Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2007.09.20 0 0 1748

Kedves caixa!

 

Az NT mérése Magyarországon a 12. héten történik, elsősorban azért, mert a 12. heti méréseken alapuló statisztikákat vették alapul a kromoszóma-rendellenességek gyanújának megállapításához.

 

A vérből vizsgálható 4 féle dolgot nálunk "négy markeres teszt" néven emlegetik.

 

A "genetikai ultrahang" (jaj, annyira utálom leírni ezt a hülye kifejezést) itt a 18. héten történik meg.

 

A vérteszt és az ultrahang kombinációja szerintem elegendő, ha az egyik valami eltérést mutat, akkor viszont érdemes minél hamarabb megcsináltatni a direkt vizsgálatot (chorionboholy-biopszia). Nézz utána, hogy áll a biztosításod ez ügyben, és talán meggondolandó lehet emiatt akár haza is utazni.

 

Nálunk még a 32. és a 38. héten is az ajánlás szerint ránézünk a magzatra, hogy nincs-e fejlődési retardációja. Ehhez járul még az esetek egy részében a 26. héten a 3D-s vizsgálat.

 

Remélem, sikerült válaszolnom. :-)

Előzmény: caixa (1747)
caixa Creative Commons License 2007.09.19 0 0 1747

Szia Kheiron,

 

A kovetkezo bonyodalmam lenne, hatha tudsz valami megnyugtatot mondani.

Szoval, a 15. hetben jarok, meg mindig Chicagoban (elozo koloknel ebben az idoszakban Bp-n voltam, ahol szepen magyar modira megneztek mindent, ami ilyenkor szokasos).

 

Kicsit zavarosan mondjak a dolgokat az itteni orvosaim (tudod, itt nincs egy nogyogyasz, hanem egyszerre 3, ok kavarnak)

A 13. het 6. napjaig bezarolag lett volna lehetosegem valami sequential screenre menni, ahol vervetel plusz tarkoredo-nezes lett volna. Meghanytam-vetettem, es mivel ugy tunik, hogy a biztositasunk nem fedezte volna, passzoltam, 1100 dollar lett volna. A 12. heten volt az elso UH, amit szonografus nezett, allitolag rutinszeruen ranez a tarkoredore es keszit speci fotokat protokoll szerint, amit a szakorvos utana atnez. Nem szoltak vissza, hogy gond lenne.  (ekkor mar latszik egyaltalan valami ertekelheto tarkoredo?)

 

Most, majd a 18. heten van lehetosegem vervetelre (valszeg ezt sem fizetik, opcionalis, de ezt kinyogjuk, csak olcsobb, mint az UH), ahol 4 fele elterest neznek, pl. nyitott gerincet emlitettek, trisomiat stb. Ha ennek rossz az eredmenye, akkor rogton amniora kuldenek, emelle nincs kulon UH.

 

Neked ebbol vilagos, hogy miben mas ez a verteszt, mint a nekem ajanlgatott, de nem kotelezo (mert nem vagyok a rizikocsoportban) verteszt plusz UH a 14. heten?

 

A 20. heten van egy nagy genetikai UH, ahol allitolag a tarkoredot is nezik. Valoban megnyugtato tajekoztatast ad ez a nagyon reszletesnek mondott UH a 20. heten? Akkor meg eleg sok mindent ki lehet szurni? (Kerdeztem, itt eu okokbol a 24. hetig megszakithato a terhesseg, de hat nyilvan szamomra ez a legrosszabb variaciok egyike, rogton a betegen szuletett gyerek utan.)

 

Elegge banom, hogy kimaradt az az opcionalis szures, de hat egyszeruen nem fert bele anyagilag (hejj, de szivesen adtam volna helyette egy dokinak egy kis halapenzt, hogy megcsinalja:) es remelem, hogy a tobbi felsorolt vizsgalat kivaltja. Vegulis verteszt a 18. heten es nagy UH a 20. heten az meg megfelelo kombinacio?

 

A biztositas amugy 2 UH-t fedez, utana slussz-passz.

 

Koszi elore is. caixa

kheiron Creative Commons License 2007.09.18 0 0 1746

Kedves Kriszti, a sokáig nyitott száj tudtommal nem jelent semmit, hacsak azt nem, hogy nem szerette a zajt.

Újabb 4D-nek nem lesz sok értelme, mert túl nagyra nő, és már nem fér bele a képbe.

Előzmény: hubbabubba2 (1744)
kheiron Creative Commons License 2007.09.18 0 0 1745
Aki levelet írt, az kapott választ.
hubbabubba2 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 1744
Szia Kheiron!!


Ma voltunk 4ds ultrahangon:))
26 hetes terhes vagyok. A 19. héten még medence végű fekvésűek voltunk, most fejvégű fekvésbe fordultunk át.
Nagy élmény volt. Szerinted zargassuk még majd 4d-s ultrahanggal?igazából már mindent láttunk?

Én egy kicsit megijedtem, sokáig nyitva volt a szájacskája, ez nem gond?

Köszönjük válaszod:Krisztibabusbabus
kheiron Creative Commons License 2007.09.17 0 0 1743

Kedves Eszti, rendesen nő a babád.

 

A több egymást követő ultrahang nem káros, a lényeg, hogy egyszerre ne ultrahangozzák háromnegyed óránál hosszabban.

Előzmény: Eszti26 (1742)
Eszti26 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 1742
Kedves Kheiron megvan a mai uh-ám 3 nap alatt 72,4 -es lett a BPD-je 1,4-et nőtt az jó?A lepény II.fokban érett.
ACM A/B:4,4.RI:0,96.A.umb.A/B:3,1.RI:0,70 jó áramlás
Ezek jó adatok?31 hét 4
Amúgy a sok ultrahang nem árt a babának gondolom nem csak valaki mondta nekem hogy az sem jó ha sokat néznek mert most 3 naponta.
Köszönöm
Eszti26 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1741
Köszönöm szépen mondjuk a lányom 88-as BPD-vel született időre és még nincs két éves de már értelmileg egy 4 éves szintjén van remélem nem lesz gond itt sem.Majd holnap kiderül bár gondolom 3 nap alatt nem nőhetett a BPD-je nagyot.
Köszönöm
kheiron Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1740

Ezt sajnos nem tudjuk előre megmondani - meg kell várni, amíg előbújik.

 

De tudnod kell, hogy nem feltétlenül utal betegségre az efféle eltérés - léteznek kisebb és nagyobb fejű emberek is.

Előzmény: Eszti26 (1739)
Eszti26 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1739
Köszönöm.de most nagyon megijedtem hogy ennyire kisebb és utána olvastam hogy ezzel lehet valami maradandó agykárosodása hogyha ez hypoxiás vagy valamit összekevertem?Miért lehet még kisebb a feje?Remélem semmi baja?
kheiron Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1738
Kedves Eszti, úgy tűnik, hogy a magzatodnak a feje kisebb a kelleténél - kb. 3-4 héttel. A has és a combcsont viszont megfelel a 31. hétnek. Szóval lássuk meg, mi lesz a legközelebbi ultrahangnál.
Előzmény: Eszti26 (1736)
kheiron Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1737
Kedves nagyaa, ne aggódj, várj. Még elég korai stádiumban tartasz.
Előzmény: nagyaa (1735)
Eszti26 Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1736
Kedves Kheiron

bent voltam egy pár napot a kórházban ez lett az ultrahang eredményem.
BPD:71 mm
AC:250mm
FL:60 mm
HC:252 mm
Súlybecslés:1287 g
Hypotrophia gyanúval vettek fel.
Minden nap be kell mennem NST-re és hétfőn újra uh a tööbit majd akkor döntik el.
A lepény II.fokban érett és 31 hetesen csinálták a z uh-át a két héttel korábbihoz 7 mm-et nőt a fej átmérő és hízott is akkor az jó?Kaptam tüdőérlelő injekciót is.
nagyaa Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1735

Szia Kheiron!

 

Most voltam az első UH-mon. Sajnos nem a saját orvosom volt ott, ő lebetegedett. Aki pedig csinálta, semmit nem mondott. Nekem meg fogalmam sem volt, mit kellene kérdezni. Mikor kijöttem, a papírról tudtam meg, mit látott. És most aggódom.

Elvileg a 6. héten vagyok. A papíron pedig ez áll:

 

Uterus üregében 13×6 mm-es elnyújtott petezsák ábrázolódott. Embriócsomó nem látható.

Grav.s. 5-6.

2 hét múlva kontroll javasolt.

 

Hát ennyi. Utána felhívtam az orvosomat, aki mondta, hogy ez nem túl jó, de menjek vissza jövő héten, akkor majd ő megvizsgál.

Aggódom, hogy az embriócsomó nem látható, de olyanról már olvastam, hogy esetleg fiatalabb a terhesség, mint gondoljuk, és ezért. "Elnyújtott" petezsákról viszont még sehol nem hallottam. Vagy esetleg az elnyújtott=szabálytalan? Akkor megint csak aggódom. Írsz nekem valami biztatót? Vagy csak a tényeket... Köszi

Arthurgazdi Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1734
Szia Kherion! Azóta beszéltem a saját dokimmal...jővő hétre beiktat egy uh-t...ő fog megnézni bennünket. Sajnos erre a dokira én is sokáig emlékezni fogok -de nem a kedvessége miatt.
Előzmény: kheiron (1715)
kheiron Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1733
egyik irányba 19, másik irányba 22 mm
Előzmény: Anycska (1732)
Anycska Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1732
Kedves Kheiron!

12. hetes ultrahangon a papíron a
Thorax AP adat a következő: 19 * 22
Ez azt jelenti, hogy meg van csillagozva az adat, vagy ez egy úgymond szorzás-jel közte?
Jó ez az adat? Azt már tudom, hogy ez a mellkas mérete.
Előre is köszönöm, Anycska
pavicini Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1731
Akkor jó; a frászt hozta rám a doki. :)
Köszönöm! :))
Előzmény: kheiron (1730)
kheiron Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1730
Igen, ilyen korán még nagyon gyorsan nőnek. :-)
Előzmény: pavicini (1728)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1729
köszönöm, remélem tényleg javulni fog :)
Előzmény: kheiron (1727)
pavicini Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1728
Kedves Kheiron,
tudnál nekem valami(biztató)t mondani a 1713-ra? :)
Előzmény: kheiron (1727)
kheiron Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1727
Kedves Rebarbara, tudtommal nem vizsgáljuk célzottan. Azt mondják, hogy ha már nem csak szopik, akkor a gyakori bukás javulni szokott.
Előzmény: Rebarbara10 (1718)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1726
bocsánat de az index-szel gondok vannak, szórakozik velem, nem akartam 2x
Előzmény: Rebarbara10 (1725)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1725

nem akarom szétoffolni ezt a topikot (ne haragudj kheiron!) csak még annyit, ha keveset eszik, mondjuk 80-at az átlag 160-180-jához képest, akkor is jön vissza. Általában, ha néhány órán belül nem váltok ruhát, a bokámig foltos-vizes vagyok (és ő is). Na mindegy, ha nem betegség, elviselem (mi mást tehetnék), bár társaságban mindenki sikítozik, hogy ők még ilyet nem láttak. Azért kérdeztem, hogy van-e esélye a nyitott gyomorszájnak.

Előzmény: Mikolt (1722)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1724

nem akarom szétoffolni ezt a topikot (ne haragudj kheiron!), csak még annyit, ha keveset eszik, mondjuk 80-at (az átlag 160-180-hoz képest) akkor is ugyanúgy jön vissza, ha nem váltok ruhát, általában pár órán belül a bokámig foltos vagyok.

Na mindegy, ha ez nem betegsék, akkor elviselem, bár tárasaságban mindenki sikítozik, hogy ők ilyet még nem láttak. Azért kérdeztem, hogy lehet-e nyitott gyomorszáj.

Előzmény: Mikolt (1722)
Allia Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1723
Akkor talán érdemes lenne gyermek gasztroenterológussal beszélni, vagy kikérni a véleményét egy másik gyerekorvosnak is.
Előzmény: Rebarbara10 (1721)
Mikolt Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1722
az nem fog:) az en fiam orakkal az etetes utan is sugarban rokazott, a hozzataplalassal lassan megszunt az egesz. pedig meg muteni is akartak, nem hagytam, jol tettem. az anti-reflux tapszertol ne varj csodat, nalunk inkabb a gyakoribb, kisebb adagokban torteno etetes valt be (kb 1 orankent).
Előzmény: Rebarbara10 (1721)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1721

gyerekorvos tud mindenről, az AR tápszerig jutottunk...

pont ettől félek, hogy eszik majd mondjuk krumplit, és az is jön vissza az orrán.

Előzmény: Allia (1719)
VKOrsi Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1720
tapasztalatból írom. Nekem egyik gyereknél sem nézték a 3ból, mert a leleten minden rajta volt, amit néztek, és ez nem. Ebből azt gondolom, hogy rutinból nem szűrik.
(meg azért is gondolom, hogy rutinból nem megy, mert egy csomó refluxos csecsemőt kifejezetten gyomor UHra küldenek)
Előzmény: Rebarbara10 (1718)
Allia Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1719
OFF

Rebarbi, legkésőbb a hozzátáplálás megkezdésével általában javulni, rendeződni szokott a dolog. Az orrán is visszajön dolgot azért jelezni kéne a gyerekorvosnak is, valószínűleg felmarja kissé az orrnyálkahártyáját, és azt fájlalja, de ha csak belegondolsz, amikor te félrenyelsz egy kis vizet, és az orrodon is jön vissza mondjuk a köhögéstől, nem túl kellemes érzés. Ha mindezek ellenére megfelelően gyarapszik a gyerkőc, fejlődik, akkor azért nem kell a legrosszabbra gondolni.

ON
Előzmény: Rebarbara10 (1718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!