Keresés

Részletes keresés

Berci_54321 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 5342
Sziasztok!

Hajmáskéren az orosz lőszerraktárnál a képeken látszanak nagy háromszög keresztmetszetű mőldkupacok. Ezeknek mi a funkciójuk? A köztük levő kaktárakat védték robbanás esetén, vagy ezekben is volt valami?
Charlie21 képén látszik sok sánc, ezek is robbanásvégők voltak?
http://marvell.index.hu/imgfrm/3/3/6/1/BIG_0001953361.jpg

Tároltak itt valamit a föld alatt is, vagy csak abban a néhány betonoszlopos épületben voltak anyagok, amik a képeken látszanak?
Üdv,
Berci
Coop Creative Commons License 2008.02.28 0 0 5341
Coop Creative Commons License 2008.02.28 0 0 5340

Ez is vmi, érdekes hogy a másik két közeli terület nem ismert számodra, pedig nincs messze. Köszönöm az infót alhonvéd-helyettes.

 

 

OLP-re keresve találtam egy jó kis cikket.

 

Íme:

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.02.28 0 0 5339
elnezest a topictarsaktol--kicsit eltertunk a kihalt laktanyak tematol.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.02.28 0 0 5338
meg valami a gazhoz---ha autopalyas utazoautod van, pl 1,6 l, 100 loero vagy folotte, kulon jo hogy ha van gazuzemed---ket es felszer olyan messzir el tudsz menni minta sima benzinesek egy tankolassal, ha mindket rendszer teli van.A turbodizelek tenyleg megelegszenek 4-5 literes fogyasztassal, de nezd meg a kocsi arat...mennyibe kerul a benzineshez kepest+utana s zervizek hozza, mert mas olaj kell, hozza, stb.Erre msot jonnek ra nyugaton, hogy ez a gaz technologia megsem olyan rossz, a dizel is szenyezi a levegot a koromkibocsajtassal foleg.
Terepen mondjuk bizonyos heylzetekben kell az ero, de ott hogy mesz tobbet szamit---tehat a gondolkodas, mikor veszed el agazt, mikor adsz gazt.
Ero, akkor kell ugyis a motornak, ha valamit huzol magad utan---nehez utanfuto, ilyesmi, aminek nagy a legellenallasa.
Gazuzemu autot ha veszel, tobbfajta gazrendszer van, nekem szemely szerint algjobb, amikor te kapcsolod egy kapcsoloval hogy gazzal, mesz vagy benzinnel, hutoviztol fugggetlenul,ezzel sok benzint megtakarithatsz, mert a motor akkoris megy es megvan a ford. szama, akkor kapcsolhato neki a gaz, megha a hutoviz hideg is, ellentetben azzal a verzioval, amii nezi a hutovizet, es ha za eleg meleg akkor atkapcsol automatikusan, addigra sok benzin bemegy.Egyrekell vigyazni, ha telen laellitod, at kell allitani benzinre, mert reggelre befagy a reduktor, es nem indulsz el, csk nagy nehezen, mire a tapszivattyu feltermeli hatulrola motorba a benzint, este benzin uzemmodban kell leallitani ennyi.
Az audis megszivta volna, mert az a2-esek kasznija is!!!+futomu elemek!!! is alubol volt, ott javitas nem lehetseges, csak csere!!!Mert alut viiszhuzni, es hegesteni is nehez, sok muhelynem is tudja, mert nincs hozza hegesztotechnikaja, a Ladan meg csak viisza kelltt volna hajlitani a vadracsot+a vonohorgot

Előzmény: kis uaz-os miki (5331)
alhonvéd-helyettes Creative Commons License 2008.02.28 0 0 5337
Az alsó karikára tudom a választ: az OLP központi harcálláspontja (almaz-rendszer, ha ez mond valamit...) volt, a 90-es évek elején szűnt meg. Körben 2 szögesdrót, áram a középső kerítésben, harapós kutyusok, meg amit akarsz ;) A föld alatt meg izgi dolgok, na meg az ifjúságom egy része :(
Ma sem kihalt, valahol korábban azt hiszem említették már itt.
5e63
Ilyen számítógépek adták az intelligenciát a rendszernek (nemcsak ennek, ilyenek voltak Érden is) Ma persze már a PDA-mnak nagyobb a számítási tudása, de a célnak akkor azért megfeleltek. Ha meg a megbízhatóság a fontos, még mindig ilyet választanék ;) csak kicsit sok áramot fogyaszt...
Előzmény: Coop (5330)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.02.28 0 0 5336
ez egy örök tema---jo e a gaz a motornak vagy nem--kornyezetvedelem szempontjabol jobb, penztarca szempontjabol is jobb, mert hiaba a többletfogyasztas--olcsobb most meg a gaz.Regebbi motoroknal lehet gond, a gazzal, ott anno motort is 91-es 87, es üzemannyaggal terveztek, mert akkor olyan volt meg csak szinte--ott beleszamoltak azt hogy olmozott volt a tuzeloanyag, ezzel noveltek anno az oktanszamat olommal, es az tudta kenni a szelepszar szimmeringet, amikor szivta be a motor az uzemanyag levego kevereket.
Mai motorik, meg meg jol is jarnak gazzal, mert szarazabb a gaz, igaz erotlenebb lesz a motor, mint benzinnel, viszont benzin hideg motornal, lasd automata szivato--nem eg el, amikor hideg a motor, hanem lefolyik a hengerfalon es felhigitja a motorolajat.


Előzmény: kis uaz-os miki (5331)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5335
Sajnos nem tudom, hogy most mi ott a helyzet őrzik-e, vagy sem. Azért meg lehet próbálni.

Üdv Gólya IX
Előzmény: Coop (5333)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5334

Pontosítok amit írtam az múlt időben értendő!
Előzmény: Törölt nick (5332)
Coop Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5333
Köszi Gólya! Érdemes szétnézni, vagy sem?
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5332
Üdv mindenkinek!

"Coop" kérdésére a következőt tudom válaszolni, ha jók az információim:

1: A Kislóki lőtér maradványa (régen orosz lőtér volt a sárbogárdi orosz Hk. ezred? itt hajtott végre lövészetet a löveggel párhuzamosított géppuskákkal) amúgy ha jól tudom gyalogsági lőtér volt.

2: A 104. lérak ezred és a mellé rendelt Rt zlj. harcálláspontja, valamint a helyi szd. eszközeinek területe. (Szarvaspuszta).

3: Ha jól tudom a 104. lérak. ezerd HÁP, híradó biztosítását végző hír aeg. objektuma.

4: Halvány fogalmam sincs, pedig jártam arra felé.

Gólya IX
Előzmény: Coop (5329)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5331

Persze szoktam nézni a használtautót.

A gázosba az a baj,hogy kicsinálja a motrot :(   Ezért van nekem benzines még : )

A történet az király igen vége lett volna az audi A2-nek XD 

 

Te amit mondtál uaz-okat menyiért tudod eladókat ?? : )  Érdekelne : )  

Előzmény: Volt Katona(Lee) (5328)
Coop Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5330

 Még egy kép mára Nagytarcsa-Gödöllő-Isaszeg-Pécel által határolt területen. Mi látható rajta???

 

 

Coop Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5329

Sziasztok! Kedves Volt tüzér, Sárbogárd mellől valók  a képek, mi látható rajtuk? Köszi az infot.

 

 

1

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

4

 

 

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5328
ha jot akarsz magadnak, benzin gazosat vegyel-ez igaz amugy a nivara is, mert különben benzinkut is kell hozza....
En Nivara gyujtok egyebkent...mert olcso hozza az alkatresz, relative jolegyben van, nem kerulnek annyiba mint a nyugati gepek, es ki lehet vinni terepre is, nem kell felteni hogy megkarcolodik, letörik a tükör stb....telen meg leht huzgalni vele az utcaba a többi többtizmillios-- idezojelbe csodaautot---es plusszba otthon is lehet meg szervizelni, nem kell a szervizhienakhoz vinnni---csak ellrettento pelda 2002-esVW Passat szervohibajat nem birtak megcsinalni, pedig szakszerviz...
Ehhez van egy jo tortenetem,Margit hid delutani forgalom, feherlada niva elol gallytoro elol hatul-ahogy az kell--ratapadva hatulrol egy agyonszolariumozott no, roskadsig arannyal a nyakaban, egy alu A2-vel, fektavon belul, es meg villogtatott is, hogy lassu a Niva, no comment..nem tudja, ha nekimegy a no, o hizza a rovidebbet
Előzmény: kis uaz-os miki (5326)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5327
nezted hasznaltauto.hu-t?
Előzmény: kis uaz-os miki (5326)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5326

Igen uaz b 469 érdekelne : )

Nekem van 1 eredeti 100 % os !! 1983-as 5600 km van benne : )

 

Az lenne a jó ha minnél olcsób lenne,alkatrésznek kéne,vagy ha még müködő képes akkor szaladgálni vele : )

Menyiért tudsz eladót ??

Előzmény: Volt Katona(Lee) (5325)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.02.27 0 0 5325
Szia kis uazos miki, uaz 469(parancsnoki) erdekelne?Mert van meg az elodje a csoros uaz, az is kemeny gep.
vadasztarsasagok vettek belole sokat, csak ok le is harcoljak az a baj.
Fogyasztani szeret az Uaz, 14-22 l per 100 km lazan bemegy neki a motorba.
Ezert atalltak a vadaszok a Nivara, de azok nem esznek annyit, csk olyan 8-15 l kozott szazon, visszotn nem lehet annyira küldeni oket terepen mint az uazokat, kicsit finomabbak.
Előzmény: kis uaz-os miki (5324)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2008.02.26 0 0 5324
Kérdeztem de nem nagyon tudnak semmit !! :S   M61021 segíte regisztrálni,hogy hol próbáljam meg : )
Előzmény: M62 265 (5323)
M62 265 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 5323
Szerintem a Nagyvasak topikban tudnak segíteni!
Előzmény: kis uaz-os miki (5322)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2008.02.26 0 0 5322

Hátt akkor nézelődök továb :(

 

Még KALOCSÁN gondolkoztam !! De azt mondták,hogy csak töb darabba lehet venni :S

Igaz ez ??

Előzmény: Volt tüzér (5321)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.02.26 0 0 5321

Gondnak nem gond, de a válasszal nem leszel kisegítve.

Fingom sincs. Ezt a Mezőfalva dolgot is csak azért tudom, mert ott dolgoztam, és a közelmúltig is sűrűn jártam be.

Előzmény: kis uaz-os miki (5320)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2008.02.26 0 0 5320

Kösszi az infót !! : )

 

Lenne még 1 kérdésem ha nem gond !! : )   Nem tudtok valahol ijen kiárusítást ?? : )

 

Kösszi még 1 szer !! : )

Előzmény: Volt tüzér (5316)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.02.26 0 0 5319
nem tudom meg kell nezni, hogy nyitva van e a bolt--mert ott van az uton ha mesz Marcaliba Böhönye felol, parkolo odebb van--alcahalot tartoval , kis satrat(terepszinu), meg nagy satrat is arultak(zold), en vettem is tüluk, kb 100 negyzetmeter alchalot, anno, meg het kis satrat, meg egy nagy satrat, alu kerettel
Előzmény: bodrostomi (5318)
bodrostomi Creative Commons License 2008.02.26 0 0 5318
Marcaliban még lehet sátrat és álcahálót?
Előzmény: Volt Katona(Lee) (5317)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.02.26 0 0 5317
meg talan Marcaliban-es Karcagon a kezdet kezdeten, utana mar csak ott is csak ruhakat, satrat, alcahalot, gulyasagyut, meg kulacsot, stb...
Előzmény: Volt tüzér (5316)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.02.25 0 0 5316
Mezőfalván ott volt az összes légvédelmi rakéta és tüzér technika. Volt jócskán csöves tüzérségi eszköz. Rengeteg műszaki munkagép és ponton. Volt bőven hídvető harckocsi. Különféle rakéták (még most is van jó néhány). Helikopterek. A különféle légvédelmi alakulatoknál használt járműtechnika, értsd  rakéta szállító, töltő és más kiszolgáló járműveket. Volt egy halom különféle busz, és egy csomó KrAZ tartálykocsi. Ott ácsorgott egy halom VS FUG. Viszont ami neked kellene, az ott nem volt. Ráadásul ott alkatrészt sem lehetett kapni. Járműtechnikát Celldömölkön és Mátyásföldön tároltak, stb....
Előzmény: kis uaz-os miki (5315)
kis uaz-os miki Creative Commons License 2008.02.25 0 0 5315
Nekem valaki azt mondta hogy volt !! Vagy akkor lehet hogy másik laktanyát mondott !! : )
Előzmény: Volt tüzér (5311)
_nyunyuka Creative Commons License 2008.02.25 0 0 5314
Kérdés tárgytalan, orosz lőszerraktár...
Előzmény: _nyunyuka (5313)
_nyunyuka Creative Commons License 2008.02.25 0 0 5313

Sziasztok!

 

Hétvégi elveszett vágányos túrán találtuk ezt az objektumot, Pátka és Lovasberény között. Mi volt ez?

 

Szolgálati menetrendben Ásványbánya iparvágány-kiágazás szerepel, de még nem láttam olyan bányát, ami körül kettős szögesdrót-kerítés van :-).

 

Egyébként őrzik, be nem engedtek...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!