Keresés

Részletes keresés

John Zero Creative Commons License 2010.01.11 0 0 518
Photoshoppal :)
500-at balra csúsztatod egy kicsit, a nullákat pedig duplázod, gondolom. A scannelés úgyse lesz nagyon jó minőségű.

Ha pedig jön az áruval, akkor a kezébe kell nyomni a normális összeget. (De szerintem nem fog felbukkanni.)
Előzmény: Törölt nick (517)
John Zero Creative Commons License 2010.01.10 0 0 516
Amúgy pont ezt írták valahol neten: ne hidd azt, hogy a név ismerete nélkül vagy a reg. szám ismerete nélkül ne lehetne felvenni a pénzt. Fel lehet.
Előzmény: Törölt nick (514)
John Zero Creative Commons License 2010.01.10 0 0 515
"az alapján, hogy tudja, hogy én feladtam 500.000 forintot, csak nem adják neki a oda a pénzt, hogy semmi konkrét adatot nem tud!Se nevet se kódot."

És ha mégis? Ugye, ugye!

Olvasgass még neten, én olyanokat olvastam, hogy akár egy WU ügynök is összejátszhat, és kifizetheti a pénzt. Jobb nem kockáztatni.

Ha valamiért kísérletezgető kedvedben vagy, akkor azt ajánlom, hogy adj fel 5 Forintot, retusáld át az összeget 500 ezerre (vagy csak homályosítsd el), és azt küldd el neki.

Ha úgyse veszi fel a pénzt, akkor nem mindegy neki, hogy 5-öt nem vesz fel, vagy 500 ezret? :-)

-- Többiektől bocs az offtopicért --
Előzmény: Törölt nick (514)
Cyberslider Creative Commons License 2010.01.09 0 0 513
Jól döntöttél :))
Tudod jó dolog a western union, egy baj van csak vele, hogy nem kezeskedik a pénzátutalásért.
Egy komoly eladó nem ragaszkodik kizárólag egy fajta pénzátutalási megoldáshoz, mert ugyanúgy, mint neked, vagy nekem, más fizetési módszerek is rendelkezésére állnak. Apropo: faxon kéri a másolatot? Vagy csak nem emailben? :)
Angliában bizonyos helyeken nem feltétel a kód tudása. Te viszont csak elcseppentessz 1-2 infót pl ki vagy, mennyit utalsz..
Benne van-e az alkalmazott is? Vagy sem? Ki tudja? Te viszont bukod a pénzt tuti.

Azért hívd fel poénból a WU-t, meséld el a story-t, aztán ird ide mit mondtak. Addigis várom a tippeket :)
John Zero Creative Commons License 2010.01.09 0 0 511
Tényleg van-e pénzed?
Scanneld be a bankszámlakivonatodat, azon látni fogja (azért takard ki a lakcímed pl.)

Az jó mese, hogy majd visszamegy Londonba, és ott veszi fel a pénzt. És ha te közben letiltatod a WU csekket (ha lehet)? Érdekes, hogy ez nem zavarja őt.

Ráadásul ha már itt lesz személyesen, akkor kézbe kapná a pénzt.

Én azt javaslom, hogy: 1. ha kíváncsi rá, hogy van-e pénzed, akkor ajánld fel, hogy scanneled a bankszámlakivonatodat
2. Ha ez nem jó, ne menj bele!

Előzmény: Törölt nick (510)
John Zero Creative Commons License 2010.01.09 0 0 509
peter0:
Elvileg tényleg nem tudja. De gondolom több szám is van a papíron, és te csak az egyiket takarnád le.

Olyat is olvastam most (google), hogy a Western Union ügynökök esetenként összejátszanak, és 5%-ért "félrenéznek", és mégis kiadnak olyannak pénzt, akinek nem kellene.

Ha Londonba utalsz, akkor az azt jelenti, hogy bárhol Londonban fel lehet venni a pénzt, bármelyik WU kirendeltségen.

Ugyanakkor azt se értem, hogy miért jó neki, hogy majd veszi csak fel a pénzt? Tehát te átküldesz neki egy bescannelt képet, ami vagy valós, vagy nem. Ha túl sok adatot kitakarsz, akkor pedig nyilván ő nem tudja, hogy valódi-e?
Ráadásul, ha itt átadja az árut, akkor miért nem abban a pillanatban kéri el a pénzt?

A Western Union NEM üztelelésre van! Az arra van, hogy két, egymást korábbról ismerő ember (barát, családtag), akik megbíznak egymásban, küldjön egymásnak pénzt.

De ezeket csak most olvastam a neten. Lehet, hogy becsületes az illető, de én nem mennék bele.

Érdemes még olvasni: escrow services , pl. http://www.safefunds.com/
Előzmény: Törölt nick (508)
John Zero Creative Commons License 2010.01.09 0 0 507
Tehát a tanácsom: NE MENJ BELE!

De ha mégis szeretsz veszélyesen élni, akkor menj be egy kaszinóba itthon, és rakd a pirosra vagy feketére a félmillát.

Kb. 50%, hogy ugyanúgy elbukod... de legalább van majdnem 50%, hogy megduplázod :-)

Előzmény: Törölt nick (505)
John Zero Creative Commons License 2010.01.09 0 0 506
Az Interneten én a Western Union-ról sokszor úgy olvastam, mint a csalók kedvence.

Ráadásul tudtommal a Western Union jó nagy jutalékot kér a pénz átutalásáért.

Ha az illető tényleg angliában van, nincs bankszámlája? Mert egy EU-n belüli utalás nagyjából 2000 Ft-os költséggel megoldható, ennél a WU szerintem jóval több.

Keress: Western Union és Scam szavakra a google-al.

"# Sending money using a fictitious receiver name won't protect you when doing business with a stranger. Don't do it.
# Where available, the “Test Question” feature is designed for emergency situations where the receiver will not have proper identification. It should never be used as additional security to time or delay payment of a transaction.
# With few exceptions, Money Transfer Control Numbers (MTCNs) are not required to pick up money. If someone tells you differently, check with Western Union directly. "


Tehát:
1. Hiába adsz meg konkrét nevet, hogy kinek megy a pénz, bárki felveheti, nem véd semmit
2. Általában nem kell az MTCN (a szám) a pénz felvételéhez! Tehát hiába takarod ki, nem nyersz védelmet.
Előzmény: Törölt nick (505)
Laslow Creative Commons License 2010.01.09 0 0 504
(A helyedben már a tököm tele lenne az AXA szerencsétlenkedésével. Szerintem küldj egy levelet a panaszcsoportjuknak, hogy a számlanyitási/netbank költségeid méltányossági alapon térítsék vissza az elhúzódó ügyintézés miatt, hátha...)
Előzmény: ferkeindex (502)
Laslow Creative Commons License 2010.01.09 0 0 503
Ez nem most történt, én pár hónapja szembesültem ugyanezzel a korlátozással.

Mintha lenne valami törvény, ami korlátozná a szerencsejáték költségeinek bankkártyás kiegyenlítését. A Citibankos dombornyomott bankkártyám sem alkalmas a Szerencsejáték Zrt. felé fizetésre. :(
Előzmény: Törölt nick (501)
ferkeindex Creative Commons License 2010.01.08 0 0 502
dec 14én voltam személyes azonosításon másodjára, mert a november végén először aláírt papír valahol odaveszett 2 fiók között... azóta lassan megint eltelt egy hónap és még mindig semmi. azért október eleje óta csak megnyitottam volna a bankszámlát.. na mindegy, azóta már 3x csökkent az MNB alapkamat, lassan semmi értelme hogy az AXÁhoz vigyem a pénzem.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 501

Remek ez a bank, már azt is meghatározza, hogy mire használhatom a bankkártyámat:

 

Bankkártyára vonatkozó korlátozásokat az Üzletszabályzat a Bankszámlák vezetéséről, a betétgyűjtésről és a kapcsolódó szolgáltatásokról az alábbiak szerint határozza meg:

„13.1.6. A bankkártya - az azon esetlegesen feltüntetett területi korlátozással - a nemzetközi kártyaszervezetek szabályzatai szerint, a Számlatulajdonos, illetve a Kártyabirtokos kockázatára és felelősségére - használható. A nemzetközi kártyaszervezetek szabályzatainak korlátozó előírásai következtében a Számlatulajdonosra háruló többletköltségekért és esetleges károkért a Bank felelősséget nem vállal. A Bank jogosult korlátozni a bankkártya használatát a nemzetközi kártyatársaságok előírásai alapján (pl. interneten keresztüli szerencsejátékban való részvétel, fizetés esetén). A bankkártya használat korlátozását a Bank a vonatkozó, mindenkor hatályos Hirdetményben teszi közzé.”

Továbbá hatályos Hirdetményünk tartalmazza a következő kitételeket:

Bankkártya használat korlátozása A Bank az általa kibocsátott bármely bankkártyával kezdeményezett Interneten keresztüli szerencsejátékhoz kapcsolódó tranzakciókat nem engedélyezi.”

 

Magyarul:

Konkrétan arról lenne szó, hogy az Axa Bank az ügyfelek megkérdezése nélkül letiltotta az általa kiadott Visa Classic dombornyomott kártya használatát a Szerencsjáték Zrt online fogadási rendszerében, mely valójában egy webshop elvén működik. Nem az lenne a korrekt, ha az ügyfél nyilatkozhatna arról a banknál (úgy, mint a telefonszolgáltatóknál lehet így tenni az emeltdíjas szolgáltatásokkal kapcsolatban), hogy milyen tranzakcióknál használhassa a
kártyát és nem a bank döntené ezt el az ügyfél helyett?

itya Creative Commons License 2010.01.03 0 0 500
WebMester Creative Commons License 2009.12.15 0 0 499
OTP-nél, és egyéb banknál is át lehet vezetni a szabad pénzt pénzpiaci alapba, ahol ugyanannyit, vagy még többet kapsz, mint az AXA-tól. Csak ugye ilyenkor többször kell belépni az internet bankba, hogy az át- és visszavezetéseekt mindig megcsináld.

Az OTP-nél pl. ingyenes a saját pénzpiaci alapuk befektetési jegyeinek vétele és visszaváltása is.
Előzmény: 3244 (492)
luciferk Creative Commons License 2009.12.15 0 0 498
Szia!

Ha szabad kérdeznem minek kell neked kettő kamathozó számla? ,)
Előzmény: silent_killer (496)
ferkeindex Creative Commons License 2009.12.14 0 0 497
na ma voltam megint benn, hogy mikor lesz már megnyitva a számlám?
3 hete voltam személyes azonosításon és azóta nem történt semmi.
utánanéztek, nem jutott el hozzájuk a nyomtatvány amit a Táltos utcai fiókban kitöltöttünk, így ma megint megtörtént a személyes azonosítás.
úgyhogy megint várok, hátha mostmár tényleg megnyitják..
silent_killer Creative Commons License 2009.12.14 0 0 496
Mindenképp érdemes... Én is ebben a cipőben jártam, váltottam és nagyon nem bántam meg. Azóta már két kamathozóm is van (egyikhez rendeltem kártyát is).
Előzmény: 3244 (495)
3244 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 495

Milyen konkrét igényekre/elvárásokra gondolsz?

 

Azt el tudom mondani, hogy csak a fizetésem megy erre a számlára. Átutalás nem megy róla, sem csoportos beszedés. Havonta egyszer veszek le róla pénzt bankautomatából. Viszonylag keveset használok fel a fizetésemből, tehát a többsége minden hónapban a számlán marad. Más pénzügyi tranzakcióm nincsen.

 

Ennek fényében mi a véleményed??

Előzmény: Laslow (493)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 494
nekem is érdemes volt
most számoltam nemrég utána 1,5 év alatt majd 50e Ft kamatot kaptam, és nem voltak milliók a számlámon
szóval nem mindegy hogy Te fizetsz a számlavezetésért, vagy a bank hogy náluk tartod a pénzed
Előzmény: Laslow (493)
Laslow Creative Commons License 2009.12.14 0 0 493
Én több mint egy éve pont ezt csináltam, és nekem egyértelműen érdemes volt. A válasz viszont a te konkrét igényeidtől/elvárásaidtól függ, amit nem ismerünk.
Előzmény: 3244 (492)
3244 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 492

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne Hozzátok, mint AXA-s ügyfelekhez.

Most hallottam a KamatHozó Bankszámláról. Jelenleg az OTP-re megy a fizetésem.

 

Érdemes lenne megszüntetem az OTP-s számlámat és helyette nyitni a Kmathozót???

 

Válaszokat előre is köszönöm.

agr3ssor Creative Commons License 2009.12.13 0 0 491
Már lényegtelen, mert megtaláltam mindent.. IBAN valóban a számlakivonaton volt rajta, a swift kód meg a banké, azzal nincs probléma, az is meg van!
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 490
bocs a második IBAN az SWIFT kód
Előzmény: Törölt nick (489)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 489
az IBAN rajta van az általuk kiküldött számlakivonaton, az IBAN-t érdemes telefonon megkérdezni, azt nem találtam meg elsőre
Előzmény: agr3ssor (488)
agr3ssor Creative Commons License 2009.12.13 0 0 488
Valaki nem tudja meg mondani, hogy hogy honnan tudom meg az Axa Bank SWIFT illetve IBAN száma?
Átutaláshoz kellene egy sportfogadói oldalnál.
Bank név
swift
iban
kezdeméynezett neve(automatikus)
kezdeményezett címe(automatikus)
ország(automatikus)
valamint ezek alapján hogy kerül majd a számlámra a pénz?
WebMester Creative Commons License 2009.12.10 0 0 487
Nem tudjátok, hogyan lehet megszüntetni a VIP betétszámlát? El kell menni a bankba, vagy lehet telefonon is? És ha nincs a számlán pénz, de van megszüntetési díj, akkor azt a díjat először rá kell tenni a számlára, vagy oda kell adni készpénzben?
WebMester Creative Commons License 2009.12.10 0 0 486
Na igen, az AXA-nál az MS Java feltétel nagyon gáz! Ahhoz már nincsen support, tehát biztonsági hibákat rejt. Hogy lehet egy banknál ilyen a biztonsági rendszer?

Arról már nem is beszélek, hogy az összes bank ilyen böngészőket ajánl az internet bankokhoz:

-netscape 7 vagy "fejlettebb"
-Internet Explorer 6 vagy újabb
-Firefox 1.5 vagy újabb (már a 2-eshez sem jönnek biztonsági frissítések)

Google Chrome-ról eddig csak a Budapest Bank hallott, Linuxról pedig csak az Unicredit Bank.

Azért gáz, hogy biztonsági tanácsként a bankok Netscapet-et ajánlanak. (A Netscape egy több éve MEGSZŰNT böngésző.)
Előzmény: Törölt nick (354)
Ata samurai Creative Commons License 2009.12.07 0 0 485
Ráadásul amióta AXA, azóta egyre kevesebb a kamat! :-(
Előzmény: ferkeindex (479)
kano27 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 481
Pedig én is gondolkodom, hogy nyitok egyet. Mondjuk nekem az a szerencsém, hogy az utcánk végén van egy Axa ügyfélcentrum. :-)
Előzmény: ratisrdt (480)
ratisrdt Creative Commons License 2009.11.23 0 0 480

Nekem cca. 3-4 hét alaltt meg is volt. Pikk-pakk, nem?!

 

Üdv.

Előzmény: ferkeindex (479)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!