Keresés

Részletes keresés

Törpcy Creative Commons License 2001.12.01 0 0 87
Van még 1 lehetőség : nincs beállítva véletlenül a Takarékos üzemmód ?(az alaplapon állítható). Ha igen, akkor kapcsold ki.
Előzmény: Törölt nick (71)
NemTudom Creative Commons License 2001.12.01 0 0 86
Hello

Internet explorer eszközök menü internet beállítások kapcsolatok katt a használt kapcsolaton beáálítás speciális és ott kivenni a pipát a Vonal bontása ennyi üresjárat után x perc után boxból.

Előzmény: mp3lamer (77)
atompyka Creative Commons License 2001.12.01 0 0 85
Oké, kösz, de ezt a sor hová íram be? Már bocs, sötét vagyok hozzá!

Tom

Előzmény: Törpcy (82)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.01 0 0 84
Előzmény: khiraly (72)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.01 0 0 83
Ezekkel egyetértek, valamint :
nem csak NT-hez, hanem (ha jól tévedek, akkor) minden win-hez jó az ú.n. "Regclean" nevezetű prg. Ez (többek között) megmondja, h. mi az, ami a gép indulásakor (v. loginoláskor) elindul, és nem csak az Indítópult-ban lévőket. Másik nagy előnye, hogy 1 mozdulattal ki is lehet onnan (az Indítópult-ból) írtani. :o)))
Óvatosan vele, mert ez gyakorlatilag registry-turka-piszka, bár menteni lehet. Letölthető sok helyről, nekem már régóta megvan, u.h. keresgéljetek (Index-Download, Tucows, stb)
Előzmény: freep (81)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.01 0 0 82
Valamelyik topicba akarsz képet beilleszteni 1 másik weblapról ?
Ha igen, akkor ennek módja :

==img src="http://...kép elérési útja..."==

Az elején lévő "==" helyett a "kisebb mint", a végén lévő helyett a "nagyobb mint" jelet kell írni.

A próbálkozásokat itt kéretik elkövetni. :o)))

Előzmény: atompyka (80)
freep Creative Commons License 2001.12.01 0 0 81
Üdv!
NT-ben nem vagyok otthon, de win98/ME-ben be kell írni a start-futtatás menüjébe: msconfig , s a felbukkanó ablakban az indítópult-ot átnézni.
Ha ilyen nincs NT-ben, akkor a registryben meg kell keresni az autorunba tett programokat.
Nem írtad, hogy milyen az internetelérés a gépen, mert ha sima modem, akkor a telefonszámlánál érhetik meglepetések a barátodat, mivel ezek a programok saját loginnal és passworddel rendelkeznek, s külfüldi telefonszámokat hívogatnak.
Ilyen programokat warez és sex oldalakon lehet találni, sőt, magától le akarnak töltődni, sex.exe vagy valami hasonló néven.
Ezeket úgy reklámozzák, hogy pl. Britney Spears sex video, de azt azért ki lehet szúrni, hogy egy 15kb-os fájl nem igazán tartalmazhat értékelhető avi-t.
A lényeg tehát: meg kell nézni, milyen programok indulnak el a winnel egyetemben bootoláskor.
A windows beépített taskfigyelője nem sokat ér (legalábbis w95/98/ME esetében), ehelyett a TaskInfo nevű programot tudom ajánlani, amely tényleg megmutat minden futó alkalmazást.
Bye
Előzmény: Traxy (76)
atompyka Creative Commons License 2001.12.01 0 0 80
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Hogyan tudok weblapról képen másolni ide, hozzászólásba? Tapétaként már sikerült elmenteni, de nem ez volt a célom. Számít-e, hogy a weblap japán, és nem engedetem letölteni, amit le akart (valamit a szöveghez)?

Köszi!
Tom

Ui.: Ha lehet, magyarul kérném, nem tudok számítóul.

mp3lamer Creative Commons License 2001.12.01 0 0 79
Köszi kipróbálom.
Előzmény: F14A Tomcat (78)
F14A Tomcat Creative Commons License 2001.12.01 0 0 78
Több lehetőség is van. Az első, hogy a tárcsázási paraméterek közt letiltod az automatikus disconnectet. Második, hogy felteszel valami olyan programot, ami "folyamatos" kapcsolatot tart fenn (pl. ICQ). Harmadik, hogy nyitva hagyod a levelezőt, és beállitod, hogy 5 percenként "nézzen rá" a postafiókodra.
(Az utóbbi kettő jobb megoldás, mert ez a szolgáltató oldali "kilövésektől" is véd viszonylag)
Előzmény: mp3lamer (77)
mp3lamer Creative Commons License 2001.12.01 0 0 77
Sziasztok.
Nem tudom hol kellene megkérdezni ezért itt kezdek.
Az a problémám, hogy ha 5-10 percre itthagyom a gépet netezés közben, akkor megszakad a kapcsolatom, indíthatom újra.(Ami ugye Matávnál nem olcsó dolog) Hogyan tudnám ezt mondjuk fél órára kitolni?
Előre is köszi.
Traxy Creative Commons License 2001.11.30 0 0 76
Szevasztok!
Hátha találkozott valaki már ezzel a problémával.
Egy ismerősömnek NT-je van (én nem értek hozzá), s betelepült hozzá egy program, ami kb. óránkként elindítja az explorert és behív valamilyen sex oldalt. Néztük a taskokat, de semmi olyan nem futott (legalábbis a listában nem szerepelt) ami gyanús lett volna, ill. mindent kilőttünk, ami engedte magát, de nem segített. A tűzfal program is csak azt érzékeli, hogy az explorer ki akar menni, de hogy az explorert mi indítja, nem tudjuk.
Elég idegesítő, úgyhogy ha valaki találkozott ilyen problémával, és tudja a megoldást, plíz írja meg.
Köszi, Traxy
iscsi Creative Commons License 2001.11.30 0 0 75
Semelyik másik topicba nem fért be a következő kérdés ide se ..de azért megkérdem:
A win 98-ban hogyan lehet csinálni képernyőkimélő programot,amin azt értem ,hogy van egy exe fájlpm amit szeretnég beteni..de ha átnevezem scr-nek akkor az nem jó..más ötletem pedig nem volt..
GSnake Creative Commons License 2001.11.30 0 0 74
Sziasztok!!!
Van egy elég égető problémám! Most fennt figyel a gépemen a Win98Se mellett a 2000 és a XP is! A gond az, hogy az utóbbi kettő alatt sz@r a hang. Elvileg minden rendben van, sehol semmi hibajelzés, de a hang "brekeg". SB PCI 128-as kártyám van, mindkét OS alá letöltöttem a legfrissebb drivereket, és mégis. Egyszer jó a hang, de általában kuruttyol! Mi a fenét tudnék csinálni, mert már kezdem feladni! Ja, a lökött 2000 leosztotta a 11 -es IRQt a videokártyának, a hangkártyának és az USB-nek is! Miért??? 98 alatt mindegyik más IRQ-t használ (BIOS-ban is!). Ja, a fent említett gond ME alatt is jelentkezik. Most a kártya a rossz, vagy ennyire rosszak a WDM driverek? Segítsetek légyszíves, fontos lenne!!! Köszönöm előre is! E-mailben is jöhet a válasz! (ha nem jelenne meg: goorsz@sac.hu)
khiraly Creative Commons License 2001.11.26 0 0 73
a koszi lemaradt:)
tehat barki is legyen az igy latatlanban elore kosz.:)
Előzmény: khiraly (72)
khiraly Creative Commons License 2001.11.26 0 0 72
Hui!
nem tudom hogy hova irja, uj topikot meg nem akarok nyitni....

Tehat ha valaki tud az ACDSee 3.1(SR-1) programhoz torest(cracket:) az dobjon egy mailt!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.25 0 0 71
Hát izé... nem egyszerű. 1.) Esetleg az alaplapi chipkészlet driverei hiányoznak, 2.) talán túl sok ilyen-olyan kártyát tettél be, amik az IRQ-megosztásokon összebalhéznak, 3.) vagy a directX szarakszik.
Előzmény: matestar (67)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.25 0 0 70
Pl. W98-nál: Start-Beállítások-vezérlőpult-modemek-tulajdonságok. Az általános fülön legalul.
Előzmény: Repiv_ (69)
Repiv_ Creative Commons License 2001.11.25 0 0 69
hali.

hogy kell megcsinálni azt hogy a modem ne akarjon felmenni a maximális sebességével? ezt lehelehet korlátozni valahogy?

kösz előre is

byez

minarik ede Creative Commons License 2001.11.25 0 0 68
Kozben megoldodott s problema. El sikerult boltolnia halokartyat, egy masik 3com halokartyara. Most mukodok a technika.
hi.ede
Előzmény: minarik ede (64)
matestar Creative Commons License 2001.11.24 0 0 67
Olvassátok el az előzőt, és segítsetek!

Köszi!

matestar Creative Commons License 2001.11.22 0 0 66
Sziasztok!

Segítséget kérek! Játékok közben rövid (?!), 10-20 másodperces akadozások vannak. Megakad, aztán megy tovább, de rohadt idegesítő! Főleg mert új P4-es gép, normális hardverrel, legális (!) Windows Milleniummal. Cak játék közben jelentkezik (vagy csak akkor vesszük észre...) és általában a bekapcsolás utáni első 20-30 perc még probléma-mentes. (Lehet, hogy valami melegedés lenne???!!)
A problémás eszközöknél van négy sor "problémás eszköz", de sajnos nekem kínaiul van: Eszköz: Holder for PCI IRQ Steering, PNP eszközazonosító: ACPI\*PNP0C0F\00000003 ...5,6,7 Hibakód: 22

Tud valaki segíteni?!! Nagyon hálás lennék az eredményes segítőnek!!!

Kérem válaszoljatok!!

Üdv

matestar

sbojan Creative Commons License 2001.11.21 0 0 65
Szia!

Szerintem valahol van egy "shortcut", ami egy floppy-n lévő állományra mutat (desktopon, a network connections-ben, stb.) valszeg bent volt egy lemez valamikor, s egy azon lévő állományra hivatkozik - a lemez meg most nyilván nincs bent. Szerintem ilyen shortcut-ra kellene rákeresne!

Előzmény: Törölt nick (59)
minarik ede Creative Commons License 2001.11.19 0 0 64
ACPI allitasi lehetoseget nem talaltam BIOS-ban.
Viszont ugy tunik, a halo kartya csinalja. Ha ki van tiltva, vagy a kabelmodem lekapcsolva akkor siman leall, nem akar ujra indulni.
by
F14A Tomcat Creative Commons License 2001.11.19 0 0 63
ACPI a BIOSban engedélyezve?
Előzmény: minarik ede (62)
minarik ede Creative Commons License 2001.11.19 0 0 62
hali

Van valami otlet arrol, Windows ME-t miert nem lehet leallitani? Egyszer mar szivtam vele, es nem emlexem mitol lett jo.
Hala a teremtonek vincsim dobott egy hatast, igy uj HDD es ujra kell telepiteni mindent.
Leallas helyett mindig ujra indul. Kezzel kell leloni a gepet, mielott elkezdene bootolni.
Windows Me. magyar.
Alaplap Gigabyte 440BX.
Celeron proci.
Matrox G200 video.
Kti ethernet.
Adaptec 2940U SCSI.
SB128PCI hang.
koszi, ha valakinek van otlete
udv: minarik

szeret Creative Commons License 2001.11.19 0 0 61
CHAOS & TOMCAT!

Köszi a hozzászólást!

Szolgáltatásként egyetlen extra van az alapértelmezett cuccoson kívül, mégpedig a VNC, el nem tudom képzelni hogy az okokzza ugyanis a többi gépen is szolgálatásként fut és ott nincs ilyen hibaüzi. Az Explorer verzióváltását azt hiszem megcsinálom, és akkor majd jelentkezem hogy maradt-e az OLE hiba. SP6-ot nem lehet felpakolni, mert nem kompatibilis néhány létfontosságú meglévő appliccal.

Na majd jelentkezem.

Köszi mindent

hali

pancho Creative Commons License 2001.11.16 0 0 60
Hát, más ötletem pedig nincs. Esetleg a Windows XP topicba írogató TRf-nek írd meg mailben a gondot, vagy hívd át ide, ő láthatóan sokkal mélyebben ismeri a rendszert, mint én.
Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.16 0 0 59
Kedves pancho !
Kösz hogy Te válaszoltál.Kikapcsoltam a Noton Antivírusban az induláskor történő floppyellenőrzést.... de ...de...
MÉG MINDÍG KERREEEEEEG !!!!!! Sőt, ha a filekezelőt, a vezérlőpultot, vagy az Internet Explorert (5.5) indítom, AKKOR IS ! (Win'95 - különben jól fut -)
F14A Tomcat Creative Commons License 2001.11.15 0 0 57
Ezt nem lesz könnyű megfogni, ha jól sejtem. A hiba ugyanis valami olyasmit jelent, hogy van a gépen olyan programod, amelyik az OLE rendszeren keresztül kommunikál egy másik progival. (Illetve próbálkozik vele, de kilépéskor "elfelejti" zárni az OLE servert). Namost ennek a meghivott programnak néhány példánya van rezidensként a gépedben... Meg kellene találnod, hogy melyik progi hivja meg...
Előzmény: szeret (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!