Keresés

Részletes keresés

Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.24 0 0 542
Hali!

Segítségre lenne szükségem, és bízok abban, hogy van itt valaki aki tudja a megoldást!:))
Nem biztos, hogy jó fórumban teszem fel a kérdést, de nem találtam megfelelőbbet.
A kérdés: MP3 lejátszása közben ha bármit csinálok a gépen( pl megnyitok egy Explorer ablakot ) akkor elkezd akadozni az MP3 lejátszása...Magyarul nem jut neki elég erőforrás...:(( Ez csak annyiból érthetetlen számomra, hogy szerintem a gépem elég izmos ehez(végülis ez csak egy tetű MP3...) Az a legszebb az egészben, hogy mikor egy audio filet játszok le (CD-ről) akkor semmi gond sincs.. Tudom, hogy van különbség az audio, és az mp3 között, és tisztában vagyok azzal is, hogy az mp3-hoz több energia kell. Biztos, hogy van valami beállítási lehetőség, hogy megoldhassam a problémámat, de én ehez lama vagyok...:((

Erzsébeti
A gépem: AMD 3Dnow! 500 Mhrz-es proci, 256 Mb Ram
SB16 hangkütyü, Win 98 hun ( NEM SE, hanem a sima...), Explorer 6.0.hun

rali Creative Commons License 2002.03.24 0 0 541
A scheduling agent bizonyosan-ez a feladatütemező.

Loadpowerprofile meg azért van kettő,mert az első az amit az install telepít,a második meg az amit az Active desktoppal beállítasz.

Előzmény: ertu (540)
ertu Creative Commons License 2002.03.24 0 0 540
üdv szakik,

van itt előttem egy tűrhető PC, amit rendbe kell raknom egy kicsit. egyetlen problémája hogy csak 64 M memoria van.

gondolom ezér elég instabil, főleg pár játéknál. arra gondoltam hogy az msconfig-indítópultból kiveszem ami felesleges.

jelenleg aktív:
scanregistry
taskmonitor
internat.exe
systemtray
wnad.exe
new.net startup
CME Sys
loadpowerprofile (ez kéccer is, nem is értem mér)
schedulingagent

ennyi, szóval mi az ami szerintetek levehető?
köszi

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.24 0 0 539
De nem nálam, mert itt nincs Real Player. És mivel a böngésző és letöltő programok http, ftp protokollt, 80, 20, 21-es portokat használnak, így nem fog menni.

De így sem megy, bár nem is meglepő:

media.irisz.hu:554/hu/hu1.rm

FTP-vel sem tudtam bemenni media.irisz.hu-ra.

Hátha ebben találsz valamit:

http://www.cs.columbia.edu/~hgs/rtsp/draft/draft-ietf-mmusic-rtsp-09.pdf

Előzmény: Törölt nick (538)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.24 0 0 538
Ha beírom a böngésző címsorába az elérési útvonalat, akkor automatikusan megnyitja a realplayert.
Előzmény: Törölt nick (537)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.24 0 0 537
Az a gond, hogy pl. FlashGet szerint az rtsp:// eleve érvénytelen adat, ami nem is meglepő. RTSP: Real Time Streaming Protocol.

Port Numbers:

The following ports have been registered with IANA:

rtsp_______554/tcp___Real Time Stream Control Protocol
rtsp_______554/udp___Real Time Stream Control Protocol
rtsp-alt____8554/tcp___RTSP Alternate (see port 554)
rtsp-alt____8554/udp___RTSP Alternate (see port 554)

Nekem nincs RealPlayer telepítve, tehát nincs minek elindulni, de Explorer címsorba írva természetesen nem jön le semmi. A szokásos: "A lap nem jeleníthető meg". Egyáltalán, hogyan lehet ezt a fáljt megközelíteni böngészővel?

Előzmény: Törölt nick (536)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.24 0 0 536
Neked sikerült? Én próbáltam Getright-tal + valami mással is, de egyik sem tudta leszedni. Utána írtam ide.
Előzmény: AmneZia (535)
AmneZia Creative Commons License 2002.03.24 0 0 535
Szerzel egy letöltésautomatizáló progit. Pl. Getright. Elinidítod és a New URL-hez beírod a rtsp://media.irisz.hu/hu/hu1.rm címet és letölti. Ennyi.
Előzmény: Törölt nick (534)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.23 0 0 534
semmi tipp?
még majdnem 2 hetem van a probléma megoldására
Előzmény: Törölt nick (503)
AmneZia Creative Commons License 2002.03.23 0 0 533
egyáltalán volt már a gépeden?
rali Creative Commons License 2002.03.23 0 0 532
Nagyon jó lehet tüneti kezelésekre-de nem megoldás.
Előzmény: AmneZia (531)
AmneZia Creative Commons License 2002.03.23 0 0 531
Akkor talán nézd meg a Symantec Norton WinDoctor-t. Nem kell minden szarság miatt formatcézni!
Előzmény: rali (529)
rali Creative Commons License 2002.03.23 0 0 530
Talán a print file megoldás lehet - de nem vagyok ebben biztos.
Előzmény: PinkiMilki (528)
rali Creative Commons License 2002.03.23 0 0 529
WinFan:még egy ilyen se volt a kezemben,ami jó lett volna...

FORMATCÉ!

Előzmény: WinFan (526)
PinkiMilki Creative Commons License 2002.03.23 0 0 528
Üdv Guruk!
Óriási gondom van segitsetek!Win 98 fut a gépemen és tegnap le kellett cserélnem a nyomtatómat egy újra mert a régi meghalt.A gondom az hogy az új nyomtató egy HP 845c,kizárólag usb csatlakozással.A munkámhoz viszont használok két DOS-os progit ami viszont mindenáron lpt-re akar nyomtatni/a régi nyomtataó lpt1-en volt/.Sajna ezek régebbi dos programok ugyhogy nincs alapbol usb állítási lehetőségük.Érdekelne hogy mi a módja annak hogy ezekkel továbbra is lehessen dolgozni?A dos programokat kell továbbfejleszteni hogy tudjon usbn keresztül nyomtatni vagy esetleg tudtok-e olyan programot ami ezt megolja/ugy értve hogy esetleg létezik e olyan program ami magát lpt portként láttatja a dos programmal és a nyomtatási feladatot átirányítja az usb csatlakozáson lévő nyomtatóra
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.23 0 0 527
Na igen, kézenfekvő, a RegClean által készített undo.reg fájlt notepad-del megnyitva látható, hogy miket törölt a registry-ből.
WinFan Creative Commons License 2002.03.23 0 0 526
Hali!

www.tucows.com
www.cnet.com
Ennél a kett?nél írd be a keres?be hogy regcleaner vagy registry cleaner.
A regcleaner-b?l mint alant említettem van Microsoft verzió, ami azért megbízható.

rali: A legtöbb önmagát regcleanernek hívó program nem csinál mást, mint megnézi, hogy az adatbázisban található kulcsok még él? programokhoz kapcsolódnak e. Ha nem, felajánlja a törlésüket, de backup lehet?séget biztosítanak.
Azonkivül hidd el, hogy sokkal jobb egy ilyen programot használni, mint az általad említett format c:-vel élni.

Előzmény: strómann (524)
rali Creative Commons License 2002.03.22 0 0 525
És tudod fejből,mit akarsz kiszedni a registryből?Nagyon érzékeny dolog a registry,inkább ne piszkáld.Meg azok a progik is kétes megbízhatóságúak.
Előzmény: strómann (524)
strómann Creative Commons License 2002.03.22 0 0 524
Hello!

Mindjárt megnézem azt a registry buheráló programot, azért ha tudsz konkrét helyet ahol van, akkor írj!

Ha nem szedi le akkor úgyhagyom az egészet ahogy van.Végülis nekem semmi közöm az egészhez. :-))

Előzmény: WinFan (518)
ZsugaBubus Creative Commons License 2002.03.22 0 0 523
Leosztott adsl van itthon, es az a gep, amelyik kapja a halot, nem tud pop3-zni, timeoutol, de kuldeni siman tud!
Erre tud vki megoldast???
rali Creative Commons License 2002.03.22 0 0 522
Amennyire én tudom,bedugnak egy flopit,az meg elindul és kilistáz mindent ami volt vagy van a vinyón.A KovA tzimbora mondta a BSA topicban-még régebben.Azt is mondta,hogy ez Németországban letölthető az ottani BSA honlapról,de nem működik magyar vagy angol Winnel együtt.
Előzmény: WinFan (518)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.22 0 0 521
"???
ha "fizikailag" ragad be, a tappantyúzatot kéne cserélni... "szoftveres" beragadást még nem láttam"

Vezérlőpult, Kisegítő lehetőségek:

Beragadó billentyűk használata

(Mozgáskorlátozottak számára, egy kézzel való gépeléshez.)

Előzmény: sip pista (516)
sip pista Creative Commons License 2002.03.22 0 0 520
:-))
hány nap van még hátra a razziáig -- annyuk p&@#&@&#@t, aztat
Előzmény: WinFan (519)
WinFan Creative Commons License 2002.03.22 0 0 519
Hali!

Elméletileg nem. Itt a BSA most fog majd tartani razziát, s egy hónap időt adott arra, hogy mindenki rendezze a szoftverei jogszerűségét, azaz ha nem legális, uninstall. Ekkor már nem büntetnek meg, regbejegyzés ide vagy oda.

Amúgy jó reklámjuk van. A helyi napilapban minden nap ki van írva, hány nap van még hátra a razziáig, s a bilincs minden nap beljebb csukódik a képen.
Ha sok pénzem lenne, én is feladnák egy hírdetést:
Mutasson fityiszt a BSA-nak! Válassza a legköltséghatékonyabb megoldást, ami valaha is létezett: Operációsrendszer és irodai programok akár ingyen! -És itt bilincs helyett egy pingvin lenne, a SuSE-s kaméleonnal, a Mandrake-es kalappal, stb.
Tudom, álmodik a nyomor.

Előzmény: sip pista (517)
WinFan Creative Commons License 2002.03.22 0 0 518
Hali!

Dehogy kell legyalulni!
Azért egy belógó ág miatt ne kelljen már kivágni az egész erdőt!
Kell egy registry buheráló program (ilyet a Microsoft is csinált, s ingyenes), s kész.
A szoftverbázisokon is található ingyenes vagy próbaverziós regpuculó.

Előzmény: rali (510)
sip pista Creative Commons License 2002.03.22 0 0 517
a leszedtem az uninstallt jelent, vagy csak törölted a könyvtárt, ahol volt? bár nem nagy különbség, az uninst is benn szokott hagyni ezt-azt a registryben. ha korrektül akarod leszedni, a telepítéskor ajánlatos valami registry/file változást követő progit használni, plö InCtrl5. egyébként csak a vinyó analizálásával találnának valamit, azt meg úgysem csinálják
?? az is bűn, ha fölraksz egy cuccot aztán leszeded??
Előzmény: strómann (509)
sip pista Creative Commons License 2002.03.22 0 0 516
???
ha "fizikailag" ragad be, a tappantyúzatot kéne cserélni... "szoftveres" beragadást még nem láttam
Előzmény: Champace (505)
pingo Creative Commons License 2002.03.22 0 0 515
Kösz még egyszer, vagyis az előző tipped aztán nyomra vezetett. Emlékszem, ezzel már szórakoztam régebben is, akkor is kissé nehezen ment a dolog.
Előzmény: Törpcy (514)
Törpcy Creative Commons License 2002.03.22 0 0 514
Igazad van, valamit félreértelmeztem. De, próbáld meg ezt (IE ha nyitva van):
Eszközök -> Internetbeállítások... -> Speciális -> (gördítsd lefelé, és keress olyat, h. :) Személyre szabott Kedvencek menü engedélyezése

Szerintem ez már jó lesz.

Előzmény: pingo (513)
pingo Creative Commons License 2002.03.22 0 0 513
Kösz a tippet, de sajnos ez csak a Start menüben kapcsolgatja ki/be a Kedvencek megjelenítését. Nekem a Kedvencek menü tartalmával vannak gondjaim az Intézőben és az IE-ben, azt szeretném, ha megint mindent láthatnék, nem csak az utoljára használt néhányat.
Előzmény: Törpcy (512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!