Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2001.12.27 0 0 279
Brendan:
Ha az előző hozzászólásomat elolvasod, akkor magadtól is kitalálhatod, hogy szerintem a barátod eszközsorrendje nem optimális.
Ha a CD-t átrakná a második portra Masternek, a játékok talán kevésbé rángatnának töltés közben.
Előzmény: Brendan (257)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.12.27 0 0 278
F14 Tomcat:
"az IDE csatorna automatikusan a lassabb eszköz tempójához 'idomul'"

Ez egy tipikus "urban legend". Valaki elkezdte, és azóta mindenki ész nélkül terjeszti!
Nézd meg itt az 50-es hozzászólásomat!

"a legvégső esetben szabad a CDROM-ot és egy HDD-t azonos portra tenni"
Ez sem igaz, mindössze célszerű a cd-t és a boot HDD-t másik drótra tenni, mert pl. játék alatt egymástól függetlenül működhetnek, és a cd-ről vinyóra töltések sebessége megnő.
Még annyit, hogy bizonyos alaplapok nem is tudják a HDD - CD - HDD sorrendben felfűzött eszközöket rendesen kezelni. (pl. Abit BX6, BX6r2 stb.)

2hdd és 1 cd esetén a kétféle helyes sorrend lehet:
1,
PM: HDD1
PS: HDD2
SM: CD
SS: üres

2,
PM: HDD1
PS: üres
SM: HDD2
SS: CD

Ha a HDD2 mobil vinyó, és nélküle is használni akarod a gépet, akkor csak az 1, sorrend választható, és -valóban- a HDD1-nek olyan vinyó kell, amelynél nincs külön jumperelés a "Master (only)" és a "Master w. Slave" esetekre.

Előzmény: F14A Tomcat (258)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.12.27 0 0 277
Smithi:
"Xp és 2K esetén az először feltett oprendszer bootfile-jaival felül kell írni az újabbét ( ntldr, ntdetect.com ), különben nem indul el a régi soha többé."
Akkor nem értem, hogy ez nekem hogy sikerülhetett?
A C:-re feltettem a ME-t, majd a D:-re a 2K-t, és minden egyéb varázslat nélkül működik a duálboot.
Előzmény: Smithi (240)
zetecR Creative Commons License 2001.12.27 0 0 276
Sziasztok!

Ezzel a topiccal is megosztanám a problémámat, hátha valaki találkozott már ilyen, vagy hasonló problémával:

Volt már egyszer ilyen problémám, de azt egy reinstall megoldotta, a mostanit viszont sajna nem...
A gond a következő:
bejön a Win98-am, az első valamilyen aktivitás után felszalad a CPU használat 30, 60 néha "csak" tizenegynéhány százalékra és folyamatosan ott ficereg. Ha 1 db futó alkalmazás nélkül elkezdem ide-oda rángatni az egeret, lemegy 0-2%-ra, amint abbahagyom, visszamegy a korábbi magas értékre. Közben annyit észre vettem, hogy az egérrángatás csak egy olyan 30-40%-kal csökkenti a CPU terheltséget, mert ha éppen 80%-on fut, akkor olyan 40-50% közé megy le.
Nagyon sok CPU terheltség mérő programot próbáltam, mind ugyanazt az értéket mutatja, kivéve a WinTop, az üresjáratban folyamatosan 95% körüli idle-t mutat. Se a WinTop, se a Taskmanager nem jelez felesleges processzt, szűz install után is ez a helyzet.
A mostani probléma még annyival meg van fejelve, hogy ha a BIOS-ban be van kapcsolva a Wirus Varning, minden olyan induláskor, amikor a Wint akarom indítani, jelez, hogy valaki írni akar a boot sectroba. Thunderbyte AV 12.19-es vírusbázissal, Norton AV 12.21-es adatbázissal nem talál semmit, pedig vírusra is gyanakodtam.
Egyszer korábban egy CelA@450+BX-es alaplap társaságában produkálta, most egy vadi új Athlon XP1700+ és egy KT266A-s lappal teszi ezt velem...

F14A Tomcat Creative Commons License 2001.12.27 0 0 275
A leveleket a windows\Application Data\{hosszú szám}\Microsoft\Outlook Express könyvtárban lehet fellelni. A könyvtár mentése után a File Import Messages menüben lehet őket visszahivni.
A levelező cimek beállitásait a ToolsAccountsExport funkcióval lehet kimenteni, az Importtal visszatölteni.
Előzmény: gbela7 (270)
atompyka Creative Commons License 2001.12.26 0 0 274
1. Ez volt a gépen.
2. Ezt már ismerem.
Előzmény: marenics (273)
marenics Creative Commons License 2001.12.26 0 0 273
mert nem linuxot használsz, atompyka!!
atompyka Creative Commons License 2001.12.26 0 0 272
Hali!

Miért van az, hogy mostanában átlag napi 1× lefagy a gépem? Szinte mindig hozzászólás írása alatt.

Köszi!
Tom

KaQkk Creative Commons License 2001.12.26 0 0 271
Hello

regedit.exe HKEY_USERS\.DEFAULT\RemoteAccess kulcs alatt.

Előzmény: gbela7 (270)
gbela7 Creative Commons License 2001.12.26 0 0 270
Hali win guruk!
A kérdésem az lenne,hogy melyek azok a fájlok amelyek az Outlook meg a csatlakozás beállításait tartallmazzák mert nem szeretem minden reinstallkor ezeket mindíg bepötyögni.
Előre is kösz ja és gyorsan kéne mert erősen le kéne törölni az egész szart és ismét felrakni.
Kösz.cSő
miki_ng Creative Commons License 2001.12.25 0 0 269
kösz
bár nálam logo.sys nincs, de a másik 2 van
Előzmény: KaQkk (267)
e-papi Creative Commons License 2001.12.25 0 0 268
Hi mindenky!
e-and kormányproblémáját orvosoltam, a setupban engedélyeztem az USB portot! :o)))
De mire erre rájöttem.....
Már éppen újra akartam installálni a Win98-at.
Előzmény: KaQkk (267)
KaQkk Creative Commons License 2001.12.24 0 0 267
Hello

logo.sys az inditási képernyő
logow.sys kilép képernyő
logos.sys mostmár kikapcsolhatja képernyő

Itt egy irás róla.

Előzmény: miki_ng (266)
miki_ng Creative Commons License 2001.12.24 0 0 266
ok
csak mi a be és kijelentkező kép wines neve és kiterjesztése?
F14A Tomcat Creative Commons License 2001.12.23 0 0 265
Amennyiben ezt a PLUS! Theme Managere rakta föl, akkor a vezérlőpulton kell lennie egy ilyen ikonnak. Ha viszont valami "önjelölt" program, akkor azt csak darabonként lehet visszaállitani az eredetire. (Külön a hátteret, az ikonokat, az egérkurzort és a hangokat.) A be és kijelentkező képeket viszont csak törléssel, ill. a telepitő cdről történő visszamásolással lehet helyrehozni.
Előzmény: miki_ng (264)
miki_ng Creative Commons License 2001.12.23 0 0 264
na ha a directx uninstall nem megy nézzünk mást

valaki felrakott egy warcracft3 themest a winre aztán most mindenhol ez van
még a kijelentkező képernyő is

hol lehet mindent visszarakni eredetire?

F14A Tomcat Creative Commons License 2001.12.23 0 0 263
W2K driverrel próbáltad? Elvileg azzal mennie kell.
Előzmény: bopat (262)
bopat Creative Commons License 2001.12.22 0 0 262
Hol találok Motorola SM56 Modemhez drivert XP alá?
Letöltöttem már egy drivert de nem működik.
Lehet hogy valahol máshol van a baj?

miki_ng Creative Commons License 2001.12.22 0 0 261
én is taáltam egy directx uninstall 1.3-at (már nem tom hol)
de az nem működött

na erre berágtam aztán a regeditből töröltem a DirectXes dolgokat meg átírtam a verziót

aztán safe-modeban felment a 8.0

Előzmény: motoszkal (208)
Brendan Creative Commons License 2001.12.22 0 0 260
Köszi az infót.
Előzmény: F14A Tomcat (258)
Bt Creative Commons License 2001.12.22 0 0 259
Sziasztok!

Szeretném a win98 klienseimet cserélni win200-re vagy xp-re. Jelenleg a userek a /home/usernevben taroljak a profiljaikat és a Samba kezeli le a jogosultságokat.
Kérdéseim:
1. Win2000 vagy Xp alatt hogyan tudom megoldani, hogy a profilokat a szerverről hozza le?
2. A Win-t le tudom beszélni, hogy a usereket keresse lokálisan? A szeverhez forduljon és ő megadja az engedélyt a tartományba történő belépéshez.

F14A Tomcat Creative Commons License 2001.12.22 0 0 258
Általában a legvégső esetben szabad a CDROM-ot és egy HDD-t azonos portra tenni. Ugyanis az IDE csatorna automatikusan a lassabb eszköz tempójához "idomul", ilyen esetekben tehát előfordulhat, hogy a CDROM lassitja a vinyót.
Tehát 2 HDD és egy CDROM esetén a jó összekötés az 1 channel HDD+HDD 2 channel CDROM.

Azonban a kivehető vinyó esetén még egy nagyon fontos kérdést kell tisztázni. Mégpedig azt, hogy a fix vinyó nem érzékeny-e arra, ha "leveszik" mögüle a második HDDt. Ez mondjuk manapság már elég ritka, de pl. a Western Digitalok mind a mai napig ilyenek...

Az UDMA ki ill. bekapcsolását célszerű az adott HDD-hez választani. Ha pontosan tudod, hogy a HDD tudja az UDMA módot, akkor célszerű az ENABLED, ha biztosan nem tudja akkor DISABLED, ha pedig Te nem tudod, hogy tudja-e vagy sem, akkor AUTO.

Előzmény: Brendan (257)
Brendan Creative Commons License 2001.12.22 0 0 257
Sziasztok! Help me, please...
Vettem egy rack-ot, mert az egyik HDD-t, amelyiken csak adatokat, archiv dolgokat tárolok,(1.0 Giga) kivehetővé akarom tenni, mert többször másoltatok CD-re.
Jelenleg igy vannak a vinyók.
Primary Master HDD (6,3 Giga)
Primary Slave HDD (1.0 Giga)
Secondary Master CD
Secondary Slave -

Barátomnál:
Primary Master HDD (4,3 Giga)
Primary Slave CD
Secondary Master HDD (1.0 Giga)
Secondary Slave -

Melyik a helyes?

Másik kérdésem: A Biosban az UDMA jelenlet Disable
Barátonál Auto. Melyik a helyes beállítás?
Előre is köszi a választ.

atompyka Creative Commons License 2001.12.22 0 0 256
Legalább annyit szidjuk, mint a Bill Gates-t!
Előzmény: e-papi (255)
e-papi Creative Commons License 2001.12.22 0 0 255
De AZ nem Force Feedback!!!
Előzmény: atompyka (254)
atompyka Creative Commons License 2001.12.22 0 0 254
Működésképtelen kormányunk nekünk is van. De az elnyom minden hibaüzenetet...
:-))))
Előzmény: e-and (253)
e-and Creative Commons License 2001.12.22 0 0 253
Na most akkor ezt még egyszer és helyesen Sziasztok!
Lenne egy újjabb kérdésem van egy "Microsoft SideWinder Force Feedback wheel" nevű kormányom de az istennek sem tudom üzembe helyezni! Amikor installálom kiad egy végzetes hiba üzenetet.
Mit tegyek ,hogy működjön??? Vigyem vissza???Előrre is köszi
Előzmény: e-and (252)
e-and Creative Commons License 2001.12.22 0 0 252
Sziasztok!
Lenne egy újjabb kérdésem van egy "Microsoft SideWinder Forde Feedback wheel" nevű kormánzom de ay istennek sem tudom üyembe helzeyni! Amikor installálom kiad egy hiba végzetes hiba üzenetet.
Mit tegyek ,hogy működjön??? Vigyem vissza???Előrre is köszi
atompyka Creative Commons License 2001.12.22 0 0 251
Kipróbáltam, a jobb gomb+másulás műxik, a ctrl+c nem. Ráadásul ez a céges gép, nem a tegnapi otthoni.
Köszi!

Mijajófranc van itt? Le kellett tiltanom a képek megjelenítését ahhoz, hogy az indexet megnyissa. Olyan képet nem képes letölteni, amit tegnap lazán megnéztem.

Tom

Előzmény: e-papi (250)
e-papi Creative Commons License 2001.12.22 0 0 250
Most direkt kipróbáltam újra, ha a Tul ablakban egérrel kijelöltem a címet, ctrl+c is műxik, meg a kijelölt sorra jobb-klikk+másolás is.
Előzmény: e-papi (249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!