Keresés

Részletes keresés

Pötyi71 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 39378

Van persze. 31 leva egy irányban,58 leva oda vissza. De megnézem neked a jövő héten. Ha ti napközben érkeztek, akkor biztosan egyszerűbb lesz az utazás. Azt hittem a Wizzair-rel érkeztek. Melyik légitársasággal mentek. Egyszer utaztam én is Bécsből.

Előzmény: electrion91 (39376)
Béci 72 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 39377

Sziasztok!

 

Naposparton lenne még helyünk egy négy fős apartmanban július 7-18 között,valamint augusztus 8-tól .Ha érdekel valakit,légyszi írjon emailt!

 

Üdv.:

electrion91 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 39376

Fuuu, ezer köszönet!
Mi majd augusztus 10.én repülünk egy reggeli repülővel Schwechatról, 7:10 kor indul és bulgár idő szerint 9:40kor száll le!
Miután a vonattal befürödtünk, ugyanis tegnap kiderült, hogy nincs már jegy se oda se vissza a nekünk jó időpontokban, nem akartunk a repülőt is rizikóztatni, a wizzel most kb 40-50000 lett volna oda vissza mindennel együtt, ezzel szemben  Schwechatról 38000Ftért megfordulunk és ebben benne van minden!
Esetleg nem tudod, Szófiából megy közvetlen busz Napospartra is?
Mégegyszer köszi!
Sokat segítettél a tervezésben :)
Üdv:
electrion 

Előzmény: Pötyi71 (39375)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 39375

Ugyan nem engem kérdeztél, de az alábbiakat tudom mondani: A reptéren van egy fuvaros társaság,  fejenként 3 euróért átvisznek a buszpályaudvarra. A vonat 21:55-kor indul Burgaszba, azt esélytelen elérni ezzel a szófiai járattal, mivel az 22:30.kor száll le. A buszjegy Burgaszba 24 leva, a vonatjegyet itt nézdmeg:http://razpisanie.bdz.bg/SearchServlet?action=listOptions

Цени itt találod az árakat. Csütörtökön uzazom így, majd pontos infókat akkor írok.

Előzmény: electrion91 (39373)
hatvanhetes Creative Commons License 2012.05.28 0 0 39374

Sziasztok ! Engem is érdekelne a Karolina hotelről a tapasztalat :) ,ha van ...Július 4 től leszünk ott elötte 2 nap Szófia . Szófiárol is érdekelne valami infó parkolás biztonsága stb. A látnivalóknak majd utána nézek. Előre is köszi .

 

electrion91 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 39373

Szia! 
Végül mi is a Szófiáig repülővel onnan tengerpart kombinációt választottuk, tudnál nekem segíteni abban, hogy a repülőtérről milyen busszal mennyiért lehet bejutni a belvárosba, és onnan hogyan a leg célszerűbb tovább utazni a tengerpartra? Illetve mennyibe kerül kb Burgaszig a vonat vagy busz jegy?
Válaszod előre is köszönöm!
Üdv:
electrion 

Előzmény: stevie-w (38925)
UtazoChris Creative Commons License 2012.05.28 0 0 39372

Sziasztok!

 

Július elején készülünk Bulgáriába, a Hotel Karolinába. Járt már valaki ebben a szállodában? Vagy készül még valaki oda?

 

Tudtok-e olcsó(!) tranzit szállást Pitesti és Rusze között?

 

Előre is köszi a válaszokat.

4207 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 39371

Sziszatok! Ha valaki tudna nekem saját tapasztalatból rövid infót adni a nesszebári Arzenál Hotellel kapcsolatban, kérem írjon már akár ide, akár email-ben. Köszi!

nessebar Creative Commons License 2012.05.27 0 0 39370

Szia !

 

Nekem is nagyon tetszenek a képek !

 

 

Előzmény: GYURMÓKA (39366)
MeAndi Creative Commons License 2012.05.27 0 0 39369

Kedves  Boby101!

 

A legjobbat kérdezed, már nem emlékszem, de mintha kocsival kb 2 és fél óra lett volna. Viszont az út kétsávos, helyenként nagyon kanyargós hegyi szakaszokkal, s ha kifogsz egy lassú teherautót, hát... követheted, szívtunk mi is párszor. 

Előzmény: Boby101 (39354)
tolnaimarti Creative Commons License 2012.05.27 0 0 39368

Üdv.Mindenkinek!

 

Ebben az algoritmusos wizzair.jegyben biztos van valami ráció.Én két hónapja foglaltam náluk júniusra akkor oda-vissza lett volna 41.000 valahány forint poggyásszal együtt.A végösszeg amit kaptam 32960 ft.Felhívtam öket valami nem jó mert én nem ezt látom a gépen hanem a több összeget.Közölte,hogy szerencsém van valaki visszamondta aki olcsobban és korábban foglalt azt a gép rögzítette és engem léptetett a helyére ezt ők sem tudták befolyásolni ezt dobta a gép amikor lekérték a jegyeket,jól jártam.

János 2 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 39367

Az előttem szólókkal teljes egészében egyetértek! A vonat is lehet alternatíva, az ár KB az lehet amit írtál. Én vonatpárti vagyok, azonban:

- két nappal több szabadság, három embernek kaja, pia.

- Az elmúlt években mindig gond volt a hálókocsijegyekkel.

-  A konkrét kérdezőnél maradva aug 7-i érkezésre és a visszaútra nincs közvetlen vonat, az átszálogatás, vagy a belgrádi irány nem szerencsés.

 

A kokrét esetben úgy látom kocsi, vagy repülő Burgasba más megoldás nem nagyon van.

 

Én magam kockáztatok, csak oda vettem meg a jegyet, vissza keresgélek, ezt azonban másnak nem javaslom.

 

Üdv: János

  

 

GYURMÓKA Creative Commons License 2012.05.27 0 0 39366

Sziasztok !

Az NBS facebook oldalán még több kép van feltéve az új medencéről ! Gyönyörű, alig várom, hogy láthassam, pedig az még kicsit odébb van (augusztus 28)

 

üdv

Gy

stevie-w Creative Commons License 2012.05.27 0 0 39365

Az árakat folyamatosan mozgatják és gyakran lefelé is.

 

 

A mondat helyesen: az árak folyamatosan mozognak, és gyakran lefelé is.

 

Én a Wizzair-hez nem értek, de a Wizzair által is használt, ún. yield management árazási rendszerhez egy picit.

 

A dolognak az a lényege, hogy minden járatra minden jegyet szeretnének eladni, de úgy, hogy azzal a lehető legnagyobb bevételre tegyenek szert (az angol yield szó itt a bevételt, a hasznot jelenti).

 

Minden adott pillanatban három fix számmal dolgoznak: 1) hány hely van a járaton, 2) eddig ebből mennyit adtak el, illetve 3) az előző évek statisztikái alapján hogyan alakul az adott járat feltöltődése utasokkal.

 

Ezeken kívül számos egyéb információt is feldolgozhatnak, az időjárás-előrejelzésektől kezdve az egyes események (vásárok, kulturális- és sport események stb) időpontjaiig, de nyilván számolják az egyes útvonalakra és dátumokra vonatkozó, vásárlásban nem végződő kereséseket is.

 

Ezekből az információkból kiindulva egy algoritmus módosítja az árat.

 

Az algoritmus maga nagyobb titok, mint a coca-cola főzési receptje :-)

 

Ha az algoritmust ismernénk, akkor sem tudnánk megjósolni, mikor érdemes foglalni, mert nem ismerjük a legfontosabb számot, az adott járatra addig eladott jegyek számát.

 

Ebből az is következik, hogy ha egy adott járatra egy 8-10 fős csoport jegyet vesz, utána a maradék jegyek ára drámaian felfelé tud mozogni, hiszen az eladható jegyek száma hirtelen nagyot csökkent. A nagy csoportok jegyvásárlása komoly kockázat azoknak, akik halogatják, hogy a FIX DÁTUMUKRA jegyet vásároljanak.

 

Szerintem az utazási irodás, kötött turnusú nyaralás + egyénileg foglalandó fapados légitársaság kombináció esetén nagy a kockázata a drága utazásnak...

 

 

Előzmény: János 2 (39362)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.27 0 0 39364

Egyet kell értsek veled János, de leginkább abban, hogy a fene sem tudja mi lesz :)

A valóban jószándékú hozzászólásom legfontosabb része a retúr jegyek elfogadható ársávja volt.

Őszintén gondolom, hogy egy-két időponttól eltekintve megvehető 20-25eFt-ból a retúr jegy, csak résen kell lenni. Ez a lényeg.

A többi tőletek függ.

 

Előzmény: János 2 (39362)
electrion91 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 39363

Szia!

Én is kezdő vagyok a témába, de nálunk a vonatozás bizonyúlt a legmegfelelőbbnek, ha csak nem jön valami wizz akció.
24 óra az út hivatalosan szóval nem sokkal hosszabb mint kocsival, nem kell megpihenni mert hálókocsiba veszünk jegyet, és nem kell a román utakon se szenvedni. 3an bérelhettek három fős hálókocsit is, szóval senki nem zavar titieket utazás, alvás közbe, hármatoknak oda vissza a jegy ha jól nézem 226 euró lenne, de biztos van olyan jegy is ahol nem két felnőtt két gyerek van hanem két felnőtt egy gyerek, hívjátok fel a MÁV-ot segítenek mindenben. Ha jól nézem mai árfolyamon 3 főre hálókocsival oda vissza  kb 85-ből megvan az út! 
Itt van a MÁV erről szoló oldala:
http://www.mav-start.hu/utazas/bolgar_tenger.php 

 Üdv:
electrion 

Előzmény: János 2 (39362)
János 2 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 39362

Bocs, hogy beleszólok. Szerintem kapkodni nem szabad, ettől sokkal rosszabb nem lehet, de lehet, hogy jobb sem. Az árakat folyamatosan mozgatják és gyakran lefelé is. Endre sok energiát fektetett be a jegyár képzés tanulmányozásába, amit írt csak jó szándékkal írta.

Még 3-4 hét türelmet javaslok. Pörgess vissza vagy 80-100 hozzászólást a legutóbbi VIZZAIR akciónál írta valaki,/ talán Húsvét után volt/ a jegyeket megvette 45 000-ért az akcióba pedig 20 000 lett volna. Számszakilag pici tévedésem lehet, de az arány ilyen.

 

Üdv: János

Előzmény: fruju (39358)
moni31 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39361

Mi 06.19től megyünk Bulgáriába Wizz géppel jön akkor valaki?

Azurro hotelbe magyünk.

 Móni

robotgép Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39360

kEDVES MINDENKI!

Július végére keresnék magán apartmant egy 8-10 fős baráti társaságnak Bulgáriába Napospart környékén!

Először mennénk Bulgáriába ezért nincs sok infóm!

Kérlek osszátok meg tippeiteket!

üdv

robotgép Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39359

Kedves Fórumozók!

Július végére keresnék magán apartmant egy 8-10 fős baráti társaságnak Bulgáriába Napospart környékén!

Először mennénk Bulgáriába ezért nincs sok infóm!

Kérlek osszátok meg tippeiteket!

üdv

fruju Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39358

Szia! A szállást lefoglaltuk még januárban augusztus 07-től 14-ig, tehát az időpont fix. Nézegettük már akkor is a repülőjegyeket, de drága volt (150 ezer körül: 2 felnőtt + 8 éves kisfiúnkkal oda-vissza), és akkor azt mondtuk, majd elmegyünk autóval, végülis tavaly Supetarba is autóval mentünk. Aztán most újra előtérbe került a repülős utazás, mert mindenképpen megpihennénk út közben, és így már lehet hogy olcsóbb is a repülős út, és mivel All inclusive ellátásunk lesz, a csomagok se lennének túl méretesek. Nem értem egy-két topikos miért mondja, hogy átvernek a 115 ezer Ft-os árral, de ma már ennél is több volt a W....air honlapján az ár ( persze foglalási díjjal, de csomagdíj nélkül). Szóval így állunk.... Ha tudsz segíteni, azt megköszönném!!Üdvözlettel: Fruju

Előzmény: áim (39352)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39357

Azt tudnod kell, hogy ezek nyaraló útvonalak, és a jegyek egy jó részét irodákon át adják el. Nem is olcsón. Az az igazság, hogy a leendő árak alakulását a cég árazó csapata sem nagyon tudja. Vannak irányelvek, tehát 3-4 hettel az indulás előtt egyértelműen fölfelé kezdenek kúszni az árak, és nem igazán hozzák már vissza őket. Ennek az az oka, hogy sokkal többet keresnek egy olyan utason, akinek mindenképp utaznia kell és megveszi a drága jegyet is, mint sok-sok másikon, akik előre  gondolkodtak. Ez jól látszik a következő, június 19-i jegyáras grafikonon.

 

Látszik, hogy azért időről időre belenyúlnak az árakba, akkor van egy jelentős esés bennük, viszont utána ahogyan fogynak a jegyek, drágulnak is. Az árazók azért rendszeresen ránéznek az árakra, és csökkentik azokat, de tendenciájában megindult a júniusi árak elengedése. Utólag azt lehet mondani, az járt jól aki május 2-án 8000 Ft-ért vett jegyet.

 

Az augusztus keményebb dió, még csak most kapcsolnak csúcsüzemre az irodák, jön a görög csőd, meg ki tudja mennyi minden szól még bele az árakba. Íme egy augusztus 16-i görbe:

Ez nem is rossz. Láthatod, érdemes rendszeresen követni az árakat, ha tudod kb. mikor szeretnél menni, akár naponta többször is ránézni, mert az árazók keményen leáraznak, a jegyek meg fogynak és drágulnak. Ezt a jegyet - ha akkor kellene menni - most épp megvételre ajánlanám.De többnyitre így is van, 2,5 - 1,5 hónappal auz induélás előtt a legjobb a jegyár.

Egyébként úgy látom, legolcsóbbak a csütörtöki jegyek, ha mobilak vagytok, akkor keresgéljetek. A második helyezést a keddi időpontok viszik el, és a szombat a legdrágább.

Még egy jótanács bátraknak: nem szükségszerű, hogy az ember minden jegyet egyszerre vegye meg. :) Megteheted, hogy megveszed az odaút olcsó jegyét, és vársz, mikor lesz elfogadható árban a hazaút. Többnyire ezek hozzák a legolcsóbb megoldást.

Van a fapadosinfo nevű oldal, ott az összes alapvető infót megtalálod. Ha foglalni kell, mindenképp keress wizz kártyás ismerőst, így elkerülheted a foglalási díjat. Ha további kérdésed van, az emailemre írhatsz.

 

Előzmény: electrion91 (39356)
electrion91 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39356

Szia!
Látom Te nagyon otthon vagy a repüléses témában, tudnál tippeket adni, hogyan érdemes foglalni, ha mondjuk augusztus közepén szeretnénk utazni, mikorra várható az hogy tényleg 20-25ért lehet foglalni? És milyen egyéb költségek merűlhetnek fel? Kell a Wizz airnál reptéli illetéket fizetni vagy akármi?
Abszolut amatör vagyok a témában, egy két hasznos tippet illetve azt hogy Te hogyan is csinálnád nagyon megköszönném!

Előzmény: Törölt nick (39355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39355

Azért azt személyes kudarcnak élem meg, hogy olyan dolgot kérdezel meg, aminek megválaszolásához csak néhány sort kellett volna visszagörgetned.

Ez a 115eFt kicsit irreális ár, ha te intézed a saját utadat. Azt kell mondjam szezonfüggő, mikor mennyiért kapsz jegyet. Ha a retúr útért fejenként többet fizetsz, mint 20 - 25eFt, akkor valamit rosszul csináltál.  30eFt-os retúr ár esetén nagyon átvertek.

Szerintem Burgasz és Várna kombinációja a nyerő, mert minek tepülne az ember Várnába vasárnap, ha szombaton lemehet Burgaszba, és minek jönne haza egy hét múlva szombaton, ha maradhat vasárnapig és indulhat Várnából?

A kettő között meg ott a busz, ami olcsó. 

Előzmény: fruju (39346)
Boby101 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39354

Szia MeAndi!

 

Köszi a tippeket, közben vettem egy (szerintem) elég jó utikönyvet is, és fejben alakulnak már a dolgok, de minden jó ötletet/tippet szívesen veszek.

Kérdeznék is egyet mindjárt: a várnai delfináriumba kb. mennyi idő lehet az út busszal? (Szozopolból)

Előre is köszi!

Előzmény: MeAndi (39342)
wideoframe Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39353

Szia!

Bár nem engem kérdeztél, de a válasz akövetkező:

A horvátországi szakasz 52 kuna. Azt írták, hogy 2004 óta nem emeltek árat, ezért van a mostani 15%. Mi 2010-ben is arra mentünk, akkor 48 kuna volt. Erről ennyit. Nem tudom, hogy Te min vacilálsz, a mi érveink a következők voltak:

Tompai átkeléshez képest 155km-rel több autópálya, és 40km-rel rövidebb út. Szóval fő a gyorsaság és a biztonság.

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Csobby (39351)
áim Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39352

Szia!

 

Kezdem a végéről: nem tudom, hogy érdemesebb-e Várna. Nyilván ha el tudod tolni a foglalást egy nappal, akkor elgondolkodtató a 40 eFt különbség. Ha viszont nem, akkor veszítesz egy napot a nyaralásból, és még kétszer felet a közlekedéssel...

 

A wizz foglalásokhoz vannak minden féle okosságok (klubtagság, speciális kártya), amivel sokat lehet spórolni. A legkevesebb, amit megspórolhatsz, az utasonként és útirányonként 2200 Ft a kártyás fizetéshez képes, de gyakran előfordul, hogy többet is le lehet belőle faragni. Ha már döntötél a dátumról, akkor keress meg! Szívesen segítek.

Előzmény: fruju (39349)
Csobby Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39351

Mi is a tavalyi évhez hasonlóan ismét Bulgária Napospartot választottuk :-)Azon gondolkodom,hogy Kaposvárról a tavalyi Hercegszántó-Szerbia-Bulgária vonalon haldjunk-e,vagy jobban megéri Horvátország felé Eszéknél felmenni az új horvát pályára és onnan Szerbia felé?Sajnos pontos horvát autópályadíjat erre a vonalra (figyelembe véve a jún.1.-i áremelést) sehol nem találtam!Tudtok segíteni?Előre is köszönöm!

Előzmény: stevie-w (39180)
akos_voda Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39350

Sziasztok,
Grenada hotelben volt már valaki? Véleményeket várok!Köszönöm!

fruju Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39349

Először is köszi a választ. Nem utaztam még repülővel, így nem tudom milyen plusz költségekre kell figyelni. Felmentem a honlapra és megadtam a paramétereket és ezt adta a gép....Régebben is nézegettem az árakat, akkor mindig több volt a mostaninál. Az általad említett árak is erre a társaságra vonatkozik? Hogy tudok olcsóbban foglalni? Várnát érdemesebb célba venni?

Előzmény: áim (39348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!