Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

RAF2 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 96
másodszori nekifutásra akkor:


raf2

RAF2 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 95
sziasztok saabosok!

örülök hogy magyarországon is vannak hivei ennek a soxor alábecsült autónak.

ime az új saab logotype,a junius 1-e után gyártott kocsikon már ez fog diszelegni:


raf2

h i r d e t é s
ORIZA TRIZNYAK Creative Commons License 2000.05.23 0 0 94
Hali,
hamár az összes volvos itt tobzódik, akkor nekem is bele kell röfögnöm.
Pár hónapja sikerült hajkurásznom néhány napig egy kb 25 éves kissé korrodált saabot. Három dolog lepett meg, de nagyon:
1.hasonlatosság a volvoval,
2.baromira jól ment,
3.eszméletlen pontosan lehetett sebességet váltani.
Volt a gépben egy tonna kilométer, de simán vert minden szempontból egy manapság közkedvelt 2-2.5millás új autót. A csajszi, aki az autót birtoklja Ausztriából jött, végig 140-160 között minden gond nélkül, és tervezi, hogy kirestauráltatja a gépet.

Tehát SAAB RULEZ!

Triznyák
aki csak azér nem svédmániás, mer úúútál fázni:-)

BlackStar Creative Commons License 2000.05.23 0 0 93
Sziasztok!

Örvendve láttam, hogy létrejött egy SAAB900-as honlap, és onnan pedig erre a topicra jutottam, és ez megintcsak megörvendeztetett.
Ez már csak azért is örvendetes, mert eddig nem sok ilyen volt.
Van egypár összegyűjtött linkem, (úgy értem, párszáz), nemsokára fölteszem az újonnan összedobált honlapomra (www.extra.hu/somogyi_balazs), de ha valakinek úgy érzi, hogy erre várt eddigi életében, akkor küldjön egy mailt nekem (somogyi.balazs@drotposta.hu.
Egyébként készülnek az infófájlok is, ezeket különféle külföldi holnapokról töltöttem le, és fordítom le magyarra. Ha úgy érzitek, hogy van valami oldalatokat fúró adat, de svédül van és nem értitek, esetleg ezekre a tízegynéhány megányi textfájlra vágytok, akkor megintcsak emil.
Ha pedig csak egyszerűen kérdésetek van, akkor ... már tudjátok.
Köszi a figyelmeteket
Balázs

egoaxa Creative Commons License 2000.05.22 0 0 92
Sziasztok.

Most kaptam hirt erröl a helyröl. Nem is tudtam hogy ilyesmi létezik. Föl is raktam gyorsan a SAAB 900club oldalára.
Lépjetek be a klubba!
Augusztus 20án SABB 900 találkozó lesz ha minden jól megy.
üdv minden SAAB szerelmesnek
AxA
Kene egy kép adatbazis is. Ha valakinek van kedve,kuldjön nyugottan, szívesen fogadom a képeket. Meglesz annak is a helye az oldalon.

Bolas Creative Commons License 2000.05.22 0 0 91
No, ez már kezd alakulni..
Csak így tovább!
Előzmény: Rijswand (88)
Rijswand Creative Commons License 2000.05.22 0 0 90
Ja es mindez megtalalhato itt:

http://secret-secret.com/turbo/classic_900/specials/pearl.html

Előzmény: Rijswand (89)
Rijswand Creative Commons License 2000.05.22 0 0 89
Ez egy amerikai SPG - vagyis Aero 1984 bol, 16 V turbo.A gyongyhazszin csak ehhez a tipushoz jart. A felnik kesobbi buhera, mert ezek 16 colosak, a kisebbik (88 utani ) agyhoz.

Az enyem ua. ez csak 85 europai Aero, erededi 15 colos felnikkel, ezustmetal szinben, es nagyobb hatso spilerrel...kep kesobb jon...

Előzmény: Rijswand (88)
Rijswand Creative Commons License 2000.05.22 0 0 88

Rijswand Creative Commons License 2000.05.22 0 0 87
Az a suttyosag, h. ahosszab ules regebben jaz Aerohoz jart, most meg csak a Viggenhez..
ES az ulesfutes sem szeriatartozek.Hat hova sullyedtunk..:)

Bolas Creative Commons License 2000.05.21 0 0 86
Bocs, az ülésért!

Bolas Creative Commons License 2000.05.21 0 0 85

Helló Saab-osok!
Itt az idő, hogy a topicotokat feldobjuk képekkel!
Kezdem a sort..





Rijswand Creative Commons License 2000.05.21 0 0 84
Az elso Saabokon nemhogy legcsavar volt, de egy ketlegcsavaros repulogep:)

A BMW nel pedig a legcsvar az igazi, a bajor szinek csak pluszpontot jelentettek..

A Saab muszerfala felkorivben van a vezetovel szemben, es a classic 900 asnal a z alacsony szelvedovel egyutt nekem repgepes feelinget ad:)
Bar lehet h. csak elfogult vagyok...:)

lore Creative Commons License 2000.05.20 0 0 83
HÉ! A BMW jelében hiszek! A stilizálás szintjére utaltam!

lore aki két 47-essel áll a földön!

Előzmény: Templar (82)
Templar Creative Commons License 2000.05.20 0 0 82
Valamiért azt hiszitek, hogy ez a BMW, légcsavar ügy valami legenda, igaz?

Kérem tisztelettel ez járműipar történeti tény!

Templar a tényekhez ragaszkodó

lore Creative Commons License 2000.05.20 0 0 81
Hali,
a repcsi cockpitos hasonlítgatás szerintem is erőltetett egy csöppet, max. az lehet benne, hogy egy sík felületen (ill. henger palást-szeleten) helyezkednek el a műszerek, kapcsolók.
A hűtőmaszkon a saab felirat egy szélesebb vonalból kezdődik és úgy is fejeződik be. Ezt talán lehet szimpla légcsavarnak nézni. Ha a BMW jelét propellernek akkor ezt is :-)

lore

Előzmény: fargo (80)
fargo Creative Commons License 2000.05.20 0 0 80
Üdv kollegák:

Saab hűtômaszkba foglalt stilizált légcsavart LEGALÁBB egy féltucat helyen olvastam, magyarul is meg angolul is -- ezért is lenne jó, ha Ti, T. Saabosok eljönnétek a talira, mert akkor jól megnézhetnék egyet közelrôl, alaposan, no meg kifejthetnétek a műszerfalról is, hogy abban mi a repülôs. Túl sok repülô cockpitot nem láttam, de nekem más képzeteim vannak róla...

Szerintem a BMW kék-fehér emblémája a Bajor Hercegség (Választófejedelemség, vagy akárhogy is hívják a tartományt) kék-fehér kockás, illetve rombuszos zászlójából ered. Bár a kék ég / légcsavar variáció is "védhetô" koncepció, ahogy hajdani tanárom mondaná...

Naaa, gyertek el a taliraaa, Saabot akarok próbálni. Valaki vihetne egy kört egy Aeroval, csak úgy összehasonlításképpen...

Ami a legjobban tetszik a Saabok belterében, az az ÜLÉS. Na az repülôs!

Bolas Creative Commons License 2000.05.20 0 0 79
Nem is rossz ötlet!
Akkor is rendezhetünk egy kifejezetten Volvo-Saab baráti találkozót!
Mi ott leszünk!

Volvo & Saab rulez!

Előzmény: Rijswand (78)
Rijswand Creative Commons License 2000.05.20 0 0 78
Sajnos en nem tudok menni, de a kovetkezore talan:)
Esteleg augusztus 20 an , felvonulasi ter?

R

lore Creative Commons License 2000.05.20 0 0 77
Igenigen csatlakoznék Templar barátomhoz, akinek szimpatikus a másik 'téglásabb' svéd márka az jöjjön el nyugodtan, nem bánja meg!

lore

Előzmény: Templar (74)
Rijswand Creative Commons License 2000.05.20 0 0 76
A Saab nak csak a neveben van repulogep ill repules..:)

CYRUS : az enyem szebb. 1985 -os 900 Aero, nem olyan gombolyu , muanyag , mint a 9-5 :)
De ezustmetal (172 H)...:)

A BMW jele valoban a kek eg elott forgo feher legcsvarbol jott, leven az eredetileg rep.gep-motor gyar...

CYRUS Creative Commons License 2000.05.20 0 0 75
Rijswand ! és neked is olyan gyönyörü ezüstmetál 9-5-d van???? GYERE TALIRA!!!!!!!!!!!!!! :))))))))
Előzmény: Rijswand (73)
Templar Creative Commons License 2000.05.20 0 0 74
Szasztok Saabosok!

Láttam ma az Autómánia ismétlésében ahogy pörgette az a nyúlbéla a Saabot azon a vacak úton. Háát...

Hanem ide süssetek!

Júni 3-án a nagytarcsai autósmozi parkolójában hazánk Volvósainak krémje tartja soron következő ökumenikus klubtalálkozóját, amire a szellemi rokonság okán márkatársaimmal elvárjuk a t. Saabos társadalmat.

Ami a műszerfal ügyet illeti, jómagam a tőlem megszokott mértéktartással úgy fogalmaznék, hogy van olyan repülő aminek a műszerfala hasonlít a Saabéhoz:-)

fargo kollégám korábbi felvetésére a stilizált légcsavarról, szerintem ez tévedés lesz. Valószínűleg a BMW jelére gondolt az illető, ott a kék-fehér kör valóban forgó légcsavart szimbolizál, miután a gyár eredetileg repülőmotorok gyártására indult anno.

Rijswand Creative Commons License 2000.05.20 0 0 73
Fargo, azert a Saabok muszerfala engem kisse egy cockpitra emlekeztet...a regi 900 ase foleg., de az ujake is ahogy enyhen a vezeto fele felkorben van elhelyezve, es minden kezre esik..csucs.

Azt hittem Cyrus eloszor rolam irt:)) csak en ugyanezt az M1 esen csinaltam, igaz kodlampa nelkul...es szembe a trafipaxal..:)

Amugy az Aerommal az a baj, h. tenyleg hejlemos az ember egy jo palyan (mint pl az M1) kisse rajtafelejteni a labat a gazon..es az mber nem is erzi a sebesseget..

A varosi szaguldasnak nem vagyok hive.Tapasztalatom szerint extrem technikak nelkul (villamosssin, jarda, 200, piroson at ) nem is gyorsabb, mint normalisan menni, a lampak ill a forgalom ugyis visszafog.Viszont a baleset kozkazata köbösen nö, es csak idegeskedik a zember..:)

Bolas Creative Commons License 2000.05.20 0 0 72
Üdv lebukott Volvosok és nektek is Saabosok!

Most már láttom mi ez a punnyadás..
:-)

Nem mesélem el, hogy milyen szép Viggent láttam ma reggel az Árpád hídon, mert még én is sírva fakadok a végén..

lore Creative Commons License 2000.05.18 0 0 71
Igenigen Saab ruleeeez! Maragggyunk ennyiben.
Előzmény: fargo (70)
fargo Creative Commons License 2000.05.18 0 0 70
Mostanság amúgy sem igen látom, azóta kezd visszanôni a hajam úgyhogy nyomathatod neki a beszólásokat. Hátha még le is fogyok...

Saab Rulez!
(Hogy ne rondítsuk már offtopic-kal szegény svéd kollegák topicját)

Előzmény: lore (69)
lore Creative Commons License 2000.05.18 0 0 69
Akkó meg viszem az anyósodnak a többszázoldalas fargobeszólásokat. Na az ciki lesz, nem látod egy ideig... (vagy ez jó hír lenne? :-))))
Előzmény: fargo (67)
Templar Creative Commons License 2000.05.18 0 0 68
Most lebuktatok mint a vízityúk!
Az összes volvós idejár trécselni?

Templar a leleplező

fargo Creative Commons License 2000.05.18 0 0 67
ha-ha, nem netezik: majd legközelebb elvisszük neki kinyomtatva. Lebux.

(fargo akinekazanyósanemnetezik;-)

Előzmény: lore (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!