Keresés

Részletes keresés

miko? Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12124
hali,
amikor arról beszélünk,hogy több-kevesebb nyomaték/teljesítmény többletet akarunk kihozni a gépből,az nyílvánvalóan több terhet jelent a motor mozgó alkatrészeire.
amit javasoltam az még csak nem is súrolja az eszetlen tuning határát,hanem egyszerűen úgy érzed majd hogy "felfrissült" a motorod.
az élettartama is csak akkor csökken,ha a folyton a picit megnőtt végsebességgel hajtod a gépet.
Előzmény: bzsolti73 (12121)
zacy Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12123

Igazad van, 100%-g jogos a megjegyzésed.

Egy kiskerekű egysebességes babetta. nem az újabb kétsebességes.

Előzmény: miko? (12120)
bzsolti73 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12122
Köszönöm a segédletet már meg is találtam.
Előzmény: Tóni bácsi (12118)
bzsolti73 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12121

Hali.

És ez nem ró nagyobb terhet a fötengelyre dugóra?(mármit a -0.5mm)

Vagy a rezó is nagyobb terhelést jelent, a visszatöltés miatt.

Üdv

 

Előzmény: miko? (12119)
miko? Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12120
hi,
azt se mondtad egyéltalán,hogy milyen babettáról van szó...
ráadásul a zalai helyszín is lehet sokakat eleve kizár az érdeklődési kőrből.
szerintem.
Előzmény: zacy (12116)
miko? Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12119
hali,
(bár lehet rezóval is kísérletezni) én azt mondanám neked,hogy első nekifutásra esztergáltass le a hengerfejedből (a hengerperselyre felfekvő felületből) 0,5 mm-t.
Így a motor teljes fordulatszám tartományában plusz erőhöz jutsz,míg a rezóval csak részben.
Ráadásul ez könnyebben,gyorsabban kivitelezhető.
Előzmény: bzsolti73 (12115)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12118

Szia Zsolti!

 

Valahol, talán a simsonos topikban található egy úr tuji kódnévvel, ő úgy tudom szokott rezonátorokat csinálni.

A szocimotoros weboldalon viszont pontosan le van írva az elkészítés módja méretekkel! Ha van ehhez affinitásod, megpróbálhatod magad is legyártani!

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: bzsolti73 (12115)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12117

Szia!

 

Légy egy kicsit türelemmel, mert sokan közülünk nyaralni vannak, és nem olvassák a topikot!

 

Ha valakit érdekel, biztosan szólni fog.

 

Tóni bácsi

Előzmény: zacy (12116)
zacy Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12116

Még mindig senkinek nem kell a moci?

Mindene megvan csak szét van szedve,+ még van hozzá egy másik blokkmaradvány is......ha valakinek kell akkor írjon ide vagy irjon mailt mert ablakkeret meg fürdőkád lessz belőle.

Nincs helyem a tárolásra és időm a javításra.

Az árban megegyezünk, de ha nem hát nem....

 

Sziasztok

Előzmény: zacy (12100)
bzsolti73 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12115

Sziasztok.

Mindenkit üdvözlök. Kb. 1 éve olvasom a forumot, és 4 honapja van egy 207-esem 78-as évjáratu.

Eddig nem kérdeztem de olvastam és jó szintre hoztam fel a kis tablettát, az itteni tanácsok segédletek alapján. A motort munkába járásra használom, a súlyom 130 kg és elketyeg velem. Ez azért mond valamit:-).Az lenne a kérdésem a rövid bemutatkozás után, hogy a Babira valo rezonátort valaki csinálja-e esetleg megrendelésre? Mert jól jönne egy kis plussz az emelkedön.:-)

Köszönök mindent: B.Zsolti Komárom megyéből.

Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12114

Kedves Barátom!

 

Örülök, hogy ismét látlak, remélem teljesen kipihentétek magatokat, jöhet a taposó malom! :)))

 

Szerintem a "levestészta szűrő" sem fér már a bőrében, csapj a lovak közé!!!

 

Tudod én minden Babszit tisztelek, de arra várok leginkább, hogy a 210-esed is lábra álljon! Biztosíthatlak, hogy azt mindenképpen személyesen fogom szemrevételezni, amikoris viszem magammal azt a speciális mérőeszközt, amivel a tárcsában hőkezelt kulináris segédeszközök ellenőrzését is el lehet végezni! :-)))))))) No meg a Husit is nagyon szeretném már látni, hallani!!! Szal Tibor barátunkat is be kell vonni a buliba! Ő is tekereg mostanában erre-arra, mert nem reagál a hozzá intézett irományaimra!

 

Üdv: Tóni bácsi

 

 

Előzmény: miko? (12113)
miko? Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12113

Tóni bácsi!

 

Megjöttem éves kis szabadságomról,és képzeld mindenhova vittem magammal A tárcsát!

Osztatlan sikert aratott mindenütt.Mégegyszer köszönöm!

Aztán már piszokul viszket a tenyerem egy kis babettázásra,ráadásul marhára le is vagyok maradva a nyári ütemtervemtől.

Szegény kis 210-esem a pincében árválkodik november óta. :-(

 

csőtoldat

Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12112

Nincs kivezetés henger, meg bemenő sárga henger!!! :(((

Azokat kábel saruknak, vagy kábel csatlakozóknak hívják! Tessék megjegyezni!!!

 

Sajnálom, de mereven ragaszkodom az alkatrészek pontos megnevezéséhez, mert ha egyikőnk szanszkrittűl, másikunk bergengócul beszél, soha nem fogjuk egymást megérteni!

 

Hengere a motornak van, amiben a dugattyú végzi kedvenc alternáló mozgását!!!!!

 

A gyújtás töltö tekercs kivezetését (lila vezeték) leveszed a tirisztor "G" pontjáról!

Rákapcsolod a műszered egyik mérőkábelét, a másikat meg a tekercs felfogó csavarjainak valamelyikén testre rögzíted. Ha itt nem méred a 220 ohm körüli ellenállást, akkor le kell cserélni a tekercset!!!

 

A műszered mérési pontatlanságából eredő esetleges rossz tanácsaimért semmilyen felelősséget nem vállalok. Ezt remélm megérted!

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: Sinbiciklis (12103)
Stunt62510 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 12111

Ez a Börzsöny, közelebbről Nagyhideghegy és környéke.

 

Én egyébként Gyömrőn lakom. :-)

Előzmény: -Sziszi- (12110)
-Sziszi- Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12110

Hello!

Hadd kerdézzem meg merrefele laksz?

Mert az a kivágott erdős rész nagyon hasonít Fertőrákos erdős tájira.

 

Előzmény: Stunt62510 (12098)
BAKTER424 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12109
A tömítést sikerült megoldanom, nem eresztet át (a tanksapkánál jól bevált kávéfőző tömítése kicsit átszabva), valamint egy kis teflonszalag meg kóc kombináció megtette a hatását, csak amikor megjött az új tank, és próbáltam a csapot leszedni a régiről... hát akkor a hollander megindult, a csap nem, a menetnek meg annyi :( valahogy sikerült összetákolnom, de nem tökéletes, még 1 hónapot bírja ki, aztán úgyis irány a motorosbolt :)
Előzmény: subaaa (12096)
Babetta72 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12108

Sziasztok! SOS segitségre lenne szükségem... a láncom strapabviroságát addig feszegettem hogy a minap elszakadt! Csak előbb kellet volna lecserélnem! Majdnem baleset is lett a dologbol ugyhogy nagyon haragudtam magamra!!! Kérdésem lenne hogy hány szemes a 207 hajtólánca, mert boltba krédeztem de csak kettőtizesé van az meg hosszabb és a boltos nem tudta hány szemes, az én láncom meg szanaszét van... és persze mérgembe ki is vágtam az első közkukába! :(

 

Köszi a mielőbbi válaszokat nagyon fontos lenne mert szükségem van a babszira lánc nélkül pedig semmit nem ér!:(((((

 

Köszi!!!!!!!

Sinbiciklis Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12107
Hüjje zindex! Ezt mér csináta? 
Előzmény: Sinbiciklis (12104)
Sinbiciklis Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12106
Leírnád az útvonalat? (Montival is szoktam tekerni)
Előzmény: Stunt62510 (12098)
Sinbiciklis Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12105
Hüjje zindex! Ezt mér csináta? 
Előzmény: Sinbiciklis (12104)
Sinbiciklis Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12104
Miután a segítségeddel sikerült +találni a leírást, R-re állítottam a "Jelektronyika"-t, tehát remélem Ohmot mért. Vagy ß@r a műszer. Felső tekercs rózazsin kivezetés-henger, ill. tirisztorba menő sárga-henger között. Mármint a hengerhez nyomtam a másik tüskét.
Előzmény: Tóni bácsi (12101)
Sinbiciklis Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12103
Miután a segítségeddel sikerült +találni a leírást, R-re állítottam a "Jelektronyika"-t, tehát remélem Ohmot mért. Vagy ß@r a műszer. Felső tekercs rózazsin kivezetés-henger, ill. tirisztorba menő sárga-henger között. Mármint a hengerhez nyomtam a másik tüskét.
Előzmény: Tóni bácsi (12101)
fezlergabor Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12102
Hello!Hát igen 90 ezer Ft-ot én se adnék érte annyi szent! Max 40-50-et de ahoz már igen szépnek kéne lennie.
Előzmény: Stunt62510 (12098)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12101

Domine!

 

Gyújtás alaplapot akkor cserélünk, ha elszállt az impulzus jeladó! Cserélhető rajta a gyújtás töltő tekercs is, meg a világító tekercsek is! (szükség szerint)

 

A tirisztort és "környékét" kizárólag tizedes pontosságú digi multival mérjük!!!

 

Ugyanez vonatkozik a világításra is. Ha terheletlenül ráteszel egy próbalámpát, gyorsan eldurrantja. Ugyanis ezesetben a feszültség akár 30 V-ig is elmegy!!!

 

Csak feszültségmérővel mérd a világítást, bekapcsolt lámpák mellett! Ekkor kell közepes fordulaton olyan 6-7 V-ot mutatni a műszernek! Ha a próbalámpád sem gyullad ki, akkor viszont valahol vezeték szakadás, vagy kontakt hiba van.

 

Mi az a 109,9????  V? A? Ohm? Esetleg gyertya hézag? :)) 

Előzmény: Sinbiciklis (12094)
zacy Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12100

Danuvia benzincsap...nem kerül eladósorba?

 

Bocsi a pofátlanságért hogy minden szó nélül beirok a topicba, de lenne egy eladó babettám+még egy blokk és egyebek alkatrésznek.

Helyileg zalában lakom, ha valakit érdekelne, az árat megbeszéljük, a blokk szét van szedve, de a főtengelycsapágyak, szimeringek, csapszeg, csapszegpersely új, kb 5 hónapja lettel cserélve, sajnos idő hiányában nem tudok vele foglalkozni.

 

Köszi a megértést és még1x sorry

A mailem publikus

Előzmény: subaaa (12093)
Stunt62510 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12099
Stunt62510 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12098

Azt gondolom elég megszállottnak kell lenni ahhoz, hogy majdnem 90e Ft-ot kiadjon valaki egy Babettáért. Én egy szép nagykerekűért adnék talán ennyit, de a 210-es és társaiért biztos nem. Úgy érzem nem fogják elkapkodni...

 

A hétvégén elég komoly túrát csinátunk a feleségemmel a Börzsönyben a kis Babettákon. Az én nagykerekűm nem kapott alattam (93 kg) röhögőgörcsöt egy-két emelkedőn, de szépen teljesített.

 

Előzmény: fezlergabor (12097)
fezlergabor Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12097
Hello! Találtam egy érdekes dolgot a vaterán! Egy Babetta 225-öst! Ha valakit érdekel nézze meg: http://www.vatera.hu/jawa_kismotor_babetta_elso_tulajdonostol_31879771.html

Ja 1. tulajtól és megkímélt állaptban:) 1994-es!
subaaa Creative Commons License 2007.08.15 0 0 12096

Asszem nekem is egy ugyanolyan benzincsapom van mint neked.... Egy ilyen piros kör alakú műanyag izével kell kinyitni meg elzárni nem?? Úgy emléxem hogy az enyém is olasz. És ugyanúgy ereszt a hollander mellett a benzin, mint neked. Akármennyire meghúzom. A problémát én a következőképpen oldottam meg: Elrágtam egy orbit rágógumit. Majd az így nyert alakítható gumit tömítésként felhasználva, előbb egy gyűrűt formáltam belőle, majd a hollanderbe belehelyeztem, s úgy tekertem vissza a tankra a csapot :D:D:D

Eredmény: Azóta úgy tömít az orbit márkájú tömítésem, hogy 1 hónap alatt max ha 3 csepp benzint átengedett.... Legközelebb ha majd járok a motoros boltban, megkérdezem hogy rágót nem adnak-e mellé :D Az utángyártott alkatrészek már csak ilyenek. :(:(   Viszont gőzöm sincs, hogy babettához hol lehet vadonatúj alkatrészt venni, hisz már nem gyártják....

A tűszeleped meg valószínűleg hol zár, hol nem, vannak ilyen tűszelepek én már sajna tapasztaltam. 10-ből 10-szer megfelelően zár, nem enged át semmit, aztán egyszercsak meggondolja magát, és mégse zár le.... Ésakkor benzinkút nyílt a babetta alatt....

Na a főnök szúrós szemmel néz, kezdődik a munkaidő....

Előzmény: BAKTER424 (12095)
BAKTER424 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 12095
Sziasztok!

Reggel újra meghajtottam a drágát, pár nap állás után, indult első rugásra, húzott is rendesen, ám amikor bemelegedett a motor, már mindenáron fulladni akart :( Egy darabig bírtam vele, de aztáb ő nyert és megállt :( Majd később a karbiból nem csak csöpögött hanem szó szerint tört ki a keverék mint egy gejzír :)
:(

Hiába állítok a karbin bármely csavaron a motor ugyanúgy viselkedik. Azt hiszem fizetéskor beruházok egy új karbira, annyival is előrébb leszek a felújítással :)

kettőtízes ahogy írta, utángyártott alkatrészeket nem szabad venni, amit vettem tavasszal benzincsap (olasz), hát az valami eszméletlen sz*r.van egy menetes akármi ami bemegy a tankba, rajta a benzinszűrővel, és ezen egy hollander (remélem jól írtam), de a menetes akármire hiába hajtom rá a hollander csavart izomból, akkor is kiereszti a beinzin, ráadásul meghúztam rendesen és még a menet is megszakadt, mintha nem is vas, hanem valamiféle gyenge aluminium lenne. Teflonszalaggal meg ipari ragasztóval valamit tudtam csökkenteni a felesleges benzináteresztő képességén, de ez csak egy ideiglenes megoldás, úgyhogy most vehetek egy új benzincsapot, ami remélhetőleg nem olasz gyártmány és remélhetőleg még jó is lesz...

BAKTER

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!