Keresés

Részletes keresés

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5370

 

Egyébként ma vettem is egy betonkeverőt, egy két alkatrész hiánya miatt alkalmi áron árulták a praktikernél. A hiányzó egyik lábát már pótóltam, a motor tökéletes, most még egy drezonstiftett kell szereznem a fogas kerékbe. Egyébként maszív 2mm lemezből van az üst, fém fogaskerék koszorú. A brikóban 40-50e árulnak keverőt 0,5mm üsttel, volt amelyikbe beleejtettek valamit már ki is jukadt, nem tudom a betont meddig birná és müa. fogaskoszorúval. 

 

 

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5369

 

Valószínű a keresztben be tett két drot is sokat számit. Én is áztattam napokig a kartonokat mégsem boldogultam vele, úgy látszik a beton keverő univerzális eszköz és ráadásul könnyű hozzá keverni más éghető cuccot.  

 

 

Előzmény: /manens (5368)
/manens Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5368

Bocs, értem már. Ha ázik egy napot, utána forgatja meg fél órát. Vágom.

Előzmény: 42tibcsi (5366)
/manens Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5367

Én már régen betonkeverőben áztatok. Nem az áztatással van bajom, hanem azzal, hogy a kartont hogyan készítem elő. Ha szárazon nagyobb darabokban teszeb be a gépbe, akkor kis mennyiség fér. Ha leaprítva, akkor kb. 4-5-szöröse. Mivel a nagyobb daraboknak tényleg kell a 24 órás áztatás, csak naponta tudok 20-25 db 30 x 15 x 8 cm-es téglát kinyomni. Ha a karton kisebb darabokra van vágva, úgy naponta kétszer tudok áztatni, keverni hozzá ágaprítékot, így napi 70-80 tégla kijön. Nekem nagyon sok papírt kell feldolgozni, nem akarok egész nyáron elnyúlni vele. Nem tudom értelmezni azt, hogy fél óra múlva kész a pép. Szerintem addig nem ázik ki kellőképpen a cellulóz. Én a betonkeverőt csak egypárszor indítom be - pár forgatásra - ill. ha kész a pép, addig, amíg elkeverem az ágaprítékot.

Előzmény: 42tibcsi (5366)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5366

Becsülöm a kitartásodat de ettől létezik egyszerűbb megoldás. Persze én is makacsúl próbálgattam egyéb tárcsákat kevés sikerrel míg a barárom egyszerű betonkeverővel meg oldotta a pépesítést. Oda is adtam neki a kartonokat, hogy nála ua. az alapanyag, hogy viselkedik. Egy napig áztatta egy hordóban, másnap úgy ahogy van egyben bedobálta a betonkeverőbe amiben már volt víz. A keverőben átlósan két szál drótot kötött a keverő lapokra. Fél óra után tökéletes volt a pép, ráadásul egyszerűbb így belekeveri más adalékokat (fűrészpor, apríték stb). Tavaszra beszerzek egy betonkeverőt

és elkezdem időben gyártani a téglákat,  a következő télre meg csak kiszárad. Mert valóban jól ég nem kormol és nem kell folyamatosan pakolni a kazánba.

Előzmény: /manens (5365)
/manens Creative Commons License 2012.09.21 0 0 5365

A papírbrikett-fanoknak : még csak félkész állapotban van a papírdarabolóm, de evett a fene, kipróbáltam. Még hiányzik a tartály - az egészet alul -felül-körül beburkolom , abba potyog a papír. Kb. 30 x 30 mm-re darabol. Valószínűleg kell még vagy egy vezetőhenger a kések elé, vagy egy állítható sebességű behúzó-berendezés, mert azzal is lehetne szabályozni a méretet. Ebben az állapotában a kartonpapírt 4-be, ill. 6-ba hajtva is vígan viszi.

Fiduli Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5364

Szia.

Igy már érthető.

Üdv.

Előzmény: halaloszto (5363)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5363

ahol irtak a modszerrol, ott csigas elotomorito volt. gondolom annak mindegy mekkora az aktualis garat.

 

Vajk

Előzmény: Fiduli (5362)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5362

Szia.

Ha a tömöritőszár nem megy egész hátra, akkor az előtömöritőben a kis munkahenger nem birja lenyomni az anyagot, mert nincs alatta üres tér. Nekinyomja a szárnak, igy a darálék azon a részen csak gyarapodik, rakodik, rakodik.

Hogy kéne csökkenteni a löketet?

Üdv.

Előzmény: halaloszto (5360)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5361

bocs, osszekevertem. ha 5cm csokkented a loketet, akkor 4.25-cm-el no a csoben a surlodo cucc hossza.

Vajk

Előzmény: halaloszto (5360)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5360

az, hogy hany cm brikett keletkezik egy loketben, az fugg az anyagtol, de hogy dugattyu mennyit megy egy loketre, az csak toled fugg.

 

ha a max loketed 20cm, es ez 3cm-t ad a briketthez, akkor a 15cm-re csokkentesevel a brikett csak 0.75cm-el lesz rovidebb, de a csoben a surlodo kesz brikett osszhossza 5.75cm-el csokken!

 

az allithato szoritas bevalt dolog, gyari gepeken altalaban az van, csak plusz cuccokat igenyel.

 

Vajk

Előzmény: Fiduli (5359)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5359

Az új anyag ami már tömörült maga előtt fogja nyomni az egész sort. Abban a pillanatban amikor az egész elindul előre , a fal egészével súrlódik, nem csak a régi, hanem az új most tömörödött is.

Abban azonban igazad van, hogy a rövid és a hosszú új brikett közötti különbség az amivel kevesebbet súrlódik a falhoz az egész sor. Ha ezt ki lehet használni hát hajrá.

Én csőszoritást használok.

A lökethossz viszont viszonylag egyszerűen szabályozható pár centit.- irod.  Nálam mindig más a lépés hossza, attól függ, hogy mennyi anyag kerül az előtömöritőbe. Ez kevert anyagnál - fűrészpor, szalmadarálék, papir - sajnos nem mindig homogén. Egy anyagot használva  még be is jönne....

Üdv.

Előzmény: halaloszto (5358)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5358

az uj anyag hossza eleg kicsi az egesz csohoz kepest, es raadasul nem az szorul, hanem a regi, ami mar tobbszor meg volt nyomva es meg le is hult. 

 

voltak itt akik szalamikent karikaztak a csohosszt mig jo nem lett, es egy masik alapanyagnal mar ujra nem volt jo. a lokethossz viszont viszonylag egyszeruen szabalyozhato par centit.

 

Vajk

 

Előzmény: Fiduli (5357)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5357

Azonban ha az új anyag bent van csőben az teljes hosszában feszül  a falnak. Az igaz, hogy minél jobban kinyomja annál kevesebb lesz a súrlódás a löket vége felé, de kezdéskor bizony teljes hosszában érintkezik a fallal. Gondolom én.

Előzmény: halaloszto (5356)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5356

ha jobban kitolja a keszet, akkor kevesebb kesz brikett marad a csoben. ami kisebb feluleten fekszik fel, igy kisebb ellenerot fejt ki.

 

Vajk

Előzmény: Fiduli (5353)
atipellet Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5355

Sziasztok!

Valahol itt a topicban olvastam hogy valaki csinál síkmatricát, meg tudnátok mondani ki az? Esetleg valami elérhetőség?

 Köszi!

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5354

Komoly egy cucc, feltételezem nem csak a saját igényeidet akarod vele fedezni főleg ha van kelő nyers anyag (fűrészpor) után pótlás. Sok sikert ha már ennyit dolgoztál vele.

Sajnos a jelenlegi brikett árak az égben vannak és sosem a gyártók gazdagodnak meg belőle. (egyáltalán létezik tisztességes kereskedelmi haszon?)  

Előzmény: Fiduli (5352)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5353

Szerintem ha nagyobb löketet is engedünk, ugyanolyan hosszan kell neki nyomni. A súrlódás marad.

Előzmény: halaloszto (5351)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5352

Szia.

Köszönöm.

A motor 5,5kW. A szivattyú 32lit/perc, egy Beloruszé. Direkt van kötve szemből, gumikuplunggal.

A csőfűtés 400 fokon indul, csak úgy tudja kinyomni a brikit. A bemelegedésre 15 perc is kell.

Utána 200 fokon használtam folyamatosan. Ha kikapcsoltam a melegitést,  még jobban kihűlt a cső, megszorult a briki. Nem akarom a nyomást emelni, igy majd hosszában jobban bevágom a csövet.

Üdv.

Előzmény: kai01 (5350)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5351

olvastam egy leirast egy hidraulikus brikettalorol, es volt benne egy nekem ujszeru modszer. hatha valakinek jol jon. en kicsit szkeptikus vagyok, mert a loket valtoztatasa nagyon megvaltoztatja a termelekenyseget, de hatha megis kiderul hogy ez egy egyszeru szuper modszer.

 

arrol van szo, hogy a csoszoritas mindig kritikus, ha keves, akkor laza lesz, ha sok akkor beall, es nem mozdul. tudjuk, hogy a jo briketthez kell mondjuk 1T/cm2, ez az atmerok aranyaban atszamolhato az olaj nyomasara. tehat a tomorites kozben az olaj vegnyomasabol tudhatjuk, hogy mennyire van megszorulva a cucc. ha a nyomas tul sok, akkor kezd szorulni, ha keves, akkor meg tul laza. minnel hosszabb a cso, annal nagyobb a felulet amin tapad, tehat ha tul szoros, akkor rovidebb cso kell, ha tul laza, akkor meg hosszabb. itt jon a trukk: ha tul szoros, akkor ugy roviditjuk a tapado feluletet, hogy nagyobb loketet engedunk! Igy kijjebb nyomja a cuccot, kisebb a felulet, csokken a szorulas. ha meg tul laza a brikett, akkor rovidebb lokettel dolgozik csak, igy hosszabb darabon lesz a csoben az anyag, nagyobb a surlodo felulet, nagyobb az ellentartas, kemenyebbre nyomja. 

 

kell egy nyomaserzekelo (lehet hogy nagyon draga?), es valami okos vezerlo, ami tudja valtoztatni a loketet, es automatikusan szabalyozva lesz hogy mennyire nyomja kemenyre, nem talalomra kialakul.


Vajk

kai01 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5350

Gratulálok a géphez én is. Mekkora motor van rajta, és milyen szivattyú ? A cső fűtés közben is megy, vagy csak induláskor ?

Előzmény: Fiduli (5349)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5349

Helló.

Üdvözlöm a3oli-t, nézd meg a videót és bocsi hogy nem mail-ben küldtem. Nem vagyok számitógép profi, nekem nem ment, a tube-ra is a kolléga rakta fel.

Üdv.

Előzmény: kpfenyo (5347)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5348

Köszönöm a bókot...

40 kg-ot mértem óránként. A fogyasztását nem mértem, túláram keletkezik amikor visszafelé húzza a présrudat, igy nem reális a mérés. Azt tudom csak mondani, hogy előre menet 8A, sűritésnél 12-15A, visszafelé 16A.

És ezt mind úgy épitettem, hogy előtte elolvastam a topikot. A-tól Zs-ig.

Innen köszönöm a sok segitséget, utólag is.

Nagyon jó kis topik ez, segitőkész emberekkel.

Üdv.

Előzmény: kpfenyo (5347)
kpfenyo Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5347

Szia!

Nagyon jó a gép.Gratulálok.Régóta vártam már egy ilyen videót.

Hány kg-ot nyom óránként,és mennyit fogyaszt?

Üdv.

Előzmény: Fiduli (5345)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5346

Sokáig azt hittem csak ez a daraboló a megoldás makacsabb papirok hóz.

A kőrfűrész lapos megoldás kiváltotta a daraboló gépet, papír vonatkozásban nem ismer akadályt a tengelyre való rátekeredés megszűnt. A hordóba előbb a vizet majd fokozatosan lehet beledobálni az előáztatott papírt, nem muszáj apróra tépkedni sőt a végén bele öntöttem apritékot azt is össze keverte (1/4rész) az így kapott massza kicsit fel is melegedett és kevesebb vizet tartalmazott. A téglák még egyszer akkorák lettek mint csak ha papírból készültek volna. A keverőt tized annyiból meg lehet oldani mint a darálót. Kis esztergályos munka kell de a többit meglehet oldani házilag.

Ha valakit érdekel elkészítem a rajzát.    

Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5345

Sziasztok.
A videót a gépemről meg lehet nézni itt

 

http://youtu.be/91GeX8d7SyU

 

Üdv.

Előzmény: kpfenyo (5343)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5344

 

Hasonló megoldásban talán hatékonyabb lenne, a meghajtást és áttételezést már könnyebb volna megoldani házilag. 

 

 

Előzmény: /manens (5312)
kpfenyo Creative Commons License 2012.09.16 0 0 5343

Szia!

Remélem még karácsony előtt feltudok tenni egy videót a gépemről,de hiányzik hozzá még 150-200 ezer forint.

Üdv.

Előzmény: Fiduli (5342)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.16 0 0 5342

Helló.

A hidraulikus brikettálás valahogy a háttérbe szorult?

Hol vagytok kollégák?

Üdv.

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.15 0 0 5341

 

A korábbi késeknél alóban az volt a gond, hogy magára tekerte a tengely, a mosó gépes variációnál meg nem vágta szét. Most ez a körfűrészes lap nem tekeri magára, szép simán megy 2800-as ford.-on, a hordó is marad a helyén nem akar pörögni mint korában. Előbb a vizet teszem a hordóba majd fokozatosan dobálom bele az előzőleg beáztatott papírdarabokat.

 

Puffer! Érdemes belefognod (persze ha van rávaló) ez nem más mint egy akkumlátor. 

Tárolod benne a fűtési energiát, a kazánod tud max. hatékonysággal üzemelni függetlenül a lakás hőigényétől. Vegyes kazánoknál ez egy nagyon szük tartomány mert ha lefojtod (nem kell annyi meleg a lakásnak) csak fűstől kormol ha pedig nagyon ég a java kiszalad a kéményen. A kényelemről meg nem is beszélek. Vegyes kazán fórumon sok segítséget is kaphatsz.

 

 

 

 

Előzmény: öregrobi (5340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!