Keresés

Részletes keresés

thuram Creative Commons License 2001.12.16 0 0 185
Szia!

Hát van logow.sys,ez a kilépő logo
ill logos.sys,ez pedig most már kikapcsolhatja a számitógépet felirat ..a többi windows-ban lévő sys nem bmp-s..ugyhogy a belépő logot nem sikerült megtalálni..Valaki tudja ,hogy melyik fájlban van?

Mit jelent az ,hogy lementem 8 bit bmp-be?Ezt a sima Paint-el lehet?

Előzmény: F14A Tomcat (183)
Brendan Creative Commons License 2001.12.16 0 0 184
Két vinyó van a gépemben. Le akarom takaritan a sok évközben flszedett szemetet, és ujra installálni az egészet. (fontos adataimat már CD-re mentettem)
Kérdésem: ha fdisk, majd format /s az elsőn, ahol az op. rendszer van, a másikat elég csak sima format parancsal megformázni?
F14A Tomcat Creative Commons License 2001.12.16 0 0 183
Sajnos csak a módszerre emléxem, a fájlnevekre nem :-(((
Az a lényeg, hogy van néhány .sys kiterjesztésű fájl (a bejelentkezőt asszem pont LOGO.SYS-nek hivják). Ezek 320*400/8bit BMP fájlok. Tehát megtervezed a saját logodat 640*400-ban (mert a 320*400-at a windows 640*400-ban fogja megjeleniteni), aztán átméretezed 320*400-ra, és lemented 8bit BMP-be. Utána lecseréled a logo.sys-t a Tiedre és kész :-)
Előzmény: thuram (182)
thuram Creative Commons License 2001.12.16 0 0 182
Hello!

És esetleg ha más logot akarok?

Előzmény: F14A Tomcat (181)
F14A Tomcat Creative Commons License 2001.12.16 0 0 181
Logotlanitáshoz az MSDOS.SYS-be kell beirni LOGO=0. De az ESC egyszerűbb :-)))
Előzmény: e-papi (173)
joohee Creative Commons License 2001.12.16 0 0 180
Ha van office telepítve, akkor az szokott ilyesmit csinálni!

Start->Futtatás->begépelni:msconfig->az indítópultnál szedd ki a pipát az összes office bejegyzés elől

Előzmény: e-papi (178)
e-papi Creative Commons License 2001.12.15 0 0 179
Sziasztok! Egy röpke pillanatra beugrottam. 1 probléma megoldódott: config.sys-be visszatettem a device=EMM386.exe sort, amit - gondolom - az install kikommentezett, és ettől megszűnt az indulás utáni tétovázás.
Előzmény: e-papi (178)
e-papi Creative Commons License 2001.12.15 0 0 178
Lenne még 1 kérdésem: elég sűrűn veszem észre, hogy "valaki" minden ok nélkül elkezdi a vinyót tekergetni. Akkor is, ha már jóidje nem is nyúltunk semmihez a gépen.
Ezt "ki" csinálja, miért, és hogy lehet lelőni, vagy csak ritkítani?
Előzmény: e-papi (177)
e-papi Creative Commons License 2001.12.15 0 0 177
A Vezérlőpult => Rendszer => Eszközkezelő fülre gondoltál?
Előzmény: netizen (176)
netizen Creative Commons License 2001.12.15 0 0 176
Próbáld meg azt hogy csökönyös módban az ezközkezelőben (device manager) kitörölsz minden eszközt, majd újraindítod az egészet és szépen várod, hogy felismerje újra a dolgokat. Lehet hogy 5x 6x újra fog indulni aztán gyógyul.
Ha nem, akkor mentsd le csökönyös módban az értékeidet majd rakd újra
Előzmény: e-papi (175)
e-papi Creative Commons License 2001.12.15 0 0 175
Naszóval, a sima install rontotta el! :o((
A logótalanításhoz meg, úgy rémlik, valamelyik ini fájlban kellett valamit átírni.
Csökkentett mód: eccer a lépésenkénti üm-ben a illesztőprogik betöltésére Nemet mondtam, akkor szépen továbbment, és a csökkentett módban kötött ki. De valahogy nem igazán teccett! :o)))
Előzmény: Coolboybadboy (174)
Coolboybadboy Creative Commons License 2001.12.15 0 0 174
Ja-ja, sima install. Én futó windows alatt szoktam kezdeni. Csökkentett módban sem indul?
Loógóirtás. Van egy progi (WinBoost2001) azzal lehet a legeccerűbben belőni, hogy ne legyen logó. Regeditben turkál valamit, de nem tudom mekkeresni, mert Win2k-m van.
Előzmény: e-papi (173)
e-papi Creative Commons License 2001.12.15 0 0 173
Itthon nem, az a mh-emen van. NT vagy QNX.
Update alatt mit értesz? Eresszem rá az installt?
Höhöhö... ESC-t még nem próbltam! Valami könyvben olvastam, és az előző vinyómnál meg is volt csinálva, hogy el se induljon a logo. Csak az a vinyó kapitulált, a könyvet meg má nem tom mellik vót.
Előzmény: Coolboybadboy (172)
Coolboybadboy Creative Commons License 2001.12.15 0 0 172
Szia e-papi!
Legeccerűbb manuálisan.
Mikor megjelenik a logó, adsz egy ESC-et neki.
Ez lelövi.
Nekem is volt még annó a Win98-as korszakomban ilyen problémám, nekem akkor a renszerleíró adatbázis fektette ki valami, de teljesen. Nem is indult el a Win az istennek se. Simán Updateltem a Wint, és az helyrerázta.
OFF
Nem NT-t használsz?
ON
Előzmény: e-papi (171)
e-papi Creative Commons License 2001.12.15 0 0 171
Sziasztok! Nekem is a Win98 indításával vannak gondjaim. A Windows logo alatt egyszercsak lefagy minden, 20-25 percig semmi nem moccan, ill. a logo alján a kékség picit odébbmoccan néha, aztán meg folytatja mintha mise történt volna. Megnéztem lépésenkénti üm-ban is, és mikor a WIN indítása után, a "Betölti az összes Windows illesztőprogramot" pontra mondok igent, akkor jön a szünet. 22 perc után írja ki az első illesztőprogit, vnetsup.vxd. Van valakinek valami 5lete mit lehetne ez ellen tenni?
Hogy lehet az indulásnál a Windows logót lelőni, hogy lehessen látni miket csinál?
Előre is köszi, ha valaki tudna tanácsot adni!
Előzmény: F14A Tomcat (170)
F14A Tomcat Creative Commons License 2001.12.14 0 0 170
ficzeg:

1. Windows újratelepités a legvalószinűbb jó megoldás. Ha csak a Safe mode megy, akkor más lehetőség nem nagyon van!

2. Ha beindul néha normálban is, akkor viszont egy registry "tisztitó" programmal (RegCleaner, vagy Norton Utility WinDoctor, esetleg Fix It) valószinűleg rendbe lehet tenni.

Előzmény: ficzeg (169)
ficzeg Creative Commons License 2001.12.14 0 0 169
SZevasztok mágusok!!!!!!!!!
SEgitség kellene amikor inditom a gépet Windows védelmi hiba felirat jelenik meg és újra kell inditani gépet majd többszöri proba után elindul a gép/csökkentett mod stb/.Ha tudtok valami trükköt segitsetek mert már kihullik az összes hajam.A ME-t használom SOLTEK alaplap PENT-II 256MB RAM NVIDIA 16-os kártya és elég kezdő vagyok,de amit lehetett már megprobáltam.KÖSZI!!
Apus Creative Commons License 2001.12.13 0 0 168
Köszi a segítséget, megoldódott! A BIOS-t nem írtam át PCI-ról AGP-re! :))
Mégegyszer köszi!
WinFan Creative Commons License 2001.12.12 0 0 167
Hali!
Fent vannak az alaplapi driverek legújabb verziói?
VIA esetén 4in1
Intel esetén intel.inf (vagy valami hasonló néven fut)
Ezeket VGA telepítése előtt tedd fel! (Legalábbis Intelnél így az igazi.
Előzmény: Apus (166)
Apus Creative Commons License 2001.12.12 0 0 166
Helló Mindenkinek!
Segítsen nekem valaki! Please!
Miért fagy le a win 98-am gforce 200 mx installálása után? proci 1110celeron, alaplap mercury.
Nagyon hálás leszek annak aki segít!
Üdv
atompyka Creative Commons License 2001.12.11 0 0 165
Kösz!
Próba megy.

Tom

Előzmény: Törpcy (164)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.11 0 0 164
www.ritlabs.com
- aztán pedig astalavista.box.sk :o)))
Előzmény: atompyka (147)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.11 0 0 163
Csak 1 ötlet : nem lehetséges, hogy nem zárja le rendesen a CD-t ? Okát nem tudom, de a sógor most szív ilyesmivel.
Előzmény: tapena (160)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.11 0 0 162
DOS ablakban a copy parancs segítségével. Ereszd el "copy /?" formátumban, elég beszédes helpje. A végén lesz a megoldás. Amúgy pedig Windows Commander.
Előzmény: Jose Arcadio Buendia (148)
WinFan Creative Commons License 2001.12.11 0 0 161
Hali!
Nekem régen a BTC CD Drive-okkal gyűlt meg a bajom.
3 darab is volt a gépemben, de mindegyik meghülyült. Visszavidve a boltban mindegyik működött, de az én gépemben mindegyik meghalt.
tapena Creative Commons License 2001.12.11 0 0 160
Nem ír ki hibát, megírja a dataCD-t, csak rosszul (utánna bármilyen gép bármelyik CD-ROM-jába teszem, az csak pörgeti-pörgeti, azt kiírja, hogy nem tudja olvasni).
Az ASPI drivert meg fogom próbálni. Cachememet még nem futtattam, ha le tudom tölteni valahonnan, akkor felteszem.
Előzmény: mr_ricsi (159)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.12.11 0 0 159
Tapena:
Az easycd milyen hibákat írt ki?
A cdgrab.hu-ról egy új ASPI drivert telepíts.
Cachemem nevű memória-optimalizáló progi nem járt a rendszeredben?
Előzmény: tapena (158)
tapena Creative Commons License 2001.12.11 0 0 158
Az IDE portokkal már sokat kísérleteztem, volt mindkettőn, próbáltam masterként, slaveként. A DMA próba is megvolt - nem segített.
Elmondom a teljes hibaleírást:
AudióCD-t jól megírja, csak a data-t nem (mennyiségileg ráírja a dolgokat, de utánna az a CD használhatatlan lesz - nem lehet elolvasni semmivel). Olvasásnál is vannak problémák, válogat a cd-k között. Általában az aranyárnyalatú (márhogy a hátulja) CD-t nem akarja elolvasni. A CD-íróval nem lehet hiba, mert vittem már szervízbe is, de visszaadták, hogy más gépben (intel chipsetesben) jól mükszik, nincs vele gond. Három op.rendszeren teszteltem (98, ME, XP), három CD-író progival próbálkoztam (easyCD, WinOnCD, Nero), semmi sem segített.
Esetleg nem akar valaki CD-írót venni?
Előzmény: mr_ricsi (157)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.12.11 0 0 157
Tapena:
- Rakd át a második IDE portra.
- Tegyél fel egy új VIA 4in1 drivert
- DMA négyzet: Próbáld ki úgy is, hogy van benne pipa, és úgy is, hogy nincs. (Szerintem akkor fog működni, ha nincs benne pipa, de lehet hogy tévedek.)

A master-slave jumpert nem is merem kérdezni...

Előzmény: tapena (154)
tapena Creative Commons License 2001.12.11 0 0 156
Ezt a VIA 4 in 1 -et már feltettem, de semmin nem változtatott.
Előzmény: Törölt nick (155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!