Keresés

Részletes keresés

Bees mami Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11278

Köszönöm,köszönöm,köszönöm

 

DE!

Elmesélem a helyzetem,a terveimet,.......az életem :)

Szóval ,pár éve már hogy teszem a dolgom a kertben,egy két kisebb kihagyással pénzt keresek vele......palántanevelés (piacra) és termés,és krizantém

nem kell nagyban gondolkodni csak ami a konyhapénzt kettőnk számára fedezi.amit lehet magunknak termelünk-hús-tojás-tej-és ami a kertből kijön

ehhez kell kiegészítésnek a konyhára háztartásba egy kis plusz.

Párom közalkalmazottként "hülyére" keresi magát nem tévedés havi 90 és ebből ketten élünk,rezsi, kaja, ruha,(mivel tanyán élünk) autófentartás stb.....nem panasz!!!!!! én magam semmire nem vagyok jogosult 4 gyereket adtam e hazának,mind tisztességes szakmát tanult,és dolgozik (pl legkisebb gyerkőc 19 évesen (lány) 3 müszakban) és mivel apjuk dolgozik én nem kapok semmit (nem is kuncsorgok érte) fizetem a havi 6 ezret egészségügyi mifrancot és annyi

Szóval az anyagi lehetőségek olyanyira korlátozottak (lásd és gondold át a fentieket)hogy,nem igazán tehetem meg.

De! vannak haverok barátok(nem kevés) akik szívesen segítenek,tőlük kaptam a lámpatesteket és ebbe veszek majd fénycsövet kb 4-6 cső és slusz ha költenék rá,amit nem mondok hogy nem tehetném meg (állatok azért már szépen termelnek hasznot )( nem milliókban kell gondolkodni) de ha mindig csak költök akkor jó hosszú ideig felélhetném a hasznot.A piacon a vevőkör eléág korlátozott 5-700 palántánál fajtánként nem igen kell több,(persze ehhez jön még sok minden) igy nem igazán kell azon törnöm a fejem,hogy miből hogyan mennyiért gyarapítsam a már meglévő alkalmatosságaimat ,igazítva a piaci igényekhez.

De,mindenképpen szeretném a paprika palántáimat kicsit nagyobb métretben piacra vinni,és nem műtrágyákkal elősegítve azt.

A többiekkel nincs gond,hisz tudjátok a paradicsom rövid időn belül is képes jó távot befutni (felfelé)

Káposztaféléket pohárba vetem és "csak " fóliakerttel éjszakára takarva nevelem

sokan keresnek már most is érdeklődésükkel,mondván,az én palántáim egyszerűen meg sem érzik h kikerültek a pohárból a földbe,edzettek egészségesek,mindez szinte vegyszermentesen..

a palántaföldet én égetem,1 palack gáz és perzselő+gereblye 2 ember és nincs kártevő,nincs gaz!

csalánlé=műtrágya,késő ősszel beviszek 2 hordónyit a pincébe latakarom és a palánták tavasszal Istenítik

egy szó mint száz,a tanácsokat köszönöm a tapasztalatokról majd írok,ismétlem magam kb 2-3 hét világításra lesz csupán szükség amikor kikelnek a paprikák és átteszem őket a pohárba,aztán mennek ,lótrágyából készült melegágymonstrumba

ahol is az ágyás közepén foglalnak majd helyet ,a külső részeken eleve pohárba vetett paradicsomok lesznek+zeller és mire a parik kijönnek a fűtetlen fólia alá addigra szépnek kell lenniük a paprikáknak is.

Jó sokat irtam (szómenésem van néha)

Üdv mindenkinek Zsuzska

bela.0121 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11277

szerintem palantaneveleshez felesleges a LED es draga.

Előzmény: Ati1011 (11276)
Ati1011 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11276

Igazából a növénynevelő fénycsövek hatásfoka nem túl jó viszont drágák. Én ezt rendeltem, jelenleg kínából érkezik:

http://www.ebay.com/itm/370848446866?var=640102834859&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

darabja 1440 HUF.

Lámpatestbe bele lehet rakni sima E27 foglalatot pár darabot, mondjuk testenként 5-öt. Ilyen mennyiség esetén kb 900ft/db.

Lehet kapni LED fénycsövet is:

http://www.ebay.com/itm/Plant-Grow-Light-Tube-T8-138-LED-Red-Blue-Lamp-Hydroponic-Growing-8W-600LM-60CM-/310843115568?pt=US_Hydroponics&hash=item485fb18830

 

Fénycső árak itt találhatók:

http://bolthely.hu/tungsram/lista/4b0afabaad2a6_T8_Noveny_es_akvarium

 

Sok sikert hozzá:)

Előzmény: Bees mami (11272)
Bees mami Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11275

köszönöm a segítséget,ezt ugy ahogy van kinyomtatom azán elviszem "bótba bácsinak",hogy silabizálja ki mit is irtatok (mert nekem ez kínai) de Ő biztosan tudja :)

aztán ha csillagászati áron akar rámtukmálni valamit akkor szépen elköszönök,és inkább várom a jóidőt,mert ugye a költségek na azok nagyban számítanak :P

amit én kisilabizáltam belőle,jó lesz oda az "ocsó" fénycső is csak legyen.... és szerintem 2-3 hetet kibírnak különösebb elnyúlás nélkül a palánták,amik zömében paprikák lesznek,mert a parik kelés után nem sokkal mennek pici cserépbe és ki a melegányba (persze a különlegességek hímestojásként lesznek kezelve) de a tapasztalatom az hogy a paradicsom simán melegágyban kezdve is bőségesen elég nagyra nő,mire piacra kerülnek.De a paprikákkal már nehezebb....a paprikákkal ily modon kezelve ez kísérleti év lesz,(majd meglátjuk)

Félek ettől a tavasztól nagyon,nem tudom Ti hogy vagytok vele,de nekem gyanús ez a téli tavasz vagy micsuda,nagyon aggódom amiatt,hogy nem ette meg még a kutya a telet,ahogyan felénk mondják.......Bár nem bánnám ha tévednék,csapadék az nagyon kellene de jöhetne már gyorsan valamiféle tél aztán hajrá kertészkedés :)

Még egyszer köszönöm a segítséget

szép napot nektek :)

bela.0121 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11274

arra figyelj, hogy a csovek 6500K (kelvin) szinhomersekletue (vagy a korul) legyenek.

kulonfele jelzesekkel latjak el oket. pl daylight, 865,860, hidegfeher.

atmero szerint is tobbfele lehet, de nagy valoszinuseggel un. T8-as lesz, de ezt is

ellenorizd le, mert kulonben nem lesz jo a lampatestbe.

illetve azt nezd meg hogy milyen teljesitmenyu csovek kellenek bele. (pl. T8 eseten altalaban 18,36,58W). egy ilyen cso nem tul draga, 1000Ft korul van.

Előzmény: Bees mami (11272)
Rhéman Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11273

A fénycső, (neoncső), világítás, használható. Találsz egy fórumot mesterséges növényvilágítás.... címen. Ott sok okosság van.

 

A fénycsőnek érdekes az átmérője, és a hossza. Beszerezhető pl. a Tungsram mintaboltban. Elküldik, amit kiválasztottál. Léteznek, persze drágábban, kifejezetten növényekhez készített csövek is. Ezek Több fényt bocsájtanak ki a növények által hasznosítható hullámhosszú tartományban, ezért az üzemeltetésük olcsóbb.

 

Ma a LED világítás olcsóbb, hatékonyabb, de lehet, hogy számodra drágább.

Előzmény: Bees mami (11272)
Bees mami Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11272

Köszönöm,akkor nem aggódom,iletve megy a következő rendelés (még időben)

 

és egy vitafolytató kérdés.

 

Barátomtól kaptam 4 db régi (ne várjatok tőlempontos megnevezéseket)

ipari lámpatestet,valamikor óriási üzemcsarnokokban fellelhető volt,neoncsövek (vagy mik) kellenek bele,ezekkel szeretném megoldanii a plusz világítást az elültett magocskáim,illetve kikelt növénykéim részére,2-3 hétre gondoltam csak amikor majd kimehetnek melegágyba,nem sok növényről lesz szó (50-100db) helyem van ahol kb 20-22-25 fokot tudok nekik biztosítani,azuram csinál a lámpatesteknek álványt amin majd tudom mozgatni le és fel a lámpákat tehát a növények fölött akár 10 cm,de akár 1-1,5 méter is lehet

VÉLEMÉNY?????

másra nem igen van lehetőségem

Köszönöm :)

Előzmény: Rhéman (11271)
Rhéman Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11271

M-GARDEN probléma mentes.

Előzmény: Bees mami (11269)
Lunni Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11270

a bosnyáki a legjobb piac :)

mi is vettünk nagyon finom paradicsomot, ennek se olcsó kilója, olyan puha, érett piros, ízes mint amilyennek lennie kell.... de ez hollnand első osztályú. Párom vega és nálunk nincs reggeli, sőt élet se paradicsom nélkül :)))

Előzmény: homerx (11268)
Bees mami Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11269

Szia!

Kérdezném,hogy mennyi idővel a leadott rendelés után kaptad meg tőlük a magot,én is szeretnék rendelni,és  (kb) időzítenék :)

Köszönöm:Zsuzska

És még valami,rendelt már valaki az M-GARDEN-től? Tapasztalatok?

Pár napja adtam le náluk rendelést,kíváncsi vagyok.

Előzmény: lizy72 (11265)
homerx Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11268

rendszeresen, hetente tobbszor is beugrok a bosnyak piacra szetnezni, meg venni egy keveske zoldseget, gyumolcsot. harom napja az egyik viszonteladonal talaltam nagyon finom paradicsomot. nem az az ilyenkorra jellemzo algir meg spanyol iztelen, vizes, kemenyheju szahar, hanem tenyleg izletes. ma is vasaroltam nehany darabot (tulajdonkeppen rellegire szoktam venni szendvics melle). mondtam a nonek, hogy finom volt, mondja, h tudja, szeged mellol valo. nem igazan akartam hinni, hogy maradhatott meg ilyen viszonylag jo allapotban, de amig lesz nala, addig fogok venni (most 800 korul van kiloja) ertelmes arban.

Lunni Creative Commons License 2014.01.16 0 0 11267

szerintem a meglepi paradicsom a legjobb, legalább izgulhatsz mi lesz :)

Előzmény: lizy72 (11265)
Lora1213 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11266

Írtam Neked !

Előzmény: törpicsekmama (11264)
lizy72 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11265

Ma megjöttek a rendelt magok  a chilimag.hu-ról :)

 

Rendeltem :

CHERROLA

HELSING JUNCTION

 OSU BLUE P20

 ROSALITA

 ZAPOTEC

 

Kaptam hozzá egy ajándék paradicsom mixet. :)

Kapott már valaki ilyet? Nem írták meg, hogy milyen fajták lehetnek benne :(

törpicsekmama Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11264

Valamiért nem ment el az üzenetem!!!!!!

Előzmény: Lora1213 (11248)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11263

Igen, tudom sajnos. :)  Csak még sok évtized alatt sem tudtam egyértelműen eldönteni, hogy ez áldás, vagy átok. :)

A mérleg serpenyője ez utóbbi oldalán kalimpál... -erőst... :D

 

 

Előzmény: collector60 (11260)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11262

Már megint kezdek bele esni a tavalyi hubába! Emberi gyarlóságom győzedelmeskedett a józan eszem felett. :)

A bőségszaruból ömlő sokféle paradicsom közül nem tudván eldönteni, melyiket hagyjam ki, mindből vetettem! Lett vagy negyven fajta, jó sűrűen! :D Még a csillárról is paradicsom fürtök lógtak. Megfogatam: jövőre fele se kell!!! Az uram egyetértőleg helyeselt: Ő már márciusban megasszonta!

Kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni, de kétszer el lehet követni ugyan azt a hülyeséget. :)

Idén már megint ott tartok, hogy ezer féle pari kell... Pedig koktélból csak kettőt akartam, de....

Kell: Cherolla az embernek, valami elfajzott cherolla is van, mely a kerti szeméttárolón  nőtt ki és jónak ígérkezett.. viszont megkóstolni nem mertem, mert hát... de a fogott magjából lett növényét már megeszem. Goldkrone nekem, aztán ott az a finom német is, melyet tavaly adott a szomszédasszony kóstolásra, meg magnak... aztán olyan sok jót olvastam a chocolate cherry és black cherryről is... na meg még a Schott szív koktélt is ki köll próbálni, ha már Eszes úr volt szíves küldeni.

... és ez még csak a koktél.... :D

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11259)
baby-lon Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11261

Ha már korai.. A Morning dew fajtáról van valakinek tapasztalata?

collector60 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11260

Jók a megérzéseid :-)))

Előzmény: Törölt nick (11259)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11259

Ah! Köszi! Egy újabb szín a palettán! :) Miért van olyan érzésem, hogy neked biztosan van olyan (is)? :)

 

Előzmény: collector60 (11258)
collector60 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11258

Koraiban a " 42 Days " pari sem rossz

Előzmény: Törölt nick (11249)
CBNora Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11257

A tomatilloban az a jó, hogy elég jól tárolható. Egy kis változatosság, mikor az ember már kezdi unni a retket.

Előzmény: Törölt nick (11254)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11256

Szia! Örülök, hogy újra látlak a fórumon! :)

Köszi neked is a választ!

Meg vagyok győzve! :) Márc elején vetem én is. Addigra talán kibújak és megerősödnek a chilik és más paprikák, mehetnek hűvösebbre  és mehet helyükre a pari magvetés.

Előzmény: peoplex31 (11252)
CBNora Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11255

Nálunk a Manó elég savanyú volt.

A Subarctic betegségekre átlagosan volt érzékeny. Annyira nem, mint a Gartenlandos Ökörszív, de vannak ellenállóbb fajtáink.

Előzmény: Törölt nick (11253)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11254

Beértek, de nem lettek olyan narancssárgák mint a képeken láthatók, hanem olyan szalmasárga lett mind.

Néhány szemet megkóstoltam, de nem az én magyaros ízvililágom. :) Még magot se fogtam belőle, de van még abból amit tavaly vetettem.

Így voltam a purple tomatilloval is. :) Idén még vetek azért 1-2 bokrot, mert vettem másfajta physalis magot. Talán annak kicsit másabb lesz az íze és megkedvelem. Bár csodát nem várok, a physails az physalis ízű lesz, mert egy család. :)

Előzmény: CBNora (11251)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11253

Köszönöm szépen a tapasztalat megosztást! Akkor megnyugodtam, hogy nem valami savanyú vízet fognak teremni. :)

Manóm volt tavaly. Helyre kis determinált bokrocska volt és az ízével is meg voltam elégedve, csak..!

Csak az első szériát elvitte valami kehe.. tán paradicsomvész, mert sűrű volt,  még mielőtt beérett volna, pici zöld bogyós-virágzós korában. Aztán találtam egy satnya, ki nem ültetett, pohárban maradt vésztaralékot, de azt már csak május végén ültettem ki. Arra jó volt, hogy megkóstoljam. Persze nem voltam oda a gyönyörűségtől, hisz amikorra már ő is termett, addigra ontotta a kert a különféle ízű, formájú, színű, zamatú paradicsomokat. Őszerénysége elveszett a nagyok árnyékában. Azért idén is lesz pár csinos kis törpe bokor. Versenyeztetem a három korait! Ki hamarabb?! A feltételek és életkörülményeik azonosak lesznek! :)

Előzmény: CBNora (11250)
peoplex31 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11252

Szia! :-)

 

Sub Arctic Plenty-t tudom ajánlani! Kellemes íze van, bőven termett eddig minden évben.

A koraiság sokmindentől függ, nálam volt hogy más leelőzte, pedig ugyanakkor vetettem.

Előzmény: Törölt nick (11249)
CBNora Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11251

Mi lett azon Physalison, amit tavaly mutattál, és nem peruviana volt?

Előzmény: Törölt nick (11249)
CBNora Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11250

Sub Arctic Plenty és S. A. Maxi volt már. A Plenty-t jobban szeretem, bővebben terem, mint a Maxi.

Szerintem jó ízű, jobb, mint pl. a Manó. Ez az egy determinált fajtám szokott lenni (meg egy balkon, valószínűleg Vilma, de az étkezési szempontból elhanyagolható mennyiséget ad).

Nincs különösebben karakteres íze, de nem is savanyú, nem is extra édes, átlagos paradicsom íz.

Előzmény: Törölt nick (11249)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 11249

Valaki próbálkozott már korai paradicsom fajtákkal?

Idén van 2 fajtám, melyek olyan 58-60 napos tenyészidejűek (Sub Arctic és Moskvich).

Valóban olyan hamar beérnek? Nem megy az íz kárára a koraiság?

Azt írják, hogy nagyon ízletesek, persze minden fajtánál azt írják a kereskedők. :)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!