Keresés

Részletes keresés

-laller- Creative Commons License 2021.06.07 -3 0 1622

Én is megjártam Maribort és Ljubljanát. Sehova nem kell semmi (ugyanakkor bezár minden 21-22 körül, csomó hely hétvégén ki se nyit, de már van élet és ez nagyon jó)

Odafelé észre sem vettem, hogy átjöttem a határon. Valamivel beljebb eltereléses ellenőrzés, de csak integettek, tán a matricát nézték...?

Visszafelé viszont - szintén mélységi ellenőrzésen - a magyar officer kérte a munkavégzési igazolást, hát ezt nem értettem. Szerencsére volt nálam de teljesen meglepett, hogy kérik.

Nóreeee Creative Commons License 2021.06.03 -2 0 1621

Köszönöm, ez jól hangzik.

(Védettségi kártyám van, amit amiatt kaptam, hogy februárban covidos voltam, amit csak gyorsteszttel tudok bizonyítani, mert akkor éppen az volt a protokoll, hogy, akinek a gyors pozitív, annak nem csinálnak pcr-t. Szóval, ha szigorúan nézzük, akkor a négy közül egy sincs...)

Előzmény: nnorb_77 (1620)
nnorb_77 Creative Commons License 2021.06.03 0 1 1620

Friss tapasztalatok mult hetrol: odafele vonaton se magyar, se szloven hatarellenorzes, igy a vedettsegi kartyat, oltasi igazolast se tudtam bemutatni senkinek. Ljubljanai es maribori szallodaban se tesztet, se oltasi papirt nem kertek, bookingos foglalas alapjan siman becsekkoltak. Hazafele vonaton szloven hataror szemelyit kert csak, magyar hataror egyaltalan nem volt, igy a vedettsegi igazolvanyt nem volt kinek bemutatni. Maszkhasznalat: utcan senki, buszon, vonaton, zart terben rendesen hordjak. Teraszokon semmilyen igazolast nem kertek 

Előzmény: Nóreeee (1617)
m.robi Creative Commons License 2021.06.03 -2 0 1619

azért a 4 igazolásból 1 csak van, ha külföldre szeretnél menni :)

Előzmény: Nóreeee (1618)
Nóreeee Creative Commons License 2021.06.03 -3 0 1618

Nekem a szállás ezt írta:

"We would like to remind you of the following: - MCC Hostel is open for business accommodation as well as for tourist accommodation under certain conditions. You need one of the four proofs to stay overnight with tourist vouchers:

+ proof of a negative result of the performed PCR test or rapid antigen test, not older than 48 hours;

+ proof of a positive PCR test result that is older than 10 days but not older than 6 months, unless the doctor decides otherwise;

+ confirmation that they have recovered from covid-19 and that no more than half a year has passed since the onset of symptoms;

+ vaccination certificate for covid-19, proving that at least 7 days have passed since receiving the second dose of Pfizer, and at least 14 days at Moderna, Sputnik, SinoVac, Biotech and Sinopharm. However, at least 21 days should elapse between the first dose of AstraZenec and the Indian vaccine and at least 14 days for the Johnson & Johnson vaccine. All four of the listed conditions do not apply to children under the age of 15 who live in the facility together with close family members or a guardian! "

Előzmény: Nóreeee (1617)
Nóreeee Creative Commons License 2021.06.03 0 0 1617

Kérték bárhol is a védettségi kártyát? Hotelben? Étteremben?

 

Előzmény: slavkovka (1615)
pamag Creative Commons License 2021.05.30 -2 0 1616

Köszi a beszámolót!

Igen, láttam a hivatalos oldalakon, hogy megszüntették a határellenőrzést a magyar szakaszon. Ezek szerint nemcsak ott.

Én holnap indulok. A horvát határ menti részre, apartmanba.

Éttermezni nem fogok (azt amúgyis nagyon ritkán).

Előzmény: slavkovka (1615)
slavkovka Creative Commons License 2021.05.30 -3 0 1615

Bledben vagyok már két napja, csend és nyugalom. Nagyon sok étterem még zárva,amelyek nyítva  vannak gond nélkül lehet  beülni. Nem kérnek semmit. Kifelé a magyar-szlovén határon egy lélek sem volt. Tegnap átmentem a családdal Triesztbe. A szlovén-olasz határon egy lélek sem volt.Visszafelé se.  Ennyit az ellenőrzésről. Az árak pl. Tegnap este záráskor estünk be  egy étterembe és már csak rántott  csirkemellet tudtak adni. 4 adag+ uborka+ sültburgonya+ 4 gomba leves+ félliter bor+ 4 ásványviz 90EUR.

pamag Creative Commons License 2021.05.18 -3 0 1614

Khm...

Egy ideje ezt nem néztem meg. 
Én nem találom egészen egyértelműnek a fogalmazást. 

 

Én úgy értelmezem, hogy 

- az A jelű határokon mindenki átmehet 0-24 órában

- a  B jelű határokon (ezek kisebb forgalmú országutak) meg csak azokat engedik át a korlátozott nyitvatartási időben, akiknek valamilyen hivatalos dolga van a másik országban. És ha gyerek is van vele, az is mehet a szülővel, (nem zavarják el másik határátkelőhöz...)

 

Akinek van valamiféle pecsétes papírja igazolásul (felsorolják, mit fogadnak el), amivel igazolja, hogy ő védett és nem fog fertőzni, azt nem vágják karanténba.

Egyelőre még van olyan ország, ahol igazolás birtokában IS karanténba vágnak.

 

Ahogy mindenütt, nyilván ez is változni fog a járványhelyzet alakulásával.

Ha nem tiszta a kép az utazás idején, föl lehet hívni a kiszemelt határállomást, milyen feltételekkel engednek át...

 

https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?szlovenia

Előzmény: ammesz (1613)
ammesz Creative Commons License 2021.05.18 -2 0 1613

B” jelzésű ellenőrzőpontok: 

  • Hodoš/Bajánsenye (06.00-08.00, 15.00-20.00 óra közötti nyitvatartással) 
  • Čepinci/Kétvölgy (06.00-08.00 és 14.00-16.00 óra közötti nyitvatartással)
Előzmény: ammesz (1612)
ammesz Creative Commons License 2021.05.18 -3 0 1612

Konzuli szolgálat oldalán: 

 

"10 napos hatósági karantén és negatív PCR teszt bemutatása nélkül a következő személyek belépése engedélyezett: (ezek a személyek a „B” jelzésű ellenőrzőpontokon léphetnek be):"

7. karanténba nem rendelt, illetve a Szlovén Köztársaságba beengedett közeli családtaggal együtt utazó 15 év alatti gyermek;

 

Erre gondoltam. Vagy rosszul értelmezem?

 

 

 

Előzmény: pamag (1611)
pamag Creative Commons License 2021.05.18 -2 0 1611

"...akik teszt nélkül mehetnek, azokra más határátkelő vonatkozik ..."

 

???

Ezt hol olvastad? 

Ebben a hivatalos szövegben nem látom.

Akkor azt máshol olvastam, hol van nyitva határátkelő. A magyar határon kettő tart nyitva: Pince az autópályán és Rédicsnél a régi határ.

Nyilván nem lehet megállás nélkül átmenni (Pincénél észre se lehet venni a határt...), hanem megállítanak és ellenőriznek.

Nem tudom elképzelni, hogy másik helyre irányítsanak.

 

Na de majd meglátom, remélem.

(Gyerekügyben nem vagyok érintett.)

Előzmény: ammesz (1610)
ammesz Creative Commons License 2021.05.17 -3 0 1610

Ez engem is érdekel. Olvastam, hogy 15 év alatti bemehet a szülővel, ugyanakkor akik teszt nélkül mehetnek, azokra más határátkelő vonatkozik (ráadásul szűk nyitva tartású átkelőn), de ezt hogy lehet megoldani vajon? 

Előzmény: pamag (1609)
pamag Creative Commons License 2021.05.17 -3 0 1609

https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/border-crossing/

 

Ha jól értem, a 15 év alatti gyermek minden igazolás nélkül bemehet, ha a szülő egyébként mehet.

"...

15 évesnél fiatalabb gyermekek, akik olyan közeli családtaggal lépnek át a határon, akit nem állítottak otthoni karantén alá, vagy nem utasították el Szlovéniába; ... "

Előzmény: m.robi (1608)
m.robi Creative Commons License 2021.05.17 -1 0 1608

Sziasztok,

Lenne 1 kérdésem: Szlovéniába a gyerekek mehetne, ha a szülök rendelkeznek oltási kártyával? Néztem a konzuli oldalt, ott nem szerepel, hogy lenne kikötés.

Horvátoknál "A 7 év alatti kiskorúak mentesülnek a tesztelési és karantén-kötelezettség alól, amennyiben szüleik/felnőtt kísérőjük társaságában utaznak, és a szülők/kísérők rendelkeznek a fent előírt védettségi dokumentációval. Ez azt jelenti, hogy a 7-18 év közötti – az előzőekben említett oltással nem rendelkező – fiatalkorúak beutazása főszabályként teszttel lehetséges." Magyarul a gyerekek csak teszttel vagy oltással mehetnek be az országba.

 

 

onlyread Creative Commons License 2020.02.10 -3 0 1607

Szia!

 

Bled pont nincs benne, minden más viszont igen. Útban oda- vagy visszafelé, esetleg közben:

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2017/06/22/miert_eppen_szlovenia

Előzmény: timcsi1982 (1606)
timcsi1982 Creative Commons License 2020.02.10 -1 0 1606

Sziasztok!

 

Májusban Szlovéniába készülünk, főként Bled lenne a célpont. Sosem voltunk még ebben az országban, így szívesen fogadnám a segítségeteket a látnivalókkal kapcsolatban. 

Köszönöm!

solozo Creative Commons License 2019.08.24 -4 0 1605

Köszi mindkettőt.

sefotos Creative Commons License 2019.08.24 -2 0 1604

mapy.cz androidon fut, offline térképekkel, ingyenes. Most letöltöttem Szlovéniát és Horvátországot, kiváló.

Előzmény: solozo (1600)
solozo Creative Commons License 2019.08.24 -4 0 1603

illetve :-(

Előzmény: solozo (1602)
solozo Creative Commons License 2019.08.24 -4 0 1602

Én ezen nem találok turistautakat. :-)

Előzmény: onlyread (1601)
onlyread Creative Commons License 2019.08.24 -1 0 1601

http://www.geopedia.si/#T105_x499072_y112072_s9_b4

 

Google fordítóval talán használható

Előzmény: solozo (1600)
solozo Creative Commons License 2019.08.24 -3 0 1600

Tudtok olyan netes oldalt, ahol szlovén turistautak, ösvények térképei vannak? Olyanra gondolok, mint a turistautak.hu

Vik2017 Creative Commons License 2019.08.17 0 0 1599
Nem kell tompított, ha van menetfény, bár sokan használják. A benzin sincs horror áron, kb. 30/forinttal drágább. Végül kibírtuk Nagykanizsától oda-vissza egy tankkal. Nagyon szép ország! Legjobban Ljubjana, Bled és Piran tetszett. Maribor, Ptuj is megér egy látogatást.
Már csak azt nem tudom, hogy szedjem le a pálya matricát, szakad, a nyamvadék ragasztója meg ottmarad....
Előzmény: Vik2019 (1565)
onlyread Creative Commons License 2019.08.11 -2 0 1598

De jó! Nagyon örülök, hogy tetszik Szlovénia, szerintem is fantasztikus. Én mindig mindenkit megpróbálok rábeszélni a Skocjanra, szerintem fényévekkel jobb, mint Postojna. És valóban a hosszabb túrát kell választani a végén. További kellemes nyaralást!

Előzmény: solozo (1597)
solozo Creative Commons License 2019.08.10 0 3 1597

Sziasztok, Portorozból írok, még három nap van a szabadságból, először Szlovéniában, de az egyik legjobb választás volt. Mi nagy olasz fanok vagyunk, 6 éve odajárunk nyáron, idén váltottunk, de nem bántuk meg.

Címszavakban: kedden indultunk Skofja Lokába, ott foglaltam két éjszakára szobát, útközben megálltunk a zicei karthauzi kolostor-erődnél. Fantasztikus, köszönet érte onlyread topiktársnak, ő ajánlott itt egy blogot, amelyiken olvastam róla. Nézzétek meg!

Skofja Loka is nagyon kellemes hely, vár, apró történelmi óváros, na meg egy fasza kis strand a Sora folyó partján, a kánikulában az sem zavart hogy nem volt több 19-20 foknál.

Koraeste a vár után még túráztunk egyet a város fölé magasodó Kranceljre.

Szerda: reggeli után Vintgar-szurdok. Hát azt mondom, ha valaki még mostanában megy, menjen 7 és 9.30 között, mert ami utána van, az embertelen. Mi 9-re értünk oda, de már tele volt a parkoló a szurdokbejárat előtt, visszafordítottak Bled felé... Tettünk egy kört, addigra felszabadult pár hely és beengedtek. Pénztár előtt 5-6 méteres sor, sima bejutás. Maga a szurdok mesebeli, de nem értem ezt az oda-vissza utat, alig lehet elférni bizonyos pontokon, ráadásul vissza már nagy tömeg jött szembe. A pénztárnál már kb. 100 méteres sor, a szurdokhoz vezető kis utak bedugulva... 11 körül értünk le a bledi tóhoz, pontosabban a Velika Zaka szabadstrand melletti kemping parkolójához. Minket még beengedtek a mögöttem jövőnek mutatták, hogy full. Végül is ott estig maradtunk, 18 eurót fizettem a parkolásért. A strand viszont érdekes módon nem volt tele, simán találtunk helyet, a víz isteni 23 fokos volt. Közben ebéd a kemping melletti étteremben, majd olyan fél 5 körül megmásztuk az Ojstricát és a Mala Osojilnicát. Tüdőkiköpős, de megéri.

A várat kihagytuk, visszafele Skofja Lokába viszont útba ejtettük a Bohinj-tavat.

Csütörtök korai kicsekkolás, mert a vintgari eset után a Skocjan-barlangnál nem szerettünk volna sorban állással tölteni az időt. És milyen jól tettük. 9-re értünk oda, még alig voltak, simán vettünk jegyet az első, 10 órás túrára. Fantasztikus volt, nem bántam meg, hogy nem Postojna mellett döntöttünk. A barlangból kijőve mindenkinek ajánlom a kicsit hosszabb szurdoktúrát, ami balra vezet, az is lélegzet-elállító, bár mászni kell érte rendesen. A pénztárnál viszont legalább 100 méteres sor... Utána jöttünk Portorozba, a szállás remek, kipróbáltuk a Fiesa strandot és a városi homokost, mindkettő rendben van, gyerekkel inkább az utóbbit javaslom. 18 euró a 2 napágy és az ernyő. A Fiesán nincs ilyen, viszont van füves placc és árnyék. Piran is megvolt tegnap este. Éttermek kb. egy felső-középkategóriás budapesti árszínvonalat hoznak, viszont jókat kajáltunk. Holnap vagy holnapután elmegyünk Groznjanba, aztán hazafelé egy kis Itália (Miramare kastély, duinói Rilke-ösvény), és Celje. Mindenkinek jó nyaralást.

Butt Creative Commons License 2019.08.04 0 0 1596

Aljažev dom lesz az (csak mert mindketten rosszul írtátok).

Előzmény: Zabalint (1595)
Zabalint Creative Commons License 2019.08.04 -2 0 1595

Mangart hágónál a  olasz útonparkolótól az (ez nem a via ferrata, hanem annak a jóval könnyebb folytatása a csúcsig) kb. 1.5 óra a csúcs (kicsit kevesebb lefelé), ezzel kb. Szlovénia legkönnyebben elérhető 2500 feletti csúcsa. Technikailag egyáltalán nem nehéz, a drótok inkább csúszós időben kapaszkodáshoz vannak, és kb. 600 méter szintet kell leküzdeni, de jó időben nagyon megéri, végig gyönyörű a kilátás. Mi hazautazós napon csináltuk meg tavaly ősszel, igaz mi a nehezebb szlovén úton fel, és az olaszon le.

 

Alzajev Domhoz fel lehet menni autóval, nagy parkoló van ott (legkedveltebb kiindulópont Triglav mászáshoz). Rövid, egyszerű túralehetőség csak az, ha a völgyben maradsz, legfeljebb a Luknja-hágóig, ami a völgy teteje, mert minden más irányba kemény enelkedők vannak.

 

Előzmény: vbalage (1582)
PAgi73 Creative Commons License 2019.08.02 -2 0 1594

 

    

https://www.facebook.com/groups/2250303611658858/    

 

Ajánlom ezt a csoportot.

bigwinnie Creative Commons License 2019.07.31 0 0 1593

Most voltunk múlt héten Horvátországban, szintén 22-26-ig! Minden nap új partra mentünk, volt hogy egy órát autóztunk. Mi nem vagyunk városnézősek, túrázósak, egész nap sétálgatósak. Anyósékkal voltunk. Most viszont érdekesebb lesz, mert tesómékkal és szüleimmel megyünk, és ők viszont inkább a város-, várnézős típusok. Ráadásul nővérem jó világos bőrű, nem bírja a napot, így ő max. csak késő délután tud fürdeni. Szóval érdekes lesz a program....de közi, megnézem a linkeket.

Előzmény: onlyread (1591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!