Keresés

Részletes keresés

nor78 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 1296

Sziasztok!

Fagyasztószekrényt szeretnék vásárolni, tulajdonságok: nagy legyen 250L felelt, energiatakarékos (A,A+...) megbízható, árban is elfogadható, stb. tudnátok erre valami tippet adni melyiket érdemes megvenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

EEE60 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 1295

Aki hűtővásárlás előtt áll megmondom a tutit: LG Total No Frost Linear Compressor-os A +++ vagy max A++-ost vegyen! A kétajtós amerikai bohóckodásokkal nem érdemes foglalkozni. 

 

grinn Creative Commons License 2012.11.10 0 0 1294

Sziasztok. Van egy Whirlpool ARZ 5200/H/AL 2 kompresszoros kombi hűtőm. A fagyasztó része a masinának feladta. Szerelő mondá: panelcsere. Kőműves ismerősöm mondá: ácsi! Egy kisebb űtés a panelra és beindul a kompresszor. kikapja a panelt és megbirizgálja az indítórelét, vissza és a masina szuperál. 6 hónap telt el problémamentesen, ekkor újra jelezte a piroslámpa hogy a fagyasztó nem megy. Azóta ütögetni kell és megy, naponta többször is de van úgy hogy csak egyszer kell neki a nyakleves. Ami új jelenség hogy az ütés után kattan, kattog a hűtő egyet-kettőt.
Van valakinek tapasztalata ilyen hűtővel, tudnátok valamit tanácsolni? Indítórelé csere? Esetleg a relé tápja nem ad le elég feszültséget? Megéri-e a panel javíttatása, mert a teljes csere elég drága, asszem 20 vagy inkább 30ezret mondtak rá a hűtőgépszerelők.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.03 0 0 1293

Az enyém még csak pár hetes. Mi volt a baja? Így, hogy minimumra állítottam, már csak kicsit jegesedik.....Akkor nekem is érdemes kihívni a szerelőt? Most jó lett a Tietek?

Azt mondják az Elektroluxnak meg típus hibája, hogy egy hónap múlva a motorral történik valami, azért kell hívni a szerelőt.

Előzmény: ujvarosinekata (1292)
ujvarosinekata Creative Commons License 2012.11.02 0 0 1292

Hát igen,a szerelő aki ma ki is jött,nekem is azt mondta,hogy ennyit bírnak a mai gépek.

8hónapot??????????????azért ez több mint pofátlanság,tekintve,hogy 100 fölött volt az ára...

Előzmény: Törölt nick (1291)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1291

Sajnos ezek az új műszaki cikkek nem túl tartósak. Az új Whirlpool fagyasztó szekrényem hangosabb és többször bekapcsol, mint a régi Lehel. Nekem is azt javasolták az üzletben, hogy nézessem meg szerelővel. A másik javaslatuk az volt, hogy állítsam minimumra, és az évek múlásával egyre feljebb. A felső fióknál már tiszta jég volt. Így, hogy lejjebb vettem, a jegesedés megszűnt, de az élelmiszerek fagyosak még. Arra gondoltam, kéne vennem egy hőmérőt és bekalibrálni a mélyhűtőt. Csak mostanában nagy hajtásban voltam, így erre nem értem rá. Bár én úgy gondolom, elvárás lehetne, hogy rendesen működjön, ne nekem kelljen kitalálni, hogy jobb. A használati leírások sem túl jók

Előzmény: ujvarosinekata (1290)
ujvarosinekata Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1290

Sziasztok!

8 hónapja vettünk egy Samsung RL34HGPS1/Xeo hűtőt.Nagyon szép,esztétikus.Azt hittem,bízni is lehet a márkában.Sajnos nagyot tévedtem.Tegnap megadta magát a hűtő része.Nem hűt.A fagyó meg meg sem áll,már tiszta jég minden,pedig no frostos.Ma kihúztam pár órára,mert már félek,hogy a motor is tropára megy benne.Várjuk a szerelőt..........

Tavaly Samsung plazma Tv-t vettünk,első héten szerlőt kellett hívni,panelt cseréltek benne...Kezdem azt hinni,hogy nincs megbízható márka a piacon.

Ja,a Bosch mosogatógépem 3 év után,épp a gari lejárta után adta be az unalmast.Lehet jobban járnék a Candy -vel,mert nem fájna a szívem ha ki kell dobni bármit.:)

Danny22 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1289

SORRY, EZT BENÉZTEM: ELECTRONIC:))  tROPICAL NO FROST SYSTEM WHIRLPOOL.

de nincs kapcsolóm a mályhűtőm ajtajánál sehol, könnyen nyílik, mostanában már kevesebbet csipog-talán hogy a lakásban is kicsit hűvösebb van?

Előzmény: GLaczy (1284)
GLaczy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1288

Ez jól jöhet még pár embernek:

 

http://www.energiafogyasztas.hu/fogyasztasipeldak

 

van benne egy pár valós fogyasztás... :)

GLaczy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1287

Hi! Nem jó annak az ajtószigetelése, nézzétek meg. Aki azt látja, hogy nem zár a tömítőprofil rendben, az gyorsan hívjon szerelőt, vagy meg se vegye.

 

Amúgy egy Elux alulfagysztós max 40 decibel.

 

 

Előzmény: LandCruiser (1267)
GLaczy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1286

Szerintem mért meg egy fogyasztásmérővel:

 

http://www.energiafogyasztas.hu/fogyasztasmeres

 

 

Aztán ezt nézd meg, hogy nem több-e kb 1 kW-nál naponta. Ha igen és sokkal akkor a modern hűtőknél nem vidám dolog.

Előzmény: Törölt nick (1277)
GLaczy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1285

Stop Frost, NoFrost, Frost free és társai: a készülék önleolvasztós, tehát időnként bekapcsol egy fűtőszál és leolvasztja az elpárt a mélytérben. A kifolyó vizet felfogják és hátul kivezetik a kompresszorra, amit a működési hő elpárologtat a kompresszortálcából.  Azért, hogy ez a víz ne kavarjon be, az elpárt berakják egy műanyag lap alá...ezért nem látod és emiatt kell venti, hogy fújja.

 

Röviden ennyit erről.

 

 

Előzmény: bmegye (1281)
GLaczy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1284

Szia! A mélyhűtődben lenni kellene egy kapcsolónak, ha a mélyhűtő nyitása a bajos, nah, valszeg ez nem érzékel (egyszerű esetben).

 

Node a legnagyobb probléma, hog az ELECTROLUX és a WHIRLPOOL sosem készített közös terméket... :)  Szóval ha ilyened van, akkor ott van valami problem. :D

Előzmény: Danny22 (1273)
bmegye Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1283

Még nem néztem pontosan,de nem sürün megy.

Előzmény: Törölt nick (1282)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1282

Megkérdezhetem milyen sűrűn kapcsol be?Kb. hány perc?

Előzmény: bmegye (1281)
bmegye Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1281

Köszi!

 

Már megvan egy pár napja a fagyasztó.

Whirpool lett választva Euronics-ből.

 

A stop frost funkció mindig menjen?

Mire is való ez pontosan?

 

 

Előzmény: nitroller (1280)
nitroller Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1280

Sztem egyértelműen whirlpool . Ahogy láttam 4 év teljeskörű gari van hozzá és valami nyereményjáték 1MFt fődíjjal! http://www.whplaza.hu/show.php?id=590 (: Csak fontos, hogy megbízható helyen vedd mert sok az áfa csaló behozatalból származó, azokra gari zéró... Innen vettem anno a konyhagépeket, korrektek és jó áron dolgoznak.

Előzmény: bmegye (1279)
bmegye Creative Commons License 2012.10.16 0 0 1279

Üdv mindenkinek!

 

 

Milyen tipusú fagyasztóládát vegyek?

Gorenje vagy Whirpool?

 

Gorenje FHE 302 vagy Whirpool 31352 f

 

 

Sürgös lenne!

 

 

 

 

ollerimas Creative Commons License 2012.10.16 0 0 1278

Sziasztok,

 

Hűtőt szeretnénk venni. A paraméterek:

  • nem beépíthető
  • alulfagyasztós
  • INOX vagy egyéb fém szín
  • minimum A+

Milyen márkákat javasoltok? Ajánljátok: LG GB7138PVXZ? Tapasztalat valakinek ezzel a típussal kapcsolatban van?

 

üdv,

István

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.14 0 0 1277

Sziasztok!

Bár egy másik topicban már feltettem a kérdésemet, de úgy láttam ez pörgősebb, így megismételném:

"Vettem egy Whirlpool fagyasztó szekrényt. Előtte is volt már egy Lehel, de sohasem figyeltem, milyen gyakran kapcsol be.

Most a mélyhűtő szekrény negyed óránként, tíz percenként bekapcsol és kb hét-tíz percig megy. (Elvileg 39 decibel, de nagyot kattan induláskor) A hűtőszekrényem is Whirlpool, de az ritkábban, és halkabban is megy.

Energia takarékos A+ minősítésű.

Az lenne a kérdésem kinek milyen sűrűn kapcsol be a mélyhűtője? Nem szeretnék túl sok villanyszámlát fizetni."

jazmine35 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 1276

Erről valakinek vélemény?

 

LG RL43TGCMG1/XEF

jazmine35 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 1275

Még mindig a csere előtt vagyunk, mivel csak az 54 cm miatt sokkal drágább hűtőt kellene venni, átgondoltam az életünk és máshová kerül majd a hűtő, ahol elférne 70 cm szélességig, magasság 180-200 cm között bármi...

Ezek változatlanul élő szempontok:

 

-nagyon-nagyon halk

-automatikus leolvasztású

-lehetőleg inox

 

 

 

 

Előzmény: jazmine35 (1077)
fegaf Creative Commons License 2012.10.06 0 0 1274

Helló!

Van egy Ariston kombinált, légkeveréses hűtőnk(mtm1922v), aminek mostanában, szvsz., több idő kell két ajtónyitás közt. Ez miért lehet?

Danny22 Creative Commons License 2012.10.05 0 0 1273

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata elektrolux-whirlpool  tropical a bűnös és naponta véletlenszerűen -akár éjjel is- elkezd sipolni. Kinyitom a mélyhűtőrész ajtaját visszacsukom és órákra megint nyugi van.

Ez valami beépített bosszantó vagy valami baja van??Nincs jegesedve, hűt rendesen csak sípolgat, még jó hogy nem trombitát szereltek bele:))

Pizo_S70 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 1272

Köszönöm, sokat segítettél!

Előzmény: Habé1 (1271)
Habé1 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 1271

De használom csak hetente 1 - 2 * nézem meg. :- ((

 

Előbb néztem az emailt dobtam is egy levelet azt ide is bemásoltam hogy akkor már legyen itt is.

Előzmény: Pizo_S70 (1270)
Pizo_S70 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 1270

Köszönöm!

Írtam korábban e-mailt is Neked, de kicsit gyanús volt az itteni e-mail címed, gondolom, nem használod.      :-)

 

Előzmény: Habé1 (1269)
Habé1 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 1269

Nagyon megvagyok elégedve a hűtővel. A fogyasztása 0,9 kW / nap(mérem).

Nagyon halk a rendes működés közben semmi hangot nem hallani. Utólag tudtam meg így be is pánikoltam tőle elsőre hogy a no frost azt jelenti a panánál hogy időközönként maxon elindul mondjuk naponta 3 – 4 szer és fel fűti -5 fokra a fagyasztót ez kb 3 percig tart azt visszaáll -20 fokra nekem ez van beállítva. Persze a cucc nem melegszik fel csak a levegő ettől nem jegesedik egy kicsit se. Mivel én naponta nyitogatom a fagyasztót nekem ez szempont. Na amikor kokin elindul akkor lehet hallani a ventillátort úgy kb. 1 – 1,5 méterről de ez csak 3 – percig tart.

2012.01. hóban vettem azóta nincs panaszom rá.

Folyamatosan járatom amióta bekapcsoltam a HYGYENE funkciót hogy ez hogy működik fogalmam sincs valami led lámpa ég benne folyamatosan, de tényleg szagtalan.

Bekapcsolva tartom a villogó ledeket a zöldséges fiókban hogy több e a vitamin emiatt a zöldségekben ahogy a pana állítja hát fogalmam sincs, viszont állati jópofa ahogy villognak a ledek amikor kinyitom és a fogyasztáson észre se venni. A zöldség gyümölcs hihetetlen ideig eláll benne az elején benne hagytam ezt azt almát narancsot kiwit 2 hónapra nem romlott meg. Ha veszek nem teljesen beérett barackot szőlőt a tescóban nem érik tovább 2 – 3 hét múlva is úgy veszem ki ahogy betettem vagyis rá kell számolni ha többet veszek berakom a zöldségesbe de úgy kell kivennem hogy kell neki pár nap érés még kint.

Amikor megvettem volt pánik mert első nap lefagyott a gyümölcstárolóban levő cucc a szerelő azt mondta várjunk ne piszkáljuk mert lehet hogy csak leragadt benne valami ad papírt hogy ha később rossz leessz cserélik igaza volt azóta nem csinálta egyszer se.

A hűtőt 6 fokon a gyümölcstárolót 3 fokon a fagyasztót -20 fokon használom.  

Ha bármi kérdésed van írj szívesen segítek én is pánikoltam hónapokig mit vegyek mert ez baromi sok pénz de nekem bejött megérte örülök neki. Persze ezt majd még az idő is megmondja ha mondjuk 3 – 4 év múlva cserélni kell akkor pipa leszek az előző lehel bosch 15 évig ment.

Előzmény: Pizo_S70 (1268)
Pizo_S70 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 1268

Sziasztok!

 

Tudna valaki tartós használat után véleményt mondani a Panasonic NR-B32FW2 vagy NR-B32FX2 hűtőről?

Köszönettel vennék mindent (akár e-mailben is), ami segíthet a vásárlás előtti döntésben.

 

LandCruiser Creative Commons License 2012.09.08 0 0 1267

A No Frost-os hűtők nagyon hangosak, még a jobb minőségű többszázezres hűtők is. Egy cimboráméknak Liebherr No Frost-os van, és nem lehet mellette megmaradni, olyan zajos, miközben majdnem ugyan úgy jegesedik a fagyasztója, mint egy sima hűtőnek. Mint lentebb írtam, nővéremék sima Liebherr hűtője nemhogy csendes, de teljesen néma. Ha a pénz nem számít, és ragaszkodsz a feltételeidhez, akkor nézzél szét a Miele hűtők között, Talán ott találsz csendes No Frost-osat. De az már tényleg keményen zsebbenyúlós kategória. 

Előzmény: Törölt nick (1263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!