Keresés

Részletes keresés

Judit KB-i Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16087

"Úgy vélem válaszaim tükrében karcsúcsodhat a mackikák öblös hangja. :)"

félreértettél én erre válaszoltam,

de a most leírtakkal sajna vitatkoznom kell...


Sokkal nagyobb cégek vannak Európaszerte is, akik lényegesen nagyobb gyártók VEKÁból, mint a Premier, és Magyarországon is van legalább egy olyan gyártó, aki több VEKA profilt használ fel, mint ők. Nyilván az elmúlt 11 évi VEKA felhasználás mennyiségét nehezen haladja meg a 4 hónapi felhasználás...:) 

Előzmény: ablakmajor (16085)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16086

Nekünk van ilyen, jó az a F. Prémium. Csak túl sok osztást ne kérj bele, mert elég vastag profil, nem csak a falra merőlegesen, hanem azzal párhuzamosan is (mondjuk pl. ha 3-as osztású régi ablakot cserélsz, akkor elég, ha csak középfelnyílóra(+bukó) kéred). Kis fürdőszobai ablaknak meg inkább valami kevésbé vastagat válassz. Szerintem.

Előzmény: duddo (16072)
ablakmajor Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16085
Kedves Judit!De igen tavaly november óta a Premier a VEKA profilok LEGNAGYOBB GYÁRTÓ CÉGE csak az egyik válaszban én még Premier Kömmerling Comfort Line-t írtam Permier VEKA Comfort - Line helyett. Igaz még a web oldalon sem cserélték ki a nevet. :)
Előzmény: Judit KB-i (16082)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16083

a vsatagsága 9 cm, egy jó ötkamrás 7 cm-jéhez képest, csak tud valami többet?! :)

Előzmény: duddo (16072)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16082

én pedig úgy látom, nem :)))))

Előzmény: ablakmajor (16063)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16081

Te halottál már arról, hogy a külsőtokos redőny szerelőfedele (ahogy a neve mutatja, az a bontható rész, ami biztosítja a javítás miatti hozzáférést) kívülről-alulról kulturáltan bontható...?!

 

Előzmény: Törölt nick (16040)
ablakmajor Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16080
Jogos, valóban már VEKA csak a megszokás hatalma. 
Előzmény: márc01 (16060)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16079

nem baj a belevau akkor, ha az előzményt elég sokáig visszaolvasgatod...:)

egyikünknek sincs rálátása a profilgyártók extrudereinek karbantartására, mert egyikünk sem dolgozik ott, hogy láthassa, ezért ne osszunk meg ilyen infot, én konkrétan erről beszélek...

megelőzve, kérdésed, hogy mi van, ha ott dolgozik... válaszom: akkor nem osztana meg negatív infot...:)

 

"(Óvatosabban a megfogalmazásokkal és hozzáállással, mert saját kardjába is dőlhez esetleg az illető.)" 

Előzmény: Törölt nick (16023)
ablakmajor Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16078
Sem időm sem energiám hogy itt ennél bővebb lére eresztve vitatkozgassak veled, tehát e kérdésben ez a befejezés.                Mert te aztán MEGMONDOD A FRANKÓT, és a másikat KÜLÖN ÚJABB HOZZÁSZÓLÁSBAN még utánna ISMERETLENÜL PRÓBÁLOD CIKIZNI, pocskondiázni, én eddig nem személyeskedtem, de EZ RÁD NÉZVE KÉNYELMETLEN. :(                        Mikor a sok okosságot írtam az értelmetlenül megfogalmazott, hiányosnak tűnő válaszokról szólt.                  Lehet te voltál aki nem mondta el elég érthetően a kérdezőnek hogy mi a felső toktoldás és a lépcsős áthidaló közti eltérés?               1. Ha a helyszín és a hiba adta lehetőségek biztosítják a helyén való szerelés biztonságos és korrekt elvégzését a megcsinálja az ember a helyén ha nem akkor lebontja. Ez ilyen 1xű. 2. Én pontosan álatalánossan minden lehetőségre próbáltam válaszolni. De úgylátom ezen a fórumon te akkora király vagy hogy leosztasz mindenkit.                                   A külső kinézetre ma már az ovisok is figyelnek, egyébiránt sok helyen kötelező, te nem ilyen helyeken dolgoztál?                  Ne játszd az építészeti és örökségvédelmi mártírt, más is ugyanúgy figyel rá, építettünk már világörökséggel határos telken építészeti megszorításokkal fa utánzatút és v.ö. részének számító épületen is pl íves faragott tokosztót imitáló korszerű ablakot. Azonban ha nem vetted volna még észre, legtöbbször az ügyfélnek fontosabb az esztétikum mint a tartalom tehát az esetek nagy %-ában még a műszaki tartalommal, kivitelezhetőségi kérdésekkel is hajlamossak szembe menni ha rájuk hagyják. (igaz 1-2 alkalommal az ellentéte is előfordult mikor a műszaki tartalom miatt csorbítottak látványt, de ez a ritkább, MI PEDIG AZÉRT VAGYUNK HOGY MEGOLDJUK ÉS A LEGJOBB anyagi és műszaki és látvány KOMPROMISSZUMOT JAVASOLJUK A MEGRENDELŐKNEK.              No következőben egyet értünk, nem is tudom miért taglaltad ennyit:                                                                                      "És ugye, az ilyen eseteknél előfordul sok esetben az, hogy a zsinór vagy gurtnibevezetőt úgy tudja az ember csak felszerelni, hogy esetleg az ablakszárny nem lesz teljesen nyitható, de erre a problémára illik felhívni a megrendelő figyelmét ELŐRE, és nam a fizetéskor kell kimagyarázkodnia a dolgot, amivel azt a látszatot fogja adni magáról, hogy csakis az eladásban érdekelt, az ezzel okozott gongot szokja meg a megrendelő, vagyis a felelősséget áthárítja, mert sajnos a legtöbb ügyfél nem mer valami okból kifolyólag szemtől szembe kritizálni, így a beletörődés lesz, és fizet, annak ellenére, hogy ha előre tudja, talán meg sem rendeli. Vagyis, nagyon elbúrjánzott az inkorrektek száma a szakmákban, és csakis a bevétel érdekli, holott egy elégedett megrendelő ingyen reklám, hiszen ha továbbajánl, az a szakinak nem került pénzbe, Ő a jól teljesítésének köszönhetően jutott újabb megrendeléshez."                                                            JÓ de nem elég mert azt is a tudomására kell hozni hogy redőny és automata elhelyezhetőség miatt estleges srég furat a legjobban elhelyezett gurtnivezető esetén is szétrojtolhatja akár fél év alatt is gurtnit.                                       Tudod én meg azt utálom mikor kimegyünk idősekhez olyan helyekre ahol fél éve - max két éve ott járt CSUDA REDŐNYÖS aki megmagyarázta hogy ha ő meg csinálja a redőnytb akkor ezzel tuti javul a hőszigetelés :( és innentől redőnyre sem lesz életkübe gondjuk. Azután kiderül hogy a drága " CS. R. kolléga" rövid életűnek gondolta  az örgeket mert a gurtnit már 2x kellet szerelni szakadás miatt és a régi faablak ugyanúgy rezeg, nomeg a fűtés számla sem csökkent. ITT KEZDŐDIK a szakmai putrisodás!!!                                    3. A kókleres nem volt személyeskedőbb mint a putrisodás, miért kell magadra venni???               4. Feleslegesen ragozod a kérdést én is értem te is tudod mennyiféle lehetőség van az adott helyszíneken. (Az eltérés annyi hogy én általánossan többfélére igyekeztem felhívni a figyelmet és válaszolni míg te az álatald kiragadottakban mondasz elég sarkosan magadat megkérdőjelkezhetetlennek feltüntető véleményt )               6. Illik vagy nem de munkavédelmileg egy ember (gurtniautomata cserén túl) nem igen nem dolgozhat egyedül, kettő sokszor nem elegendő. Tehát igen, jól értelmezted, ez így van.                                    7. Bocs, DE te írtad (lehet hogy nem azt, vagy úgy gondoltad) de olvasd vissza magad, az van írva ugyanolyan a javíthatóságuk.               Továbbiakban ha még akarod személyeskedhetsz tovább ÉN EBBEN NEM KÍVÁNOK PARTNER LENNI.                                        Vitatkozni kompromisszumra megértésre törekvő emberekkel érdemes szerintem.                                                                 Ha itt maradok és válaszolok valakinek, előfordul hogy te is, ha nem egyezne a véleményünk akkor KÍMÉLJÜK EGYMÁST a személynek szóló FELESLEGES ÍROGATÁSTÓL!!!             Nem személyszerint nem csak neked és nem hozzád szólt az első hsz.-om azt hogy kivont "billenytűzettel" magadra vetted, sajnálom. Részemről veled legalábbis, ezt a témát BEFEJEZETTnek tekintem.
duddo Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16077

Van egy olyan mondás, hogy a prédikáció olyan legyen, mint egy jó miniszoknya, elég rövid legyen, hogy felkeltse az érdeklődést, és elég hosszú, hogy minden beleférjen (mindent takarjon). Azt hiszem ez ide is él. A tanácsokat köszönöm, a vitát meg remélem sikerül rövidre fogni. 

kiss_atti Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16074

Igen,

 

ez egy ELÉG JÓ hatkamrás. :-)))

 

Az Udirea az egyik legnagyobb és legrégebbi  F. viszonteladó, a volt üzletvezetőm ott dolgozik, tegnapelőtt voltam náluk, rendben lévő cég.

( Volt még a látogatásom időpontjában)

:-)))))))

Előzmény: duddo (16072)
duddo Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16073

A Budapesti Udirea kft-ről vannak tapasztalatok?

duddo Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16072

Ok rendben. Szóval szerintetek a Fenstherm a jobb. Tudom nem egy kategória, de lehet, hogy egy jó 5 kamrás tudhat egy rossz 6 kamrást teljesíteni. Persze csak laikusként mondom. Ez járt a fejemben. De úgy látszik ez egy jó hatkamrás. :)

kiss_atti Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16071

Most hazabeszélek, de a F. Prémium.

Előzmény: duddo (16058)
kiss_atti Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16070

Én leszoktam arról, hogy lovakkal imádkozzam.

Akinek még van ereje, energiája, az vegye fel a "harcot" a macikkal, én elmondom a saját, legjobb meggyőződésemet - amivel persze nem szükséges egyetérteni ! -, aztán pedig:

 

mindenki azt csinál, amit akar.

Előzmény: ablakmajor (16063)
márc01 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16069

A két profil nem is egy kategória és ha tényleg egy árban van, akkor mindenképp prémium...

Előzmény: duddo (16062)
márc01 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16068

Pont ezt a vitatkozást akartam elkerülni veled. Nem értek egyet, mert amit több ezer betüben leírtál az részemről mókulás, kóklerság. A stílust amit képviselsz, azt meg eleve utálom.

Előzmény: Törölt nick (16065)
ablakmajor Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16063
Bár az ilyen dorongolásra nincs sok értelme válaszoni mégis mivel érdemben vannak nézet eltéréseink a Brumikkal ezért ha nem is érek rá itt lógni non stop és rögtön reagálni neki a pattogására de válaszoltam az értetelen vér 4maciknak elég korrektül. Úgy vélem válaszaim tükrében karcsúcsodhat a mackikák öblös hangja. :)
Előzmény: kiss_atti (16052)
duddo Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16062

Bocsi, most látom ez nem arra volt válasz (nem szoktam fórumozni, de most szükségem van rá).

Szóval eddig egy ajánlat a fenstherm-re.

duddo Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16061

Ezek szerint a premium nem jó, mert már veka?

 

márc01 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16060

Gondolom a megszokás hatalma, de már Veka amit ajánlsz..

Előzmény: ablakmajor (16056)
márc01 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16059

premium..

Előzmény: duddo (16058)
duddo Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16058

Kedves mindenki, vagy bárki!

Elakadtam, úgyhogy segítséget kérnék tőletek.

Két árajánlaton vacilálok, az egyik

GIL7000

a másik

Fenstherm premium

az ár ugyanannyi, de melyik a jobb?

Kérlek segítsetek. Mik a vélemények ezekről?

ablakmajor Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16057
Kedves Taki 40!Neked akkor ha nem akarsz redőnytokot látni minimum 50mm-es felső toktoldóra (tokmagasításra) van szükséged amely az ablak tetején a tok belülről is látható tokvastagságát növeli 5cm-el (ha netán 2 szárnyasban akarnád akkor oldalanként is további 2cm-esekre van szükség) A nyílászárók normál cseréje esetén a külső vakolat 97%-ban nem sérül (persze ez régi felsőtokos redőnynél vagy agyon repedezett külső vakolatnál nem mindig garantálható) ezért a nyílás belső méretre való hozása nem feltétlenül kell gondolkoznod, az nem is egyszerű a meglévő áthidaló és lépcsős párkánykiöntés miatt. A normál ablak bontás belülről átlag 4-18cm visszavakolást igényel még régi tipusú un. "geréb" tokos felső redőny tokos ablaknál is. Ami a lényeg hogy 120X150 es ablak esetében ha egyformára lett hozva a külső és a belső méret akkor 1 szárnyas esetén legalább felülre 5cm azaz 50mm-es toktoldó kell hogy a külső tokos redőnytok belülről ne lógjon a világítófelületbe az üveg elé.  Ha már szétbombázol mindent felül (akkor van igaza a medvének csak nem tudta értelmesen leírni) rakhatsz be úgy, lépcsősen, áthidalót hogy kifelé nőjön a nyílás fent, 5-10cm magassággal. így nem kell a toktoldó és nem látod a fent 5cm-el megvastagított tokot (5cm nél csak a redőny tok alsó szélét látod némi kis lamellával majd az üvegfelületben 10cm nél pedig max csak a felhúzott legalsó lamellát) TEHÁT: (ha rosszul írtad és 150széles 120 magas csak kétszárnyasban javasolnám oldalanként 2cm tokszélesítővel) Ha jó akkor ha a nyílásod kibővíted 120cm széles X 150cm magasra egyenesre egyszárnyasnál következő 118cm széles X 143cm+50cm toktoldó fent. (ha a kifelé bővülő lépcsős áthidalót elkészíted akkor nem kell az belülről is látható tokmagasító de az ablak mérete akkor 118cm X 143cm (a redőny pedig alsó kivezetésű)
Előzmény: Taki40 (16034)
ablakmajor Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16056
Jó választás Premier Kömmerling Comfort Line is választható némi felárral 3 rétegű üveggel. Mi évek óta dolgozunk vele. Internormmal kezdtük de azt kevesen fizetik meg, szerintünk utánna viszont ez ami kiváló és megfizethető.A másik sem felvállalhatatlan de csak pü. szükségmegoldásképp, ha módod van rá inkább a Premier.
Előzmény: hori2011 (16045)
márc01 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16055

A franc se szólt hozzád kókler medve...

Ha neked ahhoz van kedved, hogy toldó nélkül adod az ablakod, akkor hajrá...

Előzmény: Törölt nick (16042)
ablakmajor Creative Commons License 2013.04.25 0 0 16054
Van amiben 1-et értünk és van amiben nem.        Valóban csak az utolsó oldal hozzászólásait olvastam át az előzőbe csak belenéztem ez azonban nem változtat azon a véleményemen hogy nem elég egyértelmú és teljeskörű a kérdezők tájékoztatása.         1. Ha lehet visszabontás nélkül szervíz nyíláson át javítani természetes hogy azt választja minden épeszű ember.        2. A TOKTOLDÓT ügye. Az ügyfél dönt, de ha tudom hogy rögtön vagy később redőnyt akar IGENIS ELŐRE JAVASLOM NEKI, mert utólag nehézkes, drágább vagy akár dryvitozás esetén szinte lehetetlen redőnyt rakni rá!!!! Nem én döntök helyette de AZÉRT HOGY OLCSÓBBAN ADJAM kicsivel NEM FOGOM ELHALLGATNI előle hogy a toktoldó hiánya milyen gondokat okozhat.  Tudod hányan jönnek a bevakolt, bedryvitozott 2-3 centire kilátszó tokú ablakra utólag redőnyért csak azért mert az ablakos vagy kőmúves, kivitelező, nemtörődömségből vagy mert olcsóbban akarta megnyerni a munkát spórolt vele? :(  Te új fa vagy műa. 2 szárnyas ablak esetén az oldalsó tokszélesítőt is feleslegesnek tartod?        3. Persze tudom van aki "mindent megoldunk jó lesz ám úgy is" felrakja a félkorhadt öreg fatokra is a redőnyt, akár sorjás és ferde furattal, gurtnivezető görgő nélkül, megcsavarodott gurtnival ha kell az oldalfalra csavarozva fel az automatát, csak azt nem mondják el a tulajnak hogy OK ha mindenáron ezt szertené de sürűn lesz problémája a kirojtosodó, elakadó, szakadó  gurtnival.        4. Ha jól értettem itt egyébként nem régi faablak volt a téma ( arra mint ha nem lenne aktuális a toktoldó, mégha az új, korszerű, többségében minőségi faablakoknál alkalmazzák is, talán nem is véletlenül ) :)        5. Magad írtad le "függ attól is" hogyan fér hozzá a szerelő. ( azért nem mindegy hogy egy 13cm-es lejtős lemezpárkány vagy egy korlátos francia balkon netán méteres vagy annál is szélesebb terasz áll rendelkezésedre )        6. Az már egy másik kérdés hogy egyedül a hatályos munkavégzési jogszabályoknak nem is megfelelő!        7. Neked ugyanolyan könnyen hozzáférhető a külsőtokos lemez mint a külsőtokos vakolható ahol csak aulról bontható?        13év alatt sokmindent láttam már, pl. ügyfél által (nehogy befészkeljen a darázs) utólag úgy körbe purhabozott alu tokot amit annyira megnyomott a hab hogy a horpadástól megszorult a palást, a fém tengelyben a motorja sok erőltetéstől elfüstölt. Szerinted elég volt a végeinél is megnyomott tokból a tengelyt kiszedve motort cserélni? :(
Előzmény: Törölt nick (16046)
kiss_atti Creative Commons License 2013.04.24 0 0 16052

Nem is nagyon volt mire válaszolni..

De egyetértek!

Előzmény: Törölt nick (16051)
NeomatiK Creative Commons License 2013.04.24 0 0 16050

Sziasztok!

 

Fa garázsajtó tokját meg lehet úgy csinálni, hogy alul a vízszintes rész műanyag legyen? Mivel ez a rész betonban lenne féligmeddig és a csapadék által nedvesség is érné, meg autó, bicikli, talicska stb hajtana át rajta.

Van ilyesmi profil alulra, ami nem olyan lépcsőzetes, mint egy bejárati ajtónál? De rajta lenne az az aluminium (vagy rozsdamentes acél?) fémborítás.

kiss_atti Creative Commons License 2013.04.24 0 0 16049

Vért ittál reggelre, Maci??

:-)))

 

Nyugi.

Előzmény: Törölt nick (16047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!