Keresés

Részletes keresés

cserella Creative Commons License 2011.03.06 0 0 12815

 KEDVES JÓZSEF

 

Gratulálok a szép növényekhez

örülök hogy jobban vagy

Üdv G

Előzmény: Törölt nick (12808)
Citrus-liget Creative Commons License 2011.03.06 0 0 12814

Sziasztok citruskedvelők!

 

Még új vagyok a fórumon de a citrusokat és a banánfajtákat gyűjtöm (főleg).Régóta figyelem a fórumotokat. Idő hiányában nem tudok állandóan net közelben lenni. Azért egy-két tanácsot szeretnék kérni és nem utolsó sorban csereberélni.

Quicktor57 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 12813

Ha van még valaki, aki szeretne citromot dugványozni, akkor a hétvégi metszésből még tudok adni a 12446-os hozzászólásomban bemutatott fajtából hajtásokat. (Budaörs, vagy Buda BAH csomópont.)

Előzmény: petya71 (12799)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.05 0 0 12812

Talán már vége lesz ennek az időnek.Minden barátomnak és ismerő-

sömnek köszönöm az állapotom utáni érdeklődésüket.Sokat segített

nekem.József.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 12811

Kedves Karlina!

Köszönöm.De a növénytársak érdeme.Az igazság az,hogy tavaly ősztől szerintem sok pozitívum volt.Az első,hogy hosszú idő óta valahogy szinkronba jöttek a növények.Azt értem alatta,hogy előtte sokat kínlódta mert vagy nem idultak be vagy nagyon korán.Ez

aztán kihatott arra,hogy mikor kivittem őket nem olyan ütemben voltak mindig amit én szerettem volna.Most a betegségem miatt kevesebbet tudtam foglalkozni velük,meglep de

ez azt hiszem mégis jó volt nekik.kevesebb vizet kaptak pl.és ez is hasznos volt.Viszont az

őszi bevitel előtti permetezést bent egy akumulátoros permetezővel még háromszor meg ismételtem és nem is volt semmilyen kártevő.

És amit a természet adott,hogy ha nem is mindig tetszett az idő,mégis itt délen azok a nagy

fénynélküli idők kevésbé voltak.E miatt jobban érvényesűlt a hidegház nagy üveg és poikar-

bonát felületein a fény.Most azért drukkolok,hogy a kedvező ritmus ne kuszálódjon össze

pl.-ul egy elhuzodó tavasszal.Hanem korán ki tudjam vinni őket egy fagy kockázat nélküli

időben.Jó kertészkedést,üdvözőllek.

Előzmény: Karlina (12810)
Karlina Creative Commons License 2011.03.04 0 0 12810

Kedves Jozsefh2!

 

Ne félj nemsokára itt a tavasz. Bár én azt mondom, hogy a növényeid látványa már felér a tavasszal. Ha ilyen citrusaim lennének gugolva is kibírnám tavaszig. Azért ezt tőled nem kívánjuk. Sajnos az én citrusaim még alszanak és hiába nézem semmi jele még, hogy élednének, semmi rügy semmi hajtás. Remélem egészséged már rendben van és növényeid látványa  nap mint nap  enegriával tölt fel. Az időjósok szerint azért rövidesen már több napfényre számíthatunk, szerintem ezt már növényeink is nagyon várják. Köszönjük a szemet gyönyörködtető képet.

üdvözlettel.

Előzmény: Törölt nick (12808)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 12809

Végtermék és alap anyag:"Limoncella".A nemes olasz ital gyümölcsei

elkezdtek szinesedni.Maga a növény elérte az ember magaságot.Je-

len helyzetében  bimbó,virág kis és érő gyűmölcs is van rajta.A céget aki a 19.század vége óta állítja elő italait a szigorúan ellenőrzött védett márkájú tájhoz kötött Citrusokból megtaláltam a 

Facebook-on is/www.villamassa.com/.Érdekes megnézni,véleményezni,esetleg kérdezni.

A védett tájhoz kötött engedélyes fajta:Citrus lemon"Feminello oval di Sorrentó".Az en-

gedélyezési terűlete:Sorrentó és Capri környékén meghatározott terűletekre szól.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 12808

Borzalmas ez az idő.Pedig a növények beindúltak.virgzanak a gyümölcsök szinesednek,úgy

,hogy már ideje lenne a változásnak.Nagyon unom már a locsolás macerát is,jobb lenne ha

áttérhetnék a természetesre.Küldök egy szívmelegítő blikket a türelmetlen sereg egy szele-

téről:

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 12807

mandarinfám első virágzása :P

tech-pro Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12806

Most hogy így eszembe juttattad, egy csomó minden nincs is feltöltve, nincs aktualizálva. Egyszerűen nem foglalkozom a Picasával.

Előzmény: Törölt nick (12805)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12805

Mit a sajátod?Akkor volt amikor a Pitahaya magoncaid mutattad.Nézd meg.Nem sértődtem meg,de akkor ültettem át az enyém és kérdeztem a magoncokra,valami olyat,hogy nem jobb lenne é valamit-valamiért.Mert hosszú az út a magonctól a termő képesig.

Előzmény: tech-pro (12803)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12804

Lehet nem mindenben adtam meg jól a Blog címét/már van angol változata is stb./de az ott szereplő E-mél alkalmas a kérdés feltevésére vagy talán ez a :

 

 

Előzmény: Törölt nick (12802)
tech-pro Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12803

Igen?

 

Azt nem nézem.

 

Mit írtál?

Előzmény: Törölt nick (12801)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12802

Hali!Elveim ellenére írok.Mert teli vagyok az "óriás citrom"kifejezéssel.Ilyen fajta név nincs legfeljebb a konkrét latin meghatározásban van olyan,hogy ......../valaminek/a "Maxima"

vagy éppen "frutto piccolo" változata.De olyan,hogy Citrus limon"Maxima"/vagy óriás nincs/.

Ez nem mindenkinél szempont vagy lényeges,meg lehet elégedni a :citrom,narancs,stb meg

nevezéssel is.Semmi baj.De kezd bonyolódni ha mondjuk van 10 esetleg20 vagy több citrom

fajtád.Akkor mégse lehet azt mondani/lehetni lehet,csak fura/,hogy nagy,kicsi,hosszukás stb.Mert akkor ez áttekinthetetlenné teszi az egészet hisz esetleg más ezeket teljesen más

ként nevezi meg.A hozzáállás azért fontos mert a kertészetek/egyre kevesebb része/ezt

macerának veszi.Tehát nekünk vevőknek,szaporítoknak kell ezt igényelni!

Ezek után:a te általad mutatott szép citrus/gratula/a jellegzetes levele alapján valószínű

"Lipo"mely ügye/mondtam volna régebben/a C.limonxC.paradisi/.Ezt most már nem mondom mert történtek változások a besorolásokban.Ezt legprecizebben most innen el üldözött fia-

tal barátom Blogjában lehet megnézni:

febr. 26.Kicsi Ricsi - Posted from the web - Nyilvános - Lezárva

Előzmény: NS68 (12797)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12801

Rég volt.De:Ázsiában,kb.mint egy közepes karalábé/formálya is hasonlított/,kívül piros,belűl

világos megszórva sok apró sötét maggal.ettől olyan világos kékes volt vágási felület.

Kb.így nézett ki csak robusztosabb:/ezt ettem de mondta van más szinben is/Kaptam egy

 letört olyan háromszögletű darabocskát belőlle aminek olyan gyökér kezdeményei voltak.Régebben írtam a Picasa

 albumodba róla de nem írtál vissza.

Előzmény: tech-pro (12800)
tech-pro Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12800

Milyen színű fajta volt?

 

Fehér belű, piros belű, fehér héjú?

Előzmény: Törölt nick (12798)
petya71 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12799

Ha esetleg Valaki mostanában metszi az óriáscitromot(de egyéb citrusfaj is érdekel) és marad felesleges ágacskája,kérem gondoljon rám.Természetesen nem ingyen gondoltam.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12798

Van egy nem rám jellemző növényem.De mivel megtetszett a gyümölcse

mikor megkostoltam,elfogadtam egy icuri-picuri valamit.Ez lett belőlle,e-

löször azt hittem soha nem nő meg.De most télen valami történt és vál-

tozott mert "meg ugrott".Ezek után már hiszek abban,hogy megkostplhatom saját:"Sárkánygyümölcsöm"

  • Hylocereus undatus,Pitahaya    
Előzmény: Törölt nick (12796)
NS68 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12797

Nekem is van egy "óriás citrom" néven kapott növényem.Talán Lipo?

Tenyérnyi méretü levelei vannak, most virágzik először. Kiváncsi vagyok a termésére.

Előzmény: Törölt nick (12796)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12796
  • Még egy bosszantóan nagy gyümölcsű fajta.Hazá-

ja Dél-Kelet Ázsia.Citrus grandis"Chandler".Most kezdett vi-

rágozni,de erről egyenlőre le kell mondani a hatalmas gyü-

mi miatt,türelemmel kivárom.

Előzmény: Törölt nick (12795)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 12795

Nagyon szépen fejlődik a nagy gyümölcsű fajták mindegyike.Erre a képen

láthatóra a gyümölcshús szine miatt vagyok kiváncsi.Még azért kell egy

kis növekedés és érlelő nap:

  • Citrus grandis"A Frutto Rosa"
Előzmény: Törölt nick (12778)
petya71 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 12794

Ez komoly!!! :0

Előzmény: Törölt nick (12792)
Quicktor57 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 12793

Sziasztok!

 

3 topiktársunktól kaptam óriáscitromot, és a hétvégén összehasonlítottam őket. Az összehasonlítás eredményét jóváhagyásukkal közzé teszem, néhány fotó kíséretében. (A fotókon a bal felső az 1-es számú.)

 

Óriáscitrom-1

Súly: 36 dkg

Méret: 9 x 11,5 cm

A gyümölcs alakja: tojásdad, a vége felé szélesedve. Általában alig látható csecsbimbóval, a kocsánynál határozott nyaki résszel.

Héj vastagsága: 1,1 cm

A héj felülete: enyhén rücskös

A külső héj illata: kevésbé aromás mint a „bolti” citrom, sütésre felhasználva kissé kesernyés mellékízzel A fehér héj: szivacsos állagú, határozott „tonikos” utóízzel

Gyümölcshús: inkább száraz, leve a „tokokból” nehezen csavarható, íze enyhén savanyú, grapefruitos „beütéssel”, a gyümölcshús akár „harapható” is. Az elválasztó hártya vékony, ehető. A gyümölcshús színe „fakó” sárgás-zöld (biztos, hogy van jobb kifejezés), cikkelyek száma: 11

Magok száma: kb. 65 db

Magok mérete: 0,5x0,8x1,4 cm

 

Óriáscitrom-2

Súly: 36 dkg

Méret: 8,5 x 11,5 cm

A gyümölcs alakja: ovális, alig látható csecsbimbóval, a kocsánynál minimális nyaki résszel.

Héj vastagsága: 1,1 cm

A héj felülete: majdnem sima

A külső héj illata: kevésbé aromás, mint a „bolti” citrom, nyersen csípős utóíz, de sütésre felhasználva nincs zavaró mellékíz.

A fehér héj: kevésbé szivacsos állagú mint az első, kissé kesernyés utóízzel

Gyümölcshús: lédús (kb. 8-9 cl lé), íze nagyon savanyú, az elválasztó hártya nagyon kemény. A gyümölcshús színe élénk zöldes-sárga (biztos, hogy van jobb kifejezés), cikkelyek száma: 13

Magok száma: kb. 75 db

Magok mérete: 0,4x0,6x1,2 cm

 

Óriáscitrom-3

Súly: 36 dkg

Méret: 8,5 x 11,5 cm

A gyümölcs alakja: ovális, alig látható csecsbimbóval, a kocsánynál minimális nyaki résszel.

Héj vastagsága: 0,8 cm

A héj felülete: inkább rücskös

A külső héj illata: nincs jellegzetes citrom illata, nyersen nagyon keserű. (Nem próbáltuk ki süteményben.) A fehér héj: kevésbé szivacsos állagú mint az első, kissé kesernyés utóízzel

Gyümölcshús: lédús (kb. 10 cl lé), íze határozottan savanyú, az elválasztó hártya nagyon kemény. A gyümölcshús színe élénk zöldes-sárga (biztos, hogy van jobb kifejezés), cikkelyek száma: 12

Magok száma: kb. kb. 60 db

Magok mérete: 0,3x0,5x1,1 cm

 

Az összehasonlítás alapján a 2. és a 3. ugyan annak a fajtának tűnik, igaz a héj íze, "rücskössége", vastagsága meglehetősen különbözik, de ez betudható az eltérő tartási körülményeknek, érési foknak.

A növények összehasonlítására még egy-két évet várnotok kell.

Ha bárkinek vannak ilyen jellegű adatai a nála termett óriáscitromokról, köszönettel vesszük.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 12792
  • Azért van amikor lehet terhelni kisebb növényt is!
Előzmény: oli64t (12780)
Quicktor57 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 12791

Szia!

Sajnos idö hiányában nem tudok a kérdéseidre kimerítően válaszolni. Egyébként a feleltek 90 %-át biztosan megtalálod a weblapon, ha alaposan áttanulmányozod. Benne van a locsolás, tápoldatozás, átültetés, metszés. A pomeránc alanyok veszélyforrásai is. Az ilyen oltványokról, és a gyökérgomásodásról 2010 decemberében "Chez" összegyűjtött egy anyagot itt a fórumon.

Ha Budapesten laksz, és el tudod hozni autóval a BAH csomópontba a citromfádat, szívesen megmetszem, tanácsokat adok a lehetetlen eléréséhez, és esetleg szaporítok is neked a levágott hajtásokból.

Előzmény: cascaya9 (12787)
ancikati Creative Commons License 2011.03.02 0 0 12790

Sziasztok!

 

A Lidl-be most jó kis szaporító tálakat lehet kapni, egyenként 24 férőhelyes és 4db. van egy csomagban.  Meyer ága nics valakinek feleslegbe metszékor?

Daniboy79 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 12789

Szia Calamondin.

 

Köszönöm az infót,megnéztem mindkét oldalt,de én kisebb és olcsóbb növénykékre gondoltam.

Előzmény: calamondin (12786)
Daniboy79 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 12788

Szia Quicktor.

 

Írtam privátba.

Előzmény: Quicktor57 (12785)
cascaya9 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 12787

Kedves Quicktor57!

 

Köszönöm az "irányítást" a citrusnevelési útmutatóhoz! Alaposan olvasgatom, ahogy időm engedi. Már most látom, nem lesz könnyű dolgom Luciával....Így neveztem el. Megbeszéltem vele, hogy minden oké, és igyekszem róla gondoskodni rendesen:-)

Nos, első kérdésem az lenne, hogy hogyan is locsoljam? Eddig 3x kapott kis mennyiségű vizet közvetlenül a földjére. Sajnos nem esővizet hanem csapvizet. Nézem a leveleit, próbálom elkerülni az ún. kanálosodást... Föld tetejét megkapartam, száraz volt. Ez így megfelelő e neki?

Második kérdésem: Kilóg 2 ága ami folyton útban van a picike lakás miatt:-( Szeretném formásra metszeni, lehet ilyenkor? Mennyire kell visszavágjam az ágat?

Eddig 4 virágbimbót fedeztem fel rajta, ami szép lassan fejlődik.

Szükséges e tápoldatozni illetve átültetni?

Ja, és a pomerác alanyon növekedés mit jelent?

Ne haragudj, hogy ilyen dolgokkal zaklatlak, de totál kezdő vagyok a témában.

Szép estét!

Előzmény: Quicktor57 (12758)
calamondin Creative Commons License 2011.03.01 0 0 12786

Szia Daniboy 79!Én a Máriuszkert.hu-n,vagy a Cserkert.hu-n szoktam citrusokat rendelni.Mindig meg voltam elégedve a növényeik minőségével.A Máriuszkert.hu-n Márc.02-ig kell feladni a kéréseket.Javaslom,hogy nézd meg a honlapjukat.

Előzmény: Daniboy79 (12782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!