Keresés

Részletes keresés

fpárduc Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60047
Köszönöm.
:D
Fpárduc
Jolimama Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60046
Zsuzsi a 7 éves nagylánynak is sok boldogságot kívánok. Jolimama
Előzmény: zszsuzs (60008)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60045
A kisbabához gratulálok:-)
Előzmény: fpárduc (60043)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60044
Szia fpárduc! Csak hogy megvagy. Egyszer már kerestelek is.
Gratulálok a nyelvvizsgához, az írásbeli is biztosan sikerült.
Jó, hogy megint itt leszel, a xszemesed is biztosan nagyon szép lesz. Majd mutasd meg.
Tudod, aki nem jelentkezik, az hiányzik...
Előzmény: fpárduc (60042)
fpárduc Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60043
Azért ami azóta változott, hogy egy újabb gyerkőccel gyarapodott kis családunk, a Vőlegényem öccsének két hónapja megszületett a második fia, Zsolti.
Nagyon aranyos... nyugodt gyerek.

Fpárduc
fpárduc Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60042
Sziasztok kedves régi és új topiktársak.
Rég nem jelentkeztem, tán már nem is emlékeztek rám...
Múlt héten volt a nyelvvizsgám, a szóbeli része sikerült, és remélem, hogy az írásbeli is.
Most egy-két hétig itthon leszek, így ráérek újra, hogy köztetek legyek.
Mail címem a régi, én is többnyire a régi vagyok, folytatom a rég abbahagyott Xszemes liliomomat.
Örülök annak, hogy újra itt lehetek, és a hangulat nem változott.

Állítólag ma már melegebb lesz...
Majd meglátjuk, de még a felhők nagyon tolonganak, bár az eső legalább nem esik.
:D
LRJudit Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60041

Szép jóreggelt Mindenkinek!

Nusa!

Azért szerintem Te precedenst teremtettél, mert keveseknek sikerül az ilyen hadművelet.

Csilla!

Minden publikus képtárból azt viszel, amit akarsz. Azért van ott!

Előzmény: Jolimama (60038)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60040
Kedves Orsi! Nézz körül ebben az albumban.
Én a kesztyűt öt tűvel kötöm. Tudom, hogy lehet 2 körkötőtűvel is, hallottam, hogy már csinálják így is, de én a megszokott módnál maradok.
Ha megmutatnád a képét annak, amit kötni szeretnél, jobban érteném.
Keres meg Nusa-szegedről topiktársunkat, Ő gyönyörűen köt, segítségedre lesz, ebben biztos vagyok.
Jó kötögetést. Jolimama
Előzmény: ursus.orsi (60032)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60039
Kedves Csipke47!
Tudod, hogy nagyon szívesen csinálom. Remélem, hogy megtalálod álmaid mintáját. Nagyon kiváncsian várom az eredményt.
Előzmény: csipke47 (60036)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60038
Kedves Csilla!
Gyere máskor is a mi topikunkra is. Örülök Neked.
Most még reggel van, de amint ráérek, megnézem a lapodat.
A topikleírás alatti linkre kattints rá, ott belépsz a honlapunkra. Annak a bal oldalán ott vannak a topikosaink képtárának linkjei. A legtöbbünknek vannak sajátmunka albumai, valamint rengeteg szép minta között választhatsz. Nézz körül ott, találsz kedvedre valót.
Én a saját nevemben az én albumaimból, ami publikus, ami tetszik elvihetsz. A többiek majd nyilatkoznak, de azt hiszem, azért vannak ott, hogy sokan használhassák.

Szép napot Mindenkinek, bár itt a beígért napsütés egyenlőre elmaradt. Jolimama
Előzmény: Csilla (60031)
csipke47 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60037

TJucus

 Kérlek ha valami nekem valót látsz Magdi kiállitásán akkor fényképezd le légyszi. Köszi előre is.

csipke47 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60036

Kedves Mindenki

Nagyon keveset  hallatok magamról de vagyok, sokat kell dolgoznom meg sok munka van a kertben. Azért többé kevésbé figyelem a forum életét. Margitmama veled kezdem ne betegeskedj , vigyázz magadra az egészség nagy kincs. Minden ünnepeltet köszöntök sok szeretettel ,sajnos ismereteim hiányában nemtudom  időbe tenni.Köszöntöm az uj társakat bár még a régieket sem ismerem de tény ha az ember bajban van és segitséget kér azonnal megkapja.Jolimama olyan nagy gondoskodással és figyelemmel fogod össze  ezt a kis" Családot",hogy az bámulatra méltó. Rece fice beszámol, mennyire keresem az igazi rececsipke mintámat vagy inkább "necc" mintát kész a hálom , de hátha most az uj könyvekben meglesz  az igazi.

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60035
Leírtam őszinte örömömet, és hálámat !

Nincs semmi túllihegve

Előzmény: TJucus (60003)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60034

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Már megint kezdi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

misurka Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60033
„Nagy” dolgok ezek, Pircsikém !

Rágtam a fülüket rendesen, (és még hányan lehettünk, akik ezt tettük…)

Becsületükre legyen mondva, megoldották

pusza:nusa

Előzmény: csirip46 (60005)
ursus.orsi Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60032

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Hat év után elkezdtem újra kötni, de vannak hiányosságaim ezen a téren. Szeretnék kesztyűt kötni, amihez találtam leírást, viszont megakadtam már az elején, mivel nem igazán értem, hogy hogyan kell a körkötést csinálni. Ami még elég nagy fejtörést okoz nekem az a ráhajtás, a kereszt fordított, és a kereszt sima.

Ha valaki tud nekem segíteni annak előre is köszönöm.

Csilla Creative Commons License 2008.09.27 0 0 60031
Sziasztok lányok!

Bár ritkán voltam mostanában a fórumon de talán most, hogy újra élesztem a weblapom más köntösben másik helyen többet leszek. Most azért jöttem hogy megkérjek mindenkit akinek van kedve az küldjön nekem szép kézimunkákról képeket és persze leírásokat erre a címre: csilla@kreativ-kezimunka.com . A weblap is a www.kreativ-kezimunka.com címen fut majd. Már vannak fent dolgok de még messze nem olyan az egész mint lesz a jövőben, naponta igyekszem bőviteni és ha lesz időm új szebb külsőt is kap majd, ez idéglenes. A régi helyen is fent van még http://sklwebpage.uw.hu/index.html de itt több minden lesz majd. Lesz többek közt apróhirdetés INGYEN, videók, képtár és sok minden más. Bármilyen kézimunka és kreativ hobby leírás érdekel. Nagyon örülnék fázisfotós leírásoknak. Kész munkákról is teszek föl képeket. Linkek is jöhetnek. Csináljunk együtt egy jó kis kézimunka-hobby portált. Köszönöm a segitséget és további jó alkotást mindenkinek.
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60030
Kedves Jutka18!
Nagyon ügyes vagy a minta keresésében.

Esetleg néhány szót írhatnál Magadról is. Szívesen megnézném azt is, hogy miket készítesz.

Ha a mintáidat szívesen megosztanád velünk, esetleg képtár nyitásban is tudunk segíteni. Ott könnyen, és azonnal megtalálhatjuk a mintát mindnyájan, akik szeretnénk.


Mindenkinek jóéjszakát, szép álmokat kivánok: Jolimama
Előzmény: Jutka18 (60026)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60029

Csirip!

Bizony nekem is tetszik nagyon, és vártam Jutka mikor teszi fel. Ez is az egyszerű, de nagyszerű kategória! Már csak horgolótűt kéne a kezembe venni.

Jolimama és Erzsimami!

Köszönöm, én észre sem vettem.

Jóéjt, hurrá, nem kell a vekkert bekapcsolni!

Előzmény: csirip46 (60015)
Jutka18 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60028
Biológus, nagyon ügyesen átalakítottad a nadrágod! Én is szeretnék egyszer így varrni.
Előzmény: biológus (59974)
Jutka18 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60027
Zuzana, nagyon szép ez a kép!
Előzmény: Zuzana7346 (60025)
Jutka18 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60026

Csirip46- Mily érdekes, hogy eddig nem találtál rá, csak pont ma, pedig már több nappal ezelött fel lett téve a kép, hogy keresik. Én ma felléptem ide a topikra, és láttam, keresik, és jeleztem, hogy ha még aktuális, elküldhetem. Erre te pont ma találsz rá... Mint a múltkor is, a függönynél.  Te aztán jól megnehezíted az ember dolgát, hogy jól érezze magát itt! De legalább lett egy szép estéd, megint megelöztél valakit!

 

Lívia néni - nincs olyan nagy gyüjteményem, söt, nem vagyok az a mindentleakarokmenteni tipus, csak úgy látszik, hasonló az ízlésünk!

Előzmény: csirip46 (60015)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60025
Már én is megyek aludni, mert itt már mindenki nyomja az ágyat, de még kuldok Nektek egy igen szép képet.
Jo éjszakát.
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60024
nézzétek mit találtam!






ugye aranyos.
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60023
Látom, már meg is találtad:-))
Előzmény: livia néni (60020)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60022
vagyis csirip-Piri is megtalálta.
Előzmény: Jolimama (60021)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60021
Kedves Lívia, csiripnél is megtalálta. Biztos még nem jutottál odáig az olvasással.
Szép estét.
Előzmény: livia néni (60019)
livia néni Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60020

Csirip46!

Nagyon köszönöm, tudtam én, hogy valaki biztosan megtalálja nekem amit keresek. Ez már így szokott lenni.

Lívia

Előzmény: csirip46 (60015)
livia néni Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60019

Kedves Jutka 18!

Úgy látom neked is komoly mintagyűjteményed lehet. Szinte minden minta amit keresek, nálad meg van.

Lívia

Előzmény: Jutka18 (60006)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60018

Judit!!

 

Előzmény: LRJudit (60000)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60017
Zuzana. Én is elmentettem. Csuda fincsi lehet.
Szép Álmokat mindenkinek. Megyek. Kezdődik a BK...
Előzmény: Zuzana7346 (60016)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60016
Jo estét mindenkinek!

Margitmama - persze hogy elteheted a receptet, hisz ez itt van kozre téve, oda tehetitek ahova akarjátok. Nagyon finom suti, nem krémes és olyan omlos tésztája van és sokáig el is áll, ha nincs nagy család.

Mindenkinek koszonom az anyukámnak kuldott jo kívánságokat. Nagyon orult, hogy
megélhette ezt a kort, és hát orult is az unokáknak és a dédunokáknak is akik felkoszontotték. Olyan kis családi osszejovetelt készítettunk neki.

TJucus - remélem jok a fonalak.
Zsuzsa én is udvozollek itt a topikon, biztos hogy jol fogod magd érezni, nagyon kedves topiktársak vannak itt.
Előzmény: margitmama (59989)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60015
Livia. Most boklásztam a "tetszik" mappámban és mit látok, a minta, amit keresel.
Felrakom, hátha másnak is tetszik rajtunk kívül.
Előzmény: livia néni (59926)
szedit99 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60014
Szia, Jucus!
Mi hétfőn utazunk el. Csütörtök óta vendégeskedünk egy kedves barátnőnknél hatan.
Előzmény: TJucus (60010)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60013
Zsuzsa, köszönöm a bemutatkozásodat.
Benéztem a blogodba, szépek a xszemeseid. Érdekes ez a továbbküldős készítés.
Biztos vagyok benne, hogy találsz xszemezőkre is, pl. Szirmok már üdvözölt is. Neki is gyönyörű munkái vannak.
Előzmény: zszsuzs (60009)
Andi171 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60012
Éva, végülis nem értem oda, annyi mindent kellett kevés idő alatt elvégezni, hogy oda nem mentem be.
Előzmény: ZsebiB (59984)
zszsuzs Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60011

Ja, és tényleg nem ezért jöttem ide az oldalra, hanem a kötés miatt, de ha már ennyire mondjátok, hogy xszemezők is vannak, szeretném ajánlani a barátnőm által müködtetett webboltot, ahol elsősorban xszemezőkre gondoltak, és nem kötőkre, de benézni megéri, szerintem. ;)

www.xszemesbolt.kontornet.hu

És most már tényleg balra el... :D

TJucus Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60010
Meddig vagy Kőszegen Szedit? Mi hétfőn megyünk. ott leszel még?
Előzmény: szedit99 (59983)
zszsuzs Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60009

ÉS egy gyors bemutatkozás, mielőtt elmegyek nokedlit csinálni a paprikás krumpliba. ;)

Zsuzsa vagyok, Gödöllőn élünk férjemmel (18 éves házasok voltunk nyáron), és 3 gyerekünkkel.

16 és lassan 14 éves fiaink vannak, akik már Bp-re járnak középiskolába (10. osztályos számtech szakközépbe, a 8.-os meg egy 6 osztályos gimibe a Blaha L. tér közelébe, a Vörösmarty Gimibe.

És van a kislányunk, akiről már az előbb írtam, ő tegnap volt 7 éves, most kezdte a sulit, itt Gödöllőn.

Én még 1 évig főállású anyaságin vagyok, és mellette fősulira járok, és most elkezdtem egy OKJ-s tanfolyamot, ami júniusig tart, és multimédia fejlesztő leszek, legalábbis remélem.

Gyerek korom óta kézimunkázok, elsősorban hímzés (kalocsai, és xszem), illetve kézi kötés a hobbim. Horgolni is tudok, de azt nem nagyon szeretem. ;)

Hirtelen most ennyi, most meg tényleg lépek, mert Bea azt mondta, hogy éhen hal, ezt meg mégsem hagyhatom. :)

zszsuzs Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60008

http://zsu-munkai.blogspot.com

itt van pár hímzésem. ;)

És a 7végén is fogok feltenni egy párat. A keresztszemes Magazint ha ismeritek, abba mindegyikben van egy-egy munkám, hol kisebb, hol nagyobb, mikor miket kaptam. ;)

7végén összegyűjtöm és felteszem a blogba 1-2 kész munkámat.

Egyébként az én lányomnak is tegnap volt a születésnapja, csak hogy csatlakozzak, a tegnapi ünnepeltekhez, akiknek nagyon boldog születésnapot kívánok.

 

Előzmény: Jolimama (60001)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60007
Judit 60000!
Gratulálok:-))
Előzmény: LRJudit (60000)
Jutka18 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60006

lívia, nekem megvan ez a  minta.

 

 

 

csirip46 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60005

Lányok. Örülök, hogy tetszett a virágtündérkém. Már egy tündérkém sincs, mert az uncsikám és lánykám rácsapott és keveselték, hogy csak ennyi van, no meg hol vannak az angyalkák. Szóval ugy döntöttem, hogy mégiscsak csinálok még egy-két? darabot.

Nyüzike. Az első tündérkémnek a kezecskéjét én is zsinorhorgolással készítettem. Sok mindenre lehet használni ezt a horgolást és ráadásul szeretem is csinálni.

Nusa. Gratula a megtalált nick nevedhez. Mert aki keres, az talál és a remény hal meg utoljára...

ZsebiB. Már megint nagyon szépeket csináltál. Ez a macskusz tündéri.

Margitmama. Megnéztem a blogspot oldalaidat. Gyönyörüek a kézimunkáid. Nehogy abbahagyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zszsuzsa. Üdvözöllek közöttünk. Éred jól magad. Amint látod, itt nemcsak kötögetünk, horgolgatunk, hanem mindenfélét csinálunk amit kézimunkának hivnak. No meg egy kicsit beszélgetünk is.... és igy a jó.

 

 

 

TJucus Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60004
ZSZSUZS! Zsuzsa, szóval Neked szólt, légy üdvözölve még egyszer.
Előzmény: zszsuzs (59998)
TJucus Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60003

Najóvan Nusa, szóval nem kell ám ennyire fényezni. Szívesen adtam, jó kezekbe került.

Zuzana, megkaptam a fonalat, még egyszer köszönöm. Ma villámlátogatást tettem Erzsimamánál, vittem, hoztam fonalakat. Azért így is jó volt. Mindjárt mintát is kaptam, úgyhogy eredményes nap volt.

Zsebi drága, hétfőn utazunk Kőszegre, de mindenképpen megnézem a boltot.

 

Látom beindult a karácsonyi láz. A vonaton oda egy harang, vissza egy angyalka a mai termés. Egész jó, nem?

 

 

Holnap megyek Vácra, megnézni a Magdikézimunka kiállítását. Senki nem jön?

 

Új kislány, szégyen, de mire ideértem, elfelejtettem a nevedet, köszöntelek, én is nagy X szem rajongó vagyok. Hátha tudunk egymásnak újat mutatni.

 

Zuzana anyukája és Ágnes nagyon sok boldog születésnapot kivánok.

 

Előzmény: nusa-szegedről (59968)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60002
Rece-fice, örülök, hogy megtaláltad. Sajnálom, hogy keresni kellett, de minden mintát nem tudtam külön albumba tenni. A lényeg, hogy megvan.
Előzmény: Rece-fice (59997)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60001
Zsuzsa a keresztszemeseket is szívesen megnéznénk ám:-)
Előzmény: zszsuzs (59998)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.26 0 0 60000

Márti!

Visszavonom az előző hsz-t. Úgy hülyeség, ahogy van. A gyűrű igaz, de az ív nem. Lényeg, hogy az ívnél a vezetőszál a dupla, hogy a csomó szimplából legyen. De az orsókat tényleg cserélgetni kell. Inkább nem mondok semmit.

Előzmény: LRJudit (59999)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59999

Pmárti!

A duplaorsós hajócskát úgy kell használni, hogy cserélgeted az orsókat. A jobb kezedben mindíg a szimplaorsósnak kell lennie. A gyűrűben a vezetőszál szimpla, az ívben meg dupla. Ezért cserélgetni kell az orsókat, hogy a megfelelő színű legyen a szimpla hajócskában. Igazából nem is egyszerű és "gyors" így a munka, de változatosabb. Akkor volt a kezemben utóljára hajócska, amikor kipróbáltam a duplaorsósat és megmutattam. És különben is, nem találom az 1,75-ös tűmet, a guta üt meg. A lányom meg azt állítja, hogy bezárt a kézimunkabolt, ahol venni szokam az acél horgolót. Szerintem a buli elötti pakolásnál tüntettem el, vagy valamelyik gyerek.

Előzmény: pmárti (59996)
zszsuzs Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59998

Köszönöm, a szíves fogadtatást! :)

Belenéztem a kötés mintákba, és jaj, elvesztem! :) :) Komolyan, ha nem lennének most sürgős kötelezettségeim az xszemben, azonnal nekiállnék kötni. Lehet, hogy neki is fogok, mert azt csukott szemmel is tudom csinálni. :) Legalábbis tudtam, és szerintem egy kis begyakorlás után ismét menne. ;)

 

kevenc mintáim a bonyolultabb csavart minták, és a csipke is tetszik nagyon. Az igazság az, hogy bonyolult nőszemély vagyok, és ezért a bonyi mintákat szeretem. :)

Sajnos képeket MOST nem tudok mutatni kötésekről, mert mint már írtam elég régen kötöttem, és azokat még nem fotóztam le, de ami késik nem múlik, főleg ha sok ilyen csavart mintát fogok találni a minta gyűjteményetekben. :)

Rece-fice Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59997

 

Jolimama, köszönöm, hogy felfedted a rejtélyt: ott sejtettem Szeditnél a recemintákat, de sehogyse találtam - mert a horgolások közt volt.

 

Képzeld: Szedit volt olyan aranyos és elküldte nekem ezt a füzetet is rengeteg mintával. Nyomban megvettem!

Valóban recehorgolás a címe(valahol másutt láttam már a borítót is - ez is megzavart), de néhány eredeti rececsipkére is rá lehet itt találni.

Most hirtelen lett 2 recés könyvünk Csipke47 Marikával.

Talán ebből tud mintát választani az elkészült hálójára... már régóta kutakodik a megálmodott motívumok után. Képzeljétek: hónapok óta készíti már...

 

Hát írtó jó ez a FÓRUM! Én meg se tudtam moccanni NÉLKÜLETEK - a rececsipke felé!

 

Ideszúrom azt a mintát, ami most favorit Marikánál:

Előzmény: Jolimama (59990)
pmárti Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59996

Szép délutánt mindenkinek

 

Ágnes 77 Isten éltessen sokáig!!!

Zuzannna Édesanyádnak is még sok  boldog évet kívánok egészségben!  Nagyon guszta dolgokat sütöttél!

 

Margitmama örülök hogy jobban vagy, nagyon vigyázz magadra olyan csalóka időjárás van  nehogy visszaessél! Sárikám is sok puszit küld!!!

Jolimama A sétáid nagyon Értékesek nagyon sok szép van ezekben a kiadványokban, csak időnk lenne több!

 

Csirip aranyos a tüncikéd, meg a hajráf is nagyon jó azt hiszem próbálkozom én is ezzel a pánttal, mert a sapit nem szeretem, ez meg a fület védi.

Biológus! Ügyi vagy hogy házilag megoldottad a pocak követését, de jó akkor már gömbölyödgetsz! vigyázz nagyon magatokra!!!!

Nyüzike szép a csúcsangyalkád!

Na meg mindenki nagyon sok szépet  horgicált!

LrJudit Te mit ügyeskedsz mostanában?  A duplaorsós hajócskát még nem tudom használni, azt hiszem először is le kellene fordíttatnom a tájékoztatóját azt hiszem mert magamtól nem jövök rá azaz nincs hozzá sok türelmem és mindig lerakom!!Pedig jó lenne 1-2 karácsonyi díszt  készíteni.

Pusz mindenkinek Márti

Az újaknak üdvözlet, érezzétek jól magatokat köztünk!

Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59995
Zsuzsa
Előzmény: Jolimama (59994)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59994
Kedves Usuzsa, szeretettel köszöntelek a topikunkon. Érezd jól Magad közöttünk. Többen kereszszemeznek a társaink is.
Sokféle kézimunka készítése, megismerése lehetséges közöttünk. Nézz vissza, meglátod, milyen gyönyörűségeket készítenek.
Ha van lehetőséged, mutasd meg Te is miket hímezel.
A mi képtárainkat meg tudod nézni a topikleírás alatti linkre kattintva, ahonnan bejutsz a honlapunkra. Ott baloldalt találod a képtárak linkjeit.
Jolimama
Előzmény: zszsuzs (59991)
szirmok Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59993

Zuzana!

 

Köszi a receptet. Nekem is van egy sárgája, cukorral felvert tetejű süti receptem, szinte gyerek korom óta kedvenc, de az picit más, ezért is keltette fel a figyelmem a Tied.

szirmok Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59992

Szia Zszsuzs!

 

Légy üdvözölve ebben a topikban, érezd jól magad. Gyere nyugodtan, itt mindenféle kézimunkát csínálunk. Többek között keresztszemest is bökögetünk jó páran.

/én is/ Bármi kérdésed van szólj, segítünk.

Előzmény: zszsuzs (59991)
zszsuzs Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59991

Sziasztok!

Néha be-benézek majd, most hívták fel a figyelmemet erre a topikra! :)

Én is imádok kötni, bár elég régen kötöttem, kb 4 éve, mert másik hobbim is van, a keresztszemes hímzés. Most azokat csinálom, de ha elfogy a sok meló belőle, akkor visszatérek a kötésre is! :)

Addig csak olvasgatlak majd benneteket, és ismerkedem veletek, ha megengeditek! :)

Zsuzsa

Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59990
Rece-fice, a hozzám eljutott minták Szedit albumaiban vannak. 4 albuma van. Azokban kell körülnézni. Ebből egy az kötős.
margitmama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59989
Zuzana7346.! FINOM LEHET EZ A SÜTI, MEGENGEDED HOGY BE TEGYEM A BLOGGEREMBE A RECEPTEK KÖZÉ?? Meg is lehet tekinteni. puszi.margitmama  www.margitmama.blogspot.com              
Előzmény: Zuzana7346 (59973)
margitmama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59988

csirip-Pirikém. nagyon ügyes vagy és van türelmed.( nekem már nincs) gratulálok.

Előzmény: csirip46 (59978)
margitmama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59987
JOLIKÁM! NAGYON SZÉP DOLGOK VANNAK FENT AZ ÚJ LAPRÓL. Még olyan rece is van ami talán én is megtudok csinálni.Köszi a sok munkádat. puszillak.margitmama
Előzmény: Jolimama (59963)
szedit99 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59986

Nem tudom.Jolomama talán tudja. Sok sikert e munkádhoz! Ha találok valahol "igazi" recemintát, feltétlen elküldöm lemásolni. Valaha megvettem egy kézimunkaszerető idős hölgy hagyatékát, /minták, vásznak, fonalak, megkezdett hímések stb/ és majd alkalomadtán átnézem a mintákat.

Egyetéertek veled, hogy a szószoros értelmében vett kézi munkának nem lenne szabad kihalni. Ezért szeretem a kosarakat, arégi fazekakat, szőtteseket stb. mert látom benne az alkotó embert.

Előzmény: Rece-fice (59961)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59985

Szedit!

 

Épp most jutott eszembe, hogy te is írtad, hogy kőszegre mégyen! :)

Remélem szép dolgokat találsz Te is ott! :)

Előzmény: szedit99 (59983)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59984

Köszönöm, Jolimama! :)

 

A táskának nagyon nagy sikere lett, a következő évre is kaptam már rendelést, ezévben többet nem vállalok, most már a karácsonyra készülődöm én is. :)

 

TJucus! Voltál Kőszegen a boltban?

Andi171! Voltál a szombathelyi kézimunkaboltban?

Előzmény: Jolimama (59982)
szedit99 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59983
ügyes vagy, Zsebib. Én Kőszegen vagyok, feltétlen megkeresem azt a csuda kézimunkaboltot.
Előzmény: ZsebiB (59981)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59982
Nagyon jók lettek. Már táskából is sokat csináltál. Látszik, hogy tetszik a körülötted lévőknek.
A cica is arayos.
Előzmény: ZsebiB (59981)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59981

Sziasztok Lányok! :)

 

 

Nyüzike! Nagyon szép lett az angyalkád! :)

Biológus! Nagyon ügyes vagy, hogy így át tudod alakítani a ruhádat! És milyen ötletes! :)

Csirip! Nagyon helyes kis Tüneményt készítettél! :)

 

 

Mutatok én is két kész munkámat, az első egy Gobelin cica (Remélem ezt nem már másodjára teszem fel Nektek!!), amit Párom Nővérének készítettem születésnapjára, a második kolleginám Nővérének készített táska, hétfőn lettem kész vele. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szép Napot Mindenkinek, már péntek van, itt a hétvége!! :)

 

 

ZsebiB

LRJudit Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59980
Tüneményes!
Előzmény: csirip46 (59978)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59979
csirip-Piri, aranyos a kis tündérkéd. Olyan mosolygós lett az arca, jólesik ránézni.
Előzmény: csirip46 (59978)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59978
Na ugy látszik, ő sem akar mutatkozni.
csirip46 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59977
Szép Napocskát Mindenkinek.
Elkészült az újabb tündérke. Kicsit nagy lett a feje... pedig ugyanannyira horgicáltam, mint a másikat.
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59976
Zuzana, jó egészséget kívánok Anyukádnak a születésnapjára.
Előzmény: Zuzana7346 (59962)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59975
Szép napot!

biológus, nagyon ügyesen alakítottad át a nadrágot. Így kényelmesebb lesz, elfér a picike is.
Előzmény: biológus (59974)
biológus Creative Commons License 2008.09.26 0 0 59974

Milyen fura nekem úgy van meg ez a recept, hogy meg kell kenni lekvárral a kókusz alatti alpot:).

 

Tegnap varrtam. Muszáj volt a kismama cuccok nagyon drágák. És hasam alig van, de minden szorít.  Csípő naciból pocakbetétes naci lett, hátul gumival, így még jó darabig jó lesz. Megpróbálom megmutatni, ha a gép engedi, mert a múltkor nem tudtam föltölteni.

Előzmény: Zuzana7346 (59973)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59973
a recept a sutire

Kokuszos szelet.

Tészta: 35 dkg finom sima liszt, 25 dkg margarin, 15 dkg porcukor, 2 tojássárgája,
2 Evokanál kakao, 1 sutopor. Ezt így osszegyúrni, és két részre osztjuk.

Toltelék: 8 tojás fehérjét habra verunk 20 dkg kristálycukorral, majd hozzá adunk
25 dkg reszelt kokuszlisztet.
A tésztát elnyujtjuk, rá tesszuk a tolteléket és betakarjuk a másik tésztával.

Megsutjuk. Ha sult még forrora rátesszuk a kovetkezo mázt.

Máz : 6 tojás sárgáját kikeverni 20 dkg porcukorral, és 1 van. cukorral. Ezt tesszuk a forro suteményre. Hadjuk kihulni, úgy hogy a máz száraz legyen. csak akkor
szeleteljuk fel.
Jo étvágyat hozzá.

















Előzmény: szirmok (59972)
szirmok Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59972

Zuzanna!

 

Mamádat is az Isten éltesse sokáig!

Nagyon gusztákat sütöttél! Elárulnád a középső képen jobb oldalt a sütinek a receptjét, nagyon incsiklandozó. A többi is persze, de ez felkeltette az érdeklődésem.

szirmok Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59971

Ágnes77!

Isten éltessen sokáig!

ágnes77 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59970
Szép estét mindenkinek!
Köszönöm szépen a szülinapi köszöntéseket.Nagyon jól érzés hogy gondoltatok rám.
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59969
Csirip-46 - nagyon szép albumokat raktál fel. Le is mentettem. az angyalkás nagyon tettszik.
koszonom a gratuláciot az anyukámn ak.
Előzmény: csirip46 (59965)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59968

TJucusnak ! ! !

Jucusok, legJucusabbikának !

Tündér, önzetlen Jucusom !

Megérkeztek a munkaeszközök !

Akárhogyan is békétlenkedem időnként, a sors kegyeltje vagyok !

Ezek az NDK-s teflonosok a lehető, legjobb minőségűek.

A mai napig ezeket használom. A  2,5-nek már se, hegye se, teflonja, a madzagja néha a nyakam köré tekeredik, úgy unja már a közel harmincöt éves, örökös robotot.

De, most megjött a felmentő sereg!

Természetesen a régieket sem dobom ki. Engem se dob ki senki, pedig én még régebbi vagyok, és az én "teflonom" is eléggé megkopott, Jók lesznek, segéd- segítő tűnek …

Ez méltó befejezése lesz, a munkában eltöltött, szorgos, kemény éveknek, hiszen tizenhárom embert öltöztettek, tetőtől talpig, sok-sok éven át.

KÖSZÖNÖM !

Megújult a stáb, újabb lendületet kaptam a következő harmincöt évre …

(aztán, majd csak lesz valami )

hálás nusád

Előzmény: TJucus (59868)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59967

Jolikám. Már nézem is és köszönjük !

 

Most látom, hogy az utolsó oldalt Nyüzike már felrakta.

Előzmény: csirip46 (59965)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59966
Szia Zuzana az angyalka nem áll mert nehéz a feje fagolyóból van, kitüztem párnára.
Különben kemény és OpArtot haszálok. Lehet hogy áttérek a kitömött fejre.
Bár a fára felakasztva nem számít a fej sulya
Előzmény: Zuzana7346 (59962)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59965

Nyüzike. Nagyon jó lett az Angyalkád !

Zuzanna.Gratulálok Anyukádnak Szülinapja alkalmából. Még  sok-sok boldog évet éljetek meg együtt és fogyasszátok ezt a rengeteg fimomságot !

 

Ha már elkezdtük a karácsonyi felkészülést, tevezgetést, felrakok egy-két albumot.

Ha a főalbumot is megnézitek, nagyon jó dolgok vannak bennük:

 

 

 

http://picasaweb.google.hu/sara5558/Natal# 

http://picasaweb.google.hu/CROCHET.CRIS/NatalChristmasNoelNatale#  

http://picasaweb.google.com/gameiroclaudia/AnjosENatal1Croche#

http://picasaweb.google.hu/dra.picosalonso/ANGELESDeESPERANCE#

Zuzana7346 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59964
Agnes 77 - boldog szuletésnapot kívanok.

Betegeknek meg jobbulást.
Kicsit lemaradtam, most olvasok vissza
Jolimama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59963
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59962
Kellemes estét mindenkinek!

Rég nem voltam itt, sok minden kozre játszott. Az édesanyám unnepelte a85-ik szulinapját, és nekem kellett sutnom tortát és suteményeket.
Aztán meg nem tudom miért de nagyon nehezen tudok belépni a forumba, mert mindig csak az index Forum jelentkezik.

Nyuzike nagyon szép az angyalkád. Mivel keményítesz, cukorral, vagy keményítovel, szépen all az angyalka.

Erzsimama szép dolgokat tettél fel, le is mentettem a karácsonyfát, jo lenne meghorgolnom, már nezegetem is.

Ezeket készítettem az unnepségre!
Rece-fice Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59961

 

Ó persze, Editkém: nagyon köszönöm! Még kedden megkaptam a könyveket!

Nem tudod véletlenül, h. a spirálos nagy füzet  az Új idők Horgolások, recemunkák leolvasható mintái címmel kinek a képtárában van feltéve? azt hittem Jolimamánál, a Te albumodban, de ott nem lelem...

 

Közben a pénz is kóvályog feléd- remélem hazamész hamarost!

 

Csak nekem is Egerbe kellett mennem, most értem haza, de azért folytattam ott is a rececsipke-hadműveletet.

Jártam Szomolyán, a szomszéd faluban a Bükk-alján, ahol nagy múltja van a recézésnek, és a polgármester 'futtatja' azt a két 70-éves nénit, akik még
csinálják a terítőket. Engem is ő vitt el hozzájuk.
Az egyik a Szentendrei Szabadtéri Múzeumnak csinál  rececsipkét. De senki fiatal nem foglalkozik már ezzel ott sem...

Lám: csak rám vár a felélesztés feladata! Sajna a gépem megint bedöglött, és nem tudtam semmit megörökíteni...

 

Előzmény: szedit99 (59960)
szedit99 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59960
Recefice! Megkaptad a könyveket? Hétfőn adtam fel elsőbbséggel. Csak itt tudsz válaszolni, mert vendégségben vagyok.
M Ildi Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59959
Köszi most megy
nyüzike Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59958
Köszi Joli mama csk közben cseteltem és nem figyeltem. Jelentem a klöpli terítő 2/6 része kész most félre teszem mert karácsonyra sosem tudok elég díszt csinálni.
Előzmény: Jolimama (59956)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59957
Jolimama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59956
nyüzike-Joli, nagyon jó lett az angyalkád.

Az előző linknél lemaradt az elejéről a h betű Nem http -vel kezdődött.
Előzmény: nyüzike (59954)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59955
Előzmény: M Ildi (59953)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59954
Megpróbálom a teljes képtárat az első albumban van
http://picasaweb.google.hu/dra.picosalonso
Előzmény: M Ildi (59953)
M Ildi Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59953

Nem tudom megnyitani

Mind azt irja a felhasználo nem található

Előzmény: nyüzike (59952)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59952
A második minta jobban olvasható mert kétszer is benne van
A kezét zsinor horgolással csináltam köszi Piri ezt te tanítóttad és a videód felfrissítette a tanultakat
ttp://picasaweb.google.hu/dra.picosalonso/ANGELESDeESPERANCE#
Előzmény: M Ildi (59951)
M Ildi Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59951

Szép estét

Nagyon jó lett az angyalkád, elkérhetném a mintáját?

Köszi

Előzmény: nyüzike (59949)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59950
De megérte, nagyon jó lett!
Előzmény: nyüzike (59949)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59949
Szép estét
Holnapra esőmentes napot mindenkinel.Kész lett az angyalkám de elég macerás az elkészítése
csirip46 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59948
JOLIMAMA. Köszi - mindenki nevében is - az étvágygerjesztőt !!!
Előzmény: Jolimama (59934)
margitmama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59947
ZsebiB! kÖSZÖNÖM A JÓKÍVÁNSÁGOT,IGYEKSZEM. puszillak margitmama
Előzmény: ZsebiB (59921)
margitmama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59946
Jolikám beköszntem reggel, az mns-en hogy mit intéztél? sikerült-e választani?. remélem igen.puszillak margit.
Előzmény: Jolimama (59932)
margitmama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59945
Livia néni! köszönöm már javulgatok, ma sétáltam is .a MINTÁT PRÓBÁLOM KERESNI MERT LEVANNAK MENTVE LEMEZEN.De lehet hogy az eredetin sem volt leírás, akkor nincs szerencsénk.puszi.margitmama.
Előzmény: livia néni (59925)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59944
Pihenésképpen megírtam a MÁK-nak a levelet. Kiváncsi vagyok! Most részletesen átnéztem a papírjaimat és ua-t az igazolást küldték, amit a Váci úton megkaptam. Hurrá, már 3 van belőle! Sziasztok, megyek vásárolni, nem csak elállt az eső, de még a nap is kisütött. Eddig hazaért gyerekeim pólóban érkeztek.
Előzmény: erzsimami (59942)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59943
A Lidl féle SPORTIMO fonalból 3,5 tüvel kötöttem. Mintakötés 20 szem 10 cm. Megmértem a fejkerületemet és egy kicsit szükebbre véve 104 szemre kezdtem.
Minta szerint haladtam. Az un. jelzőkének egy hajcsipeszt használtam. Ez könnyedén át lehetett csippenteni a harmadik szemen , igy - mikor jöttem vissza, nem haladtam túl. A minta 2 sima 2 forditott. Igy a sorok elején mindig megvan a négyes csoport, mert leemelés és három szem. Minden sorban a három szemig, jelzőkéig kötök és megfordulok. A többi a tükön marad. A közép résztől meg hozzákötöm az eddig a tükön maradt szemeket és amg megint minden szem egy tün lesz. Látod, hogy milyen vastag az első rész, akkor jöhet a második fele...
Először én sem értettem, de Jolimama biztatott, hogy kezdjem el, mert adódni fog.

Sz.Ildikó is elküldte - bocsi Ildi, de nem tudom a nick nevedet. - Word-ba és ott látszik az ő kendője is.
KÖSZI mindenkinek a segítséget.
Előzmény: erzsimami (59942)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59942
Köszi! El is mentettem. Jól felcsigáztam magam ezekkel a karácsonyfákkal. Pihenésképpen készítek is egyet.
Előzmény: GAGA50 (59938)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59941
Aha!!! Kezd világosodniÍ!! El sem hiszem, hogy valamikor a legbonyolultabb mintát is megkötöttem, most meg ilyenen fennakadok.
Előzmény: LRJudit (59940)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59940

Erzsimami!

Itt a leírás Jolimamánál.

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=35626

Előzmény: LRJudit (59937)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59939
erzsimami, egyet leemelsz, hármat lekötsz, oda a jel. Tényleg csak el kell kezdeni menni fog.
Előzmény: erzsimami (59936)
GAGA50 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59938
Erzsimami !

Itt egy hasonló fenyőfa. Nem ugyanaz, de a technikája látszik









Előzmény: erzsimami (59930)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59937
Nem kell levenni a szemeket a tűről, csak egyre rövidebb (3 szemmel) sorokat kell készíteni. Mindíg 3 szemmel elöbb fordulni, mint ahogy az előző sort kezdted. Azért kell a két szem közé a jelölőszál, hogy egyszerűbb legyen az életed.
Előzmény: erzsimami (59936)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59936

Nekem még mindig kínai, pedig nagyon ötletes.

Tehát kb 80 szemmel kezdjük és két-két szemet minden sorban elhagyunk, illetve jelölőfonalra tesszük, ha elérjük a közepét, mármint a szélességének közepét, akkor ugyanúgy visszaszedjük a tűre a jelölt szemeket??

Vagy rosszul értelmezem?

Előzmény: csirip46 (59928)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59935
Judit! Már én is kacérkodtam vele, Csak valami szép zöld fonal kellene. Igaz sima horgolóból még a karácsonyfán is jól mutatna.
Előzmény: LRJudit (59933)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59934
és a beszúr, miért maradt el?? Figyelmetlen Jolimama
Előzmény: Jolimama (59932)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59933

Erzsimami!

Ez a karácsonyfa nagyon ötletes. Szerintem simán zöld négyzeteket kell készíteni különböző méretben, körbehorgolva fehérrel. Egyszerűen zseniális!

Előzmény: erzsimami (59930)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59932
Megjöttem a városból.
Küldök Nektek egy napos képet és egy kis étvágygerjesztőt.
Jolimama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59931
Pirikém! Ugye mondtam, ha elkezded kötni, rájössz. Hány szemre kezdted? Elég volt a 80? Nekem nagyon tetszik.
Előzmény: csirip46 (59928)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59930

Ötletnek:

 

 

 

 

 

 

 

 

Ajnos nekem egyik mintája sincs meg.

Előzmény: limonchello (59919)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59929

Sziasztok

mindenkinek NAGYON KELLEMES HÉTVÉGTÉ KIVÁNOK!

 

ÁGNES 77!

születésnapod alkalmából szeretettel köszöntelek és minden jót kívánok Neked!

csirip46 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59928
Szép Napocskát Mindenkinek.
Itt nálunk ömlik az eső. Viszont a horgolásra, kötésre ragyogó idő van :-)

JOLIKÁM.
Elkészült a tökfödöm. Este nekiugrottam. Ilyen lett. Már csak gombot kell varrnom rá.

Előzmény: Jolimama (59913)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59927
livia néni Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59926

Most is keresek egy mintát. Margit mama képtárából mentettem le már jó régen a képet, de minta nincs hozzá. Már napok óta keresgélek Margitmama képtáraiban, de nem lelek a mintára. Lehet, hogy én vagyok a vak. Nagyon örülnék, ha valaki rendelkezne a mintával. Egy horgolást tanulni óhajtó személynek kellene. Egyszerűnek és mutatósnak tűnik.

Lívia

livia néni Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59925

Kedves Margitmama!

Kívánom, hogy minél előbb gyógyulj meg, térjen vissza a kedved és az erőd a kézimunkázáshos.

Lívia

livia néni Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59924

Kedves Ágnes77! Minden szépet és jót kívánok.

Lívia

ZsebiB Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59923

Jolimama! Köszönöm! :-)

Előzmény: Jolimama (59922)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59922
Szép napot kívánok Mindenkinek!
Itt már "majdnem" süt a nap.

ZsebiB, már akkor levettem, amikor szó volt róla. A másikat köszönjük.
Előzmény: ZsebiB (59921)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59921

Sziasztok Lányok!!!

 

Vidám reggelt kívánok Mindenkinek!! Annak ellenére is, hogy esik az eső...

 

Képzeljétek, mi történt!!!

 

Az én huncut és imádnivaló Párom pár munkám képét lementette erről a fórumról, és "VÉLETLENÜL" elolvasta az egyik hozzászólásomat, hogy meglepit készítek neki!! :)) Hát nem huncut???? :))) Még az a szerencse, hogy konkrétan nem írtam le, hogy mi is lesz az :))))

 

Ma reggel a 61es villamoson szokásom szerint horgoltam (most hernyót készítek, gyerekeknek :)) ), mp3 a fülemben, és ahogy a Moszkva térre értem, egy hölgy megszólított, hogy mi az amit készítek. Utána mondta, hogy nagyon szép, és a táskám is (a kék kötött, amit már többen láttatok) tetszik neki. :) Úgy megörültem, hogy valaki még ilyet is észrevesz :)

 

 

Margitmama! Jobbulást kívánok Neked!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ágnes77!!

 

Boldog Szülinapot Neked!!! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jolimama! Vikinek odaadtam az újságot, kérlek, a hónap ajándékai közül vedd le. Köszönöm!! A másik újság természetesen marad ajándéknak!!

 

Szép napot mindenkinek!!!

 

 

ZsebiB

 

 

LRJudit Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59920

Szebb jóreggelt Mindenkinek!

Tini!

A topikleírásban szereplő linkről elérhetők a fórumlakók képtárai. Több helyen találsz a karácsonyhoz, adventhez kapcsolódó mintákat. Kutakodj, csak aztán győzz választani. Az én képtáramban, a saját munkák mappában van például egy adventi koszorú, amit évek óta használunk.

Előzmény: limonchello (59919)
limonchello Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59919

Sziasztok!

Ma vagyok itt elöször látogatóban Nálatok.

Kezdek elmélyedni a horgolásban,és mivel közeledik az adventi időszak,szeretném e technikát is alkalmazni a díszítésben.

Ha van ötletetek(minták,díszek,koszorúk), kérlek segítsetek nekem!

Köszönöm

Timi

erzsimami Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59918

Szép reggelt! Szebb reggelt, mint nálunk.

 

Ágnes77! Boldog szülinapot:

borcsimama Creative Commons License 2008.09.25 0 0 59917
Ágnes77 Nagyon boldog szülinapot kívánok Borcsi
Jolimama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59916
Magdi, köszönjük a receptet. Alkalomadtán ki is próbálom.
Előzmény: Magdi37 (59915)
Magdi37 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59915

 

   Sziasztok. 

                   Küldök egy jó kis pogácsa receptet. 

 

         Amerikai pogácsa. 

                                       28dkg liszt,1,7dl tej vagy víz is jó,5dkg margarin,10dkg sajt

                                       1 sütőpor,fokhagyma por,só és egy kiskanál cukor. 

                                        Tehetsz bele sonka vagy szalonna kockákat vagy csípős

                                        kolbász darabkákat. 

                                        A hozzávalókat összegyúrjuk,újnyira sodorjuk,bekockázzul

                                        a tetejét és kiszaggatjuk.Ne rakjuk szorosan,mert szép 

                                        nagyok lesznek. 

                                        A tetejét olvasztott margarinnal kenjük meg,majd forró

                                        sütőbe téve 220 fokon 15 percig sütjük. 

                                        Nem kell keleszteni, azonnal süthető.  

 

 

         /én két adagot csinálok,mert egy kevés./ 

 

                                      Mindenkinek jó sütést kívánok.        

Jolimama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59914
Ágnes77!
Nagyon boldog születésnapot kívánok Neked szeretettel: Jolimama

Jolimama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59913
Pirikém! Igen, rajta marad, oda-vissza kötöd, a közepétől visszafele szeded a tűről, ezek a jelek.
A végén mind az összes szemmel kötünk egy sort és befejezzük.
Előzmény: csirip46 (59910)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59912

Semmi röhejérzésem sincs!

Még el se küldhetem sehová, mert aztán nézhetek!

Van egy emilcím a papíron, holnap teszek egy kisérletet, hátha el lehet így intézni.

Előzmény: csirip46 (59908)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59911

Judit! Ez bosszantó! Számítógépen van minden, nem értem miért nem figyelnek!

 Az én papírjaim sem jöttek még meg. Még úgy járok, hogy a tanfolyamra sem mehetek emiatt.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Előzmény: LRJudit (59905)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59910
Ezek szerint az rajta marad a tün. Majd próbálkozom ...
Előzmény: Jolimama (59909)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59909
Pirikém, nem tudom, miért nem tölti le Neked.

A kötésnél: Amikor kezded, mindig 3 szemmel kevesebbet kötsz le. Ott jelölöd.
Amikor fogyasztjuk, akkor mindig 3 szemmel többet kötünk le. Úgy lesz olyan a formája.
A leírás alapján én is nehezen értettem, azért is csak most álltam neki. Kezdd el kötni, rájössz biztosan.
Előzmény: csirip46 (59907)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59908
JUDIT. Ez röhej, csak Te iszod meg a levét. Ilyenkor elfut a pulykaméreg. Rengeteg tévedés van. A nyudijbiztositásnak - még iparosként - hónapokon keresztül magyaráztam, hogy azért csak attól az évtől küldöm hozzájuk az igazolást, mert előző 50 évemet Pesten éltem le és minden igazolás a bpi-nél van. Többször felhivtak, hogy biztos... Már 2 éve nem nyaggatnak de nyugtával dicsérjem a napot.
Két évig nem vetették ki a gk sulyadót - az ujat - mert nem volt meg a teljesitmény igazolásuk. Mivel mi közben vizsgáztattuk a kocsit, nekünk meg volt, de azt nem fogadták el. Az idén persze a tavalyit is kivetették, és természetesen nem a tényleges 66 kw-ra, hanem 48 -ra. 120 telefon, bementünk és mondtuk, hogy többet szeretnénk fizetni. Bekérték a vizsgapapirt emilkében. Elküldtem és kértem visszaigazolást, ami egy katt. Ez volt 1 hónapja. A katt. nem jött meg. Most mehetek megint be...
Ennyi.
Előzmény: LRJudit (59905)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59907
JOLIKÁM. Most végignyaltam az egész gépet, sehová sem töltötte. Valamit biztosan rosszul csinálok. A felraktam a képet, hogy nekem mit mutat. Eddig sem használtam csak arra, hogy - mivel könnyebben és gyorsabban lehet kezelni mit az xfree-t. - a családi és baráti fotokat szoktam felrakni nem nyilvánosba, hogy ne kelljen emailban elküldözgetnem. Innen mindenki letöltheti amit akar, aztán törlöm. Azért nyitottam egy külön - nick nevemmel - egyet, mert azt hittem, hogy simán át tudom rakni a nekem tetsző albumokat ide. Lánykámék jönnek hétvégén, majd kinyirják a gépemről a felesleges Picasát. Nekik is van képtáruk, biztos, hogy tudják, hogy mit kell nyomkodni, vagy valami rosszul lett beállitva nálam.

Más. Probáltam a kendőcskét. Hát ugy látszik, ahogy öregszem, ugy egyre jobban butulok. Mi az, hogy jelölés és mégis tovább három szem. Hol kell fogyasztani. A kezdés után a három szemet...Nem értem.
Előzmény: Jolimama (59903)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59906
Sziasztok! Mindenkinek további kellemes napot kivánok.
Ezt okvetlenül el kell meséljem, képzeljétek, a nagyobbik unokám ma megpróbálkozott a palacsinta sütésssel, sikerrrel, ugyanis a lányomnak ma van a szülinapja és meg akarta őt lepni. Biztosan örülni fog a lányom, mert nagyon szereti a palacsintát, viszont ő nem tud sütni.
Előzmény: LRJudit (59905)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59905

Erzsimami ezt kapdd el!

Szigorúan 3 hétre megjött az igazolás, de nem négyeskéről, hanem ötöskéről és annak is csak egy része. Saját kezüleg töltöttem ki a papírt, hogy kiről kérem az igazolást.

nyüzike Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59904
Nincs semmi vész én csak képenként tudok letölteni mozzillával de nem is nagy baj mert rengeteg ismétlődő minta van.
Előzmény: LRJudit (59900)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59903
Ez a Picasa jól megmozgatta a topikot.
A Mozillával is lehet gond nélkül letölteni egész albumot a Picasáról.
Nekem a Dokumentum/Képek/Downloaded albums-ba tölti.
szirmok Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59902

Kedves Erzsimami!

Köszönöm, a gond csak a terítőkkel van. Majd keresek hozzá valahol a neten.

Előzmény: erzsimami (59895)
margitmama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59901
csirip-Pirikém! köszönöm. sikerült!!!!!
Előzmény: csirip46 (59879)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59900
Bocsánat, vicceltem. Azon a mappádon próbáltam ki a teljes mappa letöltését.
Előzmény: nyüzike (59896)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59899

Pontosan nem emlékszem hogy volt, mikor elöszőr elindítottam, de később ki lehet venni a mappákat a picassa alól, viszont oda biztosan tudsz teljes mappákat letölteni. A másik kérdésed a picassa eltávolítására vonatkozott, ugye? Mert én arra válaszoltam.

Előzmény: csirip46 (59893)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59898
Eltávolítás
Előzmény: csirip46 (59894)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59897
Köszi. Elmentve.
Előzmény: erzsimami (59895)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59896
Megvannak a képeim nem tüntek el

Előzmény: LRJudit (59888)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59895

Sajnos csak ennyire engedte kinagyítani.

De ha lemented és úgy nyomtatod, nagyban nyomtatja.

A Szirmok által keresett boszit is bármilyen terítőből meg lehet csinálni, csak a terítő egyharmadát kell meghorgolni, a testét lehet az alábbi mintával is, csak a sapka csúcsos.

Előzmény: csirip46 (59892)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59894
Judit, melyiket nyomjam meg???
Előzmény: LRJudit (59889)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59893
Köszi. Most már elkészítettem a problémáimat. Azért felrakom. Még az index sem akarja bevenni. Azt irta ki, hogy túlléptem az időt, miközben ő késlekedett.
Előzmény: LRJudit (59888)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59892
Erzsimami.
Eltévesztettem. A Szirmoknak kerestem, de ez is nagyon tetszik! A mintáját a multkor felraktad, de nagyon pici és már akkor el szerettem volna kérni nagyobba. Hol találom nagyobban? A virágtüntérkét meghorgicáltam, fel is raktam a képét. Szerintem nagyon aranyos lett. Most csinálok egy másik fajtát. Kicsit nagy lett a fejecskéje...Jól megkínozott, mert a leirás német...nem mintha az angollal jobban jártam volna :-)
Előzmény: erzsimami (59891)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59891

Csirip!

Ezt kerested?

 

Előzmény: csirip46 (59882)
Andi171 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59890

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat :-)

Kisfiam anyósommal van, eddig is sok időt töltött nála, mert nagyon szeret ott lenni, és a mama is mindig megengedte, hogy ott legyen, úgyhogy szerencsére nem kellett bölcsibe vinni.

Egyelőre még alig tudom munka után hazahozni, maradni akar, még nem vette észre, hogy változott valamit a helyzet. Majd egy idő után biztos rájön, hogy hoppá, most kicsit máshogy van, mert ez most állandó lesz.

Előzmény: Jolimama (59865)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59889

Csirip!

Start menü/programok/picasa2/eltávolítás

Előzmény: csirip46 (59886)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59888

Nyüzike!

Ezt a kérdést nem értem!

Csirip!

Ki lehet venni a mappákat a picasa alól.

Nem bánt semmit.

Előzmény: nyüzike (59885)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59887
Ha a Picasza képkezelőből behívsz egy képet fel tudod zenni a saját képtáradba. Írja a taljes albumot is de még nem próbáltam.
Előzmény: csirip46 (59886)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59886
Én botor, igen, letöltöttem. Most töltögeti bele az egész képtáramat. Ilyenkor megszakítom. Valahogy le kéne törölnöm a gépről. De hétvégén jön a vőcském. Majd megkérem, mert amit lehet, tudok kezelni, de letölteni, föltölteni programokat nem tudok és ennél is csak véletlen volt. Majdnem szivbajt kaptam. Azt hittem, hogy ez kell ahhoz, hogy albumokat a saját album oldalamra átrakjak. Jó nekem az xfree. Nincs ennyi laca-faca.
Előzmény: nyüzike (59884)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59885
Melyiket nézzem?

Előzmény: LRJudit (59883)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59884
Van Picasa képkezelő progid? valószinüleg arra hivatkozik

Előzmény: csirip46 (59882)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59883

Sziasztok!

Nyüzike!

Kipróbáltam és ha esetleg eltünnének a saját munkáid képei nálam most éppen megvan. A lényeg, hogy egyben töltöttem le. Mint már többször írtam, IE7-et használok.

Előzmény: nyüzike (59881)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59882
NYÜZIKE. Köszi. Csak tudnám, hogy akkor miért irja ki, hogy letöltés Picasába.
Most is fent bóklásztam egy kicsit. Folyamatosan törlik az albumokat. Nem is nagyon érdemes felrakni, mert mire befejezed, már törölték is. Bementem a blogokba is. Már azt is kezdik módósitani a tulajok. Van ahol még a képeket sem engedik megnézni... csak ismerősnek. Keresgéltem Erzsimama bosziját, mert valahol láttam, de törölve.
Szép - volt - az a fonal és az ára elfogadható.
Előzmény: nyüzike (59880)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59881
Piri nézd meg az én albumomat megpróbáltam a tatralmi beállításoknál engedélyezni hogy letölthető legyen az album
picasaweb.google.hu/nyuzike
Előzmény: csirip46 (59879)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59880
Szép napot mindrnkinek!
Pirikém mióta megújult a Picasza nem lehet egész albumot letölteni.
Egyébként nem hagyott békén az új fonal milyen vastag lehet 60-as cérnával hasonlit egymásra a legjobban .
Előzmény: csirip46 (59879)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59879
SZÉP NAPOCSKÁT MINDENKINEK.

MARGITKÁM.
Bemész abba az albumba, amit ki szeretnél törölni és a csatolt ábra szerint lehet.
Én meg fogalmam sincs, hogy hogy lehet letölteni egy egész albumot, mert folyamatosan azt irja ki, hogy - Alkalmazások - .
margitmama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59878
KISLÁNYOK ,!!!! MOST EGY KÉRDÉSEM LENNE A SZ.GÉP ISMERŐJÉHEZ, HOGY A PICASSÁBÓL HOGY LEHET KITÖRÖLNI EGY EGÉSZ ALBUMOT.???? MIÓTA MEGVÁLTOZOTT EZ NEM MEGY .ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.margitmama
margitmama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59877

Andi171! nagyon köszönöm ,neked is monden jót kívánok . puszillak.margitmama.

Előzmény: Andi171 (59861)
margitmama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59876
rózsaszirom! Ez még nem műtét volt csak egy jókora tüdőgyulladás, a műtét ezután lesz ,de kb. hathónapot kell rá várni.addig hátha meg is gyógyulok!!!!!( remélem). A sugarakat azért köszönöm rám fér.puszillak margitmama
Előzmény: rózsaszirom (59862)
margitmama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59875
marizsu2! Most épp azt csinálom , olvasgatlak benneteket és örülök hogy gondoltok rám. puszillak. margitmama
Előzmény: marizsu2 (59867)
margitmama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59874
Bubuka54! megfogadom a jó tanácsot és sietek gyógyulni, és jövök most már remélem, napi rendszerességgel. puszillak. margitmama
Előzmény: Bubuka54 (59870)
margitmama Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59873
zsófimamája! Kedves vagy, köszönöm , már gyógyulgatok, lassan. Utólagosan is a kicsilányodnak boldog névnapot kívánok, és adj neki egy cuppanós puszit a nevemben. puszi. margimama
Előzmény: zsófimamája (59871)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59872

KISLÁNYOK !

"Az élet szép ... "

Visszakaptam az elveszett betűimet, nevemet!

Eltotyogok, írok egy hálálkodó levelet...

zsófimamája Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59871

Szép napot mindenkinek!

 

Margitmama! vigyázz magadra, pihenj sokat, hogy hamar felépülj:))

 

Andi! Üdv a dolgozók táborában :)))

Bubuka54 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59870
Margitmama! Nagyon örülök, hogy a javulás utjára léptél, további jó egészséget kivánok neked, gyere sokat közénk, biztosan hamarabb meggyógyulsz.
Erzsimama! olyan gyönyörű szép dolgokat találtál, hogy nem győzőm nézegetni, köszönjük szépen.
Előzmény: Bubuka54 (59869)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 59869
Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes és szép napot kivánok.
Jolimama! köszönöm a kedves tanácsodat és igyekszem megfogadni a szalagossal kapcsolatosan, majd figyelek, igaz, ez még az első volt, igy a következőnél legalább tudom, mire kell jobban figyelni.
Előzmény: TJucus (59868)
TJucus Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59868

Szép Estét Mindenkinek!

Csirip, visszajelöltelek, köszi. Az a Horváth András engem is jelölt, de fogalmam nincs kicsoda, úgyhogy visszautasítottam.

Erzsimama, csodás dolgokat találtál. Annyi gyönyörűség van benne, már amit eddig láttam, hogy ha mától csak horgolok, Csirip gyorsasággal, és nyolc kézzel, akkor is kitartana életem végéig.

Köszönöm!!!!

marizsu2 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59867

Erzsimami csodás dolgokat találtál. @-ment,

 

Margitmama vigyázz magadra, pihenj sokat és csak olyat csinálj amihez kedved van!

Előzmény: erzsimami (59859)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59866
rózsaszirom, gyere nyugodtan, ha kérni szeretnél, legalább hallunk Rólad. Hogy vagy?
Előzmény: rózsaszirom (59862)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59865
Andi, jó hogy jelentkezel. Elhiszem, hogy sokkal kevesebb időd van most, hogy elkezdtél dolgozni.
A calorimetryt megkötöttem, örültek neki az unokáim.
Kicsi Fiad hogy viseli, hogy kevesebbet vagy Vele?
Puszillak: Jolimama
Előzmény: Andi171 (59860)
szirmok Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59864

Sziasztok!

 

Andi jó hallani Rólad!

Erzsimami, nagyon jó oldalakat találtál! Nagyon tetszik nekem ez a boszi, ha valakinek meglenne a mintája, megköszönném.

 

rózsaszirom Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59863
Bocsánat a név elírásért Nyuszturenka.
rózsaszirom Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59862
Szép estét!
Csoda szépeket alkottatok megint. Gratulálok mindannyiótoknak.
Margitmama nagyon drukkoltam, hogy minden jólmenjen a mütétnél. Most meg a mielőbbi gyogyulásodhoz küldtem az összes pozitív sugaram.
Nyuszterenka szeretném elkérni tőled a csúcs angyalka mintáját ha lehet. Tavaj ebből kimaradtam és szeretném elkészíteni.
Ritkán jutok íráshoz és mindig kérek. Már kezdem röstelni, de sajnos ez van.
Andi171 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59861
Margitmama, én is mielőbbi javulást kívánok Neked!
Előzmény: margitmama (59780)
Andi171 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59860
Drága Jolimama, megvagyok, csak múlt hétfőn dolgozni kezdtem, és azóta még szinte olvasni se nagyon van időm. Most próbálok visszaolvasni, mert láttam, hogy megint voltak új receptek, és legalább a gépemen gyűjtöm, hogy feltehessem adandó alkalommal, már néhánnyal így is el vagyok maradva.
Előzmény: Jolimama (59820)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59859

Minta minden mennyiségben:

 

virágom-virágom

 

Minta ugyan nincs, de az ötletek fantasztikusak:

 

hölgyválasz

 

És még egy utolsó:

 

ablak és egyéb díszek
margitmama Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59858

csirip-Pirikém! Köszönöm ezt az aranyos képet, a virág csokorral. Nagyon aranyos/ vagy. millió puszi.

 

H.Stefiké! köszi a jótanácsot, igyekszem puszillak margitmama.

Előzmény: csirip46 (59850)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59857

Csöpi!

A hatás fokozása végett ezt neked találtam:

 

zümi
H.Stefi Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59856

Mindenkit üdvözlök sok szeretettel!

 

Erzsimami! Nagyon köszönöm, most már három halacska minta van, megpróbálom.

Most már a gépem is jó, nyomtatóm is rátelepitve, meg a kamera is, ha valamit elkészitettem mutatom Nektek.

 

Juditkám! Ne pironkodj, nagyon sokat segitettél már nekünk, és főleg nekem is (a nagy Burda keresztszemes mintára gondolok többek között). De bármi kell, nagyon kedvesen rögtön segitetek, és ezt most is köszönöm. Egyébként, ha nem jött volna válasz, és nem találom meg, karácsonyig mégegyszer megkérdeztem volna.

 

Margitmama! Gyógyulgass, ha fekszel, sok párnát tegyél a fejed, derekad alá, a  lapos fekvés nem tesz jót!!! De ezt Te is biztosan tudod.

 

Ölelek mindenkit!!

erzsimami Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59855

körbe-körbe,karikába

 

Ez a kettő nagyon tetszik, sajnos mintája nincs, de a fantázia mindent legyőz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nézegetés helyett inkább horgolnom kéne.

erzsimami Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59854
Szívküldi szívnek szívesen:szívek
csirip46 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59853
Tjucus.
A TVN-en bejelöltelek ismerősnek.

Lányok.
A TVN-en ismerősnek jelölt Horváth András - peti50. Páran visszajelöltétek. Ki ő ???
TJucus Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59852
Margitmama drága! Tudom én, hogy nem direkte volt. De hát hála Istennek sokan vagyunk, és sokan szeretünk. Örülök, hogy egyre jobban vagy, szép lassan megerősödsz majd.
Előzmény: margitmama (59847)
TJucus Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59851

Jolimama! Ha ott leszünk (mert ez azért nálunk is kétesélyes néha) okvetlenül átadom az üzenetet és persze fényképezni is fogunk. És ha sikerül küldöm.

 

Előzmény: Jolimama (59843)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59850
Rece-fice Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59849

 

Kedves keresztszemezők, recehorgolók!

 

Judit figyelt fel az ehavi Keresztszemes Magazinra: 'kiveséztem' belőle a javasolt két kisterítőt, amik eredetileg rececsipkék, de a lapban már keresztszemes változataikban díszelegnek. Egy szín két árnyalatából készültek - bármelyik változat nagyon bájos - recének is...

erzsimami Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59848
margitmama Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59847

TJucus!

LÁTOD DRÁGÁM ,MÉG NEM VAGYOK JÓL TÉGED MEG KIHAGYTALAK, NAGYON KÖSZÖNÖM A JÓ KÍVÁNSÁGOT ,IGYEKSZEM GYÓGYULNI.PUSZILLAK.margitmama

Előzmény: TJucus (59829)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59846
Margitkám, jön a szép idő, biztos segít a gyógyulásban.
Azért csak lassan, meg ne fázz, vigyázz Magadra. Puszillak.
Előzmény: margitmama (59842)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59845
Szeditkém, örülök a jó eredménynek.
Nagyon szép hétvégét kívánok Nektek, érezzétek nagyon jól Magatokat.
Előzmény: szedit99 (59838)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59844
nyuszturenka-Hajni, a kabátka és a virág is nagyon szép.
Előzmény: nyuszturenka (59821)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59843
Jucus!
Én szerettem volna elmenni, de sajnos nem jött össze. Csak most derült ki, hogy nem kell mennem Kaposvárra, most már nem tudom szervezni, hogy elmenjek.
Ha ott leszel, említsd meg Magdiéknak, hogy szerettel köszöntöm Őket. Tudni fogják, hogy ki vagyok.
Remélem az idén is fogok képeket kapni, mint a tavalyiról.
Előzmény: TJucus (59829)
margitmama Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59842

SZÉP JÓ REGGELT MINDENKINEK!

 ITT VAGYOK!!  A DOKTORNÉNI SZERINT MÁR MEGMARADOK!!

Beszélni még mindig csak nehezen de lassan már ,javulóban van.

JOLIKÁM,

EVANET,

SZIRMOK,

H.STEFIKE.

és aki még aggódott értem köszönöm a jókívánságot igyekszem....

Már elő vettem a horgolásom is.

Jolikám gyönyörű dolgokat találtál megint. Lassan majd olvasok vissza, de még csak kicsit vagyok itt. millió puszi, MINDENKINEK!!!

 

MEGHÍVLAK BENNETEKET EGY FINOM KÁVÉRA!!
livia néni Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59841

Erzsimami, én ezt a függönymintáim között találtam, de lehet, hogy igazad van, és valami másra való. Egy mintát mennyi mindenre fel lehet használni!

Lívia

Előzmény: erzsimami (59839)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59840

Kicsit el vagyok maradva, de ha már ennyire kiveséztük a halat, íme még egy minta:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

És egy kis kedvcsináló, sajna mintája nincs:

 

Előzmény: H.Stefi (59810)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59839

Szép reggelt!

 

Lívia ez egy nagyon szép minta! El tudnám képzelni egy pulcsi, vagy egy top szélére. El is mentem.

Előzmény: livia néni (59836)
szedit99 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59838
Jolikám!
Vesefunkció rendben. Félév múlva újra kontroll, addig is sószegény és fehérjeszegény diéta - mint eddig.

Hát igen. Ha írunk, hogy horgolunk? Ilyen csodára csak te vagy képes.
Előzmény: Jolimama (59808)
szedit99 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59837
Nagyon aranyos! Ismerős a minta, de kép alapján nem jövök rá. Leírnád? Most keresek mintát az egy éves dédunokám kabátkájának.
Előzmény: nyuszturenka (59821)
livia néni Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59836

Na de van itt egy minta kép nélkül. Igaz ez a jobbik eset, de még jobb lenne, ha lenne hozzá egy mutatós kép is.

Lívia

livia néni Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59835

Kedves Jutka18!

Nagyon köszönöm a mintát, megérkezekk, és már a helyére is került.

Lívia

Előzmény: Jutka18 (59828)
borcsimama Creative Commons License 2008.09.23 0 0 59834

Jolikám, megnéztem a képeket, nálam az IE-ben Diavetítés - Megosztás- letöltés, és ha a letöltésre ráklikk. akkor letöltés a picasaba ez jön ki, és le tudom menteni az albumot.

 

Moz. Diavetítés-megosztás és utána semmi más nincsen. Meg sem jelenik a letöltés c.

 

Nem baj, haszálom az IE-t Köszi a segítséget mindenkinek. Borcsi

TJucus Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59833
Nem baj ám! Majd lesz másik. Vagy nem?!
erzsimami Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59832

Pedig nem akartam! Csak már annyiszor eszembe jutott, csak mindig elfelejtettem megkérdezni.

 

 

Előzmény: TJucus (59831)
TJucus Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59831
Erzsimama, most lelőtted a poént. Na nem baj, legalább megmutathatom. Nem tudtam, hogy eljárt a szám. Hiába, ha egy kicsit iszom! Főleg barna kólát.
erzsimami Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59830

Sziasztok!

Most csak lábujjhegyen, suttogva kukkantottam be, az unokáimnál vagyok, már alszanak.

Zsuzsa látom már jó a géped, holnap emil megy!

Jolika! De jó, hogy sétálgatsz. Holnap én is körülnézek ilyen téren.

 

Hajni! Gratula  az angyalkákhoz. A kabátka nagyon szép lett a sapival együtt.

 

Tényleg Jucus! A tulipános terítőd elkészült?

 

Most megyek és megnézem a séta eredményét.

Jó éjt mindenkinek!

TJucus Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59829

Szép Estét Mindenkinek!

Jolimama, hát horgoljuk a hónap munkáját, azért hiányzunk!! Pedig úgy megmutatnám már, de kibírom. Meg is szenvedtem vele, nem egy bonyolult minta, csak mutatós, de kb. 5X bontottam le ugyanazta 3 sort, mert mindig elrontottam. szóval ezzel nyernem kelllll!

 

Margitmama, nagyon örülök, hogy már jobban vagy. Teljes gyógyulást kívánok.

 

Ma egy kicsit elcsábultam, Exiefoval elmentem egy foltos kiállításra. Olyan szép volt.

 

Nem jön valaki véletlenül szombaton Vácra, a Magdikézimunka kiállításmegnyitójára? Mi a párommal elmegyünk.

 

Angyalkamintáitokat gyarapítandó, ideteszem azt amit én horgolok már évek óta. Nekem ennek a felsőrésze tetszik a legjobban, a szoknyát variálni szoktam. A feje behorgolt hungarocell golyó.

 

Nyuszturenka, a tieid is nagyon aranyosak. Bubuka, ügyes a szalagosod.

És egyáltalán, mindenki nagyon ügyes, ha horgol, ha befőz akkor is.

 

 

 

 

Jutka18 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59828
elküldtem.
Előzmény: Jutka18 (59825)
Jutka18 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59827
LRJudit Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59826

Igaz!

Nagyon pirulgatok, mert Stefi halacskakeresésén valahogy átsiklottam, pedig a hsz-t olvastam. Bocsánat!

Előzmény: Jolimama (59815)
Jutka18 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59825

lívia néni, elküldöm mailben, úgy nagyobb lesz. Ha kéred.

Előzmény: livia néni (59824)
livia néni Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59824

Kedves Jutka 18!

Köszönöm a mitát, nagyon aranyos vagy.

Gondolom már kérdezitek, hogy mit csinálok, hogy mindig mintákat keresgélek. Rendezgetem a gépemre lementett anyagot, és ráakadok szép dolgokra, amikhez nincs meg a minta, vagy fordítva, van minta, de hiányzik a kép. Sajnálnám, ha szép dolgokhoz hiányozna a lehorgolás lehetősége. Köszönöm,hogy ebben a hóbortomban segítségemre vagytok.

Lívia

Előzmény: Jutka18 (59822)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59823
Jóéjszakát.... puszka mindenkinek...
Jutka18 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59822

lívia néni, itt a minta:

 

Előzmény: livia néni (59805)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59821

 

Csoda történt.. töltött fel annyit az elem, hogy sikerült lefényképeznem:-)) a kabátott is, meg a virágot. Köszönöm.... nézétek meg. hát nem aranyos?

Marizsu, holnap vagy a héten elküldöm a kisangyalkák mintáját. a csúcsangyalka leírását elkérnéd szminétől? Én már fejből csináltam. és 3 oldalnyi mennyiséget nem tudok leírni:-)) képtelen vagyok:-))))

Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59820
Marizsu, ilyenkor ősszel nagyon jó lehet. Csak ismétlem magam, hogy az ötlet Andi171 mutatta még régebben. Csak most került sor arra, hogy meg is kössem. Nagylány unokámnak hosszú, és sűrű haja van, mindig gondban voltunk a sapikkal. Ő biztos fogja hordani télen is.

Azám Andi, hol vagy??????
Előzmény: marizsu2 (59818)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59819

hát Jolimama félig van csak kész:-)) de befogom fejezni:-))) ahogy kéztetést érzek megint rá :-)) Most nem megy. csak az apró dolgok vonzanak, szerintem fáradt, vagyok, és a kicisikhez még van türelmem, de mire mewg lesz a baba, remélem én is elkészülök. Ha nem akkor így jártam.

 

Tényleg szép lett a kabátka, remélem holnap meg tudom mutatni... úgy sajnálom, hogy most nem sikerült...

Előzmény: Jolimama (59817)
marizsu2 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59818

Szép estét mindenkinek!

 

Jolimama nagyon szépeket alkottál megint. Különösen az a hajbavaló szerű tetszik.Ezt sapi helyett lehet hordani?

 

Nyuszturenka, ezek az angyalok nagyon szépek! Elküldenéd a mintáját?

A cicás sapi is nagyon aranyos, biztos örültek neki!

 

Szeretnék a 8 éves kislányomnak egy pulcsit horgolni, de nem tudom milyen minta legyen. Nincs valakinek ötlete?

Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59817
nyuszturenka-Hajni, a küldemény rendben megérkezett. Köszönöm.

Nagyon aranyosak az angyalkáid. Pumukli megint szépet alkotott. Kiváncsi vagyok a kabátkára is.
Mi van a kis pelerinnel, amit horgoltál?
Előzmény: nyuszturenka (59812)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59816
LIVIA. Sajnos csak hasonlókat láttam. Holnap még kutakodom egy kicsit.

JOLIKÁM. Kendőcskét kinyomtattam.

Mindenkinek Nyugodalmas Jóéjszakát !
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59815
Lemaradt, hogy ez szerintem annak a rajza. Igaz, Judit?
Előzmény: Jolimama (59813)
H.Stefi Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59814
Igen ez az! Igy már menni fog! Emlékeztem rá, hogy volt minta, de nem tudtam, hol. Még Juditnál is megnéztem, de - nem tudom miért - a karácsonyi albumban, meg az "apróságoknál", és azután gyorsan továbbmentem. Nagyon köszönöm. Most már kettő is van!
Előzmény: Jolimama (59804)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59813
Stefikém, nézd meg Judit halacska rajzát, a linket is feltettem. Olvasd el a hozzászólásnál.

Várom, hogy jelentkezz.
Előzmény: H.Stefi (59810)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59812

Szép estét mindenkinek.

 

Emlékeztek, hogy anno pár hete kéréssel fordultam felétek? Kötés témában?

Pumukli eszter segített. Nagyon hálás vagyok, egy fantasztikus macskás sapkát kötött nekem, és egy gyönyörű kabátkát horgolt. a sors fintora, hogy csak a sapkát tudom meg mutatni.Mivel a fényképezőgépem akkumlátora azt mondta gémover mert lemerül, így azt csak holnap tudom meg mutatni nektek. De tudjátok, nagyon hálás vagyok neki, ő segített, mert képletessen bajban voltam, és most már tudom, hogy a kisbaba akinek készült, most már meleg ruciban lesz.

Köszönöm neki, hogy önzetlenül segített és ilyen hamar....

És holnap meg mutatom, milyen szép virágot is kaptam töle.

És meg mutatom amit tegnap fényképeztem, és ma sikerült felrakni a képet.az angyalkáimat...azóta ma még 3 at készitettem hozzá kicsiket...

szirmok Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59811

Segítségetekre, ma jött válasz,

"SIKERÜLT BELÉPNI!!!!!!!!! Mindenkinek mindent köszönök: Anna"

 

 

H.Stefi Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59810

Szép, jó estét Mindenkinek!

 

Evanet! Nagyon köszönöm a mintát. Erre a halacskára gondoltam, hát hogy igy meg tudom-e horgolni, azt nem tudom, de majd próbálkozom.

 

Csirip-Pirikém! Neked is nagyon köszönöm, ezt a halacskát nem is láttam. Ezt is megcsinálom remélem karácsonyig.

 

Drága Margitmama! Én is nagyon örülök, hogy jobban vagy, vigyázz magadra, és gyere a fórumba, ha tudsz. Gondolom mindenkinek hiányzol!

 

Jolimama október 2-án megyek Fehérvárra, addig még beszélünk!

 

Puszilok mindenkit, még olvasok egy kicsit vissza, még egyszer köszönöm a gyors segitségeket.

Előzmény: evanet (59801)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59809
Lívia néni, sajnos nem találkoztam a mintájával, de sok hasonlót lehet találni. Talán még lehorgolni is lehetne a mintáról.
Előzmény: livia néni (59805)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59808
Judit, Szedit, Csirip, csak előjöttetek:-)

Körán volt még elköszönni, de azt hittem, elmentetek aludni:-)

Evanet, régen hallottam Rólad. Olvastam, hogy voltál Magyarországon pár napig. Egyszer azért majd csak összejön, hogy errefele is eljuttok.
csirip46 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59807
Jolikám. Nem látok a szememtől :-) Köszi.!
Előzmény: Jolimama (59803)
szirmok Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59806

Kedves Margitmama!

 

Nagyon örülök, hogy már egy kicsit jobban vagy!

livia néni Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59805

Kedves mindent begyűjtő asszonyok, lányok!

Valaki találkozott-e már ezeknek az alátéteknek a mintájával?

Lívia

Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59804
Judit képtárában

Bocsánat a halacska elmaradt.
Stefikém, Judit rajzolt egy halacskát.
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59803
Pirikém, dehát ott van a leírása a munkáim albumban, az van a fejfedők előtt.

Előzmény: csirip46 (59799)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59802
Stefi. Bocsi, de figyelmetlenül olvastam el a beirásodat. Nekem is van egy halacska mintám - valamikor fel is raktam, mert valaki szintén keresett halacskát.
Igy néz ki

Mintáját meg a képtáramban - Horg.mint. Nuska4-től - ben, de ide is megpróbálom felrakni.

Halacska mintája
Előzmény: H.Stefi (59763)
evanet Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59801
Stefi nekem ez a halacska minta van, azt hiszem a leirás szlovákul van hozzá, majd igyekszem leforditani, de talán igy is le tudod horgolni, ha nem jelezz, segitek.
Előzmény: H.Stefi (59763)
evanet Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59800

Szép estét kivánok mindenkinek gyönyörű dolgokat alkottatok, utólag szeretnék mindnenkinek gratulálni a hónap munkája nyerteseknek, gyönyörű volt minden darab.

Minden szüli- és névnaposnak szivből gratulálok.

 

Drága aranyos Margitmama

tiszta szivemből örülök, hogy már jobban érzed Magad kérlek pihengess, gyógyuljm eg teljesen minél előbb. Gyógyitó sugaraimat és nagyon sok-sok ölelést küldök

Előzmény: margitmama (59780)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59799
Énisénisénis... vagyok, csak egy kicsit elboklásztam a calorimetry cimszóban. Sehol sincs leirva, hogy hogyan kell csinálni. Nagyon jó, nekem is jól jönne most.
Mintuska leirása ????
Előzmény: Jolimama (59796)
szedit99 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59798
Jolikám!
Nagyon szép terítőket raktál fel. A hozzáfűzött szöveg külön is tetszik.
Nem korai még jóéjszakát kívánni?
Előzmény: Jolimama (59796)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59797
Hahó!
Előzmény: Jolimama (59796)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59796
Hova tűnt Mindenki?

A hónap munkái játékra várom a képeket.

Jóéjszakát.
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59795
colorimetry = calorimetry
Előzmény: Jolimama (59793)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59794
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59793
Pirikém, nemsokára fennt lesznek, már csak pár kép van hátra.

Az a kis fejre való, az a colorimetry, Andi171 mutatta meg nekünk. Ott van a leírása is. Nagyon hamar elkészül, és most már tudom, hogy a lányok fején is jól áll. Titti és Kincső is kapott egyet.
Előzmény: csirip46 (59791)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59792
Borcsikám. Igen, én is jártam igy. Mostani uj formában még csak egyszer. Lehet, hogy csak egyes oldalaknál csinálja.
Előzmény: borcsimama (59789)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59791
Jolikám. Szuper... Sokba kerülünk Neked. A jobb oldali felső már izgat is. Bár lánykám már emlegette, hogy egy két ujabb pulcsit is köthetnék Balázsnak. És milyen igaza van.
Lassan már én is párhuzamosan fogok mindenfélét csinálni. Megnéztem a képtáradban a saját munkáid között azt két fekete-fehér kendőfélét. Mi az?
Előzmény: Jolimama (59787)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59790
Borcsimama, megnézted a képet, amit feltettem Neked?
Előzmény: borcsimama (59789)
borcsimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59789

Pircsikém az van, hogy az explorer engedélyezi ugyan azt, amit a mozilla meg nem. Van olyan sok album, amit az explorer-ler le tudok menteni, ugyan azt a mozilla meg nem engedi, nem jelenik meg a letöltés. Csuda jót mérgelődtem, mert egymás után néztem a kedvenceim linkjeit, explorer engedi, mozilla meg nem. Te még nem találkoztál ilyennel? Én azt hittem, hogy a picasamon állítottam el valamit, nem tudom.

 

Marad az IE, azzal tudok dolgozni. puszi és köszi, hogy segítettél. Borcsi

Előzmény: csirip46 (59779)
borcsimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59788

Szia Marika, nem tudom, hogy mi lehet az oka, a letöltés nem jelenik meg a mozillánál, azért írtam, hogy lehet, hogy valami nincsen jól beállítva, mert az IE-nél simán működik, a mozillánál, meg nem jelenik meg a bal oldalon ez.

 

Akkor majd, ha legközelebb jön a fiacskám, akkor megnézetem vele, mert biztosan, csak egy gombnyomás és készen van. Én meg nem tudom, hogy hol van az amire csak ráklikkel és kész. Akár be vagyok jelentkezve, akár nem, nem működik. De ez csak az utóbbi időben van, amióta módosítottak a picasan valamit.

 

Köszönöm a segítséged puszi Borcsi

Előzmény: GAGA50 (59783)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59787
Mai szerzeményem:
LadyTigi Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59786
Bogi, köszi :)
Előzmény: bogi.79 (59785)
bogi.79 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59785

Sziasztok!

 

LadyTigi! Ne, haragudj, most bírtam feljönni az oldalra :( Küldtem e-mailt, a részletekkel!

Bogi

Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59784
Margitkám, örülök, hogy jobban vagy. Légyszives tartsd be, amit mondanak.
Puszillak: Jolimama
Előzmény: margitmama (59780)
GAGA50 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59783
Szia Borcsimama !

Én 90 %-ban a mozillát használom Mindenhova. Kipróbáltam úgy is, hogy nem voltam bejelentkezve. Nem befolyásolja semmiben az, hogy be vagy-e jelentkezve vagy nem.

Amikor megnyitom az albumot a képek felett bal oldalon van sorba hogy DIAVETÍTÉS, MEGOSZTÁS, LETÖLTÉS. Ezt a letöltést ha a kis háromszögnél lenyitod az van, hogy LETÖLTÉS A PICASÁBA. Itt az egész albumot letölti.

Ha csak egy képet választol ki, megnyitod, felnagyítod, de ha nem nagyítod ki akkor is ugyanígy a bal felső részén a képnek megjelenik a DIAVETÍTÉS, MEGOSZTÁS, LETÖLTÉS csak itt ha a letöltést lenyitod az van, hogy FOTÓ LETÖLTÉSE. Itt le tudod tölteni.


Üdv: Marika
Előzmény: borcsimama (59767)
margitmama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59782
 BOCSI MÉG VALAMIT ELFELEJTETTEM, HOGY AZ ALBUM LINKET MÁSOLJÁTOK ÁT A EXPLOREBEN A MOZOLLÁRÓL AKKOR VAN LETÖLTÉS.puszi,
Előzmény: margitmama (59781)
margitmama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59781
 csirip -pirikém! KÉP LETÖLTÉSÉNÉL ANNYIT TODOK MONDANI . NAGYITÁS UTÁN NEM KELL HUZOGATNI ,CSAK JOBB GOMB ÉS HÁTTÉRKÉP MEGJELENITÉS .AKKOR KIADJA NAGYBAN ÉS ONNÉT MENT LE AKKOR NAGY LESZ .
Előzmény: csirip46 (59779)
margitmama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59780

SZIASZTOK DRÁGA FÓRUMTÁRSAIM! Egy pillanatra , benézek hogy hirt adjak magamról, ma elhagyhattam kicsit az ágyam, de beszélni még mindig nem tudok( a papa örömére)bocs vicc. Lázam már nincs ,de a hátam beszakad.

Vissza olvasni még nincs erőm, de annyit láttam hogy dolgoztok ezerrel, és csoda szépeket, allkottok.

A szüli naposokat-névnaposoknak ,küldöm minden szeretetemet.És minden elképzelhető jót. egy képpel  köszöntelek benneteket. MINDENKIT ÖLELEK-CSÓKOLOK.margitmama

csirip46 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59779
BORCSIKÁM.
Ha nem kinálja fel, hogy letöltés - Jolimama képén látod - akkor nem lehet letölteni - sajnos -. Ha kinagyitod, csak a kép egy része lesz látható és részletekben - képernyő scenneléssel - le lehet "lopkodni". Ez a legujabb, mert eddig ha kinagyitottam és a jobb egér - kép mentése valahová...- val le tudtam tolteni, most ez a lehetőség sincs.
Tegnapi barangolásainál többször találkoztam ilyen oldallal.
Előzmény: borcsimama (59767)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59778
Bubuka, szépeket csináltál.
Szalagosnál figyelj a kis fülek számának egyezésére. Akkor még szebb lesz.
Előzmény: Bubuka54 (59775)
pmárti Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59777
LadyTigi!  Köszi szépen!!!!
Előzmény: LadyTigi (59776)
LadyTigi Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59776

Pmárti !

 

Pont most beszéltem a hölgyel, és ha megírod sms-ben a címed küldenek mintacsomagot hogy milyen fonalak vannak. Nem budapesti a hely sajna.

 

Judit! Köszi:)

 

Bogi, akkor lennél kedves informálni, ha erre jársz?:) Köszönöm:)

Előzmény: pmárti (59773)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59775
Sziasztok Kedves Kislányok! Mindenkinek ennél kellemesebb napot /hol a nap?/ kivánok.
Nem tudom magamban tartani, képzeljétek megfertőzött a szalaghorgolás, és tegnap készitettem egy pici és egy kicsi teritőt, még csak most készült el, de rögtön megmutatom.
Előtte meg Anyukámnak és húgom lányának volt a szülinapja, arra is készitettem pár ajándékot.
az ajándékok /edényfogó,poháralátét,lepkék,virágok

életem első szalagosai
Előzmény: LRJudit (59774)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59774

Jolimama és Borcsimama!

Köszönöm a bizalmat, de én kizárólag IE-t használok, abból is a 7-est. Semmi problémám sincs vele. A Mozilláról ibolyám sincs.

LadyTigi!

A többi fonal áráról én nem tudok semmit. Ezt a kérdést Boginak kell feltenni. Gondolom, ha errejár és rátalál a kérdésedre, válaszolni fog.

Előzmény: Jolimama (59771)
pmárti Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59773

Szép napot mindenkinek!

Rece-Fice! Én a textilekhez nem nagyon értek a szőnyeg fogalmához  a kelim  tartozik még, a csipkeéről sajnos nem tanultunk, de nagyon jó lett volna! Köszönöm a csipkés oldal ajánlatodat. Most oolvastam  fonalkiárúsítást ír egyk fórumozós profilváltás matt Így szól!

"Szeretném figyelmükbe ajánlani, hogy rendkívül különleges, kiváló minőségű effect fonal készletünket profilváltás és helyhiány miatt jelképes áron(1/5) 1000ft/kg kiértékesítjük.Kézikötésre alkalmas, különleges ,csomós, fémszálas, moher. stb fonalakról van tt szó. Az ajánlat a készlet erejéig érvényes, jelenleg még 300 kg van raktáron.Nagyobb mennyiségnél tovább árajánlat lehetséges!!! Érdeklődni  06308428583. Országosan megoldható a szállítás!"

Kislányok én ezeket a fonalakat nem ismerem, tud valaki valami bővebbet róluk? Puszi Márti!

Előzmény: Rece-fice (59764)
LadyTigi Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59772

Szia Judit ! :)

 

Az árakról lehet vmit tudni? Meg hogy milyen vastag a fonál?

Engem a 3-ik kép jobb alsó sarkában lévő "bolyhos" fonalak érdekelnének és az utólsó kép jobb felső sarkában levő melírozottak még.

 

Előre is köszönöm az infókat!

Előzmény: LRJudit (59724)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59771
borcsimama, nekem mindkét böngészővel egyformán jön be, és ott a letöltés is. Nem tudom, hogy Neked miért nem jelenik meg, bízom Juditban, hogy tud talán segíteni.
Még azért jó, hogy legalább egyikkel le lehet tölteni.
Ha elkészül a pulcsid megmutatod ugye?
Szép napot Mindenkinek.
Előzmény: borcsimama (59767)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59770

Sziasztok!

mindenkinek nagyon kellemes napot kivánok!!!

szedit99 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59769
........ismét egy rokon lélek......
Előzmény: ANHIka (59762)
szedit99 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59768
Jóreggelt!

Borcsimama, jó látni hogy másnak is vannak "talonba tett" és megigért pulcsijai. Én is ebben a cipőben járok.
Előzmény: borcsimama (59767)
borcsimama Creative Commons License 2008.09.22 0 0 59767

Sziasztok, derűs hetet, szép napot kívánok!

 

Jolika köszönöm, már megtaláltam a kérésemre a választ, függönyminta megvan, letöltve, alkalomadtán elkészítés. Most egyelőre én is angyalkában utazom, sőt, a talonba helyezett pulóverjeimet fejezem be. Muszáj, mert ha nem erőszakolom meg magam, akkor soha sem fog elkészülni, már egy éve várja a befejezést, s lőn megint hideg, akár még hordani is fogom. No meg Dávidom is kinőtt mindent, neki is kell egy-két meleg kabátka, meg sapka.  Lassan már 1 éves lesz októberben.

 

Tobzódok a karácsonyi mintákban is, mentegetem őket szorgalmasan, nehogy eltünjenek, férjemmeg csak veszi nekem a cd-ket, hogy kéznél legyen ha kell.

 

 

Ja volna egy kérdésem az IE-n le tudok tölteni a picasaról,de  a mozillán nem. Nem jelenik meg a letöltés. Valami rosszul lehet beállítva????

 

Mindenkinek szép hetet és jó kézimunkázást!!!!!

 

Evanet merre vagy, már nagyon régen nem láttalak a fórumon.

Előzmény: Jolimama (59705)
livia néni Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59766

Elnézést kérek. Látom már a feltett album címét. Túl mohó voltam, nem olvastam tovább csak írtam, nagyon megörültem, hogy valakinek meg van a függöny mintája.

Lívia

livia néni Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59765

Kedves Jutka 18!

Elnézést kérek, hogy csak most reagálok a jelzésedre, de három napot úton voltam, most olvasok vissza. Nagyon örülnék, ha e-mailban elküldenéd nekem a mintát. Előre is köszönöm.

Lívia 

Előzmény: Jutka18 (59655)
Rece-fice Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59764

Kedves Márti!

 

Antikvitás kereskedők nemigen értenek textilexhez, kézimunkákhoz.  A www.csipke.atw.hu lapon konkrét segítséget is kértek(Hálócsipke, rececsipke fórum).


 Lukács Júlia 2008. márc. 24.

Antikvitás kereskedésem van, ahol többször megesett, hogy eladásra hoztak nagyon szép csipkéket. Sajnos nincs tudásom és tapasztalatom a csipkestílusok, csipkefajták felismerésére, de nagy örömmel kész vagyok segíteni fenntartani a magyar csipkeművészetet ápolni, ezért kérem, hogy jelezzék, kivel vegyem fel a kapcsolatot.
Köszönettel Lukács Júlia

 

Talán még tart igényt ilyen szolgáltatásra és egyáltalán - Budapesten legalábbis - sok antikvitás küszködik ilyen gondokkal.

Előzmény: pmárti (59743)
H.Stefi Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59763

Szép jó estét Mindenkinek! Készen vagyunk a szürettel és a darálással. A préselés még eltart egy pár napig.(Kb 5 q). Látom nagyon ügyesek vagytok. Én is kikerestem a mikulás fejet a mintáitok közül. És szeretném a segitségeteket kérni, volt halacska minta valakinek, de nem találom sehol. Ha tudná valaki, hol van, megköszönném.

 

Zsófimamája Gabikám! A táska félig kész, sajnos csak csövet kaptam a fülhöz, remélem sikerül. Ha kész lesz, most már jó a kameránk, a gépünk, is meg lett javitva, - ha addig nem szerzünk össze megint virusokat- , megpróbálom megmutatni Nektek. Nagyon jó éjszakát és sok ölelés mindenkinek.

ANHIka Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59762

Kedves Jolimama!

Én most apró ajándékokat csinálok,sok mindenbe belefogok,és semmit se fejezek be.
Nincs kedvem semmihez.Most neked gratulálok a szalagos terítőhöz ,gyönyörű.



Előzmény: Jolimama (59752)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59761

Szép estét mindenkinek.

 

Látom, mindenki készül, már a karácsonyra. Én is ígyekeztem aktiv lenni a hétvégén. Készitettem csúcsangyalkát, és kisangyalokat, 3 db-ot, és négy fejet is mert azt utálom a legjobban, igy neki estem, és legalább a testekhez már meg van:-)))Valahogy unalmas fejeket horgolni:-) de így ha előre készitek akkor nem olyan vészes:-)))

Képet mutatok, majd ha Misi haza ér és lesz adat átvivő kábelem, mert azt elvitte magával, a laptoppal együtt.

Holnap megyünk ultrahangra a testvéremmel:-) Már nagyon várom, milyen lesz látni a pici babát:-) a hasában:-)

 

nyüzike Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59760
Szia Ági !
Nem nálam lehet venni, hanem Idánál

regisztrálj és és emilben is írhatsz Ida korrekt válaszolni fog

http://passzio-merida.hu/index.php/hu/products/browse.html?category=23
Előzmény: ráhajtás (59758)
szirmok Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59759

Szia Ráhajtás!

 

A behorgolható karikákat én írtam, és a Passzo-meridánál taláható, írj nekik és küldik. Ha nekem írsz priviben /címed/ akkor továbbítom és tőlük megkapod.

Viki

Előzmény: ráhajtás (59758)
ráhajtás Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59758

Szép estét kislányok!

Nyüzike!Olvastam ,hogy behorgolható karikákat lehet vásárolni!szeretnék én is a 20.5 és a 21.5-ből vásárolni 5-5 darabot!!Hogyan lehetne megoldani??

Ma aktív voltam !3 harangot horgolgattam!Még nincs kikeményítve!

A mintákat Tőletek szereztem,szeretném megköszönni!!!

KÖSZÖNÖM!!!Majd mutizom,ha már szepen ki lesznek keményítve!!

biológus Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59757
:)))), azt hittem kért belőle:). Mit fugáltál vele?
Előzmény: Sándor3 (59751)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59756
Szép estét mindenkinek most rakták fel ezeket az angyalkákat van benne új minta ishttp://picasaweb.google.hu/dra.picosalonso/ANGELESDeESPERANCE#
Jolimama Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59755
raung, ez ismét nagyon szép lett.
Előzmény: reaung (59754)
reaung Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59754

Szép jó estet mindenkinek!

Kész a fiam sapija:

http://www.flickr.com/photos/8836464@N08/

 

A bogár mintát a szeptemberi Fürge ujjakban találtam (eredetileg ez teritő-minta!), ésrögtön megtetszettt.

Jolimama Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59753
Taptapó-Magdi, Sándor3-Ildikó bocsánat, kimaradtatok. Nagyon szépeket csináltatok. A keresztszemes is nagyon tetszik. Ildikó, a terítőd nagyon jól néz ki az asztalon.

Ilonamamzi, helyes lett az angyalkád, készülhetnek a többiek is.

További szép estét: Jolimama
Jolimama Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59752
ANHIka!
Jó, hogy jelentkeztél.
A Kincső kabátja tényleg jó lett, és nagyon örült neki.
Remélem jól vagy, és miket készítettél mostanában?
Taptapó keresztszemese alatti szalagos terítő az én ajándékom volt Neki.
Előzmény: ANHIka (59746)
Sándor3 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59751
Lányok!!!
Köszönöm a centrifuga használati utasitásokat,kiprobáltuk nagyon jó de azt hitték a szomszédok hogy falat furunk vasárnap délelőtt ,mutattuk hogy gyümölcslevet készitük SZomszédom kért hogy ha lehet akkor csak hétköznap használjam,és nevetve távozott
biológus Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59750
Leírást én is találtam, de csak rajz alapján tudok horgolni:(
Előzmény: Jutka18 (59739)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59749

Szia Ilonamamzi!

nagyon jól sikerült az angyalkád,csak gratulálni tudok hozzá!

Előzmény: Ilonamamzi (59748)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59748
sziasztok!

elkészült az első angyalkám, Nyüzike leírása és segítsége alapján horgoltam, nekem nagyon tetszik, folyt. köv.
Ibolya58 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59747

Sziasztok!

Minden kedves szüli és névnapot ünneplőknek /utólag is/minden jót kívánok!

ANHIka Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59746


Mindenkinek szép napsütéses napot kívánok!
Mifelénk 1 hete nem süt a nap csak esik ,és esik,de most egy iciri-picirit kisütött .
Régen jártam itt most olvastam vissza.
JOLIMAMA te milyen varázsló vagy?-hálozsákból kabátkát csináltál.
HORGICA gyönyörű ajándékokat vittél Erdélybe,erre is járhatnál.
ERZSIMAMI szép a pulcsi mintája le is mentettem.
TAPTAPO nagyon szép a kép amit feltettél /59548 h.sz./ , jó izlése van a lányod-
nak,no meg ügyes keze az anyukájának!!!!!!!!!
A kép alatti szalagos terítő is nagyon jól néz ki.

Minden születés és névnapot ünneplőt utolag köszöntök. Üdv: Anci
Ibolya58 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59745

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon kellemes vasárnapot kivánok!

Látom már azért készülödtök a karácsonyra!!!

PusziI bolya!

szedit99 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59744
Köszi a gyors választ! Szép világban mozogsz otthonosan. Sok sikert a továbbiakhoz!
Előzmény: pmárti (59743)
pmárti Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59743

Szebb időt mindenkinek!

Szedit 99!  óra-ékszer, bútor, műtrárgy, szőnyeg ezeket a szakokat végeztem el kb 10 éve saját magam szórakoztatására majdnem :) a munkaügyi hívatal támogatta, mert  munkanélküli voltam, eddig csak alkalom adtán maszekon néha néha dolgoztam, most egy zálogház keresett meg, még majd meglátom mi sül ki belőle!Szeretem a szép dolgokat, és nagyon sok  könyvem is van hozzá, részben vettem meg édesapámtól vannak festészeti szobrászati könyvek amik rengeteg segítséget adnak ilyen területeken. Pusz Márti

bogi.79 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59742

Sziaszok!

 

TJucus! Írtam Neked e-mailt.

Bogi

TJucus Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59741

Én kis naiv, azt hittem a másolás, beillesztéssel ott lesz a kép. Hát nem, úgyhogy most a hagyományos módszerrel teszem ide.

Bogi, akkor ezt kérném. És hát ha valahol meg lehetne nézni a többit, az jó lenne, mert én nem igazán tudok "látatlanba" fonalat venni, meg kell azt fogdosni.

Ez talán kivétel.

Köszönöm.

 

TJucus Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59740

szép jó éjszakát Kislányok! Most jutottam idáig, de nem bírtam ki, hogy ne kukkantsak be. És milyen jól tettem. Bogi, szeretném lestoppolni ezeket a fonalakat.

 

Vagyis kérném őket. Azt gondolom ideírod, hogy tudjuk átvenni.

 

 

Lányok, ma mozgalmas napom  volt, a lányomnak és a kisebbik unokámnak volt a születésnapja, jó kis bulit tartottunk. Sütöttem finomakat, sajnos elfelejtettem lefényképezni őket.

A Komáromban megkóstolt sajtos kiflit, Marizsu anyukája Magdi receptjét és a mi családi kedvencünket, Zalakockát. Nagy siker volt mind a kettő.

Mostan meg ittragadtam, látom elkapott mindenkit az angyalka láz. Hát igen, ha idejében akarunk végezni már el kell kezdeni a gyártást.

Most nem zavarok tovább, aludjatok jól, álmodjatok szépeket.

Jutka18 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59739
Itt meg megvannak NAGYBAN
Előzmény: Jutka18 (59738)
Jutka18 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 59738
A keresett angyalkáknak itt van a leírása:  angyalok
Lia63 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59737

Szép estét kivánok mindenkinek!

JOLIMAMA, ERZSIMAMA! ezeket az angyalkákat Annie's Attic albumában találtam, de ezekben az albumokban csak képek vannak, még soha semminek sem volt sem rajza, sem leirása. Ha nagyon lenne az embernek ideje - ami mindig kevés - talán le lehetne horgolni őket, lehetne vele próbálkozni.

szedit99 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59736
Köszi a köszöntést! Érdekes lehet a becsűsi munka. Milyen területen becsülsz?
Előzmény: pmárti (59732)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59735
biológus, sajnos azoknak az angyaloknak még nem láttam mintáját. Reménykedjünk, hogy előkerül még.

Nem a letöltött képet kell nagyítani, hanem a Picasa albumban nagyítod, és utána töltöd le.
Jól vagytok?
Előzmény: biológus (59733)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59734

GAGA50!

Ha a fényképen nincs rajta, utólag nem lehet rányomtatni. Azt kéne megkeresni, hogy hol lehet beállítani, hogy a képre rátegye a dátumot. Én speciel nem használom ezt a funkciót.

Előzmény: GAGA50 (59731)
biológus Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59733

Hát én rámentem a +-ra ami nagyít, de mondom, hogy némelyik fotó nagy lett volna, ha alapból 300*400-as a felbontás azokból nem lesz jobb:(.

De az az angyal már ok. Csak találtam még margitmamánál szépeket, de azoknak csak leírása volt, azokat mutattam du.

Nem tudom,  miért nem tudtam föltölteni.

Előzmény: Jolimama (59722)
pmárti Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59732

Szép estét mindenkinek!

Olyan régen volétam olvasni benneteket, van mit pótolnom látom, pár régen  jelentkezett topiktársunk is viszatért, örülök hogy ismét itt vagytok!!!!

Először is  A névnaposoktól kérek elnézéstEditkék utólag  Szmine Editke! Szedit és a többi titkos Editke!    és  a Szülinaposoknak akikről lemaradtam Nektek  is minden

szépet és jót hosszú boldog életet kívánok!

Hallgatásom oka egy kis munka volt, amit nem akartam elmulasztani egy kis nyugdíjkiegészítés, jól jön  mindig.Olyan érdekes, hogy amíg a 60 alatt voltam nem kellettem, nem is nagyon kerestek munka ügyben , most meg ismét voltak nálam, és becsűsi munkát ajánlottak, de azt hiszem már  ezt napi  8 órában már nem fogom elvállalni, talán "félárbocon" megpróbálnám még nem tudom mit csináljak, alszom rá egyet kettőt..Na ezzel nem untatlak benneteket! Látom már karácsonyoztok, azt hiszem én is előszedem  a mintájaimat, hátha  időben elkészül mire karácsony lesz!Pusz mindenkinek Most akkor visszaolvasok.-))))van mit!

GAGA50 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59731
Szia Mária !

A kezelési utasításában sajnos nincs róla egyetlen szó sem csak az hogyan kell a dátumot és időt beállítani a gépen. de arról hogy hogyan nyomtatja rá, arról semmi nincs.
Köszönöm most jól vagyok. remélem most már a kezed helyre jött, és tudsz horgicálni.

Puszi: Marika
Előzmény: Maria46 (59693)
nusa-szeged Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59730
Most kaptam ezt, az (egyetlen) választ, a két elveszett betűm miatt írt számtalan siránkozásomra:

„Szia,

Elnézést, azt hittem, ezt már javították (kétszer szóltam miatta a fejlesztőknek), megpróbálom megsűrgetni a dolgot.

Üdv,
Pogány Ádám”

 

 

De legalább végre szóba álltak velem.

Ajánlom, hogy Ti se adjátok fel!

Hiába, Isten malmai lassan őrölnek…
szirmok Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59729

Szia Bogi!

 

Kérlek mond meg a képen középen az a türkíz kék, milyen vtg, hány méter és mennyibe kerül. Illetve mekkora tűt ír hozzá.

Nagyon szeretem azt a szint szívesen vennék belőle.

LRJudit Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59728
Szívesen!
Előzmény: bogi.79 (59727)
bogi.79 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59727

Sziasztok!

 

LRJudit! Ezer köszönet érte!

Jutka18 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59726
Szervusztok! Nagyon szivesen elküldtem volna, de csirip46 megelözött, hiába, ő nagyon gyors, mellette nem is lehet labdába rúgni! :- )
LRJudit Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59725

És "aljas" módon az egyikről mindjárt választottam is.

Írjál Bogi az átvétel módjáról kérlek.

A barnás árnyalatúból kérem mind a 5-öt.

LRJudit Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59724

Bogi fonalai!

 

LRJudit Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59723
Elkezdtem feltölteni a képeket és közben járt le a bejelentkezésem! Kac-kac! Újra! Mindjárt, csak közben ebéd....
Jolimama Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59722
biológus, ha Margitmama albumát, vagy más Picasás albumnál kinagyítod a képet, majd letöltés-re kattintva töltöd le, nagyban fogja letölteni. Próbáld ki.
Előzmény: biológus (59721)
biológus Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59721
Igen amit küldtél még én is látom! :)))))))
Előzmény: csirip46 (59720)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59720
BIOLOGUS.
Ha letöltöd, akkor ilyen nagyra is ki tudod nagyítani a monitorodon. Nyomtatva is jól látszik. Jó nagy felbontásu a kép.
Előzmény: biológus (59713)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59719
Jolikám. Neked is !
Előzmény: Jolimama (59702)
biológus Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59718
biológus Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59717
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080920/angyalminta2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/080920/angyalminta2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
biológus Creative Commons License 2008.09.20 0 0 59716

Megpróbálom másképp:

 

<a href="

nyüzike Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59676
A baloldali 20-as
Előzmény: csirip46 (59672)
Piroska49 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59675
Kedves Jolimama!

Szeretném ezt a könyvet felajánlani a hónap munkájának ajándékai közé :)

Mindenkinek további szép estét!
Piroska49 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59674
Kedves Mária46!

Szeretném itt is megköszönni az ajándékot, ha már az e-mail-ezés nem nagyon akart menni. Nagyon gyönyörű! Nagyon örülök neki!
Köszönöm nagyon mégegyszer!!!

Jobbulást kívánok, hogy tudj ilyen szépeket alkotni!

Szép estét!

Köszönöm!!!

nyüzike Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59673
Tavaj huszasból csináltam és az sokkal nagyobb volt ugyan ennyi mintasorral.10 cm magas és az étmérője is kb annyi ezért csa szajnos tavajról nem maradtlóka így nem tudom a különbséget megmutizni
Előzmény: csirip46 (59672)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59672
Jolikám. Köszi, hog észrevetted a Tündérkémet. Még - Angyalkán kívül - sohasem csináltam ilyeneket. Most örülgetek magamban.

Nyüzike. Tulajdonképpen hányas ez a fonal? 80-ast mondtál, de az nagyon vékony kéne lennie. Ha az Angyalkádat nézem - aranyos -, legalább 20-as vagy 30as.
Előzmény: Jolimama (59654)
szirmok Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59671

Szia Mária!

 

Köszi a választ, gyönyörűek a tavirózsák.

Az a 10 dkg fonal van még Idánál és elküldi Neked ha kéred.

Nem árt beregisztrálni a céghez, akkor a hirlevelek is jönnek.

Előzmény: Maria46 (59630)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59670

Bogi!

Még nem ért ide, és nemsokára elmegyek itthonról péntek lévén. Holnap, ha idetalál, megcsinálom. Sziasztok!

Előzmény: bogi.79 (59667)
szirmok Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59669

Sziasztok!

 

Most kezdtem megint az olvasást, de közben rögtön válaszolgatok.

TJucus, sajna azt hiszem nincs térkép a weblapon. Majd ma még írok Neked.

 

 

Előzmény: TJucus (59604)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59668
Szép estét mindenkinek
Felteszem reggeli müvemet az angyalka 9 cm akasztó nélkül mallatte a tegnap szerzett fonal amiből készült. Kicsit sötét a kép de az arányok látszanak
bogi.79 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59667

Sziasztok!

 

LRJudit! elküldtem a képeket e-mailban! Köszi előre is!

Bogi

Rece-fice Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59666

 

Szedit, kedves!

Csak Vaterán át lehet?  Te nem 1 könyvet ajánlottál föl a Vaterán hanem ÉPP AZT, amit keresek.

De a Vaterával nem boldogulok: nemrég az unokaöcsém vett nekem így valamit: neki tegnap született a 3. gyereke!!! Kisebb gondja is nagyobb...

 

Próbáltam regisztrálni de nem jó a lapnak semmi, rövid a szokásos jelszavam, nincs most időm-türelmem ezzel vacakolni.

 

A könyv nagyon kell nekem: persze Neked előnyös, ha minél többet adsz el. Szóval nem olyan sürgős ugye------ nem viszi el senki előlem!!!!

 

Csak a hét végén tudok vele foglalkozni.

 

LRJuditnak is köszönöm!

Előzmény: szedit99 (59607)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59665
JUTKA18.
Közben megtaláltam én is a függöny mintáját, igy ne fáradj vele. Köszi.
Aki le szeretné tölteni, ebben az albumban megtalálja:

Függöny Album
Maria46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59664

kÖSZI Rece-fice!

 

Nagyon Aranyos irás, és köszönöm, hogy meg mosolyogtattál vele.

Lehet korán örültem a kezemnek, de nagyon bánt, hogy nem ma mentem vissza az orvoshoz. Egy jó adag tejeskrumplit kötöttem rá mert nagyon piros a könyököm ujra.

Hát azt hiszem csak a jó Isten tudja mi van vele!

üdv Mária

 

 

 

Előzmény: Rece-fice (59620)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59663

Bogi!

Ha elküldöd emilben, lekicsinyítve felteszem a fórumra.

Előzmény: bogi.79 (59662)
bogi.79 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59662

Sziasztok!

 

E-mailban szívesen elküldöm a képeket. Ide nem bírtam felrakni, túl nagyok. Aki kéri jelezze!

Köszi

csirip46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59661
JUTKA 18.
Elkérhetném én is a mintáját ?

Judit.
Köszi, megkaptam a mintát!
Előzmény: Jutka18 (59655)
Mmaca Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59660

Ha szabad akkor én is kérnééém, szépen..

 

Előzmény: Jutka18 (59655)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59659
JOLIKÁM. Ha beszélsz Margitmamával, nagyon gyors gyógyulást kívánok Neki én is.
Előzmény: Jolimama (59657)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59658
JUDIT. Nálunk a férjem kidobós fajta. Anno a kinőtt öltönyeit összecsomagolta, hogy majd leviszi a kukába. Anyukám meg fogta és elvitte a bizibe. Egész szép összeget kapott érte. Férjecském meg kérdezte Anyukámat és hol a pénz. A kukában - mondta az Anyukám :-) Amúgy nagyon jól kijöttek egymással. Mindenki azt hitte, hogy ő a fia én meg a menye vagyok...
Előzmény: LRJudit (59651)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59657
Köszönöm, és átadom Neki.
Előzmény: erzsimami (59656)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59656
Margitmamának mielőbbi gyógyulást, és nagyon vigyázzon magára. Tolmácsold jókivánságaimat légyszíves. Gondolom telefonos kapcsolatban vagytok.
Előzmény: Jolimama (59627)
Jutka18 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59655

Nekem megvan ez a minta:

 

Jolimama Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59654
csirip-Piri, nagyon aranyos a kis tündérkéd.
Köszönöm, hogy észrevetted a kis kabátkát. Jó meleg, jó lesz Kincsinek az őszi időben. Vasárnap viszem hozzájuk.
Még maradt annyi, hogy kötöttem az Andi mutatta calorimetry-t. Lehet, hogy ez kicsi lesz, majd megpróbáljuk, legfeljebb kötök egy nagyobbat. Nagyon hamar elkészült.
Előzmény: csirip46 (59647)
nusa-szeged Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59653

ÉN KÖSZÖNÖM NEKED !

Azóta is törtem a fejem, hogy vajon miért mentettem le, annak idején...

Valahányszor ránéztem a fotóra mindig csodálkoztam, hogy ez minek is, nekem?

Ha, most nem keresel, talán meg sem nyitom újra soha.

Előzmény: youlcsi (59644)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59652
Ha van rá módod, tegyél fel képet a fonalakról.
Előzmény: bogi.79 (59650)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59651

Elment!

Na jó-jó, de már teli a ház! Én sem bírok kidobni semmit, de ha kell nem tudom hová tettem. És a férjem is gyüjtögető tipus!

Előzmény: csirip46 (59647)
bogi.79 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59650

Sziasztok!

 

Remélem nem hargszotok meg, hogy idegenként csak így berontok hozzátok...

 

Én volnék aki tavasszal bezártam a kézimunka üzletem :( A maradék horgoló- és inkább kötőfonalakat kedvező áron eladnám. Ha valakit érdelkel a dolog keressen. Gondolom létezik itt is privát üzenet, bocsi, sajnos nem ismerem túl jól ezt az oldalt.

Esetleg ismerhetek valakit a Keresztszemes társaság révén? Ott is vannak kötőgető tagok.

Köszönöm a lehetőséget!

Üdv

Bogi

biológus Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59649

Köszönöm, a belem most tűrhető. A műtét nekem életmentő volt, és új életet adott egyben:).

Vigyázz magadra, húzzál vmi meleg kötött zoknit annak az ágynak a lábára!

Előzmény: pumukli9 (59621)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59648

Julinak elment, azonnal indítom a többit is!

Hogy mi vagyok, azt hagyjuk inkább! Nem, csak előfizető vagyok, hogy meglegyen. Tudjátok mit? Nem mondom le, szóljatok bátran, ha kell valami!

Előzmény: youlcsi (59644)
csirip46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59647
JUDIT. Kérhetném a mintuskát én is? Csak mindig próbálkozom, hátha valamelyik megtetszik a lánykámnak...
JOLIMAMA. Én is mindig azt mondom - sokszor hiába -, hogy nem szabad semmitsem kidobni. Nagyon jó ez a kis kardigán.

Hogy ki ne maradjak a Tündérkékből, tegnap muszáj volt egyet horgicálnom pihenésképp mert éppen egy függönybe kezdtem bele.. és ez hosszu lesz...
pilcher Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59646
Kedves Judit! Kérhetném én is a mintát? Előre is köszönettel.
Előzmény: LRJudit (59641)
Maria46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59645

Szia Olimama!

Örülök hogy már megkaptad és tetszik!

Puszi Mária

Előzmény: olimama65 (59640)
youlcsi Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59644

mindenkinek köszönöm a segítséget!

 

Judit!

Istencsászár vagy!!!

 

Köszönöm, köszönöm, köszönöm (ez mindenkinek is szól!!!)

 

ja, és még valami: az egyik képen volt az a bizonyos cim:

www.garnstudio.com

rengeteg, gyönyörű minta van rajta.

Előzmény: LRJudit (59641)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59643
Judit! Légyszi nekem is!!
Előzmény: LRJudit (59641)
olimama65 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59642
Látjátok milyen ideges vagyok, még azt sem tudtam rendesen leírni, hogy Napot. Na majd megnyugszom, ha hazaér az unokám, pedig még el sem ment.
LRJudit Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59641
Minta megy emilben!
olimama65 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59640

Szép Napok Mindenkinek!

 

Még nem olvastam vissza semmit sem, majd később, de nemrég érkezett meg a csomag és itt is meg akarom MÁRIA46-nak köszönni az ajándékokat. Nagyon örülök neki! Mária!Köszönöm.

A fiu unokámmal pakolunk, mert 1 óra körül indulnak Németországba az Október-feszt sörfesztiválra. Majd utána jövök, olvasok és írok is.

erzsimami Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59639

Akkor talán ez?

 

Előzmény: youlcsi (59635)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59638
Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes és szebb napot kivánok. A betegeknek gyors gyógyulást és jó egészséget.
Előzmény: youlcsi (59635)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59637
Akkor mindjárt utánanézek a fu-ban.
Előzmény: youlcsi (59635)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59636

vagy ez:

 

Előzmény: youlcsi (59618)
youlcsi Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59635

Nusa, Erzsimami!

köszönöm nektek nagyon!!!

ezek is nagyon szépek (már mentettem is), de ami nekem nagyon teccik, annak az oldalán volt a kör. talán tavasszal láttam egy fürgeujjak végén (következő havi ajánlóban, csak azt nem tudom, hogy miért maradt ki az életemből az a szám...).

Előzmény: erzsimami (59633)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59634

Youlcsi!

Beállok az ötletelők sorába, bár azt hiszem nem ezt keresed. Elküldhetem nagyobba, ha kéred.

Előzmény: youlcsi (59618)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59633

Esetleg?:

 

Előzmény: youlcsi (59618)
Maria46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59632

Szia Jolimama!

 

Az előttünk lévő tél elég rossz megfázásosnak néz ki már én hozzá kezdtem a kis antibiotikununknak evéséhez. Előzőekben fel tettem a receptet, légyszives oszd meg Margitmamával, sokat segítene rajta is. Sajnos még most sem tudom jól használni a netet, így csak segítséggel tudok feltenni bármit agépre, de szerencsére jó hogypáran tudjátok , Köszönet érte Nektek.

Puszi Mária

 

Tegnap fel tettem azajándékokat ajálva és elsőbbséggel remélem hétfőn odaér a lányokhoz.

Előzmény: Jolimama (59627)
nusa-szeged Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59631
Most látom, hogy ott van a cím a fotó  alján !
Maria46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59630

Helló Szirmok!

 

Saját kis növénytó mindössze két és fél hónapos, de nogyon jól sikerült. Ebben a hidegben is képes nyilni a virág és éjjel nappal egy hete ugy gondoltam megosztom Veletek. Köszi, hogy tetszik, Most is tele bimbóval remélem meg kinyilnak.

Egy kicsit melegebb hétvéget Kívánok !MINDENKINEK!

Itt Debrecen környékén elég hideg van!

Bocs mindent ide iírok, Jó lenne egy fonalhoz jutni abból a tizdekásbol esetleg ha Valaki utánvét küldene megköszönném én eddig nagyon jónak tartottam az ancort, de sajnos az uj nekem sem igazán jön be , ráadásul jól bevásároltam belőle!

 

Kedden kell ujra mennem a dokihoz remélem nem kell felvágni a könyököm.

Üdv Mária

Előzmény: szirmok (59603)
nusa-szeged Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59629

Erre gondoltál, ugye?

Talán, így fotóról valaki fölismeri, akinek meg van a leírása is

Előzmény: youlcsi (59618)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59628
Régiből újat?
Még Titti unokámnak kötöttem egy babazsákot /19 éve/. Most rátalált a Lányom, és én a kapucnit levéve, meg az ujjaiból kötöttem két ujját, és lett Kincsőnek egy meleg kabátka.
Jolimama Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59627
Sajnos Margitmama beteg, tüdőgyulladással fekszik.
Mindenkit puszil.
Jolimama Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59626
Judit!
Nagyon sajnálom . . . . . .

Bíztam Benned, hogy Te megtalálod.
Előzmény: LRJudit (59613)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59625
Előzmény: Jolimama (59623)
pilcher Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59624
Filéhorgolás mindenféle kis minta.
Jolimama Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59623
Rece-fice!, Szedit a Vaterára tette fel eladni a könyvet. Nem feltöltésről van szó.
Nem vagyok gyakaorlott kereső a Vaterán, próbáltam megkeresni, de nem sikerült. Próbáld meg Te is.
Előzmény: Rece-fice (59620)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59622

Szirmok Viki!

 

@ ment!

pumukli9 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59621

http://picasaweb.google.com/zdenkagal/AnimalCutUpCakes#slideshow

Erzsimama tortaforma gyerekeknek! Az elefántos csoda jó!

És boldog szűletésnapot kívánok nekik!

 

biológus

Örülök a jó hírnek és vigyázz mindkettőtökre.  Remélem jól vagy? / bél?/

Az olcsó fonal engem is érdekelne.

Itt egész héten esett az eső és bizony hideg van.

A náthám az egy kicsit makacs.

Puszi Eszter

 

Előzmény: erzsimami (59610)
Rece-fice Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59620

 

Kedveseim: Zsófimamája, Szedit és Ladytigi!

 

 

A  honlap, ahonnan kimásoltam a hírt: www.csipke.atw.hu , a fórum utolsó beírása(csak a sajtóhibákat írtottam ki). - Én 'hivatalból' nézem őket...

 

Szerintem nincs internetük - aligha kereskedelmi cég, inkább felhasználó - ennyi az információm....... hívni kell P. Andreát!

 

Kössz a feltöltéseket, Szedit! Alig várom, h. megnézhessem:-)) - de dolgozni is kell....

SZIRMOK! MÁRIA 46-nak kerti tava van, és ott pompázik a tündérrózsája! No Füvészkert!!!!!!!!!
Előzmény: LadyTigi (59617)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59619

Judit! Sajnálom! A MÁK egyébként sem híres a gyorsaságáról. Én is már 19 napja várom a papírjaimat. Az én kérelmem is függőben van, hiába dolgoztam ott, míg nincsenek papírjaim, nem tudják megállapítani a járadékomat.

A mintát küldöm.

Előzmény: LRJudit (59613)
youlcsi Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59618

szép napot, sziasztok!

tudom, hogy szinte mindig csak akkor írok, ha kérni szeretnék valamit, de légyszi nézzétek ezt el nekem! szóval: láttam valahol olyan horgolt felsőt, ami ~terítőből indult. nem tudom jobban leírni... szóval az egyik oldala egy nagy kör, és abból nőnek ki az ujjak. ha érti valaki, hogy mire gondolok, akkor biztos azt is meg tudja mondani, hogy hol találok hozzá mintát... köszi...

LadyTigi Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59617

Szia Rece-Fice !

 

Melyik honalp ez? Szeretném megnézni, meg címet sem tudok :)

 

Köszi :)

Előzmény: Rece-fice (59593)
biológus Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59616

Fuga:

ez tényleg olyan, mint a traktor:). Legalábbis az enyém, nem tudom az újabbak?...

Nem kell kikapcsolni csak tömjed neki nyugodtan, én csak akkor szoktam, míg kiöntögetem a lét amit kicsavart, mert addig ugyebár üresen menne, úgy még szörnyűbb a hangja, ha üresen megy.

Volt olyan év 50kg barackból csináltam lét, társasházban áldhattak a szomszédok. Idén csak olyan 20-ból:), a többi ment 25 üvegbe befőttnek:).

De azt hiszem a takarítógép még hangosabb! :)

Előzmény: Sándor3 (59590)
Mmaca Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59615

Sziasztok, jó reggelt!

A NLC-én összeakadtam egy lánnyal, aki a tavasszal szüntette meg a kézimunka üzletét, és a maradékot kedvező áron eladná. Utólagos engedélyetekkel javasoltam próbálkozzon itt is, hátha van olyan holmija ami kellhet itt. Pamutfonalat én is akartam volna, de úgy néz ki, csak nem jön össze a dolog.

Mmaca

zsófimamája Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59614

Nusa!

Ezekkel a jelszós dolgokkal én is mindig bajban vagyok, addig próbálkozgatok, míg el nem találom:)) Itt a mh-i gépen meg havonta kell változtatni a jelszót, tiszta agyrém, már azon gondolkodtam, hogy azt fogom írni: szeptember, október, november.....

Előzmény: nusa-szeged (59605)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59613

Erzsimami!

Fel kellett függesztettnem a kérelmemet, mert nem jön az igazolás a MÁK-tól. Emiatt nem kap a gyerekem szoc. támogatást az egyetemen. Se sajt, se sonka! Hurrá!

A mintát én kérem szépen!

Előzmény: erzsimami (59610)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59612

Kaptam egy nagyon egyszerű és nagyon finom tojás nélküli receptet, most közkincsé teszem. Emlékeztek a nugát kockára? Szinte ugyanolyan az íze:

 

Marcipános kocka

 

Fél kg darált kekszt 1.5 dl forró tejjel leöntünk. 30 dkg porcukrot, 25 dkg margarint, 1 vaníliás cukrot teszünk hozzá, majd jól összegyúrjuk. Én teszek még hozzá kb. 25 dkg darált diót, vagy mandulát, vagy Dejót. Összegyúrjuk, majd kettéosztjuk.

Az egyik felébe 10 dkg kókuszreszeléket, fél rumaromát, 3-4 dkg kakaóport teszünk. Ezt belenyomkodjuk egy peremes tálcába.

A másik feléhez hozzágyúrunk 1 mandulaaromát, majd az előző massza tetejére nyomkodjuk.

Az egészet csokimázzal leöntjük.

Csokimáz: 20 dkg bevonócsokit megolvasztunk, majd 4 evőkanál olajat keverünk hozzá. Érdemes a bevonás előtt hűtőbe tenni félórára a sütit.

Hűtőben tartjuk, kockára vágva fogyasztjuk.

 

Jó étvágyat hozzá!

zsófimamája Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59611

Szép napot mindenkinek!

 

Erzsimami! Igen ez az, de köszönöm, már meglett, Anhel_Évi elküldte mailban.:))

 

Rece-fice! Szerinted képet nem lehet nézni a fonalakról?

 

Előzmény: erzsimami (59610)
erzsimami Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59610

Szép napsütéses reggelt! Remélem kicsit melegszik is az idő, egyfolytában fázom.

 

Gabi!

Itt a minta:

 

 

 

 

Küldöm mailban is, hátha úgy jobban látszik.

 

Hétvégén ünnepségsorozat lesz nálunk, két unokám is ünnepli szülinapját. Mivel Dani unokám tojásallergiás, tortát kell gyártanom, azt hiszem gyümölcstortát fogok.

Holnap találkozom Zuzanával, Marizsuval. Kár, hogy kevés időm lesz.

 

Most, hogy ilyen hideg van, és esős az idő, nekiálltam lábtörlőket gyártani reklámtáskákból.

 

Ildikó! Nagyon szép lett a terítőd!!

 

Olimama! Remélem már minden rendben és egy kicsit pihentél is.

 

Mindenki vigyázzon magára ebben a hideg időben.

Előzmény: zsófimamája (59559)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59609
Hü de nem bírok magammal.
próbaként elkezdtem egy angyalkát nagyon élvezem az új fonalat szuper.
Kár hogy a terítő kezdésénél még nem volt
csirip46 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59608
szedit99 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59607
Recefice, köszönöm.

Feltettem a Vaterára egy rececsipkés könyvet. Az Új Idők kiadványa, 1938-ban jelent meg. Ha érdekel, keresd meg!

Előzmény: Rece-fice (59593)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59606
Szép reggelt mindenkinek! Viki és zuglóban lakon kocsival mentem Csepel felől
még augusztusban . Most Ida férje hozta el
Előzmény: szirmok (59602)
nusa-szeged Creative Commons License 2008.09.19 0 0 59605
Lebirkóztam az „Indát” !

Valamilyen rajtam kívül álló hiba folytán, a nick nevemből eltűnt két betű, így nem ismert föl,

a technika…

Egy lehetőségem maradt: Misurka néven zengedezhettem volna a zoknikötés, és a kalaphorgolás szépségeiről a továbbiakban.

Körbekönyörögtem az egész Indexet, hogy adják vissza azt a két nyomorult bötűt, de mindenhonnan ezt a választ kaptam:

„Köszönjük az észrevételt, hamarosan válaszolunk!”    

És nem történt semmi…

Hát, újra regisztráltam.

Most nem győzőm memorizálni ki, hová, hogyan, és mivel…

Ha, annyi húszezresem lenne, ahány levélcímem, miegyebem keletkezett az elmúlt években az Interneten, (anélkül, hogy kértem volna, vagy igényt tartottam volna rá) kifejezetten gazdag asszony lennék.

Ui.: a régi @ címemet továbbra is használom

TJucus Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59604
Szirmok! Köszönöm, azért ha muszáj, úgyis megtalálom, azt még ugyan nem néztem, az oldalukon van-e térkép. Ha igen, biztos megtalálom. Állítólag elég jól tudok tájékozódni. Talán a jövő héten meg is nézem. Szerintem egyébként Nyüzike biztos kocsival ment, úgytudom neki van.
szirmok Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59603
Mária! gyönyörűek ezek a virágok! Hol látható, a Fűvészkertben?
Előzmény: Maria46 (59600)
szirmok Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59602

Szia Jucus!

 

A Passzió-merida Szigetszentmiklóson van. Ráckevei hév mellett van.

A Csepelről jövő buszjáratokat nem ismerem, biztos úgy is. Én a környéken lakom, de más városban én is kocsival megyek.

Nyüzike, Te merről jöttél?

 

Előzmény: TJucus (59601)
TJucus Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59601

Szép estét MIndenkinek! Lányok, ma olyan szép napom volt. Párom szabadnapot kapott és elmentünk moziba. Ilyet még nem láttam, 3D-s film a Galapagos szigetekről. Már eleve a képek is nagyon szépek, de így hogy szinte benne vagy a képben.....

Hát mit mondjak, fantasztikus volt. Nem tudom láttatok-e már ilyet, de én le voltam nyűgözve. Kaptunk egy szemüveget és azzal kellett nézni.

Szirmok, Nyüzike, hogy kell a Passzio-hoz menni tömegközlekedve? Mert hogy én csak úgy járok. Írjátok meg légyszives! Érdekelne ez a karika. Meg a bolt is. Sajnos, hál' Istennek okt. 4-én még Kőszegen leszek, úgy hogy Budafokra nem tudnék elmenni.

Mária, nagyon szép ez a virág, és hogy otthon....

 

Maria46 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59600

Lassan már jóéjszakát kell kivánnom!

 

Na lassan alakul a könyököm, már annyi mindent tettem rá! Fáslival még horgolok is már vele.

 A Lányoknak postáztam az ajándékom !

Itt küldök egy fotót Minden ünnepeltnek akiknek mostanában volt ünneplni valójuk.

Saját virág!

 

 

 

 

 

 

 

egy hete egyfolytában nyilva, most voltunk lámpásan is megnézni, hihetettlen, hogy éjjel is nyilva van:

 

 

 

 

 

 

 

Puszi Mindenkinek, Mária

LRJudit Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59599

Szirmok!

Törölje az ideiglenesen letöltött internet file-okat.

Előzmény: szirmok (59595)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59598
szirmok, nekem a kínai oldallal volt ilyen problémám. Más böngészővel viszont bejött. Nem tudom, hogy milyen böngészővel netezik. Kérdezd meg. Valami beállítási gond lehet nála. /Nálam jobban hozzáértők biztos jelentkeznek még tanáccsal./ Nekem ez volt a tapasztalatom.
Előzmény: szirmok (59595)
szirmok Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59597

Neked is azt válaszolom amit Szeditnek.

www.passzio-merida.hu nincs minden az oldalon feltéve, de ha írsz válaszolnak és küldenek.

Viki

Előzmény: margo5154 (59576)
szirmok Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59596

Kedves Szedit!

 

Az a helyzet mint írtam éppen tegnap voltam Idánál. Akármennyire igyekeznek a weblap nem mindig napra kész. A boltban több az árú, és mivel tudom kerestétek itt ezért én tegnap megnéztem, van vagy három méretben és z árát is írtam.

Ha netán nincs akkor beszerzi. Írj Idának.

Előzmény: szedit99 (59557)
szirmok Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59595

Sziasztok!

 

Még nem olvastam a mai hozzászólásokat, előbb egy kérdés ill segítség kérés:

Van egy régi olvasó, topiktagunk aki most írt nekem,  hogy kb másfél hete, nem tudja behozni a fórumot. Azt írja ki a gép, h a lap nem megjeleníthető.

Nekem sikerül, de neki sehogy, mi lehet a gond? Valakinek volt már itt gondja nem rég, hogy sikerült visszacsinálni?

csirip46 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59594
Kipróbáltam, müxik.
További szép estét mindnyájatoknak.
Sajnos mennem kell mert kezdődik ez a ...nem találtam jelzőt, szóval a Barátok közt...((
Előzmény: csirip46 (59591)
Rece-fice Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59593

 

Figyeljetek, kedves fonalazók, kötögetők!

 

Ezt a felhívást olvasom a csipkés honlapon:

 

Szeretném figyelmükbe ajánlani, hogy rendkívül különleges, kíváló minőségű effect fonal készletünket profilválás és helyhiány miatt jelképes áron(1/5) 1000ft/kg értékesítjük. Kézikötésre alkalmas, különleges csomós, fémszálas, moher stb. fonalakról van szó.

Az ajánlat a készlet erejéig érvényes, jelenleg még 300 kg van raktáron. Nagyobb mennyiségnél további árajánlat lehetséges..!!!!
Érdeklődni lehet: 06 30 842 8583
Országosan megoldható a kiszállítás.

Üdv: Pártos Andrea

Sándor3 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59592
Csirip kérlek azt irjátok meg hogy a kapcsolot csak haggyam bekapcsolva
a két információ közt irtam e kérdésem
csirip46 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59591
ILDIKO. Találtam egy oldalt. Ugyan pdf, de ábrák is vannak benne. Olvasd el figyelmesen. Mentsd le. Minden gyümölcscentrifugára érvényes.
Remélem, hogy sikerül felraknom. Mikor etetem ki szoktam kapcsolni, amikor már trutyis nem, csak öntöm bele...

Gyümölcscentrifuga használati utmutató

Nagyon szép dolgokat készítettél.
Előzmény: Sándor3 (59590)
Sándor3 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59590
Biologus köszönöm a gyors informáciot,de mikor etetem nem kell kikapcsolni?
Mert csak bekapcsoltuk hogy müködik e ,és olyan hangos mint a traktor.



Ibolya én ezt Lidl fonalból készitettem fehér és ekrü szinüböl.

Ha már irogatok akkor elszeretném mondani,hogy vágyom a párkányi vásárba menni és ha érdemes talán ott vásárolni fonalat ha megéri.Ez a Simon-Jude vásár okt 9-12ig
Bizom benne elfogatható lessz az idő,és ha valakinek kedve volna jönni nagyon örülnék neki.
További szép estét mindenkinek
csirip46 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59589
Ildikó. Ugy kell használni, mint amit a Biologus leirt. Nagyon egyszerű. Én használom a "nyomkodót" is, mert ha nem teszem rá, nagyon darabos lesz. Többször is átengedheted rajta. A végén jó sürü lesz. Nekem egy ősi példányom van de a paradicsomlevet már 18 éve ezzel teszem el. Kb. 4X eresztem át rajta az egész trutyit és jó sürü lesz. Agg kora miatt izgultam is, hogy elindul-é az idén, de nem hagyott cserben.
Jó tanács. Használat után rögtön mosd el. A kis szitát körömkefével tisztitsd meg, igy nem marad benne semmi.
Előzmény: Sándor3 (59583)
biológus Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59588

Gyümifuga:

 

fölül belepakolsz, oldalt az az 1 gomb van rajta, azzal indítod. Jobb oldali rekeszbe jön ki a lé, bal oldaliba  héj. Vagyis nekem, vmi nagyon hasonló van.

Szürke patenttal tudod levenni a tetejét, és a szűrőt használat után kiüríteni.

Én nyáron siettem mikor a barackot daráltam, és közbe a lé már folyt mindenhova, mert megtelt, arra figyeljél, hogy nem csak tomni kell neki. Vagy csak én vagyok ilyen?

Ha sok cucc jön ki a héjjal, újra is darálhatod. De akkor csak kanállal tudod adagolni.

Elvileg még van egy szürke műanyag kis mütyűr, amivel fölül tudod tömni, de én nem szoktam használni, nyeli anélkül is a gyümölcsöt.

Jó iszogatást utána!

Én sok l ivólét raktam már el vele:)))))).

Előzmény: Sándor3 (59583)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59587

Sziasztok!

Szép estét kivánok mindenkinek!

Az elmúlt 2 napban sajnos az ágyat nyomtam,valahol nagyon megfáztam.de most már jobban vagyok!!!!

 

Sándor3!!!!

Hasonló lehet az izlésünk,Én is ugyanezt a teritőt csinálom most,de nem fehérből hanem bézs szinből.Ha elkészül,majd megmutatom!!!

Nagyon klassz a teritőd!!!

Előzmény: Sándor3 (59583)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59586
Ida nagyon rendes keresd meg @ ban


passziomerida@gmail.com
Előzmény: margo5154 (59582)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59585
Előzmény: nyüzike (59584)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59584
Itt a fonal gyártójának honlapja

http://www.adriafil.com/index.html?id_lingua=2&id_pagina=2&id_filato=DT
Előzmény: nyüzike (59581)
Sándor3 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59583
Kedves Lányok!
Jöttem nyári munkámmal dicsekedni, hogy lássátok én sem tétlenkedtem.
Közben kérdezni is szeretnék a képen látható gyümölcs centrifugát hogy kell használni. (Nincs használati utasításom hozzá mert ajándékba kaptam.)
Előre is köszönöm segítségeteket! IldikóC.1C.2PulcsiTerítő
margo5154 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59582
Igen ! Köszönöm, erre gondoltam.

Margó
Előzmény: nyüzike (59577)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59581
Lányok megkaptam a fonalat hú de boldog vagyok én írtam tegnap rossz árat a képen látszik a jól 100g/ 1065Ft . Még nem próbáltam a fonalat de lehet hogy nem fog nyugton hagyni.
Ekkora gombócot még ilyen vékony fonalból nem láttam. Már régóta csak 20g -osat lehet kapni ez meg 100g. Finom puha nem agyon sodort mont az utóbbi időben az Anchor
nyüzike Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59580
Bocs véletlen azt is arhiváltam olvasni olvastam de akkor még nem válaszoltam . Most megtettem
Előzmény: Jolimama (59578)
pumukli9 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59579

taptato Magdikám!

Megérkezett a boríték, és nagyon tetszik.

Köszi @ ment

Ti jól vagytok? Én náthásan !

Eszter puszika

Jolimama Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59578
nyüzike, 15-én kaptam Tőled levelet, arra 16-án válaszoltam. Tegnap nem kaptam Tőled levelet.
Előzmény: nyüzike (59577)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59577
Szia Margó erre gondolsz?szirmok válasz | megnéz | könyvjelző 2008.09.17 19:47:15 Š (59540)

Szép estét!



Nyüzike!

Voltam Passzio-meridánál és megnéztem a fonalad, nagyon szép! Örülni fogsz neki, ráadásul 10 dkg-ás, szerintem így megéri az árát.

Pár hónapja horgoltam Idának mintát, igaz kicsi vastagabb horgolókból és nagyon meg voltam elégedve a minőséggel.

Különben jöttek nagyon szép kötőfonalak is, szintén ettől a cégtől.

Kérdeztem a tűbefüzőt is és az a varrótűt aminek a foka olyan más, még nincs neki, de majd megnézi.

Horgca és akit érdekel még, jöttek ablakra behorgolható karikák,

11, 13, 15, 18,5 , 20,5 éa 21,5 cm átmérőjüek 250-től 315.- ig.

Ezt csak azért írom, mert volt akit érdekelt régebben.



Jolimami, megkaptad a tegnapi mailom?
Előzmény: nyüzike (59523)
Előzmény: margo5154 (59576)
margo5154 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59576
Szerbusztok !

Már elég régóta passziv tagja vagyok a fórumnak, sok szép munkát és ötletet találtam benne. Minap találtam egy levelet amiben horgológyűrű lelőhelyről volt szó,
amit már ablakdíszhez régóta keresek. Most nem találom ! Segítsetek !

Köszönöm :Margó
Jolimama Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59575
Aranyos ez a kabátka. Szép emlék.
Előzmény: énisegy (59573)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59574
Sziasztok!

Akit érdekel: október 4.-én "Passzió"-ék a Budafoki Művelődési Házban (Campona mellett) 10-16.-ig a foltvarrósoknál lesznek. Visznek fonalakat is. Ha kell valami, küldjetek mailt-t nekik és kiviszik.
énisegy Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59573

Nézzétek mit találtam!!:)):

Férjem keresztelőkabátkája.

Na ez is több mint 32 éves, de édes lehetett benne ez a most 197 centis hapsi:)

 

zsófimamája Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59572
Nyüzike! Köszi, nem ez az, már megvan:))
Előzmény: nyüzike (59571)
nyüzike Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59571

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=74213

Bocsi a baillasztés lemaradt

 

nyüzike Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59570

Szép napot mindenkinek !

Gabi lehet hogy itt a második oldalon van amit keresel?

Előzmény: zsófimamája (59568)
zsófimamája Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59569

Jolimama!

 Tárgytalan! Most néztem meg a leveleimet, és Anhel_Évi megtalálta, el is küldte nekem! Innen is köszönet érte!

 

 

Előzmény: zsófimamája (59568)
zsófimamája Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59568

Jolimama!

Az a baj, hogy kifordítva volt nálam is az újság, és nem igazán emlékszem a címlapjára sem. És én nem konkrét pulcsit csináltam belőle, hanem az egyik drapp vagy szürke pulcsi mintájával csináltam az enyémet. De a minta külön oldalon pirossal volt, erre tisztán emlékszem. Arról a fehérről van szó, amit a hónap munkájára csináltam, olyan legyezőforma minta.
De tutira emlékszem, hogy valakinél fel van rakva, mert mikor láttam megjegyeztem, hogy ebből csináltam én is az enyémet. (Csak azt nem jegyeztem meg, hogy kinél volt:(((

Előzmény: Jolimama (59562)
LRJudit Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59567

Szedit!

Írjál neki emilt, válaszolni fog és elküldi, ha van. Nem maga csinálja a honlapot, nem megy a módosítás egyik napról a másikra.

Előzmény: szedit99 (59564)
ZsebiB Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59566

Marizsu!

Isten éltessen szülinapod alkalmából, így utólag is! :-)

 

ZsebiB Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59565

Jolimama! Rendben!

 

Viki, ha kéred, elküldöm Neked, csak egy címet kérek! :-)

 

Természetesen a másik keresztszemes újság marad felajánlva...

Vagy az is kellene valakinek?

Előzmény: Jolimama (59563)
szedit99 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59564
Köszi a gyors választ! De miért nincs fenn? Ki tudja.......
Előzmény: LRJudit (59558)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59563
ZsebiB, feltettem a hónap munkáinak ajándéka közé. Ha úgy gondolod, add oda szirmok-Vikinek, csak szóljatok, hogy levegyem a képet. Biztos örülne neki.
Előzmény: ZsebiB (59560)
Jolimama Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59562
zsófimamája, ha erre gondoltál, küldd el a képét a pulcsidnak, vagy írd meg, hogy melyik hónapban volt. Szívesen elküldöm a mintát. Ha ez az újság, bescennelem és a magyar nyelvű mintákhoz feltöltöm.
Előzmény: zsófimamája (59559)
reaung Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59561

Sziasztok :-) brrrrrrr, nagyon hideg van odakint. Ha ma ügyes leszek, be fogom fejezni a fiam sapiját.

http://www.flickr.com/photos/8836464@N08/2866751691/

ZsebiB Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59560

Szia Viki!

 

Ez az Évkönyv a Keresztszemes magazin éves előfizetéséhez járt, de én korábban egyet vettem az újságárusnál is, mert ők is árulják, és így lett 2 példányom belőle.

 

Minden évben a magazin kiadója kiad egy évkönyvet, kb év vége felé, november-december környékén.

 

Szívesen elküldöm Neked, vagy leírom a tartalomjegyzéket, vagy össze is futhatunk, ha Pesti vagy, vagy itt vagy a környéken. :)

Előzmény: szirmok (59522)
zsófimamája Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59559

Szép napot mindenkinek!

 

Minden ünnepeltnek sok boldogságot kívánok!

 

Szeretnék kérdezni: Valamikor a nyáron valaki tett fel a képtárába Diana, vagy Sabrina, vagy nemtudom milyen nevű újságot, amiben horgolt felsők voltak. Ha jól emlékszem fehér top van az elején. Abból horgoltam a fehér pulcsimat a játékba, csak kellene a minta, akkor én is kölcsönkaptam az újságot, és most nem találom kinél volt.

Köszönöm szépen:))

LRJudit Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59558

Szedit!

Azért nem láttad, mert nincs fent a honlapon. Jól láttad!

Előzmény: szedit99 (59557)
szedit99 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59557
Köszi, de miért nem láttam? Annyiszor végigböngésztem a körkötőtűket, és nem láttam a "bambuszt". Azóta már itt lenne, és postaköltséget takarítottam volna meg! A barátnőm meg csak a jövő héten megy Pestre. Biztos, hogy rajta van az árjegyzékükön?
Előzmény: szirmok (59542)
livia néni Creative Commons License 2008.09.18 0 0 59556

Valaki rendelkezik-e ennek a függönynek a mintájával?

Lívia

TJucus Creative Commons License 2008.09.17 0 0 59555

Lányok! Az előbb elfelejtettem. Van nekem jó pár körkötőtűm, aki emlékszik rá, anno műanyagból lehetett kapni, javarészt NDK gyártmány. Nem szerettem vele igazán kötni, nekem valahogy nem jött be. Csak rakosgatom ide-oda. Szóval, ha valaki szeretné, nagyon szívesen odaadom, csak írjátok meg.

TJucus Creative Commons License 2008.09.17 0 0 59554

Szép Jó Estét Kislányok! Remélem nálatok meleg van, mert én nagyon fázom. Bár beindították a fűtést, de még valahogy nem érzem. De inkább most legyen hideg, hogy mire mi utazunk Kőszegre, legyen szép időnk.

Horgica! Neked is ennél jobb időt kívánok, bár Erdélyben mindig egy kicsit hidegebb van. Lehet , hogy a látogatásod idejére odaköltözöm, hátha kapok ajándékot! Nagyon szépséges dolgokat készítettél, biztosan nagyon fognak neki örülni. Jó utat, szép élményeket kívánok.

Maria46, mielőbbi gyógyulást kívánok. Borzasztó lehet, a fájdalom és a kellemetlenségek mellett, hogy nem tudod használni a kezedet. Rémálmaim között szerepel, hogy ha balesetet szenvedek nehogy a kezemmel legyen baj. Pedig igen esős fajta vagyok, és hála Istennek még eddig megúsztam. Három kopp.....

Pilcher, csodálatos albumokat találtál. Teljesen belefeledkeztem én is. Köszönet érte.

Fogadalmaim ellenére elkezdtem egy terítőt, 2 sort kb. 5x bontottam fel, mindig elrontottam. De már túljottam rajta.

Jolimama, küldtem a levelet a tűkkel, remélem hamar megkapod.

 

Csopi47 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 59553

MARIZSU!

 

NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK A SZÜLINAPODRA!

 

Acica leírását megtalálod HorgIca képtárában a második oldalon lévő albumban,részletesen.

 

Puszi Csöpi

marizsu2 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 59552
Köszönöm szépen!
Előzmény: ráhajtás (59549)
szirmok Creative Commons License 2008.09.17 0 0 59551

Zsebi!

 

Nem tudom olvastad-e. Hol lehet megnézni ezt a kereszteszemes könyvet?

Nem láttam még, és kiváncsi vagyok rá.

Előzmény: ZsebiB (59466)
ráhajtás Creative Commons License 2008.09.17 0 0 59550

Kislányok!

Bevallom nagyon szeretem a meccset!!Így én most elköszönök!!

Jó éjszakát Mindenkinek!!!!

ráhajtás Creative Commons License 2008.09.17 0 0 59549

Marizsu!

Boldog születésnapot!!!!Elnézést!!

taptapo Creative Commons License 2008.09.17 0 0 59548

Csirip - nagyon szívesen!

 

Ezt a kedves mese alakot a múlt havi játék "nyereményéből" készítettem, a lányom kérésére! Ezzel kívánok, minden ünneplőnek boldog születés és névnapot!

üdv taptapo magdi

 

scraf

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!