Keresés

Részletes keresés

trombonist89 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 387
Sziasztok!
Most fogok ÖSD B1 re menni és megszeretném kérdezni valaki olyantól aki volt már ilyen vizsgán hogy milyen nehézségű volt! Vagy pl, mit kellett a levélbe írni,nehéz volt e. vagy a szóbeli??!!!!

Köszönöm!!
freyya Creative Commons License 2009.11.10 0 0 386
1000 Fragen 1000 Antworten
Gastronomie - Tourismus. Társalgási gyakorlatok a német gasztronómiai és turisztikai nyelvvizsgákra

A www.alexandra.hu oldalon megtalálod. Kb. 2000 Ft. Próbáltam belinkelni, de kicsit hosszú a cím, nem jött össze.:)
Előzmény: freyya (385)
freyya Creative Commons License 2009.11.10 0 0 385
http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?SessionID=4103182BF88D31D75CB0D3FCBDA36A30EUEDDHOYGQJSSDTFCQHFQIWSRBCHJQVMJSIBWQDF24D954F02C36AFCB13FE7D8149D85C3879AA8BE405AF3418E06612DF450F35EFA5D56B&TabSheet=book&Page=1&SrcWord=&SrcField=sf&SrcCategory=AQBC&CategoryID=AQBF,&BookID=139817&GotoBook=True&Price=&CBStock=CHECKED&CBDiscount=&LastDays=20

Ehhez mit szólsz?
Előzmény: Otka05 (384)
Otka05 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 384

Sziasztok!

 

Még új vagyok ezen a topic-on........

Segítségre lenne szükségem, méghozzá KITEX-es német idegenforgalmi középfokú szóbeli nyelvvizsgához kellene használható anyag!

Van ilyen vk-nek?

 

Előre is köszi!

 

Otka

freyya Creative Commons License 2009.11.04 0 0 383
Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy Origo felsőfokú nyelvvizsgán a szóbeli tömörítésnél milyen jellegű/nehézségű szöveget hall a vizsgázó? Diákot készítek, és amikor annak idején vizsgáztam, ilyen típusú feladat nem volt még a szóbelinél. Az itk weboldalán sem találtam erre példát.
Andris index Creative Commons License 2009.10.29 0 0 382
Sziasztok,


szeretném megkérdezni hogy a Goethe és az Osztrák Intézet vizsgáinál csak komplex vizsgára lehet jelentkezni, plusz részvizsga nem vihető tovább; tehát ha egyik fele nem sikerül- írás vagy szóbeli-buktam az egészet ?

Szimpla szó vagy írásbelit (külön) jelenleg akkor csak "magyar" nyelvvizsga központokban lehet letenni ?


Köszi



Atom-anti Creative Commons License 2009.10.27 0 0 381
Ha annyira így akarod fordítani, akkor:
"Englischkenntnisse (auf) der Stufe (vom) Gespräch"

Azonban a németek (ideértve osztrák, svájci, lichtensteini, luxemburgi) nem használják így. Az alap-, közép-, felsőfok, társalgási szint, tárgyalási szint, mint kategóriák, magyar sajátságok. Egy németnek nagyjából semmit nem mondanak.

Helyette hivatalos nemzetközi A0-A2/B1-2/C1-2 szintek vannak:
http://www.vilagnyelvek.hu/nyelvtanfolyamok/szintek-modulok
Ezek némileg megfeleltethetők az alap- (A1-B1), közép- (B2), felsőfoknak (C1, esetleg C2): http://www.tanszeknyelviskola.hu/cefr
Ezt akkor használják, ha a csak magát a nyelvvizsgapapírt kell lemérni.

Állásoknál (önéletrajzoknál), ahol a tényleges nyelvtudást számít, pedig vannak "gute", "sehr gute", "ausgezeichnete", és "perfekte Englischkenntnisse" szintek. Ez utóbbi a "Muttersprache" (anyanyelvi) szint. Nem csak az angolra vonatkozik természetesen.

Szóval inkább "Englischkenntnisse (von/der) Stufe B2".
Vagy "gute Englischkenntnisse".
Előzmény: skylineee (380)
skylineee Creative Commons License 2009.10.26 0 0 380
Sziasztok

Egy fordítási problémával küzdök.
Nem tudnátok megmondani, hogy hogyan fordítom azt németre, hogy társalgási szintű angol nyelvtudás?
Atom-anti Creative Commons License 2009.09.24 0 0 379
Nehéz választás. Te tudod, neked melyik a könnyebb. A német nehezebb nyelv, de az alapfok írás+szóbeli nem nehéz, meg már tanultad valamennyit.

A magam részéről mégis az angol középfok írásbelit (vagy német középfok írásbelit) választanám. Teszteket, fordítást, szótárazást, ragozást nekem könnyebb írásban begyakorolni, megcsinálni, mint szóban, aktív szókinccsel élvezhetően társalogni. Meg ezt könnyebb csak könyvből tanulni. Nem vagyok idegennyelven elég kommunikatív. De ez én vagyok. Van akinek meg ez a nehezebb és inkább szóban betanul sablon szövegeket, amit jól kombinál és jól társalog vele.

De mindkét változathoz kell tanár. Csak magadtól még az alapfok se lesz meg. Kell egy kívülálló hozzáértő, aki objektíven látja a rád jellemző hibáidat, kijavítja azokat, értékel hétről hétre, fel tudja mérni min-mennyit kell dolgoznod még. A tanár jobb választás, mint a tanfolyam, mert tanfolyamon a többiekkel is foglalkoznak, míg a tanár csak rád összpontosít. A lakóhelyedhez közel (gondolom neked Bp.) kérdezgesd végig a nyelvsulikat, középsulikat, vagy ahol tanulsz, ott a nyelvi tanszéket, nyelvvizsgaközpontokat, hogy tudnak-e ajánlani egy olyan helyi tanárt, akinek jók a nyelvvizsga-felkészítési statisztikái.
Előzmény: CrabMan1 (378)
CrabMan1 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 378

Diplomához kell. Választhatunk: vagy alapfokú de akkor szóbeli+írásbeli vagy középfokú és akkor elég a kettő közül az egyik.

 

Elmentem egy nyelviskolába, az árak nagyon durvák.....

Magántanár sem lenne olcsóbb szerintem

 

Még anno egyébként elég jó szinten álltam, ha besorolni kellene magam, szerintem a 9-es szint körül lehettem

 

De a 6 év az év.... :(

Előzmény: Atom-anti (377)
Atom-anti Creative Commons License 2009.09.21 0 0 377
Attól függ, mihez kell a nyelvvizsga. Felvételihez? Diplomához? Utóbbihoz középfokút kérnek. Mert ha sürgős, akkor a sok éves előzmények után csináld akkor németből.

Azért nem pörög a topik, mert nagyon kevesen tanulnak már németül. Mindenhol az angolt kérik. Továbbra sem hátrány a német, de nem angol helyett, hanem MELLETT.

Ha nem sürgős, és így is, úgy is időt szánsz rá, szerintem maradj az angolnál. Miből gondolod, hogy az egyéni tanulás németből menni fog? Azért mert tanultál régen valamennyit? Csak mert a német sokkal nehezebb nyelv, mint az angol. Pláne alapfokig. Teljesen egyénileg csak nagyon kevesen tudnak megtanulni akármilyen nyelvet. Vagy drága nyelvtanár, vagy külföldi gyakorlat.

A német felfrissítéséhez nem tudom neked mennyi idő fog kelleni. Tőled függ: mennyire jó a nyelvérzéked, mennyire vagy kommunikatív. Nameg attól, hogy évekkel ezelőtt milyen szinten voltál. Esetleg attól, hogy miből készülsz, milyen módszerrel, milyen tanárral, mik a lehetőségeid, naponta mennyi időt tudnál ráfordítani, mennyire vagy motivált. De 6 hónap szerintem mindenképp elég kéne, hogy legyen szó+írásbelihez, még 0-ról indulva is. Jó tanárral vagy külföldi gyakorlattal akár középfokig is el lehet jutni ennyi idő alatt.

Azonos szintű nyelvvizsga és nyelvvizsga között is különbség van. Van olyan nyelvvizsgahely, ahol állítólag jóval könnyebb. Sajnos én jó pár éve csináltam (német középfok), úgyhogy abban nem tudok tanácsot adni, melyik nyelvvizsgahelyet válaszd.
Előzmény: CrabMan1 (376)
CrabMan1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 376

Üdv!

 

Nem nagyon pörög ez a fórum...

 

Én most szeretnék alapfokú német nyelvvizsgát, érdeklődnék hogy megy ez manapság

Eredetileg angolt akartam, de sajnos nem nagyon ment az egyéni tanulás.

 

Németet viszont tanultam nagyon sok éven át, de az utóbbi 6 évben semennyit nem foglalkoztam vele.

 

Szerintetek mennyi időt kell ráfordítanom, hogy meglegyen az alapfok?

timcsi0502 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 374

sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Ősszel el akarok menni gazdasági német középfokra. Télen volt egy probálkozásom, de sajnos az nem sikertült. Február óta nem vettem elő a németet, mert kicsit besokaltam államvizsgáztam, szakdolgozatot írtam és nyelvvizsgáztam. Most viszont le akarom rakni. Már elkezdtem a nyelvtant átnézni, a munkahelyemen német rádiót hallgatok szinte minden nap, letöltöttem a nyelviskolák honlapjáról a feladatsorokat és aztokat csinálom (kitex, geothe,ösd,bme)

Még is el kellene néhány jó tanács, hogy mostanság melyik nyelvvizsga a könnyebb, melyiket érdemes megpróbálni, ......

 

Segítségeteket előre is köszönöm!!!!!

üdv: Timcsi

kri1111111 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 373
Sziasztok!

valaki nem megy esetleg a napokban (vagy már volt is) BME német, középfokú gazdasági, szóbeli nyelvvizsgára???
nagyon megköszönném, ha valaki megosztaná a tapasztalatait....
Hollocskacska Creative Commons License 2009.05.23 0 0 372

Fogalmam sincs, hogy az ÖSD középfokúja mennyit ér és kinek/mire találták ki.

Azt hallottam német és osztrák felsőoktatásban (is) dolgozóktól vagy tanulóktól, hogy az ÖSD vizsgái szélesebb körben elismertek, mint a Goethe, persze ez nem tudom mennyire igaz.

Én elég alaposan belemélyedtem mindkettőbe, de az ÖSD-t sokkal gyakorlatiasabbnak, életszerűbbnek találtam, valódi, naprakész témákat és problémákat ölel fel, amiről nap mint nap a hírekben és magazinműsorokban hallasz.

 

A pontok összeadódásánál azért ne feledd, hiába írsz 100%-ot szótárral az olvasásból, ha a Hörverstehennél nem éred el az 50-et, bukta a komplett vizsgád (a Goethenél például elég ha csak 40%-ra teljesíted...) Már pedig ott nem nehéz melléikszelni az elsőre szinte egyformának tűnő válaszoknál. Tehát kifejezetten jó szövegértés, vájt fül és SZÓKINCS szükséges.

 

A szótárhasználat engem teljesen hidegen hagyott, éltem német nyelvterületen néhány évig, és soha semmihez nem használtam kint szótárt, még a hivatalos papírjaimmal történő ügyintézéshez sem. A vizsgán is (leseverstehen résznél) nagyjából

kettő darab névelőt kerestem talán ki mindössze. Mellesleg semmi másra nem is lett volna időm, pontosan kitöltöttem a 90 percet (felsőfokún) szótárforgatás nélkül is. Szóval ha előnynek is tűnik, hogy a szótár a kezed ügyében van, hidd el nem fogod sok hasznát venni a vizsgán, különben nem marad időd végigmenni a feladatokon.

 

A szavak kijegyzetelése, tanulása pedig nem a vizsgabizottságnak történik normálesetben, hanem saját magadnak, hogy később hasznát vedd, ergo nem hinném, hogy feleslegesen dolgoztál vele. Persze ha csak a papír kell... akkor meg olcsóbb venni az ecserin.. Vizsgán amúgy nem árt a szókincs, akármennyi időd is marad olvasásnál szótárazni, a hallásnál és szóbelinél úgyis kiderül mit tudsz, vagyis mit nem tudsz, ott nem tudod használni a szótárt az ÖSD-n sem.

 

Végezetül pedig szerintem az EU nyelvi referenciakeret miatt kizárt, hogy egyik-másik nyelvvizsga merőben eltérjen "értékre", ha ugyanaz a besorolásuk.

 

Előzmény: Törölt nick (371)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 371

ez nekem új de tényleg, sőt... nagyon mellbevágott ez a hír.  :/

akkor ezek szerint, azoknak az idegennyelvű szavaknak a kiirogatása, amiket kigyűjtögettem eddig magamnak, értelmét vesztette?!?!? :'( , remek :D

 

Goethe-nél viszont szótárt nem lehet használni, sőt, kizavarnak vele együtt a teremből. Valahol ezt hallottam.

 

Most tanácstalan vagyok, mert nem hittem volna, hogy az ÖSD receptív vizsgafeladatai ilyen könnyen "összehozhatóak", s ezáltal a vizsga is, ugyebár pontok összeadódnak.

 

Tehát akkor a vAlÓs ÉlEtBeN az ÖSD a felvételi pluszponthoz van?

 

Akkor melyik típusú nyelvvizsgának van igazi súlya, a tényleges tudással szemben?

 

Előzmény: Hollocskacska (367)
peter20 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 370
Igen, válaszoltak is, h lehet az írásbeli minden részénél használni egy-és kétnyelvűt egyaránt, és a szóbelire való felkészülésnél is.
Előzmény: Hollocskacska (369)
Hollocskacska Creative Commons License 2009.05.20 0 0 369

Itt egyértelműen ki van írva, hogy használható középfokhoz is:

 

http://www.oei.hu/5740.html

 

Ha csak fogalmazáshoz lehetne, akkor odaírnák úgyis.

Előzmény: peter20 (368)
peter20 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 368
Na mondjuk ez egy nagyon jó hír ha tényleg így van, még azért majd rákérdezek az ÖSD-nél erre e-mailben. Mert ezzel szemben angol nyelvvizsgákon nem lehetett sehol sem használni, még a fogalmazásos résznél sem (felsőfokún). Középfokún meg szerintem a fogalmazásnál lehet, a többinél nem. Emelt érettségin is így van. Nem tudom miért van ez így, mondjuk angol könnyebb mint a német, az ragad rád mindenhonnan, németet meg direkt tanulnod kell. A rádióban a külföldi zenék angolok, a sorozatok torrentről angolok, ha magyarul nem találsz valami infót vmivel kapcsolatban, akkor angolul fogsz találni stb. Lehet ez az oka.
Előzmény: Hollocskacska (367)
Hollocskacska Creative Commons License 2009.05.18 0 0 367

Én C1-en egy teremben vizsgáztam a középfokon vizsgázókkal ÖSD-n, ők használhattak kétnyelvű szótárt az olvasáshoz is. Mint ahogyan a felsőfokon is lehet használni ahhoz is, csak éppen egynyelvűt.

Elvégre nem kérhetik tőled, hogy többszázezres szókinccsel rendelkezz, ha kifogsz egy-két kulcsszót az olvasásban, amit nem értesz, elúszik az egész vizsgád. Tehát pontosan az a logikus, hogy használható szótár az olvasáshoz is. Nyilván aki nem egy-két kulcsszóhoz használja, hanem a komplett szövegekhez, annak úgysem sikerül, ugyanis kicsúszik az időből...

Előzmény: peter20 (361)
detto74 Creative Commons License 2009.05.16 0 0 366

ÖSD C1- nyelvvizsgán egynyelvű szótárt lehetett használni a következő vizsgarészekhez:

 

- Leseverstehen (4 feladat),

- Schreiben (2 feladat),

- Sprechen (3 feladat).

 

Vagyis a Hörverstehen-n kívül mindenhez! 

 

Jó felkészülést:-)

Előzmény: peter20 (359)
detto74 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 365

Szisztok,

 

ezek szerint senki sem vizsgázik májusban? Na jó, akkor kénytelen vagyok egyedül izgulni:-)))

 

Szép napot Mindenkinek

Detto

Előzmény: detto74 (364)
detto74 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 364

Sziasztok, végigolvastam a topikot, sok érdekeset találtam benne :-)

 

Kedves Frouwe,

 

egy idézet Tőled: "ÖSD felsőfokra gyakorolván a tanítványom egész jól oldja a feladatokat 60-70%-osra anélkül, hogy egyáltalán olvasta volna a szöveget..... Ez viccesen hangzik, de így van és a nyelvvizsga hibája, hogy ez lehetséges!!..."

 

Ha szépen kérlek, kifejtenéd ezt bővebben is?

 

Egyébként ÖSD C1 nyelvvizsgával kapcsolatban minden tanácsot szívesen fogadok, 2 hét múlva ha valakit érdekel, beszámolok a tapasztalataimról. :-)

 

Mindenkinek szép napot és jó tanulást kívánok!

Detto

Előzmény: Frouwe (170)
peter20 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 363
Ok, köszönöm! Holnaptól indul az okosodás.
Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.06 0 0 362

Olyan ifjusági irodalmat értek alatta, mind a  JÖ, Topic, JUMA ~ Jugendmagazin, ilyenek. És ebben vannak internetes, online kiadványok.

Na jó, sok gyerekes téma van köztük, de igazából ki tudod válogatni a jobbakat

Pl.:

http://www.myjoe.at/home/schule/lernen/154

Én azért a Topic-ot ajánlom, mert az már elég érett stílusú.

 

Ha pedig politikáról is akarsz tudni, háttérismeretedet bővíteni, ami nem árt, akkor:

http://www.msn.de

 

 

Előzmény: peter20 (361)
peter20 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 361
Mondjuk én is így gondoltam h így van, de megkérdeztem h hááátha... A nyelvvizsga oldalán u.is nem volt semmi írva arról h ezt csak ott lehetne.

Bravo.de jó egynek (ifjúsági irodalomnak)? V mit értesz alatta?
Előzmény: Törölt nick (360)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.05 0 0 360

Én a nyelviskolában kérdeztem meg, és csak és kizárólag a levélírásnál, vagyis a fogalmazásnál lehet használni.

De ezt józan paraszti ésszel is ki lehet találni.

Mit gondolsz, majd Leseverstehen-nél is kezébe nyomnak a vizsgázónak egy szótárt, hogy nesze itt a segítség, mindjárt küldjük a bizit is. XDDD

Még így is elég korrekt, hogy lehet használni a szótárat levélírásnál.

 

Bármilyen nyomtatott egy, és kétnyelvű szótár használata megengedett az írásnál B2-n, azaz középfokon. Felsőfokún pedig csak egynyelvűt lehet használni, ami azonban egyenlő a semmivel, mondjuk azért a semminél jobb, mert a névelőknek utána lehet nézni, ha esetleg nem vagy benne biztos.

Én a Langenscheidtot, meg egy magyar-német nagyszótárt ajánlom középfokon. Ezzel a kettővel gyorsabban lehet haladni, azért az idő sem elhanyagolható tényező az írásnál, ha egy full pontos levelet akarsz összehozni. De azért szerintem a szótárra ne hagyatkozz nagyon, nem helyettesíti annyira a rögtönzött tudást, mert sokan időt pazarolnak el vele. Ugyanannyi idővel inkább gyakorold be a fogalmazást, és nem is érhet meglepetés. A der Spiegel kitűnő irodalom. Sok idióma van benne, idegen, tudományos szakszavak. Persze, ha tényleg kezdő vagy, akkor szerintem valami ifjúsági irodalmat kezdj olvasni. Folyóiratra gondoltam, nem regényekre. 

 

Előzmény: peter20 (359)
peter20 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 359
Valaki hozzáértő világosítson már fel, h ÖSD-n a "szótár használata megengedett" mire vonatkozik? Végig lehet használni, a feladatoknál is, vagy csak a levélnél és fogalmazásnál?
Andris index Creative Commons License 2009.04.28 0 0 358
Én is erre szeretnék jelentkezni :)


Ha valaki tud vagy tapasztalt ezzel a nyelvvizsgával kapcsolatban rosszat, jót kérem ossza meg velünk.



Köszönöm szépen !
Előzmény: kri1111111 (355)
Joey85 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 357
Az emelt szintű érettségi és az ÖSD középfok egyaránt a B2 szintre épül, szal elvileg ugyanazok a követelmények.
Ha van ráfordítható pénzed, én ajánlom a B2- Finale című könyvet is, amit kifejezetten az ÖSD-hez szerkesztettek, és tartozik hozzá egy tesztkönyv is.
Előzmény: peter20 (353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!