Keresés

Részletes keresés

oli64t Creative Commons License 2011.02.17 0 0 12733

Szia,

Egy limoncella ágra beneveznék.

Köszi

Előzmény: Quicktor57 (12732)
Quicktor57 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 12732

Sziasztok!

Tegnap este kénytelen voltam visszavágni két kis citromfámat, és maradt néhány hajtás feleslegben. (Egyik a limoncella fantázia néven vásárolt citrom hibrid, a másik egy "no-name", tövisnélküli citrom.)

Ha valakinek van kedve dugványozni belőlük, és péntek estig el tud jönni érte Budaörsre vagy Budára a BAH csomópontba, szívesen átadom. (A weblapomon leírt perlites közegben, INCIT-8-cal mindkettő jól gyökerresedik.)

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 12731

hy :D különösebb ok nélkül megkaparásztam a citromfám földjének a felszínét és pici fehér bogarak szambáznak a földjében.mik azok?vhol azt olvastam,hogyha kiszárad a földje akkor eltűnnek,mert a száraz földben megdöglenek.vagy kb egy hét múlva öntözöm,akkor tegyek a vízbe actara 25 wg-t?köszi a segítséget :D:D:D:D

Karlina Creative Commons License 2011.02.16 0 0 12730

A cserkertnél jelenleg van meyer. Nézd meg a honlapjukon (cserkert.hu)

Előzmény: B. Imre (12728)
Halkatla1 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 12729

Sziasztok, nem szoktam ide jönni, bár szeretem a citrusokat. Ibolya az e-mail cim nem jelenik meg, de ha ráklikkelsz a küld-re, akkor beadja.

Csak olvasgatni szoktam, most meg talán tudtam segiteni.

Előzmény: 1ibolya (12727)
B. Imre Creative Commons License 2011.02.16 0 0 12728

Érdeklődök, hol lehet Meyer citromot venni? 

1ibolya Creative Commons License 2011.02.15 0 0 12727

Bocsi,csak nem értettem,hogy kérdezted....

Előzmény: Törölt nick (12726)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 12726

Hali!Köszi csak arra voltam kiváncsi:savanyu volt e?Nagyon köszönöm de ne, felesleges küldeni.Ezt szerettem volna tudni,hogy citrom/szerű/e?

Előzmény: 1ibolya (12722)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 12725

Egy kis nézelődésre.Csak gratulálni tudok,fiatal barátom preciz és átfogó ismeret anyaga előtt:

 

http://www.citrus-kert.eoldal.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 12724

Szia!

 

Gyere el és adok,amikor jössz akkor veszem  le .

 

Üdv.Sándor

Előzmény: boskoopka (12719)
Bleti Creative Commons License 2011.02.14 0 0 12723

Köszönöm a tanácsokat.

Előzmény: Quicktor57 (12714)
1ibolya Creative Commons License 2011.02.14 0 0 12722

Hát...Nem nagyon tudok ízt mondani:-)Savanyu volt,teába tettem.Kevés magja volt,talán 2-3db.1 citromba.Tavaly vettem,de volt már rajta termés.Mostanra már csak 1 van rajta,amit a képen mutattam.Ha kiváncsi vagy az ízére,elküldöm Neked ezt a citromot.

Előzmény: Törölt nick (12703)
1ibolya Creative Commons License 2011.02.14 0 0 12721

Szia!Szeretnék mini kividugványnak valót.Több féle citrusom van.Légyszi írj emailt mert hiába jobb klikkelek,nem találom az email címedet.

Előzmény: boskoopka (12719)
Arth_ur Creative Commons License 2011.02.14 0 0 12720

Jav:

Incit K: 8 ezrelék alfa-naftilecetsav + 5 ezrelék indolvajsav.

Előzmény: tech-pro (12717)
boskoopka Creative Commons License 2011.02.14 0 0 12719

Sziasztok,

 

Én citrusdugványokra szeretnék szert tenni, jelenleg tudok adni minikivi dugványokat több fajtából, különböző egzóta magom is van. Ki is fizetem, ha úgy kéritek.

Mindenféle citrusféle érdekel.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.14 0 0 12718

Űdv:Misi

 

Ha el jösz Kiskunhalasra adok óriás citrom fa gyökeres veszőjét,de ha hozol termő narancsfát adok cserébe

termő citrom fát.Ha vissza nézed a topikot találsz róla képet.

Üdv.Sándor

Előzmény: hobbykertész43 (12716)
tech-pro Creative Commons License 2011.02.14 0 0 12717

Incit 10 nincs, csak incit K.

 

Incit 8: 8 ezrelék alfa-naftilecetsav

 

Incit K: 8 ezrelék alfa-naftilecetsav + 3 ezrelék indolvajsav.

Előzmény: Bleti (12708)
hobbykertész43 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 12716

Sziasztok!

Szeretnék segítséget, szivességet kérni tőletek!

Nagyon szeretnék dugványozni különféle citromokat, narancsot, mandarint illetve minden más dugvánnyal is szaporítható növényeket!

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna a részemre küldeni dugványnak valót (meg is vásárolnám, illetve cserébe rengetek fajta mag közül tudnék adni).

Azért próbálkozok citromon kvül mással is, mert tavaly sikerült 2 db. mirtusz levelű narancsot kinevelnem.

Ha valaki megszánna: misi867@citromail.hu

 

Köszönettel: Misi

Quicktor57 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 12715

Szia!

Nálam ezen a télen az egyik "fagytűrő" mandarin dobta le az összes levelét, de eddig nincs ágbarnulás, sőt gyenge vízhajtások is megjelentek. Most metszettem vissza ezeket a növényeimet. (Tavaly tavasszal sajnos ezeknél a növényeknél is volt kisebb ágbarnulás, de az ágak visszaszáradása megállt.)

Az ígért weblap frissítés elmaradásáért mindenkitől elnézést kérek. A saját és a topiktársaktól kapott új fotók nagy részét már feldolgoztam, de a beillesztésükre nem maradt időm. Ugyan így vagyok a citrusok oltásáról szóló résszel is. A szöveg nagy része már elkészült. (Általános citrusoltási alapelvek, párosítás, hasítékoltás, héj alá oltás.) Még a szemzés és az egész anyag "webesítése" van hátra.

Sajnos a céges munkáim év végén és év elején nagyon összetorlódnak, és az APEH nagyon szigorúan veszi a határidőket.

Egyébként ezt a hétvégét az első adag citrusdugvány letűzdelésével töltöttem. (Több mint 60 db ágacska került búra alá, és a japán naspolya magoncom törzsére rákerült a "gyökereztető batyu".)

Előzmény: delon77 (12713)
Quicktor57 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 12714

Szia!

A chinotto magoncai, legalább is levél formájában, és a növekedési habitusban megegyeznek a nemes anyanövénnyel. (Erről raktam is fel képet.) Nem véletlenül lehet rendelni ilyen magokat: http://www.tradewindsfruit.com/citrus.htm

Az már egy más kérdés, hogy mikor fordul termőre, és egyáltalán termőre fordul-e a mi viszonyaink között, és milyen gyümölcsöt hoz. Vagyis ezt is érdemesebb oltással szaporítani. (Egyébként dugványozható is, de nálam 2 év alatt csak 10-15 cm-re nőttek ezek a növények.)

Előzmény: Bleti (12708)
delon77 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 12713

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne a télállo narancsal kapcsolatba a morton vagy norton webbery vel kapcsolatba. Az oké hogy a a fagyállo citrom ledobálja a leveleit , de ez a folyamat nálam a télálló narancsot is elérte, ez normális nektek mik a tapasztalaitok?

Ágbarnulást vagy egyéb mást nem észleltem egyenlőre.

 

Imre az oldaladat nézegetem rendszeressen. Ígértél egy oltások és tapasztalatokról egy fejezetet ez mikor lesz elérhető?

 

üdv: Delon

NS68 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 12712

Próbálta már valaki citrusnál a Clonex gyökereztető hormont?

A hibiscusosok szerint az a legjobb.

Arth_ur Creative Commons License 2011.02.13 0 0 12711

Elég sokszor volt már kérdés a gyökereztető hormon. Itt van az Incit gyártójának honlapja:

http://www.bioplant.hu/termekeink.html

Ezen rajta van mind, amit gyártanak.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 12710

Hali.Nekem még tavasszal volt egy jelentős mennyiségő dugványom.jó dolgokból.Sajna a betegségem miatt nem voltam terhelhető,csak elmondtam feleségemnek,hogy is kell locsolni a teleltetőben a cserepeseket.Az rendben is volt,de elfeledtem mondani,hogy a

dugványokra is oda kell figyelni.Elmaradt,gyönyörű szép dugványaim visszaszáradtak.

Most jövő héten próbálok újra indítani egy adagot.

Nem tudom mi a különbség,nem is néztem utánna.Én az itteni Kertészetből Citrushoz olyat kapok amire rá van írva:Citrusfélék,vagy feleségem dísznövényeit:Lágyszáruak és

a többi/láttam van:nehezen gyökeresíthetőek,fenyők stb/

A perlitet azér én jobban preferálom,a gazdabolt.hu címen mindig kaptam ill.küldtek.A hun-

garócell golyóknak más a viszonya a vízhez.

Hát magról lehet szaporítani Chinottot/Citrus aurantium var.myrtifolia/csak azt nem tudod

mi lesz belőlle,a magoncok egy jelentős része visszaüt a Citrus aurantium szülőfajra,s nem hordozza a nemes változat tulajdonságait.

Én azt gondolom,ha elfogadod,pár Citrusféle kivételével ne preferáld/legfeljebb alanynak

a magról ültetést/.

A pocirus sövény az egy jó gondolat.Szép is és azon nem jön át ember állat.Kicsit vigyázni kell sövény nyíráskor a tüskékre/meg,hogy mi van a túl oldalon!/Az ültetést pont mint a fagyalt,eltolt sorban cik-cakban.

 

Előzmény: Bleti (12708)
Karlina Creative Commons License 2011.02.12 0 0 12709

Kedves Adam81, szerintem ne vagdosd, még hamarabb kipusztul, gombaölőt bármely gazdaboltban kapsz kis kiszerelésben is, bármely réz tartalmú szer jó, de nem biztos hogy segít. Azért permetezd le és hagy egyenlőre a helyén. Ha nem barnul és szárad tovább lehet, hogy túléli, mert már itt toporog a tavasz és több a napfény is. Én áztattam a gyökerét is gombaölőszerben, meg világítottam növénylámpával mégis tönkrement, lehet hogy átültethetnéd  jó laza tápdús talajba és rövidesen beindul és hajtani kezd. Mekkora a növény, van még egészséges ága és ha igen mennyire erős esetleg fás ágai vannak?

Előzmény: adam81 (12704)
Bleti Creative Commons License 2011.02.12 0 0 12708

Amit tavaly szerettem volna szaporitani,citrom narancs,óriás citrom,egyik sem sikerült,ezenkivül kaptam 2 chinottó ágacskát is,de a leggnagyobb sajnálatomra az sem sikerült.

Nálunk csak incit-8 -cat lehet kapni.Mi a különbség az incit8 és az incit 10 között?

Perlitet sem lehet kapni ,azt tavaly hungarocell golyókkal helyetesittettem.Minden esetre most megint megszeretném próbálni.Ugy emlékszem azt olvastam ,a Quictor honlapján,chinottót magról is lehet szaporitani ,igaz ez ?Nagyon szeretnék egyet.

Nagyon szép a Red lemonod.A citromomat  szeretném visszavágni,és a narancsom tetejét,ezeket akarom gyökeresztetni.

Nagyon szépen kikeltek a vad citrom magok amit küldtél,még nem ültettem mindet szét mindegyiket.Szeretnék egy részéből sövényt késziteni milyen távolságra ültessem őket.A tied nagyon szép nagy.

Előzmény: Törölt nick (12707)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 12707

Én is,mióta megtaláltam nem kell annyit" tornásznom",hogy elérjem a terűlet/olasz/citrus

árúdáit.Előtte csak Észak Olasz helyeket ismertem,de most a sziciliai terűlet is adott.

Előzmény: Törölt nick (12705)
ancikati Creative Commons License 2011.02.12 0 0 12706

Szia! Debrecenben lakom,lesz oltóágam,csak én még nem postáztam soha.

Előzmény: Luigi50 (12690)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 12705

hali!én is olaszországból hozattam a mandarinfámat ha valaki beírja,hogy citrusok-attila blogja beadja a honlapot.nagyon megvagyok vele elégedve,jó áron volt a fám.megbízható forrás,csak ajánlani tudom!!!

Előzmény: Törölt nick (12701)
adam81 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 12704

Sziasztok!

 

A kumquat fámon elkezdtek száradni az ágak és csak pár levél van rajta.14- 15 fokban világos helyen telel és ritkán locsolom.Tudnátok segíteni mit tegyek visszavágjam az ágakat?Esetleg tudna valaki gombaölőszert javasolni? Ez egy magas törzsre oltott növény!Előre is köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!