Keresés

Részletes keresés

Gömbtatu Creative Commons License 2004.12.17 0 0 310

Tulajdonképpen őt akartam kérdezni.

 

Most látom a nevét, de mit lehet tudni róla?

 

Elképesztően gyönyörű. Hasonszőrű ebet szeretnék.

 

Persze még mindig Aldo a favorit, de hát Aldo csak egy van.

Előzmény: Tibbe (160)
Tibbe Creative Commons License 2004.12.17 0 0 309

Ha ráteszed a képre a kurzort, ott a neve!:-))
Előzmény: Gömbtatu (306)
vcheetah Creative Commons License 2004.12.17 0 0 308

Ahham...........

De a választ tudod?

Győrben még a sajátomon kívül nem láttam más agarat... Nincs itt valaki Győr közeli / győri, akinek van? Jót tudnának együtt rohangálni :)

Előzmény: Mr. Fuji (307)
Mr. Fuji Creative Commons License 2004.12.13 0 0 307

"Mi a különbség az angol agár és a whippet természete között?"

 

Az egyik olyan angol agaras, a másik meg olyan whippetes:-)))

 

Bocs a komolytalan hozzászólásért, de most kicsit kekec hangulatban vagyok...

Előzmény: vcheetah (305)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.12.13 0 0 306
Ő kicsoda?
Előzmény: Tibbe (157)
vcheetah Creative Commons License 2004.12.06 0 0 305

Hali mindenki!

Nekem van egy whippetem: Dyna (törzykönyvi neve: Vakvágta Decca) - szuka, most 7 hónapos.

Győri vagyok. Van másnak is agara Győrben vagy Győr környékén?

Mi a különbség az angol agár és a whippet természete között?

Üdv: Csongor

Kanitkabir Creative Commons License 2004.11.28 0 0 304
Bocsi, selytettem, hogy valami rém egyszerü szó röviditése a TT. Mit szeretnél tudni arról az afgánról ? Vagy a tenyésztőjére vagy kiváncsi ?
Előzmény: Tibbe (300)
Szilmaril Creative Commons License 2004.11.23 0 0 303

ZH-k tömkelege... és még beteg is voltam:(((

Championra jöttök? Nekem sajnos még nincs neveznivaló agaram... Majd jövöre megyünk tarolni:)))

Előzmény: Törölt nick (302)
Tibbe Creative Commons License 2004.11.19 0 0 301

"kihaltak" az agarasok???
Tibbe Creative Commons License 2004.11.09 0 0 300

Spillonak azért írtam igy, hogy TT-t, mert ő ismeri a Tibeti terriert:-))))

Szőrileg nálunk is megvan a gond, főleg ilyenkor, alomszületés után!
Előzmény: Kanitkabir (299)
Kanitkabir Creative Commons License 2004.11.09 0 0 299

Mi az, hogy TT-t akart tenyészteni ?

Afgán agarat azért nem akarnak tenyészteni, mert nehéz eladni őket, kevesen vállalják fel a fajta makacsságát és szőrének ápolását. Ez a mi nagy szerencsénk, mert igy afgán agarat akárki nem tart, csak az aki valóban szeretni tudja ezt a fajtát. Nehéz úgy almot nevelni, hogy a szuka szőrben maradjon. Annak a szukámnak, akivel utoljára volt alom, nagyon sok szőre van és hosszú is és fekete, sokszor elvesztek a fekete kölykök a szőrében és 3-4 naponta mostam ki a tejet a kutya szőréből és meg is kellett száritani, mert vizesen nem mehetett vissza a kölykökhöz. 6 órát szárad, de nem nyirtam le, mert februártól veterán lesz és szeretném még kiállitani.

Előzmény: Tibbe (298)
Tibbe Creative Commons License 2004.11.09 0 0 298

Spillo
Ismersz ( régi időkbeli) olyan nevű afgán agarat, hogy
Kafirisztán Arbu?
fekete-cser szinű, kb 1976-77-ben volt kb 1 éves.
Vmilyen Józsefné tenyésztette Gödöllőn anno..
Budaőrsre került kb 3 éves kora körül.

Dr. Németh Ákos (+) magyaragaras-versenyző fogorvostól kapták, még akkoriban egy jó ismerősömék.
A gödöllői illető állitólag az agártenyésztéssel azért hagyott fel, mert TT-t akart tenyészteni.
Hallottál te erről valamit?:-))
Előzmény: Törölt nick (282)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 297
mennem ....... kimaradt egy " n " betü ! :-))))
Előzmény: Balakutya (296)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 296
Katalógusból ? :-)) A Derby nálunk oroszoknál is nagy meccs lesz. Sok Derby korú szuka van nevezve ! Végre lesz min izgulni ezerrel !!!! Noshát meglepődtem mennyire egyetértünk a fajtákkal kapcsolatban ! Németjuhászok borzalmasan eltorzultak a lejtős hátukkal olyanok mint akik bármely pillanatban összecsuklanának .... magyar vizsla szerintem sokkal túlfűtöttebb, ideggyengébb lett, ezáltal támadóak, soha meg nem álló zsizsikek, akiket nem tudok elképzelni a vadászaton. Tisztelet a kivételnek persze ! Egyébként jó ez a topikcim : "Miért ne vegyünk magyar vizslát ?" Majdnem irtam be valamit ..... :-))) ... de nem szeretnék senkit megbántani ! Dobermannal sajnos nincs közelebbi kapcsolatom, ők a régi jellemükben maradtak meg bennem, és a küllemük fogott meg inkább. Annyira elegánsak tudnak lenni !!! Ha kapunk egy két negativ visszajelzést fajta imádóktól...hát Istenem....nekem is ez a véleményem ! Sajnos most menem kell, anyuval készülünk a temetőbe. Milyen szomorú.....késöbb jövök még. Leszel ? Ne haragudj, hogy összefolynak a soraim nincsenek bekezdések, de nem tudok rájönni mi a baj, mit kell átállitani ? További szép napot ! Szia késöbb !!!
Előzmény: Tibbe (295)
Tibbe Creative Commons License 2004.11.01 0 0 295
Koppányi Ági neve ismert!!!
De képzeld, már a tied is tudom:-)
Igen!! Megyünk a Derbyre! Természetesen oda is!:-)
Itthonról most csak egy kutyát viszek (kivételesen), egy derbykorút!:-) (;-))
De lesz még tőlemszármazó és rokonkutyus is, mint általában!.
Sok szerencsét az alomhoz!
A sok munka, és mindenre felkészülés mellett igenis kell a szerencse is!!

Az OFT is egy szívemcsücske! A dobermannokkal nem jó tapasztalataim vannak!
Régen biztosan jók voltak több mint tíz éve, de azóta sok satnya, idegbeteg, ugatós, félős dobit láttam a környezetemben, így nem tartozik a favoritok közé ez a mostani tipusa, ugyanúgy, mint a mostani tipusú hasonlóan jellemezhető németjuhászok sem! És sajnos a mostani magyar vizslák sem hasonlitanak a régi önmagukra.
Lehet, hogy fordul majd jóirányba a kocka? Végülis ezekről nem a kutyafajták tehetnek, hanem a "tenyésztők". Ugyanezt a negativ tendenciát láttam a rotiknál is.
De tisztelet a kivételeknek!:-)))))
Ha valaki idetéved a fajták kedvelői közül, lesz haddelhadd, de nekem ez a véleményem, csak úgy általánosságban!

Előzmény: Balakutya (292)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 294
Ja, üdvözöllek az egyedülállók klubjában ! :-)))) Én is egyedül élek, és éppen ezért jól megkell gondolnom minden kutyás, nem kutyás lépésemet ! De nagyon jó ez igy..... !!!! :-)))
Előzmény: Tibbe (290)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 293
Kata, alias Alina ismerős lehet, ott voltunk MKSZ - Derbyn. Láttam ti ott voltatok. Voltunk tavasszal, és most októberben MKSZ -en Székesfehérváron, mindkét kiállitáson ő lett BIS ! Talán innen ? Őszi BP.CACIB-on FGY lett, ha voltál ott is láthattad. Én is figyelni foglak ! Jössz a Derbyre ?
Előzmény: Tibbe (291)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 292
Köszönöm a dicséretet a kuttyok nevében ! Nos nekem csak pár fajta van amit szivem szerint "kipróbálnék", de nem egy kutyaéleten keresztül. Csúnyát mondtam ? Ha igen bocsi !! Nagyon érdekel milyen lehet egy dobermann gazdájának lenni, vagy egy orosz fekete terriernek, esetleg egy szuper intelligens uszkár jellemét is megismerném testközelből. Ezenkivül nagy szerelmem a greyhound amit még nem vetettem el....dehát sok a kutya, és ha szaporodunk akkor mégtöbb lesz, tehát semmi nem biztos. Nyálcsorgatós fajtát én sem tartanék, és nyüzsgőset sem, mert nem birnám elviselni a temperamentumát. Ellenben ismerőseim labdabolond kutyáinak szivesen dobálok bizonyos ideig. A tenyésztésről amit irtál szóról szóra egyetértek ! Holtig tanul az ember ! Azt nem birom amikor sokan többet képzelnek mint ami valójában van...... Sajnos nálam még nem volt alom, jövőre tervezem az orosz szuka fedeztetését aki közös tulajdonban van Koppány Ágival ...nagyon várom !!!!!
Előzmény: Tibbe (290)
Tibbe Creative Commons License 2004.11.01 0 0 291

Hogy őszinte legyek, mindegyik ismerős!
Talán most legjobban a Dobo Kata tűnik annak!
De igérem, ezek után jobban odafigyelek!:-)))))
Előzmény: Balakutya (289)
Tibbe Creative Commons License 2004.11.01 0 0 290

Szépek a kutyáid!:-))

Én inkább úgy tudnám mondani, milyen fajta kutyát nem tartanék!:-)

Ami egészen biztos, hogy angol bulldogot nem!
(atól függetlenül van angolbulldogos barátom)

Azonkívül egy olyan fajtát sem, akinek oldalt lefittyed az ajka, és csurog a nyála, természetétől, és külső jegyeitől függetlenül.
Van egy pár nagytermetű fajta, aki nagyon-nagyon tetszik, de mivel egyedül vagyok és véges a fizikai teherbíró képességem, már semmi olyan kutyát nem tartanék, akit szükség esetén nem tudnék a hónom alá csapni:-)))))))

Már egy fajtára specializálódtam, és ezt szeretném a lehetőségekhez képest minél jobban megismerni további életemben!. Meglepetéseket minden fajta, és ismert vonal is hozhat ki.
Az szerintem óriási tévedésben van, aki azt mondja, öt-tíz év után a tenyésztett fajtájáról, hogy már teljesen totál ismeri a fajtát!!
Ezt még akkor sem állithatja valaki annyira magabiztosan, ha már született nála ( és sk. ő is nevelte fel!) 5-10-15 stb alom.
Legfeljebb jobban ismeri, mint aki még laikusként, esetleg egy-két alommal a háta mögött nevezi magát hozzáértő tenyésztőnek.
Erre is érvényes, hogy az ember minél többet tanul az életben, annál inkább rájön, mennyi mindent nem tud még.
(..de igyekszünk...:-))))

:-)))))
Előzmény: Balakutya (286)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 289
Köszi, hogy feltetted öket ! Dober-Kopp Dobai Dobó Kata, Atamán Imya Zaki, Lunnaja Raduga Chernaja Magija, Atamán Grizzly. Ismerős volt valamelyik ?
Előzmény: Tibbe (288)
Tibbe Creative Commons License 2004.11.01 0 0 288
Balakutya agarai! :-)
Bemutatja majd nekünk név szerint is őket!:-)

Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 287
Helló Tibbe ! Elküldtem mailen a képeket !!!!
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 286
Szia ! Bocsi, elkellett mennem egy kis időre, a honlapod megnéztem. Gratulálok az igényes szép dizánjhoz, és a kutyáidhoz ! Micsoda tenyésztői múlt .... !!!! Újra csak gratulálni tudok ! Sajnos nem értek a tibetkékhez, nálunk a városban ismerek egyet, nagyon bohókás kiskutyi ! Megkérdezném milyen fajtához vonzódsz még ? Nekem is vannak még favoritaim, de hűséges maradok a barzojhoz !
Előzmény: Tibbe (285)
Tibbe Creative Commons License 2004.11.01 0 0 285

O.K.
Várom a képeket!

Ne lepődj meg, hogy én nem agarat tenyésztek!
Mi előtted levő fajtacsoportban vagyunk, a kilencesben!!:-)
Én csak "vonzódom" némelyik kutyafajta iránt, de fajtahű maradok!:-)

;-)
Előzmény: Balakutya (284)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 284
Szia Tibbe ! Köszi, hogy segitesz ! Mindjárt küldök pár képet mailen. Beteszed azt amelyik a legjobban tetszik ? Nem muszály mindet, küldök mind a négyről egy egy képet . Igen tavaly év közepétől megnövekedett az agaras létszám, aminek nagyon örülök, bár sokkal több a vetélytárs, de igy a jó ! Milyen nyerés az amikor egyedül vagy egy fajtában, és fél perc múlva odanyomják a kezedbe CAC, FGY. ? Legalább a külföldi agarasok sem jönnek potya CACIB-ért ! Miután elküldtem ezt megnézem a honlapod, kiváncsi vagyok ismerlek-e, ha másként nem látásból, vagy a kutyáid után !
Előzmény: Tibbe (283)
Tibbe Creative Commons License 2004.11.01 0 0 283

Ha nincs képszerkesztőd, küldj át a mailcimemre, és megcsinálom kisebbre, és vagy felteszem, de még jobb, ha visszaküldöm kisebben, és te próbálkozol, legalább gyakorolsz!

Mostanában egyre több az agaras, a kiállitásokon is egyre több lesz mindegyik fajtából ismét..
Volt idő az utóbbi években sajnos, amikor szinte alig lehetett agarat látni a kiállitásokon.
(engem meg egy pillanat alatt megismersz, hiszen az adataimnál a honlapcímem is ott van :-))
Előzmény: Balakutya (269)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 281
Szép álmokat !
Előzmény: Törölt nick (280)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 279
Értem, igy csináltam. Az elöbb kiirta, hogy túl nagy a kép. Te sem tudsz aludni ?
Előzmény: Törölt nick (278)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.01 0 0 277
Oké. Új kép, tallózás, aztán mit tegyek, mert nem akar összejönni. A kép megjelenik alul kicsiben.
Előzmény: Törölt nick (276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!