Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 23
Hadd kérdezzek én is T. Guruk/
Processzor-Professzorok !
Icike-picike masinám "kötelező azonosító" adatai:
Intel Pentium 150 Mhz (200-asnak mondják)
Acorp alaplap
98,6 MB RAM ; Win'95; 1,2 MB S3 Trio 64 V2 videoktya; 2,5 Gb és 810 Mb -os winchesterek.
(Hellyel-közzel) minden jó, de a nagyobb képek iszonyú lassan töltődnek be.
Kérdés : mi gyorsítana ezen ? ( Új processzor mondjuk 800-as + új alaplap ? további RAM ? nagyobb teljesítményű videoktya ? más operációs rendszer ? ) Tudom, hogy mindez együtt lenne a legjobb, de ezek közül melyik LEGINKÁBB - hisz pl. ha más processzor kell, azzal egyúttal az alaplapot is ki kell dobnom.
Kérlek, válaszoljatok - legalább a fő elvek vonatkozásában -.
JLA Creative Commons License 2001.10.28 0 0 22
Mély meghajlás a Guruknak!
Mivel kezdő vagyok úgy gondolom jogosult vagyok egy valszeg lamer kérdés felvetésére:
A gépem kb. 2 napja úgy 5-10 percnyi magárahagyás után ezt a hibaüzenetet küldi:
Helpctr hibát okozott a következőben:OLE32.DLL
Ez azt hiszem valahogyan az IE-hez kapcsolódhat, mert ha becsukom ezt az ablakot az IE ikon villan egyet...
Help me, please!!!!
Smithi Creative Commons License 2001.10.27 0 0 21
Hali hin!

IE 5.5 alatt Eszközök - Internet beállítások - Tartalom - Automatikus kiegészítés menü alatt leled.

Smithi

Előzmény: hln (20)
hln Creative Commons License 2001.10.24 0 0 20
Sziasztok!

Egy végtelenül egyszerű -bár nem tudom megoldani :(- problémára szeretném, ha gyógyírt ajánlanátok. Mikor a Win nagylelkűen felajánlotta, hogy megjegyzi az adott UserName-hez tartozó jelszót én "No"-t nyomtam, és a kis check-box-ot is bepipáltam, hogy többé ne kérdezze meg. Hogy tudnám rávenni, hogy mégis eltárolja? Mifelénk (Ajka) lehet a legrosszab Net-előfizetéseket kötni, így nem akarom, hogy ezzel menjen el az időm. A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

hln

Görcs Creative Commons License 2001.10.24 0 0 19
Ezer kösz!
Előzmény: TaXiN (18)
TaXiN Creative Commons License 2001.10.24 0 0 18
Ha AppleTalk van az egyiken, NetB** a masikon, akkor nem egyszeru.
Ha mindketton fent van polo a TCP/IP (internet) akkor mar csak progi kell, ami ezt megteszi.
ftp server az egyiken - ftp kliens a masikon.

MacTCP - egyebek. Keress rá a www.google.com helyen.

Előzmény: Görcs (16)
burhnam Creative Commons License 2001.10.23 0 0 17
Stabilítás + játszhatóság = Windows XP, bár ez egyeseknél változó, nálam bevált.

Játszhatóság + stabilítás (?)= Windows Millenium,ez is fenn van és még ez is jól működik.

Valaki viszont a Windows 98-ra vagy a 98SE-re esküszik. Szóval választék van, csak kinél mi vált be a legjobban...

burhnam

Előzmény: GEE (14)
Görcs Creative Commons License 2001.10.23 0 0 16
Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy egy laptopról, amin csak Macintosh van fájlokat másoljunk át egy win98-as op. rendszerű PC-re?
zuglo_14 Creative Commons License 2001.10.23 0 0 15
Hali

Ha stabil win kell, melóra w2000prof, de sok játék nem fog futni, mert winnt vonal.
Játékra tartsd meg a w98, esetleg kisérletez winme-vel. Bár a tapasztalatok vegyesek, olvashatod a topikokban.

Egyébként win98/w2000 békésen megfér egy gépen, csak jól gondold át előre. (particiók, bootolás, egyéb)

GEE Creative Commons License 2001.10.23 0 0 14
Hello-hello!

Annyit szeretnek kerdezni, hogy melyik op. rendszert ajanlanatok a sok-sok Windows kozul, eddig 98 volt, kene vmi stabilabb, Linux is van fent, de egy csomo alkalmazas miatt Windowshoz vagyok kotve. :( Jatekra, CAD-re, netezesre, melyik a legoptimalisabb? 95,98,98SE,ME,2000,XP?
A valaszokat elore is kosz: GEE

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.22 0 0 13
A win2000 nem játékra készült. Mindenki csak szív vele. Jobb, ha játszásra felraksz egy win98-at. Oszt annyi.
Előzmény: Allia (10)
thuram Creative Commons License 2001.10.22 0 0 12
Sziasztok!

A win98 alá ltöltöttem egy virtuál cd progit(cd coopier2.0) és létre is hoztam egy virtuális cd meghatjtot.Valaki leirá,hogy hogyan kell ezt használni ,esetleg egy pl. keresztül.

F14A Tomcat Creative Commons License 2001.10.22 0 0 11
Nem vagyok egy w2k ász, de asszem abból 0 esély van rá. Kell csinálni egy DOS bootdisket és arról... Vagy egy Win98 bootdisk configját átszerkeszteni.
Előzmény: Allia (10)
Allia Creative Commons License 2001.10.22 0 0 10
Az az én nagy gondom, hogy van egy régi kedvenc játékom, a Master of Magic, amit a Gamez fórumban kerestem, és meg is találtam, de nem tudom installálni win2000 alá. Azt írja ki, hogy kell még neki 2700 kB expanded memory. Hogyan csináljak én olyat?
lao ce Creative Commons License 2001.09.26 0 0 9
joohee
ha nekem szolt: nem osmerem a magyarintott kifejezeseket es menupontokat. amit irtal "Böngészőablakok megnyitása új folyamatként" opció NE legyen kiválasztva." azt ugy forditottam vissza (bizonyara hibasan), hogy uj SESSION-kent. ilyen menupontot is lattam valahol regebben ie-ben, es ettol akadt ki anno nehanyszor asp-s alkalmazasom, igyhat csaknem beirtam, hogy azt inkabb ne bantsa senki.

lehet hogy a forditasban, lehet hogy az angolban, es lehet hogy bennem van a hiba.

udv
lao ce

joohee Creative Commons License 2001.09.25 0 0 8
gReg válasz erre | adatok | e-mail 2000-09-27 21:07:57 (4)

Előre az időben...:))))

TiPLi Creative Commons License 2001.09.25 0 0 7
A Windows\System-be kell másolni. Ez egyébként az esetek 99%-ban így van. System fileoknak a System könyvtárban a helye :)
Előzmény: Stiletto (5)
lao ce Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6
talan keso mar, dehat azert leirom
tools->internet options->advanced->reuse windows for launching shortcuts (OFF)
Előzmény: ligu (-)
Stiletto Creative Commons License 2001.09.24 0 0 5
Hello!
Kerem, szanjon meg aki tud es segicccsen!

Jon itthonra az ADSL, igy hat kellett a gepbe rakni halokartyat. A TV-net +10ezer forintert szerelte volna be, igy Stiletto szepen elment es vett egyet 3ezerert.

Csakhogy be is szerelte, lehet ezt nem kellett volna! :)
Azert nem nagy a problema csupan annyi, hogy amiota felraktam a kartya Driver-et minden bekapcsolaskor hibauzenettel fogad a Windows amit le kell "OKezni" aztan folytatja mintha mise' tortent volna.

A hibauzenet: nem talalja a szukseges msnp32.dll fajlt amire szuksege lenne valami dynamyc folder-hez. Plusz meg ugyanabban az ablakban masik hibauzenet, hoy a Microsoft Network nem muxik rendesen.
Az emlitett hianyzo fajlt mar megtalaltam a Win98 lemezen csak eppen nem tudom melyik konyvtarba kene bemasolni, hogy a gep ne zaklasson.
Vagy nagyobb a baj..?

segitseget elore is kosz,
udv,
Stil.

gReg Creative Commons License 2000.09.27 0 0 4
OK. Itt a megoldás (IE 5).
1. Az Internet-beállítások Speciális fülénél a "Böngészőablakok megnyitása új folyamatként" opció NE legyen kiválasztva.

2. Töltsd le a WinMag.com-ról, a Tweak UI nevű program 1.33-as verzióját, majd telepítés után a General fülön válaszd ki a "Prevent applications from stealing focus" opciót.

Most már (ha minden igaz) működnie kell.
Szívesen.

KovacsG Creative Commons License 2000.09.11 0 0 3
Hello!
Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Windows NT registry elemeihez tételesen valami (magyar nyelvű) dokumentációt hol találok?
Eddig mindig csak egy-egy kulcs helpjét találtam meg. De nem nekem mind kellene!
Köszi!
ligu Creative Commons License 2000.09.11 0 0 2
buBBa, gReg, köszönöm a tanácsaitokat, de
sajnos egyik sem jött be...

Ha van valakinek tippje arról, hol található
dokumentáció az IE parancssori paramétereiről,
azt megköszönném... Talán az segít...

buBBa Creative Commons License 2000.09.09 0 0 1
Üdv!

Próbáld meg hozzáadni a /blank paramétert.

Ez csak 1 tipp. Próbáld meg!

gReg Creative Commons License 2000.09.08 0 0 0
Nekem is voltak hasonló gondjaim (amikor még Windowst használtam). Nem nagyon emlékszem, hogy az IE-beállításoknál lett-e volna ilyen opció, ezért csak arra tudok gondolni, hogy azt a lehetőséget kéne megszüntetned, miszerint "egy ablakban nyílik meg az összes mappa". Persze lehet, hogy ez meg CSAK az Explorerben fog működni, de az is lehet, hogy nem... Talán másvalaki okosabb lesz nálam. Üdv.
Előzmény: ligu (-)
ligu Creative Commons License 2000.09.08 0 0 topiknyitó
A következő problémára keresem a megoldást:

Ha az Explorer-ben kétszer rákattintok egy
html állományra, hogy megnyissam, ugye elindul
az Internet Explorer, és megjeleníti az állományt.

De ha már fut egy Internet Explorer, akkor nem egy
újat indít, hanem a meglévőben jeleníti meg, ha
több IE ablak is van, akkor úgy tűnik, hogy
abban, amelyik legutoljára volt aktív.

Namost én azt szeretném, hogy ha az explorerben
kétszer rákattintok a html állományra, akkor
az egy új IE ablakban jelenjen meg, hagyja
békén a többi IE ablakomat!
Magyarán szólva, hogyan lehet az IE linkek esetén
megjelenő környezeti menüjéből ismert "Open in new
window" menüpontot az Explorerbe átvarázsolni?

Az Explorer környezeti menüben nincs ilyen menüpont.
Van ellenben "Open" és "Open in same window".
Árulja már el valaki, mi ezek között a különbség?

Sejtésem szerint az Explorer View/Folder Options/File Types részben a regisztrált
fálj típusok között, a HTML típus "Open"
action-t kellene valahogy módosítani, de fogalmam
sincs hogyan!

Szóval, itt a lehetőség a tudásotok csillogtatására !

Üdv:
Ligu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!