Keresés

Részletes keresés

tapena Creative Commons License 2001.12.11 0 0 154
Üdv.

Van egy problémám: az alaplapom ( Procomp BVK2A - VIA chipsetes ) rühelli a CD-írómat ( Philips 8*4*32* ), és nagyon nem akarnak együttműködni. Mit csináljak? BIOS frissítés? Van valami driver a probléma megoldására? Ha igen, akkor hol találom meg, mert ha rákeresek, kinyom egy tucat kínai oldalt, amikből nem értek semmit, a Procomp oldala meg nem jön le.
Minden segítséget nagyon köszönök.

Mirrmurr Creative Commons License 2001.12.11 0 0 153
Köszi az eddigi tippeket!
Sajnos ma reggel újra szívással indítottam. Feltettem a DW 4-est, az az első indításkor nem fagy le, de nem egész képernyővel indul. Mikor megpróbáltam kinagyítani, lefagyott. IE 5.0 van fenn, semmi szúrka-piszka nem volt még vele.
A formázás statisztikája jelzett rossz szektorokat egyébként, de a tegnap este lefuttatott scandisk is kiírta, hogy vannak hibás területek. Kaptam egy memóriatesztelő programot, azzal kell bebootolni, de a program állítása szerint minden rendben a memóriával.
Indítás előtt kérdi a DW, hogy akarok-e regisztrálni. Bármit válaszolok, akkor is lefagy, illetve a legelső alkalomkkor elindul, de nem egész képernyővel. Ha nagyítom, az eredmény ismert.
Ja! Hátha segít: a DW 3.01 akkor fagy, mikor az "Initializing Behaviors" üzenet megjelenik. Vagy ezt már írtam?
Vannak tippek?
Előzmény: mr_ricsi (140)
TaXiN Creative Commons License 2001.12.11 0 0 152
Ja, dos ablakban futtatva - ha csinalsz beloluk egy txt file-t es elnevezed makro.bat - nak akkor mar futtathatod is.
Előzmény: TaXiN (151)
TaXiN Creative Commons License 2001.12.11 0 0 151
UNIX örökség. átirányitások.

dir > test
dir > prn
dir > lpt1
type test > test2

Előzmény: Jose Arcadio Buendia (148)
atompyka Creative Commons License 2001.12.11 0 0 150
Jó éjt és kösz!
Előzmény: Törpcy (149)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.10 0 0 149
Lassan megyek aludni, de holnapra +nézem, h. merre az arra. Valamelyik sz.t.magazin CD-in rajta szokott lenni. Csá.
Előzmény: atompyka (147)
Jose Arcadio Buendia Creative Commons License 2001.12.10 0 0 148
Sziasztok!

Remelem nem tulsagosan off, de eleg analfabeta vagyok ezekhez a dolgokhoz, ezert nem tudom eldonteni. Az a problemam, hogy file-okat (txt) szeretnek eggye osszefuzni, ehhez allitolag makrora van szukseg, ezt olvastam egy topicban itt. De sajna nem tudom mi az a makro, ill. hogy kell hasznalni! Legyszi segitsetek mar!

atompyka Creative Commons License 2001.12.10 0 0 147
Az elsőt honnan tudom megszerezni? A másik nem érdekel. Csuklott 7VGn eleget.

Tom

Előzmény: Törpcy (146)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.10 0 0 146
Az első 1 remek levelező (POP3-as), a másik egy rohadt...mázlista. (Bill Gécc)
Előzmény: atompyka (145)
atompyka Creative Commons License 2001.12.10 0 0 145
Ez a kettő micsodácska?
"TheBat"
"Ge'ci bácsi"
Előzmény: Törpcy (144)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.10 0 0 144
Szerintem nem olyan nagy baj az, h. az ótluk nem mén. Legfeljebb addig sem kapsz be ilyen-olyan vírnyákokat. Használj mást (TheBat).
Csak Ge'ci bácsi meg ne lássa, h. miket írok. :o)))
Előzmény: atompyka (143)
atompyka Creative Commons License 2001.12.10 0 0 143
Miért, mást is? Na jó, már vagy két órája tudom, hogy kábelt is. Mikor kérdeztem a pasitól, hogy a füzetkében lévő táblázatból miért hiányzik a kerületünk, közölte, hogy csak kábelhez kell, csak elfeljtették beleírni.
Amúgy az Outlook még mindig nem mén.

Tom

Előzmény: Törpcy (142)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.10 0 0 142
Szívesen az eddigieket, és örülök, h. összejött.
A TVNET is szolgáltat ADSL-t ?
Előzmény: atompyka (141)
atompyka Creative Commons License 2001.12.10 0 0 141
Törpcyyyyyyyyyyy!

Működiiikkk!
Valami hálózat-beállítási gond volt a gépen. A TVNET-es pasi telefonon 5 perc alatt megoldotta 3 napos problémánkat.

Köszönöm szépen a segítséget és a tippeket!

Tom

mr_ricsi Creative Commons License 2001.12.10 0 0 140
Mirrmurr:
Tehát formázáskor még nem volt badszektor, majd ujratelepítés következett, és a scandisk azóta találta a badszektorokat?
Előzmény: Törölt nick (139)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.12.10 0 0 138
Chaos és Mirrmurr:
A helyzet ne ennyire rossz!

Ha a vinyóban valami elszabdul, annak működés közben hangja van.
A leírt hibát valóban okozhatja a hibás memória, de lehet pl. a vinyó tápellátási problémájától vagy túlmelegedésétől is.
Milyen márkájú táp van a számítógépházadban?

Előzmény: Törölt nick (134)
Mirrmurr Creative Commons License 2001.12.10 0 0 137
Köszi a választ, de... most, hogy teljesen elölről telepítettem fel az egész programhalmazt, formázás után, feltételezhető, hogy a Dreamweaver - vagy bármilyen más program - a rossz szektorokba települ? Szerintem nem. Nem lehet, hogy a memória hibás?
Előzmény: Törölt nick (134)
Mirrmurr Creative Commons License 2001.12.10 0 0 133
Ide is beírom a nagy gondom:
Van egy óriási problémám, hátha tudtok segíteni. Megvan a Dreamweaver 3.01 és 4-es verziója is. Feltelepítettem, használtam is, probléma nélkül. Azonban egy idő után (1-2 nap) azt produkálta, hogy a program indítása végén lefagy az egész gép, akkor, mikor a "Initializing Behaviors" felirat megjelenik a panelen, csak az egeret tudom mozgatni.
A körülmények: nem tudom, szerepet játszott-e, feltettem a 6-os Explorert az 5-ösre, majd eltávoltottam. Azóta format c: is volt már, a gép teljesen szűz volt, azóta csak az Office 2000, az AutoCAD 2000 és a SB Live! programja került fel rá, illetve a DirectX 8.1. A masina teljesen hibamentesnek tűnik, illetve csak annyi, hogy a scandisk 500 kB hibás szektort talált a winchesteren.
A gép összetétele: PIII, 500 MHz, 128 MB, 10 GB. Asus alaplap, Savage 4 videokártya.
Egyszerűen lövésem sincs, mi lehet a gond. Egyszer (kétszer) már működött, de nem tudom, azóta mi romolhatott el, talán a memória fuccsolt be?
Nagyon megköszönném a gyors segítséget, ha valaki ismeri a problémajelenséget.
Előre is köszi!
GSnake Creative Commons License 2001.12.10 0 0 132
Passz. De csak azért mert nem a 2000 bootmanagert (?) használom, nálam nem jelentkezett a gond, pedig még az xp is fenn csücsül... Nem ismerem az általad használt bootm-t, de a leírtak alapján cspáncsak azt a "cskélységet" nem végzi el, hogy aktívvá teszi a 98-as partícióját...
Előzmény: GEE (117)
atompyka Creative Commons License 2001.12.09 0 0 131
1. Sír+t=Sírt.
2. Nem jött be. Minden műxikegész addig, hogy "Hely keresése...". Itt elindul a kék sáv, 1/4-nél megáll, és vége, így marad. Ez a céges gépen íródik.

Tom

Ui.: Hol a Word-ös "visszacsináló" gomb?

atompyka Creative Commons License 2001.12.09 0 0 130
Kösz!
Ha idén nem jövök vissza, keressetek meg, és temessetek a gép mellé!
"Sír ássatok pincében kérlek,
ahol belém folyt annyi lé!
Fejem a csap alá tegyétek,
s a lábamat a fal felé!"
Előzmény: Törpcy (129)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.09 0 0 129
Szerintem nyomjad neki.
Előzmény: atompyka (128)
atompyka Creative Commons License 2001.12.09 0 0 128
Ez a gyári Explo.
Rátelepíthetem egy Matávnetes CD-ről az Exp.5-öt, vagy sem?

Tom

Előzmény: Törpcy (127)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.09 0 0 127
Egy labdarúgó szakkifejezéssel élnék : Passz. :o)
Böngésző újratelepítése talán segít.
Előzmény: atompyka (125)
atompyka Creative Commons License 2001.12.09 0 0 126
Mitől ír ez itten nekem minden pirossal, aláhúzva (nem hu-hu)?
atompyka Creative Commons License 2001.12.09 0 0 125
Törpcy:
Az itthoni gép format c után végre megy, ezt már azon írom. Kösz az eddigi segítséget!
A DHCP-t még mindig feldobja, de OK után megy tovább.
A másik gondom az alábbi hibaüzenet, aami minden lapnyitás után felnyom:
"Microsoft JScript compilation error

[Sor: 7] Syntax error

function fix(a) { a.href=a.href.replace(/NOSPA-M./g, ""); return true; }
----------------------------------------^"

Enter után simán megy tovább, de addig megszakítja a munkáját. Van tipped?

Köszi!
Tom

DINGO Creative Commons License 2001.12.09 0 0 124
most latom, hogy igazabol ezt ide is irhatam volna:)
atompyka Creative Commons License 2001.12.09 0 0 123
Köszi, megpróbálom kibogarászni. Az Outlook még mindig nem megy. Az Explorert nem engedi telepíteni. Szerintem már volt rajta egy - később félig-meddeg legyilkolt - Exp. Megpróbáltam felrakni a Netscape-t, sikerült is, megy is, de nem hajlandó oldalt megnyitni, azt mondja, a nincs ilyen (origo, index, ilyenek!). Az elején hiányolt vmi "I" profilt, engedte kikerülni, állítólag csak levelezéshez kell.??????

Tom

Előzmény: Törpcy (122)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.08 0 0 122
ADSL-t nem ismerem, de a DHCP az a dinamikus IP-cím kiosztás. 2 eset lehetséges :vagy van 1 állandó IP címed, vagy a servertől kapsz 1-et (ez utóbbi a DHCP). Ha ezt kéri, akkor a kapcsolat tulajdonságai között keress ilyen opciót.
Előzmény: atompyka (120)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.08 0 0 121
A 114-et azért írtam, mert azt "mondtad", h. ha egyből újratárcsáztatod a gépet, akkor visszamászik, ha csak később, akkor jön a restart.
No, erre hivatott az a pipa, h. szakadás esetén újra tárcsázzon, és felvegye a kapcsolatot.
Előzmény: atompyka (119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!