Keresés

Részletes keresés

7808 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 231

Sziasztok!

Miért jo főállásu anyának lenni? Érdemes 3. babát vállalni? Én anyagiak miatt kérdezem. Milyen segitséget ad az állam?

Nekünk 2 baba van, de probálkozunk 3.-kal. Mivel falun lakunk, igy jobbnak látom a gyerekvállalást, mivel munkahely nem biztos, hogy állando lesz. Gondolok bejárásra a munkahelyre.

Köszike

Kriza Creative Commons License 2008.01.14 0 0 230
bocs, félreolvastam, igazad van.
Előzmény: zso70 (228)
mattoo Creative Commons License 2008.01.14 0 0 229
De ikres GYES mellett is lehet dolgozni, úgyhogy bármelyik gyerekkel vagy GYES-en mehet a kölök oviba, bölcsibe, iskolába... akár napi 10 órára is. A GYES-nél egyedül a nagyis GYES számít, amikor nagyszülő kapja az ellátást, akkor az, aki után kapják, nem lehet x óránál többet állami intézményben, de tesó már igen.
Előzmény: zso70 (228)
zso70 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 228
GYES en lehet, mert pont az egy évet betöltött, hármat  még nem alatt jár a GYES. Max az ikreseket érinti ez, bár lehet, hogy rájuk külön jogszabály érvényes, mert három évet betöltött , akkor max 5 órát lehet.
Előzmény: Kriza (226)
mattoo Creative Commons License 2008.01.14 0 0 227
Bocs a belekotyogásért, gyes alatt lehet bármeddig, mert gyes folyósítása mellett lehet dolgozni.
Előzmény: Kriza (226)
Kriza Creative Commons License 2008.01.14 0 0 226
sőőőt, ha jól értem, eszerint már a gyes alatt sem maradhat 5 óránál tovább a gyerek intézményben, eddig ez nem volt - vagy igen??

mindenesetre erősen :-(((((((((((((((((((((((((((((((((((
Előzmény: zso70 (225)
zso70 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 225

szerintem, a HVG fogalmazhatna pontosabban, vagy rosszul adta meg a trv-t és paragrafust, mert a magyarorszag.hun előbányásztam a cikkben említett trv-t, ami ezt írja:

 

(2) A gyermekgondozási segélyre való jogosultságot nem érinti, ha a napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezett gyermek

a) a Cst. 20. §-ának (1) bekezdése szerinti személy esetén egyévesnél idősebb, illetőleg

b) a Cst. 20/A. §-ának (1) bekezdése szerinti személy esetén háromévesnél idősebb, és az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot nem haladja meg.

(3) A gyermeknevelési támogatásra való jogosultságot nem érinti, ha

a) a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést igénybe vevő gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,

b) a gyermek a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 68. §-a (3) bekezdésének a) pontja alapján veszi igénybe az ellátást,

c) a gyermek a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést nem a lakó-, illetve tartózkodási helyén veszi igénybe,

d) a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést iskolában tanuló gyermek veszi igénybe,

e) az a)-d) pontok hatálya alá nem tartozó gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el, feltéve, hogy az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot - amelybe a napközbeni ellátás keretében nyújtott étkezés, valamint a kötelező vagy ajánlott fejlesztő foglalkozás időtartama nem számít bele - nem haladja meg.

(4) A Cst. 27. §-a (1) bekezdésének b) pontja alkalmazásában nem minősül szociális intézményi elhelyezésnek a gyermek rehabilitációs, habilitációs célú foglalkoztatására irányuló napközbeni intézményi elhelyezése.

Előzmény: mzsperx (223)
Shiro Creative Commons License 2008.01.14 0 0 224
A magyarorszag.hu-n a mai nappal hatályos jogszabály ezt írja:

(3) A gyermeknevelési támogatásra való jogosultságot nem érinti, ha

a) a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést igénybe vevő gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,

b) a gyermek a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 68. §-a (3) bekezdésének a) pontja alapján veszi igénybe az ellátást,

c) a gyermek a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést nem a lakó-, illetve tartózkodási helyén veszi igénybe,

d) a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést iskolában tanuló gyermek veszi igénybe,

e) az a)-d) pontok hatálya alá nem tartozó gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el, feltéve, hogy az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot - amelybe a napközbeni ellátás keretében nyújtott étkezés, valamint a kötelező vagy ajánlott fejlesztő foglalkozás időtartama nem számít bele - nem haladja meg.

Tehát nem bármelyik gyerek és nem bárhol.

Bár a 3gyerekesben levezettem, most ide is átmásolom:

Szerintem még az ovisoknak is lehet kiskaput találni amennyiben a gyerek bemegy mondjuk 8-ra,
fél 9-ig reggelizik, - ez az értelmezésem szerint nem számít bele az 5 órába
torna a lúdtalpa miatt 9-ig ajánlott foglalkozás,
9-10-ig szabadon játszik
tízóraizik (szintén nem számít bele), majd rajzol a kézügyessége fejlesztéséért fél11-ig szintén nem számít bele az időbe
aztán 12-ig másfél óra szabad foglalkozás
ebéd - szintén nem számít bele
aztán 2 óra alvás ez eddig összesen 4,5 óra

Tehát, olvasatom szerint, ha az óvónénik kellően meg tudják indokolni, hogy milyen fejlesztést végeznek a gyereken, akkor akár alvás utánig is maradhatnak az oviban.

S.
Előzmény: mzsperx (223)
mzsperx Creative Commons License 2008.01.14 0 0 223
HVG különszám, 62. oldal:
"Változás 2008 jan. 1-től: Gyermeknevelési támogatásban részesülő szülő gyermekei időorlát nélkül vehetnek igénybe bármilyen napközbeni ellátást (2007 végéig naponta maximum 5 órát tölthettek például napköziben, óvodában). ld a 223/1998 kormányrendelet 22 paragrafusában."
piglet Creative Commons License 2007.11.29 0 0 222
Mi amúgy olyan környéken lakunk, ahol leginkább csak fiatalok laknak, a sulink meg 12 perc autóval, az ovi 15 perc. A nagyokat egyébként ilyen esetben nem szoktam magammal vinni már, gond nélkül itthon tudnak lenni egyedül félórát. Telefon, kulcs van náluk. A kicsit vagy viszem, vagy kitalálok valamit, de beteg gyereket hurcolni, na azt nagyon utálom.
Előzmény: piglet (220)
cory Creative Commons License 2007.11.29 0 0 221

TüNdi: nem nem unokázik mesterfokon, hanem néhány éve szenteste kijelentette, hogy ő nem óhajt unokázni. Házi megőrzősen sem! Hát ez van.

Szomszédok közt majd körbenézek.

Előzmény: tüNdi (219)
piglet Creative Commons License 2007.11.29 0 0 220
39 fokos lázzal is?
Előzmény: tüNdi (219)
tüNdi Creative Commons License 2007.11.29 0 0 219

Nálam iskolásból is van bőven.

 

Ha van nagyszülő, aki nem lakik a holdban, akkor lehet, hogy ha nem is unokázik mesterfokon, de egy otthoni örzést bevállal. És akkor te elballagsz szépen a nagydedért. Másik tipp: nézz körül a szomszédban, hátha van idősebb néni-bácsi, aki szívesen elvállalja, hogy őrzi a kicsi(ke)t,betege(ke)t míg te elrohansz a nagyért.

 

(lehet követ dobálni, amikor nálam betegség van, jól felöltöztetem és viszem a beteget is. Eddig még nem ártott. Nekünk nagyi még unatkozó sincs.)

Előzmény: cory (218)
cory Creative Commons License 2007.11.29 0 0 218

Köszi a válaszokat, meg a gyerkőcök nevében is :)

 

TüNdi: most még működik ez, de jövőre a nagy iskolás lesz, onnan nem hiányzohat csak úgy.

 

Az oviból még meg tudom oldani közelben lakó anyukával, az ment eddig is, de a suliba 99%, hogy nem jön majd senki innen, mert bár 2 buszmegállónyira van tőlünk, de másik kerület. Még egy picit reménykedem, hogy a jelenleg egyáltalán nem unokázó szüleim vész esetén elhozzák a nagyot, ha valamiért muszáj.

 

Benkri: én a csecsemőtanácsadást simán kihagytam a kicsivel rögtön az elején, mert 3 hetes volt Liza, mikor Balu skarlátos lett, úgyhogy se mi a betegrendelésre, se védőnő ide nem jött.

Ha beteg valamelyik, akkor én időpontot kérek a betegrendelésre telefonon, és leviszem akkor őket (a picit is, mert nem tudtam hova tenni), és csak annyit vagyunk a rendelőben, míg leveszik meg felveszik a kabátjukat.

Shiro Creative Commons License 2007.11.29 0 0 217
Nálunk van egy anyuka, akinek szintén oda jár a kisfia és ilyenkor (meg pl. most is, hogy nem mehetek ki), csekély anyagiakért bébiszittel, vagyis hazacipeli a másik kettőt az oviból. (pénzt nem ő kérte, hanem még amikor dolgoztam és néha nem értem oda az oviba abból maradt meg)
s.
Előzmény: cory (205)
Kriza Creative Commons License 2007.11.29 0 0 215
Ilyenkor jön a sakkozás, csecsemőtanácsadás halasztható, orvos házhoz hívható. Amúgy én is inkább bemegyek a rendelőbe, ritkán hívom ki, pl. ha nagyon lázasak, vagy mikor egyszer másodjára kellett mindet egyszerre oltani, és előtte egyszer már végigcsináltam ugyanazt, és nem volt hova tenni a bömbölő kicsit, míg a középsőt tartottam az ő oltására...
Előzmény: Benkri (214)
Benkri Creative Commons License 2007.11.29 0 0 214
Nekem a héten a középső volt beteg. A kicsit vinnem kellett csecsemőtanácsadásra, de oda nem vihetem a beteget, a beteget orvoshoz kellett vinnem, oda meg nem vihetem a csecsemőt. Na most akkor hogyan??? Lesz ez még cifrább is:-(
Előzmény: tüNdi (211)
Kriza Creative Commons License 2007.11.29 0 0 213
No, ez a kiscsaj is megéri a pénzét - nagyon helyesek :-)
Előzmény: cory (205)
Kriza Creative Commons License 2007.11.29 0 0 212
De ezt csak addig teheted meg, míg nem sulis egyik se, utána ez sajna nem működik.
Előzmény: tüNdi (211)
tüNdi Creative Commons License 2007.11.29 0 0 211
Amikor komolyan beteg egyik és semmiképp nem lehet hurcolászni, akkor a másik is otthon marad velem. "Szabit" vesz ki. Nekem nagy nyugi, mert nem kell elrohangálni, öltöztetni, felkölteni, siettetni. Ilyenkor van palacsinta, vagy akármi, amit nagyon szeretnek.
Előzmény: cory (205)
anyabanya Creative Commons License 2007.11.29 0 0 210
Azért ugye segítenek a csajok a picinél és a pici meg ugye tudja, hogy neki vannak a legokosabb nővérkéi? :)
Előzmény: Angiszeged (204)
anyabanya Creative Commons License 2007.11.29 0 0 209

már csak ilyenek ezek a legkisebbek...nem ijednek meg ám az árnyékuktól:)

 

Előzmény: Kriza (197)
anyabanya Creative Commons License 2007.11.29 0 0 208
hát mit mondjak, elég eleven tekintetek:) Nagy kopéknak néznek ki, de igazán tündériek:)
Előzmény: cory (205)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2007.11.29 0 0 207
Nem tudsz olyan anyukát találni, akinek reggel szintén iskolába kéne vinnie a gyerekét ugyanoda és elvállalná, hogy a tiédet is magával vigye? Annak idején a különórákra, gyógytornára megbeszéltük szülők egymás közt, hogy ki mikor vállalja azt a 3-4 gyereket aki ugyanoda jár. Ovoda detto.. talán a szülői értekezleteken felvethetnéd a problémádat, hátha akad még pár az osztályban/csoportban, akinek ugyanez a baja...
Előzmény: cory (205)
cory Creative Commons License 2007.11.29 0 0 205

Engem az érdekelne, más hogy  oldja meg, mikor az egyik beteg, de menni kell a másikért.

A legnagyobbamnak kötőhártyagyulladása van, középső oviban, így most megyünk délután 3-asban (kicsi és nagy velem), nagy kint marad az előtérben, míg öltöztetem a középsőt. De mit csinálok, ha komolyan beteg lesz valamelyik, és nem tudom kivinni?

 

Az iskolába hurcolást még el sem tudom képzelni, pedig szeptembertől ez lesz.

 

Angiszeged Creative Commons License 2007.11.29 0 0 204
Sztem jól bírom:)
Virág már lenyugodott, okos nagylány, bár azt nem csinálja, amit kérünk tőle, de azt Bogacs sem, szeretnek a saját útjukon járni:DDD
Előzmény: anyabanya (203)
anyabanya Creative Commons License 2007.11.29 0 0 203

Gyerekkorunkban a nyolcadikosok dolga volt és tényleg jó volt, mert  legalább figyeltek. Ma ugye ha ilyen volna már szóvá tanné az oktatási ombudsman:)

 

Nekem messzi járnak suliba. Csabi, Matyi busszal, de maguk mennek és egyszer át kell szállniuk. Viszont tényleg féltem őket, mert forgalmas helyeken mennek át és pl haza is van egy hely ahol este át kell jönni és nagy a forgalom, de zebra sincs. Aztán még az utca is 1200-m a lakásig, de ott már nyugodtam bicajozhatnak. Anna és Tomi kismotorral járnak, de ugye a suli is messzi, a buszok is ritkán járnak és ők is sokféle külön dolgot művelnek.  Ana, Tamás és Pet egy gimibe járnak. Amugy Tomi is harmadikos és lassan neki is kéne azon gondolkodnia, hogy mi lesz, ha nagy lesz. A történelem izgatja nagyon, no meg a spor, de amugy reál feje van:) ANna meg miden, csak nem reál. Peti meg a franc se tudja, ő szélhámos lenne leginkább:)

 

Te amugy, hogy bírod a 3 hölggyel?  Virág most is olyan mozgékony, fürge kisasszony?

Előzmény: Angiszeged (199)
Shiro Creative Commons License 2007.11.29 0 0 202
Nálunk az iskolát körbe veszik a forgalmas utak. Ebből egy helyen van lámpa. A többihez annyi portás bácsi kellene, hogy külön csoportot alkotnának :o)
s.
Előzmény: Kriza (201)
Kriza Creative Commons License 2007.11.28 0 0 201
Nálunk szeptemberben pár hétig rendőr van. És mellette száguldanak el... :-(
Előzmény: Angiszeged (199)
Angiszeged Creative Commons License 2007.11.28 0 0 200
úúú, tudok ám fogalmazni, bocs:/
Előzmény: Angiszeged (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!