Keresés

Részletes keresés

asima Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4282

Igen, én is emiatt kérdeztem... olyan fura. A lényeg, ha megbízható, akkor számomra megfelelő.

Ettől az autóbérléstől már sajnos fáj a fejem, minden más szállás és repjegy már neten lefoglava. Ez az egyetlen nyitott pont. Amit szeretnénk elkerülni, hogy a kártyámat zárolják 800 euro-val és kint ne tudjam használni, mivel sajos nem milliók csücsülnek rajta. Az pedig kellemetlen lenne, hogy mondjuk fizetnék kártyával és nem lesz rajta elég összeg.

Előzmény: Törölt nick (4262)
asima Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4281

Köszönöm szépen.

Én is így hallottam, hogy a holiday az közvetítő, az easy pedig kölcsönző. De ennek az ellenkezőjét is... szóval ezért is szerettem volna közvetlen tapasztalatot kapni.

 

Akkor lehet ők lesznek a befutó, ha sima dombornyomott kártya is megfelel, mivel hitelkártyánk nincsen :(

Előzmény: szofi762 (4261)
Flower2000 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4280

BandB Jamba, ezt nézd meg. Erről beszéltem.

Előzmény: Törölt nick (4279)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4279

Köszi, kettőt már foglaltam, csak nem tudok dönteni, ezek a városban vannak, de nem az óvárosban, gondoltam nézek a lido felé is valami opciót.

Előzmény: Flower2000 (4278)
Flower2000 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4278

Van ott egy másik hasonló pár méterre ettől, csak 2. emeleten. Volt ott egy fiu a fórumról.

Előzmény: Törölt nick (4277)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4277

Nincs már szabad hely, a mi időszakunkra. 

Előzmény: Törölt nick (4276)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4276

Köszi, megnézem.

Még bizonytalan vagyok szállás terén, ezért is érdeklődtem :)

Előzmény: Flower2000 (4275)
Flower2000 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4275

Da Claudio a Lidónál van pár lépésre a tengertől.

Előzmény: Törölt nick (4274)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4274

Melyik szállás az, ha szabad tudni?

Előzmény: Flower2000 (4273)
Flower2000 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4273

Egyedül megyek, igen Algheroban találtam egy jó szállást a beach mellett pár lépésre. Később vettem észre, hogy a Lonely Planet is javasolja a könyvében.

Előzmény: rencsilany01 (4272)
rencsilany01 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4272

Szuper akkor!

 

Valószínű, Algheroban azon az utcán pont nem jártunk,. így nem láttam. 

Algheroban szálltok meg ?

Előzmény: Flower2000 (4270)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4271

Köszi, feljegyeztem.

Előzmény: rencsilany01 (4268)
Flower2000 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4270

Én Algheroban leszek, megnéztem és a park mellett van egy a belvárosban. Meg egy kívül, oda nem megyek.

Előzmény: rencsilany01 (4269)
rencsilany01 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4269

Tény, hogy az EuroSpinek általában a semmi közepén vannak, vagy a város szélén. Talán Palau volt az egyetlen hely, ahol bent volt a városban. (természetesen, csak a beszámolómban érintett területekről beszélek)

 

Viszont, a többi supermarket a városokban van. Minél nagyobba menjetek, voltunk olyan sisában..... drága is volt, meg semmi választék.. Conadot javaslom b tervként!

Előzmény: Flower2000 (4264)
rencsilany01 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4268

Dehogynem. Havana a hely neve. Ahogy mentek a 'főutcán', ami kanyarog felfelé, elértek egy nagy kör alakú térhez (kilátó), azzal szemben van a hely. A kiülős része pedig ezen a téren. 

Előzmény: Törölt nick (4266)
Flower2000 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4267

Köszi. Most már tudom melyik ez a bolt, én nagyon szerettem ezt Olaszországban. Sokat jártam az egyikbe közülük.

Előzmény: Törölt nick (4265)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4266

Köszönjük a beszámolót!

 

Castelsardoban nem emlékszel véletlenül a hely nevére?

Előzmény: rencsilany01 (4263)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4265

Az oldalukon van térkép, hogy hol vannak.

Előzmény: Flower2000 (4264)
Flower2000 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4264

Hol az az Eurospin? Gondolom a város szélén és csak autóval megközelíthető. Jó hír, hogy legalább a szupermarketekben nem méregdrágák az árak.

Előzmény: rencsilany01 (4263)
rencsilany01 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4263

Nos, akkor : :) Próbálok témánként írni, így mindenki tud szemezgetni.

 

AUTÓBÉRLÉS

Ezzel kezdnem, engem - és úgy látom, a többieket is- ez érdekel(t) leginkább. 2 lehetőség van: vagy egy kisebb cég (Thirfty, Dollar, stb) vagy egy nagyobb cégtől való bérlés. Mi a Budget mellett döntöttünk, méghozzá azért, mert árban semmivel nem volt drágább, mint a kisebb cégek ajánlatai (sőt!), illetve, sokat utánaolvasva azért találtam bőven negatív kritikát a kisebb cégekről. Szóval, úgy döntöttünk, ez egy nagy cég, ha bármi problémánk lenne, itt egyszerűbb lesz elintézni. 11 napra béreltünk egy Renault Clio-t, disesel, 1 éves, magyar nyelvű gps-l. 430 euro volt. Mi a zárolást 'választottuk', nem az önnullázó biztosítást, ami 170000 ft zárolását jelentette a számlámon. (ellentétben a 200-300 ezrekkel). Van egy magyar szám, azon lehet érdeklődni, készségesek nagyon, szóval mi biztosra mentünk. Amúgy 1500 km-t tettünk meg 11 nap alatt, az autó kifogástalanul működött. Ami pedig a reptéri sorban állást illeti: a kisebb cégeknek tényleg egy közös ablaka van, a nagyok (Budget, EuropeCar, Hertz) külön-külön ablakkal, szóval gyorsabb az ügyintézés. [Azért megjegyzem mellékesen, elképesztő, milyen cirkusz az autóbérlés náluk, és úgy általában az olaszoknál.. hihetetlen. Görögországban várt a bérbeadó, kifizettük, aláírtuk a szerződést a kalaptartón, és viszlát. 2 perc volt, nem volt órához kötve, mikor visszük vissza...Ja! és csak ott kellett hagyni a zakynthosi reptér parkolójában, nyitva. :))) ]

Itt mondjuk fizetnünk a nyaralás végén kellet.

Utak nagyon jó minőségűek, sok a sebességkorlátozás és persze a szerpentinek. 

 

ÁRAK

Mi teljesen önellátóak voltunk. Minden nap magunknak oldottuk meg a kaját. Ajánlom az EuroSpin supermarketet, abszolút itthoni árakkal, nagy választék mindenből. Így mi sok tengeri kaját csináltunk otthon, zöldség, gyümi, minden. Van még Conad, LD, Sisa supermarket: ezek is jók, de picit drágábbak.

Üzemanyag nem vészes: 1.56 - 1.7/l. (diesel)

Étteremben egyszer ettünk. Castelsardo központjában 5 főre 50 euró volt. 5 nagy pizza(isteniiiii), 4 sör és egy literes víz +coperto. Szóval, kibírható volt. Egyébként a fentieket leszámítva durva árak vannak. 

 

IDŐ, STRANDOK

Idő kifogástalan. 30 fok körül, kisebb-nagyobb széllel. Nagyon kellemes. Víz nagyon jó, egyedül Algheronál volt hidegebb.

Strandokról: bejártuk a sziget északi részét, kb. Bosa-San Teodoro tengelytől északra 'mindent'. 

La Pelosa: gyönyörű!! Viszont hatalmas tömeg, ami köszönhető a szépségének és annak, hogy nagyon ideális a partja. Lassan mélyül, gyerekekkel nagyon ajánlom. Tény, hogy napernyő napernyőt ér, de a látvány miatt egy napi fürdés kell itt. :) Parkolni 0.5 euroért is lehet. Az út mentén zöld fűre parkolást nem ajánlom (az se tévesszen meg senkit, hogy rengetegen odaállnak), rendőrök szépen büntettek érte. 

Valledoria: ezt nagyon-nagyon ajánlom, aki a közelben lakik. Hatalmas homokos strand, gyönyörű nagy tóval mögötte, sokan vannak, de nagyon eloszlik. Mi 3 napot is itt strandoltunk, 5 méteres körzetben senki nem volt. És! Ingyenes a parkolás! :) És! pont az i-re, hogy mindig van hely!!

Kleti part-Costa Smeralda: szépek, leginkább Lu Impostu. Itt parkolás: fizetős, illetve picit fentebb ingyenes.

Costa Paradiso: sok helyen sziklás, amúgy szép.

Alghero: szuper!! Itt lehet a zöldre parkolni ingyen! Ami vicces, mert az út egyik oldalán fizetős, másik oldalán ingyenes (zöldben), úgyhogy mi megkérdeztük a parkolóőrt. Hosszú strand, a közepe nagyon zsúfolt, de az elején nagyon kellemesen el lehet férni. Víz picit hidegebb volt, de meg lehetett szokni.

Minden helyre igaz, hogy wc sehol nincs és sajnos ennek következményei mindenhol láthatóak...

 

NYELV

Őszinte leszek, én a spanyolomat jobban tudtam használni, mint az angolt. De kedvesek, segítőkészek, angolul is el lehet boldogulni.

 

VÁROSOK, EGYÉB

Maddalena kirándulás: tilos kihagyni!!!!! 30-40 euro az ára, de nagyon megéri. Egy napos program, kajával és olyan látvánnyal.... Kaja nem nagy eresztés, de benne van. (paradicsomos-tenger gyümölcsei pasta) Érdemes Palau kikötőjében ott lenni reggel 9re, mert rengeteg hajó indul, de sokaknál 3-4 napra már nincs hely. Lehet találni, csak időigényes.

Bosa: nagyon szép! Kis utcák, színes házak.

Alghero: (nem véletlen) tiszta Barcelona. Úgyhogy, erről nem tudok elfogultság nélkül nyilatkozni. :) Imádtam!!

Castelsardo: na mi itt laktunk (szerencsére). Mindenkinek ajánlom, nagyon szép város. Érdemes bejárni az óvárost, naplementét pedig a várból megnézni. Gyönyörű. 2 euro a várba a belépő (múzeum is benne van)

S. Teresa Gallura: nagyon hangulatos. Mi innen áthajóztunk Korzikára, utána sétáltunk itt. Korzika hajózás 37 Euro/fő autó nélkül. Bonifacio meseszép.

 

Hirtelen ennyi. Röviden akartam, így is hosszú lett és biztos ki is hagytam bizonyos dolgokat. Nyugodtan kérdezzetek, szívesen válaszolok, ha tudok. Én is nagyrészt innen készültem fel. :))

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4262

Nézz rá most az easycar oldalára, ott vannak oldalt, hogy kiket közvetítenek. hertz, avis, dollar... stb.

Előzmény: szofi762 (4261)
szofi762 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4261
Nem hiszem, mi 2008ban Cagliari repterén közvetlenűl az easycartól kaptuk az autot, legalábbis a kölcsönző feletti felrat is ez volt, a papíron is ez a név volt. Rendben volt minden sima dombornyomott kártyát elfogadták, beterheltek rajta pár száz eurot, már nem emlékszem mennyit, de nem volt rajta több százezer az tuti.
Előzmény: Törölt nick (4259)
Flower2000 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4260

Szívesen vesszük, ha írsz. Már alig várom én is, hogy ott legyek ilyen hülye esős nyár után ami itthon volt.

Előzmény: rencsilany01 (4258)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4259

Mindkét oldal közvetítő oldal, foglalás után derül ki, hogy melyik autókölcsönző cégnél béreltél.

Előzmény: asima (4257)
rencsilany01 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4258

Kedves fórumozók!

 

2 hét után itthon.. maga volt a gyönyör!!! Rengeteg dolgot tudnék írni, ha valakinek segítség lenne, jelezze és írok egy beszámolót ide. 

asima Creative Commons License 2014.08.22 0 0 4257

illetve olyan kérdésem lenne, hogy Holidayautos vagy Easycarral valakinek van-e esetleg tapasztalata

asima Creative Commons License 2014.08.22 0 0 4256

Kedves okinayab,

 

Megkérdezhetem, hogy a reptéren mennyiért sikerült autót bérelnetek full biztosítással?

Most ugyanezt érzem én is, hogy nincsen hitelkártyám "csak" normál dombornyomott kártyám és nem szeretnék hasonlóan járni, hogy közöljék, hogy debit kártyát nem fogadnak el.

Hasznos lenne tudni, hogy ha csak úgy szeptember közepén beesünk, akkor kb milyen árra számítsunk.

köszönöm a válaszod.

Előzmény: okinayab (4177)
'szti Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4255

főételek 15-25 euro, ital 5-7 euro, egyszóval sok :-)

Előzmény: Fanni b. (4254)
Fanni b. Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4254

Sziasztok! 

 

Augusztus vegen utazunk Szardiniara. A kerdesem az, hogy ettermekben milyen arak vannak? (Italokra, tenger gyumolcseire gondolok...) A hajokirandulas snorkellinggel osszekotve kb mennyibe kerul?Illetve a tobbi vizisport pl. Jet ski stb.? Autoberlesre is kivancsi lennek, 1 hetre megyunk, de mi csak 3 napra szeretnenk berelni. 

R.Kata Creative Commons License 2014.08.16 0 0 4253

Akkor reménykedem :) Még sosem kajakoztam, de már régóta szeretném kipróbálni. 

Előzmény: abdul2 (4252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!