Keresés

Részletes keresés

Boar... Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1851

Így van.

Akár két deci többletfogyasztást is okozhat amíg átszelik ausztriát. Ez már valóban "nagyon nem mindegy"...

Hagyjuk...

Előzmény: tefi (1850)
tefi Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1850

Minden árammal működő fogyasztó növeli a fogyasztást!

Előzmény: Boar... (1849)
Boar... Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1849

Ha "nagyon nem mindegy" akkor mi a franc tart vissza attól, hogy bekapcsold(bekapcsolva hagyod) a tompítottat ha átlépted a határt? Mit kockáztatsz vele, miért olyan nagy dolog ez, hogy itt kell rugózni rajta? Mitől "nagyon nem mindegy"? Megnöveli a fogyasztásodat?

Előzmény: Lolit (1848)
Lolit Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1848

Na, ezzel sokra mentem volna. Ha nem tudsz konkrét választ, ezt mellőzhetted volna, hidd el annyi eszem van, hogy ha nincs biztos info, bekapcsolom.

Előzmény: Boar... (1846)
Lolit Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1847

Köszönöm a kedvességed. Sok hasznos infóhoz jutottam. További szép estét!

Előzmény: tefi (1845)
Boar... Creative Commons License 2016.08.13 -1 0 1846

Mert nagyon nem mindegy és nem szeretnék ezért büntetést.

 

Akkor kapcsold be...

Előzmény: Lolit (1844)
tefi Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1845

Korábban kötelező volt,most már nem.

 

http://sielok.hu/rovat/auto/cikk/osztrak-kresz-osszehasonlitas/

 

Állítólag s fényvisszaverő mellényre harapnak jobban!

Előzmény: Lolit (1844)
Lolit Creative Commons License 2016.08.13 -1 0 1844

Szia! Bízom benne, hogy jársz itt hamarosan és meg tudod nekem mondani, hogy Ausztriában a tompított fényszóró használat nappal kötelező-e, vagy elég a nappali fény használata. Mert nagyon nem mindegy és nem szeretnék ezért büntetést. Köszi!

Előzmény: Batman72 (1831)
TR76 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 1843

A legegyszerűbb, gyors és olcsó megoldás a vonat. Portogruaroig kell elmenni autóval (30 perc Lignanotól) onnét a vonat 45-55 perc alatt bent van Velence belvárosában. Portogruaro is egy szép kisváros.

 

http://www.virail.com/trip-portogruaro-venice/2016-07-29

 

 

Előzmény: emicsi (1834)
Omegatd Creative Commons License 2016.07.18 -3 2 1842

Szerinted Nizzában tudták előre, hogy jön egy idióta és belehajt a tömegbe?

Előzmény: Anenn03 (1841)
Anenn03 Creative Commons License 2016.07.15 -1 0 1841

Sziasztok! Ezért regisztráltam, hogy megtudakoljam, ( igaz, hogy  még mostanság  kezdődik a nyaralás)  Caorle és környéke érdekel:  -mennyire biztonságos? Az a sok szemtelen törülköző árus a strandon, a  túl sok 'nem olasz' árus az utcákon?  Indulunk, készülünk nagy kedvvel, de milyen most ott a biztonság? Kell aggódnunk?    Vannak esetleg ilyen jellegű  tapasztalatok? Nem zavarkodnak a bevándorlók,  stb.?  Előző évekhez képest milyen most a környék?  Volt valaki? köszönöm

UrinéÁgi Creative Commons License 2016.07.13 0 0 1840

Köszönöm szépen:)

Előzmény: RoliRita (1838)
vilmos77 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 1839

sziasztok

 

Caorleba megyünk két kisgyermekkel júli végén. Valaki a Lido Licci Altanea-ról tud valamit irni? Caorleban vannak szabad strandok ahol leszúrhatnánk saját ernyőt, vagy esetleg sátrat? Ha a szálláshoz nem jár napernyő, szerintem nem, akkor hol tudunk bérelni, mi a menete?

köszönöm

RoliRita Creative Commons License 2016.07.07 0 0 1838

Szia!

 

Sajnos az apartmanról nem tudok okosat mondani.

Strandszervíz általában úgy működik, hogy kaptok egy kis "kártyát", amivel el tudjátok foglalni az apartmanhoz tartozó napernyőt.

Itthonról mit érdemes vinni? Az attól függ, mennyit szeretnétek költeni. Alapvetően minden drágább a "parton". Viszont vannak diszkontok, ahol elfogadható áron tudtok vásárolni.

 

Mi 18-tól vagyunk kint.

 

Szép napot, jó utat és kellemes pihenést!

Előzmény: UrinéÁgi (1837)
UrinéÁgi Creative Commons License 2016.07.06 0 0 1837

Sziasztok!

Mi júli 16-tól megyünk Bibione-ba a Della Terme Apartmanba. Előtte pénteken megszállunk Szlovéniában Bledben, mert szeretnénk kicsit szétnézni. És csak szombat délután mennénk Bibi-be akkor is nagy még a forgalom? Esetleg az apartmanról van vmi infótok? A parkolója érdekelne főleg, hogy nagyobb kocsival be tudunk-e állni+tetőboxszal? A strandszervíz hogy működik ami az apartmanhoz jár? ETGroup-nál foglaltunk! Mi sokat lógunk a neten mit ajánlottok? Mi az amit itthonról mindenképp vigyünk? Köszi előre is:))))

p.jeni Creative Commons License 2016.07.04 0 0 1836

Találtam egy kirándulást szervező járatot,  busz + hajó Lignanoból Velencéig oda vissza Venice Bus & boat  

Előzmény: emicsi (1834)
p.jeni Creative Commons License 2016.07.04 0 0 1835

Ha jól tudom közvetlen buszjárat nincs csak átszállással, vonattal Latisana állomásról lehet menni ami közvetlen a Grand Canalig megy. Vannak hajójáratok is pl:  (sirály )

De autóval kényelmesebb Punta Sabioni-ig menni  ott parkolni olcsón ( kb 7 euro ) és onnan át hajóval ami oda vissza kb 11 euro.  Itt írtam róla 

Előzmény: emicsi (1834)
emicsi Creative Commons License 2016.07.04 0 0 1834

Sziasztok! Hamarosan mi is Lignanoba megyünk nyaralni :) Velencébe szeretnénk menni egy napra, segítségeteket kérném, hogy vonattal vagy busszal menjünk-e inkább? (autóval nem szeretnénk)

Lignanoból közvetlen buszjárat is van, ugye? Honnan indul? És hová érkezik Velencében? Előre is köszönöm!

Lolit Creative Commons License 2016.07.03 0 0 1833

Köszi! :))

Előzmény: tefi (1829)
Lolit Creative Commons License 2016.07.03 0 0 1832

Köszönöm, igen erre gondoltam. Igyekszünk figyelni és persze betartani. :)))

Előzmény: Batman72 (1831)
Batman72 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 1831

Szia,

 

Szerintem erre gondolsz:

"

IGL, a rettegett tábla! 10 éve létezik, de a legtöbb magyar sofőrnek fogalma sincs arról, hogy mit jelent a tábla.Az “IG-L” átmeneti sebességkorlátozást jelent, ha megszegjük nagyon durva bírságot kaphatunk!Légyszennyezés és zajártalom elleni védelem céljából találták ki!Mérsékelt sebességnél ugyanis alacsonyabb a fogyasztás és kevesebb üzemanyagból kevesebb káros kipufogógáz termelődik.HA az IGL táblát látjuk, akkor azt jelenti, hogy azon az adott útszakaszon túl magas a légszennyezettség, így csökkenteni kell a sebességet.Ha az itt említett sebességet túllépjük, akkor nem gyorshajtásért kell felelnünk, hanem, környezetkárosításért. A jogszabály szerint a környezetvédelmi bűncselekmény büntetési tétele viszont elérheti a 2 800 eurót (~850 ezer forint) is!"

 

En itt elek kint,hidd el,ha nyugit akarsz magadnak,tartsd be a megengedett sebesseget,mert olyan helyeken es olyan idopontban kepesek kamerazni,hogy hihetetlen.

Egyebkent 5 ev alatt nem lattam kint soha semelyik uton sem!

:)

 

 

Előzmény: Lolit (1828)
Nikica77 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 1830

Sziasztok! 

 

A Kagyló szigetre szeretnénk elmenni a gyerekekkel Lignanoban. Tavaly elmentünk a menetrendszerinti hajóval, de csak fél órát kaptunk a kapitánytól kagylószedegetésre, ami semmire nem volt elég, utána mentünk tovább egy városkába. Van lehetőség csónakot bérelni? Vagy valahogy több időt tölteni a Kagyló szigeten? Köszönöm. (igazából másik sziget is jó, ahol sok a szép kagyló)

tefi Creative Commons License 2016.06.20 0 0 1829

http://www.autostrade.it/it/home

 

Középtájon van a narancssárga kocka- ott a "Partenza" helyére írd Tarvisio.

Az "Arrivo" helyére Latisana, majd nyomd meg a gombot.

Amúgy 11,30 €-t ír!

 

A 2. kérdésre nem tudok válaszolni,mert nem arra járunk.

 

Előzmény: Lolit (1828)
Lolit Creative Commons License 2016.06.19 0 0 1828

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudja valaki, hogy az osztrák-olasz határtól mennyibe kerül az autópálya? Bibionéba mennék. Vagy ha saját tapasztalat nincs, akkor hol lehet megnézni?  

Másik kérdésem: valahol láttam, hogy az osztrák autópályán lehetnek sebességkorlátozások, amik környezetvédelmi szempontból vannak kitéve lakott területek közelében és kicsit furcsán írják ki, de szigorúan veszik. Erről valakinek bővebb infója, mire kell figyelni?

Köszönöm! :)

tefi Creative Commons License 2016.06.19 0 0 1827

http://www.lignanopineta.com/pdf/Prezzi_LignanoPineta2016.pdf

 

Itt 1 árlista! Megnézheted,hogy megéri-e a heti, vagy elég a napi!

Ha mindennap lementek a strandra,akkor megéri a heti.

Előzmény: modimoo (1826)
modimoo Creative Commons License 2016.06.19 0 0 1826

Sziasztok! Lignano Sabbiadoron van lehetőség napi strandjegyet/szervizt venni, vagy érdemes online hetit foglalni?

viti2 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 1825

http://www.unionlido.com/en/

 

itt voltunk tavaly, gyerekkel szuper! Sajnos sztem helyet nem fogsz találni már :(

Előzmény: babilon4 (1821)
p.jeni Creative Commons License 2016.05.11 0 0 1824

Lignanoban vannak a standon kijelölt szabad strand zónák ahova vihetsz saját napernyőt is. Az egyik  a strand partszakasz közepén van a másik a kikötő felé.

 G 9-10 térlép szektor

Előzmény: babilon4 (1821)
eranikó Creative Commons License 2016.04.20 0 0 1823
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.04.19 0 0 1822

Bibione és Lignano már csak ilyen, az egész part tele van telepített napernyőkkel. Ettől függetlenül a gyerek jól elvan ezeken a helyeken is, a telepített napernyők és a part között van annyi hely, hogy a gyerekek homokozhatnak kedvükre. Oda egy polifoam matracot is nyugodtan letehettek, hogy a gyerek közelében legyetek.

 

Ha mindenképpen olyan strandra akartok menni, ahol nem foglalják el az egész partot a telepített napernyők, akkor vagy kicsit északabbra (Grado-ra), vagy kicsit délebbre (Eraclea Mare-ba) érdemes menni, ott vannak olyan kempingek, amelyeknek van szabad homokos partja.

 

Hogy ezekben a kempingekben vannak-e apartmanok is, azt sajna nem tudom :-( Mindenesetre mielőbb foglalnotok kellene, mert egyre inkább telítődnek az olasz tengerparti nyaralóhelyek, kempingek.

Előzmény: babilon4 (1821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!