Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75206

hogy lehet veled telefonon beszélni a közöség kizárásával ??????segitség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (75120)
kavicsos64 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75205

mert a forgo tömeg tárolja az eröt ,minél nagyobb annál jobb ezért irogatom hogy a hosszu löket elönyösebb mint a rövid pl. galyvágáshoz jobb a rövid löket döntés , daraboláshoz hosszu löket ,énmeg vegyesen szeretném használni ezért valami középutat kell találjak, a stilek vannak ilyen közép uton, de a rossz tapasztalatok miatt nem akarok stilt

Előzmény: Gypsy56 (75127)
pdia Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75204

Na csillagom, először is: hátrább az agarakkal.

Másodsorban mesélek egy szitut, légy szíves, értékeld, elemezd a hatalmas igazságérzeteddel:

Gazdag erdőtulajdonos bácsi erdőirtást végez(tet). Csak arra nem figyel - miért tenné, megteheti -, hogy a kivágásra szánt fákat egy vetőmag minősítésű termést hozó földre borogatták. A földet rendesen tönkretették, a terméssel egyetemben. Ja, és szólni is elfelejtettek.

Sebaj, szóltak mások. Így mi kimentünk a SAJÁT földünkre, és szépen összeszedtük ami a SAJÁT földünkön volt. Egy szezonnyi tüzelő összejött. Persze a kárt nem fedezte....

 

De amúgy igazad van: ez a topic a fűrészről szól.

 

Mi a helyzet az AL-KO val? Az milyen szerintetek?

Előzmény: bowdy (75182)
LandCruiser Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75203

:D:D:D

Jó a videó. :):)

 

OFF: 

Button faterja elhagyta a Ferrariját

John Button rosszul emlékezett, melyik olasz tengerparti faluban parkolta le a kocsit.[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: kék1 (75191)
bab1 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75202

Úgy értem , hogy nem sok értelme van a masinának.

Előzmény: bab1 (75201)
bab1 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75201

Ez egy jól megépített gép, amit csinálnak ,az meg egy jó nagy kínlódás a fejszés hasigatáshoz képest.

Előzmény: Törölt nick (75189)
szece77 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75200

mármint tízszeres (10x) ... :-)

Előzmény: szece77 (75199)
szece77 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75199

Sziasztok!

Szerintem is. :-)

Egyébként léteznek kis fordulatú motorok, csak kényszerhűtést kell hozzájuk alkalmazni.

Szerintetek méterfa hasításához milyen moroteljesítmény kell? Mondjuk egy 2,2 kW-os 1440 rpm-es háromfázisú motor tízsezres lassítással elég lehet? A kuklihasításban annyire nem hiszek, a fejszével gyorsabb vagyok. (különben is a talicskázás a rossz az egészben, nem a hasogatás :-))

De a méterfa hasítás mér érdekes lehet.

Előzmény: Törölt nick (75198)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75198

Én szerény elektronikai tudásom alapján úgy gondolom hogy a villanymotorok alapvetően nagy fordulatra, vannak tervezve, hogy tudják hűteni magukat, és hogy a tekrcsekben a villamos energia minnél nagyobb része alakuljon mozgási energiává ne pedig hőenergiává, ha túlterheljük a villanymotort azért ég le szerintem mert nem tud a villamos motor pörögni így nem hűti magát és a villamos energia a tekercsekben hővé alakul és megsüti magát, tehát én nem javaslom az elektromos motor közvetlen tengelyére való felszerelést, nem véletlenül an az elektromos fűrészekben is fogaskerekes áttétel, hogy a villanymotor magas fordulatszám mellett produkáljon nyomatékot....  szerintem....  Motor tengelyén kis fogaskerék, a meghajtott tengelyén pedig a nagy... szerintem.. :-)))

Előzmény: Törölt nick (75196)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75197

Hát, biztos. Amit én láttam, áttételes volt, hogy elég ereje legyen .

Előzmény: Törölt nick (75196)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75195

Gyenge lesz, és nagyon gyors. A kúpos hasítóknál 100-150 ford körül van a normális .

Előzmény: Törölt nick (75188)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75194
Előzmény: Törölt nick (75193)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75193

Akkor le a kalappal az erdőtulaj barátod előtt...

 

Nagymamám mesélte, mivel ő Szilvásváradon született még "33-ban ott is nőtt fel, együtt játszott még kiskorában a háború előtt a kastélyukban a Palavicini gyerekekkel, és ő mesélte hogy volt hogy jelentették az Őrgrófnak hogy egy parasztember fát vág az erdejében, erre a gróf elrendelte hogy fogjanak be lovasszekeret, azt jól pakolják meg fával, és vigyék el annak a paraszt embernek.....ennyit számit az emberség, és a jószív, hiszen deresre is vágathatta volna azt jól megverethette volna.......

Előzmény: Gypsy56 (75186)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75192

Én a kamera mögött.... ;-)))

Előzmény: kék1 (75191)
kék1 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75191

Te a bal- vagy a jobboldalon álltál?

 

:-))

Előzmény: Törölt nick (75187)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75190

Igen abban garantáltan egyetértünk hogy az egész dolog melegágya, a mérhetetlen káosz, eszetlen fejetlenség, zűrzavar mindenütt, a jogi szabályozásban, ami televan ellentmondásokkal, nem egyértelmű és zavaros, amíg ez így van addig csak egy hatalmas feneketlen káosz van és lesz, ez van az adórendszerrel is,még néha az évtizedek óta ott dolgozóknak is megfájdul a feje, és gondolkodni kell hogy most, hogy is van ez?  :-(((((

 

Meg mindennel, a bürakrotikus és egyéb zűrzavart kéne felszámolni ami itt uralkodik, a fejetlenséget meg a hülyeséget, egy letisztult, világos fekete-fehér törvényi és gazdasági szabályozás, csak ez idáig nem állt érdekükben, és félek mi lesz ezután mert ha ez így marad... :-(((

Előzmény: Gypsy56 (75186)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75187

 

 

:-)))

 

 

 

 

 

 

Gypsy56 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75186

nekem van erdő tulaj ismerősöm. Ha valaki fázik, segít. De nem a hullott gally kell, hanem köbméter számra a java. Kimegy az erdejébe, és ne tudja, sírjon, vagy röhögjön . Főleg, ha még büntetősék is őt qrogatják .

Előzmény: Törölt nick (75185)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75185

nemes ember, így akartam. 

 

 

 

Remélem lejött mindenkinek hogy mit akartam mondani az irományaimmal, nem azt hogy helyes dolog lopni, hanem hogy nem kell a népet belekényszeríteni olyan helyzetbe hogy olyanok folyamodjanak ehhez akik egyébként soha nem tennének ilyet, mert ők az emberi méltóságukbban vannak megaláűzva ezáltal, persze hozzátéve hogy aki annak ellenére került ilyen helyzetbe hogy mindent megtett annak érdekében hogy ne álljon ez ahelyzet elő, mert persze sokan lopnak akik azért teszik ezt mert link szarháziak és mindig más megkárosításával akarják a link szélhámos életmódjuk eredményét kompenzálni az ilyet én is gyűlölöm....... és pusztuljon az ilyen rongy hitvány !!  :-)

 

Előzmény: Törölt nick (75184)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75184

Jó, te nyertél!  Én se akarom a zsiványokat védelmezni, de ilyenkor azt szoktam kérdezni hogy és ROBIN-HOOD mi volt, aljas tolvaj vagy neme ember?    :-))))))))))))))

Előzmény: bowdy (75182)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75183

Van ehhez egy sztorim.  Tavaly az interneten egy helyi hirdető oldalon olvastam egy hirdetést, azt írták teherautóra keresnek sofőrt, meg farakodó munkást. Felhívtam őket, beszéltem velük, hamar kiderült hogy kik azok,ismertem őket hogy tüzifaeladással foglalkoznak hogy melyik etnikához tartoznak azt nem említeném, és mondtam hogy érdekelne a rakodós meló. erre megkérdezték tőlem hogy hogyan szándékoznák kijárni hozzájuk dolgozni, erre mondtam hogy busszal, erre a következő választ kaptam:

 

-Uram, az nem lesz jó mert a buszok éjjel csak nagyon ritkán járnak, mi pedig éjjel kettőkor megyünk ki az erdőre dolgozni mindig.................

 

 

Valyon miért, nem is tudom......

bowdy Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75182

Állj. Ő kerek perec leírta, hogy falopásra!!! kell neki. rögtön besz@rok

Hagyjuk,ez a fórum a láncfűrészekről szól.

Husqvarna forever:)

Előzmény: Törölt nick (75181)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75181

Persze nem ilyen egyszerű ez az egész. Megmondom szerintem mit kellene.

 

Lehetőséget biztosítani arra hogy akik tisztességgel becsülettel szeretnének fához jutni, akár erdőtisztítás vagy gyűjtés útján megtehessék, és kilehessen szűrni kik azok akik azért lopnak mert valóban egy genyó népség, felszámolni a famaffiásokat, és rendet csinálni, mert persze hogy nem tartható a mostani állapot ez tény, és nem megoldás hogy ilyen kaotikus állapotok vannak, de akkor egyformán vonatkozzon a törvény mindenkire... szerintem.

Előzmény: Törölt nick (75179)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75180

Csak tudod mindenkinek qrva erős az igazságérzete ha a kis csóron kell elverni a port, a nagy zsiványtól meg mindenki összeszarja huggyozza magát és visítva meghunyázkodik, és mélyen kussol...  ez a baj... ha ellopok én a boltból két kiflit, akkor már bennt vagyok a hiradóban, ha meg millárdo tételben teszem, akkor ünnepelt sztár.... na itt van szerintem a nagy baj...

Előzmény: Gypsy56 (75178)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75179

Én meg lebeszélném róla. Megpróbálnám munkára fogni és megoldani hogy ne kelljen ezt mívelnie illegálisan, dolgozzon inkább nekem böcsülettel. Tudod mikor kisrác voltam, télen anyámékkal felkellett mentünk az erdőre keretes fűrésszel anyámék Anyám meg a nagymama, két gyenge nő, kivágtak keretessel egy-két fát majd elvagdalták hogy fellehessen tenni a DAVOS szánkóra amin haza vittük, hogy ne fagyjunk halálra.....otthon meg fel is kellett kuglizni, kerettessel, nem azért csináltuk mert mert ebből megakartunk gazdagodni vagy mert lusták voltak dolgozni vagy mert piáltak, egyszerűen nem tellett tüzifára a legszerényebb lóvébeosztás mellett se...voltak ilyen idők, milyen kár hogy nem lőttek minket akkor agyon......hitvány rablókat....az érmének két oldala van.......akik igazán nagytételben több hektár erdőket loptak azoknak semmi bajuk de ha a  kisember ha lop, az milyen csúnya dolog.......

 

Persze nem azokra gondolok akik szétlopják az erdőt és teherautószám adják el a lopott fát, tudom mire és kikre gondoltok, abban tökéletesen igazatok van....

 

Előzmény: Gypsy56 (75176)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75178

De miért ? Az, hogy lop, rendben van ? Ha megvédené a sajátját, az meg nincs ? Ha betörnek hozzád, és ellopják nagymama ezüstjét, akkor a"törvény teljes erejével", ha meg az erdődből a fát, akkor OK ?

Előzmény: Törölt nick (75177)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75177

Ez teljesen jogos. Megértelek Én azt is tudom hogy csak tehetetlen dühödben írtad amit, én csak azt akartam mondani hogy légy óvatos mit írsz...... ;-)

Előzmény: bowdy (75175)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75176

Különben nem biztos, hogy agyon. De seggen mindenképp !

Előzmény: Törölt nick (75171)
bowdy Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75175

Nem, csak orvol sakkbantartanám, míg kiér a közeg.

Szerintem te sem szeretnéd ha más szüretelné le a termésedet, bármi is legyen az.

Előzmény: Törölt nick (75171)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 75174

Mellesleg, bár sokat nem ér a véleményem, de SZERINTEM igaza is van .

Előzmény: Gypsy56 (75173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!