Keresés

Részletes keresés

Tyapa Creative Commons License 2021.02.11 0 0 40922

Szia,

 

úgy rémlik nekem valami van, este megnézem és küldöm, ha kapok egy email címet. 

 

Üdv, Zsolt

Előzmény: _ Liar _ (40921)
_ Liar _ Creative Commons License 2021.02.11 0 0 40921

sziasztok,

 

valaki esetleg tud bescanelt régi fuggerth katalogust megosztani?

 

Sz. G. Á. Creative Commons License 2021.02.10 0 2 40920

nem tudom, nekem a böbéken kívül kocurom van még tőlük, azon minden korlát fröccsöntött. Nyilván valamivel vaskosabb, mint az igazi egynyolcvanhetede, de a csőkorlát csőkorlátnak akar látszani, az elején a lánc felismerhetően lánc, és még a felfogatásoknál ott vannak jelzés értékkel a bumszlik, amik eredeti cső befogást jelzi. Nekem nagyon tetszik az egész.
Érthetetlen számomra, hogy a motorkocsiknál miért döntöttek a fröccsöntött alkatrész helyett emellett a hajlított drót mellet. Úgy néz ki, mintha valami ipari férctűvel befűztek volna valami vastag huzalból egy-egy öltést a modell oldalába...

Előzmény: Törölt nick (40911)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2021.02.10 0 0 40919

Persze, igazad van, nem is gondoltam teljesen komolyan a hozzászólásomat.

Előzmény: R-Cs-Cs (40917)
Sir Gombóc Creative Commons License 2021.02.10 0 0 40918

sőt az összeshez ugyanazokat a légvezetékeket,

 

Hát, ez a nagytestvéreknél is így van, ugyanis szabványosak..

Előzmény: Törölt nick (40911)
R-Cs-Cs Creative Commons License 2021.02.10 0 1 40917

Nyilván így van, csak mikor beteszed a vitrinbe és látod hogy maga a festés ugye olyan mintha most jött volna ki a mozdony a műhelyből, de a korlátról meg hiányzik a festés... hát nekem nem a legjobb összkép :D Akkor már máshol is lehetne kis festékkopás, kosz stb, kvázi egy antikolt modell ami megfelel a valóságnak, de az meg megint más kategória...

Előzmény: SÜNÖCSKe (40915)
Sihu Creative Commons License 2021.02.10 0 3 40916

"Nálam mindig innen pattog le a festék több gyártó modelljénél is, bármennyire óvatosan próbálok hozzáérni."

 

Én Gunze Mr Metal Primer-el szoktam az ilyesmit alapozni, és azzal bírja a kiképzést. Hígítani nem kell, ecsetelni is lehet ilyen vékony felületekre. Nem köt kőkeményre, jó tapadásközvetítő a fémfelület és a festék között. 

Kép a netről:

 

 

 

Előzmény: R-Cs-Cs (40914)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2021.02.10 0 2 40915

"Nálam mindig innen pattog le a festék több gyártó modelljénél is, bármennyire óvatosan próbálok hozzáérni."

 

Nézz meg egy igazi vonatot, ott is először a korlátokról jön le a máz (nyilván, mivel azt fogdossák a leggyakrabban) :)

Előzmény: R-Cs-Cs (40914)
R-Cs-Cs Creative Commons License 2021.02.10 0 6 40914

Nyilván igazatok van, de azért helyén kell kezelni az MTB-t, tudjuk hogy nem egy Roco nagyságú cég.

Én személy szerint nagyon örülök a Bbmotnak, hogy egyáltalán létrejött. Ennél igaz nálam is, hogy a tetőből ki kell csiszolni, hogy elférjen a dekóder, de az Abbmotnál már nincs ez a probléma, ha jól emlékszem, teljesen máshol van a foglalat. 
A kapaszkodók valóban nem a legszebbek, de cserébe amit én tapasztaltam, hogy nem is az a típus amihez hozzá sem érhetsz mert kiesik a helyéről stb. Ami még feltűnt Levend78 modelljén, hogy a kapaszkodók is festve lettek. Nyilván ez áll közelebb a valósághoz, mint a nyers fém kapaszkodók. Viszont ezen mennyire tartós a festés? Nálam mindig innen pattog le a festék több gyártó modelljénél is, bármennyire óvatosan próbálok hozzáérni.

Zolivonat72 Creative Commons License 2021.02.10 -1 3 40913

Akkor valaki szóljon az MTB-nek, hogy nehogy meggondolja magát az M44 gyártásával kapcsolatban :-)  Kicsit még gyakoroljon a többi modellen,és csak utána :-)

Előzmény: Törölt nick (40911)
tumikas Creative Commons License 2021.02.10 -2 2 40912

Mondjuk a Kyklopnál a maratott szellőzőrácsok voltak jók amik laza 2 árnyalattal voltak csak arébb a tető színétől. Na meg a csodás dekóder csatlakozó.

Előzmény: Törölt nick (40911)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.10 -1 3 40911

"ez nem csak ennél, hanem minden más mtb motornál is gond"

 

Most szentségtörést követek el, de én azt mondanám, hogy minden MTB modellnél gond. Átment jó pár darab a kezemen, én különösebben nem vagyok hanyattesve a minőségétől - bár legalább az utóbbi időben kiadott modelleken megoldották, hogy ne világítson át a kaszni. Javuló tendencia... Kiegészítők bumfordiak, sőt az összeshez ugyanazokat a légvezetékeket, törlőket mellékelik és néha a kaszni sincs lesorjázva rendesen...   van néhány kivétel pl a Küklopszhoz adtak megfelelő kürtöt. A CSD ABbmot-ból (M275) ki kellett vágni a tetőgerincből, hogy a dekóder egyáltalán beleférjen... vicc.

 

A fotók meg... jól áll neki a távolság.

 

 

 

Előzmény: Sz. G. Á. (40909)
desiro ML Creative Commons License 2021.02.10 -1 2 40910
Előzmény: Sz. G. Á. (40909)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2021.02.10 -1 3 40909

Igazából a kapaszkodók rondítanak bele rettentően az összképbe.
pont annak néz ki, mint ami: ugyanolyan, mint amikor valaki réz huzalból kézzel hajtogat magának kapaszkodót a fuggerth kocsira, és azt dugja be  a likakba.
a túl nagy rádiuoszok miatt a csatlakozónál, meg pluszba hogy az egész kifelé hasasodik, nem azt érzékel a szemlélő, hogy egy kapaszkodót lát, hanem hogy egy darab drótot valaki beletűzött a modell oldalába...
... és ez nem csak ennél, hanem minden más mtb motornál is gond...

Előzmény: Törölt nick (40907)
R-Cs-Cs Creative Commons License 2021.02.09 0 0 40908

Nagyon szépen köszönöm! Szintén gyönyörű modell :)

Előzmény: Törölt nick (40907)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.09 0 6 40907

Szia!

 

Lőttem pár fotót a Digitools Bbmot-ról, a teljesség igénye nélkül... 

 

   

 

Üdv: Levend

Előzmény: R-Cs-Cs (40895)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.02.09 -1 1 40906

"...legrosszabb esetben veszi a szöges ostort, és kirepül Kínába – bár ez a jelen helyzetben kissé macera :)"

 

De, ha már eljut odáig, onnan egyszerűbb Vietnam-ba átmenni, hogy célba is érjen...:-)

Előzmény: nazareth (40892)
nazareth Creative Commons License 2021.02.09 0 0 40905

(Fura, nekem jól működik a TA oldala, a CFR-vonatkozású kategóriában tényleg csak CFR-vonatkozású dolgok vannak. Az más kérdés, hogy egy-két cuccnak az angol leírását elfelejtették módosítani...)

Előzmény: Sz. G. Á. (40903)
saxi1982 Creative Commons License 2021.02.09 0 0 40904

Szia!

Letettem róla, Lengyelországból postával együtt 8000,- forint - nem sok persze, de amilyen kis gnómok szegények, annyit nem áldozok rá. Bízom abban, hogy a Herpa vagy Brekina egyszer kedvet kap hozzá. KGST országokban vinnék, mint a cukrot.

Előzmény: szergely22 (40885)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2021.02.09 -1 1 40903

Igen, én is ácsingózok ilyen kocsira, és szerintem a múltkor amikor valaki betette a TilligHO újdonságokat, akkor említettem.
Én a t.a. honlaján csak a 3 kocsis szettet látom, bár egy kocsit mintha zavaros lenne a rednszerük, pl majd minden egyéb Tillig kocsi is "CFR passenger wagon" alatt fut....
A t.a.-s szett már egy ideje kapható, óvatosan távolról nézegettem is, de arra jutottam, hogy nekem egy kocsi épp elég lenne... egyben a 3 kocsi ~70 pénzért sok nekem.
Viszont ha nem viccelt a Tillig az újdonságlapjában, akkor lesz belőle sima szóló kiadás is...

Előzmény: Siófok 376.649 (40901)
gas136 Creative Commons License 2021.02.09 0 1 40902

Szintén a Naumannon az áll, hogy az év elején lesz TrainsAddicted különkiadás (ez már nem is rendelhető), a második félévben pedig várható egy másik pályaszámmal (az nem derül ki, hogy az is különkiadás lesz, vagy normál)

 

Attól még, hogy különkiadás, egyébként lehet a Medikerben (ezt tőlük kéne megkérdezni), mert szoktak ilyenről megállapodni egymással boltok, pl.: Modellkitnél Memoba különkiadások, Modell&Hobby szokott árulni Naumann különkiadásokat, az IGRA Pannonia Ethanolos kocsikból is az eddig megjelent két kétkocsis készletek boltoknak készült, de sokfelé lehetett őket kapni

Előzmény: Sz. G. Á. (40899)
Siófok 376.649 Creative Commons License 2021.02.09 -1 3 40901

Az a vicces, hogy kb a Sulzerrel akartam kezdeni a hsz-t, de végül pont az maradt le. Emlékeim szerint, korábban itt valaki már írta, hogy lesz a Medikerben is. Múlt héten megnéztem a trains-a. oldalát, hogy frissült-e vagy változott-e valami, de sajnos semmi. Kép az eredeti mozdonyról és az előrendelési lehetőség már korábban is szerepelt.

 

Az MMV-s Sulzerrel kapcsolatban anno írtam a gyártónak ( vagy beszéltem velük telefonon, már nem tudom pontosan ), amikor az első szállítmány pikk-pakk elfogyott, és azt mondták, hogy több nem lesz! Megrendeltem Naumannál, erre rövid időn belül újra lett készleten a Medikerben, és azóta is kapható! Szóval a hektikus jelző igen találó megfogalmazás részedről!

 

A Pultranszos, az önürítős kocsik, és még pár, nem hétköznapi tehervagon esetében, várható volt, hogy hamar elfogynak.

 

A Pultranszos utóbbi eresztését is Naumann F.-től szereztem be. Az első megjelent szériát szintén. Ha jól emlékszem, azt pont neked köszönhetem, mivel nem tudtam a megjelenéséről, de te feltöltöttél  ide fotókat a saját példányodról, így azonnali reagálással még pont elcsíptem az utolsó darabokat Kölnben. Szóval köszönet neked a képekért ezúton is! Ha nem tévedek, ez pont egy éve lehetett kb.

 

Most láttam a trains-addicted oldalon, hogy kaphatóak a Tillig Román kocsijai, ha jól rémlik korábban te írtad, hogy várod őket, vagy tévedek? 

Előzmény: Sz. G. Á. (40899)
Siófok 376.649 Creative Commons License 2021.02.09 -1 0 40900

Valóban, eszembe juthatott volna, hogy ránézzek az oldalra, mivel ott általában szerepel a megjelenés időpontja! Ezért hasznos a közösség segítségét kérni!! Köszönet! 

Előzmény: gas136 (40898)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2021.02.08 0 3 40899

meg van elvileg Train Hungary-s sulzer is... amiről külön jó lenne tudni, hogy mediekerben is lesz-e, vagy tényeg csak valami TrainsAddicted-es mini széria, és akkor rendeljem elő Romániából...?
Mert ahogy látom, elég hektikus dinamikával érhető el illetve fogynak el örökre az Albert modellek... Az MMV sulzer pl még most is kapható, de volt olyan teherkocsi, ami egy szempillantás alatt elfogyott...

Előzmény: Siófok 376.649 (40882)
gas136 Creative Commons License 2021.02.08 0 2 40898

Naumann oldalon a formai újdonság gabonásokra 2021 ősz van írva, a korábbi kocsik (Eams, Shmms, Fal stb.) festés és pályaszám variánsaira meg 2021 év eleje.

Előzmény: Siófok 376.649 (40882)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.08 0 1 40897

Én úgy teszteltem az enyémet, hogy egy nagyon vékony darab szigszalaggal megjelöltem a két kerékrészt és néztem egy kör után az elmozdulást, és látszódott, hogy van elmozdulás.

Előzmény: V63-017 (40896)
V63-017 Creative Commons License 2021.02.08 0 2 40896

Az enyémnek nincs, de mint mondtam...a kerék kialakítása miatt van az az erő, amivel el lehet forgatni, viszont a jármű tömegéből adódóan az nem fog bekövetkezni. Viszont tény és való, hogy a MÁV-os gépnél az ehhez szükséges erő jóval kisebb, ami nagy eséllyel azért lehet, mert a beleöntött műanyag jobban összezsugorodott a kelleténél.

Előzmény: Törölt nick (40891)
R-Cs-Cs Creative Commons License 2021.02.08 -1 8 40895

Anno érdeklődtem képek után a Digitools Bbmotról, sajnos nem került fel :(

Hozzám viszont nemrég megérkezett a Bbmot a tatabányai műhelyből. Teszek be egy-két képet kedvcsinálónak. Kiegészítők még nem lettek felrakva, úgy lesz majd az igazi :) 

 

nazareth Creative Commons License 2021.02.08 0 1 40894

Az még szomorúbb :-(

Előzmény: Törölt nick (40893)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.08 0 1 40893

Németországba rendeltem a modellt, német webshopon keresztül.

Előzmény: nazareth (40892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!