Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Rijswand Creative Commons License 2000.07.27 0 0 367
Lényeg, hogy jól olvasható legyen..
ÉS köszi
Előzmény: Visi (366)
Visi Creative Commons License 2000.07.27 0 0 366
Ok! Akkor meg azt kerdeznem meg, hogy 300dpi 256FFarnyalattal jo lesz?
Előzmény: Rijswand (364)
h i r d e t é s
laazlo Creative Commons License 2000.07.27 0 0 365
baas: teljesen felcsigaztal a tortenettel, legyszi', folytasd, ha lesz 1kis idod!
Mas: akit erdekel, van eredeti gep-konyvem, leirasom angolul es nemetul a 9000-esekrol...
Hamarosan felteszek egy fenykepet a verdarol is, ha sikerul (kar, hogy nincs digitalis kameram, no, mindegy..)!

Rijswand Creative Commons License 2000.07.27 0 0 364
Minden kell...
Előzmény: Visi (363)
Visi Creative Commons License 2000.07.27 0 0 363
Igen!

btw: Erdekelne valakit a Saab 90, 99 & 900 ('79-'87) All models 1985cc Owner Workshop Manual? Ugyanis hozzajutottam egyhez amit fenymasolok is magamnak, de ha mast is erdekel, akkor szkennelhetek is be reszeket (az egesz 312 oldal). De akkor kozoljetek mi erdekel! Fejezet cimek: Engine; Cooling system; Fuel, exhaust and emission control systems; Ignition system; Clutch; Manual gearbox and final drive; Automatic transmission and final drive; Driveshafts; Braking system; Electrical system; Suspension and steering; Bodywork and fittings; Routine maintenance;

Előzmény: baas (360)
baas Creative Commons License 2000.07.27 0 0 362

Tehát.
Megérkeztünk szombaton,délután.Egyből mentünk az első címre Zürichbe.Ez egy qrva nagy telep volt a neve AZW2(AutoZüriWest 2).Az interneten is rajta van (AZW.ch),a netről kb. 4 telep címet szereztük meg, melyek Zürich környékiek voltak.
Szóval,megérkeztünk a telepre,rögtön az autórengetegbe vetettük magunkat és vizsgálódtunk rétegvizsgálóval vagy szemmel.Egy óránál tovább nem maradtunk,mert nagyon elvoltunk keseredve az atók állapota,ára miatt.
Nem erre számítottunk!!!

Következő telep.Nemtom mi volt a neve, mert nagyon sok kereskedő volt összetömörülve egy nagy telepen,más más néven.Ja arabok,törökök,arab-négerek,és 1-1 fehérember.Itt egy fokkal jobb volt a helyzet,de ez sem kecsegtetett semmi jóval.
Itt is voltunk kb. más1/2-2 órát.
Tovább.Egyre szarabbul éreztük magunkat a felhozatal miatt.

AZW(AutoZüriWest)
Luxus,sport,exklusiv,pár normális autó volt a kínálat qrva nagy területen szintén.Ez az 1es számú AZW.Ez nem a mi pénztárcánkra volt méretezve.Kb. 1/2-3/4 óra.

Egy Saab márkakereskedés,ami zárva volt Zürichtől nem messze.Ott csináltam képeket eladó Saab 900' asokról (2db).Na ez tetszett,mert nagyon jó állapotban voltak és jó áron,garanciával.

Elindultunk szállást keresni,mert már későre járt és qrva fáradtak voltunk.Zürich környékén nagyon drága volt a szállás ezért úgy döntöttuünk,hogy falukban keresünk tovább.Azt mondanom sem kell,hogy nem találtunk sehol, mert mindenhol,csak étterem volt.OK.Fel a hegyekbe!!!
Na ott is csak éttermek voltak basszameg.Megkérdeztünk a hegyi étterem 1ikébe,hol a búbánatba találunk itt szállást.Cím megvan,go...Hát bassza+,nem zárva volt!!!
Mindenki aug.elején jön vissza a szabadságáról.Köszi.Na tovább.Már mentünk feljebb és feljebb a hegyekbe,még 1 étterem..ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!
Ide is bementünk kérdezősködni.Kaptam 2 címet is , király...GO!.A két hotel 1mástól kb.100m-re volt.Első zárva,szabadság miatt...Hála istennek a második nyitva volt,és ott aludtunk 2x is,mert elég barátságos volt a hely.Vacsi és bevágtuk a szunyát...Reggeli és tünés tovább,most már csak a falvakba kerestünk autókat,mert ott is van rengeteg eladó,jó állapotban és jó áron,na nem mindenhol.Szóval a tanúlság az volt,hogy nagyobb városban nem szabad autót venni.

egyenlőre ennyi,mert letörik a körmöm.:)

Sajó Creative Commons License 2000.07.27 0 0 361
Igen
baas Creative Commons License 2000.07.27 0 0 360

No.
Nem ismerek,csak nosztalgiáztam...

Ha érdekel valakit elmesélem a svájci használtautó piac tapasztalatainkat.
Megvárom míg azt modjátok, igen,mert addig sem akarlak untatni benneteket.

'FM98 rulez'

TOM Creative Commons License 2000.07.27 0 0 359
Elektorkalandor????

Nem ismersz egy Hugyec Zoli nevu egyent??? Az O kedvenc megszolitasa ez...
Tamas

Előzmény: baas (354)
Rijswand Creative Commons License 2000.07.26 0 0 358
Towsendimports, eh ? :)))

Előzmény: turmsz (357)
turmsz Creative Commons License 2000.07.26 0 0 357
Szervusztok,

hátha valaki még nem ismeri, van itt néhány használható műszaki leírás...

tisztelettel,
turmsz

Harvester Creative Commons License 2000.07.26 0 0 356
Mail mégegyszer ment.
Harvester
Előzmény: Rijswand (355)
Rijswand Creative Commons License 2000.07.26 0 0 355
Nem talalom...
Előzmény: Harvester (353)
baas Creative Commons License 2000.07.26 0 0 354

Hello,hallo elektorkalandorok.....
Na megérkeztem Svejcbő.
Vittem digitkamerát,csináltam képeket 1 csomó ótóról,de sajna ezek a barom sváciak nem nagyon használják a Saabokat,igen keveset láttunk.
Vótunk autótemetőbe is.(bontóba)Még ott is kevés(3-4)Saab vót.Majd rakom fel a képeket yo?.
Megszakadt a szívem amikor eladó Saabot láttam és tudjuk,hogy nem lehet behozni.:( Nagyon tüchtig állapotban voltak ócsóér.
Harvester Creative Commons License 2000.07.26 0 0 353
Rijswand mail ment légtömegmérő ügyben.

Harvester

Előzmény: Rijswand (344)
BlackStar Creative Commons License 2000.07.26 0 0 352
No igen. Lakik itt a környéken egy srác, neki van egy ződ 900T-je, állólámpás, régi maszkos, és most pont itt áll az ajtó előtt, amikor éppen indultam ki a Józsi a Tajga Réméhez, megláttam az ajtóban, aszittem összerosálom magam. Áááá.

Rijswand Creative Commons License 2000.07.26 0 0 351
De ennyit csak megér nem?
CSak ugy elvinni nem érdemes, sajnos az a forgalmi nevü papirfecni is kellene hozzá...
Szóval tessék csak nyomozni, lehetőleg sötétedés előt..:)))
Előzmény: BlackStar (348)
BlackStar Creative Commons License 2000.07.26 0 0 350
Nem is olyan régen (tavaly ilyenkor) volt egy hirdetés a saabneten. Arról, hogy vammi jenki kapott vammi avtót, de mán van két 900-asa, szinte újak. De sajna nem fér el a garázsban, meg a SAABok különben is sokba kerülnek, meg unja mán nagyon, van tehát hozzá egy csomó alkatrész, vigye, aki először jön érte, mindkettőt ingyé. Fölrakta a srác, kb. tíz perc múlva már el is vitték... : )
Nem akar valaki itthon is csinálni ilyent? : )
BlackStar Creative Commons License 2000.07.26 0 0 349
Egyébként jó kis reklám a SAABnak: aki még nem látta volna az autót: mindkét zár, de főleg az utasoldali, csak annyira fusírozta el vammi stílusember, hogy az ujjam is beleférne. De a lúza nem olvassa a topicot, és nem tudta, hogy egy SAABot elvinni érdemes, de nem lehet. Így inkább behelyezett az ablakon egy téglát, majd beült. Hasonló módszerrel próbált indítózni is, majd miután ez se sikerált néki, inkább szétb***ta azt is, abban a hitben ringva, hogy majd elindul neki.
Egy nap két ekkorát tévedni, egymás után...
: )
BlackStar Creative Commons License 2000.07.26 0 0 348
Rijswand: no igen. Inkább azzal van a gond, hogy körbe kéne vigécelni a környéket, és ez egy olyan dolog, amihez reprezentálni kell. Tömeget elsősorban. Bár én egyedül is vagyok 110kg, még összeszedek pár kisebbfajta srácot, elég ha akkorák, mint a konyhakredenc.
De t'oddmért nem állt el onnan azóta se a gazdi?
Mer' valaki bebarbárkodta a kulcslyukba a pajszert, és szétcincálta a slusszkulcs helyét is, így bár az autó megmaradt a tulajnak, nem tud vele menni.
Vigyük el! : )
Előzmény: Rijswand (346)
Visi Creative Commons License 2000.07.25 0 0 347
Hi!

Voltam ma szervizbe a fekkel. Meg is csinaltak szepen. Mindossze ami kis problemam van, hogy jo sokba kerult. No, mit is csinaltak: Kicsereltek az elso fekbeteteket a fektarcsakat es a "feknyerget" (szabad forditas szerint). Ez volt a legdragabb. Ha jol ertettem valmi kis bizbasz, ami korrigal vagy utanallit. Szoval cak-pak kerult 4000 FIM-be. (1 FIM kerul ugy 43Ft-ba). No de itt sem dolgoznak olcson a szakszervizbe. (Kellett nekem oda vinnem). Szoval mindenbol vaci ujjat tettek be. Az ablaktorlot is megneztek, de nem a szaki, hanem az uzletkoto es megallapitotta, hogy nem all meg a veghelyzetbe. Ugy gondolta, hogy ez motorcserevel jar. (Szerintem nem, de lehet o jobban tudja) Szoval egy uj motort 1000 FIM-ert szamolt volna meg nekem, ugyhogy inkabb majd en kapcsolgatom, hogy a vegen alljon meg :). Aztan lehet majd elnezek egy bontoba is. No ennyit a finnorszagi szervizekrol. Ja, holnap lehet jutok nemi doksihoz is. Ha tenyleg jo a doksi, majd szkennelem es kuldom a Klubba.

Addig is udv!

Előzmény: Rijswand (333)
Rijswand Creative Commons License 2000.07.24 0 0 346
BlackStar: mondtam,. nyomozdd ki , kie az a Dob utcai, osztán öszzerakjuk...
Előzmény: BlackStar (345)
BlackStar Creative Commons License 2000.07.24 0 0 345
BlackStar sz bekk...ól rájt
Lehet, hogy nevet változtatok SAAB bass monsterre.
Na azért benézek, mert régen jártam már itt.
Erős pénzügyi háború dúl. Ugyanis az Avtoekcprecc 2000. július 20.-i számának 219.-ik oldalán, a bal alsó sarokban megbúv egy kép. Egy SAAB-900.. Bár nem mai srác, meg négyajtós,azért lehet, hogy összelejmolom itt a dógokat. Bár nem valószínű. :(
Áá.A következő képecske egyébként egy '93-as 2.1 es. Másfél milla. Áááááá.
Mostanában bőszen dúdolgatok KFT-t. Pl. a Bankrabló vagyok refrénűt. : )
Rijswand Creative Commons License 2000.07.24 0 0 344
Tomegárammérö: németo ban is 1200 DM az új , és 4-500 a bontott
Nálam van egy : 0 280 212 009 Turboba valo (LH Jetronic , APC-s sekbe) ami ugy 50% hogy mükodik (ki kellene probálni)
és egy 0 280 212 005 ami nem tudom mibe való de, nem a turboba, állitolag sima injektorosba.
Az enyemben volt amikor megvettem, mukodik, de az én mocimnak nem jó jelet ad.Azt csinálta, hogy a turbo csak 3000 / min fölött lépett be nagy gáznnál, és tétovázás után.
Igaz, hogy akkor bazi nagy töltőnyomást adott, szóval aki szturmsz: "csak"ereti a brutális gyorsulást, de nagy késéssel, és 13 lit országuti fogyasztással, az berakhatja turboba is...
Szóval akinek kell szóljon, megbeszélhetjük..

turmsz: "csak" egy 9000....:)))

turmsz Creative Commons License 2000.07.24 0 0 343
Szervusztok,

Rijswand: nem vitás, hogy a lét fakóbb és szegényebb lenne saabtalanul belévettetve, noha én csak 1 öreg 9000-est koptatok...

Harvester: 120khuf a teljes javítás, ebből 40k egyéb (2 villanymotor -a baloldali első ablakemelőbe, illetve az ablaktörlőé-, az utóbbiba jobboldali karcserével + az 5. ajtóba egy zsanércsere). az új légtömegmérő polarmobilos listaára emlékezetem szerint cca 250k, ezért természetesen bontottat raktak bele (úgy 45k).

off: niknév-eredet tipped talált. ismered a regényt?
on:

ami sajnos fenyeget, az az acc cooling fan fesszabályzója ki fog purcanni. ölég gyakran - 4-5 alkalommal jártam úgy, hogy nem indult a ventillátor el (ellenőrízve: biztosíték, csatlakozók, acc-panelen is). máskor viszont járt és műkszött a klíma, pl a szervizben is. észrevettem, ha a kijelzőn az indítás után mért kapocsfeszültség 11,3 V alatti, akkor egy program tiltja az acc-t, amíg 11,9 V fölött elengedi. tapasztaltatok hasonlót? az első teendő az akkucsere (sose vásároljatok akciós akkut a metróban:(.

bocs, ha hosszú voltam.
turmsz

Harvester Creative Commons License 2000.07.24 0 0 342
turmsz, mennyiből jött ki a javítás? Főleg a pt szálas légtömegmérő érdekel, az én Volvomban is ilyesmi van, azt hiszem ugyanaz a vezérlő egység is, esetleg a motor karakterisztika adatok mások. Szóval érdekelne, hogy a Saab-os szervízek mennyiért vesztegetik ezt a fajta légtömegmérőt.

Köszi
Harvester

Btw honnan a neved (turmsz) Netalán Turms a halhatatlan by Mika Waltari?

Előzmény: turmsz (340)
Rijswand Creative Commons License 2000.07.24 0 0 341
Naja, a haverom keresztapja szerint a Saab jo auto, de ha elromlik, akkor be kell lokni a szakadekba...mert javittatni az egy vagyonba kerul..

De turmsz, egy uj auto is sokba kerul, amikor megveszed..theat azonos idore kb ua az a koltseg jon ki..
Es az uj auto messze nem olyan khirajj mint a classic 900 :)

Előzmény: turmsz (340)
turmsz Creative Commons License 2000.07.23 0 0 340
Szia,

Köszi a tanácsot, részben bejött, (a fedél ép, de rotorcsere szükséges volt). sajnos ennyivel nem úsztam meg: központi egység javítás (kimeneti 5 V nem volt:), vákumcső-csere (fals nyomás), pt-szálas szabályozó csere.

Rijswand: a kocsit szintén a váci úton javította Müllner mester úr, és most dől belőle a saabfíling, kár hogy a bal hátsójából pedig a lég.

apámnak igaza van: a jó autó az új autó. amibe ennek a túlkoros 'fine automobile'-nak a fenntartása kerül, az egy vagyon. nos, ez vagyon.

tisztelettel,
turmsz.

Előzmény: Szentgyorgyi (336)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.23 0 0 339
Eszerint a kép kóser, csak a rendőrautó nem. Ausztriában már láttam rendőr-emberfigurát hasonló technikával egy faluban. Igaz, ő monumentális volt, kb. másfélszeres életnagyságban.

Macibb

Előzmény: Rijswand (334)
Rijswand Creative Commons License 2000.07.22 0 0 338
Várjuk a képeket.. :)
Előzmény: Visi (337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!