Keresés

Részletes keresés

oys... Creative Commons License 2014.03.28 0 0 152522

Sőt, fordítsuk meg a kérdést!

Fotózás híján még a L.B.S. is bizalmatlan hely?

Előzmény: oys... (152520)
oys... Creative Commons License 2014.03.28 0 0 152521

Linket-linket!

Előzmény: sztívndráj (152517)
oys... Creative Commons License 2014.03.28 0 0 152520

"Fotókat a szervízről"

 

Akkor menjen mindenki Oláh Zolihoz Érdre!

Vagy forduljatok APT-hez!

Másoktól nemnagyon tapasztaltam, vagy hallottam még részletes fotós dokumentáltságról.

Előzmény: Wreck Diver (152507)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 152519
Itt nem arról van szó, hogy védjük Hantost, hanem az ekézéséhez, a lejáratásához túl kevés az információ. Egy ilyen eset mindannyiunk számára tanulságos lehet - amennyiben bebizonyosodik.

És azt se felejsük el, Gyerekek, hogy mi itt név nélkül homokozunk, de egy hús-vér, beazonosítható emberre kezdenénk ráhúzni a vizes lepedőt!
Szóval csak óvatosan!
Előzmény: WiZARD (152518)
WiZARD Creative Commons License 2014.03.28 0 0 152518

Az hogy valakinek (aki ráadásul más városban lakik) nincs ideje visszavinni az órát jó darabig, egy csak munkaidőben nyitvatartó boltba, az szerintem teljesen érthető. Még ha én máshogy is tennék.

 

Ha a leírt rossz élmények és emiatt kialakuló bizalmatlanság miatt, a szerviz után jóval később nem viszi vissza valaki az órát, az is teljesen megérthető számomra. Hisz miért feltételezné, hogy most jobban fog dolgozni az adott szakember. Az elveszett bizalmat visszaszerezni általában nagyon nehéz...

 

Mégis hogy máshogy kerülne vibróra egy óra, mint egyik napról másikra? Létezik erre egy hosszabb, kevésbé drasztikus módszer? :)

 

Persze lehet védeni Hantost, és lehet sokaknak nagyon jó tapasztalata, de attól még egy másik ember rossz tapasztalata is hihető, és előfordulhat. Ráadásul nem egy újabb Béla, hanem egy régi motoros (közel 8 éve írogat ebbe a topicba), aki pont az itteni ajánlások miatt ment oda...

Előzmény: innovations (152514)
sztívndráj Creative Commons License 2014.03.28 0 0 152517

Feltennéd azt a linket amin ez az írás olvasható? Vagy elküldheted privátban is. Köszi!

Előzmény: innovations (152515)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.03.28 0 0 152516

Egyszer voltam, elég volt.

Előzmény: innovations (152515)
innovations Creative Commons License 2014.03.28 0 0 152515

Most mit mondjunk róla? Minden szinten szinte semmi. Bizonyos időközönkénti nepper találkozó. Vatera élőben.  Nem akarom elvenni a kedved, de topic tagokat már egy jó ideje nem szoktam ott látni. Néha persze felbukkan valaki és én magam is kinézek, de nem jellemző. Viszont amennyiben szociográfiai tanulmányt akarsz készíteni sokkal alkalmasabbat nem fogsz találni. ;-)  Nem is olyan rég egy ismertebb blogger írt egy egész helytálló és kifejezetten szórakoztató fejezetet erről az egészről és aztán jól kitiltották az összes börzéről. Szerintem elmondtam mindent.

;-)

Előzmény: Szepy2884 (152499)
innovations Creative Commons License 2014.03.28 0 0 152514

Nézd  a történeted nagyon szép, de talán több helyen is sántít. Például ott, hogy az inkriminált késés ellenére, te egy elvileg garanciális órát  több hónapig tartó munkahelyi elfoglaltság miatt nem viszel vissza. Sőt saját előadásod alapján nem is  nagyon érdekel. Aztán másfél év múlva  pedig egyik napról a másikra vibróra kerül és súlyos hiányosságokra derül fény. Aztán ezt az egészet szépen publikálod. A történetedet természetesen sem cáfolni sem igazolni nem tudom, de mindenesetre furcsa.. Először is talán magához Hantos Lászlóhoz kellett volna visszavinned, mert hát a garancia érvényesítésének ez a módja. Másodszor pedig talán nem hagyatkoznék "egy helyi" órásmester véleményére mert talán Ő is tévedhet főleg másfél év után. Harmadszor pedig nem állnék neki sározni egy jó nevű órásmestert úgy, hogy még a történet végéről  fogalmad sincs. Enyhén szólva is manipulatív és inkorrekt.

Előzmény: Törölt nick (152496)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152513

Szerintem idetartozó téma.
A tudatos várásló tájékozódik. Viszont ha nem írjuk le a tapasztalatainkat,
akkor egyáltalán nincs honnan, hiába a jóbarátunk a google. :)

Mindannyian szeretnénk a lehető legjobb helyen szervizeltetni az óráinkat.
Már akik ezt nem saját maguk teszik meg.

Arra céloztam, hogy ami nem bizonyítható, azt manapság gnd nélkül letagadják.
Nekem olcsó festina órán szántották fel a tokot valószínűleg az elemcserénél anno.
De egyszerűen nem voltam benne biztos, mert nem volt nagy karc, és akár az előző
elemcserénél is történhetett...

Olyan ez, mint amikor elkötik valakinek az autóját.
Általában zavarában járkál egy darabig a parkolóban, hogy nem parkolt-e arrébb véletlen.
Pedig általában sajnos nem...

Még mindig érdekel, miféle bizományos értékesítési gondjaid voltak, persze ha publikus.


Előzmény: Törölt nick (152512)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152512

"Mert így a te órádnál se bizonyítod be az életben, hogy nem a Nomosnál
nyúltak a csavarokhoz még a gyárban pótjavítás közben, vagy utána az üzletben.
És ebben az a rossz, hogy magadnak sem. Kételkedhetsz, hogy az órás volt, vagy más..."

 

Maradjunk ennyiben. Sajnálom, hogy felhoztam a témát. Azt még jobban, hogy anno Hantostól nem kértem fotódokumentációt.

Előzmény: Wreck Diver (152511)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152511

Nem arra gondoltam, hogy te lőj képeket utána. Te csak előtte.

Szólj az órásnak, hogy készítsen ő a saját melójáról.
Aki ezt nem hajlandó vállalni, azt ott kell hagyni.

Nekem a maszek autószerelő kérés nélkül mutatta a képeket,
hogy bontotta a szelepfedelet stb., és nézzem meg, hogy összemocskolja
egy V6 benzines belsejét az egr szelep és társai.

Az autószerelő már nyugdíjas volt. Ahogy az a szaki is, aki tegnap a hatalmas
eszterga mellett töltötte az új sony xperiát...

 

Így kifogás nincs, és nem is lehet. :)

Tehát belefér az órások idejébe az a pár kattintás.
Nekik is jobb, ha egy évvel később vissza lehet nézni, mit csináltak és mit nem.

Szerintem az üveghátlapos órák világában ez kötelező.

A kuncsaft dolga meg az, hogy beadás előtt lőjön képeket az órás orra előtt.
Így ha megcsúszik a toknyitó, akkor bezony helyre kell majd hozni, és nem lehet
megúszni az "az már úgy volt" szöveggel.

 

Mert így a te órádnál se bizonyítod be az életben, hogy nem a Nomosnál
nyúltak a csavarokhoz még a gyárban pótjavítás közben, vagy utána az üzletben.
És ebben az a rossz, hogy magadnak sem. Kételkedhetsz, hogy az órás volt, vagy más...

Mit értesz bizományos értékesítés nem elképzelés szerinti menetén?

 

 

Előzmény: Törölt nick (152510)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152510

A mester nagyítóival belenéztem a szerkezetbe, világosan látszott, hogy tényleg különböznek a kékített csavarok (egyesek érintetlenek, másokon látszottak csavarhúzó-nyomok), ill. elég koszos a szerkezet bizonyos helyeken. Miután másfél évvel a szerviz után történt mindez, bizonyíthatatlan, hogy mikor és hogyan koszolódott el.

 

A fotókról vélhetően lemaradtok: holnap reggel indulok vidékre, este érek haza, csak szombat reggel tudok benézni a mesterhez, akkor meg már elvileg átadja az órát. Ha itthon le tudom venni a hátlapot, készítek makrókat. Egy sima ETA 7001 van az Orionban, különösebb díszítések nélkül, nem egy épületes látvány.

 

Egyébként szerintem szó sincs róla, hogy bárkit le akarna járatni a helyi mester. Egyszerűen annyit mondtam neki, hogy késik az órám napi ~20 másodpercet, mit gondol, be tudja-e szabályozni. A vibró eredményei után mondta, hogy ez az óra ebben az állapotban szabályozhatatlan, lekapta a hátlapot (egyébként azon is keletkezett egy kisebb sérülés a másfél évvel ezelőtti bontás során...), belenézett a szerkezetbe, és már mondta is a diagnózist. Nem volt irányított a beszélgetés, meg sem említettem a fővárosi mester nevét. A helyi mester pedig dolgozott többször pótapámnak, tudtommal városi őslakos, számomra hiteles arc.

 

Hantoshoz anno az itteni ajánlások miatt vittem az órákat. Miután a szerviz mellett két másik óra bizományos értékesítése sem épp úgy sikerült, ahogy ezt elképzeli az ember, csak annyit tudok mondani, hogy alapozzatok a saját kedvező tapasztalataitokra. Mindenkinek lehetnek gyengébb napjai.

 

A jövőben mindenképp dokumentálok, alapvetően jó gondolat, kár, hogy magamtól nem jutott eszembe.

Előzmény: Wreck Diver (152506)
bigdaddylaza23 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152509

üdv én is a Hantosról jó véleménnyel vagyok szerintem rendes korrekt ember rosszat nem is halottam még róla...!

Szepy2884 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152508

+1

Előzmény: Wreck Diver (152507)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152507

Tényleg, indítsunk mozgalmat: Fotókat a szervízről jeligére.

Elvégre a tudatos fogyasztó változtathat.
És amúgy is kíváncsi vagyok személy szerint a topiktársak

óráira darabokban is, nem csak egészben. :))

Előzmény: Wreck Diver (152506)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152506

Nem így megy ez. Nem hazudtolt meg senki.

Ilyenkor az első dolog kivenni az órás kezéből a darabot,
és okostelefonnal - makróval körbefotózni.

Otthon leülni a monitor, led TV stb. elé, és megnézni közelről.
Egy laikus is látni fogja, hány óra van bent.

Aztán jöhetnek a képek a fórumra.

 

Jártam már cifrábban is mások által elismert órással.
El se hitte egy közös ismerősünk, amit mondtam, amíg képeket nem látott.
Szerencsére szervíz előtt-után is bőséges fotódokumentációm volt,
és amúgy is korrekten járt el az adott szervízből a másik kolléga.

Ami a Hantos Lászlót illeti, nekem 110%-ban pozitívak a tapasztalataim eddig.

Amúgy top gear top tip:

Kérj munkafotókat a folyamatról. A mai technikai viszonyok között nem ügy senkinek.
A magyarázat lehet, hogy emlékbe kell, eladáshoz bizonyítani, hogy rendben van az óra stb.

Így látni fogod szétszedés előtt - közben - után.

És érdekes képekkel lesz tele a fórum is.
Csorgathatjuk a nyálunkat olyan szerkezetekre, ami nekünk pont nincs. :)

Előzmény: Törölt nick (152502)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152505

Hmm, nem hangzik rosszul :))

Előzmény: agent.d (152501)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152504

:)

 

Felőlem...

Előzmény: ronin s8 (152503)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152503

Csak óvatosan, mert pár hsz múlva könnyen első számú közellenséggé válhat, és észre sem vesszük, már eltemettünk valakit, akiről egyelőre csak egy ismeretlen másik órás nyilatkozott negatívan. 

 

Ilyenkor először érdemesebb legalább még egy szakértőnek megmutatni az elvégzett munkát. Ennek hiányában a magam részéről nem adok hitelt a történetnek.

Sajnálom.

Előzmény: Törölt nick (152502)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152502

"Bár az is kérdéses, hogy a másik órásmester mennyire megbízható és nem csak egy kolléga hitelességét akarja megkérdőjelezni..."

Sőt, én is kitalálhatom az egészet.

 

Egyébként az említett pesti mesterrel kapcsolatban van még egy kellemetlen tapasztalatom, de ezek után teljesen fölöslegesnek tartom megosztani.

Előzmény: sztívndráj (152498)
agent.d Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152501

Még nem hirdették meg, de lesz nálunk nemsokára olyan, hogy eljön a főszervizes Bécsből, és ingyen nyomáspróbázás, meg kitudjamégmennyiremegnézés lesz. VALÓBAN hozzáértő által. :)  puszira. Úgyhogy ha valakinél lapul egy B, akkor majd szólok időben.

 

agent.d Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152500

Nem egyszer hallom már, hogy (nem az említett mester konkrétan) csak ami látszik/feltétlenül szükséges kerül kicsi pucolgatásra, olajozgatásra és a következő, véletlenül korrekt megbontásnál jön az arcraesés. :/ Tisztára mint az autó/motorszerelő biznisz.

Előzmény: Törölt nick (152496)
Szepy2884 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152499

durva...

 

Akkor a vasárnapi börzéről senki többet? Pedig szerettem volna APT mesterrel is összefutni egy konkrét példával kapcsolatban...

Előzmény: Törölt nick (152496)
sztívndráj Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152498

Ez frankó... :( Nem rég még én is ajánlottam őt. Az én órámat úgy tűnik, hogy normálisan megcsinálta. Legalábbis ezidáig normálisan működik, nem úgy mint  szervizelés előtt. Bár az is kérdéses, hogy a másik órásmester mennyire megbízható és nem csak egy kolléga hitelességét akarja megkérdőjelezni...

Előzmény: ronin s8 (152497)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152497

Ha ez igaz, az nagyon szomorú. És veszélyes, mert egy jó nevű mester tekintélye forog kockán...

Előzmény: Törölt nick (152496)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152496

Kb. másfél éve elvittem szervizre a Nomos Oriont Hantos úrhoz. Rugócsere, teljes tisztítás, beszabályozás állt a megállapodásban. Pár hét alatt, vállalható áron megcsinálta az órát, ami az első perc óta késett, napi 20-30 másodpercet. Sajnos úgy alakult, hogy pár hónapig nem tudtam visszavinni az órát munkahelyi elfoglaltságok miatt felülvizsgálatra, aztán már nem nagyon érdekelt a dolog: a pontos időre mostanában nincs szükségem, pár naponta húzáskor saccra be tudom állítani az órát, nem zavart a dolog. Aztán tegnap egy családban lévő kvarc elemcseréje miatt beléptem egy helyi órásmesterhez, beszélgetni kezdtünk, és azon kaptam magam, hogy a Nomos a vibrón próbálkozik két egyformát ketyegni: csak "normál" pozícióban járt egyenletesen (a napi 20 másodperces késésnek megfelelően), minden más helyzetben ki-kihagyott, és a járáseltérés is pozíciónként változott, -20 és -40 között. A helyi mester lekapta a hátlapot, belenézett az órába, és azt mondta, hogy ezt nem szervizelték rendesen: bár a rugó cseréje megtörtént, csak a rugócseréhez megbontani szükséges hídon lévő csavarokon látszott, hogy hozzányúltak, a többi érintetlen volt. Ennek megfelelően egyes kerekek tiszták, mások rondán retkesek voltak. "Félmunka", szólt a diagnózis. Szombatra kész az óra, kíváncsi leszek, mit sikerül belőle kihozni.

pedroszalai Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152495

Igen. Vettem egy demagnetizert, elvileg meggyógyította.

Előzmény: ronin s8 (152494)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152494

Biztos mágnes? Nem olaj?

Előzmény: pedroszalai (152493)
pedroszalai Creative Commons License 2014.03.27 0 0 152493

Sziasztok. Nincs arra valami tippetek, hogy mitől mágneseződik fel egy óra? Néhány éve újítottam fel egy svájci automatát (eta 2836), heti egy-két alkalommal hordom, mindig ugyanott tartottam este. Irodában dolgozok, a közelemben nincs atomreaktor meg ilyesmi, nem értem mi lett az órával. Azt vettem észre, hogy sietni kezdett. Szétszedtem és észre vettem, hogy a billegő rugójának ívei összetapadnak. Rejtély számomra...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!