Keresés

Részletes keresés

koobrewop Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1266
Most ugye nem árulok el nagy titkot, hogy mindenki úgy fogja feltenni a termékeit, hogy minden 1 Ft lesz minimálár nélkül, és a termékek ára bele lesz építve a postaköltségbe? Így még jutalékot sem kell fizetni érte a Vaterának. Pl egy egy 5000 Ft-os óra ára 1 Ft lesz fixen vagy licitálósan de a leírásban a postaköltsége 5.500 Ft lesz.
Na így aztán átlátható lesz a sok 1 Ft-os aukció.
kosárfonó Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1265
Az lehet,de a jutalék kevesebb! Vagy nem??
Előzmény: jung (1253)
boxer-gs Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1264
Hajrá!
Előzmény: zsánpól bemondó (1263)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1263
Kellene csinálni egy új Vaterát.
Egy korrektet.
jung Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1262
Nemrég még úgy reklámoztak: lomtalaníts a Vaterán. Most meg büdös lett nekik a sok lom.
Nekünk jó volt, hogy a megunt holmikat nem kellett kitenni, hanem eljutott olyanokhoz, akik örülnek neki.
A cégnél is mostanában kezdtük felpakolni a bennragadt kacatokat, szép lassan viszik is őket, de valószínűleg nem lesz értelme az outletet fenntartani így...
Előzmény: Káposzta (1260)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1261
Kaptam a Vaterától egy levelet - hát ezektől soha nem lehet megszabadulni?
Azt írták: mától csak pénzért lehet felrakni bármit.
Nekem már nem kell évek óta ingyegn sem.
Mocskos csalókkal soha nem árultam egy gyékényen.
Meg a közelükben sem.
Káposzta Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1260
szerintem termeszetes, hogy tobbet fizetsz egy piacternek azert, hogy egy evig fent van az arud, mintha csak 3 hetig lenne ott. ha az expresszujsagban hirdetned egy evig az valoszinuleg tobbe kerulne mint 7500 Ft es akkor az 1 Ft ami esetleg felment volna harom het alatt negy szamjegyure nem is irrealis.
Előzmény: Real Putyur (1255)
boxer-gs Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1259

Akkor átfogalmazom. Azokat érinti kellemetlenül, akik millió+egy cuccot listáznak egyfolytában. Aztán, hogy ők kereskedők, vagy sem, az más tészta.

 

Az visz. Vásárolgatok és néha eladok 1-2 dolgot. Én épp ezért egyelőre nem megyek máshová, mert ennyit kibírok még.

 

Vevőként örülök annak, ha tisztul a kép és többen indítanak majd egy Ft-os aukciót minimálár nélkül. Bár az eddigi reakciókból az derül ki, hogy inkább elmenekülnek az eladók, mintsem fizetnének listázási díjat.

Mindamellett a nem menő, rikább, szűkebb érdeklődő közönséggel rendelkező termékeknél tényleg nem nagyis odaadni a cuccot.

 

Az áraiba pedig nem csak a kereskedő tudja beépíteni ezeket a költségeket, hanem minden eladó.  Maximum elgondolkodik azon, hogy 10 Ft értékű cuccokkal teleszórja-e a piacteret.

 

Őszintén bevallom, saját álláspontom e kérdésben még képlékeny. Nem tudok minden eladó fejével gondokozni. Kíváncsian várom a fejleményeket.

Előzmény: Real Putyur (1256)
_Destructor_ Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1258

Ott van a fél Vatera és TeszVesz. :-)

 

Ez enyhén túlzás, a zsibvásáron mobiltelefon kategóriában van 204 cikk, számítástechnikában 144.

 

Vaterán ugyanez 44713 és 50428.

Előzmény: Real Putyur (1256)
jung Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1257
Megnéztem a zsibvásárt, de a 8.000 ft -os Rolex óra után kifordultam. (Még az se volt odaírva, hogy kamu)
A Vatera erőssége a szabályozottság volt,és ezt nehezen fogják a zsibvásárosok felépíteni....
Előzmény: Real Putyur (1256)
Real Putyur Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1256
"...Nyílván bizonyos eladókat érzékenyen érint majd, de aki nem megélhetésszerűen vaterázott, az talán elviseli majd az alkalmankénti pár Ft pluszt...."

Pont fordítva. A "hobbivaterás" nem fog ennyit áldozni a szórakozására (pl. bélyeg-, papírszalvétagyűjtő).
A kereskedő még esetleg be tudja építeni az áraiba a listázási díjat - ha olyan cuccokkal kereskedik, amikre állandóan van kapás.

Alternatíva: zsibvasar.hu
Ott van a fél Vatera és TeszVesz. :-)
Előzmény: boxer-gs (1254)
Real Putyur Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1255
"...engem nagyon bosszant hogy az aruk haromnegyede teljesen irrealis aron van fent honapokig. normalis aron vagy 1 Ft-rol inditva (minimalar nelkul) el lehet adni valamit 3 het alatt...."

Ez az, ami nem igaz; kivéve a slágercikkeknél (mp4 játszó, legújabb csilivili mobiltelefon, stb.) Nekem több olyan tételem volt, ami fent volt egy-két évig is (!), aztán egyszercsak jött valaki és elvitte.

Pl. régi VOLÁNTAXI szabadjelző kb. egy évig hányódott fent. Aztán jött egy gyűjtő, és szó nélkül leütötte 7500 Ft-ért.
Szerinted el kellett volna adnom az első napon 1 Ft-ért...? (Talán adott volna valaki annyit érte...)
Előzmény: Káposzta (1249)
boxer-gs Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1254

Én szerencsére nem látom tragikusnak a listázási díjat. Nyílván bizonyos eladókat érzékenyen érint majd, de aki nem megélhetésszerűen vaterázott, az talán elviseli majd az alkalmankénti pár Ft pluszt. Persze jobb lenne nélküle, ha csak az árérzékenységet venném figyelembe. Kíváncsian várom a fejleményeket, hogy miféle, a Vatera által említett tisztulást fog ez eredményezni. Mármint a feltöltött termékek számát illetően.

 

Abban is biztos vagyok, hogy a most ingerülten hátralépő felhasználók közül jónéhányan visszatérnek majd oda, miután lehiggadtak és rájöttek, hogy egyelőre nem nagyon akad alternatíva idehaza, ha szeretnének eladni.

 

Személy szerint annak jobban örülnék azonban, ha a termékkategóriák árnyaltságát fokoznák, vagy ha az oly sokat emlegetett kommunikáció terén lépnének ekkorákat.

jung Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1253
ha picit visszaolvasnál, látnád, hogy ott egy héttel korábban vezették be ugyanezt...
Előzmény: kosárfonó (1247)
daemon01 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1252
Ezzel a listázási díjjal szerintem én is bejezem a vaterázást! : (

A jövő héten szerintem átköltözöm az ingyenaukcio.hu oldalra!
_Destructor_ Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1251
én is kipróbáltam vaterán és ebayen is az 1ft nincs minimálár aukciózást, általában nem éri el a rendes árat, sőt volt 1-2 elég durva eset is, mikor 15ezer forintos cuccot odaadtam 3000ért. Persze nagyon pozitív értékelést kaptam, alig bírt a vevő hálálkodni, hogy milyen szuper eladó vagyok, de ez így elég sovány...
Előzmény: kosárfonó (1250)
kosárfonó Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1250
Igen az 1ft-os aukciók jobbak lennének,de ehhez nem vagyunk elég bátrak.Amit a korábbi hozzászólások is alá támasztanak. Amíg az ebayen általában megkapják az árat amit remél az eladó addig nálunk örülhetünk a feléért vagy netán még kevesebbért. Így jóval kevesebben kockáztatnak. És még egy dolog is szaporodni fog az pedig a csalók száma! Amikor is megkérik a havert,hogy ugyan már nyomjon rá egyet mert túl kevés a licit.
Előzmény: Káposzta (1249)
Káposzta Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1249
szerintem pont a tobbszori ujrainditast akarjak vele buntetni.
engem nagyon bosszant hogy az aruk haromnegyede teljesen irrealis aron van fent honapokig. normalis aron vagy 1 Ft-rol inditva (minimalar nelkul) el lehet adni valamit 3 het alatt.
Előzmény: kosárfonó (1247)
kosárfonó Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1248
Ezek után én is meggondolom,hogy megéri a vaterán hirdetni! Ha ez volt vele a céljuk, akkor elérték!
kosárfonó Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1247
Üdv!

Én is vatera használó vagyok és engem is felháborít ez a pénz éhség.Nem tudom,hogy ez miért kellett,hiszen a vatera a leglátogatottab aukciós oldal itthon! Ha a teszvesznek is ugyanaz a tulaja,mint a vaterának,akkor némi marketing fogást látok benne felfedezni. Szerintem a cél az,hogy a teszveszt is felfuttassák,hiszen ha megnézitek akkor a teszveszen sokkal kevesebben hirdetnek.Mivel így olcsóbb lesz,mint a vatera sokan mennek át.
A másik dolog amit a levél olvasása után elkezdtem,hogy kiszámoljam mennyit kéne ráraknom a termékemre,hogy a többszöri újraindítás,ne okozzon veszteséget.
Ezzel csak azt szeretném mondani,hogy ez megint olyan intézkedés,amit a vásárlók nyelnek majd le. Én szeretek a vaterán aukciózgatni.Jó érzés amikor megvesznek egy termékemet és még jobb, amikor olyasmit vehetek,amit nem lehet boltban kapni.

jung Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1246
Az nyilván attól függ, ki mit szeretne eladni. Én az e-bayen csak vásároltam, amíg az árfolyamok normálisak voltak.
Előzmény: _Destructor_ (1245)
_Destructor_ Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1245

és ez jobb az ebayen?

 

Igen, sokan megnézik a terméket millió országból és a végén mindenki ugyanannál a párszáz kínai powersellernél vásárol, akiknek van 100ezer feletti eladásuk és fent vannak 10-20 néven.

Előzmény: jung (1242)
Káposzta Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1244
Lekem is ez a tapasztalatom, eBayen a gondolt ar 70-130%-at mindig megkapom, Vateran van ugy, hogy a felet sem, ugyhogy mar nem is nagyon hasznalom. Listazasi ar engem nem erint, eddig minden aukciom fapados, 1Ft/Euro kezdoaras volt.
Engem a Vateran a minimal ar bosszant, foleg, ha nem is lathato, ilyen termekre soha nem is licitalok.
Előzmény: jung (1242)
Bubududu Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1243
Szia,
Nagyon jo erzes hogy ez nem csak belolem valt ki hasonlo erzeseket... Mivel jomagam is web alkalmazasokkal foglalkozom igy tegnap odaig elmentem hogy mi lenne ha... az ember felepitene egy ilyet ahol azzal konkuralna hogy nem kellene ennyit fizetni. A kolcsegei ennek az egesznek csak a latogatottsagtol fugg szinte. Az hogy most 1m vagy 2m hirdetes van egy adatbazisban ahol egy darab szoget adnak el az nem oszt nem szoroz sokat. (felteve ha a desig jo)

Szoval nem tudom hogy lenne e ilyenre igeny. En biztos atmennek...
Egyebkent az elso dolog amit a level megkapta utan csinaltam, az az volt hogy megneztem a teszveszt es konstataltam hogy sokkal olcsobb...
Azzal sem ertek egyett hogy egy 100k tetelert 4400ft ot kelljen fizetni. Egy ilyen oldalt fennt lehetne tartani csak reklamokbol illetve talan egy egyszeri dijjbol. (talan egy aru feltoltese 20ft ba kerulne es orverzesig lehetne hosszabbitani)Ezt jobban at kellene ragni ha az ember komolyan gondolja.

Na ennyi. Szoval engem is felhaborit a dolog! :@
Előzmény: tazkir (1240)
jung Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1242
Hány ember látogatja a Vaterát és hány az eBayt?
Segítek, nagyobb a szorzó mint az 5 ft és a 100 ft között....
1 ft-ról indított aukció a Vaterán termékkiemeléssel, de sunyi rásegítés nélkül a gondolt ár 50-70% meg el, ritka szerencse kell, hogy közelítse, vagy meghaladja a 100%-ot... És ott akkor nem 5 ft volt a listázási díj, hanem 350 ft (listázások eleje + 5p hosszabbítás)
kiemelés nélkül az 1 ft aukció szart sem ér sajnos...
Előzmény: _Destructor_ (1241)
_Destructor_ Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1241

Olvasgattam a Vaterán és a TeszVeszen is a fórumokat. Számomra az a legmeglepőbb, hogy sokan dicsőítik az ebayT, hogy az milyen faxa, és milyen szarok a magyar aukciós oldalak. Erre csak annyit tudok mondani, hogy az ebayre most töltöttem fel egy 10$ -os terméket, durván 100Ft a listing fee. Most ez a vaterán 5ft lesz. Nem örülök neki, jobb lenne továbbra is ingyenes, mert nekem is sok termékem csak 5-10 meghirdetés után megy el, de még mindig az csak 1/20 részét kell fizetni.

 

Akik pedig rablókapitalizmust vízionálnak, azoknak azt tudom mondani, hogy én pl. saját készítésű termékeket árulok. Tény, hogy az ebayen elég nehéz helyzetben vagyok, mert drágább vagyok, mint a kínai és más távolkeleti eladók, de a hazai piacon mégis el tudok adni, mert sokkal kedvezőbb a postaköltség. Így már olcsobban, vagy durván ugyanannyiért megveszi tőlem is. Plussz 1-2 nap alatt megkapja a terméket.

 

Ebayen viszont nehezen tudok eladni, a 30forintos órabérben dolgozó kínai rabszolgák alá pedig nem szeretnék menni...

tazkir Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1240
Sziasztok !

Már jó néhány éve vagyok Vaterás, de kicsit felháborít ez az új + díjszabás !
Még az elején jónak tartottam ezt a fajta "eladóteret" , de már rég nem erről szól a dolog . Anno én naivan azt gondoltam, hogy ez azért jött létre és akkor még így is látszott, hogy a magamfajta "pór" népek :-) eladják vagy elcseréljék dolgaikat, tehát mindenki jól jár aki újabb holmit akar az annyival olcsóbban megússza , akinek meg jó a használt is mert ennyit engedhet meg magának , vagy nem feltétlenül akar újat venni akkor töredékéért megkaphat bármit . Jelenleg egy adóparadicsomhoz tudnám hasonlítani kis túlzással, mert már 78-80%-ban olyan felhasználók vannak akinek valamilyen véletlen folytán több 10,-50,-100 terméke van és véletlenül mind új.......
Ráadásul aki kicsit jobban körülnéz az új termékeket normál klasszikus vásárlásmóddal : tehát elcsattog egy boltba, elég nagy százalékban, olcsóbban meg tud venni és akkor már elgondolkodik az ember, hogy utaljon-e előre és izguljon-e a garancia miatt stb...
Amellett, hogy már alig talál itt az ember normál felhasználónál lévő elfogadható áru terméket ,nem szólaltam fel ez ellen mert nem volt semmi, károm belőle a 6% -ot elfogadtam , de ez már kicsit sok és itt nem a 10-20-50 -100 ft ról van szó, hanem az elvről. Aki ennek örül az nem lehet épeszű felhasználó és TÉNYLEG nem akarok senkit ezzel bántani !!!
Persze engem is zavart néha, hogy a mai nap lejáró aukciók egy felhasználó termékeivel voltak tele, de azért van szűrési lehetőség és lehet én vagyok béna, de csak akkor szoktam Vaterázni, ha keresek vagy eladnék valamit és akkor ezt célzattal teszem tehát rákeresek , akkor kit is zavar , hogy valaki mit és mennyit rak fel ? Akik azt a töménytelen új terméket felrakják azok ugyanígy felfogják rakni csak 10-20-50-100 ftal drágább lesz náluk minden.....
A többiek meg keresnek egy másik fórumot maguknak...
Én a továbbiakban sok sikert kívánok a Vaterának , nem mondom, hogy nem fogok többet benézni, de eladni biztosan nem itt fogok és szerintem sokan így lesznek vele mert az emberek már csak ilyenek….. Akkor majd azok a felhasználók akik tele vannak sok új termékkel egymás közözött cserélgethetnek ... :-)
Szerintem nem ez volt a módja az esetleges visszaélések kiszűrésének.

Minden jót,
Tazkir


UI: a Vaterán nem ez a nick nevem, tehát ne keressetek egyébként mivel normál felhasználó vagyok 50 db adásvételem volt „csak”… 
Gandee Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1239
Sziasztok, én egy ilyen e-mailt kaptam, hátha érdekel valakit



"A Teszvesz és a Vatera gusztustalan üzletpolitákájával ellehetetlenítette a Teszveszés és a Vaterás eladókat.

A listázási díjat ellenző felhasználókat szeretnénk összegyüjteni, és együtt elkészíteni a saját aukciós oldalunkat, ami nem egy

Multi-cég kezében van,ha nem szeretnél fizetni a SEMMI-ért is akkor csatlakozz hozzánk!

Regisztrálj erre a fórumra, és küld el minden Teszveszes és Vaterás barátodnak

http://atvfc.atw.hu
Alea iacta est Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1238
Szevasz!

Bocsánat! Nem akarlak megbántani, de hol élsz te??? Akváriumban!!!

"tízszer annyi termék van eladásra kínálva, mint pld a német ebayen."
Lehet hogy több a termék, de talán azért is van ez mivel a pénztárcája viszont sokkal kisebb a magyaroknak.

Magyarország kontra Németország! Nézzük csak hogy is van ez:
Németországban a minimálbér óránként 7,5euró ez most 298Ft/1E árfolyamon 2235Ft, de ha viszonylag erős forinttal számolunk (255FT/1e) akkor ez 1912Ft. Arról nem is beszélve hogy a jelenlegi magyar folyamatok mellett lásd kormányzati semmittevés és pótcselekvés elemzők szerint a 400Ft-os euró is nem elképzelhetetlen!

Magyar minimálbér 65500Ft/hó heti 5nap, napi 8-9óra munkáért; ez 8 órával számolva 160óra egy hónapban visszaosztva ez 409Ft-os órabér!!!!!! Ha viszont 9 órával számolunk, mert mivel szerintem mindketten tudjuk, hogy a cégek szeretnek minél több bőrt lehúzni akkor ez 364Ft óránként.

Tehát a németeknél minimálbéren 160 óra munkáért kapsz 357600Ft-ot, nálunk 65500Ft.

Persze a fogyasztási cikkek ára 90%-ban ugyan az, vagy még olcsóbb lásd, pl autó, magyar szalámi.

Egy átlag magyar ha mosógépet akar vásárolni akkor egy Zanussi, Fagor, Indesit plusz még egyéb no name márkák jönnek szóba 55-65ezer forintig és addig megy a gép amíg be nem adja a kulcsot.
A német ha mosógépet vesz akkor ezek a márkák jönnek szóba AEG, BOSCH, SIEMENS, MILLE között válogat és megjegyzem, hogy egy Millét alhangon 250000Ft alatt nem nagyon kapsz meg. És a gép nem a haláláig üzemel, hanem 2-3 év és lecseréli.

A kocsikról meg ne is beszéljünk; te is 2-3 évente veszel újat? Gondolom igen.

Nálunk a minimálbér az éhen halás elkerülésére elég, de akkor semmi extrára nem költöttél pl. BKV bérlet és még a sárga csekkeket sem fizetted be mind.
A németeknél a minimálbérből fenn tudsz tarteni egy autót, albérletet és még fejlődni is tudsz (félre rakásra is marad).



"nem kívánatos eladhatatlan termékek"

Ez alatt mit értesz???

Nagyon sok mindent adtam el több ezrekért ami az általad említett kategóriába tartozik. Az, hogy valami nem képvisel értéket számodra, az nem jelenti azt, hogy másnak sem. Volt, hogy találomra 4000-ért raktam fel egy plakettet és felrakástól számítva már 1 órán belül elkelt. Megvette egy gyűjtő és akár a kétszer vagy háromszor annyiért is megvette volna. Viszont volt már olyan termékem is ami 15000Ft-ért 1 évig várt a gazdájára.

Amikor elkezdem ezzel foglalkozni magamból kiindulva feltettem a kérdést ki az aki ezt a sok számomra kacat kategóriába tartozó dolgot megveszi. A választ akkor kaptam meg amikor egy eladás kapcsán találkoztam egy vásárlóval aki attól vásárolt akinek én eladtam, és nem is akármit: T-32-esnek a lánctapából 5 tagot. Megkérdeztem minek ez neki? A válasz lefesti és kirakja a kertbe a grillsütő mellé, hogy feldobja a kert hangulatát.
Én nem adnák érte 1 forintot sem, de mégis van rá igény! Mennyiért lehet eladni? ha esetleg lánctalpra támadna kedved akkor mit csinálsz? bemész a TESCO-ba és a szerszám osztályon kérsz 2 folyómétert vagy mi? Hát nem! 1-2 formának van és meg is kéri az árát.

UI: Amúgy a Vatera Kft egy gusztustalan lehúzós cég lett aki mára odáig jutott 1 forintért a drága mamáját is megcsinálná.


Előzmény: Csekk (1232)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1237
Előzmény: isti1968 (1231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!