Keresés

Részletes keresés

SPeti Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1297
Ehhez viszont erre fel kéne hívnod az érdeklődő figyelmét, ami megint csak ütközik a szabályzattal...
Előzmény: Törölt nick (1293)
SZEGECS Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1296
A vevő azért nem fog rákeresni a nevedre, mert nem neki kell jutalékot fizetnie, hanem az eladónak.
Előzmény: Törölt nick (1293)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1295

Hozzá kell tennem, hogy igazat adok neked.

Nekem sem tetszik.

De pl az eBay azért nem lép fel ellene szerintem, mert ha a listázási díjat kifizette a seller, akkor mit foglalkozik vele, hogy mennyit kér postára.

 

Itt a vatera ezt nem fogja megengedni, ugyanakkor nekem sem tetszik az eBay szisztémája, de kénytelen vagyok így vásárolni honkongból.

Előzmény: boxer-gs (1294)
boxer-gs Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1294
Persze, vannak fokozatok. De ezt az aukciózási magatartást egyértelműen a szabályzat megszegésének fogják tekinteni, tehát sokszor nem tudja majd eljátszani senki. Többek között ezért sem megoldás a "problémára".
Előzmény: Blue_Sky_007 (1292)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1292

Csak akkor teszik ki a tapasztalatom szerint, ha nagyon átlép egy határt.

 

Előzmény: boxer-gs (1290)
SPeti Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1291
Ettől még ezzel igen könnyen a fórumba citálva találja magát a delikvens, onnan pedig egyenes és rövid az út a levesbe... :-P
Előzmény: Blue_Sky_007 (1289)
boxer-gs Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1290
Jelen esetben szerintem tök mindegy, minek nevezzük. A cél mindenképpen szabálytalan a Vatera értelmezése szerint és így előbb-utóbb kipenderítik a felhasználót. Őszintén szólva ez esetben egyet is értenék velük.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1289)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1289

Azért, hogy lehessen belőle igazi magyar "hungarikumot" csinálni, nem postaköltséget kell írni, hanem <STR.

 

Ugyanis a szállításiköltség nem egyenlő a postaköltséggel.

 

Persze nem szabályos, de sokan csinálják. Akkor van gond, ha túl magas a postaköltséghez viszonyítva.

Előzmény: boxer-gs (1286)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1288
Én több aukciót nemfogok indítani amint elfogy a feltöltött összegem. Nem elég a 6% nekik? Nagyon remélem, hogy átgondolják és hogy tömegek fognak lelépni erről a pénzéhes oldalról. Diák vagyok és igenis minden apró Forint számít. Azért árultam eddig, hogy a fölösleges dolgaimból pénzt csináljak.
A Vateráról ennyit...
SPeti Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1287

Természetesen egyértelműen nem szabályos, de akkor is jól hangzik, na! :-)

Én az eBay-ről egyelőre lemaradtam, a Vaterán is csak tavaly január óta voltam.

 

A jutalékkijátszás mellé most majd megjelenik a listadíj-kijátszás fogalma :-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (1283)
boxer-gs Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1286

Az eBay-en megy, de ki kell ábrándítsam a cinkosan kacsintókat, mert szerintem a Vaterán ez is tilos:

 

"Nem megengedett olyan aukció indítása amelynél a meghirdetett mennyiség nem a valós értékesítésre vonatkozik (pl. a vételár egy adott mennyiségre vonatkozik, de valójában csak nagyobb mennyiségben vásárolható meg) vagy a vételárat egyéb el nem várható költség terheli a leírásban meghatározva (pl. nem valós postaköltség, a fizetendő jutalék)."

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (1283)
SPeti Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1285

Nem lehet mindent 1ft-ról indítani. Egy véletlen elírás, vagy nem teljesen megfelelő rovat, s mindjárt lecsapnak rá 3ruppóért. Azért én ezt eddig sem kockáztattam meg. Vannak, akik kimondottan erre specializálódtak, hogy lecsapkodják az ilyet, majd megpróbálják az eladót jogi- és hasonló rizsával meggyőzni, hogy a törvény ellen tesz, ha nem adja el annyiért.

 

Nem hinném, hogy ettől majd mindenki 1ft-os liciteket indít.

A jutalék egyáltalán nem olcsó. 20000-ből levesznek 1200-at, 100000-ből már valami 5000-et. Ennek emelése sokkal fájóbb volna, mint a listadíj, ami valóban csak azokat érint mélyebben, akik olcsó holmit tesznek vissza sokadjára(mert ha egyszer eladják, nincs listadíj).

De valóban nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy ezek feleslegesek, vagy eladhatatlanok. Többször is vettem már hasonlót, s adtam is el ruppós kacatot.

Elhiszem a Vaterának, hogy terheli a kapacitásukat a sok ilyen, de vajon miket fognak majd 1ft-ról indítani minimaár nélkül, ha nem a legeladhatatlanabb, legfeleslegesebb kacatot?

Előzmény: kosárfonó (1267)
boxer-gs Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1284

Újra és újra meglepődöm, amikor azt írja valaki, hogy a semmiért fizet. Te is tudod, hogy ez nem így van.

A listázási díjjal váltod meg a kis placcodat a virtuális piactéren. Tehát az értékesítési lehetőségért fizetünk ezzel. Én sem örülök neki, de tudomásul veszem és kalkulálok. Lesznek dolgok, amiket így is megéri majd megpróbálni ott értékesíteni, míg minden bizonnyal lesznek olyanok is, amelyeknél esély se lesz gazdaságosan hirdetgetni.

De ettől még szerintem nem kell zsigerből elutasítani, hanem meg kell próbálni alkalmazkodni. Persze ha nem megy, akkor keresni kell más placcot.

Előzmény: valaki ül kint a szárnyon (1278)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1283

Nem új 5let.

Az eBay ezer év óta így működik.

A honkongi power sellerektől szinte mindig így vásároltam.

0,1 dollár a termék ára és 15 dollár a posta. És a borítékon van 3 honkongi dollár.

 

Ez tiszta jutalék kijátszás, nem hungarikum.

Előzmény: SPeti (1281)
k.tom69 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1282

NEKEM KB.80 TERMÉKEM VAN FENT ÉS ARRA SZÁMITOTTAM,HOGY SOKAN NÉZIK MEG IGY GYORSAN EL FOGNAK MENNI.

DE NEM.

MEGDÖBBENTEM,HOGY 1 HÉT ALATT 5-6 EMBER NÉZI MEG.

AZ BORZASZTÓ KEVÉS.

AZT HITTEM 80-100 EMBER M,EGFORDUL MAJD A TERMÉKEIMNÉL.

ÉS IGY.HOGY EZÉRT PLUSZBAN MÉG FIZETNEM IS KELL(EZÉRT A PÁR EMBERÉRT)

NAGYON SZIVEN ÜTÖTT.

SPeti Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1281

Ez elég jól hangzik :-)

Előzmény: koobrewop (1266)
Bubududu Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1280
Szerintem uss le egy CapsLock billentyut, ugy latom beragadt vagy hianyzik ;)
na jo csak viccelek.
Viszont a hozzaszolas ami igy hangzik hogy csinalj jobbat...
Lehetne itt segitsegre szamitani azzal kapcsolatba hogy fejlesztesi ido alatt megneznetek az oldalt es tesztelnetek?

Mas
az 1 ft os aukcio + a kivant minimalar mint postakoltseg az nagy ottlet! :D
Szerintem ez egy hungaricum! :D
Semmilyen szabalyba nem utkozik,....
(talajatok ki melyik szabaly lesz a kovetkezo amit bevezetnek :D)

NA mindegy. Szoval kapzsik lettek a vaterasok ennyi... Es ez nem szokott jol vegzodni.
De ezt egy egezseges versenytars gyogyitani tudja. :) ezert is van szukseg egy komoly olcsobb online aukcio site ra. :)
Előzmény: k.tom69 (1275)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1279

Figyeld meg (szvsz), hogy most fog csak futni a vaterának igazán, mert mert sokan csak így tudnak majd pénzhez jutni, hiszen a gazdaság gyengülése után el kell adnia azt amit idág tárolt, összegyűjtött, stb, hogy pénzhez jusson.

 

Mivel már leírtam, újra beteszem, mert úgy gondolom, hogy a vaterások is ezt tartották szem előtt. Vagyis a válságban pénzt kell termelni, azt meg úgy lehet, hogy aki pénzt akar (mert kell)  csinálni, attól fogják elvenni. Gusztustalan, de működni fog.

Amennyivel kevesebb ember fog feltölteni, annyival több pénzt fognak beszedni a termékfeltöltési díjból.

 

Ugyanis ebay nélkül (ahol szintén van termékfelt. díj) más alternatíva nincs ja TV az meg csöbörből vödörbe.

 

Nekem sem tetszik, mert vannak fenn 100-200 ft-os tételeim, van ami már egy éve lassan, ezeket leveszem, amit meg érdemesnek tartok, mert hamar elmehet, azt fennhagyom.

Előzmény: Blue_Sky_007 (1175)
valaki ül kint a szárnyon Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1278
Nos kb. 30-40 termékem van fent a vaterán. Nem fogok ezeknek a hiénáknak fizetni 3 hetente 1000-1500ft.-ot a semmiért. Mert sajnos amit árulok nem tucattermék és igy nem viszik mint a cukrot.
Igy ezentúl a jutalékról is lemondhatnak mert a franc sem fog ott árulni !
Előzmény: boxer-gs (1272)
kosárfonó Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1277
Biztos őket is elérte a válság! :)
boxer-gs Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1276

Nem kis pénz, az biztos.

De elvégre ez egy üzleti vállalkozás, tehát az alapvető cél a profit termelése, így ezen sokat nem csodálkozhatunk. Én nem turkálok a zsebükben, mint ahogy máséban sem. Addig vagyok ott felhasználó, amíg értelmét látom.

Előzmény: k.tom69 (1275)
k.tom69 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1275

NEM VONTAM LE,DEHÁT HA BELEGONDOLTOK 5FT-TAL SZOROZVA

A LEGKEVESEBB DIJ.

CSAK AZ AUTÓ-MOTOR KATEGORIÁBAN 108 000 TERMÉK VAN.

ANNAK PL.NEM 5 FT A LISTÁZÁSI DIJA.

SZOVAL ISZONYATOS PÉNZEK JÖNNEK IGY ÖSSZE-MELLÉKESSEN!

ÉS HOL VAN MÉG A JUTALÉK!

boxer-gs Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1274

Levontad belőle az 1 Ft-ról indított minimálár nélküli aukciók számát?

Persze ettől függetlenül biztos így sem kis összeg.

Előzmény: k.tom69 (1273)
k.tom69 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1273

ÖSSZEADTAM A KATEGORIÁKBAN TALÁLHATÓ TERMÉKEKET!

KIVÁNCSI VOLTAM MENNYI ÁRU VAN A VATERÁN.

1.5 MILLIÓ!!!

SZOROZVA  5 FT-TAL(A LEGKEVESEBB LISTÁZÁSI DIJJAL)

ÉS EZ 3 HETENKÉNT ISMÉTLÖDIK(HA A LEGHOSSZABBRA ÁLLITJÁK AZ AUKCIO IDEJÉT)

SZÉP ÖSSZEG!

boxer-gs Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1272
pl. jutalékkijátszás?
Előzmény: valaki ül kint a szárnyon (1271)
valaki ül kint a szárnyon Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1271
Milyen jogon?
Előzmény: Pavel (1270)
Pavel Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1270
Az ilyen aukciókat simán törlik majd és kizárják a felhasználót.
Előzmény: valaki ül kint a szárnyon (1269)
valaki ül kint a szárnyon Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1269
Sziasztok.
Ez nagyon nagy pofátlanság már amit ezek a vaterás szemétládák müvelnek. Hány bőrt akartnak még lehuzni az emberekröl???

De a megoldás egyszerű :

Mindent 1ft.-ért teszel fel és a leirásba beirod, hogy mennyibe is kerül és , hogy csak akkor üsse le ha figyelmesen elolvasta. Esetleg zárt aukció és megkérdezi az ember, hogy elolvasta-e mennyibe kerül.
luzav Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1268

Ha elolvasod figyelmesen amit írtam akkor "véresszájuzzál"primitív barátom.

Én azt írtam ha oda van írva,hogy kérdezz licit elött..........ha nem akkor jöhet a minusz.

Ha viszont kötözködni akarsz azt othon tegyed ne itt a fórumon.

Továbbá akkor rinyálj ha esetleg neked válaszolok!

Előzmény: SPeti (1235)
kosárfonó Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1267
Szerintem ezzel az intézkedéssel,csak a kisértékű(10-500ft) dolgokat tizedelik meg. A többinél talán elmegy egy 100ft-os emelés és azzal egy évig hirdethet az eladó.Kiszámoltam,hogy a leghosszabb idő amire fel lehet tenni az 3hét tehát 1év alatt 17szer kell újra indítani az árut,persze ha nem viszik el. Ez 5ft esetében 85ft,10ft esetében 170ft,20ft-nál 340ft Ezeket be lehet kalkulálni az eladási árba és mehet minden tovább 1 teljes évig. De akkor sem értem mire jó ez nekik.Azt inkább tartottam volna reálisnak,hogy megemelik a jutalékot,mert hiszen ha elattál valamit akkor fizess! De úgy,hogy el sem adok semmit és fizetnem kell. Ejnye no!!! Nem ezt beszéltük meg! :(
Az 1ft-os aukciónak én is örülnék,de ahhoz az eladóknál kell szemléletet váltani. Én pl. gyűjtöm az antik dolgokat egy bizonyos félét. A vaterán van sok,de némelyikért horrorárat kérnek! Na azokban van még tartalék bőven. Azt viszont leshetem,hogy ezek a dolgok 1ft-ról induljanak. Az 1ft-os aukciókhoz jókora bátorság és kockáztatás szükségeltetik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!