Keresés

Részletes keresés

Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.29 0 0 128118

Hétvége van uborkaszezon ... :)

Előzmény: peterch (128117)
peterch Creative Commons License 2022.01.29 -1 1 128117

Szia !

 

Többet már nem reagálok ebben a témában !

 

Viszont neked a dolgok tisztán látásáért egy mai szlovákiai adat  : Podiel nezaočkovaných a zaočkovaných z hospitalizovaných pacientov

80,25 %   aktuálne hospitalizovaných pacientov nie je plne zaočkovaných

19,75 %  aktuálne hospitalizovaných pacientov je plne zaočkovaných

Magyarul :

A be nem oltott és beoltott betegek aránya a kórházi betegektől

80,25 %  Jelenleg a kórházban lévő betegek nincsenek teljesen beoltva

19,75 %  Jelenleg a kórházban lévő betegek teljesen be vannak oltva

 

 

 

Előzmény: alte_rego (128113)
peterch Creative Commons License 2022.01.29 -1 1 128116

Szia Elek !

 

Nálunk ( Szlovákia ) sok választásuk nem volt ( Pfizer , Astra-Zeneka , Moderna ) . Bementek és bökték nekik a dokik amit jónak láttak . Gondolom mind a két adag ugyan attól a cégtöl .Mivel októberban betegedett meg , még nálunk csak a két oltás volt a teljes oltás .

Előzmény: Mekk Elek ezermester (128112)
majkel Creative Commons License 2022.01.29 -1 0 128115

Pontosan.

1 hete volt a fiam érintett (2 Pfizer).

A családban senki sem kapta el tőle.

Telefonon azt mondta az orvos, 2 tünetmentes nap után mehet vissza a suliba.

Nincs többre energia a rendszerben a terhelés miatt.

Előzmény: xrami (128114)
xrami Creative Commons License 2022.01.29 -1 1 128114

Az a szép ebben a covidhisztiben, hogy valószínűleg az emberek 90%-a észre se veszi, ha benyalta vagy benne van, vagy benne volt. 1 napi hőemelkedés? Á, megfázás. Vagy pont hétvégére esett. Vagy eddig is minden évben így volt ilyentájt. meghűlés, nátha. Majd jön a tavaszi fáradtság.

 

Teszt persze sehol.

Előzmény: alte_rego (128113)
alte_rego Creative Commons License 2022.01.29 -1 2 128113

Közeli rokonom kórházban orvosigazgató. Ő is mondja, hogy a Coviddal bekerülö emberek szinte mindegyike oltatlan. Aki az oltások ellenére mégis bekerül, annak van valami durva alapbetegsége.

Tehát kimondható, hogy egy alapjában véve egészséges, rendesen beoltott embernek jó esélye van enyhe tünetekkel megúszni a fertőzést.

Én épp jövök ki belőle, 3 oltás után nyaltam be. Egy napig volt pici hőemelkedés, meg azóta is köhögök, de végig dolgoztam (home office). Szerencsém van, hogy most kaptam el, nem korábban, amikor még nem volt oltás és a virus is sokkal durvább volt.

Mert most már talán megszelidült a virus, hosszú távon remélhetőleg egy sima influenza szintjére csökken az ereje. Az emberek is belefáradtak a védekezésbe. Látszik is, mert a környezetemben most nagyon sokan átestek rajta, vagy épp benne vannak.  És akik oltva vannak, azok hozzám hasonlóan enyhe tüneteket tapasztalnak. Mondjuk oltatlan ismerősöm nem is nagyon van, vagy legalábbis nem tudok róla...

 

Előzmény: peterch (128098)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.01.29 0 1 128112

"Keresztapám teljes oltottsággal"

 

Ismeretségi körömben is felbukkant néhány ilyen történet.

Minden estben azonnal rákérdezem, hogy

- milyen típusú vakcinákból ált az a "teljes oltottság"?

- három vagy csak két oltást értesz teljes oltottság alatt?

- a harmadik oltás után eltelt legalább három hét, amikor kiderült, hogy beteg?

de érdekes módon SOHA nem kaptam normális választ, mondjuk ilyet:  "....a harmadik Pfizer oltás után eltéet több, mint  három hét..."  helyette MINDIG valamilyen zavaros mellébeszélést kaptam.

Előzmény: peterch (128107)
schlumberger Creative Commons License 2022.01.29 -2 4 128111

aki hülye, halljon meg

 

Hallani két füllel hallunk, meghalni egy ellel szoktunk helyesen magyarul.

A többi oké

Előzmény: Törölt nick (128109)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.28 -1 0 128110

3P+N

Előzmény: Márton89 (128106)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.28 -4 4 128109

Valójában a barom az aki nem böketi meg magát... szerintem.

Ám tegye a szent liberófaszság elvén.

Csak annyit kérek tőle, hogy de akkor 
a baj esetén majd legyen kedves szó nélkül rövid úton megdögleni otthon, olcsón.

Mert ha nem kérte a védelmet akkor NYILVÁN nem kéri!!! a segítséget sem.

Hisz amikor döntött... TUDATOSAN a NAGYOBB kockáztatot választotta magának.
Ennyi!


----

Persza a kurva nagy pofája aztán sír-rí amikor a kaszás közelíteni kezd és elvármá, hogy mégis mentsék meg ...ugye?!
A nép szája szerint azonban egyszerű az eset: "aki hülye, halljon meg".

Előzmény: peterch (128098)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.28 -1 1 128108

Dolgozzon...
DE ne kapjon adó+TB könnyítést !

Amúgy senki ne kapjon szerintem vállalkozóként eljárva.
vagy
Mindenki egyformán kapjon.

Akinek adószáma van annak a pálya is azonos kéne legyen.

Előzmény: cucu (128096)
peterch Creative Commons License 2022.01.28 0 0 128107

off.

 

Nem kell ! 

Keresztapám teljes oltottsággal 4 nap alatt belehalt . :-(   

A kisebbik fiam családja át esett rajta , mi is ott voltunk a feleségemmel amikor megfertözödtek . Lehet , hogy a szerencsén múlt . Én abban bízok , hogy az immunrendszer  erösítése a Covirinnal segített és segít ma is és holnap is .

Azt tartom , hogy már tudom miért élünk a Földön , hogy mi a cél . A két lehetöségböl választani . Én már választottam . Ha most menni kell , nincs részemröl gond , csak a családnak lesz szomorú a helyzet egy ideig .

 

on.

Előzmény: Mutual Friend (128100)
Márton89 Creative Commons License 2022.01.28 0 0 128106

Sziasztok!
A villanyóra a kerítésen van, a lakáselosztó pedig a házban - 20m 5 eres vezeték, földben - és túlfeszültség-korlátozó van tervben (ACTI9 iPRD). Van értelme 3P+N verziónak, vagy elég a 3P? A nulla az órában össze van kötve a földel, fizikai kontakt van

peterch Creative Commons License 2022.01.28 -1 1 128105

Szia !

 

Én is attól féltem , hogy nem találom fel magamat , de szerencsére a fiamék vettek egy házat , amit fel kellett újítani . Már írtam régebben , hogy komplett fütés, hidegvíz , melegvíz , villany , gipszkarton fémkonstrukcióra  amit csinálgattam . Márciustól augusztus végére meglett . Azóta is mindíg találok magamnak elfoglaltságot . :-)

Előzmény: Mutual Friend (128099)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.28 0 2 128104

Tisztes dolog az önbizalom.

 

Még véletlenül sem kampányolok semmi mellett de manapság _statisztikailag_ többen hunynak el oltatlanul mint oltottan.

Nyilvánvaló hogy meg lehet halni az oltástól is akár de talán több esélye van az embernek vele mint nélküle.

 

Előzmény: Alpári Gnác (128102)
Jahno Creative Commons License 2022.01.28 0 2 128103

Hát nem vót beteg na. Aztán mikor azt mondod, hogy akinek nagyon erős az immunrendszere az jó eséllyel bele is hal ebbe a szarba, akkor nem érti a miértet. Ehhh, holnap lesz haver temetése, szerette volna az oltást, de posztcoviddal gyűlt meg a baja így 2 év után. Másik 2 napja távozott el, de az majom volt, magának köszönheti. Pár hónapja még Ő is bízott mindenben is, oszt nem jött be. Erre a hétre most ennyi jutott, de hol van még a vége... Lutri az egész, én is jöhetek azzal, hogy 80 éves anyós fél tüdővel röhögve pár nap alatt kihordta. Az ja, másnál meg nem adta ki.

Előzmény: Alpári Gnác (128102)
Alpári Gnác Creative Commons License 2022.01.28 -1 5 128102

Mindig lenyűgöz, amikor egyébként racionális emberek azt mondják, hogy ők inkább bíznak az immunrendszerükben, mint az oltásban.

 

Mintha rendelkeznének bármilyen egzakt adattal az immunrendszerük és a Covid viszonylatában...

Előzmény: Mutual Friend (128100)
soproniirsai Creative Commons License 2022.01.28 -1 3 128101

De ne várd, hogy napi 2 milláért tartsunk intenziv ágyon mint Csollány Szilvesztert, he lekardoz a nátha.

Előzmény: peterch (128098)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.28 0 4 128100

Ugye nem kell felemlegetni neveket akik hittek és rosszul jártak? :(

Előzmény: peterch (128098)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.28 0 1 128099

Szerintem nagyobb baj lesz a leállással, mint az oltással. Én már előre rettegek hogy ha nyugdíjas leszek akkor mihez kezdek magammal. :)

Előzmény: peterch (128098)
peterch Creative Commons License 2022.01.28 -4 0 128098

Szia !

 

Bocsi , hogy belebeszélek !

 

Én is 65-öt gyúrom és hiszed vagy nem , simán most is ledolgoznám az évenkénti 1200 órámat mint nyugdíj elött is tettem mint magánvállalkozó , mert szerettem a munkámat , mindíg valami újat tanultam . A nyugdíjunkból a párommal kényelmesen megélünk jelenleg is , tehát nem a pénz végett dolgoznák . Ami végett leálltam , az a kötelezö oltás . Engem ne böködjenek mindenféle baromsággal , inkább szedem a Covirin immunerösítöt , csak ugye az nem trendi , nem ismerik el . :-( 

Előzmény: cucu (128096)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.28 0 1 128097

Most tényleg nem akarok kötekedni de az a műanyag szar ami most szabványosnak van kikiáltva az lángmentes?

 

Szerintem szabvány az amit kitalálunk magunknak. Ha majd minden régi szar kikerül a rendszerből, akkor lesznek új szabványok amikor ahhoz kell igazodni és újra lehet fejni az embereket.

 

A jelenlegi gazdasági helyzetben lehet  egy kis megértés, összekacsintás a szereplők között. Minden tisztességes ember meg akar élni a piacon és és végtelen pénzkifizetésre úgysem lehet rávenni az embereket.

 

Szegről-végről majdnem kolléga is hasonló időben végzett villanyszerelő , de nem teljesen az a szak mint én.

Összevásárolt másfél milla cuccot volt ismerőse egy öregebb szaki és mellette tanulja a szakmát hogy egyedül is tudjon majd boldogulni. Hétvégenként melózik mert ugye van főállása Elmondása alapján egy hétvégén összejön neki 70K - nem regszerelős melók - melókból, mint komplett lakásfelújítás, ujjépítés, és minden más. Nagyon jó dumás intelligens gyerek aki minden közösségben megállja a helyét. Kipakol, látják hogy nem gagyi cuccai vannak, a korunk technológiáit ismeri és használja és maximális bizalmat szül a megrendelőkben amivel nem is él vissza.

Előzmény: Törölt nick (128089)
cucu Creative Commons License 2022.01.28 0 1 128096

Globálisan kell ezt is kezelni! Ha megélne a nyugdíjából, biztosan nem akarna dolgozni közel 70 évesen!

Tehát amit írtál, az csacsiság!

Egyébként pedig nem tiltható meg nekik, hogy ne dolgozzanak, ha bírják.

Előzmény: soproniirsai (128093)
soproniirsai Creative Commons License 2022.01.28 -1 0 128095

Most Munka van szarásig, csak nem mindegy milyen órabér jön ki a végén.

De az is látszik, hogy nem sokáig lesz ez így.

Előzmény: Mutual Friend (128094)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.28 0 1 128094

Szerintem villszer munka annyi van most mint égen a csillag.

Ha valakinek nincs munkája ez minden bizonnyal nem azért van mert pár nyugger kis hazánkban elveszi előle a lehetőséget.

Youtubeon láttam egy Sváby András Napló felvétel ahol az építtető vállalkozó 600K NETTÓT fizet a villanyszerelőinek. (Ami pár éve még 300K volt.)

Előzmény: soproniirsai (128093)
soproniirsai Creative Commons License 2022.01.28 -3 2 128093

Torzitja a piacot, rontja a gyerekeket nevelő rendes adózók pozicióit.

Előzmény: Mutual Friend (128091)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.28 -1 3 128092

"mert szinte mindenre mondható ,hogy nem megfelelően zárható vagy nem bizonyítottan lángmentesített. "

Nos, pl. itt válik el a szarember és a többi egymástól...
Amikor hatalmat kap és dönthet.


A szakmai esze tudja, hogy teljesen jó lesz az a régi ezután IS!!!

Hisz sok-sok éve jó már....
Jön a delej rajta és nem is szoktak ezek kigyulladni, na!

éshátugye lássukbe

Nem is változik igazából semmi az eddigihez képest a biztonsági szintben sem.
Sőt javul a helyzet az újrakötések és az új csatlakozó vezeték miatt :-)

----

Avagy a "szabványosításnak" nincs valós műszaki-biztonság hozadéka tipikusan.

Csak egy maffia szerű lehúzás tipikusan a szokvány Amper/Fázis bővítés és Napelem ügyek esetén.
Mert igazából fölösleges!

Előzmény: Törölt nick (128089)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.28 -1 2 128091

Most akkor szégyellje magát a nyugdíj mellett dolgozó katás jó karban lévő nyugdíjas mert elvállal heti 2-3 munkát és kiegészíti a családi kasszát vele?

Előzmény: soproniirsai (128079)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.28 -2 2 128090

Házam telekhatáron van és még egy kiskapu-nagykapu szélesség van mellette. Így nagyon kíváncsi lennék ott hova tenné a merőjét a kedves szolgáltató.

 

Az hogy valami az utcán vagy a telekhatáron van annak oka szerintem a leolvashatóság meg a lopásnak a lehetőségének a minimalizálása. Köze nincs a célszerűséghez. Az ügyfelekkel való baszakodást kiszervezte anno minden szolgáltató és létrehozták a regisztrált szerelői státuszt, akiknek annyi előnyük van, hogy jogosultak plombát bontani. Semmi szakmai követelmény nincs a megszerzésére, hisz aki velem járt suliba srác már az.  Valami pénzes dolgot még "elvégeztek" pár nap alatt oszt' doszta ennyi.

 

Nem nagy bővítésem volt pár éve 16A-ről 32A-re. Soha nem találkoztam a regszerelővel, egy másik ajánlotta, aki legalább méltóztatott válaszolni a levelemre. Kiderült, hogy gyerekkori haverral dolgozik együtt. Korom béli, de inkább nálam sokkal fiatalabb teljesen normális nem suksükölő gyerek. Kért 30K anno. Ő hozta a szondát, közösen vertük le. Kérdeztem, hogy kell-e, ő azt felelte rá, hogy nem lenne baj, ha 32A-nél lenne már. Jó akkor én vállalom, hogy a nikecell alatt elviszem a ZS vezetéket, ha már kiszúrja valaki, akkor én legyek. J

 

Csatolok egy fényképet. Nálam győzött a józan ész. De tudok egy másik esetet ahol ennél még sokkal nagyobb beltéri szekrénybe beletettek napelemet, nappali, éjszakai, h tarifát is. Tulaj maga az EON-nal csináltatta a dolgait, és legalább is nekem elárulta, hogy ha szekrénycserére kötelezték volna, akkor visszamondott mindent a fenébe.

 

Előzmény: Törölt nick (128080)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.28 0 1 128089

Ja, a kettes pont pl az, ami a legjobb gumiszabály itt, mert szinte mindenre mondható ,hogy nem megfelelően zárható vagy nem bizonyítottan lángmentesített. ÉS akkor azonnal goto2 --->teljes szabványosítás.

Aztán ezzel szemben nem egyszer az történik ,hogy valami köztes dolog van, nem marad úgy, de nem is szabványosítás.

Lefestik, hogy ne legyen szembeötlő, azt a 40éves falban száradó deszkát tapló helyett gyújtásra lehetne használni, annyira "lángmentesített", meg tesznek fel működő zárat, és akkor hirtelen "már én úgy láttam jó ez".

 

Előzmény: Törölt nick (128085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!