Keresés

Részletes keresés

fruzsmogy Creative Commons License 2007.01.07 0 0 317
Akkus porszívót keresek sepregetés helyett:) Nagyon gyér műszaki tudásommal úgy ítéltem meg, hogy az akkus seprű inkább szőnyegre jó. Nekem az meg nincs.
Előzmény: Teaway (316)
Teaway Creative Commons License 2007.01.07 0 0 316
Most akkor akkus seprű vagy akkus porszívó kéne? Mert a kettő nem ugyanaz.
Előzmény: fruzsmogy (315)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.01.07 0 0 315

Akkus porszívót (nem morzsaporszívót!!!)szeretnék venni...de milyet vegyek?

 

VAn egy szuper porszívóm, tehát nem porszívó helyett kellene. Akkor miért? Arra gondoltam, hogy seprű helyett jó lenne, mivel négylábú, szőrős családtagjainkkal élünk együtt. Így esetleg esténként csak végig sétálok ezzel az akkus porszívóval a lakáson (szőnyeg nincs, van helyette parketta, járólap) és máris összeszedtem a szőrcsomókat, morzsákat. Éjszaka és napközben töltödhet, este üzemelne. Nem kellene a vezetéket kerülgetnem, a porszívót magam után rángatni (előszedésről már ne is beszéljek). Szóval úgy gondoltam, hogy igaz nem olcsó (20.000.-Ft-os nagyságrendben találtam), de ha megkönnyíti a napi munkámat és még ráadásul jól is működik, úgy ahogy azt elképzeltem, akkor nekem megérné.

Tapasztalatok? Érdemes? Esetleg tudtok ajánlani olyan oldalt,ahol össze lehetne hasonlítani árban, műszaki paraméterben? Ajánlott márka?

Előre is köszönöm, a segítségeteket.

gergo9 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 313

Találtam egy 32-est. De ez valami régi eta, vagy rakéta porszívóé lehetett.Egy építkezésen (vagyis bontásnál) kaptam poénból a tulajtól. 

Eléggé használt,de tiszta és kimosva még jó lehet, sarkokat, növényeket pucolgatni.

Azért finomabb műszaki cuccokat azért óvatosan :))

 

Előzmény: Törölt nick (312)
gergo9 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 310

 

 

 Ilyet keresel?

Előzmény: gergo9 (309)
gergo9 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 309

Hányas a cső átmérője? Ha 36-os akkor tudok küldeni neked kefét (lószőr)

Előzmény: Törölt nick (302)
Teaway Creative Commons License 2006.12.31 0 0 308
Veszett jó az oldaluk, az biztos.
Előzmény: druck (307)
druck Creative Commons License 2006.12.31 0 0 307
Vettem egy progress pc7220-at
Két szoba takarítása után már nem szív.Valószínűleg kidobom.
Kacérkodom egy dyson masinával kb:3-400 Eu értékben.
Szívesen venném ha valaki tudna véleményt mondani erről a típusról.
vinczu Creative Commons License 2006.12.30 0 0 304
Hát szomorú, hogy alapból nincs hozzá ennyire alapvető kiegészítő. Pont ezért kell a neten mindennek utánanézni. Én kb. egy hónapig nézegettem a porszívókat a neten.
Az electrolux szerviz "szakembereinek" külön szeretnék gratulálni. Ezt 3, azaz három perc alatt sikerült megtalálni
http://www.vacuumcleanerspares.co.uk/part/electrolux/zac6705-accelerator/p/1086/15/0/661385/470447/universal-32mm-dusting-br.html

Sztem hagyd a szervizt, lépj valahogy kapcsolatba a céggel, ha ez nem szokásos kamu duma (http://www.electrolux.hu/) akkor biztos van ott valaki aki tényleg tud segíteni. Nyomtatsd ki azt az oldalt, és mond meg hogy legyenek szívesek neked egy ilyet rendelni.
és aztán ne felejts el beszámolni a fejleményekről.

3 oldalnyi kiegészítő:
Electrolux ZAC6705 Accelerator - Vacuum Cleaner Spares
Előzmény: Törölt nick (302)
cucu Creative Commons License 2006.12.30 0 0 303
Az a röhej az egészben, hogy a régenni porszívóink egyetlen tartozéka sem stimmel a mostanival. Erre nagyon ügyelnek. Még a csövek átmőreje is más és más.
Előzmény: Törölt nick (302)
vinczu Creative Commons License 2006.12.29 0 0 301
na, ma tisztitottam a szűrőket az E8033-ban, szóval 1 havonta kell, úgy látszik
Előzmény: Zsolti2003 (235)
cucu Creative Commons License 2006.12.27 0 0 298
Majd számolj be... :)
Előzmény: Törölt nick (296)
Teaway Creative Commons License 2006.12.27 0 0 297
És ebben hol a motoros kefe?
Előzmény: Törölt nick (296)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 294
A Csehszlovák ETA 417-ünket '78-ban vettem. Emlékszem, az első komolyabb vásárlásom volt 20 éves koromban. Most is működne, ha használnám...
Előzmény: Törölt nick (293)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 292
Meg lehetne találni az optimumot. Legyen tartása, ne törjön be, de hajlékony is legyen. Szerintem erre törekszenek a gyártók. Talán az is elég, ha a gége kicsi, éppen hogy csak hullámos a cső. Láttam már ilyet. Gondolom a hullámvölgyekben lágyabb az anyag.
Előzmény: Teaway (291)
Teaway Creative Commons License 2006.12.26 0 0 291
Vagy esetleg lehetne olyan, mint a kerti slag. Az se gége, mégis hajlik. Bár elég nagy sugárban az átmérőjéhez képest.
Előzmény: cucu (290)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 290
Gondolom. Talán a NASA-val kéne erről beszélni... :)
Előzmény: Teaway (289)
Teaway Creative Commons License 2006.12.26 0 0 289
Meg lehet csinálni. De drágább lenne, mint maga a gép.
Előzmény: cucu (288)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 288
Gondolkodj rajta, milyen anyagból lehetne olyan gégecsö módon viselkedő csövet alkotni, ami kívül akár kinézetre lehetne továbbra is gége, belülről azonban majdnem sima. Ugyanis a problémát ez szokta okozni, ezért dugul el a cső.
Előzmény: Törölt nick (287)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 286
Nem ezt mondtam.
Előzmény: Törölt nick (285)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 284

Üdv

Ami még tetszik benne az az, hogy a telítettség-jelzője nem romlott el eddig. A legtöbbnek ugyanis a 3- alkalom után úgymarad és csak találomra cserélem a zsákot.

Ezenkívül könnyű, két helyen van fogantyú kialakítva rajta. Létrán állva is könnyen tartható. Kifejezetten halk a működése.

A gégecsövén nincs 90 fokos kanyarulat, ezért nem tud nagyobb szemétdarab megszorulni benne, ellentétben a Zelmerrel, aminek majd minden alkalommal eldugult a csöve. Különösen most, karácsony táján szokott ez előfordulni, mert a beszorult kis fenyőág köré ugyancsak betömörődött a fenyőtű és teljesen elzárta a csövet. (+ egy zokni) Ezen amúgy már csak úgy lehetne javítani mégjobban, ha megalkotnának olyan gégecsövet, ami csak kívülről gége, belülről sima lenne...

 

További kellemes ünnepeket!

Előzmény: cucu (283)
cucu Creative Commons License 2006.12.18 0 0 283

Üdv

Én  a napokban vettem Bosch-t. 1500 W-os. A porzsákja zárható, vagyis mielött kivennéd amikor cserélni kell, elötte egy fóliát elé tudsz húzni. Tetszik ez nekem, igényes megoldás és az allergiások is nyugodtan használhatják.

Előzmény: géeles (282)
géeles Creative Commons License 2006.12.18 0 0 282
Házipor allergiám van .....

Nem súlyos, de ahogy nyitom a porzsákos részt már ragasztom is a zsák száját vastag celluxal.
Előzmény: zeg4 (281)
zeg4 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 281

Egy hete használjuk a Pana 8035-öst.

Hosszas keresgélés után döntöttem mellette.

A p.porzsákos elődjéből (AEG) elegem volt. Ehhez a modellhez nem volt túl nagy porzsák választék, ebből adódóan jó drága is volt és kétévente csökkentették a méretét (lefele). Így a bő 8 év alatt még kétszer kifizettük a porszívó árát:-(.

A vizszűrős pedig a mi porszívózási szokásunkhoz nem passzol, így maradt a 3. verzió.

Ja és az ár is behatárolta a projektet:-).

Eddigi tapasztalataink alapján kitűnő munkát végez. Jó a turbó/forgó fej, bár nálunk összvissz kb. 3nm szönyegfelület van.

 

"ürités után fürdés + ruhacsere" <-- így picit bulvárosra sikeredett :-)

Nekem simán sikerült a por eltávolítása a portartályból.

 

Előzmény: géeles (280)
géeles Creative Commons License 2006.12.17 0 0 280
Egy Panasonic, porzsákos turbófejes gépet vettünk.MC- CG 467.
Porzsáknélkülit nehogy vegyetek, egy ürités után fürdés + ruhacsere........
A turbófej valóban gyengébb talán mint motoros társai, (ha telik a porzsák) de amig forog, ha lassan is kegyetlen jó.A szöszöket amik harmadszorra talán bemennek ezzel simán lassan áttolva rajta biztosan nem marad lent.Az igazi biztosan a motoros fej, de megfelelő szivóerővel ez is közeliti az optimumot.
Ha van jó porszivótok vegyetek ilyen univerzális turbofejet, ha kapható. Ha nem akkor porzsákos porszivót forgókefésfejjel, lehetőleg motorosat, de a turbos is megfelelő.
Előzmény: Gabus (279)
Gabus Creative Commons License 2006.12.13 0 0 279
Nekem Samsung SC7870-es porszívóm van. Porzsák nélküli - porzsákosról váltottam, az előzőt kellett azért javíttatni, mert kiszakadt a papír és ez nem tett jót a motornak. Ennek a Samsungnak az előszűrő portartályából csak kiborítom a port és kész. Összeáll egy csomóba, nem száll a por. Ami itt van szűrő, az szőnyeg porszívózásakor viszonylag gyorsan eltömödik (vagy gyakrabban kéne porszívóznom :-) ), ezt szárazon tisztítani nem kimondottan higiénikus, de kibírható.
Van turbókeféje - na ez nagyon hatékony. Tulajdonképpen ez volt a fő szempont a vásárláskor. Nem sokkal előtte járt nálam egy Lux ügynök, szépen elmondta, mit kell tudnia egy profi porszívónak és ez alapján kerestem a turbókefést. (amit meg is tudunk fizetni)
cucu Creative Commons License 2006.12.13 0 0 278
A hagyományos, papírporzsák nélkülit még kertes házban is kellemetlen tisztítani. Igaz, hogy pénzbe kerül így a takarítás, de ha utána ki kell mosnod a ruhádat, annak a mosása sincs ingyen. A többi kellemetlenségről nem is szólva. 
Előzmény: Törölt nick (272)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.13 0 0 277
Néztem, de papiron a pana mellett szól a turbó/forgófej.
Előzmény: beles123 (276)
beles123 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 276
Samsung 8450/8570 ezeket nézted
Lacivill Creative Commons License 2006.12.13 0 0 275
Szívófej: + (3 az 1-ben Turbina)

 

Valahol meglesem vétel előtt.

Előzmény: Teaway (274)
Teaway Creative Commons License 2006.12.13 0 0 274

Az nem légturbinás? Én meggondolnám...

Előzmény: Lacivill (270)
Miki69 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 273

Az autó légszűrő szűrési képessége és feladata talán más. Azért a motornak nem kell hepa-szűrt minőségű levegő.
Előzmény: vonat35 (271)
vonat35 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 271

Üdv!

Allergiásként én is végigolvastam a topic okosságait, nekem is tetszik a 8035-ös. Egy bajom van csak vele, elég bonyolultnak tűnik a por kiűrítése a kezelési alapján.

Esetleg valakinek tapasztalata?

 

Amúgy az elektrosztatikus szűrőben nincs is elektromos csatlakozás, a rajzon csak egy vékonyka szűrőbetétnek látszik a hepa filter helyén, ráadásul nem mosható, ha koszos, cseréld, asztat írják.

 

Egy tesztet találtam a készülékről, a sok dícséret mellett ezt nehezményezik:

 

The only downside I would say about this is the fact that it can be a bit messy when you come to empty the dustbin. I do find that all the dust collected seems to end up in your face, and despite trying to pour it all directly into a bin bag, the mechanisms on the bin mean it is not simply so easy as to 'pour' the dirt out. I think this is something Panasonic could definitely improve.

 

Mérnökként már évek óta azon gondolkozom, hogy miért nem készítenek olyan porszívót, amibe az autók légszűrőbetétje passzolna, mondjuk második szűrési fokozatként. Ez filléres tétel, és elméletileg elég alaposan szűr. Nem akarják az autóipar malmára hajtani a vizet?

 

vonat

Lacivill Creative Commons License 2006.12.11 0 0 270
Ráadásul turbókefés, én is ezt néztem ki..........
Előzmény: (CSD) (269)
(CSD) Creative Commons License 2006.12.11 0 0 269
Panasonic 8035-nek van alternatívája? Egyelőre ezt találtam a legjobbnak, de nem sok típust ismerek. Árban ez a plafon, fontos hogy HEPA-szűrős legyen, és porzsák nélküli. Kösz.
Miki69 Creative Commons License 2006.12.10 0 0 268
Most tudtam meg, hogy a családban valakinek van már légturbinás padlókefével porszívó (AEG). Azt mondta remekül szuperál.
Előzmény: Tubiorsi (266)
Miki69 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 267
Szinte hihetetlen, hogy egy ilyen gagyi porszívóhoz adtak légturbinás kefét.
Előzmény: Tubiorsi (266)
Tubiorsi Creative Commons License 2006.12.07 0 0 266

Szia

 

Azt elfelejtettem írni, hogy ez is porzsáknélküli. De valami fantasztikusan gagyi. Az első héten letörtek a fejekről a parkolóálláshoz szükséges akasztók. A gégecsöve olyan gyenge anyagból van, hogy egy pillanat alatt megtörik. A fémcső dettó valami gagyi anyagból van.  A két éves fiam rálépett a végére, és eldeformálódott, azóta alig megy rá a gégecső végére.  A hangját már írtam. Pedig 20e volt az ára. Előtte volt egy Samsung Easy-m, azt odaadtam Anyáméknak, de már visszasírom. Az olyan masszív anyagból volt, szinte tönkretehetetlen. Igaz, hogy papírporzsákos, de ha tele van még akkor felszedi a lábtörlőt.

 

Most egy EIO Targa Trio nevezetű vizszűrőssel barátkozok átmeneti megoldásként.

Egyébként a következő normális már biztos, hogy Roomba Discovery robotporszi lesz.

De mivel az nem fér oda mindenhova, azért kell egy hagyományos szerkezet is.

 

Üdv  Tubiorsi

 

Előzmény: Miki69 (265)
Miki69 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 265
Szóval akkor a légturbinás kefe használható eszköz, amíg van a meghajtásához levegőáram. Az már egy egész más kérdés, hogy azt a levegőáramot mi hozza létre. Amit írtál az azért elég durva. A mi AEG porszívónk szívóereje akkor csökkent érezhetően, ha a papírporzsák már gömbölyödött a "töltettől". És nem az elektromos teljesítmény számít, hanem az airwatt -nak nevezett szívóerő. Jobb esetben van a kettő között párhuzam, műszakilag kevésbé jelentős gépeknél semmi összefüggés nincs. Csak egy példa: nekünk most egy hete lett beüzemelve a központi porszívónk, annak a gépe 1300 Wattot fogyaszt, de 460 airwattot teljesít. Mit mondjak, meghökkentő a hatása. (De forgókefés takarítófej nincs hozzá :-( -> arra marad az AEG )
Egyébként hallottam egy tippet a papírporzsákos porszívók üzemeltetéséhez: az új porzsák első használatát kezdjük azzal, hogy egy kis vattacsomót szippantsuk be. Csodákat művel, pontosan a fent említett zsáktelítődéssel fordított arányban csökkenő szívóerő ellen.
Előzmény: Tubiorsi (264)
Tubiorsi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 264

Hello

 

Nekem van levegőhajtású turbókefém.

Egy dirt devil tipusú porszihoz kaptam.

Hát a porszi 1 év alatt meghalt, olyan hangja lett mint egy föld-levegő rakétának. Az erejéről pedig (1600W) már ne is beszéljünk.

A kefe remekül funkcionál, ha a porsziban egy szem por sincs. Érezhetően csökken a hatásfoka, amint egy szőnyeget összetakaritottam vele.

A hangjáról már lehet hallani, hogy lassul.

Majd holnap ha érdekel valakit, készítek egy videót róla működés közben és felteszem valahová.

 

üdv  Tubiorsi

Előzmény: Lacivill (262)
Teaway Creative Commons License 2006.12.04 0 0 263

Nem pont fordítva? Minél nagyobb a terhelés, annál kisebb a légáramlás.

Előzmény: cucu (258)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.04 0 0 262
Érzésem szerint ez nem ilyen egyszerű, jó lenne látni egy ilyet (levegőhajtásút) müködés közben
Előzmény: Miki69 (261)
Miki69 Creative Commons License 2006.12.04 0 0 261

Pedig a számok szerint nem lenne gond a levegőturbinát megfelelő teljesítménnyel forgatni. Az általam felrakott fotón látható elektromos padlókefe motorteljesítménye 30W, bár a képen nem lehet leolvasni a gyári adatlapot. A kefe erősen forog, nem lassul le ha akadályba ütközik (bár a motor hangja jelzi a nagyobb terhelést), gondolom a sörték hajlanak el. Vigyázni is kell, nehogy elkapjon egy elektromos vezetéket.
Namost egy középkategóriás porszívó is könnyedén létrehoz 350 airwatt levegőáramlási teljesítményt. Ez több mint tízszerese a mi padlókefénk motorteljesítményének, tehát van bőven megcsapolható teljesítmény.
Esetleg a levegőturbinának kell egy kis idő, amíg terheletlenül felpörög, és ha akadályba ütközik a kefe, egy kis visszamozgatással ismét fel kell pörgetni. Egy kis gyakorlás után nem lehet gond a használata.
Előzmény: cucu (258)
gergo9 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 260
Ez az utolsó szóig így igaz!
Előzmény: Miki69 (240)
cucu Creative Commons License 2006.12.03 0 0 258
Ez nagyon csalóka. Nem tartom kizártnak, hogy ha terhelve lesz a cső, -használat közben- a nagyobb szívóhatás miatt a forgása is nagyobb lesz a kefének.
Előzmény: Teaway (255)
Teaway Creative Commons License 2006.12.03 0 0 257
Nemtom, majd rákérdezek.
Előzmény: Miki69 (256)
Miki69 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 256

Megvolt hozzá a porszívó teljesítmény?
Előzmény: Teaway (255)
Teaway Creative Commons License 2006.12.03 0 0 255

"Mondjuk a levegőturbinás változathoz kell a nagyobb teljesítmény, hogy az áramló levegő a turbinán keresztül meg tudja forgatni a kefét."

 

Ismerősnél voltak kint, meg is mutatták a légturbinás kefét, de szerinte harmatgyenge volt; kézzel alig ért hozzá és máris megállt.

Megállapítottuk, hogy az elektromos motorral hajtott lehet az igazi.

Előzmény: Miki69 (248)
Miki69 Creative Commons License 2006.12.02 0 0 254
Már nem kapható, AEG TC-350 a jele.
Itt egy fotó a forgókeféről, most csináltam:


Előzmény: Lacivill (250)
Teaway Creative Commons License 2006.12.02 0 0 251
Látom, hogy te is inkább az elektromos kefe felé hajlassz! :)
Előzmény: Lacivill (250)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.02 0 0 250
Tipusszámot tudnál irni az aeg-re?
Előzmény: Miki69 (248)
Teaway Creative Commons License 2006.12.02 0 0 249
Javítva: Nem a melegítés az oka.
Előzmény: Teaway (201)
Miki69 Creative Commons License 2006.12.02 0 0 248

"Magyarul felveri a port, a poros levegőhöz meg kis szívóerő is elég."

Itt van a lényeg!
Meg ott, hogy a forgó kefe a szőnyegrostokat szó szerint kiporolja. A rostok közé tapadt por másként nem távolítható el. A turbókefét használat közben szép lassan kell mozgatni a szőnyegen, akkor maximalizálható a poroló hatás. A mi gépünknél teljes teljesítménynél nem is mozgatható a fej, annyira rászívja magát a szőnyegre. Kis teljesítmény mellett viszont öröm a "szőnyegporolás" Annak idején még panelban laktunk a szokásos szőnyegpadlós szobákkal. Aranyat ért a turbókefe.
Mondjuk a levegőturbinás változathoz kell a nagyobb teljesítmény, hogy az áramló levegő a turbinán keresztül meg tudja forgatni a kefét. De a végeredmény ugyan az.
Akinek sok szőnyege van, és tud áldozni egy ilyen porszívóra nehogy kihagyja a lehetőséget egy ilyen klassz gép megvételével. Utólag mindenki megbizonyosodhat erről, senki nem bánta még meg! Sokkal nagyobb hatása van a takarítás minőségére mint az hogy vizes, vagy porzsákos -e a gép. Bár ezen a szinten minden porszívót nagyon jó minőségű szűréssel látnak el.
Előzmény: Teaway (246)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.02 0 0 247
Egyre több szól a pana 8035 mellett:)
Teaway Creative Commons License 2006.12.02 0 0 246
Magyarul felveri a port, a poros levegőhöz meg kis szívóerő is elég.
Előzmény: Törölt nick (245)
vinczu Creative Commons License 2006.12.02 0 0 244

azt hiszem a 8035-ben ilyen van, legalábbis a tisztitási melleklet szerint, ilyen

 

 

a 8035-nek olyan feje van, amin már 3 állás van: parketta, rövidszálú és hosszúszálú szönyeg

 

 

Én parkettás lakásban lakok, a szönyeg nem egészséges, úgyhogy egy max. 3 m2-es szönyeg van (mellesleg szeretek mezitláb a parkettán mászkálni)

Akinek sok szönyege van, és van pl. kutya vagy macsek is, annak mindenképp jó ez a fej

De ha a szönyeg alapos mélytisztitására gondolok (pollen, poratka-ürülék), akkor igenis szükség van a nagy szívóteljesítményre (valahol azt olvastam, hogy 350W felett már jónak mondható)

Előzmény: Törölt nick (243)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.02 0 0 241
Az ilyen "belekotyogás" a legfontosabb! Mit csinál pontosan ez az elektromos kefe, ütögeti a szönyeget, vagy valami üvegmosószerű kefe pörög benne?
Előzmény: Miki69 (240)
Miki69 Creative Commons License 2006.12.01 0 0 240
Bocs hogy belekotyogok, a forgó padlókefét SEMMI nem tudja pótolni, akármekkora teljesítményű porszívód van. A szőnyeg szálait ugyanis a forgó kefe kiporolja szó szerint. És ez hatásában ugyan az mint a jó öreg hagyományos szőnyegporolás: bármeddig porszívózhatsz egy szőnyeget, ha utána felteszed egy porolórúdra és ráhúzol egyet, majd megfulladsz a portól. A szőnyeg szálainak mélyéről nem tudod hagyományos porszívóval eltávolítani a port és az atkaürülékeket, de még a virágpolleneket sem, mert a szálak között "tömített" a szőnyeg, ott nincs levegőáramlás. A többezres fotdulaton járó padlókefe a szőnyeg szálait igen intenzíven kiporolja, és az így kiszabadult port az áramló levegő könnyen beszívja. Nem is beszélve a betaposott szöszökről, hajszálakról, állatszőrökről stb.. egy menetben eltüntet mindent a szőnyegről.
Nekünk egy AEG porszívónk van elektromos kefével, iszonyúan jó gép. A padlókefe használata közben a motorteljesítményt visszaveszem a minimumra, hiszen a működési elv szerint a felvert port már minimális levegőáram is könnyedén beszívja. Már kb. 6 éve használjuk. A mosható HEPA szűrőjét még nem cseréltük, csak tisztítottuk.
A Media Marktban régebben láttam univerzális levegőturbinás padlókefét, mindenkinek melegen ajánlom a beszerzését, óriási mértékben megnövelhető vele a takarítás hatékonysága bármilyen szuper porszívó esetében is.
Előzmény: vinczu (239)
vinczu Creative Commons License 2006.11.30 0 0 239
Ugy látom a portartályon kívül másra nem kell figyelni. A portartályon van egy telitettség jelző, ha azt a szintet eléri a por akkor jöhet a tisztitás. (az LCD kijelzo ilyen celra az tok felesleges)

Minden szürőt ki lehet mosni! Hogy mennyi idő után, azt egyenlőre nem tudom, de az első szűrő, az egy finom acélháló, ami látható, szóval ránézésre tudod majd hogy kéne tisztitani. (azé meglepődtem mennyi kosz volt a tartályban az első porszívózás után, persze ezt nem tudom mihez viszonyitani, mert eddig sima textilporzsákos volt)
Stabilnak tünik, remélem így is marad sokáig, de igazából erre csak kb. 1 év múlva tudnék pontosabban válaszolni.

Igen, a Hepa is mosható, és javasolt 1 évente cserélni (ami azt hiszem 1.5-öt jelent)
A tartalékszűrő az a vastag csivacs-szűrő, amit nem is kell kiméletesen kimosni, igazából nem is értem miert adták hozzá.
http://www.panasonicclub.hu - rol van

Nekem eddig is panasonic volt, ami hibátlan konstrukcio volt. Még az LG-kel szemezgettem, de azoknak nagyon kicsi a tartálya. A Samsung-ról meg le lettem beszélve, de nem is bánom.

Elektrosztatikus sztem nem szűrhet olyan jól mint a Hepa. A 8031-ben van elektrosztatikus, a 8033-ban mar Hepa, tehat ha olyan jo lenne az elek., akkor a Hepa menne egy 90-es sorozatban, és az elek. folytatodna a 80-asban.

Forgó padlókefe nincs benne, ami érdekes a fejen egyébként (a képen látható), hogy parketta módban csak az első sor kefe, a hátsó részen egy plasztik lapocska jön ki, ami "sepreget".
A forgó padlókefe az olyan jó szerinted?
Előzmény: Zsolti2003 (236)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.30 0 0 238
Az a 8035-höz jár ha jól néztem.
Előzmény: Miki69 (237)
Miki69 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 237
Kérdés: forgó padlókefét nem adtak hozzá?
Előzmény: vinczu (232)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 236

Miért pont ez a tipust válaszottad? Az elektrosztatikus szűrősön gondolkoztál?

Előzmény: vinczu (234)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 235
A portartály ürítésén kívül milyen ápolást igényel? Ki kell-e valamelyik szűrőjét mosni, illetve ha ki kell, milyen gyakran? Hogy itéled meg, mennyire gondos kivitel, mennyire stabil? A hepa szűrője mosható? Mit javasol a leírás, milyen gyakran kell cserélni? A tartalék szűrő milyen? Hol vetted?
Előzmény: vinczu (232)
vinczu Creative Commons License 2006.11.29 0 0 234
Panasonic MC-E8033
Előzmény: Törölt nick (233)
vinczu Creative Commons License 2006.11.29 0 0 232

Na, megjött az E8033-as, meg is volt az elso porszívózás
Elötte szétszedtem, összeraktam, passzolnak az alkatrészek klasszul
Hála - gondolom - a Hepa-nak, a "porszívózás" szag teljesen eltünt. (Hepát használnak a műtőkben is állítólag)
2 ev gari (1 ev teljes + 1 ev ingyenes alkatresz), 1 tartalek szurot adnak (nem a hepa)

 

plusz ami tetszik, hogy a csovet hozza lehet illeszteni a házhoz, mind rendes, mind parkoloallasban

 

 

Van 2 alkatresz (porkefe es sarokszívófej), ami a házban kapott helyet, ez is klassz
A cso teleszkopos, úgyhogy mindenki beállíthatja magának

 

 

Egy fura dolog van, az az hogy a fej alján van egy kis henger alaku gorgo, amivel valamivel nehezebb a fejet nagy szögben jobbra-balra mozditani, de ez segiti az elore-hátra mozgást, sőt csak úgy siklik (ezt valoszinu csak meg kell szokni)


Ha van kérdés, jöhet

Teaway Creative Commons License 2006.11.29 0 0 229
A Twin TT? Azt én is néztem az osanba :)
Előzmény: Törölt nick (223)
Teaway Creative Commons License 2006.11.29 0 0 228
Na, itt vannak a termékek: G4, G5, G6, Ultimate G, Diamond
Teaway Creative Commons License 2006.11.29 0 0 227

http://www.kirby.com sajnos semmi használható infó nincs rajta :(

 

Nem gondolnám, hogy ilyen, de más képem nincs: Kirby G5

Előzmény: Törölt nick (221)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.29 0 0 226

Ne csigázz minket, milyet vettél, mik a tapasztalataid??

Előzmény: géeles (225)
géeles Creative Commons License 2006.11.29 0 0 225
Végül nem elektrosztatikusat vettem...........
Lacivill Creative Commons License 2006.11.29 0 0 224
Több porszivónál olvasható, hogy mosható Hepa szürős, vajon ez ugyanolyan jó hatásfokkal szűr?
Előzmény: Törölt nick (223)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.28 0 0 220

Ja azért van rajta rázófej, meg habot kifuj, meg visszaszív.

Azért ennyi tudás 50-ért nincs, de hát ez sok akkor is...............

Előzmény: Törölt nick (218)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.28 0 0 217

Ráadásul, egy szegény eladosodott ember, szuper atkátlanitó meg miegymás, valahol 840 ezerről indult az ár, de nagy családos kedvezménnyel levitték az árát, az eladó felhivta az igazgatónőt, hogy megadhatja-e neki.

Majd 30 ezerért megvették a ratyi porszivójukat::)

Mikor mondta a srác, hogy a felesége szokott takarítást vállalni, akkor elővette a következő fegyvert:

ő nem vállalhat takarítást, de nagy az igény bio takarításra, és 10% -ért ad címeket.

asszondi, hogy 20-30000 ft-ot elkérhet egy ilyan nagytakaritásért, vagyis havi 1 nél már behozza az árát.

Ja 3 év gari, és 30 év mulva ki is cserélik::)

NASA teknolodzsi:), és ez az ember találta fel a pótszivót a Körbi::)

Előzmény: Törölt nick (215)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.28 0 0 212

Egy ismerösömet letámadta sikeresen egy pórszivó ügynök, és részletre 36*18000 ft vett egy amerika szuper porszivót valami körbi-t..

Hallottatok már erről a csucsszuperről?

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 211
Ha reális elérhető áron van, akkor vennék. Persze minőségtől függ.
Előzmény: Teaway (210)
Teaway Creative Commons License 2006.11.25 0 0 210
Először azt döntsd el, hogy ha lehetne kapni a sarki boltban, akkor vennél ilyen gépet? Minden más utána jön.
Előzmény: Zsolti2003 (205)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 208

Szia Zeki!

 

http://www.lyonker.hu/clean/trion/trion.html

 

itt van egy kis leírás a működési elvről.

Előzmény: Törölt nick (207)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 206

már megint nem a porszívó a téma :)) Biztos van valahol DM topic is :)) Bár szíved joga, hogy mit írogatsz, de kérlek ne hasonlíts minket a biztosítási ügynökökhöz, az teljesen más tészta. Főleg ne ilyen számadatokkal (százalékokkal) aminek a közelében sem vagyunk. A másik: gyanútlan ügyfél kisbetűs szövegekkel?. Hol lenne nálunk ilyen?

 

Mégegyszer kérek mindenkit, hogy ne a cégem vagy az értékesítési formája legyen a téma, vagy persze lehet, ti döntitek el, de ha visszaolvastok én nem akartam meggyőzni senkit semmiről, és nem akarok nektek most sem eladni semmit.

 

Amikor beléptem ebbe a topicba az volt a szándékom (és most is az), hogy ha valaki nincs tisztába ezekkel a porszívótechnológiákkal, vagy nem ismer egy-két gépet akkor segítek eligazodni, vagy elmondani a tapasztalataim úgy, hogy tudjátok, hogy ki vagyok.

 

Nem akartam sunnyogni. Szerintetek mennyi időbe telt volna egy új accountot csinálnom, vagy akár 5-öt és agyon dícsérni a gépet. Még a honlapra sem tettem fel 

az orvosi szakvéleményeket sem, nehogy azt mondják, hogy persze buhera-kamu....

Az ORKI más, azok a mérési eredmények bárki számára megkérdőjelezhetetlenek és aminek az eredményeire rendkívül büszkék vagyunk. 

 

Akinek nem inge, ne vegye magára és Zsolti2003 kérlek te se, csak ne végződjön már ez is amolyan odamondogatom "jómagyar módra"...

 

Előzmény: Zsolti2003 (205)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 205

Igen, az ügynöki értékesítés sajátossága... Az van.

Vagy szélesebb réteg által hozzáférhető áron. Igaz, kevesebb a haszon. Kevesebb, a más költségére sokat beszélő ügynökkel.

Népszerűbb lenne a termék és hosszabb távon jobban bejönne, ami felülmúlná az eddigi elképzeléseket.

(Bankkártya leovasóterminál szindróma. Eleinte a kereskedők tartanak tőle, mert még a banki jutalék is sarcolja őket, de rájönnek, kis idő múltán felfut a forgalmuk a gondtalan költekezés miatt.)

Ügynöki értékesítésnél a korábbban írt hózzászólásomra hivatkozok (befektetéses életbiztosítás), amikor az első két évben a gyanutlan ügyfél (apróbetűs rész feltételei) befizetettt összegének csak a 35 %-a kerül befektetésre, a többi 65 % meg az ügynök haszna.

Előzmény: gergo9 (195)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 204

Nekem is van (ultrahangos hidegpárásítóm, és az is vízkövesedik, nem is annyira a tartálya, hanem inkább, a rezonáns-fémlap körül ahol elporlad a víz. 

 

Gondolom azért mert a teljes odajutó vizmennyiség párolog el (desztilálódva),és így hátrahagyva a sziárdanyag tartalmat.

 

És végeredményben így a párologtatóban is egyre nő az ásványanyag-koncentráció +"csapvíztrutyi" így a tartálya falára is könnyebben kirakódik.

Előzmény: Zsolti2003 (203)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 203
Van egy hidegporlasztásos légnedvesítőm. Pár nap használat után a tartályában szemmel látható lerakódás észlelhető.
Előzmény: gergo9 (202)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 202

ezt többen is kérdezték már: de nem.

 

Leszedtük, pár éves gépek szeparátorát is (akkor már látszik a légjárat), de semmi Vagy legalábbis az enyhe szürkés por (pár tizedmiliméter lehetett, nagyon száraz hatású és újjal simán letörölhető) számomra nem annak tűnt. Nem tudom, lehet, hogy karbonátszármazék is van benne, de semmiképp nem az az erős lerakódásszerű amit a fürdőszobákban esetenként látni lehet. Keresztmetszetcsökkentés gyakorlatilag semmi nem volt. A sajátom is 22-es (német)keménységű vizzel használom. Sokkal inkább jellemzőbb, hogy az aromaolajak többsége rátapad a víztartály belső oldalfalára (csak egy kis csíkban ahol a vízszint van, na és azt semmivel (de semmivel!) nem lehet leszedni. Műszaki hatása nincs, esztétikailag is elhanyagolható.

Előzmény: Zsolti2003 (200)
Teaway Creative Commons License 2006.11.24 0 0 201
Mivel nem melegíti a vizet, nem.
Előzmény: Zsolti2003 (200)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 200
A porszívó szerkezete nem vízkövesedik be?
Előzmény: gergo9 (199)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 199

igazad van: külsőleg igen :)) A belső felépítése valójában teljesen más (egyébként sima vízszűrés, innen meg nem igazán különbözik más vízszűréses tipusoktól. Ja és nincs motoros keféje.

Előzmény: Teaway (198)
Teaway Creative Commons License 2006.11.24 0 0 198
Értem. Bár külsőleg nagyon hasonlóak.
Előzmény: gergo9 (197)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 197
Az nem. Mi kizárólag az Aguafilterre és kiegészítőire szerződtünk.(a szeparátor miatt)
Előzmény: Teaway (196)
Teaway Creative Commons License 2006.11.24 0 0 196

Ha jól értelmezem, ez az olasz Gisowatt cég Aguafilter nevű terméke. De mi a helyzet a  Hydra -val? Az is kapható nálatok?

Előzmény: gergo9 (190)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 195

khhhm... Mint íram inkább a műszaki kérdésekre szeretnék inkább válaszolni :))

 

Igazad(tok) van, hogy az értékesítés sajátosságai is kitesznek egy részt a végfelhasználói árból (vagyis: értékesítői jutalék) és tudom, hogy nem fogjátok elhinni, de a felsőkategóriás vízszűréses gépek közül (tudomásom szerint) a legkisebb haszonkulccsal dolgozunk. (term. a többiekhez képest) a gép beszerzési ára is bőven hatszámjegyű. Ezek prémiumkészülékek valódi tudással.  Ami még fura, hogy a motoros kefe ebből igen húzós tétel (ezt én sem értem miért)

 

Előzmény: Zsolti2003 (193)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 194

Felismerem! Marcsi! :)) Holnap rákérdezek.

 

Előzmény: Zsolti2003 (192)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 193

Elárulnád, mitől olyan drága? Főleg, hogy direkt értékesítéssel árulják? Mennyi az eladó haszna?

Előzmény: gergo9 (191)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 192
Telefonos érdeklődésemre adta elő a hölgy (elég hosszan a saját számlám költségére), aki fel is ajánlotta, hogy bemutatja a készüléket, mivel másnap egy közeli kis településre, Tószegre megy üzletkötés céljából. Időpontból visszakereshető. A telefonszámot meg a honlapról szedtem.
Előzmény: gergo9 (191)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 191

A topicban rögtön több tévedés is van (akár csak velünk kapcsolatban is)

 

Csak így hirtelen egy:

 

"Ha szerzek egy vevőt, akkor a vizes szett ingyenes"

Ez nem igaz, ilyen akciónk (nekünk!!!) sosem volt (van ilyen, de nem nálunk :),

 

.....hacsak nem "saját szakálra" valamelyik munkatárs, de az is "fenéken lesz billentve" ha tudtom nélkül magánakciózik :))))

Előzmény: Zsolti2003 (126)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 190

Sziasztok topiclakók! Most bukkantam a fórumra. Itt vagyok lehet kérdezni...(ha lehet inkább csak szakmait :))

 

Nem ígérem, hogy minden nap benézek és, hogy túl hosszúra fogom, de legjobb tudásom és tapasztalatom szerint fogok válaszolni nektek, noha még az én tapasztalataim is csekélyek lehetnek egy megalapozott porszívó választáshoz. Mivel nem szeretek sunnyogni ezért már most felfedem a kilétem, de tudjátok ez egyben azt is jelenti, hogy a "konkurens" termékeinket nem minősíthetem negatívan, de nem is ez a célom...

 

A jogi formalitás kedvéért :)) Hozzászólásaim nem az A*G*U*A*FIL*TER KFT hivatalos véleménye és nem ügyvezetői minőségemben teszem, hanem "egyszerű porszívóhasználó" magánszemélyként!

 

Debreczeni Gergő

ügyvezető igazgató

A*gu*afilt*er Magyarország Kereskedelmi Kft

 

* a "csillagok" meg a keresőrobotok kedvéért :)

 

 

 

 

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 189
Elektrosztatikus lett volna..
Előzmény: Zsolti2003 (188)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 188
Én is az elektorszatikus szűrőre lennék kíváncsi.
Előzmény: Törölt nick (183)
Teaway Creative Commons License 2006.11.23 0 0 187
0,01 mikronig szűr. Ez hihető?
Előzmény: Törölt nick (186)
cucu Creative Commons License 2006.11.23 0 0 185
Csak tartaléknak van. A lakásban egyáltalán nem használom az ETA-t, csak a műhelyembe szoktam. Meg van még egy k...a nagy előnye, amit a mostaniak nem tudnak: lehet vele fújni is!
Előzmény: vinczu (182)
géeles Creative Commons License 2006.11.23 0 0 184
igen igen, tudjuk-e az mit tud?
Előzmény: Törölt nick (183)
vinczu Creative Commons License 2006.11.23 0 0 182

Na gyorsan utánanéztem a Hepa szűrőknek, ezzel is okosabbak lehetünk

 

Hepa típus                                   hatékonyság (%)

-------------                                    ---------------------

H10                                             85%

H11                                             95%

H12                                             99.5%

H13                                             99.95%

Gore Cleanstream (Panasonic)   99.97%

H14                                             99.995%

 

 

A hatékonyság azt jelenti a Hepa-nál, hogy a 0.3 mikronos részecskéket milyen hatékonysággal szűri meg. (az emberi hajszál 70 és 100 mikron között van)

 

Igen, nyilván valóban van üzletpolitika a "hepásdi" mögött, de mi mögött nincs?

Meg valaki mondta hogy van egy 28 éves még mindig müködő ETA porszívója. Ugye hogy azt senki sem használná kisgyerek, por- vagy atkaallergia mellett?

 

forrás: Dust class ésCLEANSTREAMŽ Filters

Előzmény: Zsolti2003 (177)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 180

Meg kéne alapítani a porszívót használok országos egyesületét.

Előzmény: Törölt nick (179)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 178
Amikor még nem találták ki a Hepa szűrőt? Akkor is volt élet. Sőt, amikor még nem volt porszívó? Valamivel el kell adni a terméket, valamivel újítani is kell. Egy intézet mert arra ad igazolást, amire megfizetik. Lehet ezt csűrni, csavarni. Fő, hogy vigyék a portékát. Az hogy tartós legyen, az senkit sem érdekel, de még a silánynál is lehet hepázni.
Előzmény: vinczu (176)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 177
Való igaz, a Hepa hatékony, senki sem vitatja. Bár gondolom a Hepa szürők köztis van különbség. Néha az sem mndegy, menniyért? Néha ez üzletpolitika is.
Előzmény: vinczu (176)
vinczu Creative Commons License 2006.11.22 0 0 176

sztem a Hepa, a Budai Allergiaközpontja szerint pl:

A porszívózás azonban igazán csak akkor hatékony, ha a porszívónak HEPA szűrője van.

Előzmény: géeles (175)
géeles Creative Commons License 2006.11.22 0 0 175
A szűrők közül a HEPA vagy az elektrosztatikus a jobb mostanság????
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 174
Szerintem a Miele proszívókat érdemes venni. Sajnos drágák.
Előzmény: cucu (173)
cucu Creative Commons License 2006.11.20 0 0 173

Üdv

Kérdésem volna...

Miért van az, hogy akármilyen porszívót veszek, néhány év után tönkremegy? AEG Vampír 5 évig bírta, Zelmer 2 évig. Van viszont egy 28 éves ETA, az most is jó.

 

Pedig nem használjuk agyon őket, nem strapáljuk túl.

Milyen típust érdemes venni?

tangerine Creative Commons License 2006.11.20 0 0 172
Köszi! Gyanús volt, hogy nem ez kell nekem.
Pedig nagyon jó áron lett volna 12-ért.
Valószínűleg az eredeti tulaj is otthon jött csak rá, hogy mit vett, és beadta bizományba a zálogházba. Nem is volt használva, vadonatúj, és még van rá fél év gari.
Előzmény: Teaway (171)
Teaway Creative Commons License 2006.11.20 0 0 171

"Szóval meg fogja szűrni a benne lévő víz a port? Vagy ez csak arra jó, hogy a kifolyt vizet felszívassam, és ha normál porszívóként akarom használni, akkor mindenképpen kell bele a porzsák?"

 

Nem, ez csak a vízszűrős porszívók sajátja.

Ha "száraz-nedves" kategóriás, akkor a második mondatod a helytálló.

Előzmény: tangerine (158)
tangerine Creative Commons License 2006.11.20 0 0 170
Jó, de én nem a márkát vitatom. :) Van is egy Kärcher nagynyomású mosóm is, amivel teljesen elégedett vagyok.
Abban nem vagyok biztos, hogy "ilyen lovat" akarok-e, mert ha nem, akkor lehet bármilyen olcsó. :)
Sajnos úgy látszik senki sem tudja, a neten meg semmi használható infó, úgyhogy asszem lemondok róla. :(
Előzmény: Miki69 (166)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 169
Van valakinek tapasztalata a Panasonic 8021 és 8031-es porszívókról?
Teaway Creative Commons License 2006.11.18 0 0 167

Na, beleolvastam. Ez tetszik, ha igaz: 1400 Wattos motor, 500 Wattos szívóerővel

 

Előzmény: vinczu (154)
Miki69 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 166
Tudnék venni egy Kärcher A2004-es száraz-nedves porszívót jó áron.

Ne gondolkozz! Óriási név a szakmában. Felsőkategóriás eszközöket gyártanak, csak jó lehet.
Előzmény: tangerine (158)
Teaway Creative Commons License 2006.11.18 0 0 165

Sajnos nem tudom, hogy jobb-e.

Előzmény: Törölt nick (163)
Teaway Creative Commons License 2006.11.18 0 0 164

JAVÍTVA:

8031: elektrosztatikus szűrő

8033 és 8035: HEPA szűrő

Előzmény: Teaway (137)
Teaway Creative Commons License 2006.11.17 0 0 162
Nagyfeszültségű pozitív erőtérrel feltöltik a szemcséket, ezek kicsapódnak a légáramba helyezett negatív felületen.
Előzmény: Törölt nick (161)
vinczu Creative Commons License 2006.11.17 0 0 160
hmm, megvan a 8031, 8033, 8035 userguide is, de abban sincs benne egyertelmuen, csak annyi hogy (depending on model), ami számomra azt jelenti, hogy mégsincs mindegyikben
Előzmény: Teaway (159)
Teaway Creative Commons License 2006.11.17 0 0 159
Az itteni táblázat sem ír elektrosztatikus szűrőt a két legnagyobbik modellhez, pedig lenni kéne bennük.
Előzmény: vinczu (154)
tangerine Creative Commons License 2006.11.17 0 0 158
Hi mindenki!

Zavarban vagyok a sok porszívótípussal, kellene egy kis felvilágosítás. :)


Van különbség a "száraz-nedves" és a "vizes" porszívók között?
Tudnék venni egy Kärcher A2004-es száraz-nedves porszívót jó áron. Ebbe lehet porzsákot is tenni. Sajnos az nem derül ki a leírásából, hogy lehet-e úgy használni, hogy porzsákot nem teszek bele, csak vizet, és normál porszívóként használom a lakásban.
Szóval meg fogja szűrni a benne lévő víz a port? Vagy ez csak arra jó, hogy a kifolyt vizet felszívassam, és ha normál porszívóként akarom használni, akkor mindenképpen kell bele a porzsák?
vinczu Creative Commons License 2006.11.16 0 0 157

a 74-es hozzászólásnál kezdődik a téma, állítolag egy tákolmány, egyebként a vizes porszívókról annyit, hogy ott bizony állandóan cserélni kell a vizet, különben belerohad

A hepa filter elméletileg a 0.3 mikron méretig a részecskék 99,97%-át kiszűri, és lám milyen érdekes dolgot találtam az aquafilter szakvéleményében, egész pontosan a 3.1 pontban lévő zárójeles dologra gondolok

Előzmény: tom-y (156)
tom-y Creative Commons License 2006.11.16 0 0 156
Sziaszok!Porszívó vásárlás előtt állok.Reklámozzák a tv-ben a Rovus vizes készüléket.Vett valaki ilyet?Milyen minőségű?Köszi!
Miki69 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 155

A vizes porszívók nagyon sok plusz macerát jelentenek. Nálunk két gyerek mellett minden nap elő kell kapni a gépet mert szétszórtak valamit. Ha vizes porszívó lenne, állandóan azt kéne pucolgatni. Mert ugye a trutyis víz nem panghat a tartályban. Persze a legolcsóbb kategória a porzsákos rendszernél sem a legjobb. Valami teszt kéne a porzsákok szűrőképességére. Nincs valahol ilyen?
Előzmény: pongracz13 (152)
vinczu Creative Commons License 2006.11.13 0 0 154
Teaway Creative Commons License 2006.11.13 0 0 153
A DeLonghi vizesét már én is szédszedtem a boltban. 3 fő részből áll: talp, tartály, motor. Szérszedése: fül hátrahajt, motor le, tartály le, víz kiönt. Ennyi.
Előzmény: pongracz13 (152)
pongracz13 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 152
Sziasztok! Szerintetek porzsákos vagy porzsák nélküli porszívót érdemes venni. A Corában az eladó azt mondta, érdemesebb a zsákosnál maradni. Vajon miért? Érdekelne még a DeLonghi vizese is, de elég macerásnak tűnik. Jól látom?
Teaway Creative Commons License 2006.11.07 0 0 151

"Aztán egymás mellé tettük a kettőt. A gyanú beigazolódott: nem csak a külső gyanúsan hasonló, de belülről a két szerkezet teljesen tökéletesen megegyezik, és a szűrők is csereszabatosak. Vagyis alighanem ugyanarról a gyártósorról kerülnek le"

 

 

Ez azért van, mert a két cégnek közös múltja van: cégtörténet

Előzmény: mephisoft (147)
mephisoft Creative Commons License 2006.11.07 0 0 150
Igen, ZO6352.
Előzmény: Teaway (149)
Teaway Creative Commons License 2006.11.06 0 0 149
Ez melyik? ZO6352?
Előzmény: mephisoft (146)
mephisoft Creative Commons License 2006.11.06 0 0 148
A 'veszélyességi leírást' sikerült letöltenem, de nem sikerült bejutnom a Web lapra...

A leírás szerint tűzveszélyes. Nincs olyan veszély, hogy befújom a porszívóba, és az egész fölgyullad-fölrobban?
Előzmény: Törölt nick (108)
mephisoft Creative Commons License 2006.11.06 0 0 147
Még annyit, hogy én is megnéztem a híres Lux Royal porszívót a szomszédomnál. Azt el kell ismernem, hogy masszívnak néz ki, de ugyanakkor őskori szörnyeteg benyomását kelti - különösen az én high-tech csilivili szerkentyűm mellett. A fogó része, a teleszkópja és csatlakozások kifejezetten gagyisztikusak.

***

Ehhez még OFF adalék: Ugyanez a szomszédom megvette a Lux Royal levegő szűrőjét is, szintén 200e (vagy csak 160?) körüli áron. Én is megvettem az Electrolux hasonló szerkentyűjét (akciósan 69eFt). Aztán egymás mellé tettük a kettőt. A gyanú beigazolódott: nem csak a külső gyanúsan hasonló, de belülről a két szerkezet teljesen tökéletesen megegyezik, és a szűrők is csereszabatosak. Vagyis alighanem ugyanarról a gyártósorról kerülnek le, csak az egyikért normál árat kérnek a boltban, a másikkal pedig az ügynökök szemérmetlenül kopasztanak. Ezt én már aljasságnak is nevezném. (Pl. amikor az aszthmás-allergiás gyerekéért aggódó szülőket beszélnek rá ilyenre, akik akkor is megveszik, ha igazából nem engedhetnének meg maguknak ilyen kiadásokat.)

Ugyanakkor ezt nem ajánlom senkinek: miután folyamatosan ment egy hétig, a szűrőben alig gyűlt össze egy kis por, az ágy alatt pedig ránézésre semmivel sem gyűlt össze kevesebb, mint korábban. De az is lehet, hogy pechem van, és hibás a ketyere: egyrészt túlságosan is erős ózón szagot áraszt, másrészt általában elég halk - lehet mellette aludni, bár egyrtelműen hallatszik -, de néha kicsit felerősödik a hangja. Szerintem nem mecahnikus jellegű a hang, hanem mintha egy trafó zúgna ... Jövő héten viszem a szervízbe, meglátjuk mi lesz belőle - majd tudósítok.
Előzmény: mephisoft (146)
mephisoft Creative Commons License 2006.11.06 0 0 146
Nos, már több mint egy hónapja megvan a porszívó, és mivel privát levélben rákérdezett valaki a dologra, gondoltam itt is megosztom az eddigi tapasztalataimat...

(Az Electrolux Oxy 3 motoros fejű változatáról van szó, elvben 120e körül van az ára, de gyakorlatban mindig akciós, így 80e.)

A porszívó továbbra is minden bekapcsoláskor kicsit büdös. A dologra nem találtam jobb magyarázatot, mint hogy a porzsákban vígan tenyészek a poratkák, és minden egyéb ami beszívott porban megtalálható, és ezeknek a szaga (atka-kaka-szag) jön ki - de ez nem jelenti azt, hogy a porból bármi is kijutna. Megerősíti ezt az is, hogy bár sokat használom, nem volt vele problémám, azaz nem kapott el torokfájás, pedig poratka-allergiás vagyok.

Ugyanakkor a porszívó nagyon jól tisztít, a motoros-forgókefés fejnek köszönhetően sokkal gyorsabban és alaposabban tisztítja a szőnyegeket, mint bármi, amivel eddig próbálkoztam. Egy szomszédomnak Lux Royal porszívója van (a csak ügynökhálózaton keresztül forgalmazott kétszáz-valahány ezer forintos szörnyeteg), ő is kipróbálta a miénket, és azt mondta, a miénk jobb: jobban tisztítja a szönyeget, és könnyebben is kezelhető. (Igaz, neki nincs hozzá forgókefés feje - de attól még drágább lenne.)

A rojtos végű szőnyegeket nagyon szereti a motoros kefe: megeszi őket. - Szóval erre vigyázni kell, mert se a kefének, se rojtnak nem tesz jót, és pár perc kiesést is jelent a munkából amíg kicibálom a rojtot és cafatait a fejből. Nekünk két ilyen szőnyegünk van, nagyon vigyázva kelll őket porszívóznom. Fontolgatom, hogy valahogy eltűntessem (levágjam) a rojtokat. (Tud valaki szőnyeg-szegőt ajánlani?)

A porzsák ugyan drága, de a kapacitása hatalmas.
Előzmény: mephisoft (97)
Teaway Creative Commons License 2006.11.04 0 0 145
hmm...nemtom, hogy mit kéne ott látnom? :/
Előzmény: vinczu (144)
vinczu Creative Commons License 2006.11.03 0 0 144
Előzmény: vinczu (138)
Teaway Creative Commons License 2006.11.03 0 0 143

azt se tudom:(

Fix-o-moll tartós ajtó és ablakszigetelő a neve. 4mm x 9mm x 10m-es tekercsben van.

Előzmény: vinczu (142)
vinczu Creative Commons License 2006.11.02 0 0 142
de akko maga a tömítés mennyi?
Előzmény: Teaway (141)
Teaway Creative Commons License 2006.11.02 0 0 141
Fogalmam se nincsen, saját kezűleg cseréltem.
Előzmény: vinczu (140)
vinczu Creative Commons License 2006.11.02 0 0 140
és az LG-be mennyiért vesztegetnek egy tömítéscserét?
Előzmény: Teaway (139)
Teaway Creative Commons License 2006.11.02 0 0 139
Na, tömítés cserélve, kitisztítva, összerakva. Jobb, mint újkorában. :)
Előzmény: Teaway (133)
vinczu Creative Commons License 2006.11.01 0 0 138
az igaz, de a 8033 es a 8035 saját oldalán ott van, tehát gondolom ez alap
Előzmény: Teaway (137)
Teaway Creative Commons License 2006.11.01 0 0 137
Az elég gagyi táblázat. Pl. csak a 8031-re mondja az elektroszatikus szűrést, pedig a 8033 és 8035-ön is van :(
Előzmény: vinczu (134)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 136
Az zavar némely porszívónál, hogy a gégecső csatlakozás nem a porszívó tetején van elforgatható kvitelben, hanem az oldalán, ami miatt sutább a kezelése. Korábbi Philips porszívómnál a tetején volt elforgatható kivitelben. Utána nehézkesnek bizonyolt a Samsung SC7060-as az oldalán történő kivezetéssel.
Előzmény: Teaway (133)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 135

Én is atól tartok a porzsák nélküli porszívóknál, hogy hogy idővel a szűrők sem örökéletűek, veszítenek a hatásosságukból. Példa rá a Samsung SC7060 porkamrája, amibe kb. 3 hónapja új szűrőgarniturát tettem (eredetit). Azt vettem észre, hogy a kazetta idővel vetemedik. Nem tömít normálisan. Emiatt a motorvédőszűrőn egy filcréteg keletkezik, ami új korában nem fordult elő.

Ezek a szűrőcserék meg szerintem elég költségesek, egy olcsóbb porszívó ára.

Nem tudni, hogy a Panasonicnál mennyibe kerül egy szűrőgarnitura. A fent nevezett Samsungnál kazettával együtt 7 ezer Ft-ot is kitesz, nem beszélve a postaköltségről és hogy nem kapható mindig minden, csak megrendelésre van néha.

Azért még maradnék a papírporszák mellett.

Előzmény: Teaway (133)
vinczu Creative Commons License 2006.11.01 0 0 134

igen, közben én is kinéztem ezt az MC-E8033 Panasonic-ot, nekem most is egy pana textilporzsákos van, és hibátlan cucc (megveszi vki?)

Közben azt is láttam, hogy kijött az MC-E8035, de ugy látom, az egyetlen különbség, hogy a 35-ben a szívófej, "3 az 1-ben Turbina", ami jól hangzik, akármi is legyen.

A különbség viszont 4 rugó, hmmm

8033 és 8035 összehanonlitás, pedig itt

Előzmény: Teaway (133)
Teaway Creative Commons License 2006.11.01 0 0 133

Ha most kéne vennem, már nem ezt az LG-t venném, hanem a linkelt Panasonicot.  A motorkamra tömítése pocsék, ott is fúj, ahol nem kéne (már cseréltem, de úgy látszik, megint kell).

Sajnos úgy vettem észre, hogy nem elég a portartályt kiönteni, a szűrőt is szükséges mosni.

Előzmény: Zsolti2003 (129)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.31 0 0 132
Még visszatérve a Samsung SC7060 tipusra, a kombinált padlókeféje kissé esetlen. Vannak pózok, mikor nem akar beállni a padlóra, mikor netán felemeled a szívófejet. Gyenge még a rugós kábelfeltekerője is. A teleítettséget kijelző LED meg nem tölti be azt a funkciót, amit be kéne töltenie. Jót nem tudok írni...
Előzmény: Lacivill (130)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.31 0 0 131

A csőkioldásoknál levő billenytűs zárban egy primitív műanyag lapocska van, ami a toldásnál levő műanyagból van kialakítva. Ez a műanyag öntvény adja a rugóerőt. Eleinte kemény, de idővel, főleg, ha valaki cseréli a toldatokat, elgyengül, mivel elfárad az anyag és idővel letörik. A Média Márkban találkoztam már olyan bemutató példánnyal, amelynél már ez a rész nem működött. Kb. egy év után kezd elgyengülni. Két helyen van ilyen billenytűs zár: A "twisternél" és a fém toldócsőnél. Mivel leggyakrabban az ember a "twisternél" cseréli a kefe feltéteket, ott szokott leghamarabb tönkre menni. Az alkatrész árusító HQ Video Elektronik Kft-nél is ezt a "twistert" veszik leginkább a gyenge billentyűz zár miatt. Eleinte keményen működik, mintha egy igen erős rugó lenne benne.

Mivel az ember a fém töldócsövet is leveszi alkalomadtán, idővel ott is tönkremegy ez a kiodó billenytűzár. Nekem ennél a résznél 3 év után adta fel magát.

Erre a porszívóra vonatkozóan pedig a hozzászólásokban leírtam a véleményemet. Persze ezeket mind be is tudom mutatni. Ha valaki akarja, egy jelképes összegért oda is adom az egész szerkezetet.

Előzmény: Lacivill (130)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.31 0 0 130
Egy ismerösöm több mint egy éve használja a 7060-at a legnagyobb megelégedéssel, a satu*nban én is megtapogattam, és nem tünik gyengének.......
Előzmény: Zsolti2003 (129)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 129

Megnézem a boltban azt az LG porszívót, amilyet Te is vettél. Szimpatizálok még az AEG AE 4586-tal, ami most akcióban kapható. Esetlek a Miele, de nem akarok túl sokat költenia porszívóra.

A tiédben elegendő csak kiönteni a portartályt? Vagy még a szűrőt időnként ki is kell mosni? Mennyire stabil kivitel? Nem akarok befaragnia mint a Samsung SC7060 tipussal.

Előzmény: Teaway (128)
Teaway Creative Commons License 2006.10.30 0 0 128
Lásd a #47-es hsz-t.
Előzmény: Zsolti2003 (126)
Teaway Creative Commons License 2006.10.30 0 0 127
Ez nem lenne jó? Panasonic MC-E8033
Előzmény: Zsolti2003 (126)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 126

Az Aguafilter vizes porszívó ára, mint alapgép, 280 ezer Ft. A vízesszettel pedig 330 ezer Ft a legnagyobb kedvezménnyel. Nem tudom, milyen elv szerint osztogatják a kedvezményeket? Kiből mennyit tudnak kipumpólni? Ha szerzek egy vevőt, akkor a vizes szett ingyenes. Mekkora haszonnal dolgozhatnak? A gőzölős feltétet nem javasolják... Egyébként olasz gyártmány...

A Lux porszívó LUX D820 C, mint száraz porszívó alapgép szintén a legnagyobb kedvezménnyel 280 ezer Ft. A motoroskefe pedig 50-80 ezer Ft. Itt is pofától függ. Kiből mennyit tudnak kipumpolni...

Boltban nem árusítják, mivel akkor sokkal drágább lenne. Jó, hogy nem egy millió.

Annyit hallottam, hogy igen magas haszonkulccsal dolgoznak. (Korábban a befektetéses életbiztosítás esetén az ügynök jutaléka az első két évben a befizetett összeg 65 %-a volt.) Valószínűleg itt is hasonló a jutalék?

Akkor a Miele porszívók legdrágábbika is ezekhez képes "filléres" áru.

 

Előzmény: Teaway (125)
Teaway Creative Commons License 2006.10.29 0 0 125
Itt a cím. 19e volt tavasszal, mostani árát nemtom.
Előzmény: Zsolti2003 (123)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.29 0 0 124
Hogy vagy vele megelégedve? Mennyire jó kivitel?
Előzmény: Teaway (122)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.29 0 0 123

Web címet adsz, ahol bővebben látható? Mennyibe kerül?

Előzmény: Teaway (122)
Teaway Creative Commons License 2006.10.29 0 0 122

LG V-CA251NT

 

Viszonlag gyakran kell pucolni, de minden része vízzel mosható, és ez volt a fő szempont nálam.

Előzmény: Zsolti2003 (121)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.29 0 0 121

Neked milyen porszívód van? Hogy vagy vele megelégedve?

 

Előzmény: Teaway (119)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.29 0 0 120
Kecsegtető, amit írnak erről. Jó lenne gyakorlati tapasztalat is. Remélhetőleg nem 100 ezres tétel, bár a honlapjuk kínosan sejtelmes. Én a SAmsunggal - SC7060 -  befaragtam, milve nygoan gyenégk a tartozékai, pótlásuk meg igen költséges.
Előzmény: Teaway (119)
Teaway Creative Commons License 2006.10.29 0 0 119

Még sose találkoztam élőben ilyen géppel; annak idején vki mondta, hogy nézzem meg az oldalt, akkor ástam bele magam.

Előzmény: Zsolti2003 (118)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.29 0 0 118
Mi a vélemény az Aquafilteres porszívóróL? Mennyibe kerül? Van valakinek tapasztalata erről a gépről? Mennyire tartós a kivitele?
Előzmény: Teaway (116)
Miki69 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 117

Nekünk TC-350 -es van motoros kefével. Eredeti porzsákot csak szakboltban lehet venni hozzá. Bár már átadás előtt van a központi porszívó rendszerünk...
Előzmény: Zsolti2003 (114)
Teaway Creative Commons License 2006.10.28 0 0 116
Annak idején Ezt ajánlottam, de nem igazán aratott itt sikert.
Előzmény: nobolond (115)
nobolond Creative Commons License 2006.10.28 0 0 115

Üdv mindenkinek !

Porszippantyú kellene, de olvasva a hsz-okat úgy látszik - a tudomány mai állása szerint - elfogadható porszívót senki sem tud gyártani... :((((

(Pedig vannak ennél bonyolultabb gépek/szerkezetek is... :)))))

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.27 0 0 114
Neked melyik tipus van? Én amit láttam az AEG AE4586-os tipushoz gyári szűrőt, abban 5 porzsák és egy mikrofilter volt található a Média Márkban. Sajnos ezt a tipust az AEG honlapon nem találtam.
Előzmény: Miki69 (113)
Miki69 Creative Commons License 2006.10.27 0 0 113

Szia, nekünk is AEG porszívónk van, csak a legjobbakat tudom róla mondani. Mondjuk a márkanév is sejtet valamit. Arra érdemes odafigyelni, hogy porzsákból csakis az eredetit szabad megvenni. Mi is kipróbáltuk az utángyártottat, de nagy csalódást okozott. Ha kell a gépbe motorvédő szűrő, akkor a porzsák csomagba is kellene lennie. A miénkbe is szokott lenni. Telefonon segítséget kérhetsz az AEG szervízben, ott utána néznek a dolognak.
Előzmény: Zsolti2003 (109)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.26 0 0 112
Megállt ez a topik?
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 111

Vajon az egyes porszívó gyártók, forgalmazók olvassák-e ezeket a fórumokat? Például a Samsung. Vajon hasznosítják-e a gyártmányaiknál az itt elhangzottakat?

 

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 110

Melyik honlapon lehet találni leírást, használati útmutatót az AEG AE 4586 tipusú porszívóról?

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 109

Van valakinek tapasztalata az AEG Electrolux AE4586 tipusú porszívóróL? Most akcióban kapható a Média Mark üzeleteiben.

Mennyire stabil kivitel?

Mennyire megbízhatóak az Eletrolux porszívók és tartozékaik?

Ehhez az AEG porszívóhoz láttam 5 db-os gyári papírporzsák készletet, ami még tartalmazott egy mikrofiltert. Sajnos motorvédő filter nincs ebben a készletben. Létezik olyan porzsákkészlet is, amelyikben van motorvédő szűrő is? Ára ennek az 5 darabosnak 1990 Ft

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 108

A következő idézet (egy hírlevélben kaptam) úgy kapcsolódik a topikhoz, hogy az itt említett spray a bekapcsolt porszívó szívócsövébe is befújható. (Én dezodort is fújtam már bele...)

 

========================================


Ön tudta, hogy...?


A klímaberendezések levegő járataiban uralkodó hőmérséklet és pára viszonyok elősegítik különböző gombák és baktériumok megtelepedését, melyek a használat során kijutnak a szoba, iroda, autó, stb... légkörébe, és súlyos légúti betegségekhez allergiás rohamok kialakulásához vezethetnek.


Ezért nagyon fontos minimum nyár elején és végén szakszerűen fertőtleníteni klímaberendezésünket, de igazság szerint nem ártana havonta elvégeznünk ezt a pár percet igénylő folyamatot.


Biztosan érzett már Ön is a klimatizált helyiségeiben, autójában, egyfajta -jellegzetes, áporodott szagot. Ez bizony a fent említett gombák, baktériumok megjelenéséről tanúskodik.


Ha ez a helyzet, akkor haladéktalanul végezze el a fertőtlenítést saját és családja, kollégái egészsége érdekében. Ha még nem találkozott ezzel a jelenséggel, akkor garantáltan fog, mert ez a tünet sajnos a klímaberendezések mindegyikére igaz.


Ne habozzon hát, fertőtlenítse berendezéseit!


Hogyan tudom elvégezni házilag ezt a műveletet?


A fertőtlenítéshez Önnek szüksége van egy klímafertőtlenítő spray-re, amely garantáltan elpusztítja a kórokozókat.


  • Kapcsolja ki a berendezést, nyissa fel a készüléknek azt a paneljét, ahol beszívja a levegőt, és fújja be a klímatisztító spray-vel.

  • Zárja vissza a panelt, és kapcsolja be a berendezést!


Ezzel a tisztítási műveletet el is végezte. 15-20 percig szúrós szagot fog érezni a helyiségben, de ezután teljesen úgy fog működni a készüléke, mint új korában. Tegye meg egészsége érdekében ezt az egyszerű lépést!


Hogyan tudok hozzájutni a klímafertőtlenítő spray-hez?


Önnek csak egy dolgot kell tennie. Kényelmesen megrendelheti webáruházunkban ezt a terméket, ha rákattint a (Megrendelés) gombra. Ne várja meg amíg áporodott szagot ont magából a klímája, vagy esetleg megbetegszik!


Kattintson a (Megrendelés) gombra, lépjen be az áruházba (vendégként is lehet), és válassza a bal felső sarokban lévő Akcióink - Heti akció - Végfelhasználóknak menüpontokat!


Rendelési szám: 7723592

https://esales.aswo.com/ASWO_HU/hu_HU/index.html 

Termék leírása:

https://esales.aswo.com/products/hu_HU/7723592.pdf  

Előzmény: mephisoft (97)
vinczu Creative Commons License 2006.10.18 0 0 107
Előzmény: bd (106)
bd Creative Commons License 2006.10.17 0 0 106
Hol vehetek AEG vagy Miele porszívót (ahol az eladó ért is hozzá)?
Melyik csöndes?
Most döglött be az Elektrolux silence, olyan iszonyatos sivító hangja volt, hogy menekülni kellet tőle.
Sehol nem találok a porszívók adatai között a zajra vonatkozót.
Alomvilag Creative Commons License 2006.10.16 0 0 105
Helló mindenkinek!

Egy kis segítséget kérnék tőletek:

Ki tud vmi hasznos infót (negatív, pozitív) a következő modellekről:
- LG V-KC402CTU
- Electrolux Oxygén
- Dyson DC08
- Miele S 5780

Esetleg más modell is érdekel józan értékhatáron belül, meggyőző érvekkel alátámasztva. Várom a visszajelzéseiteket. Köszi!

Üdv,
Péter
vinczu Creative Commons License 2006.10.13 0 0 104

Köszi, le vagyok beszélve.

Valaki ismeri a Zelmer Delfin gépet? Vízszűrős porszívó, mint az aquafilter. Erről esetleg vkinek van tapasztalata?

 

Egy dolgot azonban nem naon értek: ha a vízszürős porszívó tényleg ekkora flash, akkor a komolyabb gyártók miért nem bombázzák a piacot ezekkel?

(vagy talán először kifutattják a Hepa szűrőseket?)

Előzmény: Zsolti2003 (103)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 103

Én a Samsung SC7060-as tipusról teljesen lebeszélnélek. Kb. 3 éve vettem. Fokozatosan jött elő, hogy a motorvédő szűrőn keletkezik egy filc szerű porréteg. A porszívót kiméletesen használjuk. Kb. hetente. 2 hónapja teljes szűrőgarnitúra cserét hajtottam végre. Elképzelhető, hogy ezek a tipusok, amelyikbe ez a fajta porkazetta van, ilyenek. Egyébként minden szűrőbetét bele irrelálisan drága. Elmondható ez minden tartozékára. A zoknicsapdája, amely nylon szerű műanyag, magától megrepedt. Pedig még ütés sem érte.  A teleszkópos csövén és az úgynevezett "twisteren" levő kioldó billentyűs zárban műanyag rugó van, amely igen rövid idő után kiférad, főleg, ha cserélgeted a tartozékokat, vagyis ha leveszed a "twistert". Ezt csakkomplet cserélve lehet megoldani. Tavalyi áron a "twister" majd 3 ezer, a fém teleszkópos cső meg közel 8 ezer Ft egy vacak műanyag rugó miatt. Lehet, motorikusan jó, de a tartozékok silányak és méreg drágák. Nem is mindig kaphatóak. Volt, amire több hónapot kellett várnom. Ha meg nem használod a "twistert", még pedig, ha bútort akarsz vele tisztítani, akkor a kis méretű portartályt igen hamar eltömíti a beszívott finom filc szerű porréteg, 2-3 porszívózás után moshatod ki. "Twisterrel", vagyis, ha fent hagyod, nem lehet normálisan tisztitani a kis bútorkefével, vagy porecsettel, mivel egy félméteres rúd végén az ilyen elég ügyetlen, aki kitaláta, az sem godolhatja komolyan.

Ha jót akarsz, nem végy ilyen porszívót.

 

 

Előzmény: vinczu (102)
vinczu Creative Commons License 2006.10.09 0 0 102
Hu, jo hogy mondod, most akartam venni egy ilye, de akkor alszok még ra egy parat. Mennyi ido mulva vetemedett el? Nem csereltek ki gariba?
Pedig pont azert nezegettem Samsungot, mert azt hittem, hogy az tuti minoseg.
Valakinek van esetleg az SC78* sorozatbol? Még azzal szemezgetek
Előzmény: Zsolti2003 (101)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 101
Én inkább maradok a papírporzsák mellett. A Samsung SC7060 porszívómnál a mosható szűrő tokja idővel vetemedik, nem jól záródik, emiatt a motorvédő szűrőn egy filcréteg keletkezik. Most tettem bele vadi új betéteket. Kiadtam érte egy csomó pénzt. El kell mondanom, kritikán aluli.
Előzmény: interm (100)
interm Creative Commons License 2006.10.08 0 0 100

Hali!

 

Ahogy mondod. Félreeső helyen elkezdi kirázni a mocskot. Nem zuhanyzik, nem mos hajat, igyekszik eltartani magától a zsákot, mintha ez segítene. Amikor textilzsákosom volt, kibéleltem jobbfajta papírporzsákkal. Amikor megtelt, papír bezár, kidob, majd, a textilzsák óvatosan a zuhany alá. Először finoman, azután erős vízsugárral.

Előzmény: Zsolti2003 (86)
II7 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 99

Üdv!

Mivel én is elolvastam hozzászólásaitokat, hozzáteszem saját, friss tapasztalatom:

Ma vettem az MM-ban 1 LG V-CA251HTV CYKING porzsák nélküli porszívót. 320 W-os szívóereje van, teleszkópos, fém nyele van, mely nagyon kényelmes fogású. HEPA-filteres. Az alapfejen kívül van még hozzá: rés,- bútor, vm. egy kárpittisztító fej, amin alul pici müa. dudorok rezegnek, ezzel felrázva a szövet mélyén lapuló porszemeket. Ezt még nem próbáltam ki. Piciny, kompakt gép, a portároló a hátán hordja, melyet könnyű levenni, tisztítani. Ebben is található egy nagy, henger alakú szűrő, mely szintén mosható, mint a HEPA. Másik kellemes tul. a markolaton található távirányító, így nem kell hajolgatni a géphez. A gégecsöve nem csak szimpla müa., hanem vmiféle fémmel erősített, mindenesetre sokkal bizalomgerjesztőbb plasztik társainál.

Egyelőre ennyi, holnap is fogok porszívózni vele.    :)

_Zsolesz_ Creative Commons License 2006.09.23 0 0 98

Szervusztok!

 

Most láttam az egyik boltban egy egyenlőre tetsző masinát: Daewoo RCC-9508 HR.

 

Sajnos a neten egyszerűen semmit sem találok róla. Érdekelne, hogy esetleg van-e már ilyen valakinek és ha igen, akkor milyenek a tapasztalatai?

 

Üdv': _Zsolesz_

mephisoft Creative Commons License 2006.09.22 0 0 97
Mivel van allergiás és asztma-gyanús gyerek is a családban, a német (Stiftung Warentest) és amerikai (Consume Rreports) fogyasztó szövetslgek csak pénzért elérhető tesztjeinek áttanulmányozása után gondoltam egy nagyot, és megvettem az Electrolux csúcsmodelljét. 124e helyett 80e Ft-ért ideadták - szinte ingyen van :).

Hagyományos porzsákos rendszer, de mindent tud, amit porszívó tudhat (HEPA szűrő, motoros kefe, porzsák és szűrő telítettség kijelzés, automata fordulatszám-szabályzás, lezáródó porzsák, teleszkópos cső, vezérlés a csőről,...). Otthon gyorsan végigporszívóztam az egész lakást - és nagyon boldog voltam, hogy közben nem érzem a jellegzetes porszagot. Ja, -

Aztán három nap múlva elővettem a gépet, bekapcsoltam: és abban a pillanatban szinte mellberúgott a porszag.

Nos ebben a pillanatban teljesen tanácstalan vagyok. Ez vajon most mit jelent? Amit én porszagként érzek, az a poratkák ürüléke (apró szilárd részecskék: allergén!!!) - vagy csak atka-kaka-szag (gáznemű, mint egy fingás :), ami legfeljebb kellemetlen, de allergiát nem okoz?

Van olyasvalaki, akinek porzsákos a porszíja, és (nem tiszta porzsákkal) bekapcsolás után szagtalan a készülék?

Megjegyzem: félek, hogy a tesztekben ezt észre sem veszik, hiszen egyszerűen fogtak egy vadi új porszívót, és végigcsinálták velük a kötelező feladatokat. Hogy aztán mi lesz miután a porzsákban a begyűjtött poratkák napig-hetekig tobződnak-dőzsölnek a kajában, arról nem szól a fáma.

Most éppen az a vad ötletem támadt, hogy porszívózás után beteszem a mikróba a még nem megtelt porzsákot, hogy ne szaporodjanak tovább a dögök odabent. - De ezt még végiggondolom.

Tud valaki erre valami okosat mondani?
Miki69 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 96
Hát a mi AEG gépünkből úgy jön ki a porzsák, hogy a kihúzófül először lezárja a nyílást, utána jön ki a zsák. Azután már akár focizhatsz is vele, ott port nem látsz!!! Kéthavonta kell porzsákot cserélni ha nincs extra feladat (lakásfelújítás stb...).
Előzmény: Törölt nick (88)
Lacivill Creative Commons License 2006.09.06 0 0 95

www.metro.co.hu

de kártyaszámot is kér.......

Előzmény: Zsolti2003 (94)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.09.05 0 0 94

Honlapot tudnál mondani?

Előzmény: Lacivill (93)
Lacivill Creative Commons License 2006.09.05 0 0 93

Most is ajánlanád, metrróban van most 38 ért egy WFZ 1300sdl

Előzmény: Törölt nick (91)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 92
Tud valaki olyan háztartási porszívót ajánlani, ami papírporzsákos (kapható is hozzá eredeti), kiegészítői, kivitele stabil, megbízható.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.26 0 0 91
Én a Delonghi WF 1500 EDL-et vettem meg. Érdekessége, hogy légtisztítóként is használható - de ez gondolom, inkább csak reklámszöveg. Ámbár kipróbáltam, és valóban, mintha kiszűrte volna a levegőből az áporodott szagot (tehát a port is).
Előzmény: Lacivill (89)
Teaway Creative Commons License 2006.08.26 0 0 90
Azt már sose tudjuk meg...:)
Előzmény: Lacivill (89)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.25 0 0 89
Melyiket?
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.25 0 0 88
Ne rég vettem vízszűrős porszívót. Sokkal, de sokkal kellemesebb kiönteni belőle a vizet, mint a porzsákkal bajlódni. A vízből semmi nem jön ki, egyetlen szem por se, kiöntés közben - ellenben a porzsák...!
Előzmény: Miki69 (85)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2006.08.07 0 0 87

Helló!

 

 

Köszönöm a részletes tapasztalatokat. Teljesen meggyőztél: Rovus kilőve.

 

És mi a véleményed a száraztartályos - csak kipöccintem egy gombbal az alját és már ki is hullot a cuccos - porszívókról, HEPA szürővel?

 

Egyre inkább hajlok már megint egy "sima" papírporszákos, de jól (por)szigetelt porszívóra!

 

Üdv': Zsolt

Előzmény: Zedu (80)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 86

Sokan nem számolnak azzal, mikor tisztítják a vizes porszívójukat, igen csak be-be lehet szívni a finom porból. Sajnos még mindig soka keresik a hagyományos textil porzsákos porszívót. Inkább porolnak egy, jobbik esetbe félre eső helyen. Nem tudom, utána megfürdenek-e illetve mosnak-e hajat, kimossák-e a ruhájukat?

Előzmény: Miki69 (85)
Miki69 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 85

Jól teszed! Arra senki nem gondol, hogy a vízszűrős porszívókat használat után külön procedúrával ki kell tisztítani, mert a víztartályba nem lehet állni hagyni a gusztustalan barnás színű trutyit. Az én nejem minden nap porszívózik, néha többször is egy nap a gyerekek után. Mekkora pluszmunka lenne minden alkalommal még ezzel is bajlódni?
Nekünk egy AEG gép van, kéthavonta egy porzsákot használunk el. Nem halunk bele, viszont porszívózás után megy a gép a helyére és kész.
Előzmény: Zsolti2003 (84)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 84
Megmaradok a hagyományos, mindenféle hókusz-pókuszt nélkülöző papírporzsákos porszívó mellett. A Mielével kacérkodok.
Előzmény: Lacivill (83)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.02 0 0 83
Akkor miben hiszel?:)
Előzmény: Zsolti2003 (82)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 82

Én az ilyen vizes csodákban, sem a mosható szűrőkben nem hiszek. Mert a mosható szűrőkkel egy látszólagos megtakarítás érhető el. Legalább is a Samsung porszívóknál. Idővel a szűrőtartók, meg a belevaló szűrő veszít a rugalmasságából, szűrési képességéből, vetemedik. Ezt jól kimutatja a motorvédő szűrő, amelyen vastag porszerű filcréteg képződik.

Az ilyen mosható szőrőket alaposan ki kell szárítani, legalább 24 órás időtartamon, mert ha nem teszi a felhasználó, bebüdösödig. A szűrőket meg rendszeresen kell pótolni. Ez nem olcsó mulattság. Megkockáztatom a kijelentésemmel, két év alatt majdnem egy új porszívó ára és jó ha kap az ember bekevaló dolgokat. (Volt mikor hosszú heteket kellett várni szűrőre. Persze a postaköltség, telefonálási költség is tetézi a mulattságot.) Jóval drágább, mint az eredeti papírporzsák.

Előzmény: Zedu (80)
Teaway Creative Commons License 2006.08.02 0 0 81
És mit vettél helyette?
Előzmény: Zedu (80)
Zedu Creative Commons License 2006.08.02 0 0 80

Senkinek sem ajánlom ezt a tákolmányt!

Másfél hónap után mi úgy vittük vissza, hogy be se lehetett kapcsolni....de kezdjük az elején:

Szerettünk volna egy új porszívót, és megláttuk a Rovust. Még ajándékot is kaptunk volna hozzá, egy morzsaporszívót, és aromakészletet. Férjem elment személyesen a körúti szaküzletükbe, gondolván megveszi személyesen. Hát nem volt egy darab sem. Elment a Baumaxba ahol szintén árulják, de ott viszont nem járt hozzá ajándék. Sebaj, türelmesek vagyunk, vártunk pár napot. Felhívtuk a Top Shop ügyfélszolgálatát, hogy azért potyára ne menjünk be a belvárosba, van-e már porszívó. Kérdésünkre a válasz: "Nem tudom megmondani (!), de biztos van..." Az üzlet tel.számát pedig nem tudta megmondani. Állítólag nincs! Bement a férjem potyára, mivel megint nem volt porszívó. Akkor szegénykém már kezdett nagyon ideges lenni. Gondoltuk, megrendeljük. Felhívtuk újra őket, és megbeszéltük a szállítókkal, hogy jöjjenek fél 8 és 8 között, mert utána már nem vagyunk otthon. Jó, hozzák 10 (!) napon belül....nem hozták.... Egy szombati napon rájuk telefonáltunk, erre epésen közölték a férjemmel, hogy fél 8 és 8 között nem is szállítanak ki sehova. Akkor miért mondták? Bedurrant az agyunk, és megvettük végül még aznap a Baumaxban a tetves ajándékuk nélkül. Hazaértünk, kibontottuk, erre telefonálnak a szállítók, hogy itt állnak a parkolóban, mert meghozták a porszívót. Hááát, el kellett számolnunk 10-ig. Elküldtük őket, és kész. Másfél hónapot használtuk, de már a készülék és a cső csatlakozásánál, a műanyag kezdett fehéredni. Szerintem még 2 hét, és el is törött volna. A szívó ereje sem volt egy nagy durranás. Egyszer egy hajszálat sem akart felszívni. De aztán egyik nap, teljesen beadta a kulcsot, és be se lehetett kapcsolni. Visszavittük a Baumaxba. Hallani sem akarunk többé semmilyen Top Shop termékről. Gagyi termékek, gagyi kiszolgálás

Előzmény: _Zsolesz_ (74)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 79

Eladnám a Samsung SC7060 tipusú porszívómat új szűrőkkel. Ki mennyit adna érte? Nem igen volt használva.

Lacivill Creative Commons License 2006.07.31 0 0 78
Jónak tünik, de mi mégis vízszürőst vennénk, persze nem horror áron.......
Előzmény: Zsolti2003 (77)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 77
Végy Miele porszívót. Most a legolcsóbb Tangó is 30 ezer.  10 ezer üzemórára tervezik.
Előzmény: Lacivill (76)
Lacivill Creative Commons License 2006.07.30 0 0 76
Biztos ami biztos::)

Elolvasva a topikot, ezek után végképp nem tudom mit kéne venni............
Előzmény: Teaway (75)
Teaway Creative Commons License 2006.07.29 0 0 75
Azt nem értem, hogy ha van már egy "hatékony" vízszűrő benne, akkor minek kell utána még 6 másik??
Előzmény: _Zsolesz_ (74)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2006.07.29 0 0 74

Szervusztok!

 

 

Egy másik topicban is feltettem már ,de mivel itt kifejezetten pórszívókróül van szó gondoltam itt is megkérdezem:

www.rovus.hu illetve több a www.topshop.hu -n.

 

Tapasztalat vélemény esetleg erről?

 

Üdv': Zsolt

Marklar T ie Creative Commons License 2006.07.27 0 0 73

Hali.

Van egy veterán Rakéta pórszivó a családban.

Mindenféle toldalékkal.

üzemképes, kicsit ütött-kopott, de még a viseletes sját dobozában.

Érdekel valakit?

A tulaj 15k ra gondolt érte.

Szerintetek?

 

marklaar@freemail.hu

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 72

Eladnám a Samsung SC7060 tipusú porszívómat új szűrőkkel reális áron. Nincs lestrapálva. Akit érdekel, írjon.

Teaway Creative Commons License 2006.07.09 0 0 71
Úgy látszik, itt is az a tendencia, hogy drága kellékanyagokkal tovább könnyítsenek a vásárlók pénztárcáján...
Előzmény: Zsolti2003 (70)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 70

Amúgy elég gyengék a Samsung proszívók kellékeinek aminőségük. Nem tudom, hogy egy ilyen jó hírnevű gyár hogy engedhet meg ilyet.

Előzmény: Teaway (69)
Teaway Creative Commons License 2006.06.30 0 0 69

Na, pont ezért van olyan porszívóm, amin semmilyen fogyó kellékanyag nincs.

Előzmény: Zsolti2003 (68)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 68

Azt hiszem a Samsungnál nem annyira egyszerű. Igaz, könnyű kiönteni a darabos szennyezőúdést az ugynevezett "twister"-ből, de ha bútort is akarsz tisztítani, akkor a "twister" nem anniyra szerencsés, mivel elég ügyetlenné teszi a bútorkefe használatát, mivel egy kb. fél méteres merev rúddal kell tüfködni a tisztítandó felületet. Ez olyan, mintha egy órát egy kb félméteres csavarhúzóval próbálnál szerelni. Ha meg leveszi az ember a "twiszter"-t, akkor a belső porszűrő kazetta (ürtartalma kb. 2-300 ml körüli) igen hamar teletömídik szöszmösszel és jelentősen lecsökkenti a további porszívózás hatékonyságát. Egy elég szerencsétlen konstrukció. Idővel a porszűrőkazettában levő szivacsszűrő, és a benne levő további szűrőelemek veszítenek a hatékonyságukból. Ez a motorvédőszűrőn meg is látszik. Ezek a szűrűelemek elég drágák. Természetesen a végső levegő kifájásnál levő aktívszenes szűrőút is illik gyakrabban cserélni. Sajnos ezek a szűrők csak a Budapesti szervízükben kapható. Ugyan a vidékieknek lehetőségük van utánvétes rendelésre is, amit tovább drágít a szállítási költség. Telefonos érdeklődésemre válaszoltak, amelyben közölték, egyes szűrőelemek nem mindig kaphatóek, kell rá várni. Vagyis ezekből otthon be kell speizolni. A vidékiek megvásárolhatják még rendelésre a vidéki szakszervízekben is. Nos ők erre még ráteszik a maguk szervízhasznát és szállítási költségüket. A Mile porszívókhoz szükésges eredet porzsákcsomag meg kapható nagyobb műszaki áruházakban, viszonteladóknál, akik nem tesznek rá esetleges megrendelés esetén sem szállítási költséget. Egy 5 darabos porzsákcsomag a szükséges légtisztító filterrel közel 2500 Ft (tipusfüggő). Tehát., ha valaki hatákony szűrést kíván fenntartania Samsung proszívónál, akkor éves szűrőkészlet megközelítheti a 10 ezer Ft-ot is + szállítási költség.

Aztt hiszem nem kell hozzá kommentár.

A Miele porszívók 10 ezer (!) üzemórára van vizsgálva. Ja, és nem drágább!!!

Előzmény: Teaway (67)
Teaway Creative Commons License 2006.06.30 0 0 67
Nekem nem okoz gondot a mosás. A homokszemeket, szöszt, darabos szemetet, stb. leválasztja egy tartályba, amit egyszerűen kiöntök. A finom, könnyű port a motorszűrő megfogja, ez mosható sima vízzel, kefével; másnapra megszárad. A kilépő levegő végül átmegy egy szintén mosható HEPA filteren; ezt évente meg kell nézni egyszer, és ha piszkos, akkor kell mosni. Ennyi az egész.
Előzmény: Zsolti2003 (66)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 66
Én a Samsungnál untam a szűrőmosást. Ha meg nem szárad ki teljesen, bebüdösödik.
Előzmény: Teaway (65)
Teaway Creative Commons License 2006.06.30 0 0 65

Nem mondtam, hogy rossz lenne, csak én nem szeretem a porzsákot. Nálam az a szempont, hogy közönséges csapvízzel mosható legyen az összes szűrő, és ne legyen benne fogyó kellékanyag. Mint pl. a mostani is ilyen, egy kis LG Cyking.

Előzmény: Zsolti2003 (63)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 64
Te milyen készüléket vennél?
Előzmény: Zsolti2003 (63)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 63
Akkor ebben mi a rossz?
Előzmény: Teaway (62)
Teaway Creative Commons License 2006.06.29 0 0 62
Ezt mondtam én is! :)
Előzmény: Zsolti2003 (61)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 61
Igen, porzsákos, papírporzsákkal
Előzmény: Teaway (60)
Teaway Creative Commons License 2006.06.29 0 0 60
Eh, ez porzsákos :(
Előzmény: Zsolti2003 (59)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 59
Miele Tango Plussz
Előzmény: Teaway (58)
Teaway Creative Commons License 2006.06.28 0 0 58
Milyent veszel helyette?
Előzmény: Zsolti2003 (57)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 57

Eladnám a Samsung SC7060 tipusú porszívómat. Nincs lestrapálva. Akit érdekel, írjon.

 

 

YCbCr Creative Commons License 2006.06.26 0 0 56
Az meg főképp nem mindegy, hogy az x számű szűrés hány lépésben testesül meg.
Sikerült anyámnak kipécézni egy 5000 ft-os vackot... valami 6szoros szűréssel... Igen, megvette mer' az lyó. (Rakétának 1x-es szűrése volt ámde 3x olyan vastag porzsák mint ez... mégis megvoltunk mellette... :))
Szétszedtem... motor előtt-mögött egy-egy darab szivacs + a porzsák. Legnagyobb jóindulattal is csak 5 réteg - a szivacsnak van durva és finom oldala. De akkor is hol marad a +1?
Teaway Creative Commons License 2006.06.23 0 0 55
Ja, az lehet. Nálam 3 szűrő van, annyi nekem elég.
Előzmény: Zsolti2003 (54)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 54
Én nem tudom, hogy mit jelent a 6 szűrés. Az én porszívóm esetében is reklámoznak több félét, de ha meg a szűrök számát, filtekerek rétegeit megszámolom, kevesebb jön ki. Ezzel is lehet butítani a népet.
Előzmény: Teaway (53)
Teaway Creative Commons License 2006.06.04 0 0 53

Az mit jelent, hogy: "Szűrések száma: 6"? Mihez kell ennyi szűrő?

 

Előzmény: Zsolti2003 (52)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 52

Három éve vettem egy Samsung SC7060 tipusú porszívót. Legközelebb nem venném meg. Padló ápolásra megfelel, de ha valaki bútort akar tisztítani twister nélkül, akkor meg gyűlik a baja vele. A belső ksi méretű portartálya igen hamar eltömődik a finom szösszel. Twisterrel meg senki sem gondolja komolyan, hogy lehet bútort tisztítani, uyganis egy jó fél métertes rúd, azon az ormótlan twiszter... Megmonodm elég sete-suta, a tervezője sem gondolta komolyan. A másik, amiért nem venném meg, nagyon gyenge a csőtoldásoknél lévő kis billentyű lenyomásával működő kioldója. Az anyagából beleöntött kis nylevecske képezi a rugót, amely 1-2 év után, főleg, ha valaki cserélgeti a porszívó toldatot, szívófejeket, eltörik. Vagyis, csapnivaló a kiegészítők konstrukciója. A zoknicsapda is magától elrepedt. El kell még mondani, ha a fém toldócsövön levő kis billentyűs kioldó romlik el, akkor egy komplet fém toldócsövet kell vásárolni, mai 7 ezer Ft körüli összeg. Szerencsésebb, ha csak a twisternél levő billyentyűs kioldó romlik el, mert azt kb 2500 Ft körüli összegből meg lehet oldani. A postaköltséget most nem említettem. Nem tudom, hogy egy ilyen nagy gyár, hogy engedhet meg magának, hogy ilyen silány kiegészítővel bocsájtja kis a piacta.

Teaway Creative Commons License 2006.03.10 0 0 51

Ma vettem a Cyking sorozatból a legkisebbet, kipróbáltam, nagyon sirály!

Előzmény: vjozso (33)
Teaway Creative Commons License 2006.03.10 0 0 50
Nézd meg Judit véleményét az artu.hu-n.
Előzmény: alcorbt (45)
Teaway Creative Commons License 2006.03.08 0 0 49

"Ha a gyári bekerülési ár+tisztességes árrés összegéért lehetne megvenni őket, (netán közvetlenül, és nem a rájuk épített hálózat összes költségével megfejelve) - máris elfogadhatóbb lenne."

 

Ez az! Miért tartsam el a hálózatot, mikor én csak egy porszívót szeretnék? Vásároltam én már boltban hálózatos terméket anno :)

Előzmény: ecce homo (47)
ecce homo Creative Commons License 2006.03.07 0 0 48

Kíváncsi lettem, hogy netán kínál-e valaki  a neten (és hol, mennyi-helyett-mennyiért) ilyen aranyáron mért csodagépet.

Meglepődtem:

 

 

1. Megkímélt, szinte új, 410,000 helyett 180,000!

 

2. Alig 40 órát üzemelt, 350,000 helyett 250,000!

 

3. Újszerű, alig 189,000-ért!

 

Ha annyira jó, miért adják el máris a "szinte új" gépeket?

Ennyivel olcsóbban?

Ennyivel még egy új (alig használt) márkás notebooknak sem esik az ára, pedig ott aztán nagy az értékvesztés...

 

 

 

ecce homo Creative Commons License 2006.03.07 0 0 47

Ismerem a készüléket, (szeparátorostul) - na meg az árakat is.

Ennyiért szerintem jócskán "paraszt-vakítás"... - pont úgy, mint a hasonló rendszerben, bemutatókon "forgalmazott" Lux készülékek, ahol az üzletkötői-jutalékok miatt irreálisan magasak az árak. (porzsákok szintén). 

Félreértések elkerülése végett: egyik termék sem rossz, (nem gagyi),  - csak nem ennyiért.

Ha a gyári bekerülési ár+tisztességes árrés összegéért lehetne megvenni őket, (netán közvetlenül, és nem a rájuk épített hálózat összes költségével megfejelve) - máris elfogadhatóbb lenne.

 

Előzmény: Teaway (46)
Teaway Creative Commons License 2006.03.07 0 0 46
"Látom, nem nagyon viseled el a vizes-porszívókat... :))"

 

Nyugi, majd megszereti őket, ha megismeri a szeparátor -t :)

Előzmény: ecce homo (44)
alcorbt Creative Commons License 2006.02.27 0 0 45

Sziasztok,

Van-e valakinek tapasztalata a robot porszívókkal? Én konkrétan egy Roomba Discovery SE-t néztem ki magamnak. Kíváncsi lennék egy igazi felhasználó tapasztalatára. Ha lehet, segítsetek!

Köszi!

ecce homo Creative Commons License 2006.02.24 0 0 44
Látom, nem nagyon viseled el a vizes-porszívókat... :))
Egyébként a DeLonghit valószínűleg nem kell "elmosogatni", - ma több gép kezelési leírását is átolvastam egy nagy elektronikai áruházban, és ott azt írták, hogy van egy öntisztító üzemmódja, amikor a szennygyűjtőt kiürítés után 1-2 liter tiszta víz segítségével szép tisztára mossa...
Idáig ez a legszimpatikusabb azok közül, amiket megnéztem.
Előzmény: Vas-kakas (43)
Vas-kakas Creative Commons License 2006.02.23 0 0 43
A vízszűrésü porszívó vizén a poros levegő buborék formájában jut át. Tehát a buborék átmérőjének a nullára csökkentése volna a cél. Ez lehetetlen, ezért mindig tesznek még a vízzár után is szűrőt. Tistán vízszűrésü gép nem létezik tudomásom szerint. Munka után a vizes gép olyan, mint egy nagy, koszos és büdös fazék. Én utálok mosogatni. A vizes gépek HEPA szűrője sokkal hamarabb használódik el, mint a szárazoké.
Előzmény: CsKornél (41)
ecce homo Creative Commons License 2006.02.21 0 0 42
Szerintem ne vedd meg a másolatot, amikor megkaphatod az eredetit is, árban ugyanannyiért, de sokkal korrektebb gyári szervízháttérrel, és minden bizonnyal hosszabb élettartammal: nézd meg a DeLonghi honlapján a WF-1300/1500-as aqua-porszívót.
Letölthető pdf-ben a kezelési utasítás is, és a METRO-ban alig 40,000 Ft. fölötti áron szokott lenni akcióban.
Előzmény: CsKornél (41)
CsKornél Creative Commons License 2006.02.13 0 0 41

Üdv!

 

Nagyon gondolkodom, hogy vennék egy vizes porszívót.

 

Nem takarítógépet, hanem azt a fajtát, amiben a szűrő maga a víz. Eddig két-három fajtát láttam elfogadható áron, ebből az egyik a TVshopos H2O Vacuum Cleaner.

 

Kérdésem, kinek milyen tapasztalata van általában az ilyen porszívókkal, és a megnevezettel.

 

Kornél

Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.19 0 0 40
Még valami.
Te mint asztmás, a porszívó által beszívott porral többet már nem találkozhatsz, hiszen rád az nagyon rossz hatást gyakorolhat olyan töménységben.
Ha neked kell kimosnod, vagy mégrosszabb kiráznod a port porszívózás után, nem oldottál meg semmit.
Tehát csak a teljesen hermetikusan zárt lejtésbiztos porzsáku porszívó jöhet számításba nálad.
Előzmény: kallap (38)
Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.19 0 0 39
Kedves Kallap!

A Hepa vagy mikrofilter feladata meggátolni egy egyébként tökéletesen tömített porszívóból, az olyan rád nézve (és miránk is) veszélyes fehérjetartalmu anyagok kijutását, mint az elporlott atkaürülék, pollen, spóra, atka. Egy igazi minősített hepafilter majdnem ötezer forint. Vesd össze a porszívó árával, van-e realitása annak, hogy az adott porszívó árába igazi hepa filtert kalkuláltak-é bele.
Sajnos nagyon sokan élnek vissza a vásárlók jóindulatával és tukmálnak rájuk olyat, aminek a műszaki leírása és a valóság között óriási a különbség.
Te mint asztmás tudod, hogy milyen gyötrelem számodra a rossz porszívó használata. Neked vannak a legjobb "érzékelőid", hiszen az érzékenységed következtében 10 perc után meg tudod mondani, melyik a jó porszívó. Én meg tapasztalatból tudom, hogy az asztmások tesztjein csak a legjobb porszívók képesek átjutni.
Az asztmásoknak és allergiásoknak minősítetten javasolt tökéletes takarító és szűrőképességü porszívókat nemnagyon lehet áruházakban találni. Egyszerüen azért, mert ezek a gépek annyira nagy tudásuak, hogy nem lehet az eladóktol elvárni azt hogy minden eladandó porszívóhoz tartsanak egy 2 órás termékismertetőt csak azért, hogy a vevő fejében a valóságos ár-érték arányt kialakítsák, persze azt sem vállalva, hogy a használatot betanítsák.
Itt megnézhetsz egy igazit, én még nála jobbal nem találkoztam.

http://www.poszivo-allergiasoknak.hu
Előzmény: kallap (38)
kallap Creative Commons License 2005.12.12 0 0 38
ti mit gondoltok?

panasonic: http://www.fotexnet.hu/sid000047/page/item/76722

v.

samsung: http://www.fotexnet.hu/sid000047/page/item/77097

a panasonic könnyebb, és hepa filteres, de jóval kisebb a teljesítmény.
a samsung microfilter (nemtudommiaz), két portartály, és nagyobb szívóerő.
mind a kettő porzsák nélküli.

valaki mondta, hogy a szívóteljesítmény nem minden, de asztmás vagyok és nem mindegy mennyi por marad a szőnyegben. szóval? mit gondoltok? nektek melyik tetszik jobban és miért?
Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.05 0 0 37
Miért pont textilporzsákosra gondoltál? A tex. porzsák legfeljebb sapkának jó csak.
Előzmény: Spanci (34)
vjozso Creative Commons License 2005.12.05 0 0 36
Affene.. ez nem én voltam ->  winDirVariable="C:/WINDOWS"
Előzmény: vjozso (35)
vjozso Creative Commons License 2005.12.05 0 0 35

winDirVariable="C:/WINDOWS" 27e. ft. volt az elektroworld-ben.

Textilporzsákosat én már nagyon régen nem láttam.

Előzmény: Spanci (34)
Spanci Creative Commons License 2005.12.05 0 0 34

Mennyi vót?

 

És láttatok mostanában textilporzsákost? Amennyi? És hol?

Előzmény: vjozso (33)
vjozso Creative Commons License 2005.12.05 0 0 33
Kösz az infókat a többiek nevében is!
Pár hete vettünk egy porzsák nélküli porszívót (LG Cyking) és épp tegnap este akartam kib@szni a kukába, mert feltünt hogy a kábeldobnál gyönyörüen kifújja a port... El is döntöttem hogy a köv. porszívónk aquafilter-es lesz. Aztán most olvasom, hogy az se igazi...
(Még szerencse hogy az este szétkaptam a gépet, és kiderült hogy egy tömítést sikerült összegyűrődve berakniuk a gyárban, és ezért került por a kábeldobhoz.)
Előzmény: Vas-kakas (31)
Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.03 0 0 32
Az a porzsák fajta a legjobb:
amelyik a porszívó által nyitható ajtójal rendelkezik, mert ha elejted a porzsákot, akkor sem jöhet ki belőle semmi.
amelyik többrétegü papírpelenka anyagból van, rétegek között és a porzsákon belül is aktív szénporral, hogy ne juthasson ki belőle az egérszag.
amelyikre illatpatron helyezhető
amelyik olcsó és környezetbarát
Előzmény: vesevedo (15)
Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.03 0 0 31
Ha vízszűrésüre gondolsz, koszos, büdös. Nemelég hogy takarítani kell, még a porszívót is el kell mosni. Egyszer.
Olyan, hogy nulla átmérőjü buborék, nincsen. Buborékot szétrobbantani csak kavitációval lehet, de attól meg gyorsan elkopik a porszívó.
Tehát a buborékok belsejében egy csomó por át tud jutni a vízzáron sokkal gyorsabban öregítve az esetlegesen utánna jövő HEPA filtert.

Ha száraz-nedves porszívóra gondolsz, a lényeg a porszívófejekben van. A teljes keresztmetszetben szárazon tisztító porszvók fejének műszaki megoldásait világszabadalmak védik, ilyen fejekkel rendelkező porszívok nem kaphatók nagy áruházakban. Ez annyit jelent, hogy pl. ha a szőnyeg nem lett teljes keresztmetszetében előtte kiporszívózva, akkor a vegyszeres víz a szőnyegben maradt porral sarat képez, amit utána szívó erővel úgysem lehet már kiszedni.
Viszont ha ki lett teljes keresztmetszetében tisztítva, akkor meg minek a víz.
Ez a sár a benne levő szervetlen porral (homok) csiszokó emulziót képez száradáskor. Amikor a szőnyegen lépkedünk, a szönyeg szálai mozognak az éles homokszemek előtt és elvágják azokat. Magyarul, vedlik a szőnyeg.
Előzmény: ketron (20)
Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.03 0 0 30
A központi porszívónál nincs motorhang, de kiszívja a lakásból a levegőt. A kiszívott levegő helyébe az ablakréseken, szellőzőkön, kéményeken keresztül koszos levegő áramlik a külvilágból.
Az összes kommersz porszívó nagyfordulatu kommutátoros motorral van szerelve, ami visít, mint a fene. Ehhez társul még a minnél erősebb szívóhang és a porszívót tologató szitkozódása, mert a nagy szívóerő miatt a fej nekitapad a szőnyegnek és nem lehet tolni.
A porszívó hangját ellehet tolni magasabb ember által már nem hallható frekvenciákra, ilyenkor a porszívó mellett beszélgetni, zenét halgatni lehet. Ilyen porszívót nem lehet nagyáruházban kapni. Ezek a porszívók kommutátor nélküli aszinkron motorokkal vannak fölszerelve, melyeket frevenciaváltó inverter táplál a hálózati 50Hz-nél sokkal nagyobb frekvenciával. Tulajdonképpen ezek ipari elektronikák, ezért az áruk sem a Trabanttal közösködik mondjuk a Mercivel szemben.
A szitkozódás is elmarad, mert ezek a gépek nem a szívóerejükkel győznek.
Előzmény: MRTigra (24)
Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.03 0 0 29
Nagyon gyakran keveredek porszívó versenybe, ahol az ügyfélen kívül magam is szembesülök a különbségekkel.
Nem a Wattszám, nem az ár dönt. Manapság elterjedt tévhit, hogy minnél magasabb teljesítményü és szívóerejü gép a jobb. A takarítás hatékonysága, kényelmessége, egyszerűsége praktikus kiegészítőkkel, alacsony energiafelhasználás, környezetkímélés, a tisztított anyag kimélése és élettartam növekedése a döntő.
A verseny előtti és utáni protein teszt eredménye és a kiszedett porok mennyisége, ősszetétele a döntő.
Tehát az a porszívó a legjobb, amelyik:
--a legrövidebb idő alatt
--a legkissebb energiafelhasználás mellett
--a legkissebb emberi energiafelhasználás mellett
--a legkissebb környezetterhelés mellett
--a legegyszerűbben
nem a legtöbb, hanem minden szenyeződést felszed és elkülönít a tisztított környezetből a mechanikusan fellazíthatótol a vegyileg oldhatóig, a szervestől a szervetlenig mindent és szárazon és pl. a szőnyeg, vagy az ágybetét teljes keresztmetszetében. Valamint a tárolt por bomlásakor a keletkező gázokat is megköti.

Ezen paramétereknek figyelembevételével Magyarország porszívózó lakosságának 90%-a csak időtöltésből tologatja a porszívót, mert takarítani jó szerszám híján úgysem tud. Ezt természetesen bizonyítani is tudom.
Előzmény: Burmese Sausage (21)
Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.03 0 0 28
A legmodernebb tech. szerint a lakásba bármiféle nedvesség bevitele nem ajánlott, mert az emelkedő páratartalom az atkáknak, a penészgombáknak és a baktériumoknak nagyon kedvez. Legfeljebb kiborult étel esetén kell felmosni, de minden más esetben előnyösebb, egészségesebb és olcsóbb a száraztisztítási technológia.
Előzmény: upalong (22)
Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.03 0 0 27
A HEPA fiiltert cserélni kell, amikor a filter kilépő oldala is elkezd koszosodni, vagy nagyobb teljesítményü gépeknél az anyaga elfárad és kis repedések jelennek meg a kilépő oldalon.
A géptől, amelyben benne van, annak előszűrésétől függ, hogy mennyi idő alatt használódik el. Egy TÜV minősített HEPA filter kb. 5000FT nálunk.

Vas-kakas
Előzmény: vjozso (17)
kallap Creative Commons License 2005.12.02 0 0 26
ha jól láttam nagyon válaszok nincsenek, pedig ugyanezek a dolgok érdekelnének engem is mint a többieket.

porzsák nélküli porszívó tapasztalok, stb.

mire figyeljunk milyen fej legyen a géphez?

gondolom nagyjából mindegy milyen márka, hiszen egy csövet egy villanymotort és egy zsákot mindenki össze tud rakni normálisan, de azért ha van valakinek összehasonlítási alap arról, hogy a márkák között van-e valami különbség? (azonos teljesítményen persze) melyik márkának volt szimpatikus a keféi/fejei.

olvastam olyat, hogy két 1800W-os porszívóból az egyiknek 300W-os szívóteljesítménye a másiknak 360W szívóteljesítménye volt.

van valami tpp, hogy ez mitől lehet?

szerintetek a porzsáknélküli(víztartályos) gépeknek kisebb a szívóteljesítménye? elvégre annak még a vizet is meg kell keringetnie. nem tom, nem értek ehhez. valaki írjon már okosakat! :)
H_G Creative Commons License 2005.11.08 0 0 25
A filtert kimosni sokkal macerásabb, mint a porzsák kidobása. Viszont elég kevés porszem olyan finom, h. odáig eljusson, így 4-5 porszívózást meg lehet csinálni úgy, h. csak a nagy porgyűjtő dobozt üríted ki.

Bővebb felvilágosításra várók forduljanak a feleségemhez, mert a mi Samsungunk olyan bonyolult, h. én még bekapcsolni se tudom, nemhogy szétszedni :) Mindenkinek azt tanácsolom: ne csúcsmodellt, csak vmi régi, bevált designt, minimális számú gombbal és állítási lehetőséggel!

Előzmény: e_dora (23)
MRTigra Creative Commons License 2005.11.08 0 0 24

Egy valamiről még nem esett szó: a hangról!

Van-e különbség az egyes modellek között hangerő tekintetében?

Gondolom nem olyan egyszerű ez, hogy minél nagyobb teljesítmény, annál hangosabb..

Megtaláltam a megyénkben legolcsóbb darabot, mely teljesítményszabályzós, textilporzsákos, 1400W-os, mindössze 5.499-ért!

 

Nem akarok belefutni olyan hibába, hogy megveszem ezt az olcsót, minden szép és jó, csak iszonyat hangos, míg egy 8.000-es sokkal csendesebb lett volna!

A boltban meg nem nagyon engedik kipróbálni..

 

 

e_dora Creative Commons License 2005.10.02 0 0 23

sztem hülyeség, de majd a legközelebbi vásárláskor megnézem a németeknél..

 

 

más: van vkinek tapasztalata ezekkel az új porzsák nélküli gépekkel? most mindenhol ezt látom. jó ez? van különbség? nagyon mocsok üríteni? ..

Előzmény: Bukshi (19)
upalong Creative Commons License 2005.10.01 0 0 22
Na most ezek a száraz-vizes porszívók arra is jók, hogy felmossák a járólapot vagy érdemesebb a hagyományos vödrös módszernél maradni?
Előzmény: ketron (20)
Burmese Sausage Creative Commons License 2005.10.01 0 0 21
Sőt mi van a komolyabb takarítógépekkel? Dyson, Lindhaus, TASKI, Tennant, Karcher stb? Mind a saját technológiájára esküszik, de van itt az indexen valakinek tapasztalata?
Előzmény: ketron (20)
ketron Creative Commons License 2005.09.19 0 0 20
Mi a véleményetek a vizes porszívóról?
Bukshi Creative Commons License 2005.07.29 0 0 19

Van egy Samsung porszívónk (VC-6714H), akartam hozzá venni egy új textil porzsákot. Bemegyek a szegedi ELSZO szaküzletbe és kapok egy megdöbbentő választ, hogy amióta beléptünk az EU-ba, nem lehet textil porzsákot forgalmazni egészségügyi szabványok miatt, csak papírt. Nekem meg papír nem kell, mert az folyton kiszakad, akár pár perces porszívózás után. Rendelni meg elvileg már nem lehet.

Van esetleg valamilyen ötletetek, tippetek ezzel kapcsolatban?

Catman Creative Commons License 2005.07.18 0 1 18

Ha mar rabukkantam erre a topicra, es eppen most vettunk porszivot, akkor megosztom a tapasztalatokat. :) Szoval  most vettunk a praktikerben 13.990-ert egy Fagor porszak nelkuli, hepa szuros porszivot, mar porszivoztam is vele 1x. :) Amire vettuk, arra tokeletesnek tunik: szepen osszeszedte a port/hajat/szoszt... A hepa filtert a hasznalati utasitas szerint neha folyo viz alatt ki kell obliteni, a portartalyt meg siman a kukaba/zacskoba boritod. Szoval jonak tunik, remelem az is marad. :)

vjozso Creative Commons License 2005.07.08 0 0 17

Hepa-filteres porszívóval találkozott már valaki?

Az kell-e cserélni (gondolom: igen) és mennyibe kerül (gondolom: jó sokba) ?

interm Creative Commons License 2005.07.02 0 0 16

Hali4

 

A textil porzsákos csak akkor jó, ha ki lehet bélelni megfelelő, hozzáillő mikrofilteres papírporzsákkal, ami eldobós. Egyébként a textilzsákot víz alá nyomtam, és akkor nem robbant ki belőle a por. Szárazon igen. Legalább 1000 wattos legyen, fokozatnélküli teljesítmény szabályzós, fém hoszabbítócsövei legyenek, kefés kárpittisztítója, és jó hosszú zsinórja. Az 5-6 ezresek ócskák. Pénzkidobás. A porzsák nélkülit nem használtam, arról írjon valaki. engem is érdekel.

Előzmény: vesevedo (15)
vesevedo Creative Commons License 2005.06.28 0 0 15

Sziasztok!

 

Látom ám hogy ez nem egy pörgős topic, de hátha jár erre valaki és megmondja a frankót arról hogy milyen porszívót érdemes venni.

Gondolok itt arra hogy melyik porzsákfajta az előnyösebb, vagy mennyire jó a porzsák nélküli porszívó?

Életem első porszívóját készülök megvenni, úgyhogy biztos sokaknak van nálam több tapasztalata. Az fontos lenne hogy a szőnyegről a mindenféle szöszöket és szőröket lehetőleg könnyen felszedje.

 

Szóval "osszátok az észt" porszívó ügyben és én figyelek!

 

köszi

 

vv

Qqberci Creative Commons License 2005.01.24 0 0 14
Okos asszony :-DDD
Előzmény: interm (13)
interm Creative Commons License 2004.12.28 0 0 13

hali!

Vettem egy Siemens gépet. A nejem valamiért megközelítette, és azonnal készen volt az ítélet. Ezzel az 5 cm zsinórral ugyan hogy fogom körbeérni a lakást. Először azt hittem ugrat. Azóta sem vette a kezébe. Nem árultam el a megfejtést.

Qqberci Creative Commons License 2004.12.17 0 0 12

Jössz egy sörrel:

 

Porszívómúzeum: http://www.137.com/museum/

 

A porszívó felfedezése és története: http://inventors.about.com/library/inventors/blvacuum.htm

 

Kellemes porszívást :-)))

Előzmény: elefantkillah (10)
Alfa Hold Creative Commons License 2004.12.16 0 0 11
Daewoo porszívót ne vegyetek.
Sokat visznek vissza belőle.
elefantkillah Creative Commons License 2004.10.27 0 0 10

gyermekeim !!

ha tudna valaki segíteni abban, hogy a porszívó feltalálásáról/történetéről/fajtáriról/nagy lépéseiről megtudjak valami érdemlegeset, annak igen hálás lennék. ha az információ csudajó még akár egy sört is fizetek.

kösz.

 

Wormie Creative Commons License 2004.09.02 0 0 9

Nem tudom, pontosan melyik boltra gondolsz, de szerintem az már nem ETA mintabolt, legfeljebb árulnak azt is.

Az ETA márkabolt a Déli pu-nál van, a Kékgolyó utcában, kb. a Ráth Gy. utca sarkán.

Előzmény: H_G (7)
akottyabotko Creative Commons License 2004.09.02 0 0 8

Köszönöm segítségteket, igen nagyon sajnálatos, hogy igazándiból még mindig használhatatlan a magyar világháló... No, tehát a tapasztalat: Az alkatrészazonosításhoz a cseh oldalak voltak normálisak. A magyar cégek (tisztelet a kivételnek, de ebben a témaban olyannal nem találkoztam!) nem rakják fel a hálóra az aktuális készletüket. Azért, mert. Az úgynevezett gyári szakbolt (köszike valamilánykabátban, de én is azzal kezdtem!) igazándiból számomra használhatatlan volt. A reklámjában ETA-kereskedésnek nevezett másik cég már régen nem foglalkozik ilyesmivel, sőt a telephelyük is megváltozott. Szerencsére a telefonszámot vitték.

De végül megtaláltam a megfelelő kereskedőt, az viszont nem találta meg a nekem megfelelő dolgot. A legjobb tanács amit kaptam, elég rövid volt: Irány Párkány, vagy Rév-Komárom. Megyek. Mégegyszer köszi!

H_G Creative Commons License 2004.09.01 0 0 7
Asszem, ami Kádár idején az ETA-mintabolt volt, az még ma is az -- a Blahánál, jobb oldalon, kicsit az Astoria felé.

Előzmény: akottyabotko (3)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.09.01 0 0 6
nos kedves kotyogóbot
hogy kiengeszteljelek felhivtam az első számot arról az oldalról ami először megjelent a Gugliban és tudod mi jelentkezett??
nem fogod kitalálni
az Eta - nem a szeparatista baszk szervezet hanem a mintabolt
a biztonság kedvéért megkérdeztem hogy mindenféle eta háztartási gépük van e mire azt mondta a hölgy hogy igen
ideirom a szám elejét hogy be tudd azonositani ha hajlandó leszel annyit megtenni magadért amennyit én ismeretlenül is megtettem érted ahelyett hogy játszod a sértődöttet 355........
és valóban talán picit gunyoros volt a felhang ezért elnézésed kérem, de nem szeretem ha valaki tehetetlenkedik
Előzmény: akottyabotko (5)
akottyabotko Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5

Kedves valmyfijú!

És ha esetleg megtetted volna, akkor tudnád, hogy amit kapsz, az nem igaz....

Mert a magyar cégek nem naprakészen vannak a világhálón.

De nem baj, az viszont az, hogy hülyének nézel.

Előzmény: valamilanykabatban (4)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.08.31 0 0 4
kedves akotykabot vagymi
fogod magad bejrod a Gugli keresőbe hogy ETA szaküzletek
és megnyomod az enterbuttont
és láss csodát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
meg fogod látni mitörténik
ide másolhattam volna a linket is
de én inkább horgászni tanítlak:)
Előzmény: akottyabotko (3)
akottyabotko Creative Commons License 2004.08.31 0 0 3

Tudja-e valaki, hogy hol találok Budapesten ETA-üzletet????

 

SOS!

em Creative Commons License 2003.11.05 0 0 2
sziasztok!

én ma lettem új porszívótulajdonos, persze ki is próbáltam a masinát azonnal, és olyan kellemesen csalódtam, hogy gondoltam beírom ide az indexre a tapasztalataim... látom, hogy ez a topik nem igazán indult be annakidején, de talán most...

szerintem hasznos lenne megosztani a tapasztalatokat, mert ránézésre nem sok különbség van a nagy műszaki áruházakban kiállított csodamasinák között, de az áruk eléggé differenciált, szóval a tájékozatlan vásárló (mint amilyen én is voltam) csak kapkodja a fejét hogy akkor melyiket is érdemes megvennie.

megnéztem a keravillban és a media marktban a felhozatalt, volt választék bőven.... az megállapítható, hogy az árak fillérre ugyanazok voltak.. ezen kicsit meglepődtem....
ami mellett végülis én döntöttem az egy siemens family&pets 1800w márkájú porszívó. ami nagyon szuper benne, hgoy adtak hozzá egy ún. turbófejet, ami úgy néz ki, hogy a porszívófejben forog egy kefehenger. szó szerint fantasztikus, hogy mennyire egyszerűen és gyorsan felszedi az állatszőrt és a hajszálakat a szőnyegről!!!! a régi porszívómmal vagy fél órát is küzdöttem a nagyszobai szőnyeggel mire valahogy kinézett, ezzel meg 5 perc alatt eltűnt minden hajszál a szőnyegről.

Akinek egyszínű szőnyege van (amin köztudott hogy minden kis szösz, szennyeződés meglátszik), vagy akinek állatai vannak otthon annak azt javaslom, hogy mindenkeppen turbófejjel ellátott porszívót vegyen!

(viszonyítási alapként: annak amit én vettem 30k volt az ára)

Emszi Creative Commons License 2002.05.11 0 0 1
Szia dalia, vettél már porszívót azóta? Sajnálom, hogy nem tolongtak itt a tanácsadók, annál is inkább, mert magam is friss porszívótulaj vagyok és a mai vásárlás előtt jól jöttek volna a tapasztalatok...

Na szóval, vásárlás előtt rendesen körüljártam a témát, összegyűjtöttem minden létező prospektust a MediaMarktból, elolvastam a Teszt magazin két évvel ezelőtt készült tesztjét (ha esetleg mást és érdekel, csak szóljon) valamint végigböngésztem az internetet is. Páromnak már kissé az agyára mentem az új projektemmel :-)

Nekem is a Tiédhez hasonló kikötéseim voltak, olyan max. 20.000 Ft körüli ár, nagy szívóerő, nem túl nagy méret. Na és az sem árt, ha helyes a kicsike... (Ha jól értettem, Te is száraz porszívót keresel és nem takarítógépet.)

Mivel van egy macska is a háznál, megmozgatta a fantáziámat a Miele Cat & Dog Plus fantázianevű masinája, de miután megláttam az árát a fotexnet.hu-n, elpárolgott a lelkesedésem (akciósan potom 83.500 Ft). A Murányiban és a MediaMarktban néztem szét (alaposan, jegyzetelve :-) ), kétségtelenül a MM-nak van nagyobb kínálata és az áraik is barátságosabbak.

Végül egy gyönyörű zöld 1600 wattos Electrolux Mondo-nál kötöttem ki (18.900 Ft a MM-ban), aminek a szívási teljesítménye 350 Watt - ez számít igazán és ebben az árkategóriában nem nagyon van párja. Bár a Samsungok között van 400 Watt szívóerejű is, de nekem valahogy nem jött be a Samsung (viszont jó a weboldaluk: http://www.samsung.hu). Jók még a Siemens Dino-k is és az AEG Vampyr-ok (tiszta állatfarm :-) ). Az Ufesa Mousy Argenta (1500 W/270 W) is nagyon tetszett, egyébként is jó tapasztalataim vannak az Ufesa márkával (pozitívum, hogy 3 év garanciát adnak rájuk). Ha tetszik a design-ja, a XiO is jó választás lehet ez kisebb a Mondo-nál, szintén Electrolux gyártmány, 1400 W/300 W.

Ami az én Mondo-mat illeti, jó sok extra van benne, tiszta felüdülés a kivénhedt ETA után... Pl. automata kábelfelcsévélés, pollenszűrő, mikrofilter (ötszörös szűrés), biztonsági fedélzárás (ha nincs a helyén a porzsák, nem lehet bezárni), teleszkópos cső, a gégecsőcsatlakozás kizárja a megtörést és 360 fokban körbefordítható, függőleges és vízszintes parkolóállás, stb. Ez alatt a néhány nap alatt tiszta porszívóügynök lettem :-) De a legfontosabb a szívóerő, ebben egyetértünk. De a kényelmi dolgok sem elhanyagolhatóak.

Remélem, segíthettem... Légyszi írd meg, hogy mi lett Nálad a nyerő. De mások tapasztalatai is érdekelnének.

Előzmény: dalia (-)
Ficium Creative Commons License 2002.03.01 0 0 0
Jo Topic!

A lényeg ne papirzsakos legyen!

Es ne nulla wattos!

dalia Creative Commons License 2002.03.01 0 0 topiknyitó
Porszívót szeretnék vásárolni...

Légysz ne nézzetek nagyon hülyének, megnéztem, nincs ilyen topic :)
És a téma komoly :9
De tényleg!
Nem akciósat szeretnék, meg ilyen baromságok, hanem egy tényleg jó, megfizethető, könnyű porszívót. Mert én ilyennel még nem találkoztam. [biztos túl fiatal vagyok]

Tehát szempontok:
-valóban jól tisztít, erős
-lehetőleg kicsi, könnyű
-normál ár [nem szeretnék számokat írni, gondolom 20-30 körül lehet egy ilyen izé, de lehet, hoyg tévedek]

Amiket eddig használtam az vagy baromi nehéz és ormotlan volt - lásd vizes porszívó - vagy pedig gyenge volt.

Van megoldás?

d.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!