és vettem pár dolgot a nyaralásra. Majd mikor hazaértünk, gulyásoltunk egyet, apukám ugyanis bográcsgulyást készített hátul a kertünkben, jött hozzá még pár rokon és szomszédok, elütöttük az estét.
 
Kedden elmentünk Sümegre kirándulni, megnéztük a várat, Párom lefotózott jópár buszt, megebédeltünk egy szép étteremben, majd fel a vonatra és haza. :) Szerda pihi, majd csütörtökön irány Szombathely (persze hatalmas hátizsákkal, minden cuccal, vonattal). megérkeztünk a szállodába, kipakoltunk, hát a szoba nem volt valami nagy eresztés, de igazából nem ez volt a lényeg. :) 


Pénteken elmentünk kirándulni Kőszegre, ott is találtam szép fonalboltot, persze megint nem bírtam magammal és vettem egykét gombolyagot. Párom meg jópár buszt lefotózott, ez az ő nagy hobbija, a buszfotózás :D Így nagyon jól elvoltunk :D


Onnan átmentünk Cákra, megnéztük a műemlék pincesort, majd vissza Kőszegre, megebédeltünk és irány Szombathely. Na, még aznap megvettük a tógákat a Karneválra. Na ennek nagy sikere lett. Számunkra nagyon furcsa volt, hogy amíg a belváros tombolt a Karnevál miatt, addig a külvárosnak ehhez köze nem volt, hát ez elég furi így.. Na mindegy, mi úgy gondoltuk, hogy a karneválhoz hozzá tartozik a Tóga, így abban masíroztunk fel és alá a városban. Hát meg is néztek minket, de nagyon! A szervezőkön kívül, színte senki nem vett fel tógát! Minket Párommal többen megállítottak, hogy hadd fotózzanak le, merthogy jól nézünk ki. Sőt, Párom elment buszokat fotózni, és többen kértek tőle karneváli infókat, hogy milyen programokat érdemes megnézni. Hát mi jól mulattunk! :)
 
Így telt el a szombat és a vasárnap is. :) Vasárnap este megnéztünk egy színdarabot, "Legyen Ön is rabszolga!" - címmel, nagyon szórakoztató volt. :)

 

Jövőre vissza szeretnénk menni, ez lesz a mi fix programunk :)

 

Kézimunkázás terén is tele vagyok mindenfélével:

1. Apum Nohabmozdonya, keresztszemes hímzéssel (Budapest-Celldömölki vasutazás közben készülget, szépen halad!)

2. Céges keresztszemes terítő (Na ehhez még csak az anyagot szabtam ki)

3. Kolleginám nővérének kötött táska (reggel a villamoson, illetve otthon készülget)

4. Meglepi a Kedvesemnek (ezt nem írom le, hátha idetéved az oldalra, de szintén villamoson és otthon készül, felváltva a kötött táskával)

5. Subapárna Édesanyámnak, Delfines mintával, a REA Textől rendeltem, nagyon szép!!! (ez otthon készül, hát nem leányálom :D)

 

Jelenleg kb. itt tartok, de persze újabb és újabb ötletek, minták kavarognak a fejemben, csakhát ugye ez a fránya IDŐ, ami kevés....

 

A visszaolvasással még hadilábon állok, ne haragudjatok!

 

 

Csirip46! Nagyon tetszik a baglyod! Lementettem a képeket, amiket felraktál arról, hogyan kell azt az egymásba karikákat horgolni! :) Nagyon klassz! :)

 

És megosztanám Veletek egyik képemet a nyaralásról:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szép napot Mindenkinek!!

 

Üdv

 

ZsebiB :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!