Keresés

Részletes keresés

fruzsmogy Creative Commons License 2007.01.07 0 0 317
Akkus porszívót keresek sepregetés helyett:) Nagyon gyér műszaki tudásommal úgy ítéltem meg, hogy az akkus seprű inkább szőnyegre jó. Nekem az meg nincs.
Előzmény: Teaway (316)
Teaway Creative Commons License 2007.01.07 0 0 316
Most akkor akkus seprű vagy akkus porszívó kéne? Mert a kettő nem ugyanaz.
Előzmény: fruzsmogy (315)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.01.07 0 0 315

Akkus porszívót (nem morzsaporszívót!!!)szeretnék venni...de milyet vegyek?

 

VAn egy szuper porszívóm, tehát nem porszívó helyett kellene. Akkor miért? Arra gondoltam, hogy seprű helyett jó lenne, mivel négylábú, szőrős családtagjainkkal élünk együtt. Így esetleg esténként csak végig sétálok ezzel az akkus porszívóval a lakáson (szőnyeg nincs, van helyette parketta, járólap) és máris összeszedtem a szőrcsomókat, morzsákat. Éjszaka és napközben töltödhet, este üzemelne. Nem kellene a vezetéket kerülgetnem, a porszívót magam után rángatni (előszedésről már ne is beszéljek). Szóval úgy gondoltam, hogy igaz nem olcsó (20.000.-Ft-os nagyságrendben találtam), de ha megkönnyíti a napi munkámat és még ráadásul jól is működik, úgy ahogy azt elképzeltem, akkor nekem megérné.

Tapasztalatok? Érdemes? Esetleg tudtok ajánlani olyan oldalt,ahol össze lehetne hasonlítani árban, műszaki paraméterben? Ajánlott márka?

Előre is köszönöm, a segítségeteket.

gergo9 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 313

Találtam egy 32-est. De ez valami régi eta, vagy rakéta porszívóé lehetett.Egy építkezésen (vagyis bontásnál) kaptam poénból a tulajtól. 

Eléggé használt,de tiszta és kimosva még jó lehet, sarkokat, növényeket pucolgatni.

Azért finomabb műszaki cuccokat azért óvatosan :))

 

Előzmény: Törölt nick (312)
gergo9 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 310

 

 

 Ilyet keresel?

Előzmény: gergo9 (309)
gergo9 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 309

Hányas a cső átmérője? Ha 36-os akkor tudok küldeni neked kefét (lószőr)

Előzmény: Törölt nick (302)
Teaway Creative Commons License 2006.12.31 0 0 308
Veszett jó az oldaluk, az biztos.
Előzmény: druck (307)
druck Creative Commons License 2006.12.31 0 0 307
Vettem egy progress pc7220-at
Két szoba takarítása után már nem szív.Valószínűleg kidobom.
Kacérkodom egy dyson masinával kb:3-400 Eu értékben.
Szívesen venném ha valaki tudna véleményt mondani erről a típusról.
vinczu Creative Commons License 2006.12.30 0 0 304
Hát szomorú, hogy alapból nincs hozzá ennyire alapvető kiegészítő. Pont ezért kell a neten mindennek utánanézni. Én kb. egy hónapig nézegettem a porszívókat a neten.
Az electrolux szerviz "szakembereinek" külön szeretnék gratulálni. Ezt 3, azaz három perc alatt sikerült megtalálni
http://www.vacuumcleanerspares.co.uk/part/electrolux/zac6705-accelerator/p/1086/15/0/661385/470447/universal-32mm-dusting-br.html

Sztem hagyd a szervizt, lépj valahogy kapcsolatba a céggel, ha ez nem szokásos kamu duma (http://www.electrolux.hu/) akkor biztos van ott valaki aki tényleg tud segíteni. Nyomtatsd ki azt az oldalt, és mond meg hogy legyenek szívesek neked egy ilyet rendelni.
és aztán ne felejts el beszámolni a fejleményekről.

3 oldalnyi kiegészítő:
Electrolux ZAC6705 Accelerator - Vacuum Cleaner Spares
Előzmény: Törölt nick (302)
cucu Creative Commons License 2006.12.30 0 0 303
Az a röhej az egészben, hogy a régenni porszívóink egyetlen tartozéka sem stimmel a mostanival. Erre nagyon ügyelnek. Még a csövek átmőreje is más és más.
Előzmény: Törölt nick (302)
vinczu Creative Commons License 2006.12.29 0 0 301
na, ma tisztitottam a szűrőket az E8033-ban, szóval 1 havonta kell, úgy látszik
Előzmény: Zsolti2003 (235)
cucu Creative Commons License 2006.12.27 0 0 298
Majd számolj be... :)
Előzmény: Törölt nick (296)
Teaway Creative Commons License 2006.12.27 0 0 297
És ebben hol a motoros kefe?
Előzmény: Törölt nick (296)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 294
A Csehszlovák ETA 417-ünket '78-ban vettem. Emlékszem, az első komolyabb vásárlásom volt 20 éves koromban. Most is működne, ha használnám...
Előzmény: Törölt nick (293)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 292
Meg lehetne találni az optimumot. Legyen tartása, ne törjön be, de hajlékony is legyen. Szerintem erre törekszenek a gyártók. Talán az is elég, ha a gége kicsi, éppen hogy csak hullámos a cső. Láttam már ilyet. Gondolom a hullámvölgyekben lágyabb az anyag.
Előzmény: Teaway (291)
Teaway Creative Commons License 2006.12.26 0 0 291
Vagy esetleg lehetne olyan, mint a kerti slag. Az se gége, mégis hajlik. Bár elég nagy sugárban az átmérőjéhez képest.
Előzmény: cucu (290)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 290
Gondolom. Talán a NASA-val kéne erről beszélni... :)
Előzmény: Teaway (289)
Teaway Creative Commons License 2006.12.26 0 0 289
Meg lehet csinálni. De drágább lenne, mint maga a gép.
Előzmény: cucu (288)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 288
Gondolkodj rajta, milyen anyagból lehetne olyan gégecsö módon viselkedő csövet alkotni, ami kívül akár kinézetre lehetne továbbra is gége, belülről azonban majdnem sima. Ugyanis a problémát ez szokta okozni, ezért dugul el a cső.
Előzmény: Törölt nick (287)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 286
Nem ezt mondtam.
Előzmény: Törölt nick (285)
cucu Creative Commons License 2006.12.26 0 0 284

Üdv

Ami még tetszik benne az az, hogy a telítettség-jelzője nem romlott el eddig. A legtöbbnek ugyanis a 3- alkalom után úgymarad és csak találomra cserélem a zsákot.

Ezenkívül könnyű, két helyen van fogantyú kialakítva rajta. Létrán állva is könnyen tartható. Kifejezetten halk a működése.

A gégecsövén nincs 90 fokos kanyarulat, ezért nem tud nagyobb szemétdarab megszorulni benne, ellentétben a Zelmerrel, aminek majd minden alkalommal eldugult a csöve. Különösen most, karácsony táján szokott ez előfordulni, mert a beszorult kis fenyőág köré ugyancsak betömörődött a fenyőtű és teljesen elzárta a csövet. (+ egy zokni) Ezen amúgy már csak úgy lehetne javítani mégjobban, ha megalkotnának olyan gégecsövet, ami csak kívülről gége, belülről sima lenne...

 

További kellemes ünnepeket!

Előzmény: cucu (283)
cucu Creative Commons License 2006.12.18 0 0 283

Üdv

Én  a napokban vettem Bosch-t. 1500 W-os. A porzsákja zárható, vagyis mielött kivennéd amikor cserélni kell, elötte egy fóliát elé tudsz húzni. Tetszik ez nekem, igényes megoldás és az allergiások is nyugodtan használhatják.

Előzmény: géeles (282)
géeles Creative Commons License 2006.12.18 0 0 282
Házipor allergiám van .....

Nem súlyos, de ahogy nyitom a porzsákos részt már ragasztom is a zsák száját vastag celluxal.
Előzmény: zeg4 (281)
zeg4 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 281

Egy hete használjuk a Pana 8035-öst.

Hosszas keresgélés után döntöttem mellette.

A p.porzsákos elődjéből (AEG) elegem volt. Ehhez a modellhez nem volt túl nagy porzsák választék, ebből adódóan jó drága is volt és kétévente csökkentették a méretét (lefele). Így a bő 8 év alatt még kétszer kifizettük a porszívó árát:-(.

A vizszűrős pedig a mi porszívózási szokásunkhoz nem passzol, így maradt a 3. verzió.

Ja és az ár is behatárolta a projektet:-).

Eddigi tapasztalataink alapján kitűnő munkát végez. Jó a turbó/forgó fej, bár nálunk összvissz kb. 3nm szönyegfelület van.

 

"ürités után fürdés + ruhacsere" <-- így picit bulvárosra sikeredett :-)

Nekem simán sikerült a por eltávolítása a portartályból.

 

Előzmény: géeles (280)
géeles Creative Commons License 2006.12.17 0 0 280
Egy Panasonic, porzsákos turbófejes gépet vettünk.MC- CG 467.
Porzsáknélkülit nehogy vegyetek, egy ürités után fürdés + ruhacsere........
A turbófej valóban gyengébb talán mint motoros társai, (ha telik a porzsák) de amig forog, ha lassan is kegyetlen jó.A szöszöket amik harmadszorra talán bemennek ezzel simán lassan áttolva rajta biztosan nem marad lent.Az igazi biztosan a motoros fej, de megfelelő szivóerővel ez is közeliti az optimumot.
Ha van jó porszivótok vegyetek ilyen univerzális turbofejet, ha kapható. Ha nem akkor porzsákos porszivót forgókefésfejjel, lehetőleg motorosat, de a turbos is megfelelő.
Előzmény: Gabus (279)
Gabus Creative Commons License 2006.12.13 0 0 279
Nekem Samsung SC7870-es porszívóm van. Porzsák nélküli - porzsákosról váltottam, az előzőt kellett azért javíttatni, mert kiszakadt a papír és ez nem tett jót a motornak. Ennek a Samsungnak az előszűrő portartályából csak kiborítom a port és kész. Összeáll egy csomóba, nem száll a por. Ami itt van szűrő, az szőnyeg porszívózásakor viszonylag gyorsan eltömödik (vagy gyakrabban kéne porszívóznom :-) ), ezt szárazon tisztítani nem kimondottan higiénikus, de kibírható.
Van turbókeféje - na ez nagyon hatékony. Tulajdonképpen ez volt a fő szempont a vásárláskor. Nem sokkal előtte járt nálam egy Lux ügynök, szépen elmondta, mit kell tudnia egy profi porszívónak és ez alapján kerestem a turbókefést. (amit meg is tudunk fizetni)
cucu Creative Commons License 2006.12.13 0 0 278
A hagyományos, papírporzsák nélkülit még kertes házban is kellemetlen tisztítani. Igaz, hogy pénzbe kerül így a takarítás, de ha utána ki kell mosnod a ruhádat, annak a mosása sincs ingyen. A többi kellemetlenségről nem is szólva. 
Előzmény: Törölt nick (272)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.13 0 0 277
Néztem, de papiron a pana mellett szól a turbó/forgófej.
Előzmény: beles123 (276)
beles123 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 276
Samsung 8450/8570 ezeket nézted
Lacivill Creative Commons License 2006.12.13 0 0 275
Szívófej: + (3 az 1-ben Turbina)

 

Valahol meglesem vétel előtt.

Előzmény: Teaway (274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!