Keresés

Részletes keresés

Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.19 0 0 9519

Köszi az infókat.

Arra lennék csupán kíváncsi, hogy az alábbi állítás utáni forrás mit jelent?

"János másik két testvére Pál és Imre Fejérmegyébe mennek. (1816. év 490. sz. 774. jkl.)"

 

Ugyanis Sóskúton megtaláltam Ferenc fiat, Jánost, Pált és Imrét is, akik ott születtek, nem oda mentek.

 

Ferenc eredetét hogyan találhatnám meg?

Előzmény: Prelleg (9517)
M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.18 0 0 9518

Valakit akinek van radixindex-es előfizetése megkérhetném, hogy nézze meg nekem Makó András,Polgár, I.Világháború és Makó János,Polgár,I.Világháború adatait? Nagyon megköszönném mert lehet, hogy ezzel tudnék valami konkrétumot szerezni.

Prelleg Creative Commons License 2012.06.18 0 0 9517

Daróczy, Zoltán: Nemesi Évkönyv Budapest: May, 1923-1934.

A megyei birtokosok fesorolása:

Magyarország történeti helységnévtára - Pest-Pilis-Solt megye és a Kiskunság (1773-1808).  Szerk.: Szaszkóné Sin Aranka  

 

Orosz Ernő ezt írja könyvében (Heves és a volt Külső-Szolnok egyesült vármegyék nemes családjai. Eger, 1906):

Bulyovszky (duliczai vagy gyulafalvi). A túróczmegyei Gyulafalva (azelőtt Dulicz) pusztától vette előnevét, hol donatarius volt. (1688. év 26. sz.) Itt először 1670. évben tűnik fel Ferencz (1670. év 118. jkl.), kinek özvegye, Ebeczky Eufrozina, 1699. évben mint fedémesi birtokos szerepel. Dánielnek, bizonyára neje Ráday Zsófia révén, Atkáron, Nagy- és Kisrédén voltak javai 1712. évben; ezek egyik gyermeke Zsuzsanna, Zsembery Ferencz neje volt. (1716. év 48. sz. 1724. év 739. jkl. 1767. év pp. 852. A. sz.)

János fia Ferencz, fia János s ennek gyermekei Bertalan, József és Karolin 1816. évben Nógrádmegyéből Tiszafüredre költöznek s kihirdettetik nemességüket. János másik két testvére Pál és Imre Fejérmegyébe mennek. (1816. év 490. sz. 774. jkl.)

Ujabb időkben Biharmegyébe is átszármazott. (Biharm. Monogr. 624. l.)

A nagyrédei jószágot 1638. évben Gy. (Gyűrky) István zálogba vette Viczmándy Erzsébettől, viszont István, Borbála - Szeleczky Jánosné - és Ferencz 1714. évben 300 frtért zálogba adták Bulyovszky Dánielnek és nejének Ráday Zsófiának. (1803. év pp. 3135. sz.)

Heves vármegyei alispán: Bulyovszky Ferenc 1684.

Heves megyei első jegyző: Bulyovszky Ferenc 1676., Bulyovszky Dániel 1688.

Heves megyei esküdt: Bulyovszky Jónás 1677., Bulyovszky János 1822.

Heves megyei táblabíró: Bulyovszky Dániel 1713.,  Bulyovszky János 1828.

És persze sok adat van róluk a Levéltárak Közös Keresőjében is.

Előzmény: Andreas de Szered (9492)
M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.18 0 0 9516

A bécsi levéltár megtalálta egyik rokonomat 1917.Március. 25-én sebesült. '17 májusáig a budapesti kórházban kezelték de hogy hogy került oda azt nem tudom mert a sebesülés színhelye Magyarosvölgy! Viszont ezekben nem találom se az 1917-es se pedig a későbbiekben. Se a  veszteségiben se a sebesülésiben. Pedig nem a keresőt használom mert az karaktereket keres és nem biztos hogy a szkennelés miatt felismeri. Másik dédnagyapám szintén sebesült ő talán tüdőgyulladást vagy tüdőlövést kapott ezt nem tudom pontosan csak hogy később ennek következményébe halt bele.

 

 

Hol tudnám még megpróbálni megkeresni? A keresett személyek: Makó András(1895) és Makó János(1872) mindketten (Tisza)Polgáron születtek. A'17-est és 18-ast végig néztem de nem találtam egyiket sem. Akiről még megvan nagyjából minden az Makó János (fenntebb említett) csak kíváncsiságból gondoltam, hogy megnézem de mostmár szeretném megtalálni itt is. Annak, hogy az elején írják, hogy csak azok nevei találhatóak meg akiknek a közvetlen hozzátartozói nem lettek értesítve van köze hogy nem találom. Még egy kép is van amikor a szintén katona fiával a kórház előtt állnak szóval valószínűleg lett értesítve. Másik személy nem tudom mert neki meghaltak a szülei de az anyja lehet h még élt a sebesülés időpontjában mert nem tudom mikor sebesült meg. Ezt szeretném megtudni valahogy. Sajnos a bécsi levéltár sem tudott segíteni mert ők sem találták meg. Pedig biztos, hogy sebesült mert nagyszülőktől is hallottam meg a testvéreiktől, hogy sebesült a fronton.

Előzmény: Prelleg (9515)
Prelleg Creative Commons License 2012.06.18 0 0 9515

Az 543. nem oldalszámot, hanem a kiadvány 543. számát jelenti. A Verlustliste-ben nincs leírva pontosan, csak a megsebesülés tényét rögzítették. A Nachrichten-ben ennél részletesebben írták le. A sérülések fajtáját / vagy amputációt lejegyezték, valamint a betegségek közül a kolera, bélhagymáz, küteges hagymáz, váltóláz, tüdő- és mellhártyalob, vérhas és a himlő ki lett emelve, a többi betegséget egyszerűen betegségként említették, a könyv szerint.

Meg lehetne nézni a város helytörténetével foglalkozó munkákat, hátha szerepel valami bennük arról, hogy honnan települtek be a családok. Még érdemes utánajárni (1715. és 1720. évi orsz. összeírások) annak is, hogy a család betelepülő vagy újra betelepülő volt-e.

 

Előzmény: M.Kristòf (9494)
firmin Creative Commons License 2012.06.17 0 0 9514
Előzmény: boger (9510)
3A3a Creative Commons License 2012.06.17 0 0 9513

keress ra a konyvre - en par honapja megtalaltam az interneten es letoltottem az egesz konyvet (nem tudom megnezni most mert masik gepen van)

Előzmény: boger (9510)
M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.17 0 0 9512

Sziasztok,

 

Valaki akinek van radixos előfizetése meg tudná nekem nézni (Makó András, Polgár, Első világháború) adatait? Nagyon megköszönném az egész családja nevében! Ha sikerül valakinek megnézni akkor akár ide a fórumba is beírhatja vagy küldhet egy e-mailt is: kurtwolff15@gmail.com

 

 

 

 

kamahaza13 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 9511

Köszönöm a linket. Egyébként a könyv nekem meg is van, igaz már régen néztem a pontos adatokat. Ott a bejegyzésnél ez található, hogy bevonult a kir és cs. 48. gye-hez (gyalogezred) O1, 02, Ob Károly csapatkereszt (a kitűntetések megvannak és tudom , hogy a jelzések mit is jelentenek). Van egy katonai lapja, amire már ezek az adatok vannak-igaz 1935-ben kiállítva

 

Csapattest osztály

)önálló alosztály)

Intézet stb

Allomáshely:      3/II Határőrosztály Nagykanizsa

 

Állománytest és

állomáshelye: 3/II Határőrosztály Nagykanizsa

 

 

A tényleges katonai szolgálatból

mily címen és mikor vált ki:            1918

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

illetve egy másik dokumentumon:

 

 

..szolgált 8 évig és a 1914-18 hadjáratban résztvett, jogosítva van a O1-O2-OBr-KcsK viselésére.

 

nyílvántartási jegyzőkönyv folyószáma 137

 

Zalabaksa , 1922 szept 20.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

és egy harmadik

 

M. kir Zalaegesrszegi 6. Honvéd Pótszázad

 

Igazolvány

 

Völgyi József 48.gy e örm. született 1887 Kámaháza

a leszerelésekor a katonai szolgálatból ellbocsájtatott.

 

Kelt: Zalaegerszeg 1918. nov 20.

 

Elbocsájtatott: Kincstári ruhában

 

Orvosilag megvizsgáltatott és egészséges.

 

 

Reméelm, ah ezen íratok másolatait elküldöm a Hadtörténeti levéltárnak, fognak tudni ezen ismereteimet kibőviteni a nagypapa egyéb katonai dolgait. (mikor , miért kapta a kitűntetéseket, hol és meddig tartózkodott, harcolt stb.:

 

Üdvözlettel:

 

Előzmény: Prelleg (9505)
boger Creative Commons License 2012.06.17 0 0 9510

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Radix-on megtudná nekem valaki nézni a következőt: a családnévváltoztatások magyarországon (1800-1893) c. adattárban van egy Borbély családnévváltoztatás Várpalotán. Milyen adatok vannak az adattárban erről a névváltoztatásról? Valószínüleg a családommal kapcsolatos.

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

 

 

M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.16 0 0 9509

Ötlete van valakinek, hogy egy katonát merrefelé keressek még?(Bécsben nem találtak semmit, Pesten szintén) Ezeken kívül nem sok esély van ugye? Tüdőlövést kapott vagy tüdőgyulladást az orosz fronton. A krameriusban bízok de ott meg nem tudok rendesen keresni :S

M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.16 0 0 9508

szia, itt csak a vitézzé avatottak vannak ha jól látom sajnos :( de azért köszönjük a megosztást :)

Előzmény: Prelleg (9505)
Atomantiii Creative Commons License 2012.06.16 0 0 9507

Köszönjük a linket, érdekes könyv.

Előzmény: Prelleg (9505)
Atomantiii Creative Commons License 2012.06.16 0 0 9506

Köszi. Esetleg valakinek van előfizetése? Megéri az árát vagy sem?

Előzmény: Prelleg (9503)
Prelleg Creative Commons License 2012.06.16 0 0 9505

Ha esetleg nem tudni, hogy melyik alakulatban szolgált, a Vitézek albumában lehet utánanézni, ami tartalmazza a vitéz első világháborús egységének nevét, néha azt is, hogy merre szolgált. Sőt, talán a hátul található arcképcsarnokban is meg lehet találni őt. A jó hír az, hogy itt el is érhető a könyv: http://jaszlajosmizse.hu/vitezek-albuma-1939-bol/

 

Előzmény: kamahaza13 (9497)
Prelleg Creative Commons License 2012.06.16 0 0 9504

Ha jól emlékszem 5,580,000 felett járt korábban a szám, tehát 30,000 új képet tölthettek fel . Hogy hova, azt nem tudom, de sajnos a chrome most már nem nyitja meg azt az oldalt, ahol a Jász-Nagykun-Szolnok megyei települések vannak felsorolva.

 

Előzmény: 3A3a (9490)
Prelleg Creative Commons License 2012.06.16 0 0 9503

En nem vagyok radixindex előfizető, így sajnos nem tudom pontosan. A felhasználási feltételek alapján nem kell évente befizetni a 6000 Ft-ot. http://www.radixindex.com/elofizetes/felh.txt

 

Előzmény: Atomantiii (9484)
M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.16 0 0 9502

szia,

 

Megnézik mert csak ők kutathatnak benne mivel digitális formában van.

 

Remélem sikerrel jársz! :D

Előzmény: kamahaza13 (9501)
kamahaza13 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 9501

Köszönöm!

 

Gondolom ez mindenképp csak személyesen lehetséges. Kérésre nem néznék meg a keresett személyek adatait?

Üdvözlettel.

Előzmény: M.Kristòf (9499)
skoumi Creative Commons License 2012.06.16 0 0 9500

"Valaki esetleg tudna segíteni, hogy a familysearch.org-ra mikor kerül fel a Turai állami anyakönyvezés?"

 

Majd amikor a mormonok felteszik... nincs publikus ütemezés, senki nem tudja "Salt Lake City-n" kívül...

Előzmény: M.Kristòf (9494)
M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.15 0 0 9499

Szia,

 

Először talán felveheted a kapcsolatot a Hadtörténeti Irattárral. Én is ott kezdtem kutatni először.

 

e-mail:  hadtortenelmi.leveltar@mail.militaria.hu

 

Sok sikert hozzá!

Előzmény: kamahaza13 (9497)
kamahaza13 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 9498

kamahaza13 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 9497

Kedves Fórumtársak!

 

Eddig jobbára csak olvasója voltam az oldalnak, de azt hiszem valahol el kellene kezdenem a naygapám I. világháborús, ill, a megelőző és azt követő katonai ténykedésének felkutatását. Szerencsémre van pár írat (okmány) a kezemben, ill. a kapott kitüntetései. Szeretnék sokkal többet megtudni, hogy hol is harcolt (tudtommal Doberdónál is, Galiciában is, de ezek nem biztos források) Mikor , s miért kapta a kitűntetéseit ezeket is jó lenne megismerni. Később 1929-ben vitézzé is avatták.

 

Szívesen fogadnék jótanácsokat a kutatásom írányának meghatározásához.

 

Üdvözlettel:

 

Egy I világháborus képen. padon ülő sor, középtájt a mellén keresztben a vállszíjával, vagy táskaszíjával.

rkyra Creative Commons License 2012.06.15 0 0 9496

Mert látható, hogy azon a filmen, amin 1754-től vannak a vegyes anyakönyvek, gondolom 1837-ig, arra került még az 1891-1895 közötti születési és 1892-1895 közötti halotti anyakönyvek maradéka. Minden bizonnyal egymás után, külön megjelölés nélkül.

Előzmény: Andreas de Szered (9491)
M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.15 0 0 9495

Aki tud valami információt a 11.(munkácsi) honvéd gyalogezredről az kérem ossza meg velem köszönöm. Üknagyapám törzsőrmesterként szolgált itt több kitüntetést is kapott pl.: Arany Vitézségi Érdemérem. Részt vett a przemysl-i csatában majd 1917. Márciusában a román fronton éjjeli őrsége alatt lefagyott a lábaujja és amputálni kellett. (Ekkor az egység Udvarhely megyében Magyarosvölgynél volt.) Ennyit tudok sajnos többet nem.

 

Én eddig 1740-es évekig tudtam visszavezetni a családot mivel ekkor telepítették újra a várost és innen már nehéz tovább menni... A családi legenda szerint Erdélyből jöttünk de pontosan honnan azt nem tudni... Valakinek valami ötlete van hogyan tovább? Vagy itt már csak a vak szerencse segíthet? Vagy eddig van és kész innen tovább semmi?

 

 

M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.15 0 0 9494

üdv,

 

Valaki esetleg tudna segíteni, hogy a familysearch.org-ra mikor kerül fel a Turai állami anyakönyvezés?

 

Másik kérdés, hogy megtaláltam én ezt a kramerius.cz-t de nem tudok benne eligazodni. Kiírja hogy 543-ik oldalt találom az 1917.07.13-as kiadásban de ott csak 63 oldal van. Ezek a sebesülési listák kikre nézve lettek kiadva? Minden sebesültre vagy csak akiknek nem értesítették a hozzátartozóit?

 

Esetleg ebben megtalálható egy olyan adat melyben csak tüdőgyulladásról ill. tüdőlövésről van szó? Üknagyapámat a bécsi levéltárban sikeresen fellelték de ezekben nincs benne pedig a mellékelt képen 1917.03.29 van ráírva a műtét időpontjának.

 

Köszönöm előre is a segítséget

 

Kristóf

 

 

U.I.: Akinek Tiszapolgári Makókról vagy Turai Surányi ill. Erdélyi családokról van tudomása kérem szóljon nekem. Köszönöm

dirhem Creative Commons License 2012.06.14 0 0 9493

Köszönöm a válaszodat!

Azóta egyik dédapámról kiderült a katonai egysége, Bécsből kaptam választ, egy kórházi elbocsátó papíron maradtak fenn az adatai, a 14. tábori tüzérezrednél szolgált. Ami elég érdekes, mert Jászszentandráson élt, így a IV. hadtest sorozási körzetébe tartozott, mégis egy pozsonyi hadtest alakulatához került. (Amennyire tudom  a lovasságnál meg a tüzérségnél a hadtest egész területéről soroztak, gyalogezredeknél volt külön sorozási körzet).

Másik dédapámról több adathoz jutottam egy helytörténeti könyvből, viszont az ebben talált adatokat nem tudta a bécsi levéltár megerősíteni.

 

Itt meg is említem ezt a könyvet, hátha másnak szüksége lesz rá:

 

Az I. világháborúban elesett gyöngyösi katonák midnegyikéről van leírás az alábbi könyvben(katonai alakulat, halál ideje, helye oka, feleség neve gyerekek száma, stb.), valamint a túlélő Gyöngyösiek neve is fel van sorolva, sajnos itt más adat nem szerepel.

 

Szűcs Gyula: A gyöngyösi hősök aranykönyve 1914-1918.

 

A Széchényi könyvtárban elérhető, valamint a gyöngyösi könyvtár helyismereti részlegében.

 

Előzmény: Prelleg (9481)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.14 0 0 9492

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, ugyanis egy nemes családra bukkantam, és olyat még nem igazán kutattam. A Kempelen-Nagy Iván könyveket már átnéztem, de szerintem még sok forrás van, amelyekből többet tudhatok meg a Bulyovszky családról.

Sóskúton akadtam meg, az első ismert személy Bulovsky Ferenc, aki 1800-ban halt meg, és 1741 körül született, csak azt nem tudom hol. Honnan tudhatok meg többet róluk? A Pest Megyei Levéltárban már kikértem az általuk őrzött anyagokat, de nem hiszem, hogy Ferencről megtudhatok bármit.

A Szluha könyvet még nem néztem, ha valaki megírná nekem, megköszönném. Eredetileg Túróc vármegyei a család (dulici v. gyulafalvi), de átszármaztak Nógrádba.

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Andreas

Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.14 0 0 9491

Például a legelső, Aba. Miért nem azt írták a 'Mixt'-hez, hogy 1754-1837?

 

1. Aba:

Szül.: 1837-1891 Ház.: 1837-1895 Hal. : 1837-1892 Mixt.: 1754-1895

Előzmény: rkyra (9489)
3A3a Creative Commons License 2012.06.14 0 0 9490

A mai mormon bovites hozott uj oldalakat is vagy csak kisebb modositasok voltak megint (en nem talaltam ujat...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!