Keresés

Részletes keresés

Ruth22 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12573

Melyik vagyunk mi?

 

Előzmény: mrkovács (12571)
Ruth22 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12572

Hallottam, de nem értem, remélem igen, mert igent mondtak.

Előzmény: vtoth60 (12569)
mrkovács Creative Commons License 2015.07.06 0 1 12571

Nam sorba mennek

11.
B./9 .
T/5051.

 

aztán ugrás

14.
B./12 .
T/4883.

Előzmény: Ruth22 (12570)
Ruth22 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12570

Kedves Mi,

rá vagyok tapadva a balfülemmel az eseményekre :-)

Szeretettel: Én

Előzmény: vtoth60 (12569)
vtoth60 Creative Commons License 2015.07.06 0 1 12569

1-2 órán belül kiderül. Ha fogadni kéne, én komoly téteket tennék az igenre. Ez egy kormány

által kezdeményezett  törvényjavaslat és semmilyen módosító indítványt nem fogalmazott meg

az ellenzék sem a minket érintő § változás vonatkozásában. Úgy hiszem komoly összeget nyernék egy igen téttel.

Előzmény: 560707 (12568)
560707 Creative Commons License 2015.07.06 0 1 12568

Na vajon megszavazzák-e ma a nyugdíj előtti 5 év felülvizsgálati kedvezményt?

Ruth22 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12567

Kedves Hadovaja,

http://www.jogiforum.hu/forum/16/11498

ezen a fórumon Csemma78 írta, hogy pénteken megkapta.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: hadovaja (12566)
hadovaja Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12566

megkapta már valaki az új fogytámkártyát vagy az igazolást?

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.05 0 0 12565

Az idén még két szombaton, augusztus 8-án és december 12-én lesz majd munkanap, amikor augusztus 21-ét, illetve december 24-ét kell ledolgozni.

 

Július 11. nem munkanap!!! 

hagyma boly Creative Commons License 2015.07.05 0 1 12564

28/2014. (IX. 24.) NGM rendelet

a 2015. évi munkaszüneti napok körüli munkarendről

A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 102. § (5) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Kormány tagjainak feladat- és hatásköréről szóló 152/2014. (VI. 6.) Korm. rendelet 90. § 6. pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:

1. § E rendelet hatálya kiterjed minden munkáltatóra és az általuk általános munkarendben foglalkoztatottakra.

2. § A 2015. évi munkaszüneti napok körüli - a naptár szerinti munkarendtől való eltéréssel járó - munkarend a következő:

a) január 10., szombat munkanap

január 2., péntek pihenőnap

b) augusztus 8., szombat munkanap

augusztus 21., péntek pihenőnap

c) december 12., szombat munkanap

december 24., csütörtök pihenőnap

3. § Az általánostól eltérő munkaidő-beosztásban foglalkoztatott munkavállalók munkarendje - a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 96. § (1) bekezdése alapján - a 2. §-tól eltérően is meghatározható.

4. § (1) Ez a rendelet 2015. január 1-jén lép hatályba.

(2) Ez a rendelet 2015. december 31-én hatályát veszti.

Előzmény: lizacska64 (12563)
lizacska64 Creative Commons License 2015.07.05 0 1 12563

Szerintem augusztus 21pénteki napot kell ledolgozni szombaton.  Mivel 20 csütörtök 21 péntek így lenne 4 nap egyben .

Csütörtök péntek szombat vasárnap.

Előzmény: Törölt nick (12560)
macus55 Creative Commons License 2015.07.05 0 0 12562

Borsodban többen vóltak már szombaton és főleg az 55 -56 okat hvják

macus55 Creative Commons License 2015.07.05 0 0 12561

Ugyhallottam meggyorsitsák a behivást ,már szombaton is dolgoznak

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.05 0 0 12560

Köszi, ezt tudom.Azt nem tudtam hogy most 11szombat munkanap.A barátnőnk akkor reggel megy.Tényleg,mit dolgoznak le előre?

 

Ruth22 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 12559

Kedves Vaktöltény,

amikor munkanappá nyilvánítják a szombatot valamilyen eltolt ünnep miatt, akkor igen, már volt ilyen.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Törölt nick (12558)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 0 12558

Nálunk szombaton is lesz felülvizsgálat!Mi a fene történt?Hallott valaki hasonlót?

beteg62 Creative Commons License 2015.07.04 0 1 12557

Igazad van Tira 7! 

 Ha itt el kezdünk politizálni akkor csak a vérnyomásunk megy fel. Ezt egyébként le is írtam nagyvonalakban már. 

  Csak az ember égbekiáltó hamis állításokra lel itt akkor nehéz megállni szó nélkül.

 Legalább mi betegek próbáljunk össze tartani. Mert sajnos tényleg csak azt látni a valóságban sok területen csak a viszálykodás ,

acsarkodás megy. Családokon, kis közösségeken belül is sok helyen ez megy. Akkor mit várhatunk egy országtól, hogy akár az egészségügyet 21-ik századi Európaivá tudja fejleszteni. 

  A mi problémánk gyökerei is sajnos itt kezdődnek, ha a sok sorstársunk eseteit olvasgatjuk. 

Tehát nem én találom ezeket ki, hanem szembe kell vele nézni, sajnos a valós élet írja és íratja velünk.

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 1 12556

Kedves Súlyosbeteg! ,  Kedves Beteg62! 

 

 

Nem vitatom, hogy jogotokban áll vitatkozni, veszekedni.

A kritizálás,  'ész osztás'  szándéka  is  távol  áll    tőlem!

Mégis -  az emberszeretet, betegtársi együttérzés okán - ,

szépen   kérlek   Mindkettőtöket,   hogy   az energiátokat

éles  pengeváltások   helyett,  inkább  a   gyógyulásra,  a

betegség(ek) elviselésére fordítsátok.

 

Köszönöm szépen, hogy 'meghallgattatok'.  

 

Minden jót kívánok! Üdv.: Tira.

 

 

Ruth22 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 12555

Volt itt más nickkel is "beteg" Hollandiából, aki uszítgatta a betegeket, letiltottam. Aztán törölte a nicket és nyitott újat. Most lehet, hogy nem 1 "beteg" van Hollandiából, de ha ott nem érzi jól magát, jöjjön haza, ha itt nem érzi jól magát, menjen vissza. Nyilván azt választja, az ember, amelyik jobb, ha választhat.

Én pl. nem választhatok, tehát még élek, maradok. Értelme semmi a vitának, csak a vérnyomáscsökkentő fogy meg a szívgyógyszer a pszichére hatóval. Kell ez a már meglévő állapotunkra? Nekem ugyan nem.

Szeretettel: Ruth

beteg62 Creative Commons License 2015.07.03 0 1 12554

A hangulatot pedig,  azt se nem én és sem pedig te, hanem a szerencsétlen sorsunk szítja köztünk egyébként. 

De ha úgy érzed, hogy hangulatot szítottam az nem én voltam. Én csak egy kis ember vagyok itt. Lapozz vissza és olvasd végig ezt a fórumot visszamenőleg 1-2 évre és leszűrheted a száraz valóságot magadnak.

 Egyébként sok szerencsét és jobbulást kívánok neked minden tekintetben! 

 

beteg62 Creative Commons License 2015.07.03 0 1 12553

Hát akkor ide figyelj! Az unoka öcsém ott dolgozik Hollandiában mint egyszerű hentes 6 éve. Abból a fizetéséből el tartja itthon családját és bele mertek vágni egy saját családi ház építésébe amibe hamarosan költöznek is.  Előtte meg szó szerint napról napra éltek napi 12 órás szorgos itthoni munkából. Ja és csak az idén vitt ki még 2 hentes volt kollégáját ki melózni.    

  Nem irigységből mondom ezeket. Csak annak okán is, hogy mi lesz itt velünk ha lassan nem lesz hentes meg ápolónő és sorolhatnám...      Ja! Vagy lehet majd netán a bevándorlókkal megoldjuk...

  Nem róttam fel neked, hogy nem tudsz dolgozni itthon sem. Tiszteletben tartom a helyzeted. Én együtt érzek veled, hisz egy 

cipőben járunk betegségek miatt. Nem is érdemes ilyen dolgokon vitatkoznunk. Ezen mi úgy sem fogunk változtatni, bár mi is van. Én csak azt mondom el amit biztos információkból tudok és persze zömében látom is, hogy így is van. 

 De mi Magyarok mindég ilyen belenyugvó, megalkuvó nemzet voltunk és sajnos leszünk is.  Kicsit mind ahogy sokan mondják

is , mint a birkák. Sajnos ez ha tetszik ha nem így volt , van, de remélem azért nem mindég lesz így. 

  

beteg62 Creative Commons License 2015.07.03 0 0 12550

Az a helyzet, hogy egyre több magyar dolgozik ám külföldön és egyre nehezebb is most már a Magyar emberek agyát hülyíteni!

 Szinte már mindenkinek a rokonságából van kint dolgozni valaki nyugatabbra tőlünk és ők hiteles képet tudnak adni a különbségekről, ami igen le sújtó. Persze, biztosan van egy felső tízezer nálunk is akiknek egyre jobban megy az tény. De sajna a többség az  nem ezt érzi abban biztos vagyok.

 

beteg62 Creative Commons License 2015.07.03 0 1 12549

Te nem vagy tisztában a forint és euró árakkal és vásárlóértékével.  Hollandiában az átlag min. megélhetés kb. csak duplája a Magyarénak. Nem nyolcszorosa ahogy te gondolod. Látom nagyon szeretnéd szépíteni valami oknál fogva a dolgokat. De sajna 

a tények azok mások mint te gondolod vagy tudod! 

bandolesa Creative Commons License 2015.07.03 -1 1 12547

FaceBook-on lájkoljátok az Egyetemes Alapjövedelmet!

 

Tegnap egy Holland város vezette be a havi 900-Eurót. Akinek ez alatt van esetleg a nyugdíja 900.-ig kiegészítik.

Nálunk egy minimál szintre a legalacsonyabb ellátások felhozása lenne a cél.

 

Szűnjön meg a 26-ezer a 33-ezres nyugdíj. Egy elfogadhatóbb alapjövedelem a cél. Nem annyi, mint Hollandiában nyilván.

Egyre több Európai város-járás vezeti be.

Előzmény: Törölt nick (12546)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.03 0 1 12546

Kedves  Ruth22!

 

 

Szívemböl kívánom, hogy mentesülhess a felülvizsgálat alól.

Nekem  még  nagyon  türelmesnek  kell  lennem 2022-ig. Egyebet

nem tehetek: bízom benne, hogy a soros vizsgálatok minél többet csúsznak.  A Bizottságtól egyáltalán nem tartok, s  a  leminősítés

lehetőségétől  sem. Attól azonban  igen,  hogy időre  össze  tudom-e

koplalni a betegszállítások díját. Az OEP által finanszírozott OMSZ-os

forma az állapotom  miatt nem jelent  megoldást.  Tudomásom van

arról a  lehetőségröl is, hogy kérhetem a lakóhelyemen történő

vizsgálatot. Éltem is a lehetőséggel. Nem jött ki orvos, hanem a leleteim  alapján hoztak határozatot. Meg kellett fellebbenem.

Ezt egy OOSZI-ban történő vizsgálat követte, aminek az lett az eredménye, hogy egy  fokozattal feljebb soroltakaz addigiaknál.

Az ellátásom összege azonban  változatlan maradt.

 

Mivel azóta több új 'néznivaló' betegségem lett, feltétlenül a

szemlyes megjelenést kell megvalósítanom.

 

Szép, gyógyulást hozó napokat kívánok! Szeretettel: Tira. 

 

, így

beteg62 Creative Commons License 2015.07.03 0 0 12544

Ha jól emlékszem akkor nekem 1985-től nézték átlagjövedelmem és az alapján számolták ki a 60 százalékot. 

Így jött ki a rokkantsági nyugdíj amit megállapítottak nekem pontosan 88 ezer forintot 2011 októberében . Azóta némi emelgetéssel ezt kapom. De már mint rehabilitációs ellátás néven. Mindaddig amíg új felülvizsgálat  eredmény határozat meg fog születni majd

BJszakért Creative Commons License 2015.07.03 0 0 12543

Tájékoztatás szakterületemen előző hivatalos tájékoztatásomat követően, kezdeményeztem Onyf közlemény kiadását, ez megtörtént:

http://cst.onyf.hu/hu/

 

Tájékoztatjuk Önöket, hogy azon személyek, akik a közforgalmi személyszállítási utazási kedvezményekről szóló 85/2007 (IV.25.) Korm. rendelet 8.§-a alapján a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban és vakok személyi járadékában részesülnek ezáltal utazási kedvezményre jogosultak és a kártya formátumú utazási igazolványuk 2015. június 30. napján lejár, továbbá az új kártya formátumú utazási igazolványukat ezen időpontig nem kapták kézhez, a 2015. június 30. napjáig érvényes igazolványukkal 2015. július 16. napjáig a lejárt kártya birtokában érvényesen utazhatnak a (BKV, a MÁV START valamint a Volán járatain).
A közigazgatási szervek területi integrációjával összefüggő jogszabályok 2015. 04. 01.-i módosítása következtében a kártyák előállítása a Magyar Államkincstártól az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság feladatkörébe került.
A 2015. 06. 30-án lejáró kártyák cseréjének mennyiségére tekintettel a postára adás és megérkezés időpontjainak lehetséges késedelme miatt az illetékes személyekkel történt megállapodás értelmében a 2015. június 30. napján lejáró kártyákat 2015. július 16. napjáig a közlekedési vállalatok érvényes igazolványként fogadják el.
A kártyacserével összefüggésben az ügyfeleknek teendője nincs. Az új kártyákat 2015. július 16. napjáig minden érintett ügyfél megkapja.

Családtámogatási Főosztály”

beteg62 Creative Commons License 2015.07.03 0 0 12540

andrás 46! 

 Maximálisan egyetértek veled! Nem akarom bántani tényleg " súlyos beteget" De hát meg értem őt végül is mert szerintem ő nem ebben az országban él. Legalább is ő nem úgy érzi ezt vagy nem úgy éli meg !

beteg62 Creative Commons License 2015.07.03 0 1 12539

Ja és a Magyar beteg számára ez nem is érdekes , hanem inkább szánalmas. A kórházi ellátásokról nem is beszélve.

Saját bőrünkön tapasztaljuk. Lassan nem lesz nővér aki ellássa a betegeket. Ez bizonyított adat!: Magyar kórházban átlagosan 

egy nővérre 25- 35 beteg jut. Az Uniós, nyugat európai átlag: egy nővérre 5-15 beteg.  De sajnos az elmúlt 25 év ezt tette.

Persze tudom az előtte lévő 40 évből gyökerezik ki az egész.  De ha marad nálunk ez a szemlélet akkor sajnos még ennyi szakápoló sem marad az ágazatban.  Nekem konkrétan 33 éve nővér. Csak az utóbbi 1 évben 3 közvetlen fiatal kollégája 

ment külföldre dolgozni. Így viszont nejemre szakadt még egy csomó plusz teendő havi 110 ezer nettóért. Megjegyzem ez az összeg 10 évvel ezelőtt 98 ezer volt neki.  Milyen furcsa is!!  Hová is párolgott el azóta is az a sok-sok béremelés???

 Nagyon trükkösen megy itt nálunk valahogy sok minden!! és ezt nekem ne is próbálja szépen ki magyarázni,hogy ez csakis értük van!

andras46 Creative Commons License 2015.07.03 0 0 12538
Nem bonyolódok vitába senkivel! Mindent meg lehet nézni az interneten! Magyarországon nagyon sokan kapnak valamilyen jogcímen 30000.ft körűli ellátást! Szlovákiában hasonló a rezsi,és az élemiszer, de sehol nem 27% az áfa mint nálunk. Romániában 8%.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!