Keresés

Részletes keresés

Stunt62510 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12273

Nekem meggyőződésem (és már sok kilométeren bizonyította is életrevalóságát), hogy a mai korszerű, javarészt szintetikus, esetleg még észterbázisú, szintetikus 2T olajokat nem kell és nem is szabad 1:50-nél sűrűbbre keverni, mert az égés gyors lefolyása miatt csak mindent összeolajoz (amit nem kellene), lerakódásokat okoz a dugattyú gyűrűhoronyban, kipufogóban, stb.

Ezen olajok kenőképessége, adheziója a fémekhez többszöröse az Arol 2T és társainak, pl. egy Motorex Cross Power 2T vagy egy Motul 800 2T Factory line tudom, hogy erős "overkill" egy 6000-et forgó Babettába, de 50-60-asra keverve a motor szinte füstmentes, jobban forog és semmilyen lerakódást nem okoz sem az égéstérben, sem a dugattyútetőn, nem beszélve a kipufogóból kifolyó trutyira, gyertyaelektródákra rakódó kokszról (mégha őzbarna is).

 

 

Gondolj bele, a sokkal "élesebbre" karburált motocross motorkba sem szoktunk 1:50-nél dúsabb keveréket betölteni, pedig 10e felett forognak. Arányaiban egy utcán használt Babcsi ezekehez képest nagyon dúsra van karburálva.

 

 

Persze senki nem biztatok semmire, mindenki tegyen belátása szerint. Én is úgy teszek.

Előzmény: miko? (12270)
fezlergabor Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12272
Mondjuk ez engem is érdekelne.... 50-es vagy hígabb keverék Babettába????? Bár én is elég hígat szoktam bele tenni Kb. 40-45-öst, de az is igaz hogy egyszer amikor benzinkúton tankolta, keveréket kértem KB. 60-ast adott mondtam is az eladónak nem lesz e túl hig azt mondta nem, és utánna el is ment rendesen amíg a benzin el nem fogyot:).
fezlergabor Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12271
Hello! Én magszimálisan megbízom a gépemben. Bármekkora távra hajlandólenék elmenni vele ha csak a gépröl van szó. De szerszám nélkül még a falu végére se! Arra van a csomagtartón a szerszámtároló, bar nem túl nagy de alapszerszámok+ 1 pumpa a pumpatartóba bőven elfér.
Előzmény: nebancsa_605_sri (12257)
miko? Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12270
nem mintha bele akarnék szólni,de melyik típusú babettába használsz 50-es vagy hígabb keveréket?!
Előzmény: Stunt62510 (12264)
zylo. Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12269
Aha, közel egyidőben írtunk, nem vettem észre az új hozzászólásodat.
Szóval, ha a Hubermotor küld alkatrészt utánvéttel, akkor persze nem zaklatlak ezzel.
Most nem tudom őket felhívni, de hamarost beszélek velük.
Előzmény: zylo. (12268)
zylo. Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12268
Nagyszerű, nagyszerű. Kis probléma, hogy 230 kilométerre vagyok Budapesttől és ritkán járok arra.
Nem tennéd bele egy buborékos borítékba és adnád postára nekem? A részleteket mailben vagy telefonon megbeszélhetjük. Természetesen minden plusz költségedet is kifizetném.
Előzmény: miko? (12265)
miko? Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12267
álmos vagyok...
szóval itt .
Előzmény: zylo. (12261)
miko? Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12266
de csak akkor,ha nem kapsz ITT !
Előzmény: zylo. (12261)
miko? Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12265
bp.-en adok neked főfúvókatartót.
Előzmény: zylo. (12261)
Stunt62510 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12264

Egész Börzsönyt bemotoroztuk 2 motorral, egy svájci bicskával. Kétszer két tank benzin fogyott

 

(Mondjuk este gondolkodtam, hogy mi lett volna, ha leköpi valamelyik a gyertyát, de jól be vannak állítva, 50-es keveréket vagy még hígabbat használok, nem köpheti be.)

Előzmény: nebancsa_605_sri (12257)
Stunt62510 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12263

Ha az úszó lyukas, akkor változik a benzinszint, mert egyre mélyebben süllyed bele.

 

Szerintem mielőtt eret vágsz magadon, ezt ellenőrizd.

Előzmény: subaaa (12262)
subaaa Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12262

Főfúvóka tartó? Most hallom ezt életemben először. Szerintem arra gondolsz, amit én pl súbertű-tartónak hívok :D

Elég kínos kérdés, hogy lehet-e olyat kapni....   Ha jól tudom, s a te írásodból is erre következtetek, akkor a főfúvóka és a súbertű-tartó két külön alkatrész, de ezeket nekem még soha az életben nem sikerült szétszednem.

Eleve ez a karburátor minden jel szerint egy erős pucolásra vár, de ezt gondolom te is tudod. Szerintem venned kell egy komplett karburátort, mert ilyen "főfúvóka-tartót" csak haveri alapon tudsz szerezni.

 

Egyébként mindenkitől kérdezem: A KARBURÁTORBAN A BENZINT SZINT MI A JÓ BÜDÖS FRANCTÓL MÁSZIK EL???? Egyszerűen nem értem! Az úszó lehetetlen hogy menet közben meghajlik, nem cérnából van. És azt is elég nehéz elképzelnem, hogy a tűszelep csavarodik el valamerre! Annyira idegesítő hogy nem lehet elmondani! Tök jól be volt állítva a benzinszintem, nem csöpögött, max évente egyet, a motor meg ment tőle mint az állat. Erre egyszercsak elkezdett fulladozni, köhögött kettőthármat, majd lefulladt, s azóta nem indul. Gondoltam hogy eldugult valamelyik fúvóka, de nem!!! Én ezt egyszerűen feladom. Fél napig állítgattam a benzinszintet, erre (isten se tudja milyen módon) elállítódik!! Ilyen a világon nincs! Fenébe :(

Előzmény: zylo. (12261)
zylo. Creative Commons License 2007.08.29 0 0 12261

Sziasztok,

 

Némi segítségre lenne szükségem. Én csak félig vagyok Babetta tulaj :) , ugyanis csak egy motorblokkom van. Azért szereztem, hogy a fiamnak építsek egy kisautót vele. Sajnos, néhány alkatrész nem volt benne/rajta, a legalapvetőbb hiányosság a főfúvóka tartója. (Következésképpen főfúvóka sincs benne, de az nem gond, mert lehet kapni.) Ezt a tartót hiába kerestem több debreceni motorosboltban, sőt, nem találtam a www.mofaker.hu oldalon sem. 

 

Van valami tippetek arra, hogy honnan szerezhetnék egy főfúvókatartót? Esetleg más motoré jó bele? Nem szívesen vennék egy komplett karburátort emiatt.

 

Ja, nem tudom, számít-e, de a karburátor ilyen:

 

 

Előre is kösz.

Feri_Vp Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12260

Szervusz Tóni bácsi!

 

Ugyan, csak 10x erősebb a Babinál... :DD

 

Nyáron nem volt időm foglalkozni a masinával mert alig voltam otthon. Ha meg végre hazajutottam, mindig akadt valami fontosabb meló.

A nagygépet is szerelgettem közben, annak meg ugye prioritása van, mert azzal járok dolgozni.

 

A megbízhatóságról annyit, hogy tavaly engem gond nélkül felhozott a Babi Nagykanizsáról Veszprémbe, másnap reggel meg vissza! Egy szünetet tartottam csak, Tapolca előtt egy kellemes pihenőben, mert ugye a szükség...

A motor pöccre indult és folytattam utamat. Ja és alaposan fel is volt cuccolva a gép!Egy festményt cipeltem fel, haza meg pár lécet:))

A fogyasztás is oké volt, olyan 2,6 l/100 km, erős 45-50-es tempóval.

Egy ilyen 130-140 km-es túra nem gyerekjáték, de megvalósítható! Természetesen én is komplett szerszámcsomaggal járok, emellett pedig defektjavító sprét is hurcolok magammal.

 

Ha szerveztek találkozót, mivel más nincs, a cruiserrel mennék. Nagyon szépen lehet azzal is 20-30-al pötyögni. Van túrázós tapasztalatom. Szépen beállok mögétek és kíséretet adok!:) Nem foglak lehagyni benneteket.

 

Amúgy múlt héten jártam Barcikán egyik haverral, ott vett motort. Vigyorgós móka lesz lábon hazavinni Kanizsára! :) Közel 400 km.

Előzmény: Tóni bácsi (12256)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12259

Mondjuk én szerszám nélkül egy tapodtat se! Pedig maximálisan megbízom a gépemben. Mert pl. egy defekttől a legjobb technika sem fog megvédeni! No meg ahogy felénk mondják: ha van nálunk ernyő, biztos nem lesz eső! :)

 

Szal alapvető szerszámok mindenképpen kellenek! Tudod, Murphi szerint..........

Előzmény: nebancsa_605_sri (12257)
subaaa Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12258

Az én gépemmel öt utcánál akkor se mernék feljebb menni, ha lenne jogsim :D:D

Azért egy jó állapotú babszinak pihenő nélkül egy 20 kilométert minimum illik kibírni, vagy tévedek?

Előzmény: nebancsa_605_sri (12257)
nebancsa_605_sri Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12257
Tényleg, ti mennyire bíztok meg a gépsárkányban?
Szerszámok nélkül mekkora az a távolság míg el mertek merészkedni, nekem eddig 10-15km-er volt.
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12256

Feri Pajtás!

 

Lóerő hegyekkel nem járunk Babettás találkozóra!!! :-)))

 

Nagyon eltűntél. Már vártam mikor hallunk rólad és a megragadt csúcstechnika helyrehozataláról!

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: Feri_Vp (12254)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12255

Szia!

 

Hát, ha minden egyéb jó, sajnos ott lesz a bibi. Viszont tapasztalt barátaink korábban mondták, hogy a MOFAKER-nél kapható F.A.GY. művésznevű elektronika, amiben a trafo is benne van, és ami alig kerül többe, mint a tirisztor egység, igen jól bevált. Azt kellene megpróbálnod! Megtalálod a www.mofaker.hu honlapon.

 

Üdv: Tóni bácsi

 

Előzmény: Sinbiciklis (12252)
Feri_Vp Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12254

Üdvözletem mindenkinek!

 

Lassan vége a nyárnak és tavasz óta nem Babettáztam. Át kell telepítsem a műhelyem Veszprémbe, mert otthon nincs időm foglalkozni a géppel és így sosem áll 2 kerékre.

 

Rokonszenves a találkozó ötlete! Sajnos Babettával nehezen kivitelezhető.

Ha mégis lesz valami, a nagygéppel elmennék! Csak szóljatok!

 

Feri

Előzmény: fezlergabor (12248)
fezlergabor Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12253
Hello! Igen nekem is ez volt az elsö probléma ami eszembe jutott... Hát igen Babettával 100km-ek... ez egy kicsit tényleg sok:):):)
Előzmény: Tóni bácsi (12251)
Sinbiciklis Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12252

Tóni bácsi !

 

A gyújtótekercsnél 189 Ohm(cserélve), sárga vezetéknél 16 Ohm, I és 1 köz5t első mérés 16, 1-15 közö5t 1. Szikra nincs. Tirisztor rendel?

Előzmény: Tóni bácsi (12251)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12251

Csövi!

 

Látod, az örökösen visszatérő probléma. A nagy távolság. Én szolnoki vagyok, innen igen messze van Vác és környéke. Szívesen találkoznák márkatársakkal, de ilyen messzire Babszival elmenni, az felér az inkvizícióval. Bár volt már itt aki több száz km-t ledöngetett egy nap. A mocim simán bírná, effelől nincs kétségem, de a seggem max 50 km-re van hitelesítve! :)))

 

Tóni bácsi

 

Előzmény: fezlergabor (12248)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12250

Szia.

Köszönöm szépen a szándékot.

Sajnos babetta ügyben nem szívesen mászkál az ember 100km-eket az országban én meg nem vagyok az a "hivatalból" országotjáró.

Úgy néz ki a 207-est jövőhéten öszerakom, talán addigra lesz egy jó főtengely is bele, csapágyak már megvannak, főtengelyé nem volt olcsó, de remélem örök darab lesz FAG portugál C3-as 1500 valamennyiért.

A 210-es meg majd meglátjuk

Előzmény: fezlergabor (12249)
fezlergabor Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12249
Csak mert kerestél egy fötengelyt... de én se tudok azon a környéken...
Előzmény: fezlergabor (12234)
fezlergabor Creative Commons License 2007.08.28 0 0 12248
Hello! Szerintem Vác- és a Börzsöny valamely része... Hogy mikor arról nem mondott az ismerösöm csak annyit hogy az megegyezés szereint amikor mindenki ráér...:)
Előzmény: Tóni bácsi (12247)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.27 0 0 12247

Háj!

 

Honnan, hová, mikor???

Előzmény: fezlergabor (12246)
fezlergabor Creative Commons License 2007.08.27 0 0 12246
Hello! Az egyik ismerősöm szervezni akar egy Babettás túrát és megkérdezte tőlem hogy szerintem hányan jönnének el? Mondtam neki hogy nemtom de megkérdezem... Na hát ezért írom most eme levelet:). Szerintetek? De szerintem célravezetőbb lenne ha mindenki megírná aki el akar jönni. Köszönöm a válaszokat /az ismerősöm nevében is/ :):):)
miko? Creative Commons License 2007.08.27 0 0 12245
Szia,
köszi az érdeklődést.Július közepén összeraktam,beindítottam,és ennél tovább azóta sem jutottam,szerszám nem volt a kezemban egyéb kötelezettségek miatt.
:-(
Annyi történt addig,hogy bitangul melegedett a henger,kétszer le kellett állnom vele,mert a megszorulás határán volt.
Pedig a 25 km/h-t nem léptem túl vele.
Szóval ésszel kell a táméhoz nyúlnom,csak lenne már kis szabadidőm...
hali
Előzmény: nebancsa_605_sri (12244)
nebancsa_605_sri Creative Commons License 2007.08.27 0 0 12244
Szia Mikó?!

Hogy áll a tuningolt babszid? Rég olvastam felőle, be lett már járatva?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!