Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2002.03.29 0 0 580
Azért a memóriát nem zárnám ki teljesen, azaz kipróbálnám csak a 128-ast egyedül.

És még valami: ha veszel a cd-hez egy másik IDE-kábelt, akkor NE a manapság divatos 80 erest vedd, hanem a "hagyományos" 40-est. (Olcsóbb is, tartósabb is, a másiknak meg semmi előnye sincs a számodra.)

Előzmény: Erzsébeti (578)
KaQkk Creative Commons License 2002.03.28 0 0 579
Hali

Akkor csillagcsavarhuzó, gép oldala le.
És a CD irány Sec Master-nek. :-)

Előzmény: Erzsébeti (578)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.28 0 0 578
Hali!

Meffogtam a boot2 képernyőt:)
Ezt találtam:
Pri Masater: LB, UDMA2,6449MB
Pri Slave: CD, UDMA2
Sec Master: None
Sec Slave: None

----------------------------

Kipróbáltam azt, hogy szépen az Msconfig alól kilődöztem az összes induló prg-t...
Persze egyesével!!:) És minden kilövés után teszteltem... Az eredmény ugyanaz:((( Még mindíg szaggattott:(
Csak azokat a prg-ket tartottam meg a teszt alatt, amikre (gondolom) szükség van.
Ezek:
1) Scanregystry C:\Windows\scanregw.exe /autorun

2) Taskmonitor C:\windows\taskmon.exe

3) Load Power Profile Rundll32.exe , powerprof.dll , ...stb (itt még volt egy pár felírat de gondolom most nem fontos...)

4) Windsl MTU Adjust Windsl-MTU.exe

5) Machine Debug Manager C:\windows\system\MDM.exe

Na ennyi maradt az inditópultban.
Vagyis nem az indítópultban hanem az msconfig parancsra előbukkanó beállítási parancsoknál...

A memoriamodulokkal kapcsolatban: Amikor ezt a gépet összeraktuk(kb 3-4 éve), akkor még csak 64 Mb SD RAM csücsült benne és egyedül volt. De a hiba ekkort is élt!! Erre kapott még egyszer 64-et rá (kb) egy évre. A probléma még mindíg adott volt...
Az előző év szeptembere felé szintén volt egy bővítés, ekkor + 128 MB-ot kapott a gép. Így jött össze a 256 MB, ami most van a gépben. Tehát 3 modul csücsül benne (3 hely is van csak) 128+64+64
, ilyen sorrendben. Mind egy fajta PC 100-as SD RAM. A gyártmánya a két 64-esnek azonos, de mint írtam akkor is volt neki ez a sz@rakodása...

Erzsébeti

Előzmény: mr_ricsi (577)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.03.27 0 0 577
Erzsébeti
A 2. boot képernyőn van egy táblázat, ahol meg tudod nézni, hogy egy dróton van-e a cd és a vinyó, ha elég jók a reflexeid... (Látatlanban arra fogadok, hogy egy dróton vannak)

Ekkor 3 dolog valószínű:
1, Az IDE-kábelben eltörött egy ér, vagy nincs rendesen csatlakoztatva (csere)
2, A cd és a vinyó nem szereti egymást (A cd-t másik IDEportra tenni-ez a hibától függetlenül mindenképpen javasolt)
3, Memória kontakthiba, vagy ha a 256M több modulból áll össze, akkor a modulok nem szeretik egymást.

Ha a cd és a vinyó külön dróton van, akkor csak a 3. pont.

Előzmény: Erzsébeti (576)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.27 0 0 576
Hali!

Nem, nem szaggat folyamatosan csak addig amíg"dolgozik" a másik ablak.. Tehát ha lejött az oldal akkor már magy minden rendben tovább.
A viruális memóriát nem véletlenül állítottam erre az értékre, hanem egy régebbi problémát orvosoltam vele ( a fene sem tudja már, hogy az mi volt...:)))De arra határozottan emlékszem, hogy előtte is probléma volt a szaggatás.
Ugyanaz az MP3 más gépen szépen lefut... csak nálam akadozik...
A többi variációt meg fogokm nézni!

Erzsébeti

Előzmény: zuglo_14 (575)
zuglo_14 Creative Commons License 2002.03.27 0 0 575
Talán bejön:
1, Az indulásnál a képernyőt próbáld "megfogni" pause gombbal. (felirata általában "Pause Break")
2, A Norton nem végez a háttérben állandó virus ellenörzést? Lehet hogy a megnyitott "mp3"-at akarja ellenörizni virusra?
3, A virtuális memóriát általában célszerú fix méretre venni.(lehetöleg egybe legyen)
4, Ugyanaz az mp3 szám más gépen hogy szól?
cdről játszva? hdd-ről játszva?
5, Más hangállománnyal is csinálja? hosszabb wav, midi stb?

Ha jól értem az alapproblémát:
Normálisan fut -szól- mp3, de ha közben inditasz valamit - elkezd szaggatni, azaz tovább már csak szaggatva szól?
Tehát nem egyszer megakad, majd tovább folyamatosan megy?

rali Creative Commons License 2002.03.26 0 0 574
Sajnos gyorsan.
IDE controllers:primary master,slave,secondary master,slave.
Előzmény: Erzsébeti (573)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.26 0 0 573
Hali!

ok:)
De ott mire kell figyelnem? Mi jelenti az ide kiosztáson, hogy együtt vagy külön van e?
(ölég gyorsan lekapja a képernyőröl azt a bizonyos táblát...)

Erzsébeti

Előzmény: rali (572)
rali Creative Commons License 2002.03.26 0 0 572
Bootolás közben kiírja a win az IDE kiosztást.
Előzmény: Erzsébeti (571)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.26 0 0 571
Hali!

Kipróbáltam , hogy szaggat e mikor egyenletesen mozgatom az egeret az oldal letöltődése közben. Sajna ugyanúgy szaggat, és azt is észre vettem, hogy az egérkurzor is akadozik olyankor...
Azt, hogy egy kábelre van e felfűzve a CD, és a vinyó azt nem tudom, és elég körülményes lenne manuálisan ellenőriznem, ugyanis eléggé be van építve a gépem egy spec asztalba...:( Le lehet e ellenőrizni valami szoftveres úton ezt? Vagy csak pusztán úgy, hogy kinyitom a házat és kukk??

Van egy infóm még, bár lehet, hogy nem jó semmire... Ha a norton antivírust ráeresztem egy kijelőlt file-ra akkor míg vizsgál (5-15 mp ideig) leáll az élet...Talán van jelentősége, talán nincs, de hátha...

Erzsébeti

Előzmény: mr_ricsi (566)
rali Creative Commons License 2002.03.26 0 0 570
Persz-igazad van.Vannak itt nálam jóval nagyobb tudású emberek,valaki majd csak kiböki a választ.
Előzmény: Erzsébeti (569)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.26 0 0 569
Hali!

Sajna nálam egy ilyen újratelepítés nem menne végbe néhány óra alatt...
Ha minden szir-szar felhasználó prg-t újra kéne konfigurálnom a saját szám íze szerint akkor szerintem néhány napomba beletelne az tuti...

Ezt nem szívesen vállalnám.
Egyébként ez nekem azért nem sarkalatos probléma, (mármint az, hogy beszaggat az MP3), ugyanis ritkán halgatok zenét, és régebben is volt ez amikor még csak egy 300-as proci ketyegett a gépemben. Ezért is gondoltam, hogy jót fog neki tenni egy kis emelés 500 -ra. Kicseréltem a procit, és nem változott...Szeretném megoldani, de ezért nem fogom a gépemet (szoftveresen) generálozni.Biztos vagyok benne, hogy nem kell legyalulni miatta a vincsit (persze biztos csak a halál...), de a megoldást azt nem tudom:((
De azért köszi a segítséget, így legalább ezeket a dolgokat kizárhatom, amit eddig csinálgattam (csinálgattunk)...:))

Erzsébeti

Előzmény: rali (567)
NemTudom Creative Commons License 2002.03.26 0 0 568
Hello :)

Internet Explorer 6.0 topicban már "megoldottuk" 1x.
Nézz be oda (is).

Előzmény: eervin (564)
rali Creative Commons License 2002.03.26 0 0 567
Lehet,biztos igazad van.

De legtöbbször ezek valóban megoldják a problémát.Nagyon sok idő elmegy hibakeresésre,próbálkozásokra-sokszor több bajt csinálnak,mint eredményt.Az a progi nem véletlenül nyekkent meg,ha eddig jól dolgozott.Néhány óra alatt lehet végezni az újratelepítéssel,ha megvannak a feltételek.

Előzmény: WinFan (560)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.03.26 0 0 566
Erzsébeti
Próbáld ki, hogy amikor a hang beszaggat, közben egyenletesen húzod az egeret, akadozik-e?

És még egy kérdés: a vinyó és a CD egy dróton van-e?

Előzmény: Erzsébeti (562)
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.03.26 0 0 565
Esetleg töröld a gyorstárat (temporary internet) meg a cookie-kat. Valszeg valami "szemét" site belemocskolt valahova. Ha utána sem tudod átírni, akkor komolyabb gáz van.
Előzmény: eervin (564)
eervin Creative Commons License 2002.03.25 0 0 564
Gyerekek! óriási gondban vagyok nagyon kérem aki tud az segitsen!Az explorer kezdőlapját nem tudom átállitani arra amire szeretném,mert ahányszor ujra inditom a gépet,mindig visszairja ugyannarra.probáltam már a regeditbe is átirni de ott se sikerült!előre is köszönöm a segitséget!
WinFan Creative Commons License 2002.03.25 0 0 563
Hali!

Norton utilityben van olyan, hogy discdoctor vagy speeddisk (pontos nevére nem emléxem)
No ha ezt elindítod, akkor megkérdezi, hogy rendezze e a swap-ot. No ezt engedélyezd neki. Ekkor kerreg egy kicsit, majd újraindul, swapot a lemez elejére teszi, beállít neki egy minimális értéket. ezzel nyersz egy kis er?forrást (és a win is hamarabb bebootol).
Utilityr?l jut eszembe, ugye nem engedsz meg neki semilyen karbantartó progi állandó futását? Mert ha igen, tiltsd le (feleslegesen eszik memóriát, s ha nagy a gáz, már nem tud segíteni).
Az is jó megoldás, ha minden futó alkalmazást letiltasz (NAV, NIS, DU, stb.), és így próbálsz meg MP3-mat hallgatni, és teszteled, ilyenkor is akadozik -é.

Előzmény: Erzsébeti (561)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.25 0 0 562

Ha audio CD-t hallgatok akkor meg semmi baja...

Erzsébeti

Előzmény: Erzsébeti (561)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.25 0 0 561
Hali!

Fut egy Norton Internet Security, egy videokártya driver,egy DU méter, A nis mellett egy Norton antivirus, egy scrollos egérdriver, és egy pop-up killer, kb ennyi...

A virtuális memória mérete: min:68, max 200.
A gépemben 256 Mb RAM van még de ezt már biztosan olvastad. Van Norton Utility, és rendszeresen használom is. Le van töredezett mentesítve a vinyó.
De ha cd-ről futtatom az MP3-at akkor is szaggatja a lejátszást, ha elindítok valamit...:((

Erzsébeti

Előzmény: WinFan (560)
WinFan Creative Commons License 2002.03.25 0 0 560
Hali!

rali: Elég durva módszereid vannak, mit ne mondjak! Te csak a format C:-t meg az fdisk-et ismered?:-)

Erzsébeti: Hány program fut a gépeden (vírusirtó+ezmegaz)? Töredezettségmentesít?t futtattad már? Virtuális memória mekkora? Van Norton utility programod?

rali Creative Commons License 2002.03.25 0 0 559
Hát ez az-én se tudom.De csináld meg.
Előzmény: Erzsébeti (558)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.25 0 0 558
Köszi, de nem tudom, hogy mi köze lenne ehez:(

Erzsébeti

Előzmény: rali (557)
rali Creative Commons License 2002.03.25 0 0 557
Mondom:fdiskeld újra vinyót.Nekem ez segített.
Előzmény: Erzsébeti (556)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.25 0 0 556
hááát én se...:((

Most próbálgatok mindenféle más lejátszót, eddig már túl vagyok vagy4-5 fajtán, de ugyanúgy szaggatja a lejátszást mindegyik...:((((((((((

Erzsébeti

Előzmény: rali (555)
rali Creative Commons License 2002.03.25 0 0 555
Apja,nálam ez a config szépen csinálja.Nem tudom,mi lehet a baj.

Előzmény: Erzsébeti (554)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.25 0 0 554
Hali!

256 Mb, PC 100-as.

Erzsébeti

Előzmény: rali (553)
rali Creative Commons License 2002.03.25 0 0 553
Eddig oké.Mennyi a RAM?
Előzmény: Erzsébeti (552)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.03.25 0 0 552
Hali!

Nálam ez úgy néz ki, hogy:
A lemezmeghajtó menüpont alatt két almenü van,

1) Generic IDE DISK Type 46

2) Generic NEC Floppy Disk

Az elsőben lehet a DMA-t változtatni, és be is volt kattintva a DMA lehetősége, tehát ez itt nálam nem lehetett a probléma... sajnos...:(
Azért sajnos, mert így még mindíg kereshetem a megoldást...:(

Ha van még ötlet szívesen halgatom:) (olvasom)

Erzsébeti

Előzmény: mr_ricsi (551)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.03.25 0 0 551
Nem voltál olyan rossz helyen!
A CD-t a CD-Rom menüre kattintva, majd az alatt a cd-dre kattintva találod meg.
A vinyó pedig azt hiszem a "Lemezmeghajtók" menü alatt, a floppy társaságában van elbújva. (Ha jól emlékszem, a Merevlemezvezérlők felett 1-gyel.)
Előzmény: Erzsébeti (549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!