Keresés

Részletes keresés

Scar22 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28735

Szia

 

Köszönöm a választ, sajnos nincs most ilyen szerem, és nem is tudtam szerezni. A nyuszó helyzete változatlan, nem látok rajta romlást, annyi hogy a fülén a csípés helye bevarasodott.

Előzmény: Minizsarnok (28723)
pirossapkásaranyhal Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28734

Nagyon frankónak tűnik ez az önetető! Viszont a fejemben nem egyértelműen akar összeállni az alkatrészekből! Tudnál esetleg oldalnézetből egy metszetet skiccelni róla?Megköszönném!

Előzmény: ha3fis (28683)
Róbert91 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28733

Köszönöm szépen a tanácsot,és a hozzászolásodat.

Üdv:Robi vajdaságból

 

Előzmény: juhosttt (28724)
Caprera Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28732

Sziasztok, holnapi börzére mennyire éri meg kimenni? Még egyszer sem voltam és Facebook-os oldal alapján főleg madárkák lesznek ami engem nem igazán érdekel, kb 2 óra lenne az odaút vonattal vagy busszal, még nem tudom. Ja és mikor nyit? mert azt sehol nem írják

Zsüfi Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28731

Ne haragudj nem találom ehhez a témához a hozzászóláásodat.

Előzmény: japipapi (28730)
japipapi Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28730

Szia!

Nem voltam eléggé vízuális? Szerintem akkor, Neked a kép sem mondana semmit.

Előzmény: Zsüfi (28711)
Zsüfi Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28729

Segítenétek  perforált lemezt választani taposórácsnak nyulak alá.0,5-0,8 m2.felét vagy 2/3át szeretném, ezzel a többi deszka.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28728

Én nem tudom, nincs semmi gond velük, lehet azért, mert már kiskorruk óta azt kapnak.A törpenyúl nekem felfordult, a zöldtől, pedig nem kapott vizet.Volt 3 egy se maradt meg.

 

A kani nyúl az enm keverék. Ahogy észrevettem a néet ezüstöt, ha kersztezzük más fajtával, akkor az utódok közt színtiszta ezüst nem lesz, ami olyan , mint az apja/anyja. Én argentín nyullal kereszteztem 3 évig, de egyszer se lett ezüst színű kicsi.Majd megnézek valami fajtajellemzőt, mert most így nem tudom őket megkülönböztetni.

Előzmény: juhosttt (28727)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28727

A zöld és a víz itatás pedig nem egy leányálom együtt. Egyed függő, de főként a fiatal szervezet nagyon megsinyli. Idősebb edzett állatnál nincs gond. Nekem is a választáskori elhullás volt a sok. Aztán egy évben a myxomat söpört végig, egy évben a pastereullózis. Az utóbbi 2-t csak végignéztem, sokat nem tudtam tenni... A vész közepében hiába oltogatok, sokat nem ért volna... Az utóbbinál meg a hozzá nem értéssel volt a gond, amit szerencsére mára sikerült orvosolni egy picit...
A törpék nekem sokal ellenállóbbak voltak, és az a hülyeség, hogy takarmányozásnál megkülönböztetünk törpe és más méretű nyulat. Persze a törpe nem húsra megy az oké. De attól neki is ugyanaz a felépítése... Egyedenként lehetnek eltérő tulajdonságok, pl immunitásban.

Maga a szín még nem határozza meg a valódi fajtát, lehet sima keverékek is. Fajtatiszta nyulat csak olyan helyen találsz ahol kimondottan egy vagy esetleg több fajta tiszta tenyésztésével talál az ember. Az ilyen keverékeknél meg szinte minden szín előfordul. 

Előzmény: Törölt nick (28726)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28726

Nekem se volt könyvem meg interneten se néztem semmit nyúltartásról. csak azt tudtam, hogy myxomatózist kaphat a szúnyogtól.Meg mindenki beszélte a hülyeséget, hogy ne adjak neki vizet, ha zöldet eszik, meg amúgy is csak egyszer-kétszer keveset adjak neki. Hát mondom ezek tök hülyék. Adtam neki a zöldre vizet-amúgy ez csak törpenyúlnál baj, ha iszik a zöldre-oszt még is megmaradtak. Nem kell túl komplikálni a dolgot, attól még csak rosszabb lesz. 

Aztán ősszel fialt a koca nyúl 8 kicsit, nem tudtam, hogy hasas, mert akkor még nem tudtam, hogy kell megkülönböztetni a nemeket. Adtam nek mindenféle zöldséget, tengerit, akác meg fűzfa  levelet, meg gallyakat,a mogyorót szeretik a legjobban.Egyzser se let bajuk, jobban mondva egyszer, de az a növényirtószertől.Aztán meg kiszöktek, az egyiket megfigta a héja, a másikat a róka.

Most vettem kicsiket, de veszek még nagyot is, mert fel számolja egy ember itt az állományát, oszt sajnálom őket, mert fedett helyen vannak és van vagy 45 fok odabent.Szegény kicsik ott fuldokoltak a melegben, amit előszőr hoztam 3-at, azok is szarul voltak, de már helyrejött kettő, a harmadik nem maradt meg.

 

Majd teszek fel képet a nagyokról, mert fingom nincsen milyen fajták. Amit vettem most az pannon, de a kanit nem tudom. Szerintem német ezüst vagy csincsilla.

Előzmény: juhosttt (28724)
pirossapkásaranyhal Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28725

Általánosságban igazad van,de ebben az esetben "sokra "mennék vele!

Szó szerint agyhalott!

Előzmény: Törölt nick (28722)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28724

Minek ez a sietség???
Kezdő vagy, vagyis nem az intenzív neveléssel kellne kezdeni, hanem türelmesnek lenni!
Törpénél is érdemes* megvárni a 4-5 hónapot
Középtestűeknél az 5-6 hónpot
nagytestűeknél a 6-7 hónapot
óriásoknál pedig akár 8-9 hónapot is várnak az első fialtatással.
(*nem kötelező, csak jobb így a nyúlnak is)

Ha túl korán fialtatod, nem biztos hogy jól nevel, és egyből ezért sokan bográcsba teszik...
Nagyon meleg van, az állatok libidója ekkor nincs a csúcson. Hamar fáradnak, az ivarzás se olyan jó, mint a hűvösebb időkben. Nem az a lényeg, hogy reggel mikor csak 20 fok van akkor pároztass, vag este, mert a napi átlag hő még akkor is több mint 20 fok lesz, ami nem kedvez az ivarzásnak. (Ne keverjük ide a klímatizált nyúltelepeket!)

Végül amit javasolnék: Várd meg az őszt a pároztatással, fialtatással, mert így kicsit nő, és az idő is javul, addig kicsit olvasgass még, a hogyanokról, mert így nem ér téged se csalódás, és a nyúl is hosszabb életű lehet.

Mikor én elkezdtem nyulazni nem fórumoztam, könyvem se volt... Végig jártam a lehető legrosszabb takarmányozási és tartási módokat. Sok nyúl életébe került. Most közel 4 éves folyamatos tartás mellett kezd letisztulni, hogy mit miért hogyan kellene csinálni. A mostani kezdők már eleve jól kezdhetik el, nem kell a sok hülyeséget (tengerivel etetni folyamatosan, télen krumplizni, meg almázni víz helyett, k betűs zöldségek ad libitum etetése, stb) csinálni... A nyúl nem konyhamalac, elsőként ezt kell megtanulni, ezután jöhet a szaporodás biológia.

Előzmény: Róbert91 (28716)
Minizsarnok Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28723

Adj neki sandosten kálcium pezsgőtablettát feloldva vízben.

Előzmény: Scar22 (28720)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28722

Ez a jelenleg hatályos Polgári törvénykönyv szomszédjogi szabályozásának alapja:

 

A Ptk. 100.§-a értelmében a tulajdonos a dolog használata során köteles tartózkodni minden
olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédait szükségtelenül zavarná, vagy
amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné.

 

Ennek alapján egyszerűen NEM LEHET ilyen meg olyan tüzet, fütöt, zenét stb....."produkálni" senkinek sem. Ez van. 

Én hívtam már ki rendőrt a szomszédra, amikor tejfehér füstbe burkolta a tüzével a környéket. Kijött a serif, a szomszéd eloltotta a tüzet és azóta sem gyújt. Ilyen egyszerű ez. Sokkal rosszabb nem lesza viszony már sztem a szomszédoddalettől sem.

Előzmény: Öreg?halász (28691)
LipiG Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28721

Nálam a fém bevált télen, mert azt tudom fűteni egy ellenállásal. Nem tudom a műanyag mennyire bírná, de ha igen akkor az mindenképp jobb.

Nálad mi az ami télen bevált és nem fagy bele a víz?   

 

Üdv

Előzmény: N.Jani (28713)
Scar22 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 28720

Sziasztok!

 

Ma reggel megcsípte az egyik anyanyulam egy darázs. Nem hasas, kicsik leválasztás korába léptek, már nem szopnak. Lesz valami baja az anyának? Régi emlékeim szerint a darázscsípéses nyulat mindig levágták, de azon kívül hogy kicsit be van dagadva, más baja nincs, érintésre nem visít, eszik-iszik, ugyan azt csinálja, mint eddig, csak be van dagadva a füle, meg a fél feje.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28719

Persze, miért ne lehetne.

Akkor próbáld mag kb 2 hét múlva,hátha sikerül.

Előzmény: Róbert91 (28718)
Róbert91 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28718

3 hete van kereken nálam, nem látok semmit rajta hogy hasas lenne.szerinted még lehet belőle anyanyúl?

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28717

Azért nem hagyja magát, mert nem búg vagy hasas már.Amúgy inkább 5-6 hónaposan érdemes előszőr felbúgatni a nyulakat.

Előzmény: Róbert91 (28716)
Róbert91 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28716

sziasztok, kezdő nyúltartó vagyok,abszolut kezdő és szeretnék segitséget kapni. az egyik nőstény nyulam nem ivarzik pedig minden nap probálom,de hiába.érdekes nyafogó hangot ad a bak közelében. egyébként a nyúl elég agressziv, a kezem közelitésére támadni akar, karmolni, vagy harapni.Fiatal állat, 4 hónapos, nemtudom mi baja, lehet hogy még nem érett  a szaporodásra?Tud valaki segiteni, hogy érdemes vele próbálkozni, vagy nem?

ha3fis Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28715

Egy-két darabot azért beszerzek. Ma egy helyen néztem itt nem messze, de olyan árat mondtak, hogy máshol azért majdnem kettőt kapnék. Kaposváron láttam aránylag jó áron, de most az is messze van. Majd a pécsi boltokba benézek, hátha lenne, ha nem, akkor marad a postázás az ország másik feléről...

Te hol vetted a tieidet? 

Előzmény: N.Jani (28713)
pirossapkásaranyhal Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28714

Igen ,tényleg jó!Többet érnek minden kincsnél!

Előzmény: japipapi (28708)
N.Jani Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28713

1. Télen szart sem ér egyik sem!(Csak zárt istállóban!)

2. A fém piszkosul rozsdásodik.

3. A saját telepemen egyet sem rágtak eddig meg.(Egy másikon viszont igen.)

Előzmény: ha3fis (28693)
Deryan Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28712

:)))

Előzmény: japipapi (28710)
Zsüfi Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28711

Na de akkor várjuk a képeket a praktikus itatókról etetőkrőlA fizika óra soha nem tartozott a kedvenceim közé.Köszönjük

Előzmény: japipapi (28710)
japipapi Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28710

Szia!

Igazad van, meg nem is. Kicsit lasabban kellen rohanni a végzet felé. Nekem értékesebb az emberi munka, mint a monoton gépiesség, a szükségtelen automatizmus, végkifejlett embertelenség, no meg, hát drága, egyenlőre. 

Előzmény: ha3fis (28709)
ha3fis Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28709

Minden fizikaórán jelen voltam...

Hidd el, az elején én is minden itthon fellelhető dologgal kísérleteztem, mint kb. 40 éve nagyapám, akkor segítettem neki.

Éves szinten sem iszok sok sört, de egy párat kihagyva inkább a nyuszókra költöm.

 

És főleg egy dolog, ami miatt vettem és csináltam önetetőt/önitatót: AZ EMBER IDEJE, az manapság megfizethetetlen. Amióta használom őket rengetege időt spóroltam, és ugy az idő ---> pénz...

Ha nem haladnánk egy kicsit is a korral, akkor még még mindig az őskori dolgokkal lennénk körbevéve... de nem akarok példálózni ;).

 

Előzmény: japipapi (28704)
japipapi Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28708

De, jó Neked! Nekem sajnos nincs unokám, hidd el, inkább mérgelődnék, megérné!

Én is így szoktam belépni, mert volt egy kis afférom a modival, most már van több nevem (az IP azonos) megfogadtam, nincs értelme okoskodni, mert elveszítem barátaimat, inkább halgatok. Az erősebb kutya .......ik.

Előzmény: pirossapkásaranyhal (28707)
pirossapkásaranyhal Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28707

Nem változtatom ,csak a facebookon keresztül szoktam belépni és az unokák -itt nyaralnak- és állandóan átállítják a gépet én meg nem vagyok hozzászokva,hogy ellenőrizgessem!

Előzmény: japipapi (28705)
japipapi Creative Commons License 2013.08.09 0 0 28706

Szia!

Én így nem szeretem. Az ideiglenes megoldás könnyedén tartóssá válik, tapasztaltam. Ma már, ha valamit csinálok, akkor az végleges minőségű, legfeljebb a praktikum miatt kell változtatni. Szerintem, ha nincs időt, ne csináld, lassan készülj fel és utánna mehet ezerrel. Biztosabb a siker.

Előzmény: japipapi (28704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!