Keresés

Részletes keresés

RusZ Creative Commons License 2022.04.28 0 0 511

Esetleg próbálhatna másik gyógyszert, ami szintén triptán hatóanyagú. Pl. a Triptagram-ot. Úgy tudom, hogy ennek a legkedvezőbb az ára és a tabletta felezhető is. Van úgy, hogy hiába a közel azonos hatóanyag (Relpax - eletriptán, Triptagram - szumatriptan) mégsem egyformán hat a két gyógyszer. 

Nem vagyok sem orvos, sem gyógyszerész. Csak régóta migrénes és több mindent próbáltam már.

gombóc63 Creative Commons License 2022.04.27 0 0 510

Írta, hogy Relpaxot szed. Az triptán.

Előzmény: RusZ (509)
RusZ Creative Commons License 2022.04.27 0 0 509

Triptán hatóanyagú gyógyszert még nem próbáltál? Kifejezetten migrénre való.

Előzmény: Gabóca 76 (507)
gombóc63 Creative Commons License 2022.04.27 0 0 508

Akkor Áfra doktornőnél jártál, akinél én is. Sajnos van amikor nem tudnak segíteni, de a Divascan felesleges így szedned. Ezek után amúgy antidepresszánsokkal próbálkoznak. A migrénemre nem hatott, a krónikus mindennapos fejfájásomra viszont volt amelyik igen.

Előzmény: Gabóca 76 (507)
Gabóca 76 Creative Commons License 2022.04.26 0 0 507

Szia Budapesten Amerikai úti idegsebészet en van a fejfájás migrén ambulancia. A Divascant az elején nagyon jó volt elvette 3 hónapig a látászavart tudtam élni most már nem hat de ezt kell szednem meg a spéci B2 vitamint. De most nagyon vissza jött. Flektoron és relpax-on élek 

Előzmény: gombóc63 (506)
gombóc63 Creative Commons License 2022.04.26 0 0 506

Szia!  És a Divascan használ? Nem úgy jött le a soraidból. Akkor minek már 5 hónapja? Melyik fejfájásambulancián jártál? 

Előzmény: Gabóca 76 (505)
Gabóca 76 Creative Commons License 2022.04.26 0 0 505

Sziasztok 46 éves vagyok 13 éves koromban kezdödött

Olyan sürűn jött elő hogy a pályaválasztásomat is befolyásolta. 14évesen a környezet változás miattVidékröl felkerültem Budapestre valahogy 1 évbe 2alkalom lett. Sokat sportoltam 2 gyerekek szültem így nem jelentett az élwtemben sokat. Jött a korona vírus illetve a fájzer oltás 2021 májusában azt vettem észrw hogy szinte folyamatosan látótér kiesésem van azután június megint oltás. Majd október 3.azóta pokol az életem. Eljutottam a migrén ambulancia is csomó mindent szwdetnek velem de nem javulok. El vagyok keseredve. Még olyan tünetem is van ami nem volt. Alapbol cik- Cakk fény beszéd zavar karzsibbadás fwjfájás. Most hányás exta fejfájás fényérzékeny a szemem olyan lettem mint a vakond. Divascant szedem december óta. B2 vitamin. Rivotrilt de elhagytam, rwlpaxot aurás rohamnál. Csodát vártam a centrumban április elejére jutottam be persze úgy leülni a doki elé hogy rohamod van nagyon szégyeltemde csak össze hoztam beszédzavar közbe mi bajom.ázzal kedte gyógyíthatatlan. Azóta sem javulok szörnyü minden napom. Családom támogat de elgondolkodtam tudok - e így élni. Ha van javulás írok

anduska6 Creative Commons License 2022.04.09 0 0 504
Sziasztok! Pár hónapja böngésztem a topicot, mert már 20+ éve fejfájós vagyok, utóbbi 10+ évben ez főleg menstruációs mingrén formájában jelentkezett, több napos fejfájásos émelygéssel. Ezúton is köszönöm liliána77 fórumtársnak a citromfű tea javaslatát, úgy tűnik, nekem segít:) Kb. 3 hónapja iszom, már ez első menstruáció alatt is csak egy napos mingrénem volt, most a 3.-nál teljesen elmaradt a fejfájás.
Előzmény: liliána77 (348)
st1ck82 Creative Commons License 2021.12.22 0 0 503

Ez van sajnos. "Szerencsére" csak kb. 5 órás közepesen erős rohamokról voltak eddig. Erre a 5 órára kivonom magam a forgalomból, utána egyre jobban leszek.

Mivel sűrűsödik ezért változik, ha változik, akkor javulhat is, akár holnaptól. Így állok hozzá.

Előzmény: gombóc63 (502)
gombóc63 Creative Commons License 2021.12.22 0 0 502

Szegény! Ez borzasztó lehet, napi rendszerességgel a sima fejfájást is nehezen tűrtem anno. Ezt a rohamoldót nem ismertem. Évekig benne voltam egy csoportban, ahol sokan írták, hogy a vitaminok nagy dózisban sem segítettek. De tudom, mindent ki kell próbálni. Hát remek ünneped lesz:-( Sajnálom!

Előzmény: st1ck82 (501)
st1ck82 Creative Commons License 2021.12.22 0 0 501

Sajnos mára napi rendszerességűvé sűrűsödtek a rohamok. Az neurológusom megerősítette a gyanúm, több migrénes betege is tapasztalt romlást az oltás után.

Január 3-án megyek hozzá vizsgálatra akkor eldől, hogy kapok e divascant. (egyébként ~4 évvel ezelőttig kicsit túl toltam és a végére már nem volt hatása, így szüneteltetni kellett a szedését)

Most vitamin kúrán vagyok: C, D, A, E, B komplex, Zink, Multi, Riboflavin, Magnézium, Jód. Hosszabb távon várható a javulás, de tapasztalataim szerint hatásosabb, mint a divascan. Viszont ez a mostani romlás egyedi eset az oltás miatt, meglátjuk mi lesz...

Egyébként ma bevettem az ajánlott Calvinia roham gyógyszert és ez sem segített, még csak nem is tompította...

Előzmény: gombóc63 (499)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.12.21 0 0 500

Divascan?

gombóc63 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 499

Szia! Tavasszal két Szputnyik után, most ősszel egy Pfizer után 2 napig volt migrénem úgy, hogy 2 éve szedek Gabagammát, amitől nincs migrénem. Megjegyzem amikor megpróbáltam elhagyni ezt a gyógyszert heti 1 migrénnel hálálta meg a sors.

Előzmény: st1ck82 (498)
st1ck82 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 498

Sziasztok!

20 éve vagyok migrénes, tini koromban kezdődött, hetente többször jelentkezett, nagyon erős fejfájással aurával és hányással. A divascan-nak köszönhetően folyamatosan ritkult és 1-2 év alatt beállt évi ~4re. Az erőssége megmaradt, de ezzel a gyakorisággal már bőven elviselhető volt. Kb 6 éve gluténmentesen táplálkozok, ami tovább csökkentette a gyakoriságát és már az erősségét is. Azonban mikor megszakítottam a diétámat a migrén hamar (1-2 hét) lecsapott és a diétát folytatva kellett pár hónap mire vissza állt a "rend". Aztán jött a covid és beoltattam magam pfizerrel, a második oltás május végén történt. Nyáron szabadság alatt elcsábultam néhány korsó sörre, megint megtörve a GM diétámat és rá 3 hétre jött is az első migrén, majd ezt követte 3 hónapra egy második. November vége felé megkaptam a harmadik pfizer oltásomat és rá egy hétre összeszedtem egy felső légúti vírusos megbetegedést, ami szépen megfektetett ~2 hétig tartott, de nem volt lázam és covid teszt is negatív lett.  Innentől sajnos nagyon gyakran jelentkezett migrén heti többször is közepes és erős fájdalommal.

10 éve vezetek migrén naplót és mindentől függetlenül (kivéve glutén) teljesen random módon jön a migrén, ezért érdekes a harmadik oltás utáni jelenség.

Lassan egy éve, hogy lehet oltakozni és érdekelne, hogy hozzám hasonlóan van e más, aki a migrént hozzá tudja kapcsolni az oltásokhoz?

 

Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.07.30 0 0 497

Megjegyzem, a Quarelinről stb. érdeklődve a gyógyszerésznő azt mondta, az Antineuralgica-t már nem is gyártják. Tévedett. (Orvosnak, gyógyszerésznek nem szabadna tévedni könnyű esetekben,)

Előzmény: Torlonia Pyrandus (496)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.07.30 0 0 496

Időnként hasonló, bár nem pontosan ez. Kamaszkorom óta nem tudok szemben az ablakkal ülni, nem kell fénypont ahhoz, hogy nagyon megfájduljon a fejem, csak általános szórt fény. Mozi után a külső világítás mintha fejbecsapna. Ezért csak napnyugta után tudok filmet nézni. Tévét is. - Valamikor segített a Quarelin - ami most ismét recept nélküli. Üdv.

Előzmény: 1Csilla (494)
lila11112 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 495

Sziasztok!

Divascan tablettát (több doboz) továbbadnék.

1Csilla Creative Commons License 2021.03.13 0 0 494

Sziasztok!
Nekem migrénes aurám van, migrén nélkül (nem tudom, hogy jól írom-e?). A lényeg, hogy a szemtünetet (látótér kiesés, cikcakkos látás, fényérzékenység) nem követi migrénes fejfájás, "csak" szemfájdalom, és szédelgés. Ez már többször előfordult, de mostanában egyre sűrűbben jelentkezik. Az utolsó ilyen tegnap este volt, kb. fél óra alatt elmúlt a szemtünet és az erős szemfájdalom helyét átvette egy tompa fájdalom, ami mára is megmaradt, illetve ma reggel óta fáj a tarkóm is (nem tudom, hogy ez összefüggésbe hozható-e az esti szemtünetekkel).
Az a kérdésem, hogy van-e a fórumban olyan, aki hasonló tünetekkel küzd?
Köszönöm, ha válaszoltok!

gombóc63 Creative Commons License 2021.02.17 -1 0 493

Igen, tudjuk, te több topikban is nagyon nagyon segítőkész vagy. Vajon mit akarsz eladni a betegeknek?!

Előzmény: ancsa0515 (492)
ancsa0515 Creative Commons License 2021.02.17 0 1 492

Sziasztok!Aki migrénes az kizárta már a Candidát?Volt e vizsgálaton?Sokszor ez az oka és akkor Candida kúrát kell csinálni.Valamint manuálterápia és speciális masszázst.Ezt egyénre kell szabni. Ha tudok segíteni bárkinek a témában az keressen meg az emailemen,mert ez itt nem jelez és csak ritkán lépek fel.Üdv,Anikó  szancsa1987@gmail.com

RusZ Creative Commons License 2021.02.17 0 0 491

Migrénesként kapott már valaki COVID-os oltást? Voltak mellékhatások?

gombóc63 Creative Commons License 2020.11.15 -1 0 490

Az első mondatodat kinek szántad? Mert ha nekem olvasd el figyelmesebben amit írtam.

Előzmény: Ariel_500 (488)
Ariel_500 Creative Commons License 2020.11.15 0 0 489

Most látom hogy irtam már az esetemröl! Nem emlékeztem rá

A lényeg hogy nekem a virus vagymi , miatt jött a fejfájás, tehát nem a klasszikus soha meg nem szüntethető migrén

Előzmény: Ariel_500 (488)
Ariel_500 Creative Commons License 2020.11.15 0 0 488

Cataflam jó de a Flector granulátum nem?

Ugyanaz a hatóanyag, Diclofenac

 

Tavasszal kétszer is elkapott , alapjában gyenge valami.

Fájt a homlokom, szemöldökcsontom, kis hőemelkedés. Röntgen, rostasejt gyulladás, amit homloküreg gyulladásként értelmeztek/nem az/

Körzeti adta az antibiókat, mert a hőemelkedés ugyan elmúlt de a fejfájás nem

Orr/fül szakrendelésen háromszor is elhajtottak rövid vizsgálat után hogy semmi bajom nincs

 

A negyedik fajta antibió után bepöccentem, elmentem egy maszek orr/fül/gégészhez

Endoszkóp az orrba, megnézte a korábban készitett MR felvételt és mondta hogy semmiféle gyulladás nincs. Sajnos nem tud segiteni

Két hónapig szedtem a napi egy tasak Flectort

 

Más okbol SBO lett, majd felkerültem a neurologiára. Doktornő Citagent irt fel ami SSRI , antipszichotikum

SZedtem a Flectort és vele párhuzamosan a Citagent

Egy idő után nem kellett a Flector. Még szedem a napi 1 Citagent de lassan elhagyom a dokinővel egyeztetve

Alaphelyzetben pánikbeteg vagyok amit aránylag jól "kezelek" tehát arra nem kellett volna gyógyszer

A lényeg, próbáljátok ki ezt a gyógyszert, hátha segit

 

gombóc63 Creative Commons License 2020.11.15 0 0 487

Azt nem, de nekem a Flector semmire nem hatásos.

Előzmény: Torlonia Pyrandus (486)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2020.11.14 0 0 486

A Flector por sem? Próbálta?

Előzmény: gombóc63 (485)
gombóc63 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 485

A lányom kedden ettől szenvedett, már tudjuk, hogy vírusos, az égvilágon semmi nem hatott aznap neki. Másnap az enyhébb fej és szemfájdalmára a Cataflam jó volt.

Előzmény: Torlonia Pyrandus (484)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2020.11.14 0 0 484

"Kibirhatatlan fejfájásról" számoltak be a vírusfertőzöttek. Erre melyik gyógyszer lehetne jó? Kösz.

Előzmény: gombóc63 (478)
Ruby11 Creative Commons License 2020.10.07 0 0 483

Én az okot szüntettem meg, mert a migrénem már a múlté. Kíváncsi lettem volna, hogy neked milyen megoldásod van rá.

Előzmény: 'Quanon (482)
'Quanon Creative Commons License 2020.10.06 0 0 482

A fej, vagy más fájdalmat gyógyszerekkel el lehet folytani.

De mit oldottál meg ezzel? legfeljebb enyhitetted a fájdalmat. De a fájdalomnak mindig oka van.

Előzmény: Ruby11 (481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!