Keresés

Részletes keresés

20evutan Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3706

Zsoca!

 

Egyébként a Cosmedic-nél lehet kapni álló gépet UWB311 és PUVA csövekkel is.

Hogy mit kóstál azt nem sikerült kiderítenem.

 

Üdv!

Előzmény: -=Zsoca=- (3704)
20evutan Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3705

A probléma ott volt, hogy ezt nekik kellett volna tudniuk, én csak reménykedtem.

Aztán így jártam.

Itt másodpercekről van szó, és a szoláriumban ugyanez percekben történik, én gondoltam mi bajom lehet?

Előzmény: -=Zsoca=- (3704)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3704
Hát nemsemmi...amit én tudok a kezelésekről, annak alapján azt gondolom, túlságosan hamar emeltétek túl nagyra az adagot. A fényterápiát csak úgy lehet csinálni, ha szép lassan, fokozatosan szoktatják hozzá a bőrt a sugárzáshoz...legalábbis ezt olvastam.
Előzmény: 20evutan (3703)
20evutan Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3703

PUVA kalandom északon.

 

Mindenekelőtt szeretnék minden fórum társnak meghitt, békés, boldog karácsonyt kívánni.

 

És akkor a fekete leves.

 

Állt hajdanán egy klinikán sokáig egy PUVA gép, akkor még csak a MÁV kórházban volt működő ilyen gép. /Ezt csak azért írom mert lehet, hogy a csövek voltak öregek./

 

Az új helyen beüzemelték ezt az álló kihasználatlan gépet.

Beálltam az "űrkabinba" az aszisztens nő beállította az értékeket. Úgy mint idő, spectrum, teljesítmény. /Azt gondolom, hogy a teljesítmény is állitható./

 

10 másodperccel kezdtük ekkor még nem volt baj. Semmi nem látszott ugyan, de a psichémnek biztos jó volt.

 

Második kezelés: Az aszisztens megjegyzése " nem is látszik, akkor lehet egy kicsivel több" én mondtam ha lúd legyen kövér. Had szóljon. Ez ambuláns kezelés volt, még haza kellett jutnom kocsival.

 

No ezt az utat senki ember fiának nem kívánom. Már ahogy kiléptem az "űrkabinból"

kezdtem viszketni, de nem csak úgy nagyjából, hanem hidegrázósan elviselhetetlenül. Gondoltam majd ha bekenem elmúlik. Nem így történt. Hazáig nem is tudom, hogy tudtam elviselni, majd kb. a második nap után enyhült csak meg a viszketés.

 

Többet nem is mentem, mondtam a dokotornőnek, inkább a fizetős szolárium, az nem jár ilyen kínokkal.

 

Lehet, hogy rosszul lett beállítva, lehet, hogy rossz volt a cső nem tudom, de életem egyik legrosszabb élménye volt.

 

Megjegyzem az ápolónők is ebben a gépben szoláriumoztak.

 

Üdv!

 

 

 

 

-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3702
Hehh...egyébként nagyon érdekes, hogy ugyanazt a gépet 8 csővel az eboltnál sokkal drágábban adják, mint 10 csővel a Briver-nél:

eBolt
Briver

Nna ezért kell alaposan szétnézni... :)
Előzmény: Briganco (3696)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3701
A TL01 nem a mániám, hanem ez az egyetlen, ami számomra elérhető Mo-n. Az Arimedből én csak UVA csövet találtam, nem tudtam, hogy létezik UVB311-es is. Mégegyszer írom: nekem UVA fénycső nem kell, csak UVB.

Köszi a linket, jól jön a nagy és viszonylag olcsó fekvő szoli, ha a 100W-os csövek mellett döntök és főként ha tényleg remekül működnek ebben a gépben. Mivel szolicső nekem eleve nem kell, úgyhogy lehet, majd eladom az alap csöveket, vagy bérbeadom a szoligépet az eredeti csövekkel azokban az időszakokban, amikor épp nem használom (ha sikerül tünetmentesíteni magam, ami nagyon rám fér, mert iszonyúan terjed).

A Philips-es úriember fénycső ügyben egészen biztosan tud tanácsot adni, mivel ez a szakterülete. Armatúra ügyben is tud segíteni, legalábbis ezt írta róla a világítástechnikai úriember. Szóval tanáccsal el leszek látva, remélem és talán meg is tudják mondani, hogy hol kapom meg, amit szeretnék.
Előzmény: Briganco (3696)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3700
Hajszál pontosan erre gondoltam.
Előzmény: Briganco (3693)
macmelon Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3699
Boldog pikkelysömörs karácsonyt! ;)
Lujooo8 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3698

Sziasztok,

én már építettem 1 ilyen  armaturát,

eladó beszerzési áron, ha valakinek kell!

Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3697

  Ezúttal minden kedves betegtársamnak kivánok javulást, békés karácsonyt és boldog új esztendőt!

   Egydb-ig nem fogok írni, visszaadom a terepet a többieknek is.

Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3696

A csövekkel nem írtam le mindent, méretben van két fajta, funkcióból van A, PUVA, széles B és keskeny B(ami nekünk kell). Mindkét méretben kapható keskeny UVB, az elérhetőségüket is megadtam hátha többet akarsz tudni valamiről.

  Azért lettem volna kiváncsi a gépedre mert látni akarom milyen csövek vannak benne. Ami kapható ennél a cégnél ahogy te is láthatod valami dupla spaghetti cső lehet, a végükön 4 db tüske lóg ki, nem biztos minden szoligépbe való. Ha a Philips-es úri ember nem tud jó tipet adni lehet hogy mégis barkácsolnod kell? mondjuk Psorilamp kinézetű nagyobb csövekkel, tudtommal saját használatra ORKI engedély sem szükséges.

 

Időközben léptem valamit...

 

   Szóval nálunk lent a földszinten működik egy szépségszalon, azok egészen január.20-ig szabadságon vannak. Jóban vagyok a tulajjal, kölcsöntudtam erre az időre kérni tőle egy szoligépet, kép itt.

Elhoztam a cégtől egy hosszú(pontosan 176 cm) csövet ( Cosmedico Arimed 311 100 w, sugárzási spektrum ( benne van TL 01 is, úgyis ez a mániád): katt ), beraktam a gépbe és lásd csodát: tökéletesen működik.

 Tervezem hozok tőlük mégegy csövet és (6db UVA+2db UVB) változattal hometerápiát folytatok, reményeim szerint azidő alatt barnulok, gyógyulok és D vitamint is termelek. Majd írok élménybeszámolót.

Előzmény: -=Zsoca=- (3688)
Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3695
Szegény Hencit sajnálom, én is a nem folyamatsságra tipelek. Régen heti 3-4 alkalommal jártam hozzájuk. Foglalkozásom miatt napi legalább 6 órát töltök a szabadban, így nyáron biztos megvan a folyamatosság és az UV dózis (gondoljatok a júliusi kánikulákra nem rég).
Előzmény: henci2 (3687)
Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3694

Szia!

 Egészen véletlenül van egy Sudocrem otthon, eredeti feladata: popsikennőcs. Van alapja amit írtál, feltétlenül ki fogom próbálni és köszi a tipet!

Előzmény: micaamica (3663)
Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3693

Ahol megtekinthetem a leendő Alladin csodalámpádat, ilyenre gondoltál:

 

 

Előzmény: Briganco (3691)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3692
Milyen link?
Előzmény: Briganco (3691)
Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3691
Hol a link?
Előzmény: -=Zsoca=- (3679)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.22 0 0 3690
Kíváncsi leszek, mit mondanak erre a Tomesában, ha megmondod nekik, hogy pirosabb lett a sömi. Amúgy neked most ez az ünnep is nagyon rosszkor jön, mert ugye nem szabadna megszakítani a kezeléseket abszolut.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy ők is Philips TL01 csöveket használnak-e, vagy esetleg valami mást...bár azon csodálkoznék.
Előzmény: henci2 (3687)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.22 0 0 3689
Nagyon jó lesz a január 2, addig már egészen biztosan nem veszek, sőt...

Nagyon sokat segítenél, hogyha megnéznéd a csövek típusszámát és esetleg azt is, hogy hány W van rájuk írva.

Őszintén szólva aggódom, hogy ha neked nem tudnak segíteni ezekkel a bazinagy teljesítményű csövekkel, akkor nekem mit fognak érni a kisebb csövek. Azokban az álló "szarkofág-szerű" izékben, amiket klinikákon használnak, egyenként 3000W-os(!!!) csövek vannak és van belőlük több tíz db. A nagynénémet Miskolcon kezelték ilyennel 4 éve, azóta tünetmentes, saját szememmel láttam. Persze mellette volt neki is sós fürdő, meg mindenféle kence, ami kell, de 3 hétig tartott csak a dolog neki. Azt mondta neki állítólag a doktornő, hogy mázlija van, nem látott még ilyen gyorsan gyógyuló pszorist. És hát ugye még ráadásul tartós is nála a hatás...én is csak csodálkoztam, milyen szépen rendbejött....szóval sokszor 3000W....

Lehet, hogy ezekkel a kicsi csövekkel még annyi UVB-t sem nyomok be a bőrömbe, amennyi simán van a nappali fényben...tiszta pénzkidobás lesz....nemtom...

Sok múlik azon, hogy te mit tudsz leolvasni a csövekről és mit mond a Philips UV-vel foglalkozó szakembere...nagyon kíváncsi leszek!
Előzmény: henci2 (3685)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.22 0 0 3688
Figyi, tök klassz, hogy utánanéztél, meg lelkes vagy, meg minden, de ezek a csövek nagyon nem jók.

Nem mindegy, hogy milyen cső. UVA kapásból nem jó, mert az barnít, semmi más értelme nincs a mi szempontunkból. UVB-ből pedig nem jók ilyen gagyi, szélessávú csövek, nekünk pszorisoknak spéci, keskenysávú cső kell, semmi más nem jó. Illetve végülis jók lennének, csak a bőrrák kockázatát bazinagyra növelik, ezért kell keskenysávú csöveket használnunk. Philips csőből semmi más cső nem jó, csakis a TL01-es csövek, amik kifejezetten 311nm-en sugároznak, így minimálisra csökkentve a mellékhatások kockázatát, ugyanakkor megtartva a leghatékonyabb gyógyítóerőt. Tehát csakis ilyen csövek jók.

Időközben válaszolt a Philips-től az úriember, tovább irányított egy másik úriemberhez, majd januárban felkeresem. Küldött még egy kis táblázatot is arról, nekem melyik csövek jók. A TL01-es kell, aminek kétféle változata létezik, a 20W-os (ezt tehetném elvileg a féltest szoláriumgépbe, amit már kinéztem) és a 100W-os, amihez bazidrága a szoligép és még lehet, hogy nem is jó.

Namost, már egész közel a cél, a csövekkel kapcsolatosan már csak a beszerzést kell megoldani, viszont a gép kérdése lesz a leginkább problémás. Mégpedig a voltok (feszültség) szempontjából. Ugyanis a 20W-os csövek 57V-on üzemelnek, míg a 100W-osaknak 122V kell. Tehát pontosan ennyit kellene tudnia az elektromos előtétnek, vagy hagyományos megoldás esetében a tranyónak.

Ha kéz alól veszem a szoligépet, nagyon nem fogják tudni nekem megmondani, hogy abban belül hány Volt van, az tuti..., ha pedig nem lesz jó, akkor vajon meg tudom-e én magam oldani azt, hogy pontosan a megfelől feszültség, teljesítmény ésatöbbi meglegyen a csövek számára?...de ez csak az egyik dilemmám...

...a másikat henci hozzászólása okozta. Ha a bazinagy 2méteres csövekkel nem nagyon tudnak elérni semmilyen pozitív hatást valakinél, akinek egyébként a napfény használt, akkor mi van a 20W-os kis csövecskékkel? mit érek én velük?...lehet, hogy semmit...
Előzmény: Briganco (3682)
henci2 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 3687
Tudom, én mondtam itt egy éve, hogy lehet kapni ilyen csöveket, mi is akartunk venni. Hát nem tudom, ez a TOMESA ügy olyan furcsa. Ma reggelre az összes pötyi tiszta piros lett, viszket, mint az állat. Ez nem javulás, hanem romlás. Nyáron én teljesen tünetmentes vagyok, ezért nem értem a dolgot. Ilyen ronda már rég voltam:-( Én se vagyok kövér. A csontok jobban merülnek? Persze, a háj könnyebb:-))
Előzmény: Briganco (3686)
Briganco Creative Commons License 2006.12.21 0 0 3686

  Ez még 2002-ben történt, elég vékony vagyok, jól tudok merülni a kádban. Kb. 35. alkalom után ezt tanácsolta nekem a doki(mondhatta volna hamarabb) így kevés lehetőségem maradt, nem tudok érdemben nyilatkozni. Azóta nem kerestem fel őket, hallom hosszú a várólista. Tény hogy nyáron sokat javulok.

  Zsocával próbálunk összehozni házilag egy hasonló gépet, ha visszaolvasod meglátod. Elmélet eddig rendben csak a piszkos anyagi forráshiány marad hátra (legalább nekem). Habár belegondolok mennyit költöttem kencére, csodaszerekre és csodakütyükre talán megér egy próbát.

Előzmény: henci2 (3684)
henci2 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 3685
Legközelebb január 2-án megyek. Ha addig nem veszel, megnézem. Az ottani csövek nagyon hosszúak, kb. 2m. Szerintem otthonra nem kell ekkora. Időkapcsoló sem kell, nézed az órád. Ezek fölösleges kiadások. Azért nagy csodát ne várj tőle:(
Előzmény: -=Zsoca=- (3660)
henci2 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 3684
Köszi, eddig én is eljutottam már az első kezelésnél:-))) Amit süttetek, az kint van. Nem használt nálad? Láttam olyat, akinek jobb és olyat, akinek semmi változás.
Előzmény: Briganco (3659)
Briganco Creative Commons License 2006.12.21 0 0 3683
Valahogy nem sikerült a táblázat ahogy szerkesztettem remélem minden világos
Briganco Creative Commons License 2006.12.21 0 0 3682

   Így van, képzeld kiderült ma se kellett volna mennem, tehát elmentem ahhoz a céghez és jó híreket hoztam Zsocának ( remélem olvassa ).

   Szóval a hosszú csövön kívül árulnak még két fajta kicsit, valahogy így néznek ki:

 

Mindkettő Philips, paraméterek:

 

                              Kicsi                         Nagy

 

Típus:              bocs,nem néztem                    PL10

 

Hossz:                     16,5 cm                          40,5 cm

 

Teljesítmény:                9 w                             36 w

 

Ár (bruttó):

      

          UVA                5520                               10680

      

          UVB              11160                               30120

 

Megkérdeztem a Nagyhoz Foglalat jele: 2G11 (állítólag minden elektronikai boltban kapható).

 

Még a honlapjukat is sikerült megtudnom: itt

Na milyen vagyok?

Előzmény: macmelon (3681)
macmelon Creative Commons License 2006.12.21 0 0 3681
OFF: Ha végre sikserül elszakadni a munkától, akkor azt istenőriz, hogy a fórumra pazarolja az ember! :) ON
Előzmény: Briganco (3680)
Briganco Creative Commons License 2006.12.21 0 0 3680

   Igazság az hogy sokat melózok, így kevés idő marad internetre, meg nem vagyok lelkes fórumozó. Ezen próbálok változtatni, péntektől nem dolgozom :)

   Szóval megterveztél mindent, csak cső hiányod van?

Előzmény: -=Zsoca=- (3679)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.20 0 0 3679
Itt a link, amin láthatod, hogy a kb. 40cm-es csövek (36W) milyen kényelmesen használhatóak állva, fekve, mindenhogy és bagóért meg lehet venni a szoligépet (8 csöves) állvánnyal együtt(!) kéz alól hozzá, ill. újonnan is viszonylag olcsó (50eFt körül) és akkor adnak hozzá 2db szemüveget, stb. Szóval egyelőre ezt a méretet céloztam volna meg, ha tudnék ehhez megfelelő méretű és teljesítményű UVB311 csöveket szerezni.

Sajnos még a Philips-től az úriember nem írt vissza...remélem, még a héten ír.
Előzmény: Briganco (3675)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.20 0 0 3678
A 40cm-es tökéletesen megfelel, ugyanis van hozzá állvány is, amin a gép 180 fokban elforgatható, plusz természetesen időzítő, minden benne van faszásul, csak ki kellene cserélni a csöveket. És itt jön a dilemma...vannak vajon kisebb teljesítményű csövek, érek én a kisebb teljesítményű csövekkel vmit?... Nna, mostmár végre egy nyelvet beszélünk, szóval itt tartok most.

Azt a címet már nagyon rég megnéztük itt többen is, mivel itt is kínálta az úriember a lámpáját. Utánaérdeklődtem, nem túlságosan drága, de rendkívül kicsi teljesítményű, ezért nem (ezért sem) vettem meg.

Tényleg jó lenne, ha kicsit visszaolvasnál a topic-ban, mert akkor tudnád, hogy mi itt hol tartunk, miről beszéltünk ezelőtt, így képben lennél.
Előzmény: Briganco (3675)
macmelon Creative Commons License 2006.12.20 0 0 3677
A higany részecskék kisugárott frekvenciája, illetve a fényporé anyagi tulajdonságukon múlik, nem függ a kisütés frekvenciájától.

Érdemes pl. itt: http://www.mek.iif.hu/porta/szint/termesz/fizika/vilagit/html/viltech2.htm elolvasni, hogy hogyan működnek a fénycsövek. (8.2.2)
Előzmény: Briganco (3676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!