Keresés

Részletes keresés

pancho Creative Commons License 2001.11.11 0 0 50
Jó,hogy írtad a Norton Antivírust. Kapcsold ki benne az induláskor történő floppyellenőrzést, utána valószínűleg nem fog kerregni.
Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.10 0 0 49
Úgy látszik Guruink síelni mentek ( vagy csak belefáradtak a sok laikus kérdés megválaszolásába ?)Én még azér' remélek...
ironstar Creative Commons License 2001.11.09 0 0 48
Hi Guruk

Outlook 5 problemam volna. Nem tarolja el a jelszot, igy nem tudom automatikusan lekerdezni a leveleimet. A programon belul elmeletileg be van allitva, de a regisztribe nem turtam bele.
elore is kosz.

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.09 0 0 47
Hát nem szán meg senki ?! Mért nem írtok Kedves Jó Windowsos Guruk/ Prcesszor Professzorok ???
Ne hagyjatok egyedül. Kééérleeek, please !
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.08 0 0 46
Hogy velem mindíg történik valami ...
1./ Kénytelen valék újratelepíteni a Win'95-öt.
Működik, de AKÁRMIT nyitnék ki ( vezérlőpult, file manager stb.) először mindíg az A meghajtóban floppyt keres, és kerreg vagy 3 menetet, mire végre a kiválasztott meghajtóhoz tér.Sőt: minden elindulásnál,(Win'95 betöltésnél) is ugyanez a helyzet. Kínomban már néha "befogtam a száját" floppyval, megnyugodott, de következő alkalommal megint kezdődött minden előről.
Mi az ördög ez ?
2./ CD-ROM-om 50X-es egyik régi gépben ( vízszintes dobozban ) szép csendesen ment, most próbaképpen áttettem egy újabb (midi függőleges elrendezésűbe) azóta olyan hangot ad, mint egy sugárhajtómű. Minden csavar rögzítve van ( 8db ),alatta egy TEAC CD-író működik( nesztelenül), az is rögzítve van. Mit tegyek: próbáljak habszivacsot tenni a csavarok feje alá ? Este 10 után nem merem elindítani, mert felveri a házat( nemcsak a számítógép házat, de a lakóházat is...)
3./ Feltehetően marhaságot csináltam, mikor Norton Antivírusomat aktivizálva úgy gondoltam, hogy nem bámulom mit csinál, közben felmegyek a Net-re. Mivel a CD-t is én írtam megvizsgáltattam azt is a Nortonnal. Egyszerre csak lefagyott az egész, hogy a CD nem írható...Újraindítottam, mire "eltűnt" a C meghajtó - még a Setup szerint is - Még a DOS-os indítólemez is csak akadozva, sokadikra indult el. A CD meghajtók (író-olvasó) megvoltak, de a winchester sehol.
leszedtem a burkolatot: NEM csúszott ki sem az áramellátó kábel, sem az "adatátvivő kábel". ( lehet, hogy az elnevezés nem szakszerú...)
Aztán kb. egy félóra múlva megint "visszajött" a C meghajtó MINDEN ADATTAL, HIÁNYTALANUL.
Hardverhiba ? Szoftverhiba ? Vírus ? Féreg ?
Azóta minden rendben van. KÉRLEK VÁLASZOLJATOK,
SEGÍTSETEK !!!
mr_ricsi Creative Commons License 2001.11.08 0 0 45
Egy érdekes kérdésem van:
A W98 alatt az eszközkezelők betöltésének SORRENDJÉT hogyan lehet megváltoztatni.

(A gépemnél nem mindegy, hogy a CD-írót és a scannert milyen sorrendben telepítem. Ha "rossz" sorrenben csinálom, akkor a vindows kb. 30 mp-el hosszabb ideig bootol.
Na, nekem természetesen nem sikerült eltalálni a sorrendet, viszont ezt már 40 segédprogi feltelepítése után vettem észre. Gondolom érthető, hogy nem szeretném újra kezdeni a telepítést.)

Crlos Creative Commons License 2001.11.08 0 0 44
HELP!

Otthon ADSL-es gép, melóhelyen ISDN.
Otthon megosztottam olvasásra "mindenkinek" a D-met.
A melóhelyemről hogyan találhatnám meg?
Ne keljen hurcolásznom a jegyzeteimet.
Hogy ne legyen olyan 1*ű, a gép egy barricade broadband router-en van.
van esélyem összehozni?
hogyan?

SzG Creative Commons License 2001.11.02 0 0 43
Ehhez nemm kell gurunak lenni. Belépsz arra amit meg akarsz tartani, ott valami ehhez hasonló módon magtalálod a lemezek kezelésére való programot: vezérlőpult - felügyeleti eszközök- lemezkezelés és nemes egyszerűséggel újraformázod a másik particiót. Nálam win2k van, de az eljárás nem sokban különbözhet, legföljebb az elérési út nem azonos. Lehet hogy a c:/boot.ini -ben még ott van a belépési pontja, azt törölheted utána.
Előzmény: Dylan.. (42)
Dylan.. Creative Commons License 2001.11.02 0 0 42
Hi!
a kérdésem az lenne hogy hogyan lehet uninstallálni a win xp-t ha két particióm van és mindkettőn rajtavan.
Szóval én a D-ről akarom eltávolitani mert véletlen oda is feltettem.
De formatot nem akarok. PLZ HELP ME!
Köszi: Dylan
WinFan Creative Commons License 2001.11.01 0 0 41
Előzmény: WinFan (40)
WinFan Creative Commons License 2001.11.01 0 0 40
Hali!
Beta DirectX drivert hasznász. Rakj fel újabb verziót.
Nézd meg, milyen verziójú a tied. Innen letöltheted a
Előzmény: Ch68. (39)
Ch68. Creative Commons License 2001.10.31 0 0 39
Sziasztok!
WinMe Hu hibaüzenet: "Beta DirectDraw Experied" leokézom netnél minden rendbe tovább megy, viszont néhány játéknál nem. Hogyan lehet rendberakni? Ati Radeon a gyártó által ajánlott driverrel directx 7.1-8.1 ig végigpróbálva.
Thx
Traider Creative Commons License 2001.10.31 0 0 38
Sztem ez program- és nem gépfüggő.
Legalábbis én ezt tapasztaltam...
Előzmény: eike (37)
eike Creative Commons License 2001.10.31 0 0 37
Sziasztok!
A kovetkezo dolgon kinlodok egy ideje, es meg nem sikerult rajonnom a nyitjara.
(Win ME, 98)

Tobb ablak van nyitva. Egyiket be akarom zarni (amelyik pont nem aktiv). Taskbar - jobb kattintas - kis ablakocska, bezar. Igenam, de azt szeretnem, hogy jobbkattintaskor csak az a kis menu jelenjen meg, ne jojjon fel az az ablak. Egyes gepeken feljon, masokon nem, es nem tudom mi okozza!

Koszi

mr_ricsi Creative Commons License 2001.10.30 0 0 36
VALucky:
Egyet értek F14Tomcat-tel.
A géped internetes beállításait célszerű lenne egy szakemberrel megnézetni, mert a letöltés amiatt is megszakadhat, hogy a géped túl hamar elbontja a kapcsolatot.
Az átviteli sebességet is vizsgálni kellene, de valószínűleg az a szerver lassú, amelyikről a képeket töltögeted. (Vagy rossz időpontot szoktál választani.)

Az új VGA kártya mindenképpen javasolt, hogy legalább a 800x600/24 vagy 32 bites színmélységet használhasd. (szerintem 4M-ás PCI-os S3 is kapható)

Előzmény: F14A Tomcat (34)
Traider Creative Commons License 2001.10.30 0 0 35
To VALucky:

Ha félig jön le egy kép a böngészőben, akkor azt csak tömörítetlen bmp-ként tudok elmenteni (azért olyan baromi nagy), pedig valójában jpg-formátumú.
Vagyis a tényleges adatforgalma ennek a képnek "csak" max.pár 100 kbyte.
Akármilyen grafikus kártyát is veszel, a monitorod adottságai attól még kötöttek maradnak. Igaz, hogy a több videó memória miatt nagyobb színmélységet és felbontást érhetsz el, de sztem inkább a képfrissítési freki legyen a döntő (maximális értékű), ha nem akarod, hogy kifolyjon a szemed ;)

F14A Tomcat Creative Commons License 2001.10.30 0 0 34
Kedves VALucky!

Azt vehetsz a gépedbe amit csak akarsz, mindaddig amig az internet elérésed telefonos marad, a képek letöltése SEMMIT sem fog gyorsulni, ugyanis ezt az átviteli sebesség (esetedben 64Kbit/sec) határozza meg elsősorban. Az általad emlitett (5-8 Mbyte BMP) képek eredeti JPEG formátumban is legalább 200-300 Kbyte-osak, ami (nyilván külföldről vannak) azt jelenti, hogy legalább 30 mp mire letöltődik egy, de ez az "optimális" idő. Én inkább 1-1.5 percre saccolom...

Egyébként a VGA kártya cseréje mindenképpen indokolt, hiszen ha "csak" a 800x600 Truecolort tudod is megcélozni, már akkor elcsodálkozol majd, mekkora a különbség...

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 33
To Shana
OK, ott a pont !
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 32
VALucky!

az nem 98,6 Mb lesz, hanem 96. Tudniillik 1 Mbyte = 1024 kilobyte...

üdv,

dr_strange

Előzmény: Törölt nick (27)
PitNyul Creative Commons License 2001.10.29 0 0 31
1 jó hír! Az új kártyával a monitorod vídáman elmenne 1024x768-as felbontással 16 bites (HighColor) üzemmódban, a frissítési freki beállításával sz@rozni kell egy kicsit, hátha megy valamelyik magasabb beállítással 60 és 75 között. Legrosszabb esetben interlaced üzmódban, 43Hz-en. Ha jó (és miért ne lenne) a fókusz beállítása; tűéles karaktereket kapsz a legapróbb betűknél is. Ha jól emléxem, ennek a monitornak a hátulján a jobb oldalon, a szélén van a fókusz trimmere. Csak akkor nyúlj hozzá, ha muszáj!!!
Akkor viszont ez a művelet tükörből végezhető; és kell hozzá képbeállító progi!
Előzmény: Törölt nick (29)
hln Creative Commons License 2001.10.29 0 0 30
Köszönöm Smithi!

Rendes vagy! Legalább annyira hálás vagyok neked, mint az a Hölgy nekem, akinek segítettem vele! :)

hln /"L"-el a közepén! :)/

Előzmény: Smithi (21)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 29
mr_ricsi !
Nos: 800x600 -as felbontás - sajnosch csak 75 Hz-zel megy a monitorom (ez neki a maximum ). Öreg és ásatag - nevenincs -( ráírva a felső sarokban CMC-1420AV/MPR, középen pedig "internet" van, de becsülettel szolgál fenti beállításon High-Color-16 bit-en ahogy én tudom ez 65000 körüli szín .) Jó, jó nem egy nagy durranás, de nagyon szépek a színei és hibamentes a képe szemre is és mindenfajta hardverteszt sokirányú próbája szerint is.
Telepítéskor - jobb híján CORDATA 1400-nak szoktam beállítani ( én böktem rá egy lehetőségre ) és elfogadja a program.
Kicsi, öreg, de jó. Persze szeretnék jobbat, nagyobbat - legalább 85 Hz-en működőt - de azt si mondják egyes informatikusok, hogy a mai hiper-szuper monitorok csodás képük mellett is hamar elfáradnak, s végük van. Persze tudom, ez csak olyan "savanyú a szőlő"- okfejtés.
Mégegyszer az adatok: a monitor hátulján az SVGA típus és SEMKO G-S van. 1994-ben gyártották....(!)
Üdv
mr_ricsi Creative Commons License 2001.10.29 0 0 28
VALucky:

1M-ás videokártya és digitális kamerák tesztképei? Hmmm...
Megkérdezhetem, hogy milyen képernyőfelbontást és színmélységet használsz?

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 27
Nagyon köszönöm a segítő tanácsokat.
To PitNyul (és mr_ricsi)
Ez az alaplap egy (még inkább) matuzsálem alaplap cseréje után lett, így "könyvecske" , rajz nem volt hozzá.
Induláskor - ha jól nézem - a CyrixInstead 150 Mhz van kiírva, de aki a szerelést végezte azt állítja, hogy: "a tied NEM 150-es, hanem 200-as !" Tény, hogy valahol egy P200-at is kiír.
Tanácsaidat megfogadom és feltehetően egy 8 Mb-os videoktyát fogok venni. ("Jó,jó, - megadom magam -igazad van a jelenlegi 1 Mb-os kártya !" Pedig én valahol 1,2 Mb-ot olvastam - tán a vezérlőpultnál ?...-)
Namost szóval akkor videoktya v. proci ( és alaplap )?
To Traider
98604-et számlál le induláskor a gép ( valamikor először ebben mindössze 8 Mb volt, aztán lett
32 Mb, aztán még vettem hozzá 64-et...)
Kétségtelen, hogy a Win'95 indulása után a vezérlőpulton 96 Mb van kiírva a rendszerhez.
( Más kérdés, hogy minden memóriát "felfal" a Windows - főleg Internetezés közben - ...)
A nagyobb képek betöltése mind a Netről, mind a winchesterről szerintem lassú. Legtöbbször digitális fényképezőgépek tesztképeit töltöm le
- ugyanis ezt szeretnék venni - de például
egy -egy elemekkel, hirdetésekkel túlzsúfolt webkamera kép is legutoljára jön - bár azért ez nem akkora méretű, annyira tán nem lassan -.
Internet kapcsolatom egyébként egycsatornás ISDN soros porton )
Szóval: pl: egy teljes fényképezőgép tesztkép
- mely van hogy csak félig töltődik le iszonyú lassan "bmp" kiterjesztéssel - kb.5-8 Mb.
Érdekes módon ha mégis teljesen letöltődik, akkor a kiterjesztése "jpg" lesz - ami ugye töredéke a másiknak. Ettől függetlenül winchesterről IS lassú - bár kevésbé, mint a Netről -.
( Remélem értitek mit akartam nyökögni...) Láthatjátok, hogy ismereteim erősen hézagosak, megfogalmazásaim sem mindíg szakszerűek és pontosak.
Ezért is lesem minden tanácsotokat.
Üdv és köszönet !
Traider Creative Commons License 2001.10.29 0 0 26
És a 98,6 MB RAM-ot hogy sikerált összehozni? ;)

A képek betöltődését hogy érted?
Net-ről vagy winyóról lassú, avagy mind2?
Ennyi RAM és proc.seb. mellett csak a net-ről lehet lassú a képek letöltődése, sztem.

Előzmény: Törölt nick (23)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.10.29 0 0 25
VALucky:
A leírt problémát csak a gyenge proci okozza. Ezirányban kell fejlesztened.

"Intel Pentium 150 Mhz (200-asnak mondják)"
Ezt nem igazán értem. Nem egy Cyrix procid van 2x75MHz-en?

Előzmény: Törölt nick (23)
PitNyul Creative Commons License 2001.10.28 0 0 24
Több lépcsőben is lehet javítani a dolgon akkor is, ha nem szándékozol most "nagyberuházást" eszközölni.
1.) ALAPLAP
Ha a 200 MHz-es procid 150-en megy, a buszsebesség 50 MHZ-re van beállítva. Ha megvan még az alaplapod Mainboard Manualja vagy User Guide-ja, keresd meg a buszsebesség beállításait, az alaplapon állítsd be a 66MHz sebességet.
Ha nincs meg a könyvecske, erős fényben jól tanulmányozd át az alaplapot, találsz egy kis apróbetűs táblázatot, ami a frekvenciabeállítás lehetőségeit sorolja fel.
(Ha létezik még a cég, akitől be lett szerezve a grejzli, kérd a segítségüket. Pillanat alatt megcsinálják; [MINDIG A FŐNÖKÖT KERESD!] és pénzt sem fonak kérni érte, hacsak nem tetvek).
2.) GRAFIKUS KÁRTYA
Na, szóval: 1.2 MB-os memóriával szerelt VGAkártya nincs. A Te kártyád vagy 1; ritkán 2 MB memóriával szerelt, de a második Megának többnyire csak a helye van meg az említett kártyán. Sokszor még az aljzata sem. Ő a "Leggyengébb Láncszem"; tudod, mi a teendő?
Egy másik Tró kártyát ajánlok Neked: S3 TRIO 3D 8MB PCI - ezt 4600 Ft+ÁFA áron beszerezheted a PC Partner Kft-nél. Zugló, Limanova tér 25. Ezt az Erzsébet Királyné - Nagy Lajos kereszteződésnél találhatod, a lyukastornyú templom mögötti téren. A tér végében, a bejárati kapuval szembeni vasajtó. Ha jobban el vagy eresztve lével, persze vehetsz egy PCI-s VOODOOII-t 12 MB RAM-mal; evvel már garantáltan meg leszel elégeve.
Persze, egy kis gondod így is lesz, mert mindkét kártyát CD-ről lehet installálni. Vagy kiveszed az egyik vinyót, és egy havernál átmásolod a Win9x driver foldert rá. Ha számítástechnikai cég segítségét kéred, 1000 v 2000 Ft +ÁFA-ért megcsinálják. Ha szimpi vagy, nem kérnek pénzt. De tudod, Ők ebből élnek...
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 23
Hadd kérdezzek én is T. Guruk/
Processzor-Professzorok !
Icike-picike masinám "kötelező azonosító" adatai:
Intel Pentium 150 Mhz (200-asnak mondják)
Acorp alaplap
98,6 MB RAM ; Win'95; 1,2 MB S3 Trio 64 V2 videoktya; 2,5 Gb és 810 Mb -os winchesterek.
(Hellyel-közzel) minden jó, de a nagyobb képek iszonyú lassan töltődnek be.
Kérdés : mi gyorsítana ezen ? ( Új processzor mondjuk 800-as + új alaplap ? további RAM ? nagyobb teljesítményű videoktya ? más operációs rendszer ? ) Tudom, hogy mindez együtt lenne a legjobb, de ezek közül melyik LEGINKÁBB - hisz pl. ha más processzor kell, azzal egyúttal az alaplapot is ki kell dobnom.
Kérlek, válaszoljatok - legalább a fő elvek vonatkozásában -.
JLA Creative Commons License 2001.10.28 0 0 22
Mély meghajlás a Guruknak!
Mivel kezdő vagyok úgy gondolom jogosult vagyok egy valszeg lamer kérdés felvetésére:
A gépem kb. 2 napja úgy 5-10 percnyi magárahagyás után ezt a hibaüzenetet küldi:
Helpctr hibát okozott a következőben:OLE32.DLL
Ez azt hiszem valahogyan az IE-hez kapcsolódhat, mert ha becsukom ezt az ablakot az IE ikon villan egyet...
Help me, please!!!!
Smithi Creative Commons License 2001.10.27 0 0 21
Hali hin!

IE 5.5 alatt Eszközök - Internet beállítások - Tartalom - Automatikus kiegészítés menü alatt leled.

Smithi

Előzmény: hln (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!